Bezoekt JdekkeeUetktijdens de Jubileum-Actie 'Bri/ns Verhoging ambtenarenwedden VAL DA PLAATSELIJK NIEUWS Uit de gele bus VIM komt de glans... Bovengronds stroomnet verdwijnt. Klank en Weerklank. Bouw van rioolwater-zoiveringsinrichting aanleg trottoir en aanschaffing nieuw torenuurwerk bit de Radio-programma's. LOOP DER BEVOLKING. Mar. II A. v. d. Wal, Dienstbode Zaterdag 26 Nov. '49 De Uitgevers van dit Blad grondig nazien! van de Lekkerkerkse Middenstandsbond gedurende deze week - JubijjVSBLAP VOOR 2CTD-HOLLANP EN UTRECHT Scnoonhoveiucne Courant MAANDAG *1 NOVEMBER 1949 SCHOONHOVEN. Elf van de twaalf pun- 'door de Kamer van Koophandel had overge- ten. die op de agenda voor de raadsvergade ring van Vrijdagavond vermeld waren, heeft de raad in luttele minuten afgewerkt. Alleen het laatste punt leverde onderwerpen" van be spreking op. Na de vaststelling van de notu len werd dc interpellatie-aanvrage van de heer Van Schaik aan de agenda toegevoegd. Volgens de ingekomen stukken hebben Gede puteerde Staten verscheidene raadsbesluiten goedgekeurd. Daaronder is ook het beslurttot verhoging van de subsidies aan de kleuter scholen. De voorzitter biedt de gemeente-begro- ting alsmede de bedrijfsbegrotingen voor 1980 aan De raadsleden zullen dezer dagen een exemplaar thuis krijgen, waarna het de be doeling is de begroting op zodanig tijdstip te behandelen, dat die nog voor 1 Januari in Den Haag kan worden overgelegd. De voor geschreven datum daartoe is 1 November De begroting van het Weeshuis wordt goed gekeurd en tot regent en regentes worden be noemd de heer en mevrouw Geerling—Ent hoven. Een stem wordt uitgebracht op de lieer en mevr. Viveenden Butter. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt benoemd de heer G v. Os v d. Abelen Aangenomen wordt dat alle elf stemmen op hem zijn uitgebracht, hoewel twee stembrief jes als voorletter J. vermelden. Een stukje grond grenzend aan de tuin van de heer Nic- kerk wordt verhuurd voor f 10 per jaar. De raad gaat accoord met een voorstel tot omwisseling van enige effecten en met een wijziging van de keurlonen die door Ged Sta ten is voorgeschreven. Een wijziging in de fee- meente-begroting in verband met boombeplan ting en een voorstel tot het hernieuwen van een kasgeldlening ten bedrage van f 200.000.- worden eveneens goedgekeurd. Bij het twaalfde punt een verhoging van de ambtenaren-salarissen geeft wethouder Peer- b o 11 e een korte toelichting, waarin hij er aan herinnert, dat enige tijd geleden de wed den der werklieden zijn verhoogd en dat de ambtenaren reeds lang wachten op een soort gelijke maatregel. De commissie-Ubbink is nog doende algemene regelen vast te stellen, doch Schoonhoven w&ist niet langer te wach ten en stelt voor de salarissen in overeen stemming te brengen mèt die van ambtena ren in rijksdienst met overeenkomstige be trekkingen. Daartoe is overleg gepleegd met de ambtenarenbond, de provinciale griffie en de raadscommissie voor het georganiseerd overleg en al deze instanties hebben zich met de voorstellen accoord verklaard De wethou der doet dan ook een dringend beroep op 'de raad de verhogingen goed te keuren. De heer Simons vraagt nog enkele In lichtingen. waarbij hij er over klaagt, dat de termzage gelegde stukken onvolledig geweest zijn. Voorts vindt hij de salariëring van* de jeugdige amtbenaren erg laag. De voorzit ter is dat niet met hem eens Zonder stemming worden daarna de wed- den-verhogingen goedgekeurd. Tenslotte is dan aan de orde de Interpellatie-Van Schalk. De voorzitter leest de vorige aanvrage Van de heer Van Schaik (voor de vergade ring van 10 October) en zijn aanvulling daar op voor deze vergadering voor. In de eerste brief vroeg de heer Van Schaik vragen te mogen stellen ter bescherming van de eer en goede naam van het gemeentebestuur en nu herinnert hij aan die interpellatie-aanvr&ge met een verwijzing naar het Koninklijk Be sluit van 23 April 1949. waarin werd be slist. dat een interpellatie over een soortge lijk