Jan Brouwers Radio Schoonhoven heeft nog enkele vacantie-radiotoestellen voor batterij 4 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant WOENSDAG 27 JULI 1949 AANBESTEDING. Benschop. Vrijdag Vond de aanbesteding plaats voor het botiwen Van tien arbeiderswo ningen. alsmede voor het bouwrijp maken van de grond. Inschrijvers voor het grondwerk waren: Spel te Zoeten f 18.770: Strlen en Van Baaren te Cabauw f 17.700; C. Zancn f 12 000; P an den Dool f 11 044: Zanen en Van Harten te Ammerstol f 10 958 pebr. Bakker f 10 950; Bouma te Lekkerkerk I 9938: Kleeff en Zn! t 9770; Joh. de Boer f 9720; My. Gelderland f 9000, Boshuizen te Zeist f 9500. Voor het bouwwerk waren twee opgaven gedaan, namelijk voor het bouwen van A: drie blokken» van twee en een blok van vier wo ningen: en B: voor twee blokken van vier en een blok van twee woningen. Inschrijvers wa ren: Strien en Van Baaren A f 119 994 B 119 185 Bakker te Giessendam A f 115 300 B f 114 300- Jac. Boon A f 115.900. B f 114 800; Hilgeman te Linschoten A f 114 900: B f 114 350; Werrie te Lopik A f 114 900. B f 113.900 H de Jong A f 113 600 B f 112 200; A A. Van Kleeff en Zn. A f 112.675 Bf 111 675: gebr. De Haan te Benschop A f 102.438 B 101.438. De gunning werd aangehouden. Benschop. Ter vervanging van het oude ijze ren hek. dat versleten en voor het verkeer ge vaarlijk was. is men bezig bij de R.-K. Kerk •en nieuw ijzeren hek op stenen voet te plaat sen. Onder leiding van het onderwijzend per soneel en de leden der oudercommissie, maak ten" de kinderen der Openbare School hun jaar lijkse vacantiereis. De reis ging eerst naar Rhe nen .waar Ouwchanls Dierenpark en de mili taire begraafplaats werden bezocht. Hier moest iren enige tijd schuilen in de twee grote auto bussen. voor een flinke onweersbui. Toen deze over was. reed men naar Oosterbeek. waar de kinderen zich vermaakten in de speeltuin Westerbaurn. De tocht leidde verder door Arn hem. over de Rijnbrug, en vervolgens langs het park Rozendaal Over Ede en Ausjerlitz reed men huiswaarts. In totaal namen 110 per sonen aan de tocht deel/* Bleskensgraaf. De nieuw gekozen leden van de gemeenteraad hebben allen hun benoeming aangenomen. Op de landbouwtentoonstelling te Dor- drecht beltaalde J. Verhoeven met zijn melk- vaars een tweede prijs. Voorts verwierf een tweede prijs A Brouwer met zijn merrie Li- lia Hij kreeg eveneens een tweede prijs in de afdeling 41 tot 7-jarlge stermeir.es met veulen met Jemilia. In dezelfde afdeling verwierf F. A van den Berg een eerste prijs met Jo- rinskfl. Men is aangevangen met het leggen van een brug. die de Llndenstraat met de Zeven- bovenstraat zal verbinden. Het werk zal over •nkelê weken gereed zijn Bergambach» Zaterdagavond werd op een terrein bij de Slotboerderij. bewoond door G. den Hoed. een grote openlucht zendingsavond gehouden, uitgaande van de G.Z.B. De toespra ken der diverse spiekers werden afgewisseld door zang van het Chr. Gem Koor van Schoon hoven. o.l.v. de heer J. Kaasschieter. Het openingswoord sprak de heer D. Stolk. gods- dienst-ond.rwijzer Vervolgens sprak ds. E R. Damsté van Groot-Ammers. over het onder werp: ..Hot zout der aarde" Na de pauze be- Woip ds. J. van den Heuvel, te Schoonhoven, hel spreekgestoelte, die een rede hield over bet onderwerp: ..Meer dan zilver en goud". Beide sprekers hielden een gloedvolle rede en werden zeer aandachtig beulsterd door het talrijke publiek. Bergambacht: De héér P. van den Dool Adr.z. behaalde het praktijk diploma boekhou den van de Ned. Associatie. Aan de Bijzondere Lagerj Seliool werden benoemd de heer T. van Dyk te Rid derkerk in de vacature K H. Smit. en mej. Scheer te Schoonhoven in de vacature G. Snoek. POLO-AD SPIRANTEN B.Z.C. KAMPIOEN. Bergambacht Door een schitterende 20 ze ge op hun naas'.e concurrente G.Z.C. adspiran- ten te Gouda legden B.Z.C. adspiranten beslag op de kampioenstitel. B.Z.C. II moest met 5—0 het onderspit del ven in de strijd tegen G.Z.C. V te Gouda. Gietoendam. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden extra collecte voor de verbrande kerk tg Middelharins. heeft f 443.36 opgebracht Aan de firma B M. van Noordennen is all laagste inschrijver opgedragen het maken van een boordvoorzening bij de spoorbrug over het Merwedekanaal te Arkel voor f 24 934 Bij de scherpe bocht in de weg Binnen* dams had een aanrijding plaats tussen een auto geladen met melkbussen en een vrachtauto met tand. De zandauto werd zo beschadigd dat men niet verder kon rijden, voordat deze dóór een monteur in orde was gemaakt Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Het duurde enige tijd voor de béide auto's, die aan elkaar vast geraakt waren, van elkaar kwamen, waarna hel verkeer weer kon doorgaan. De Zaterdag gehouden Simavi collecte heeft f 431.29 opgebracht. Op Vrijdag 29 Juli zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen ter be handeling van de volgende agenda: Voorstel tot overdracht van bevoegdheden aan B. en W in verband met de uitvoering van het eerste urgentie Wederopbouwplan: Voorstel tot Wij- Biging der gemeentebegroting voor het dienst jaar 1949: Onderzoek geloofsbrief «m toelating raadslid in verband met de vacature J de Mik Onderzoek geloofsbrieven en toelating der nieuw benoemde leden van de gemeenteraad: Behandeling schrijven van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland in verband met een Voorgestelde herziening van gemrfntegrenzen Giessen-Nleuwkerk. De miliqh|^K) Post en B. van Doorn, die ongeveer AD jaar in Indië onder de wapenen zijn g^^Pst, keer den deze week huiswaarts. Het dorp was voor deze gelegenheid in vlaggentooi gehulrl. De woning van de heer Post was in een bloe mentuin herschapen. De reisvereniging ..Ons Uitstapje" maak te onder leiding van de voorzitter, de heer Beusekom .per autobus een tocht naar Bel gië. De buitengewoon gezellige reis. Waaraan 28 personen deelnamen, strekte zich uit tot ver achter Brussel. De opbrengst der SIMAVI collecte bedroeg in deze gemeente f 174 en te Peur- ■um f 63. Glessen-Nleuwkerk. De kinderen der Chr Bphool maakten onder leiding van het onder wijzend personeel p«r autobus een reisje naar Brussel en omgeving. De weersomstandigheden waren prachtig. Alle openbare gebouwen in Brussel en Laeken werden bezichtigd, waarna op de terugtocht een bezoek werd gebracht aan Waterloo. Nadat vooraf np het terrein van P V V ©en voetbalwedstrijd was gespeeld tussen PVV IIAltena III. waarvan de uitslag 60 wis voor PVV. werd door de accordeonvereni ging ..Alte Kameraden" te Sliedrecht een con cert gegeven, dst door honderden aanwezigen werd beluisterd. Het was jammer, dat zich op de openbare weg ook publiek verzameld had. waardoor het doorgaand verkeer soms bemoeilykt werd. Gleuen-Oudekerk. Onder leiding van ds en mevr Pronk, maakten de leden der Herv Meisjesvereniging „Wees een Zegen" per auto bus haar Jaarlijks uitstapje. Eerst reed men naar Koudekerk aan de Rijn. waar ds. en me vrouw Poort, die enkele weken geleden van hier vertrokken in de bus zouden stappen, om ook de reis mee te maken. Voor men weer vertrok, bezichtigde men in Koudekerk de prachtig gerestaureerde kerk. terwijl mevrouw Poort het gezelschap een warme lunch aan bood Ook werd een bezoek aan het strand bij Katwijk gebracht, waar zeer genoten werd. Glcssen-Oudekerk. In de Herv. Kerk is voor bijzondere doeleinden f 92.77 gecollec teerd en voor de Doetinchemse Inrichtingen I 112.68. FAILLISSEMENT. Gouda. Vorige weck is het faillissement uit gesproken van de machinefabriek ..Bromach" van C. G. W. Brom. Gouderak. Zaterdagavond gaf de harmonie