Meer samenwerking in een wereld, die nog geen vrede kent. GO SUNLIGHT ZEEP Coat (C neet mü&idm SUNLIGHT Melknood in het Westen leeraar DE TROONREDE VERMOMDE LIEFDE Zuid-Chinese defensie ineen gestort. Devaluatie Canadese dollar Geen prijsval voor aardappelen verwacht vraagt SCHOUW. haardkachel CROmmVm^ BWusm\J W DOOR EEN LAGERE PRIJS, VERKREGEN DOOR MINDER GEWICHT geeft het volle pond in in gewicht^ in kwaliteit LAAï NltTS ANDERS GEVEN, ER IS VOLOP Kinderwagen LUCIFERS Boerderijtje te huur gevraagd lange Iedere jas ORGEL Emaïlte fornuis 1 etuk grond TWEEDE BLAD NIeUwSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT SctaoonhovenBctae Courant I WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1949 Grote inspanning van elke Nederlander gevraagd. Koningin Juliana heeft gisteren \oor de tweede maal tijdens haar regering de zitting van de Slaten-Generaal geopend met het uitspreken der troonrede. De plechtigheid geschiedde weer met groot ceremonieel. Prinsjesdag, verleden jaar in zijn oude glorie van een feestelijke stoet met als hoogtepunt de gouden koets, hersteld, heeft ook ditmaal weer duizenden op de been gebracht. Het waren lang niet allen Hagenaars, die kwamen genieten van dit blijde schouwspel, van heinde en verre waren belangstellen den gekomen om getuigen te zijn van deze glorieuze tocht van het paleis aan het Noordeinde naar de oude Ridderzaal op het binnenhof. Er was dan ook genoeg te zien, ook al moesten velen zich tevreden stellen met het opvangen van een glimp van de koninklijke koets. Uiteraard trokken van de stoet de gala-unifor men van de garderegimenten grenadiers, jagers en prinses Irene in het bijzonder de aandacht. Zo is de traditie van Prinsjesdag hervat. De erewacht aan het paleis Noordeinde bestond uit 100 man van het garderegiment prinses Irene. Tevens was bij deze ere wacht ingedeeld het trompetterskorps van de huzaren van Boreel. Ditmaal waren er niet minder dan omstreeks duizend plaatsen in gereedheid gebracht in de Ridderzaal, een aantal, dat groter is dan hij voorgaande gelegenheden, omdat thans 150 Indonesi sche afgevaardigden de plechtigheid bijwoonden. Er was weder om een sobere versiering met groen en bloemen aangebracht. Zodra de komst van de Koningin was aangekondigd, rezen allen van hun zetels op. Koningin Juliana sprak daarop als volgt: „Leden der Staten-Generaal". Toen ik het vorige jaar Voor de eerste maal na mijn inhuldiging in uw midden ver scheen. sprak ik van de moeilijkheden, waar voor het koninkrijk gesteld is in een wereld, die. in tegenstelling met de bij het einde van de oorlog gekoesterde verwachtingen, nog geen wezenlijke vrede kent. De tegen stellingen. die zich nog steeds openbaren en tengevolge waarvan het politieke en econo mische herstel is vertraagd, hebben geleid tot ingrijpende veranderingen in de inter nationale verhoudingen. waarbij Neder land ten nauwste betrokken is. Deze veran deringen hebben de stoot gegeven tot nieuwe vormen van staatkundige, economische en militaire samenwerking. Ook Nederland heeft in verband daarme de verdere schreden gezet op de weg van bijzondere statengroeperingen en zal naar vermogen bijdragen tot de versterking van deze bindingen van opbouwend karakter. Toen het duidelijk werd. dat de Verenigde Naties veiligheid vooralsnog niet voldoende aouden kunnen garanderen, heeft Nederland ln deelneming aan Benelux. West-Europese Unie. Raad van Europa en Atlantisch Pact een aanvullende waarborg voor zijn veilig heid gezocht en. naar vertrouwd wordt, ook gevonden. Een waarborg, die medebrengt, dat Nederland ook zijnerzijds zijn krachten in zet voor de bescherming van veiligheid, vre de en recht. Andermaal zal Nederland in het komende Jaar de zeer gwaardeerde hulp ontvangen van Amerika onder het Europees herstelpfo- gramma. Alleen door een gezamenlijk West- Europees optreden zal dit programma de maximale vruchten kunnen afwerpen. On danks onvermijdelijke onvolkomenheden is de nog jonge organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking het aangewezen lichaam voor de vervulling van deze grodtse taak. Daarnaast zal van de Raad van Europa een stimulerende invloed kunnen uitgaan De regering stelt zich onveranderd ten dpel de verwezenlijking van de volledige economische unie tussen Belgie. Luxemburg en Nederland zo krachtig mogelijk te be vorderen. Niettegenstaande verheugende vorderingen, die reeds gemaakt werden, zijn nog grote moeilijkheden te overwinnen. De verdere ontwikkeling der algemene Europese samenwerking kan aan een snelle verwerke lijking ten goede komen Het is geboden ook Duitsland, zij het voor lopig slechts West-Duitsland, meer en meer verdelgt vlieg, vlo, luis, enz. O R G A N O N O S S te betrekken in de West-Europese gemeen schap. mits gewaarborgd blijve. dat Duits land de Europese veiligheid niet opnieuw in gevaar zal kunnen brengen. Een ruimere ont wikkeling van het economisch verkeer tus sen Nederland en Duitsland is in het belang van beide landen en tevens van een gezonde Europese economie. INDONESIË: ZWAAR EN SMARTELIJK. Zwaar is de druk. die nog steeds op de volkeren van Nederland en Indonesië rust als gevolg van het uitblijven van definitieve overeenstemming over een nieuwe rechtsor de. Smartelijk zijn in het bijzonder de ver liezen aan mensenlevens. Met dankbaarheid en eerbied denk ik aan hen, die vielen als slachtoffer van hun plichtsvervulling. Het bijeenkomen van de ronde-tafel-confe rentie heeft echter de hoop doen herleven, dat. hoe ernstig en ingewikkeld de vraag stukken ook zijn. partijen er in zullen sla gen spoedig een bevredigend eindresultaat te bereiken. Moge daaruit