onderwerp moest worden toegestaan De voorzitter zegt geen bezwaar tfchebben tegen de behandeling van deze kwestie en hij wil de heer Van Schaik het woord geven. Eerst vraagt evenwel wethouder Deeren- berg het woord. Hij zegt. dat hij in principe wel bezwaFr heeft tegen deze gang vanza ken. omdat hij van «Pfening is. dat de heer Van Schaik deze vragen niet mag stellen gpr heeft in de vorige vergadering echter al gezegd, dat hij er deze keer geen bezwaar te gen heeft en hij legt er dan ook grote nadruk op. dat in de vorige vergadering B. en -W geen weigerachtig standpunt hebben ingeno men. Hij beroept zich daarbij op de ipotulen. die aan het begin van de vergadering zijn goedgekeurd Evenals de vorige maal wil hij ook nu geen bezwaar maken tegen het stellen van vragen, mits de heer Van Schaik zich houdt aan. artikel 27 van het reglement van orde. waarin bepaald wordt, dat wanneer een Ud inlichtingen vraagt over een onderwerp vreemd aan de orde van de dag (in de rond vraag dus red geen discussie mogelijk is na de beantwoording. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad daarop de heer Van Schaik in de gele genheid te stellen tot het houden van zijn in terpellatie De heer Van Schaik stelt daarop de vol gende vragen: 1. Is het Juist dat de heer H A Séhreuder heeft voorgesteld het pand Haven 24 (Cor- ree) voor zijn rekening te laten verbou wen tot twee woningen. I. Is het juist dat daaraan de voorwaarde verbonden was. dat de heer Schreuder geen inwoning zou krijgen in zijn privé- woonhuis. dat volgen% eenparig advies- vin de advies-commsisie vordering woonruimte bijzonder geschikt is voor dubbele bewo ning g. Zijn B en W niet met mij van ooWerfl. dat de in bovenstaande vragen omschreven transactie gelijk staat met het openlijk omkopen van het gemeentebestuur. 4 Is het juist dat B. en W op bovengenoemd voorstel zijn ingegaan en hun bewilliging schriftelijk hebben bevestigd g. Is h#l college bereid de redenen bekend te maken die hebben geleid tot deze aso ciale handelwijze. 6. Kan het college mededelen waarom In de beslissing over het aanbod van de heer Schreuder niet het advies is gevraagd van de commissie woonruimte-vordering T. Kan het college tenslotte mededelen op welke bepalingen 'Uit de woonruimte wet hun houding in .deze steunt. Wethouder Deerenberg beantwoordt de vragen namens het college, waarbij hij eerst In het algemeen de historie van dwp zaak ophaalt en waarhij hij er op wijst dat B en W. wel de adviescommissie woonruimtevnr- aering hebben geraadpleegd, want op 26 Oc tober is aan die commissie geschreven haar Inzicht kenbaar te maken over het voorstel vsn de heer Schreuder hem te vrijwaren voor inwoning wanneer hij het aan de N V. de Vrijheid toebehorende pand op de Haven zou Isten verbouwen tot een dubbel woonhuis De gemeente zou één gezin voor bewoging aan wijzen: bet andere gezin zou dat van een em ployee van de firma Schreuder zijn. Wethou der Deerenberg wijst erop. dat op het ogen blik. waarop'de commissie voor woonruimte- vordering zich over dit voorstel had te be raden. de vordering tegen de heer Schreuder reeds was vervallen' en dat de heer Schreu- ter bovendien zakeluke verklaringen, gesteun# legd. waaruit bleek, dat hij het onderhuis van zijn woning niet kon missen. Voorts zouden de verbouwingskosten die voor dubbele be woning noodzakelijk zouden zijn. geheel voor rekening van de gemeente komen, omdat de eigenaar er niet mee gebaat zou zijn. De heer Deerenberg vindt dan ook dat het besluit van B en W. niets met omkoperij te maken heeft, waarop de heer Van Schaik interrum peert. dat hij het geheel „ondemocratisch" vindt Wethouder Deerenberg gaat hier heftig op in, door te zeggen, dat het woord democratisch hier slaat als een tang op een varken en door te vragen of het wel demo cratisch is om in een commissie-vergadering zijn standpunt rtiet te willen kenbaar maken, maar het achterwege te houden tot de raads vergadering. Tenslotte gaat de heer Deerenberg over tot de puntsgewijze