vereniging „Cnecilia" in haar pas zo kleurig geschilderde muziektent onder grote belang stelling een goed geslaagd concert ten bate van de reis van de oudhn van dagen. Groot-Ammers. Op het examen van de Ned. associatie voor practijk-examens behaalden al le cursisten van de cursus in deze geme-nte hun diploma, te weten de heren G van der Ham te Groot-Ammers. H. Kamer te Bergam bacht. I. Verheit te Nieuwpoort. K van der Wal te Streefkerk, en D. Ouwerkerk te Am merstol. De postduivenvereniging Gevleugelde Bo de Streefkerk-—Groot-Ammers hield Zaterdag een wedvlucht vanuit Vilvoorde (B) De af stand was 114 K.M De duiven waren los om '12.30 uur. In concours waren 270 ouiven. De uitslag is: 1 2 en 17 Gebr. Vlot 3 12 14 en 23 D van der Hee 4 8 15 27 en 32 oJh. Mourik; 5 Am. Eijkelenboom 6 Jac Deden: 7 D. Ouwer kerk: 9 K. de Bruin 10 29 39 en 45 F. Stout: II 48 4R tr 50 T van Loon: 13 cn 49 M. L. de Jong: 16 A Simons: 18 B. Burggraaf 19 joh. Streef: 20 21 3.3 en 35 Gebr. Gelderblom: 24 W L. Schippers: 25 34-en 47 H van der Wal 26 J. van der Graaf 28 Gebr. Hakkesteegt 30 A. de Vries: 31 Boll: 36 Jo de Jong 37 M. van Namen; 38 Gebr. Streef. 40 en 54 R P Hen-' drikse 41 en 52 G van Holten 42 P. Bonter; 4.3 en 44 Jo van Gemeren: 51 Jan de Ouden; 53 P Burggraaf Aankomst eerste duif 2.13.51 uur .snelheid 1066 80 m per minuut aan komst laatste duif 2.25 20 uur, snelheid 692.40 m per minuut. Hoornaar. De he"r Dirk de Vrie« bezeerde bij hot voetballen vrij ernstig zijn sleutel been. Hij moest dooi dé dokter worden bè- handeld. Voetbal. Stedoco 2—Aalst 2 3—0 voor Aalst. Bugemeester Schakel en mej. A. Verspui zullen deelnemen aan dé Vierdaagse te Nij megen Met dit warme weer zoeken velen verfris sing in de Donk en op de polder Lutleswiard, terwijl ook een aantal personen gebruik maakt van de Sllngelandse Donk Ook ligt aan de Groene Weg een uitgegraven pnut. waarvan velen, zelfs Gorcumers. gebruik maken. Autobotsing. Jaarsveld. Maandagmiddag had op de Lek- dijk bij het dorp een aanrijding plaats tussen eer. auto van de heer B<>«. uit Lopik. en een bus van de V.A.V.O. uit Schoonhoven, die voor het merendeel .bezet was met militairen. De chauffeur van dé zuto. die deerlijk geha vend V'BS. liep een hoofdwond op. Da schade aan de bus was gering KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Krimpen aan de Lek. Wegens \eertig jarig en langer dienstverband bij N V. J. en K Smit s Scheepswerven werd de ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, toegekend a«n J. van der Graaf. J Blonk. A. Boon A. Damsteegt. L. M van Brandwijk, en M. Benschop. Vrijdagavond werden deze on derscheidingen. in een eenvoudige plechtigheid in de raadzaal van het gemeentehuls. door de waarnemend burgemeester, de heer H van der Op de Vergadering van de ijaclub Krim pen aan de iJasei werden 20 aandelen uitge loot. Burgemeester en Wethouders hebben de bouw van acht arbeiderswoningen voor f 71.100 gegund aan de heer L. Ponsen. Voetbal. D.C.V. is met nog negen an- dere verenigingen, te weten CW. DFC EBOH. Leerdam. Overmaas. Scheveningert. Unitas, UVS en VUC voor het aanstaande seizoen in gedeeld in de tweede klasse A van de KNVB. Leerbroek. Ten bate der Ned. Herv. Kerk is f 325 gecollecteerd Lekkerkerk. Qe groente- cn fruithandelaar G. van den Heuvel zou Zaterdagavond zyn driewielerauto in de garage zetten. Juist wa ren enige kinderen aan het spelen, waarbij J Aarnoudse kwam te vallen en onder een der wielen geraakte Hij bleek een grote vlees wonde aan een dijbeen te hebben opgelopen. Direct ingeroepen geneeskundige hulp achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gouda noodzakelijk. Mc). A. C Eikelboom slaagde te Rotter dam voor het diploma Engelse handelscorres pondentie. De heer C. van der Wouden Dz slaag de bij het in het bouwcentrum, voorlichtings bureau met permanente tentoonstelling voor het bouwwezen te Rotterdam gehouden exa men voor het diploma: Organisatie in het Bouwbedrijf, ten behoeve van het grootbe drijf. Maandagmorgen zijn twaalf leden van de wandelsportvereniging „Door Oefening Verkregen" naar Nijmegen vertrokken om aan de Vierdaagse Afstandsmarsen deel te ne men. Botsing. Op de Voorstraat had een botsing plaats tussen een vrachtauto geladen met grind van de firma J. Berger, en een mo- torrijwiel bestuurd door de heer Van Dijk. uit Krimpen aan de Lek. met duo-rijder. De auto kwam vanaf de opslagplaat? de straat op De duo-rijder wlat van de motor te springen maar Van Dijk kwam met een knie in de kpel en werd op medisch advies naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, waar hij verbonden werd. „BRIL". Lékkerkêrk. De 73-jarlge weduwe B. van L.- H kocht aan de deur van een onbekend per soon een bril. die haar f 55 kostte Later bleek er vensterglas in te zitten. De politie wist de man op te sporen. Lexmond. In de Ned. Herv. Kerk is voor de kleuterschool f 82 gecollecteerd. KIPPENPALEIS ZONDER VERGUNNING. Lopik. Dat men voor het bouwen of verbou wen van huizen vergunning dient te hebben van het College Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw, mag wel als algemeen bekend geacht worden. Maar ook voor hrt bouwen van klppenschu- ren is een dergelijke vergunning nodig Blijk baar was hiermede geen rekening gehouden door de landbouwer A. T„ die de aannemer J van B. opdracht gaf een kipper.sehuur te ver vaardigen De bestelling werd op moderne wijze uitgevoerd: het pluimgedierte kreeg een verblijf, waarin onder andere een schuifdeur en vier llchtkozfjnen waren aangebracht, een werkje, dat de lÉndbouwer i 800 gekost heeft. „Een waar kippenpaleis merkte de Utrecht- ge Politierechter op. voor wie verdachte zich Maandagmiddag wegens overtreding van het besluit Wederopbouw had te verantwoorden en de rechter knoopte hiefaan de conclusie vast. dat de kippenfokkerij een winstgevend object schijnt te zijn. gezien het bedrag, dat voor de huisvesting van de kippetjes was be steed. T. werd veroordeeld tot een geldboete van f 60 subs 25 dagen h •chtenis. Ceëist was f 60 boete of 20 dagen hechtenis. Meerkerk. De hulpbrugwachter B Swets il met ingang van 1 Augustus te Zwaanskuiken In vaste dienst benoemd als brugknecht. Zaterdagavond koeien verschillende mu- ziekverenigingéh. die gedirigeerd worden door de heer Gerritse. in de muziektent bijeen, waar Velde, uitgereikt. De heer J. K Smit. directeur tij een concert zullen geven, van N V. J. en K. Smit s Scheepswerven, was by deze decoratie aanwezig. De heer A. Boon was wegens ziekte verhinderd de plech tigheid ten gemeentehuize bij te wonen. Dien tengevolge werd hem de onderscheiding aan huis uitgereikt. Krimpen aan 8e Lek. Het meisjeskoor van de gemengde zangvereniging „Krimpen aan de Lek", behaalde Zaterdag op het nationaal con cours te Maasdam onder leiding van de heer H Zanen. in de tweede afdeling een tweede prijs met 277 punten De postduivenvereniging „De Reisduif" hield Zondag een wedvlucht voor jon ge duiven van Weert De afstand was 103 K.M. De eerste tien prijswinnaars zijn: 1 17 36 45 62 en 71 C. de Hoop en L. van den Heuvel. 