voortkomen een samenwerking op voet van gelijkheid tussen de volkeren van een vrij en souverein Ne derland en van een vrij en souverein Indo nesië. die in de geschiedenis zal kunnen gel den als een voorbeeld van zegenrijk samen gaan van Oost en West. Ten aanzien van Suriname en de Neder landse Antillen is de weg, die tot een nieu we rechtsorde leidt, reeds uitgestippeld. Met het oog op het zo gewenste monetaire evenwicht stemt het tot voldoening, dat de rijksbegroting voor het jaar 1950 voor het eerst na de bevrijding sluitend is. Het peil, waarop de uitgaven zich bevinden, is echter abnormaal hoog en stemt vooral in verband met de conjunctuurphase. waarin de wereld verkeert, tot bezorgdheid. Ondanks de belangrijke stijging der pro ductie en de verbetering, die is ingetreden in de verhouding tussen in- en uitvoer, ver toont voorts de betalingsbalans, in het bij zonder met de dollargebieden. nog een groot tekort. (Jat vooralsnog slechts overbrugd kan worden dank zij de hulp, die ons land ten deel valj in het kader van het Europees her stelprogramma. Deze hulp is echter van tij delijke aard. Zij is reeds verminderd en zal over enkele jaren aflopen Na de sanering van het geldwezen en van de begroting is thans allereerst die van de betalingsbalans geboden. Grote moeilijkheden staan ons volk hierbij te wachten, moeilijk heden. die slechts bU samenwerking op ver schillende terreinen van regeringsbeleid en grote krachtsinspanning van allen, zuilen zijn te overwinnen. Met de gewijzigde economische noodzake lijkheden zal op realistische wijze rekening moeten worden gehouden. In de aanhangig gemaakte belastingontwerpen is zowel aan deze omstandigheden als aan sociale over wegingen aandacht gegeven Ook bij de mjlitaire verplichtingen, die Ne derland in het belang van de collectieve vei ligheid op zich neemt in internationaal ver band zal rekening gehouden moeten worden met hetgeen economisch en financieel kan worden gedragen. Vertrouwd mag echter worden, dat de vervulling van die verplich tingen door te verkrijgen materiële hulp zal worden vergemakkelijkt. CONCURRENTIE EN WERK LOOSHEID. De zo-even genoemde economische noodza kelijkheden worden in sterke mate beheerst door het feit, dat de concurrentie op de we reldmarkt voortdurend in kracht toeneemt. De verkopersmarkt heeft zich in een kopers markt gewijzigd. Onder deze omstandigheden zal Nederland zijn zware exporttaak moeten vervullen op straffe van een aanzienlijke daling van het tegenwoordige levenspeil en het ontstaan van werkloosheid. Hier ligt een waarlijk nationale taak waaraan een ieder op de plaats waar hij is gesteld, zal moeten me dewerken. De wijzigingen op monetair ge bied. die bezig zijn zich te voltrekken zullén zonder twijfel invloed uitoefenen op de con currentiepositie der onderscheidene landen. Vergroting van de productie en verhoging van de arbeidsproductiviteit zullen noodza kelijk zijn. Ook omvangrijke vervanging, modernisering en uitbreiding van de indus trie zijn vereist. De investeringen zullen een uitvoerbevorderend of invoerbesparend ka rakter moeten dragen. Ook met het oog op tfe werkgelegenheid, die voor de snel toene mende bevolking moet, worden geschapen en die in het bijzonder van beslissend belang is voor de positie der arbeiders, acht de re gering de bevordering van de industrialisatie een van de kernpunten van het te voeren economisch beleid. Daarnaast zal zij aan de emigratie bijzondere aandacht schenken. Het stemt tot verheugenis, dat ondanks na oorlogse spanningen en moeilijkheden de ar- beidsvrede kon worden behouden. Handha ving van een goede samenwerking tussen overheid, werkgevers- en arbeidersorganisa ties zal ook voor de verdere ontwikkeling van grote betekenis zijn. Ook over de nieu we situatie, die een gevolg zal zijn van de devaluaties zal met de Stichting van de Ar beid overleg worden gepleegd. Pogingen om tot verruiming en vrijmaking van het internationale goederen- en diensten verkeer te geraken worden door Nederland krachtig gesteund. Binnenlands wordt een einde gemaakt aan detail-bemoeienissen, die zijn voortgevloeid uit de schaarste-economie. maar die thans verstarrend zouden kunnen werken en gemist kunnen worden. De positie van de middenstand, die aan de ene kant door de opheffing der distributie ruimer armslag krijgt, doch aan de andere kant soms voor financiële moeilijkheden komt te staan, zal de bijzondere aandacht van de regering vragen. Verdere stimulering van de vakbekwaam heid. in het bijzonder ook in het ambacht, moet. mede met het oog op de bevordering van de export, van grote betekenis worden geacht. DE LANDBOUW. De toenemende behoefte aan voeding voor het snel in aantal groeiende Nederlandse volk en de belangrijke bijdrage in de uitvoer, welke de landbouw moet leveren, maken het noodzakelijk, dat de productie op eigen grond en met eigen arbeid zo hoog mogelijk wordt opgevoerd. Het landbouwbeleid blijft, er op gericht de voorwaarden daarvoor te schep pen door te streven naar bestaanszekerheid op lange termijn door middel van produc tie- en marktordening en voortgaande verbe tering van onderzoek, onderwijs en voorlich ting. Ook andere onderwerpen in verband met de ideële en materiële belangen van ons volk zijn op verschillende departementen ter hand genomen. Hoeseer de economische en financiële toe stand beperkingen op legt, het mogelijke sal worden gedaan om het herstel van onse volkskracht, stoffelijk sowel als geestelijk, dat sich in de sedert de oorlog verstreken jaren op een In menig opzicht verheugende wijze heeft voltrokken, verdere voortgang te doen hebben en om ons uit nood en verwoesting