2 7 en 16 W. den Ottert 3 en 55 A H Roest 4 59 en 64 B Verkaik: 5 en 63 M de Hon: 6 J A. Schippers: 8 60 en 66 J. Brand: 9 13 19 21 30 34 35 38 48 en 56 P D de Jong 10 en 41 J. C. Brand; 11 J. Schild: 12 D Nnbél. Van de wedvlucht van Bordeaux waren he den slechts twee duiven binnen. Openlucht-uitvoering. Meerkerk Ten bate van de Herv. Kerk is t 20.10 gecollecteerd Molenaarsgraaf. Voor de Hervormde ge meente Genderen ia in de Hervormde Kerk f 221.06 gecollecteerd. Moordrecht. De Kon. Erk Harmonie Kunst na den Arbeid nam deel aan hei nationaal con cours te Rozenburg Uitkomende in de afde ling uitmuntendheid, behaalde dit corps on der leiding van de heer C. van Gent, uit Schiedam, een eerste prijs met 328 punten en een eerste prijs in de marswedstrijd. -- By|inetigd door schitterend weer maak ten de^irlingen van de Openbare Lag. School een reis naar Amsterdam en Valkeveen Te Amsterdam werd een rondvaart door de ha vens gemaakt. Moordrecht. De in deze gemeente gehouden collecte voor de t bc vereniging Herwonnen Levenskracht, heeft f 86 75 opgebracht. De postduivenvereniging ..De Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht voor jonge dui ven vanaf Weert. De afstand was 109 K.M. De duiven werden gelost om 8 uur. Aankomst eer ste duif 0 30 13 uur, laatste duif 9.54 46 vier snelle ronden gereden tussen C. Bakker op 125 c.c. D.K.W er. B van Vliet op 600 c.c. Zundapp met zijspan, die door de Uitdager P. Bakker gewonnen werd. Nleuwerkerk aan de IJssel. Van de heer A. de Jong verblijven reeds twee zoons in Cana da. Deze week is de heer De Jong met zijn verdere huisgenoten zelf aehter eveneens naar dat land vertrokken om in het Apndbouwbe- drijf werk7.aam te zijn. De Oranjevereniging organiseert ter ge legenheid van de verjaardag van Prinses Irene op 5 en 6 Augustus een groot feest op een terrein aan de Burg JasStraat. Het program ma vermeldt onder andere een voetbalwed strijd op motorrijwielen. Nleuwerkerk aan de IJssel. Op de Zaterdag gehouden zang- en sportmiddag van Volkson derwijs te Pijnacker. waaraan tien scholen deelnamen, behaalden de leerlingen van de eerste Openbare Lagere School een derde piija. ONDERSCHEIDINGEN UITGEREIKT. Nieuw-Lekkerlaad. Burgemeester F. M. A. v. d. Rovaart heeft Donderdag bij de firma J. en K Smit te Kinderdijk, de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit gereikt aan de onderstaande persohen. die al len veertig jaar of langer In dienst zijn ge weest bij de scheepswerven of machinefabrie ken van genoemde firma. 0 Medaille in brons: A. van Dam ketelma ker. A C de Groot, sfnid. G de Gruytcr, smid. J. van der Toren, ijzerwerker. Medaille in zilver: H. van der Velden, kilo- Ker«baas. De uitreiking geschiedde In de vergader kamer. In tegenwoordigheid van de directeu ren J. K. Smit en J van Beelen. De heer J. van der Toren sprak woorden van dank De gedecoreerden werden per luxe auto ge haald en thuisgebracht. De burgemeester reikte tevens bij de firma L. Smit en Zoon de medaille in brons uit aan R. de Hoop. schilder, en H. Maurice, stoker. Nieuw-I.ekkerland. Voetbaluitslag Zater dagavond speelde V V E I legen Groot-Am- Noordeloos. Voor het Hervormd Kérkéraads» fonds is f 8646 gecollecteerd. Voetbal van Zaterdag. Het eerste N.F.C. elftal speelde tegen Aalst 1 en won met 1—0. Enige minuten voor het einde was de «tand nóg blank Een der backs van Aaist was toen genoodzaakt op zijn keeper terug te spelen, die echter de bal niet kon houden. Het tweede elftal speelde tegen Brake! 3 en won met 43. Ouderkerk aan de IJssel. Op het Woensdag te s-Gravelanrl bij Hilversum gehouden zang- concours, uitgeschreven door het Chr. man nenkoor „Crescendoter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, en aan welk concours 40 ko ren deelnamen, behaalde de Chr gein. zang vereniging Oefening en Stichting" onder lei ding van de heer P. Brouwer CIn de eersfo afdeling een eerste prijs met 306 punten De zangvereniging maakte tevens van die dag een vacantiedag. Men bracht een bezoek aan Am sterdam. waar men een rondvaart door de grachten maakte en Schiphol bezichtigde Daar na ging meh naar Zandvoort en Noordwijk. - Benoeming raadslid.'Doordat binnen de daarvoor gestelde tijd geen bericht was binnengekomen heeft het hoofdstembu reau aangenomen, dal de heer W. de Jong Wz. (Partij - an de Arbeid; zyn benoeming al* lid van de gemeenteraad niet heeft geaccepteerd. Zijn opvolger op de lijst van de Partij van da Arbeid is de heer H. Hendriks. Ouderkerk aan de IJssel. Do postduiven vereniging Keer Weer" 'Heli Zaterdag cn wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoord» (B De afstand was 115 K M Er namen 224 du,ven deel. die w.rden gelost om 12.30 uur. Aankomst eerste duif 2 14 uur: laatste duif 2 33 uur De eerste tien prijswinnaars zijn: 1 en 46 H. Hendriks: 2 5 15 17 48 49 en 50 J. Dijksman: 3 G. Cee\en 4 8 en 25 M. de Jong; 6 7 cn 4* M. Speksnijder 9 28 en 54 P Lin- gen Mz 10 11 36 37 en 38 Ant. Trouwborst: 12 P Lingen Cz 13 en 40 Jac. Trouwborst; 14 J rie Haan 16 H Boers Jr. De Ned. Herv Knapenvereniging op Ge- ref. Grondslag aan de Lageweg. maakte Zater dag m combinatie met het onderw ijzend per soneel van de Zondagsschool aan de Lageweg per touringcar een uitstapje naar Arnhem, u BVI, oor de zomeravond-competitie. Met was Nijmegen EJten en hel Montferland. Het weer rij goed gespeelde wedsuyd. die met 5—2 w#rkle prachtig mee. door V.V.E. werd gewonnen Het begin van de wedstrijd was vlot. njet V.V.E. Iets meer in de aanval. Na ongeveer twintig minuten spelen kon de midvoor van.V.V.E. zijn club de leiding geven 10. Hei wan de linksbinnen, die de voorsprong kort hierng vergrootte 20. De aanvallen van V.V.E waren nu gevaarlijk. Verscheidene keren wérd dc keeper van Gr - Ammers bij schoten van de linksbuiten gehol pen door lat en paal Uit een voorzet van rechts kon de midvoor er met een mooie kop. bal 3O v'an maken. Door een misverstand in de V.V.E. verdediging, scoord? Groot-Ammers 3—1. Even voor de rust kon de midvoor van V.V.E. uit een doelworsteling de keeper nog maals passeren 41. Na de rust was de strijd minder vlot. Er was oen half uur gespeeld toen de Groot-Ammers midvoor /doelpuntte 4—2. Ev en voor het einde was 'het de midvoor van V.V.E. die scoorde 5—2. Boogschutter. Krimpen aan de Lek. Begunstigd door fraai De uitslag luidt als volgt: 1 en 55 Gebr. Eegde- zomerwéer gaf de gymnast.ekvereniging Spar- man; 2 13 20 29 30 37 40 èn 53 G. de Bruijn: ta Zaterdagavond op het terrein aan de School- 3 C. Alphenaar. 4 8 8 19 22 42 51 en 52 J Ver- winch, ©en echo-lood en radio-installatie TEWATERLATING ..VRIENDSCHAP'. Nieuw-Lakkerland. Onder grote belangstel ling. werd Zaterdagmiddag van de scheepswerf van de firma W en C. Stam met goed gevolg te water gelaten He motor-viskotter ..Vriend schap" (Urk 104). gebouwd voor rekening van de heren Den Boef cn Romkes te Urk. Het vaartuig is bestemd voor de visserij op de Noordzee. De aimetingen zijn: 19 x 5, 20 x 1.45 m. De voortstuwing van het schip zal ge schieden door een 150 P.K. „Brons"-motor. Te- zal het worden voorzien van eèn trawl- straat haar jaarlijkse openlucht uitvoering Medewerking verleende de muziekvereniging „Crescendo" en de Keurgroep Lek en IJssel De algehele leiding berustte by de heer Bis dom. Traditie getrouw begon men met een mars door de gemeente, die als steeds weer veel belangstelling trok. Vervolgens werd het uitgebreide programma, bestaande uit vrije meer; 5 10 31 38 en 43 P. Twigt. Afdeling Kinderzorg. Nleuwerkerk aan de IJssel. In deze ge meente is opgericht een afdeling van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellingsoor den en Oezondheidskolonle*. Deze vereniging stelt zich ten doel het lichamelijk en geeste heren Den Boer en Romkes waren met hun dames bij de tewaterlating aanwezig. Carrier te water. Nleuw-Lekkerland. Terwijl de knecht de firma Boon Vrijdagmiddag op de Middel- w-eg de klanten bediende, gingen kinderen met ZPjfs wederom door een penalty de leiding 3—2 j- jj„i i„ ,j Geen sangconcoure. Ouderkerk aan de IJssel. Wegens onvoldoen de deelname heeft het bestuur van de Chr. Gemengde Zangvereniging Oefening en Stichting besloten, dat het tegen 3 Augus tus uitgeschreven zangconcours geen doorgang zal vinden. Oudewater. De leerlingen van de O.L.