herrezen land een waardige plaats te doen innemen ln de internationale santenwenjdnf Uw laak zal ook in de komende Jaren veel omvattend en moeilijk zijn. Met de bede. dat Gods onmisbare Zegen op onze gemeenschappelijke arbeid moge rus ten. verklaar ik de gewone zitting der Sta ten-Generaal voor geopend." GEMFNGD NIEUWS. ARBEIDER DOOR ONTPLOFFENDE MIJN GEDOOD. Maandagmiddag werd Roermond opgeschrikt door een hevige ontploffing. Deze bleek zich voorgedaan te hebben aan de Minderbroe dersingel. Daar waren twee stadsarbeiders in een der plantsoenen aan het werk met het herstel van een grasperk. Daarin was een verzakking opgetreden als gevolg van het. feit. dat daar in de winter van 1044 een tank versperring met mijnen had gelegen. Deze x versperring en de mijnen zijn destijds opge ruimd en het terrein was afgezocht. Er is toen een aantal mijnen voor de dag geko men. Een schijnt er echter te zijn achterge bleven. Toen de stadsarbeider Uiterwijk met een zodenklopper het grasveld gelijk maakte heeft de verborgen mijn de vereiste druk gekregen en is tot ontploffing gekomen De arbeider werd op slag gedood en het lichaam zwaar verminkt. Het slachtoffer was 53 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen. PAARD GESTOLEN. EN GESLACHT. Uit een weiland aan de Fruitweg te 's-Gra- venhage werd op klaarlichte dag een paard gestolen. De dader was zo slim het dier niet zelf te vervoeren. Hij liet dit doen door twee jongens, die het, volgens opdracht, bezorg den bij een slager aan de Koningstraat, aan wie de dief het ros verkocht. De politie, ge waarschuwd. greep zo spoedig mogelijk in, maar te laat. want het dier was inmiddels ln het openbaar slachthuis reeds geslacht. De politie is op zoek naar de dief. Uit de Radioprogramma's. Sl Donderdag 22 September. HILVERSUM I. 301.5 M 1 en 8 Nieuws; 8 15 Gramofoon: 10.15 Morgendienst; 1100 Zonnebloem; 12 03 Bariton en orgel; 12 33 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunch concert; 14 00 Sextet. 15.00 Oratorium; 16 00 Bijbellezing; 17.00 Jeugdjournaal; 17.30 Kwar tet; 18.15 Causerie; 18 30 Strijdkrachten; 19 00 Nieuws; 1930 Actueel geluid; 20.00 Nieuws; 20.15 Plaatvaria; 2100 Israël 2120 Orgel, 22 1^ Causerie; 22 45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws; 2315 Gramofoon. HILVERSUM II. 415 M 7.00 en 8 00 Nieuws; 8.15 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding, 10 15 Gramofoon; 12.00 Piano; 12 38 Chansons, 13 00 Nieuws; 1315 Promenade Orkest; 14 00 Voor de Vrouw; 14.30 Schubert-programma; 15 00 Klimop; 16.00 De componist als begeleider; 17.00 Kaleidoscoop: 17.40 Ronde Tafel-confe rentie 18.00 Nieuws; 18.30 Harmonetto; 19.00 Piano en Viool; 19.30 The Skymasters; 20 00 Nieuws; 2015 Omroep Orkest; 21.15 Hoorspel; 2230 Orkest van Hugo de Groot; 23.00 Nieuws; 2815 Jazz festival. Vrijdag 23 September. HILVERSUM I. 301 M. 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoon; 10.30 Morgendienst; 1100 Gramfoon: 12 15 Sangh en Spel; 13 00 Nieuws; 13.15 Orgel; 13 45 Gramofoon; 15 00 Kamer orkest; 1540 Schrijvers; 16.00 Koor; 16 40 Voordracht; 17.00 Gramofoon, 17.50 Piano, 18.30 Strijdkrachten, 19.00 Nieuws; 19 30 Ac tueel geluid; 20.00 Nieuws; 20 15 Sans Souci; 20 45 Causerie; 21.30 Koor; 22.00 Kon. Mari nierskapel; 2245 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23 15 Gramofoon. HILVERSUM H. 415 M. 7.00 en 800 Nieuws; 8.15 Gramofoon; 9.30 Waterstanden; 10.05 Mor genwijding: 1045 Piano; 11.30 Accordeon; 1200 Orgel; 12.45 Gramofoon; 13.00 Nieuws; 13.15 Zigeunermuziek; 14 00 Kookkunst, 14.20 Solistenconcert, 15.00 Dichters; 15.20 Cabaret; 16.00 Filmland; 16.30 Tussen twaalf en zes tien; 17.20 Wij de de muziek: 18.00 Nieuws; 18.15 De Vara feliciteert; 1900 Denk om de bocht 19 30 Cursus-, 20.00 Nieuws; 20 30 Cur sus; 2100 Men vraagt; 21.30 Orgel; 22.00 Bui tenlands overzicht; 22.15 Gramofoon; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gramo foon. Tengevolge van strubbelingen in de melkhandel. De melkaanvoer naar de drie grote steden in het Westen van ons land dreigt ln de komende dagen gestagneerd te worden. Dit Is een gevolg van strubbelingen tussen de „Melk-lnkoop-verenlglnr" ln het Westen van het land en diverse la- brieken in gebieden, waar voldoende melk voor verkoop naar elders beschikbaar Is. Naar schatting tal ln de grote stedqn ln de komende dagen twintig tot der- tig procent melk minder te koop zijn, dan doorgaans het geval is. Hoe lang deze situatie zal duren, is niet te voorzien. De inkoopvereniging zal voor de komende vier dagen 3-5 mlllloen liter te kort komen. De voorraden melkpoeder zUn ge blokkeerd voor de winter. eniging in dit geval een heffing betalen van f 1.25 per 100 kilogram. Bij vrije aan koop. beneden de maximumprijs, krijgt het ontvangende bedrijf één gulden veertig per 100 kilogram van elders aangevoerde melk als toeslag, plus de volledige vrachtprijs. Vorderen is dus voor beide partijen onvoor delig. De leveranciers hebben de verplich ting om te allen tijde 10 procent van de bij hen aangevoerde melk voor consumptie be- schikbaar te stellen. Deze verplichting is echter overdraagbaar. Volgens deskundigen zal de strubbeling, die dus zuiver een handelskwestie is. vrij spoe dig moeten Worden opgelost. Een zekere le- veringsplicht hebben de verkopers dus altijd, maar zij staan er vrij in aan welke con- sumptiemelkverkoper zij willen leveren. De thans door sommige bedrijven aan de in koopvereniging gevraagde hoge prijzen acht men uitsluitend het gevolg van de lage prij zen. die men in de afgelopen zomer wilde In het Westen des lands wordt niet vol doende melk geproduceerd om de behoefte ln de grote steden te dekken. Daarom wordt geregeld melk uit andere gebieden, zoge naamde .aanvullingsmelk", per tankauto aan gevoerd. Dit jaar is voor het eerst sinds de oorlog door het Bedrijfschap Zuivel de directe han del tusen verkopers en kopers weer vrijge geven. Voordien controleerde en regelde het Bedrijfschap de melkafzet. Het is thans dus weer mogelijk voor consumptiemelkinrichtin gen te kopen, waar men wil. In de afgelopen zomer zijn door deze maat regel reeds moeilijkheden ontstaan, toen een aantal boterfabrieken door overvloed van melk en gebrek aan afzetgebied de melk voor slechte prijzen aan de melk-inkoop vereni ging (die bijna 75 procent van de inkopen voor het Westen des lands (voor 65 fabrie ken. waaronder alle Haagse bedrijven) con troleert. heeft moeten overdoen. Thans, nu de melkstroom wat verminderd is en de af zetmogelijkheden voor boter verbeterd zijn. vragen de boterfabrieken het uiterste, wat zij onder de maximumprijzen regeling kun nen vragen. De Melkinkoopvereniging. die. volgens des kundigen. vele verkopers deze zomer te /eer in het nauw heeft gedreven, wil de gevraag de prijzen niet betalen. Op deze manier komt er minder melk voor consumptie naar het Westen, dan noodzakelijk is. Nu kan de inkoopveremging aan het be drijfschap vragen om vordering toe te pas sen. welke maatregel als „stok achter de deur" voor beide vrijgelaten partijen bestaan bleef. Dit wordt echter voor kopers en ver kopers een onvoordelige zaak. Vordering kan namelijk alleen geschieden tegen de richtprijs, de laagste mogelijke voor de verkoper dus. Bovendien moet dan de koper, die vordering vraagt de inkoopver- was en de boterafzet slecht bleek. Aangewen de literprijs voor het publiek toen gehand haafd werd. Avaren de verdiensten via de in koopvereniging vrij aanzienlijk. De boterfa brieken trachten thans hun verlies van de afgelopen zomer in te halen. Naar het oordeel van deze deskundigen ware het beter geweest, indien de betrokken partijen van het „begin van de vrijheid" af een contract voor langere duur met bevre digende prijzén voor alle twee gesloten zou den hebben. De „Melk Inkoop Vereniging" heeft daarvan echter niets willen weten en nu hebben de leveranciers weer het heft in handen. De gevolgen van een en ander gaan zich thans aan de huisdeuren afspelen. In sommige gevallen zal slechts mondjesmaat melk te krijgen zijn. De melkinkopers ver zoeken om clementie bij het publiek. Zij vragen dringend uitsluitend melk voor zie ken en kinderen te kopen. FEUILLETON. „Ik wil wedden, dat u moe bent." zei hij opgewekt; „en hongerig. Ik ben het ook. Ik was juist bezig te overpeihzen. wat ik met mezelf moest aanvangen, toen ik u hoorde. Ik voelde een soort kameraadschap voor uheus; als ik een vrouw was geweest. zou ik mij ziek gehuild hebben. Hebt u zin. met mij mee te gaan. dan kunnen we samen gaan eten. Ik heb ook honger Zij deed angstig een stap achteruit. ..O neen laat u me alsublieft gaan!" Zij trachtte langs hem heen te glippen, maar Micky versperde haar de weg „U kunt toch de hele nacht niet zo blijven rondlopen." zei hij op besliste toon. „Als u het niet erg vindt, dan zal de kat het af schuwelijk vinden" Er was iets van droge humor in zijn stem en toch was hij nog nooit in zijn leven zo ern stig geweest „En als ik dan geen medelijden met u mag hebben." ging hij voort; „ik wil niet onbe scheiden zijn maar misschien heb ik op het ogenblik wel evenveel behoefte aan de sympathie van een medemens als u Hij zweeg, geschrokken van zijn eigen ver metelheid „Als dat zo is. spijt het me meer. dan ik eeggen kan." zei ze gesmoord. .Ik ben blij. dat u dat zegt." antwoordde Micky, „omdat ik nu weet, dat u met me zult meegaan, om te eten. Er is vlakbij een klein restaurant; als we allebei ellendig zijn. kunnen we elkaar misschien een beetje troos ten. Hij voelde bij intuïtie, dat dit meisje ten einde raad was en zijn nieuwsgierigheid maakte plaats voor een gevoel van medelij dende verbazing. Er werd voor zijn ogen een gordijn weggetrokken van een mensenleven „Goed dan." zei het meisje. Zij liepen zwijgend naast elkaar, maar de kat begon klaaglijk te mauwen en Micky moest in zichzelf glimlachen. Die kat gaf iets pathetisch aan het hele avontuur, vond hij. ..Mag ik haar voor u dragen?" stelde hij „Dragen?" herhaalde zij. „Wat bedoelt u? O, de kat. neen. dank u. zij zou het afschu welijk vinden; zij heeft het land aan vreem den ..Is het een grote lieveling van u" vroeg Micky. „Ja" Zij drukte haar eigenaardige last steviger tegen zich aan. Zij is eigenlijk niet van mij. Maar ze waren daarginds zo on vriendelijk tegen haar, dat ik haar maar meegenomen heb. Micky brandde van verlangen nog meer te vragen, maar hier op straat leek hem dat daarvoor niet de geschikte plaats. Hij sprak niet weer, votor ze m het restaurant waren Het was een rustige, kleine gelegenheid en er waren bijna geen andere bezoekers. Micky koos een hoektafeltje, dat door een scherm vrijwel gescheiden was van de zaal. Toen hü zijn jas uittrok, keek hij het meisje vol belangstelling aan. Zij was meer dan gewoon knap. stelde hij tot zijn vreugde vast; hij kon zich niet her inneren, dat hij ooit een gezicht gezien had. dat hem zo had aangetrokken. En wat een ogen diep grijs en over schaduwd door donkere wimpers en scherp- getekende wenkbrauwen. Zij keek hem o*> eens vragend aan. „Wel?" zei ze. Er was iets tartends in haar stem en er was kleur op haar bleke gezicht gekomen. ..Wel"? herhaalde Micky met een vriende lijke glimlach. Hij ging tegenover haar zitten en hij dank te zijn gelukkig gesternte, dat hij de bood schap van de Delands gekregen