- school en V G.L.O -school maakten hun jaar lijkse schoolreisje onder leiding van de heer De Goede, hoofd dier school. Met drie bus sen vertrok het onderwijzend personeel met de kinderen over Utrecht. Zeist. Wagenmgen naar Arnhem. Hier werden het Openlucht- theatei en Burgers Dierenperk bezocht. De speeltuin kt het Dierenpark was voor hen een attractie De terugreis voerde de stoet eerst nog over de noodbrug over dc Rijn. De In aanbouw zijnde nieuwe brug kon daarbij goed bezichtigd worden, alsmede 't verwoeste gedeelte van Arnhem Van uit Arnhem fin# men langs Ede naar Utrecht en verder naar Oudewater. Het Oudewaters Mannenkoor behaalde Vrijdagavond op het zangconcours te Lin schoten een eerste prijs ln de tweede afde ling met 325 punten, benevens een twééd# prijs in de ere-afdellng Oudewater. Gevonden: damestasje In lichtingen bij de postcommandant der rijkspo. lltle te Hoenkoop: De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht voor jon-re duiven vanuit Eind hoven De duiven werden gelost des morgens te 8 uur De eerste duif arriveerde om 9 2 11 uur, terwijl de laatste duif werd geconstateerd om 9 47 42 uur De eerste vijf prijzen werden haald door de volgende heren. P van Vliet 1 13 23 24 30 32 39 42 48 51 62 71 75 76 83 en 85 P van der Horst 2 25 72 88 100 L. van Datr 3 10 12 16 33 34 53 55 60 en 69 A. van Dijk 4 f 28 40 60 61 73 94 en 99. M. Beerthuuen 5 21 en 84. De vlag in top. Papendrrcht Vrijdag ls de vlag gehesen In de top van de in aanbouw lijnde muziektent Het is thans zover, dat de dakbedekking aan- gebr%cht wordt Of het echter nu bepfkld eer bouwsel tan burgerzin Is wordt betwijfeld. Grotendeels wordt hier gewerkt door het ge- meentepersoneel. terwijl slechts enkele indus. trlëlen en aannemer* belangeloos hun mate rialen en arbeidskrachten hebben beschikbaar gesteld Dit laatste is dan ook niet genoeg ta waarderen PapendrechL Voetbal. Zaterdagavond speelden Papendrecht 2 en 3 aan de Haven straat hun twee serie nederlaagwedstrijden te gen Slikkerveer 2 en 3. Het tweede elftal der rood-zwarten speelde een pittige wedstrijd tegen het wel wat fore spelend Slikkerveer 2. Deze laatste club wee het eerst in de aanval, maar langzamerhand drongen de rood-zwarten haar terug. Surhoff gaf Papendrecht de leiding Enige tijd later veroorzaakte de Papendrecht verdediging een overtreding in het beruchte gebied. De penal ty, die de scheidsrechter hiervoor toekende, werd door Slikkerveer ln een doelpunt omge zet. 11. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust wist Papendrecht wederom de lei ding te nemen door een schot van J Zegelaar, dat via de onderkant van de deklat in het doel verdween i1 Slikkerveer kwam daarna flink opzetten en het kon na enig# tijd de gelijkmaker in het net deponeren 22 Het nam de carrier rijden, met gevolg, dat deze nabij oefeningen, werken aan de ringen oefeningen lijk welzijn van zwakke kinderen te bevdrde- dc huizen ..Belle Vue in de sloot reed. Het aan rekstok en op paard, zowel door klein als groot, op de meest correcte wijze uitgevoerd. Fntete°«rnt waren de rekstokoefeningen door dc keurgroep. Voor de uitvoering van Sparta bestond veel belangstelling. Krimpen aan de IJssel. t)e postduivenver eniging ..De Snelpost" hield een wedvlucht van Vilvoorde. De afstand was 112 K M. De uitslag is: A. van der Graaf 1 J Opschoor 2 3 en 37: H de Kwant 4 en 27 G. de Pee 0 14 57 en 86 B Geleedts 6 10 en 34 De postduivenvereniging „De Vriendschap" vloog van Orleans, een afstand van 480 K.M Hier is de uitslag als volgt: J Visser 1: A. Droog 2 55 7 12 en 15: H. van Hpuselt 3; P den Boer 4: Jo Veer 6. Nu alle examens voor het Mulo-diploma A zijn afgelopen blijken van de achttien cen- didaten, die hun opleiding hebben genoten aan de school, hoofd de heer W. P. Pieterse. zes tien geslaagd ie zijn en twee afgewezen. De namen der geslaagden zijn: Willy Rolloos. Jo<- hanna Twigt. H Clement. Teunie Terlouw, Arie Visser. Adrianus Nobel. Ilse Stijntjes. Jan Zon dervan. Aaltje Lommerde. Paulus Hooger- waard. Marie Mostert. Cornelis van Ooste- rom. Adriaan Schreuders. Willem Verkaik. Freek Pruim. Janny van Erk. De dame- W. Kalkman en C. Vulk slaag den aan de school voor coupeuses en coupeurs te Hn»tmfh»m voor het diploma eouceus*. ren door huisvesting en verzorging in kolonie huizen. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren: Th. Schriek. voorzitter: C. den Toom. secretaris; C. C. Duiverman, penningmeester Th. Carlier. C. Goedegebuure. J. J. Jongeneel en J Muit. De léerlingen van de tweede Openbare Lagere School maakten een schoolreis naar de Gelderse vallei. In Rhenen werd onder andere het Ouwehands Dierenpark bezichtigd Gevonden: Zakmes en handtasje. In lichtingen bij de politie. Motor wedstrijden. Nleuwerkerk aan de IJssel. Zaterdagavond werden motorbehendigheidswedstrijden gehou den. In de lichte klasse werden de pfijz-n als volgt behaald: le W Regterg te Zevenhuizen 2de B Olie le Waddinxveen, 3de P Be?te- voertuig werd met vereende krachten» op het droge gebracht. De inhoud van de carrier ging voor een groot, deel verloren. Nuordeloos. Het paard van de heer G. van den Heuvel dat voor de melkkar in de wel de stond, schrok plotseling en sloeg pp hol. Met de kar achter zich aan ging het over de sloot. Toen het voor de tweede sloot kwam stopte het dier. Aan de kar was enige schade ontstaan. Verschillende bladen die schrijven over samenvoeging van gemeenten zinspelen ook in die geest op Noordeloos. Hoornaar en Hoog-Blokland. Bij informaties ter bevoeg- der plaatse deelde men ons echter mede, dat daaromtrent niets bekend was. Noordeloos. De heer Van Ballegooien deed Zaterdag bij de politie aangifte, dat ztjn roei- In de enkele minuten, die nog te spelen wa ren. zetten de PBpendreehters alles op de aanval en even voor tijd schoot Prins uit een scrimmage voor het doel van Slikkerveer on houdbaar in, 3—3. Het derde elftal verloor met 4—0 van Slik kerveer 3. Papendrecht. De Chr zangveren. „Asaf" nam met haar mannen.- dames- en meisjes koor deel aan het door het Chr. Mannenkoor „Crescendo" te 's-Gravenland uitgeschreven concours. Het mannenkoor behaalde in de eerste afdeling een eerste prijs met 319 pun ten. Het dameskoor verwierf eveneens een eerste prijs in de eerste afdeling met 326 punten Het meisjeskoor behaalde in de vier de afdeling een tweede prijs met 280 pun ten. De koren stonden onder leiding van de heer G. Kusters. Na afloop van het concours bezochten de verenigingen de NCR V -»tu- «uc o. uhi ic niuuniA.mi, uj. umnuoi uij uo jjuiiue «oiiguic. uoi sijn ruei- r - - -- oreurtje te Papendrecht; 4de P. Breuger te boot verdwenen was in de nacht van Vrijdag 0 *n "l*1 ontspanningsoord Valkeveen Op Bergschenhoek; 8de G H Streng te Gouda 6de op Zaterdag. Later opu de deg werd de boot 2'um. kwam men langs het paleis W H. Streng te Gouda; en 7de C. Bakker te nabij het Slot teruggevonden. wijk. De Hervormde Kerk wordt op het ogen- blik van binnen gestucadoord. Er is steiger- werk aangebracht. Het werk. dsvt geruime tyd zal duren, vertraagt de kerkdlentsen niet. Het ls opgedragen aan de heer Vos te Gorlnchem. B en W hebben de rekening, dienst 1048. aan de gemeenteraad aangeboden De gewo ne dienst heeft een batig saldo van f 1706.36 de kapitaaldienst een nadelig saldo van Zware klasse: le W Regters; 2e P. Bakker; 3de D van der EijK «e Nieuwerkerk; 4de P. Stolk; 5de A Vis. 6de B van Vliet. ln de, afvalrace werd zowel voor lichte als zware motoren W Regters de winnaar Bij de estafette rit behaalde het Goudse team bestaande uit W. Regters. P. Bakker en B. Olie de overwinning. Dasuna W©cd UB yil^aymyciiraAclrufl vqn Soestdijk. De bouw van het badhuis. Papendrecht. Met alle spoed wordt thans ge werkt aan de bouw van het gemeentelijk bad huis. De firma Rietveld en Verdoorn, is met haar personeel druk bezig om de betonnen vloeren aan te leggen en met bekwame spoed zullen de douchecellen worden gemetseld. In het geheel zullen vijftien douchecellen wor den ingericht, terwijl eèn cel voor een kuipbad wordt gemaakt. S N1EPWSBLAD YOOR ZIHD-HOIXANP EN UTRECHT SeBoonnovMscne uoof.nl WOENSDjAp 27 JULI 1941. OFFICIER ORDE AN ORANJE NASSAU. Dordrecht. De heer W H de Vos. president- Commissaris van de N V. Zuid-Nedérlandse Spiritusfabriek te Bergen op Zoom. is bij be vordering benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau Giessendam. Het bistuur van de afdeling van Het Groene Kruis heeft zich tot de gemeente raad gewend met een verzoek, waarin onder meer wordt aangehaald, dat de vereniging ginds haar oprichting in 1903 de beschikking heeft gehad over 'n ziekenbarak, welke de ge meente belangeloos ter beschikking stelde. Het Groene Kruis werk ontplooit zich echter zoda nig dat men in een toestand is gekomen, die spoedig een oplossing vraagt. In 1946 werd een consultatiebureau voor zuigelingen geopend, waardoor de metenaien elders ondergebracht moesten worden. Bovendien voldoet het ge bouwtje niet meer aan de eisen Het bestuur besloot reeds in Maart 1948 tot Instelling van een commissie, die werd belast met uitbrei ding van het bestaande bouwfonds, waarin reed* een bedrag van f 8000 was. dat jaren geleden door de familie Versteeg aan de afde ling geschonken was Men heeft dit bedrag uit weten te breiden tot f 15.00(S. terwijl nog enkele acties worden voorbereid De gehele bevolking werkt spontaan mede Men hoopt, «inde dit jaar ongeveer f 17.500 bijeen te hebben De bijdra ge)) van de bevolking hebben de verwachtin gen overtroffen, maar voor de stichting van een redelijk gebouw is meer geld nodig. Het moet een gebouw worden met twee verdiepin- *gen. met een grondoppervlakte van ongeveer 100 M2 Hierin moeten worden ondergebracht een consultatiebureau voor zuigelingen met administratie-afdeling, bergplaats materialen wachtkamer, kleedkamer, behandelingskamer en zo mogelijk een vergaderlokaal. De kosten worden geschat op 35 000. behalve de bouw grond. Men wil tevens een woning voor de wlikverpleegster bouwen, met toepassing ven de financieringsreg woningbouw Het Groene Kruis kan nu de helft der kosten zelf dragen, en zij verzoekt de raad de andere 50 pCt. tot een maximum bedrag van f 17.500. ten laste van de gemeente te laten komen. Tevens verzoekt het bestuur, om var, gemeentewege bbuwgrond ter beschikking te stellen. Het verzoekschrift zal waareehijnlijk ven een ^brae-advies van B. en W worden voorzien en ln een in Augustus te houden raadsvergade- ring worden behandeld. Om het bezit van het bouwfond» van f 15 000 op f 17 500 te brengen, zal de afdeling enkel# acties organiseren Op Zaterdag 3 September wordt een verenigingsdag gehouden, waarvoor alle verenigingen, die daartoe aangezocht wer den. spontaan medewerking verleenden Het zijn de muziekverenigingen EMS Bravo en Apollo, en de zangverenigingen Sursum Gor dt. Giessendams Chr mannenkoor, Volharding en P J. Troelstra. de gymnastiekvereniging O K K. en de korfbalvereniging Vrienden- ichaar. Na de vacant ie houdt de jeugd een inzame ling door middel van prikkaarten. De hoof den der scholen verlenen hun volle medewer king Tenslotte organiseert de postduivenver eniging Stormvogels een grote gewestelijke Za- terdagv lucht voor dit doel j EERVOL OTNgLAG BIJ PT T. Geude Bij beschikking van de directeur- generaal der PTT wordt ingaande 1 Sept aan de beer A B Boaman op zitn verzoek eervol ontslag verleend uit de PTT dienst, waarin hij thans de voorlopige rang bekleedt van di. I» recteur van het kantoor der 2d« klasse te Gouda. Gouda. De heer H G van der Wolf slaagde aan de school vow scheep»werktuigkundigen te Rotterdam voor het eind-getuigschrift. Gouderak. De heer J C, Oosterom slaagde aan de school voor scheepswerktuigkundigen voor het eind-getuigschrift. Terug uit Indonesië. Gouderak. Het was Maandag voor de fami lie Smit aan de IJsseldiJk een verheugend ogen- blik. toen de zoon en broer na een verblijf van k bijna twee jaren in Indonesië de ouderlijke woning weer binnentrad, nadat hij met net troepentransportschip „Zuiderkruis" in Neder, land was aangekomen Hij was op 13 Augustus 1047 naar Indone- tie vertrokken, waar hij zich tot sergeant heeft opgewerkt. De voorgevel van het huis w#s ver sierd en de vlaggen in de stréat wapperden De heer Smit zaide. het in de tropen best naar de zin gehad te hebben Hij vond klagen overbodig, al was de dienst zwaar De muziekvereniging bracht hem 's avends aan serenade Met hetzelfde troepeniransportschlp. waar mede de heer Smit terugkwam, is tevens- een oud-Gouderakker, da heer J. Krijgsman, thuis «ekomon.- Maandag reeds bracht de heer Krijgsman een bezoek aan zijn ouders. Gouderak. De heer W M de Grul. ambte naar ter gemeente-secretarie, behaalde dezer dagen de akte boekhouden. Hekendorp. De demes J. van den Berg. W Sluis en G Wiltenburg. slaagden aan de R.-K. huishoudschool voor het diploma lingerie. Tngevoige ministeriele beschikking mocht aan de School mot de Bijbel aan de Kerkweg thans een boventallig onderwijzer worden be noemd. Als zodanig w>erd benoemd de heer G. C. Bos. uit Hekendorp. Kinderdijk. De heren A M den Oudsten en J J. Zonnevylle slaagden te Rotterdam aan de school voor scheepswerktuigkundigen voor het eind-getuigschrift. Lange Ruige Welde. De zangvereniging ..Ho sanna' nam deel aan het concours te Linscho ten. Het koor behaalde een tweede prijt met 284 punten en het kinderkoor een tweede prijs met 266 punten. UNIO WINNARES VAN TOURNOOI. Oudewater. Nadat reeds drie weken geleden het vogtbaltournooi ter gelegenheid ven het 30-jarig bestaar. van de voetbalvereniging M S V. 19 te Montfoort was aangevangen, werd Zondag dit door MS V. georganiseerde tour- nooi gesloten met enkele, wedstrijden tussen V F P. uit Woerden, V.VIJ. uit Usselstéin. UNIO uit Oudeweter «n het jubilerende MS.V. Al deze verenigingen waren met hun eerste elftallen, zij het sommige met enkele in vallers. naar Montfoort gekomen. Reeds om één uur betrad Unio het veld om uit te komen tegen MS V. De warmte van Zondag had de spelers in deze wedstrijd al gauw te pakken en het anders zo fraaie spel was nu verdwe- nen Reeds voor de rust nam M S V. met 10 de leiding. In de tweede helft was Unio sterk in de meerderheid, waarbij paal en let voor M S.V. meerdere malen redding brachtén. Een aan Unio toegêwezen penalty werd hard te gen de paal geschoten en stootte het veld weer in. Toch wist Unio ln de allerlaatste minuut door de achterhoedespeler Kroes de stand op gelijke voet te brengen, zodat door middel van een penalty moest worden uitgemaakt, wie de winnaar van de wedstrijd was. Uiteindelijk werd Unio de winnaar Hierop volgde de wed strijd V.E.P.V.V.IJ. Het onlangs tot vierde klasser der K.N.V.B. gepromoveerde V.E.P. moest in V.V.IJ. haar meerdere erkennen. Zij kon niet beletten, dat keeper Van Rooijen vier maal de bal uit het net moest halen, terwyl zij zeli slechts eenmaal kon doelpunten. In de verliezende ronde kwam V.E P. uit te gen M S.V.. welke wedstrijd door M.S.V. ver diend met 30 werd gewonnen. De finale bracht dus V.V.U. en U N I.O. in het veld. Deze wedstryd was over bet alge