had. voor hij zijn avondcostuum had aangetrokken, want. terwijl hij het meisje aankeek, bekroop hem een gevoel van schaamte over zijn doelloos luxe-leventje en over zijn saldo bij zijn bank. dat als het kruikje olie uit de gewijde ge schiedenis nooit opraakte. Dat dit meisje niet rijk met aardse goederen bedeeld was. was zeker, hoewel zij keurig gekleed en zonder twijfel een „dame" was. Haar handschoenen zagen er afgedragen uit; ze waren netjes ge stopt en haar mantel was veel te dun voor dit koude weer „En wat zullen we nemen?" vroeg hij. goed-gehumeurd ..En die kostbare poes van u? Heeft hij geen naam? Ze glimlachte flauw. „Ik noem hem Charlie." zei ze ..Charlie!" Micky's ogen glinsterden: „hm. dat is een originele naam voor een poes! En Charlie moet zeker melk hebben. Is hij niet een beetje mager?" vroeg hij kwasi-ongerust. Het meisje had de poes losgewikkeld uit de doek. waarin ze hem gedragen had en het arme dier zat op haar schoot tegen het licht te knippen, een zielig hoopje kat met een lange staart en slimme oogjes. Het meisje streelde zijn kop. „Hij was half uitgehongerd." vertelde ze. „U zou ook mager zijn, als u zo weinig eten had gekregen als hij „Dat vrees ik ook." zei Micky nederig en met een schuldig gevoel dacht hij aan zijn eigen apartementen; hij had er zich nooit te voren rekenschap van gegeven, dat er hopen mensen moesten zijn. om van katten niet te spreken, die heel gelukkig zouden zijn met wat er van zijn tafel overschoot. Hij hield zich bezig met het bestuderen van het menu. om zijn innerlijke bewogen heid te verbergen. Hij voelde, dat het meis je hem angstig aankeek. Toen de kellner weg was. zei ze verlegen: „Ik kan zo n duur diner niet betalen." Micky bloosde als een schooljongen. ..Ik dacht, dat u mij wilde toestaan stamelde hij; „ik hoop, dat uhet zou mij veel plezier doen... Haar grijze ogen keken hem met schuwe angst aan. „Ik heb zo iets nog nooit eerder gedaan." zei ze verdrietig. „Ik weet niet. wat u van mij zult denkenmaar wel, ik geloof, omdat het komt. omdat ik me zo ellendig voelde." Ze zweef en beet zich op de lippen. Toen vervolgde ze haastig: „Ik geloof niet. dat u me nog eens meer ontmoeten zult; dus het kan mij niet veel schelen, maar .Ik hoop integendeel, dat ik u nog heel dik wijls ontmoeten zal", viel Micky haar in de rede. met een vuur. dat hem zelf verbaasde. Zij keek éen andere kant uk en er kwam een harde uitdrukking in haar ogen. ..Ik geloof, dat alle mannen precies eender zijn." zei ze na een poos. „Maarzij haal de de schouders op en leunde vermoeid ach terover in haar stoel. „Enfyi, het is erg vrien delijk van u." zei ze onvèrschillig. „Het is helemaal niet vriendelijk.4 haastte hij zich te zeggen. „Ik ben meer blij met uw gezelschap, dan u met het mijne. Als u er niet geweest was, zou ik de hele avond in eenzaamheid hebben moeten doorbrengen, en het is nog wel oude jaarsavond," voegde hij er met een zucht aan toe. terwijl hij dacht aan Marie Deland. „Oudejaarsavond!" herhaalde ze somber. Ze sloot haar ogen en Micky begreep, dat ze terugblikte op het jaar. dat ten einde liep en weinig lichtpunten in die twaalf maanden kon vinden. Met een zucht opende ze na een poosje de ogen weer. „Ik verlang geen twee de jaar. zoals dit is geweest, zei ze mat. ..Dat komt ook niet." troostte hij haar. „Ik heb zo n idee. dat er een heleboel goeds voor u is weggelegd. Het mensenlot is zo wissel vallig en als u een akel-ge tijd achter de rug hebt. zal er nu wel weer een prettiger tijd komen." „Ik geloof niet in geluk." zei ze droevig. (V'nr-'t vervolgd). I I 4 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT - Schoonhorensche Courant Woensdag «1 srrrriffBE* III* mi LAAGSTE INSCHRIJVING. Ammerstol. Maandag wefd te Dén Haag door de Provinciale Staten van Zuid-Hol land aanbesteed het maken van een voorha ven voor de sluis van de polder Rijneveld De hoogste inschrijvers waren D en P. Dijk man te Hoorn en J. van der Molen te Hoo- geveen. Zij begrootten het werk op f 143-000. De laagste inschrijving f 98000 kwam van A. Bakker uit Ammerstol. De gunning ia aangehouden. Gouderak. Voetbal. De wedstrijd tussen Vogel—Gouderak werd voor Goude- hak een nederlaag. Gouderak moeit mat een invaller spelen, terwijl de voorhoede erg slap was. Al spoedig namen de gastheren met 1—0 de leiding. Gouderak kon niet op dreef komen, al was het aims in de aanval Nog voor de rust wist v. Duijvendijk gelijk te maken 1—1. Na da rust waren beide elftallen om beurten in de aanval, zonder dat de kan sen benut werden. Toen kreeg Vogel de overhand en met een goed schot was tien minuten voor de rust de beslissing gevallen. Vogel won met 2—1. De restauratie collecte brgcht f 69 op. BEVESTIGING EN INTREDE. Hoornaar. De Hervormde Kark ww Zon dagmorgen tot in alle hoeken bezet, toen d* Hienach. uit Kampen, de nieuwe predikant can- endaat F van Dieren, hulpprediker te Dirke land, bevestigde in zijn ambt. Onder de aan wezigen bevonden zich burgemeester Schakel, ds H van der Linden, uit Rhenen. die op 30 Mei 1948 hier zijn afscheidspredikatie hield. ds. Wieman. uit Hoog-Blokland. ouderlingen uit Dirksland. afgevaardigden van de Studenten vereniging Voetius. en de wederzijdse ouders van ds. en mevrouw Van Dieren. Als tekstwoord preekte ds. Hiensch over 1 Petrus 5 vers 2a en 4 Na deze predikatie werd het bevestigingsformulier gelezen Aan de hand oplegging namen deel de bevestiger en de pre- d kanten ds Van der Linden en ds. Wieman. Bij deze gelegenheid zong de gemeente de nieuwe predikant staande toe Psalm 119 vera 19 (gewijzigd), waarna ds. Hiensch een harte, lijke toespraak hield tot de nieuwe dominee en