meen spannender dan de drie vorige. Reeds voor de rust nam V.V.LJ een veilige 20 voor sprong en het leek er dan ook op. dat V.V.IJ. overwinnaar van dit tournooi zou worden. Unio liet zich met ontmoedigen en liet m dc tweede helft goed spel zien. Ook m deze wed strijd kreeg limo een penalty toegewezen, wel ke prompt door W. Du.ts werd benut. Onge veer tien minuten voor het einde zag rechts buiten Stoei kans de gelijkmaker de scoren, waarmede dus de strafschoppen weer de be slissing brachten. Voor de tweede maal bleek Unio deze middag de gelukkige en zij iegde hiermede beslag op ae mooie beker. De utlelag van deze middag was dus als volgt. ru.NI.O.; 2 V.V.IJ.. 3 MS.V.en 4 V.E.P. Bij monde van de voorzitter van M.S.V. wer den de prijzen onder dank voor de medewer king en de getoonde sportiviteit aan de geluk kige overwinnaars uitgereikt. Oudewater. Vorige week Vrijdag én Zater dag werd te Utrecht het examen afgenomen ter verkrijging van het Mulo diploma A. De na volgende candidaten verwierven het diplo. ma; J v#n Beekum H Boele. L. Caller. M Kloosterman. P de Dunnen. C. Groen. C. de Ruijter. uit Oudewater, J. Bras. uit Haastrecht. M. Monchen en J. Ram. uit Montfoort; W. van Schaik. uit Lopik: T Sluis, uit Hekendorp, G. rewaard Geen der candidaten werd afgewe- Strlen. uit Benschrop. er. J. ven Vliet, uit Snel- zen. Peursum. Op de dezer dagen te Putters- hoek gehouden persoonlijke wedstryden. uit geschreven door de turnkring Dordrecht, be- haale de gymnsstiekvereniging „Vridos" goe de resultaten De dames G Dam. R Peele. Sj. van Dijk en B. Duyzer behaalden het diploma tweede graad De oefenstof \vas ingestudeerd onder leiding van de heer II- ven Arkel te Gorincbem. Peursum. Tijdens een kort onweder werd vorige week van de landbouwer de B een koe. die in de weide liep, door de bliksem gedood Palsbroek Hoewel het seizoen, det het meest geschikt ls voor het geven van ontspannings avonden reeds lang verstreken is. bestond er toch bijzonder veel belangstelling voor de zang avond, die Zaterdag plaats vond in de gemeen tezaal Onder leiding van de heer G van der Beek bezorgden het kinderkoor „De Zangvo geltjes en de Christelijk Gemengd# Zangver eniging ..Ons Koor" de talrijke aanwezigen eni ge aangename uren. De opening van de avond ward erriebt door de voorzitter van ..On» Koor die een bijzon der woord van welkom sprak tot burgemees ter Schreuders en zijn echtgenote, die de ge hele uitvoering bijwoonden De burgemeester sr-rak eveneen» enige woorden, waer n hy zich in hoofdzaak bepaalde tot de betekenis van de naam Ons Koor Hij wees op de gemeen schapszin. dl# uit deze titel en uit het bestaa#» van de vereniging blijkt. Reeds bij het eerste optreden wisten „De Zangvogeltjes de sympathie van de toehoor ders te winnen, wat bleek uit bet krachtig ap plaus na de reeks van liedje» en na het optre den van twee debutantjes Dit enthousiasme verflauwde niet toen Ona Koor" voor de eer ste maal in het openbaar Psalm 42 vers 1 van I Oskam, en De donkere schaduw is aan t breken, van Beintema uitvoerde Deze première kon eigenlijk beschouwd worden «Is een be langrijke repetitie voor het concours te Zeist, waarop de vereniging over een week met deze twee nummers haar geluk zal beproeven ln de afdeling uitmuntendheid. Datgene, wat ten gehore werd gebracht vertoonde tal van goede en soms zelf» zeer goede momenten, maar er moet hier- en daar toch nog flink wat geschaafd worden, wil men volgende week met een eerste prijs huiswaarts keren Een or gel- en pianosolo door meisjes van „De Zang vogeltjes' en enige minuten samenzang, door de gehele zaal. besloten het eerste optreden voor de pauze, waarin ean varloting gehouden werd. Het tweede gedeelte werd eveneens gevuld met zang ven het kinderkoor, het groot kooi en van debutantjes. Het hoogtepunt van de avond werd echter gevormd door het besluit. Toen het gordijn voor het toneel vaneen spleet zag men een tableau, dat gevormd werd door „De Zangvogeltjes gekleed in rode witte en blauwe costuums en omhangen met oranje jjerpen. Elf meisjes, die elk het wapen droe. gen van een provincie, declameerden een voor een een gedicht, waarin de takken van nij verheid en de bezienswaardigheden van de verschillende delen ven ens land tot uiting kwamen Aan het slot van dit tableau, det dc titel „Trouw een Oranje" droeg, zongen alle aanwezigen twee coupletten van het Wilhel- De ere-voorzitter van „Ons Koor" de heer L. H. Stronkhorst, besloot de avond. Na een zwaré studie, die twéé jaren duur de. is de heer L H. Stronkhorst, hoofd van dc Eben Haezerschool. Vrijdag te Den Haag ge slaagd voor de akte M O. Nederlandse Taal en Letterkunde De heer Stronkhorst bezit thans de bevoegdheid les te geven aan een school voor middelbaar onderwijs. De heer F. A. Teeuw. die reed» enige ja ren als postbode werkzaam is in deze te .slaagde voor het Mulo examen A. Hij be reikte dit resultaat door het volgen van avond- cursuwen. ReeuwUk. Gevonden: een sleutel Terug bij opperwachtmeester Visse aan de Brug Feest op Reeuw ij k. In de leden vergadering va nda féastverenlging te Reeu- wyk dorp ln aamenwerking met de vereniging Middelburg en Randenburg is besloten om te Reeuwijk dorp op Woensdag 7 September een feest te organiseren, waarvoor een programma is vastgesteld. Des voormiddags zijn er kinder spelen voor beid# scholen en des namiddags volksspelen voor groten. Ais attractie zullen een fetisrace en een hardloperjj plaata heb ben. Hoobroei. Verleden week was de temperatuur ln de kapitala hooiberg van de veehouder A. J. dè Wit In de afd. Oud-Reeu- wijk zo hoog opgelopen, dat men vreesde voor brand. In allerijl begon men de geheele hooi berg uit te halen. De motorpsuit was uitgerukt en hield zich ter plaatse in gereedheid, maar behoefde geen dienst te doen. Wegens aanranding der eerbaarheid van ©en minderjarig meisje te Reeuwijk is een p'crsoon uit Waddinxveen door de politie aan gehouden en ter beschikking van de Officier van Justitie te Rotterdam gesteld Schelluinen. De schoolreis van de hoogste klassen der openbare echool op Vrijdag is dank zij het mooie weer volkomen geslaagd. Het programma vermeldde een bezoek aan Ouwehands Dierenpark en het kerkhof bij de Grebbeberg te Rhenen. Voorts een rust- pose in de speeltuin van de Westerbouwing bij Oosterbeek met een tochtje over de Ne- derijn bij het Drielse Veer. en een verblijf In Arnhem en in het park Rozendaal met bedriegertjes en de kettingbrug. Op de te rugreis verbleef men enige tijd op de heide bij Ede en bij de Pyramide van Austerlitz met de speeltuin. STEUN WETTIG GEZAG. Sliedrecht. By het raadsbesluit van 30 Mei werd om advies door de raad in handen van B en W gesteld een verzoek van het Natio naal Instituut .Steun Wettig Gezag', om de plaatselijke afdeling een subsidie uit de ge meentekas te verstrekken van f 500. Naar aanleiding daarvan delen B en W de raad mede. dat de commiasie haar verzoek mo tiveert door er op te wijzen, dat zij voor het voeren van haar actie, de propaganda en de werving vén vrijwilligers voor de nationale re serve. de reserve grensbewaking, de reserve rijks- en gemeentepolitie, en de reserve bewa king»- en technische hulpdiensten, geld nodig heeft. Van rijkswege worden wel in beperkte mate gelden voor dit doel beschikbaar gesteld, ech ter niet in voldoende mate om ook plaatse lijke commissies in staat te stellen haar taak naar behoren te vervullen. In verschillende gemeenten is dan ook uit de overheidskas een subsidie aan de plaatselij ke commissie toegekend. De medewerking die op deze wijze van ge meente vege wordt gegeven, heeft niet slechts