zijn echtgenote. In de avonddienst deed ds Van Dieren zijn Intrede De kerk was tot in alle hoeken bezet. Na het votum werd gezongen Psalm 100 era I, 2 en 3. gevolgd door het leven van de Ge loofsbelijdenis. Na de predikatie hield de predikant korte toespraken, waarbij hij allereerst zijn bevesti ger en vriend ds Hiensch hartelijk dankte voor zijn bevestiging Ds. Wieman kreeg dank voor de wijze waarop deze met zijn echtgenote da spreker en uiens vrouw in de eerste dagen van hun komst tegemoet zijn getreden. De kerke lijke instanties werden dank gezegd voor de wijze, waarop deze hun nieuwe predikantenge- zin hebben ontvangen. Het verheugde spieker, dat burgemeester Schakel de beide diensten bijwoonde waaruit blijkt, dat hij rekening wil houden met God» woord. De afgevaardigden van Voetius dankte dominé voor hun aanwezigheid De jeugdver enigingen mogen op hem rekenen en zijn oog eal er altijd op gericht zijn hun arbeid te be vorderen. Met de rateclvsanten hoopte spreker een vruchtbare winter tegemoet te gaan. Dat de ouderlingen van Dirksland aanwezig waren noemde spreker een bewijs, dat de banden met deze gemeente nog niet geheel verbroken wa- ren. Mede namens zijn echtgenote dankte hij oprecht voor de wijze, wearop de gehele ge meente hem tegemoet was getreden. Zijn ouders dankte hij hartelijk voor de offers, die en hebben gebracht door hem te laten stude ren en ook zijn schoonouders kregen dank i. omdat deze hun dochter hebben afgestaan om «amen werkzaam te zijn in de wijngaard dea Ds Wieman sprak als consulent: burge meester Schakel als hoofd der gemeente, ds. Van der Linden, die sprak als oud-predikant van Hoornaar, mede namens ds. Samson, ter wijl de heer Smits, afgevaardigde van Voétiu». het woord voerde. Namens de kerkelijke in stanties begroette ouderling A Aanen het pre dikantengezin en op zitn verzoek zong de ge meente hun de zegenbede toe. Als laatste Psalm werd gezongen vgrs 11 van Psalm 72. CONSULENT BENOEMD. Nieuwpoort. Tot consulent bij de Ned. Herv Kerk is thans definitief aangewezen ds. Anker, van Goudriaan. zulks in tegen stelling ine', de aanvankelijke mededeling, dat hierin voorzien was door de gfcnwijzing van ds. Julius van Streefkerk. Deurwaarder benoemd. OttoUnd. Tot deurwaarder voor de inning *An plaatselijke belastingen werd benoemd de heer P. van Leeuwen, deurwaarder te Sliedrecht. De collecte voor het Prot. Interk. thuis front voor de verzorging van militairen hééft f 130 - opgebracht. De heer G. K. plukte voor de tweede maal in zijn tuin rijpe aardbeien, die flink van stuk waren. Ouderkerk a.d. IJssel. Op Zaterdag 1 Oc tober zal in de Geref. Kerk een kerkconcert plaats vinden door de Chr. Gem. Zangvefe- higing ..Oefening en Stichting", waaraan ook tal medewerken het bekende „Slikerveers Chr. Mannenkoor". Ouderkerk aan de IJssel. De postduiven vereniging Keer Weer hield Zaterdag een wedvlucht met oude en Jonge duiveft vanuit Neufvilles (B). De afstand was 160 KM. In concours waren 207 duiven. Aankomat eerste duif 2.19.25 uur: laatste duif 2 34.19 uur. De «erste tien prijswinnaars zijn: 1 en 52 T. van Walsum; 2 en 29 N. Speksnijder: 3 19 en 30 J. Dijksman 4 P. Lingen Cz.: 5 én 48 C. van der Poel; 6 21 en 31 J Omon. 7 27 37 en 40 Ant. Trouwborst: 8 en 49 D. Otterspeer; 9 H. Hen driks; 10 en 33 A. Verburg. Papendrecht. De heer C. Kapoen zal bij vol doende deelname een speciale lascursus orga niseren voor de gedemobiliseerde militairen Deze kunnen nu voor dé halvê prijS een mooi en nuttig vak leren Korfbal. Wederom tengevolge vfcn de slechte schotvaardigheid heeft PKC Za terdagmiddag met 3—0 het loodje moeten leg gen tegn Oranje Wit Het was een pittig ge- Ipeelde partij De postduivenvereniging De Luchtbode hield Zondag een wedvlucht vanaf Monr De afstand was 162 K M. De duiven werden om 9 35 uur losgelaten met Z.W. wind. De prijzen werden behaald als volgt: 1 3 en 8 G. Herwig; 2 en 16 Joh de Groot. 4 en 5 W. dé Lange: 8 T. van dér Graaf; 7 10 14 en 15 B. Blootshoofd. 9 LuijendijkVeth: 11 P. Post: 12 Romijn— Haak 13 P Verhoef. Aankomst eerste duif II.40 58 uur. snelheid 1288 7 M aankomst laat ste prijsduit 11 49 27 uur. snelheid 1197 6 M- In het rayon-concours van Arlon 28 Augus- tua boekten de leden van De Luchtbode op nieuw successen. Prijzen werden verkregen als volgt: 8 Ph Broere 9 63 en 456 T van der Graaf, 22 en 27 B. Penning; 32 72 91 234 cn 559 M E Zegelaar 34 e.i 506 Luijendijk—Veth: 64 A. Bot. 168 M de Koning. 220 A Herwig 24» en 685 Gebrs Stout 380 B van Duin 335 en 710 L M van Os. 338 373 en 801 W Buijs. 554 W Ruiter. Aan dit cóncóurs namen 3563 duiven deel. rapendreelit. De heer Kwakernaat slaagde dezer dagen voor het té Aalsmeer gehouden vakexamen bloemisterij. Voetbal. De rood-zwarten hebben niet veel plezier beleefd van hun uitstapje naar Zwijndrecht. Met 10 werd van de groen-wit- ten verloren. Het elftal van Papendrecht had een wijziging ondergaan wegens ziekte van De Sprong. Keeper Van Wijngaarden speelde thang middenvoor, v tl Vleut linkabinnen en v. d Adel spil. terwijl Schorer de plaats onder de lat innam. De eerste vijftien minuten wa ren voor Zwijndrecht. Daarna zette Papen drecht enige aannvallen op. die niet doortas tend genoeg door de voorwaartsen werden af gewerkt De gevaarlijke voorwaartsen van Zwijndrecht. Reppel en Trouw, werden goed in bedwang gehouden Na 26 fninuten spelen liet Nederlof Trouw even los en deze benutte de kans 10. Ev#n later werd doelman Scho rer geblesseerd, Toch bleef hij tot de rust mee spelen Men wendde nog pogingen aan om te doelptinfen maar de verdedigers waren de aan vallers te vlug af Met 10 brak de rust a»Yi. Hierna had Zwijndrceht niet veelomeér in te brengen Als de voorwaartsen van de rood- zwaten wat meer geluk gehad hadden, dgn zou zeker de gelijkmaker gekomen zijn. Een ge lijk spel zou de verhouding beter weergege ven hebben In deze twee competitiewedstrij den is het Papendrecht nog niet gelukt een doelpunt te scoren. Het tweede elftal speelde tegen SSW 1 ge lijk 1—1. Ook hier werden vele kansen niet be nut. Papendrecht 3 en 4 namen geen halve maat regelen en vonnen respectievelijk met 40 én 7—0 van RCD 3 en Merwede 5. De uitslagen van de junioren van Zaterdag waren: DFÖ a—Papendrecht a 5—0 Wiel- drecht a—Papendrecht b 50; Papendrecht c— Woudrichem a 6—4 J Adie zich Maandag voor hem moest ver antwoorden wegens diefstal, subsidiar ver duistering van postdunen tep nadele van anderen Uit'de stukken bleek, dat verdach te in 1947 en '48 meermalen geringde duiven, waaronder enige Belgische postduiven, die bij hem waren komen aanvliegen als zijn eigendom had beschouwd cn ze had verkocht of aan kennissen ten geschenke gegeven „Dat mag natuurlijk niet. dat begrijpt u zeker wei?" vervolgde de Politierechter en hij voegde er aan toe: ..U hebt het zo bont gemaakt, dat U in IJsselstein als duivenmel ker bekend steal!" Verdachte gaf een en ander toe, maar hij beloofde zijn leven te zullen beieren en daarom had hij zich weer opgegeven voor het lidmaatschap van de postduivenvereni ging „De groene olijftakwaarvan hij vóór de oorlog ook al lid was geweekt Rekening houdend met deze goedé voor nemens en het blanco strafregister van ver dachte \proordéelde de Politierechter hem tot een maand voorwaardelijke gevangenis straf en f 25 boete subs tien dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht de 44-jarige lood gieter A? van D.. die zich, zij het in veel ge ringer mate. aan soortgelijke feiten had achudig gemaakt Tegen hem luidde de straf: f 15 boete of 10 dagen. Dezelfde boete werd ook opgelegd aan de gebroeders H en P v. d. B. die de onrecht matig verkregen duiven van de eerste ver dachte hadden gékocht. Aan zekere M. W eveneens uit IJsselstein. werd wegens heling in dezelfde zaak f 10 boete. subs, vijf dagen hechtenis opgelegd. BUITENLAND. Waddinxvetn. De rijkspolitie heeft Mgsn- dag aangehouden A de L. oud 4» jaar af komstig uit Boskoop, als vardacht van het plegen van onoirbare handalingen tejgen een 9-jarig meisje, enige tijd geleden aan de Plasweg Enige omwonenden zagen genoem de persoon Maandag zich weer in die omge ving ophouden, hatgeen hen verdacht voor kwam Doordat direct de politie werd ge waarschuwd. is de verdachte in bewaring ge steld. Diefstal Eveneena haeft de rijks politie alhier aangehouden v d H. uit Ca- pelle ad IJssel el» veréaeht \sn diefstal van een grote kwantum tgbgk bij de N V. Louis Dobbelman alhier. Raadsvergadering. Waddinxveen. De burgemeester is voorne mens de leden van de raad in openbare vef- adering bijeen te roepen op Woensdag 28 eptember a s. Duivenmelkers. IJaselitein. U iet op zó'n maniir de hele duivensport op zh kop"' zei dé Utrechtse Politierechter *tot de 50-Jari|e loa-werkman KONING GLSTAAF VAN ZWFDF.N ZIEK. Te Stockholm is bekend gemaakt, dat Ko ning Gustaaf v«n Zweden aan bronchitis én aan algemene zwakte Uidt. De geneesheer van de koning verklaarde, dat deze geen koorts heeft en d*t de toestand van zijn hart geen aanleiding geeft tot ongerustheid. CHURCHILL VRAAGT BfJEENBOEPING PARLEMENT. Winston Churchill heeft uit naam van de conservatieve partij verzocht, dat het parle ment niet later dan, de volgende week wordt bijeengeroepen om de nieuwe toestand tc be spreken. die is geschapen door de devaluatie van het pond Volgens het schema zou het parlement niet vóór 18 October vergaderen. ANTI-ENGELSE DEMONSTRATIE. De Engelse minister van buitenlandse zaken Ernest Bevin. is Maandagavond uit Washing ton te NewYork aangekomen. Kort na zijn Engelse vliegtuigen naar Hongkong? Het Engelse vliegdekschip .Unicorn" is giste ren uit Divonpoft te Glasgow aangekomen De oorlogsbodem zal da.ir 100 vliegtuigen aan boord nemen, die een Engelse luchtbasis in het Verre Ooaten als bestemming hebben. Er wordt de grootste geheimzinnigheid betracht omtrent de bestemming der vliegtuigen. Tsjiang Kai-SJek heeft de nationalistische legers in Noord Kwangtoéng bevolcei op Kan ton terug te trekken. Waarnemers te Hong kong geloven, dat de ten uitvoerlegging van dit bevel de bijna zekere ineenstorting van de nationalistische verdediging in Zuid-Chin» zou betékenen. Volgens dezelfde bron is het bevel gericht tot géneraal Liee Antsji. die evenwel zou dralen het na te komen, omdat hij voor de gevolgen ervan niet zou durven instaan. Generaal Lioe Antsji zou met zijn troepen goede posities in de Bergen van Noord Kwangtoéng innemen. Zijn terugtocht zou de rechterflank van de nationalistische legers in Kwangst en Zuid-Hoenan ontbloten. NIEUWE NOTA'B AAN BALKAN- LANDEN. Amerika heeft in nota's, die door (Je Ame rikaanse legaties in de hoofdsteden van Roe menië. Bulgarije en Hongarije bij de respec tieve ministeries van buitenlandse zakén wer den ingediend, de drie landen beschuUilÉI van ..een ernstige nieuw» schending vanp^-- dragsverplichtingon'De beschuldiging it ge baseerd op de weigering der drie landen om deel te nemen aan dc instelling van commis sies. Zoals voorzien in de vredesverdragen voor de regeling van glschlUen over deze verdragen. Ngar men te Washington méént te Aveten. zullen soortgelijke nota's oolf door Engeland wordfn ingediend. king werd een motie van wantrouwen in de regering, ingediend door M J Coldwell. lei der van de Coöperatieve gemenebestfedêra- tie)> (socialistisch), met 138 tégen 50 