de betekenis van financiële steun, maar is ook met te onderschatten morele steun, aange zien het zich stellen door plaatselijke overheid achter de nationale zaak het inzicht van ons volk verlevendigt De weerbaarmakmg vgn het volk is een eis van zelfbehoud Het college van B en W kan zich met deze mot1 vering niet geheel verenigen. Hoewel het doel van het instituut hun volle dige instemming heeft en zij voor het werk van dg plaatselijk# commissie alle waardering heb ben. wil het hun voorkomen, dat het met op de weg der gemeente ligt in dezé financiële steun te verlenen. De gemeentelijke taak beperkt zich tot het handhaven van de openbare orde in de ge meente- het doel v«n het instituut heeft een veèl wijdere «trekking, namelijk het beveiligen van land cn volk en dit behoort tot de tiak vén het rijk. Het feft. dat de plaatselijke overheid zich achter deze nationale zaak stelt, maakt haar nog niet tot een gemeentelijke taak Slitdrerht. Dezer dagen is op 64-jarige leef tijd overleden de heer Joh. de Jager Joh z De heer De Jager was één der eerste leden der voormalige S D A P.. die zitting hadden in de gemeenteraad ln 1919. na de invoering van het mannenkierrecht. werd hij gekozen als lid van de gemeenteraad, waarin by tot 1923 zit ting beeft gehad Donderdag is zim stoffelijk overschot op de algemene begraafplaats ter aarde besteld. In de aula bij de begraafpl?8ts hadden zich vele leden nn de oude SJ)AP en uit de vakbeweging verzameld Bij deze bevond zich de wethouder van onderwijs de heer A W de Landgraaf alsmede de voorzitter van de Al gemene Bond van Transportarbeiders, da heer R Laan. Deze laatste sprak een kort herdtn- kingswoord en belichtte vooral de grot# stuw kracht en het pionierswerk, zowel voor de po litieke partij en de vakbeweging, dat van da heer De Jager was uitgegaan Twee kransen bedekten de baar van h«t stoffelijk overschot. De heren A B Boogaard en G. van Bleek slaagden aan de Middelbare Technische School te Dordrecht respectievelijk vocw de afdeling electro techniek en weg- en waterbouwkunde. Voor het Mulo-diploma slaagden de dames G Scheok, N. de Gruijter, en W. van den Berg. en de hpren C. Rietveld A. Visser, H. Visser. J. Vonk en A van Wijngaarden. Jaarvergadering Groent Kruis. Sliedrecht De ledenvergadering van de af deling Sliedrecht v«n het Groene Kruis, was zeer slecht bezocht. Zelfs de voorzitter had zich niet de moeite gegeven kennis te geven niet aanwezig te kunnen zijn. Om toch de vergadering doorgang te doen vinden, belde men de tweede voorzitter die eveneens verstek had laten gaan op. zodat met een half uur vertraging de vergadering kon doorgaan Namens de controle commissie bracht de hegr Budding verslag uit, terwijf de heer O. Caljé verslag uitbracht van de te Rot terdam gehouden algemene vergadering. In- plaats van de heer G Caljé. aftredend lid van da controle commissie, werd ais zodanig aan- gewezan de heer J. Drapers. NIWIN SPORTDAG. Stlfdreeht. Mede dank zij h#t mooie weer is de sportdag, welke onder auspiciën stond van de plaatselijke afdeling van N-tW-I N., buiten gewoon goed geslaagd In de vroege middaguren hadden voor de jeugd atletiekwedstrijden plaats. Hoewel hiervoor de belangstelling niet groot was. waren toch «taaltjes van goeqe athletiek ta zien. In de vooravond maakten de drie muziek verenigingen marsen door de gemeente. De muziekvereniging Sliedrecht met een groep leden van de gymnaztiekvereniging 8 S. S. marcheerde vanaf wijk A. het pijperscorpz Wilhelmus vanaf wijk D. terwijl de muzlekver- enlging Crescendo het centrum voor hear re kening nam. Vanaf het C.J.M.V, gebouw aan de Stations weg werd gezamenlijk met de voetbalverenl- fing Sliedrecht en de gymnastiekvereniging port Staalt Spieren naar het sportterrein aan de Parallelweg gemarcheerd. Deze mars werd besloten met het spelen van het Wilhelmus. Direcg werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma der athletiek, dat besloten werd met een 1500 meter loop. Hierop volgde een voetbalwedstrijd tussen Sliedrecht en de eerste klasser A.G.O.V.V. uit Apeldoorn. Voor de pauze moesten de gasten genoegen nemen met gelijk spel. Na de rust kreeg Sliedrecht door Korporaal de leiding, doch deze werd kort voor het einde weer ge- Ijjk Z—1. Verschillende strafschoppen beslisten Uitelndalijk vóór da gasten. Tijdens de rust was voor afwisseling gezorgd door het optreden van de kampioen gewicht- heffer Charité en zijn medewerkers. Deze lie den vertoonden sterke staaltjes en zij werden door het publiek met een daverend applaus be loond. Na afloop reikte burgemeester Winkler de prijzen uit. waaronder een beker aan de voet balvereniging A.G.O.V.V. Het hoogtepunt van de avond was wel het besluiten van de dag met athletiekoefeningen door de gymnastiekvereniging S.S.Sonder leiding van de heer Broekhuis. t De oefeningen werden uitgevoerd onder kunstlicht, waardoor een alleraardigst effect verkregen werd Sliedrecht. De hee» J. van Hemert slaagde te Gorlnchem voor het einddiploma H B S. Gevonden; enkele halskettinkjes en portemonnaie's; handtasje; parapluie; regen jas: ceintuur: poederdoos, schaartje; haarstrik; armband; pink. twee gewichten; paar skisok jes; haarstrik; kruiwagentje; paar kousen, bal; haarkam; vulpotlood; portemonnaie; ceintuur; armbandje; zwembroek; portemonnaie met in houd: padvindersrienv twee zilverbons; sjaal: paar kinderschoenen; zonnebril: overjas zak doekje; huissleutel; kinder jasje; hoofddoek; damestamisole; paar dameshandschoenen; hand vat: kam en étui; zakschaartje; vijl; armband je: paar kinderschoentjea: strik: armbandje; aansteker. Inlichtingen bij de politie. Raadsvergade ring. Op Maandag 1 Augustus zal de gemeenteraad des namid dags te 7 30 uur m vergadering bijeenkomen, ter behandeling van de volgende onderwerpen: Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden; Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Merwesingel van de heer L. Scheermeijer; Voorstel tot verkoop van twee percelen bouw grond aan de Rembrandtlaan aan E. J. Sonne- veld en C. Lanser; Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie van de plaatselijke commissie van het nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag": Vaststelling comptabihteitsbe- sluit. De postduivenvereniging „Tot Ons Ge noegen" hield een wedvlucht vanuit Orleans (Fr.). De afstanci was 481 K.M. Er namen- 41 duiven deel De dieren werden te 6.25 uur bij Z O wind in vrijheid gesteld. De eerste duif arriveerde te 12.10.23 en de laatste te 13 2 35 uur. De uitslag is: P. J Wor 1 en 7; J van de Wetering 2 en 8. F Kok 4; C. Kroon 5; H- den Hartog 10; en J. Verschoor 11. De uitslag van de wedstrijd met jonge dui ven vanuit Eindhoven is al» volgt: In concours waren 262 duiven, die te acht uur in vrijheid werden gesteld bij ZO. wind. De eerste duif kwam aan te 855 12 uur en de laatste 9 1432 uur De eerste tien prijswinnaars zijn: T. Loe- ve 1 4 20 26 en 42 C Kroon 2 17 en 40; W- Vermeij 5 9 en 56: J Verschoor 6 48 en 66; P J. Wor 8 18 29 en 30: T van Dongen 10 en 60, D van Heteren 11 27 en 59: D Verheef 12 10 46 en 64 F Kok 13 34 35 57 58 en 65; J Weg- gers 14 15 en 41; K. Bouman 16 31 en 44. Btladrecht. De afdeling van de Ned. Metaal- bewerkersbond hield Vrijdagavond in de bo venzaal van café Schalk een buitengewone le denvergadering in verband met het afscheid van de bonddistrictabestuurder de heer Bo- man De heer Boman hield een inleiding over \erschlllende actuele onderwerpen aangaande de metaalbewerkers, welke gevolgd werden door aangename discuasies Hierna dankte de voorzitter van de afdeling de he#r K Vlot. voor