stem men verworpen De 10 pCt. devaluatie van de Canades« dollar houdt in, dat het pond ln, Canada 3 dollar 8 dollarcents waard zal zijn. De Ame rikaanse dollar is thans gelijk aan 1 Cana dese dollar 10 cents. VIERDE ZITTING ALGEMENE VERGADERING. Onder tijdelijk voorzitterschap van Norman J Makln. de Australische ambassadeur ln Amerika. \t gisteren de vierde zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Natiea géopend. De openingsvergadering werd bijgewoond door de ministers van buitenlandse zaken var Amerika. Engeland, Rusland en Frankrijk. PREDIKBEURTEN. NED HERV. KERK. BERGAMBACHT Uitgetredenen Ned Herv Kerk Donderdag 22 September, s avonds 7 uur. ds Mieras. van Krimpen aan de IJssel. LEKKERKERK. Donderdag 22 September, n.m. 2.30 uur. ds. G. Enkelaar. .van Krimpw aan de Lek. Huwelijksinzegening Herv. Evangelisatie Donderdag 22 Septem bcr. 's avonds 7 uur. ds. v. d. Breevaart. vat. Hendrik Ido Ambacht. het grote New Yorkse hotel. waar hij gedurende de zitting van de Alge mene Vergadering der VN. zal verblijven, begonnen ongeveér 500 manifestanten ophft tróttoir voor de deuren van net hotel heen «ehreven stond: Boycott de Engelae goede- finencKn. heeft Majndgg|VOpd Jsekend ren en die van de zes graafschappen (Noord- „Wij verlangeh. dat alle Ierse re- Ierland) en PPHIH publlkeinse soldaten, die zich ln de Engelse gevangenissen bevinden, worden vrijgelaten". Zoals men weet. i« eén groot gedeelte van de New York«é bevolking van Iérsè éfkomst. SAMENWERKENDE LANDEN. DE VOOR-UNIE VAN DE BENELUX. Eerste minister Eyskens van België hééft, verklaard, dat op 15 October te Luxemburg etn vergadering zal werden gehouden van ministers der Benélux-landen Dit betekent, aldus Gaston Eyskens, dat de Voor-Unie 6p 1 November van kracht zal worden België heeft het initiatief genomen tot deze bijeen- kompt. it Cpnades ifndpgavopd bekend ge- idese dollar 10 pCt gede- Douglas Abbott, de Canadese minister van nanciën. heeft Meendpgevopd bek maakt, dft dt Cpnedese dollar 10 p( valueerd is. De verkoopwaarde van pen pond sterling werd vastgesteld op 3,0725 doller, de inhfiopwaerde op 3.0875 dollar. De minister maakte dit bekend in het Huis van Afgevaardigden. Voor zijn behendm»- GEREF. GEMEENTEN. STOLWIJK Donderdag 22 September, nm. 2 30 uur ds. C. Steenblok, van Gouda. Huwe. ÜJkabe vestiging. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE AAN DE IJSSEL. Bermwtg Ooat 554 Vrijdag 30 September, 's avonds 7 uur. da. Van der Poel. van Giessendam. IJsselmondse Laan Donderdag 22 September, nm. 2 30 uur. ds. H. Boswijk, van Feijenoord Huwelijksbevestiging. Buffelstraat. Donderdag 22 September, 'sav. 7.30 uur. de heer T de Jong NIEUW-LEK KERLAND Lokaal v d Beek Woemdag 21 September, 's avonds 730 uur. ds. Woijdwijk. van RotterdamZuid. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE Dondet-dag 22 September, 'e av, 7 uur. ds. P ven der Bijl, van Katwijk aan Ze* vrtlJE EVANGELISATIE. OUDERKERK AAN DE IJSSEL Bovenzaal van „De Harmtmie Donderdag 22 Septem ber. s' avonds 7 uur. ds. C. Smits, van Drie bergen. Uit thans beschikbare gegevens omtrentde aardappelsitmtie kan geconcludeerd worden, dat dit jaar geen enkele aanleiding bestaat tot enige prijsval voor aardappelen. De ak kerbouw commissie van de Stichting voor de Lpndbouw kwam tot deze conclusie en voegt hieraan toe. dat de prijs zich baars inzien» op een redelijk peil zal handhaven. Heeft zich geveifigd: Mr. C.J.SETON Advocaat en Procureur Kantoor Mis. «HERINGA BETON Nobeldwarsstraat 81 Utrecht Avontf-Nijvarhildtickool Bergambacht Algemotn vormend onderwijs Vijf lesurèn per vzefk Brièven aan de Directeur D. E. HUETING. Amm»rstol SCHOUT en HEEMRA DEN van de Pplder OEN HOEK cn SCHUWA8T jniken bekend, dit op Weenadag 28 Sept 1949 SCHOUW zal worden gedreven over het bloten der wegen en opsnoeien van het houtge was, benevens het schoe- ven en schoonmaken van alle wateringen en vlieten, met inbegrip van boezem- vlieten en veenwatering. LEKKERKERK, 21 September 1949. De Schout, A. C. STREEPLAND. De Secretarla, H. DE GROOT. Ti koop groan, kilmkiohd Te bevragen: Haven Schoonhoven OOST7Ftbl'K2«c romPPAH t Is niets goedkoper zo'n stuk zeep, dat minder kost, maar óók minder weegt. Op Sunlight kunt U echter vertrouwen, 't Heeft het volle, ouderwetse gewicht. Eu bovendien krijgt U de béste, de Sunlight- kwaliteit. Het is verkeerde zuinigheid,ien stuiver uit te sparen en daardoor e4h dubbeltje te verliezen. Wees écht zuinig, koop Sunlight. ÉLECTRA-e RADIO-SERVICE Onza verkoopkracht lift ln oma goede firantie service ea food will. Regelmatig bezoeken wij de teehn. diénst en service clubs der fabrieken. Brillen Buikbanden Breukbanden Steunzolen Staalwaren Wapen» en munitie Reeds meer dan 70 jaarl her Vi,brug Tel. M93 I DORDRECHT. 0om«d»g»o-.i4dag, getlaten T£ KOOP: f Een zc goea als niéuw* Oranjelaan 23, Schoonhoven Welke kruidenier in Schoonhoven of omgeving kan maandeltyk» een klefa kwantum gebruiken Brieven onder no. 6340 aan het bureau van dit blad- Ta koop: 1 misslif ilktn buffet 1 mihtnli linnen kast 1 hulskimtr tafel 1. b.vr. bl) J. Dl BRUIN, Boekhandel te Sergambacht met 5 o 6 Bundei weiland Brieven aan A. SMITS, Blankpnburgitr. 11 Dordrecht Te keep aangeboden: een z.g.an. (groot model) prge 191. Te vens een paar motor hand- ■choenen. Te be vragen on der no 6333 Bureau v.d blad AANGEBODEN: een pracht Merk Dulsch, 11 register». Te bezichtigen Kor»enoerd2l Nieuwerlreik a'd IJssel. Te keop: Een z. g. a.n. te bevr M. v d. Heide, Binnenhaven Ni^uwpooit. TE KOOP AANGEBODEN: drukste stand in Schoonhoven Telefoon 399, Schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3