de prettige samenwer king Namen» dr afdeling werd de heer Bo man het boek Amerika" aangeboden, waarin de economie en de politiek van Afnerika wor den behandeld Vervolgen» h»d de kennismaking plaat» mat de nieuwe opvolger, de heer De Haay In zijn welkomstwoord sprak da voorzitter de hoop uit, dat da samenwerking aven pret tig zou zijn als met de heer Boman. «Uiedrecht. De heer J Schram slaagde te '«-Gravenhage voor het diploma handelskennis L. O. Streefkerk. In de Herv Kerk is voor het kerkeraadsfonds f 58,25 gecollecteerd. De wonlngbeuw aan de Sniepweg. Waddinxveen. Zoals békend zijn uit het aan vullend bouwvolume voor woningbouw over 1949 door het Provinciaal Bestuur aan deze gemeente acht wonigen toegewezen. Aangezien de woningbouwvereniging „Wad. dinxveen" reeds over goedgekeurde bouwplan nen voor arbeiderswoningen beschikt, heeft het gemeentebestuur besloten, dat deze acht wo ningen door die vtrenifing zullen worden ge bouwd. Zij zullen worden geplaatst lang» de Noordzijde var dc Ieplaan. dus bij de 62 reeds voltooide na-oorlogse woningen. De bouw ge schiedt onder architectuur van het bureau P. D Stuurman «n Zoon. De aanbesteding zal plaats vinden op Vrijdag 5 Augustus. Waddinxveen. Waterpolo. De uitala- gen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: 2e klas heren: WZC I (Woerden)—Gouwe I 23; 3e klas dames: ZIOS I (Den Haag) Gouwe I 2—2 Hat Waddinxveen»# Vrouwenkoor behaal de Zatprdag op een concours te Rozenburg on der leiding van de heer J. J. C. Mastenbroek, in de superieure afdeling een eerste prija met 330 punten. ÖEMENÖD NIEUWS. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DS. VOS GEVONDEN. Het stoffelijk overschot van ds. Vos. in le- ven gereformeerd predikant te Hendrik-Ido- Ambaeht ls door een visser opgehaald uit het Zeehondergat. tusaen de vuurtoren bij Oud dorp en Schouwen Duiveland. Ds. Vos kwam met zijn echtgenote Woensdag in de zee bij Ouddorp door verdrinking om het leven. PRIJI VAN MOTORRIJWIELEN VRIJ. Met ingang van 3 Auguatus worden de prij zen vrijgelaten van nieuwe en gebruikte mo- torrijwielen, gebruikte personenauto's en van onderdelen en lecessoires voor motorrijtui gen. WERVELSTORMEN TEISTEREN AZIE. Da geallieerde beifttingsautoriteiten te Tokio hebben maatregelen genomen tegen de tweede grote wervelstorm binnen 24 uur, die vandaag in Zuid-Japan verwacht wordt. Gisteren richtte een wervelstorm zware verwoestingen aan op het eiland Okinawa. Daarna trof deze tyfoon het Chinese vas teland. waar zijn staart bijna 24 uur lang het dichtbevolkte Shanghai teisterde en daar de ergste overstromingen sinds 15 jaar veroor. zaakte. Volgens het SJanghaise Dagblad der be vrijding" werden 30 personen gedood door vallend gesteente en electrische stroom, ter wijl 200000 dakloos werden. Door kortslui ting ontstonden 23 branden. NIEUWE NEDERLANDSE VINDING MAAKT GEWELDIG OPGANG. „Actief Wit de toeverlaat van tallose huisvrouwen. Zoals wij reeds meldden, is het laboratorium van Dobbelman Nijmegen er in geslaagd, de geheel nieuwe methode van „optisch ble ken". tot nog toe alleen bekend i# de wereld der chemfci. voor haar „CastellaZelfwer. kend Wasmiddel toe te passen De hjervoor ge bruikte stof draagt de naam „Actief Wit". Het succes van dit nieuwe wasmiddel mag sensationeel, worden genoemd. Dit kan nie mand verwonderen, die de uitwerking van het „Actief Wit" heeft gadegeslagen De witte was wordt vele malen witter, kleuren gaan schit teren in nieuwe gloed, weelsels worden zach ter. Dit wasmiddel zet ongetwijfeld nieuwe luis ter bij aan de naam „Castella". een naam. die reeds maf zoveel eer gedragen wordt door de bekende andere prbducten van dezelfde fa brikant, zoals schoonheidszeep. huishoudzeep en tandpasta. (Adv.) GRATIE. Bij K B. is gratie verleend aan H. Krikke, ter dood veroordeeld door het bijzondere gerechtshof te Leeuwarden en aan C Bout ter dood veroordeeld door het Amsterdamse bijzondere gerechtshof. STAATSI.OTERl/ Bij de 0de trekking. 5e klasse van de 507ste staatsloterij is de prijs van f 10.000 gevalle» op lot 18104. Bom langs spoorlijn. Kleine kinderen, die in een ondiepe plek in de Vecht naby de spoorbrug van Weesp speelden, hebben gistermiddag een onontplof- te vliegtuigbom opgegraven. Gelukkig ont dekte de overweg wachter van de Nederland se Spoorwegen tijdig het gevaar De kinde ren waren plezierig bezig met hun schepje# op „dat gekke stuk ijzer" te slaan. De spoorwegwachter waarschuwde onmid dellijk de rijkspolitie en deze constateerde. dat het een onontplofte vliegtuigbom was van naar schatting 100 k gwelke vermoe delijk in 1944. toen verscheidene aanvallen op de spoorbrug zijn gedaan, werd afgewor pen. De hulpverleningsdienst van het ministe rie van binnenlandse zaken te Den Haag maakte nog gisteravond de bom onschade lijk en ruimde haar op. Bovendien zal een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld of in de omgeving van de brug nog meer „blindgangers" onder het zand bedolven zijn. Gedurende meer dan vijf jaar zijn de trei nen er met onvermiriderde snelheid langs ge reden. zonder dat er iets is gebeurd. HEVIGE ONTPLOFFING IN MUNITIE- OPSLAGPLAATS. Gisterochtend heeft zich in een magazijn van springstoffen te Tarancón (Spanje) een he vige ontploffing voorgedaan, die in de ge hele stad grote schade aanrichtte als gevolg van de luchtdruk. De straten zijn bezaaid met glasscherven Uit omliggende dorper rukten onmiddellijk reddingsploegen uit. Tot dusver zijn 30 doden en 60 zwaargewonde» geteld. ENGELSE SPOORMANNEN STELLEN ACTIE UIT. Afgevaardigden van 460 000 Engelse spoor- mannen hebben besloten het voorlopig nog met langzaam aan te gaan doen. De arbei ders eisen een loonsverhoging van 10 shil ling per week. DE TAAK VAN DE VROUW. Mevrouw M. Baker—van den Berg uit New York. lid van de Bestuursraad van de Internationale Alliantie van Vrouwen en Ge delegeerde dezer organisatie bij de Verenig de Naties, bezoekt op het ogenblik Neder- lend Dit bezoek is het sluitstuk van haar deel name aan «en reeks congressen in Europa. Mevrouw Baker, die vrijwillig en zonder beloning haar maatschappelijke functies ver vult, is van mening, dat de viouw over het algemeen te weinig politiek bewustzijn heeft en daardoor veelal.nog niet die plaats inde maatschappij inneemt, die haar toekomt. Zij beschouwt haar arbeid en die van haar vele medestrijdsters als een belangrijke scha kel tussen de volkeren en de Verenigde Na ties. Vertegenwoordigsters van vrouwenorganisa ties van meer dan dertig-landen zitten thana mede aan de conferentie-tafels van de Ver enigde Naties, zo zeide mevrouw Baker. Hoe meer steun deze vrouwen van hun zusters uit de gehele wereld ontvangen, hoe groter de invloed van de vrouw op maatschappelijk terrein tot in de hoogste kringen zal worden. NIEUWE 8CHEVENING8E HAVEN? Burgemeester en wethouders van 's-Gra- venhage hebben zich tot de regering gewend met het dringende verzoek, de aanleg van een nieuwe buitenhaven te Scheveningen in overweging te nemen. Dr toestand van de huidige buitenhaven ia zo slecht en gevaarlijk dat de Scheveningse visserij zich met aal kunnen handhaven al» er geen spoedige verbetering tot stand komt. Een krachtige deviezenbron dreigt op dez» wijze verloren te gaan. Heden overleed heel rustig en vredig onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, mevrouw F. J. M. van dan Hout- Brognhof, in de ouderdom van 78 jaren. ROTTERDAM. Jr. M. A. H. v.d. Hout. SCHOONHOVEN. A.G v.d. Hout S. v. d. Hout-^- Menneking. Inge Hans Rolf Schoonhoven, 2$ juli 1949. Spoorstraat 26.

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3