beantwoording van de zeven vragen. Op vraag 1 luidt het antwoord: ja. Op \raag 2: ja. Op vraag 3: neen. Op vraag 4: dat is juist. Dit antwoord is voor de heer Van Schaik aanleiding te verzuchten ..Dat spijt mij", waar óp zich een korte discussie ontspint tussen wethouder Deerenberg en de heer Van Schaik over de mogelijkheid vóór de advles-commis- sie om invloed op het besluit uit te oefenen. Wethouder Deerenberg stelt, dat de heer Van Schaik zijn bezwaren in die commissie paar voren had moeten brengen en de lieer Van Schaik zegt. dat dat onmogelijk kon. omdat B. en W de commissie pas ingelicht hebben, toen het besluit reeds gevallen was. „Dat is niet waar", roept de heer Deeren berg. want tot op de dag van vandaag heb ben wij nog niet schriftelijk verklaard, dat wij nimmer tot vordering in Wal 12 zullen overgaan. Daarmede is deze carricatuur van een in terpellatie aan het eind. De heer Simons herinnert nog aan zijn verzoek om de gehele woningkwestie eens in een vergadering door te nemen, waarop weth. Deerenberg en de heer Malingré verklaren, dat zon vergadering niet kan plaats hebben, omdat de kwesties buiten de bevoegdheid van de raad liggen. De heer Malingré (voorzitter van de vorderings-commissie) legt er de na druk op dat de betrokkenen in de kleine com missie vrijuit kunnen spreken, doch dat zij dat niet meer zouden kunnen doen. wanneer hun kwesties in de raad besproken zouden worden, kwesties die dikwijls van pijnlijk vertrouwelijke aard zijn. Daarna sluiting. Neem een doos echte PAS T ILLES KEELPIJN Er komt een kabel. STOLWIJK. De gemeenteraad kwam onder voorzitterschap van burgemeester mr. L. C. A. Lepelaars in openbare vergadering bijeen. Men besloot met ingang van 1 Januari de bijdrage van de A N W B. te verhogen van f 25 op f 35 en aan de Ned. Vereniging tot bescher ming van dieren een subsidie te verlenen van f 15 per jaar. Wegens gestegen waterleidingkosten sinds 9 Mei 1940 zal de huurprijs van de woningwet woningen aan de Bilwijkerweg met ingang van 8 September j.I. voor twee woningen worden verhoogd met 15 cent per week en voor acht ■woningen mét 20 eent per week. Men besloot aan Ged. Staten te berichten, dat 'accoord wordt gegaan met de ontworpen rege ling. om de salarissen der wethouders voor deze gemeente te bepalen op f 350 per jaar. Aan het bestuur van de stichting tot in standhouding van een School met den Bijbel werd f 918 beschikbaar gesteld voor de aan koop van drie nieuwe kachels. Men besloot tot het aangaan van een overeen komst met de kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente inzake levering van electrische energie voor de verwarming van het nieuwe kerkge bouw en de stroomprijs vast te stellen op 7 cent per KWh. De raad verklaarde zich accoord met de door Gedeputeerde Staten ontworpen nieuwe wedderegéling voor gemeente-secretarissen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot men met ingang van een nader door het college te bepalen datum de heer Adr. de Borst te benoemen tot badmeester van de in aanbouw zijnde gemeentelijke douche-in richting. In deze functie zal hij- geassisteerd worden door zijn echtgenote Gelijktijdig ont ving hij eervol ontslag als schoonmaker van de eer«te openbare lagere school. De wedde als badmeester werd voorlopig vastgesteld op f800 ppr jaar Voorts bestoot men.de heer L. Verkaik te be noemen tot scboonhouder van de eerste open bare lagere school t Men besloot over te gaan tot verkabeling van het bovengronds electrisch net in de kom van de gemeente en tegelijkertijd tot verkabeling van de straatverlichting, waarvan de kosten worden .geraamd op respectievelijk f 50.000 en f 15.000. Tot dekking van deze uitgaven zal een geldlening worden aangegaan. Het vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van schoolgeld voor het schoolgeldjaar 1950 1951 werd wederorh vastgesteld op 2. Men beslopt aan de heer C Schep een per ceeltje tuingrond aan de Tentweg te verhuren voor f 0.75 per week. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. afdeling Gou da en omstreken, om een bijdrage van f 20 voor iedere uit deze gemeente afkomstige leer ling. in het exploitatietekort over het cursus jaar 1949—1950. werd besloten deze bijdrage slechts toe te kennen voor leerlingen, die het tumbouwonderwijs aan die school volgen. De afwijzing om deze bijdrage niet voor het land bouwonderwijs toe te kennen. i« gegrond op het feit dat in Lekkerkerk een dergelijke school bestaat. waaraan evenmin subsidie wordt verleend. Hierna werd voorlopig vastgesteld" de ge meente-begroting, dienst 1948. De gewone dienst wijst aan inkomsten aan f 305 780 en aan uitgaven f 268.580. zodat het batig saldo bedraagt f 37200. In behandeling kwam de gemeente-begroting voor 1950. In de gewone dienst wijst deze aan inkomsten en uitgaven een totaal bedrag aan \an f 201 884 De post onvoorziene uitgaven bedraagt f 13.615. Bij het voorstel van B. en W. om een post op de begroting van t 600 te brengen wegens kosten van grondboringen voor een eventueel te stichten zwembad, maakte de heer O o s t e - r o m bezwaar. De voorzitter zette uiteen, dat. alvorens een eventueel voorstel tot het oprichten van een zwembad aan de raad kan worden gedaan een aantal boringen moet geschieden teneinde aan de hand van de gegevens van de bodem gesteldheid een kostenberekening te kunnen maken. Met vier tegen twee stemmen (die van de he ren Both en Oosterom), werd de post op de begroting gebracht, waarop de begroting werd vastgesteld. Men besloot tenslotte de jaarlijkse toelage aar. het vrijwillige brandweerkorps met ingang van 1 Januari te verhogen van f 100 tot f 200. Op een vraag van de heer Oosterom. antwoordde de v oo r zi 11 e r. dat met de ver bouwing van de overdekte speelplaats (voor malige noodkerk) bij de eerste openbare la gere school tot kleuterschool kan worden be gonnen. daar de goedkeuring van Gedeputeer de Staten is verkregen. De heer Sloof vroeg inlichtingen over de mogelijkheid tot verlichtihg van de wijzer platen van de gemeente toren. De voorzitter wees op de grote aan- schaffings- en onderhoudskosten, die daaraan yerbonden zijn, en meende een dergelijke in stallatie te moeten ontraden. Afscheid dirigent. Alblasserdam. Op de laatst gehouden Tepe- titie-avond van het mannenkoor „Door en Voor 't Volk" nam de dirigent, de heer Joh. Hen- drix afscheid De heer Hendrix had ontslag ge nomen als dirigent van het dameskoor en aan gezien de aanwezigheid van twee dirigenten in een vereniging moeilijkheden opleveren, besloot het bestuur van het mannenkoor even eens een andere persoon te nemen. De voorzitter, de heer Verheij. bracht de scheidende dirigent dank voor alles wat hij In het belang van het koor verrichtte De heer Pors. uit Strijen, zal vermoedelijk de functie overnemen. Alblasserdam. In de zaal Van Krimpen wer den als slot van de competitie van de biljart club N.K.F. Donderdagavond de wedstrijden om de kampioenschappen klasse A. B en C gespeeld. Wederom speelden de kampioenen H. Duiveman. H. Delgorge en C. Pluimertom de eerste plaats. H. Duiveman verbeterde zijn record 1948. gemiddelde 2-8 op de 112 caram boles. met 33. Tweede werd H. Delgorge op de 60 caramboles en 37 beurten gemiddelde 16; 3 werd C. Pluimert met 37 beurten ge middeld 0—3 Aan "t einde van de wedstrijd overhandigde de voorzitter, de heer F Korll bloemen voor de echtgenoten van de winnaars De heer H. Stenis behaalde in deze competi tie welke in April aanving de hoogste serie namelijk 34 caramboles. Alblasserdam. De Alblasserdamse Bestuur ders Bond van het N.V.V. hield Donderdag de eerste cursusavond onder leiding van de heer J Lagendijk. Als spreker trad op de heer H. v. d Haak. van Dordrecht, met het onderwerp „De Internationale Vakbeweging". Er volgde een levendige discussie. Alblasserdam. De A.D.V. speelde in het club lokaal voor de bondscompetitie tegen Slie- drecht 1. Alblasserdam won de strijd met 12—8. Bergambacht. De afdeling Bergambacht van de Algemene Nederlandse Bouwvakarbeiders Bond hield ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Bond een jubileumavond. De bovenzaal van 't Centrum was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter, de heer J. van den Berg. riep in het bijzonder hetgemeentebe stuur welkom toe. De heer De Jong. vertegen woordiger van het hoofdbestuur, sprak daarna een propagandarede uit, waarbij tevens de le den J van den Berg en J. de Graaf werden gehuldigd wegens hun dertigjarig lidmaat schap. Het A tot Z cabaret gezelschap, dat op ju- bileum-tournooi is. trad daarna op met de re vue Wat zegt U er van". De aanwezigen ge noten van het programma. In dit jaar - hebben zich onder het vee van 28 veehouders gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan. Thans zijn al deze ge vallen als geweken verklaard. De heer P van den Heuvel heeft om gezondheidsredenen bedankt als bestuurslid van de ijsclub „Voorwaarts". GOUDEN MEDAILLE. Giessen-Oudekerk. Aan onze vroegere dorps genoot. de heer A. Korporaal, adjudant-onder- officief-administrateur ten burele van de Hoofd Bij de Geref. Kerk zijn de zendingscol lecten vervangen door een georganiseerd sys. teem van vrijwillige bijdragen, zoals dit met de kerkelijke bijdragen plaats vinjlt. OZMNASIIEKVEKKNIUING OPGERICHT Lexmond. Uitgaande van de wandelsport vereniging „Willen is Kunnen" werd een gym nastiekvereniging opgericht met aanvankelijk Honderd leden. De heer Kooyman uit Vianen zal de leiding op zich nemen. De oefeningen zullen worden gehouden in het gymnastiek* lokaal van de o.l. school. De afdeling van de Bond vén Platte landsvrouwen kwam in vergadering bijeen. Er waren bijna veertig dames aanwezig, on der wie enkele niet-leden. Het ledenaantal dat 36 bedroeg, steeg in deze vergadering tot 41. Het voornaamste punt op deze avond was de stemming van twee bestuursleden De keuze viel op mevr. KloensStok en mej. B. de Jong. Verder hield men enige besprekin gen over de St. Nicolaasviering en het plan een lezing over Zweden te gaan beluisteren, die gehouden zou worden In Meerkerk. BEROEPEN PREDIKANT OP BEZOEK. Lexmond. De beroepen predikant, ds. J. Bakker, van Veenendaal. bezocht Donderdag met zijn gezin deze gemeente. Hij werd ont vangen door kerkeraad. kerkvoogden en no tabelen. terwijl meerdere personen van hun belangstelling blijk gaven. Meerkerk. De zangvereniging „Advendo" gat Donderdagavond in de zaal van de heer J. van de Graaf haar eerste winteruitvoering onder leiding van de heer Jan Coljee. uit Vianen. De zaal was vrij goed bezet Van de zangnummers vielen ..De Wereldvrede" en ..Die schone blau we Donau" het meest in de smaak. Na dé pau„, ze werd het vrolijke toneelstuk „Frederik de Stoute" opgevoerd, welk spel goed gespeeld werd. Het daverend applaus was dan ook zeer op zijn plaats. Na afloop werd een kleine ver loting gehouden ten bate van de kas. waarne de avond met een bal beslpten werd. Noordeloos. Mej. C. Spruit heeft ontslag ge. nomen als voorzitster van de gymnastiekver eniging. Nieuw-Lekker land. De Oranje-buurtvereni ging „Middelweg" hield Dinsdagavond in het Volksgebouw van J. en K. Smit te Kinderdijk haar jaarlijkse contact-avond. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld met belang stellenden. De voorzitter, de heer B. van Steenis. opende de bijeenkomst en verzocht de aanwezigen staande te zingen het eerste couplet van het Wilhelmus. Het D.C.V. amusementsgezelschap en het D.C.V.-Radio-ensemble „The Mauna Loa Ha- waiians", beide te Krimpen a d. IJssel. die het vorig jaar met veel succes zijn opgetreden, vonden ook nu weer veel bijval. Het afwis selend programma, dat zangnummers, muziek en schetsen bevatte werd vlit afgewerkt De muziek van het Hawaiian-ensemble voldeed zeer goed. De toneelaankleding en de costu mes waren keurig verzorgd. In de pauze hield men een verloting, waarvoor zakenlieden een aantal prijzen hadden geschonken. De heer A. Zanen heeft voor zijn benoe ming tot tweede machinist van het motorge maal van het waterschap „De Nederwaard" De heer Both op. afleider op de gemeentetoren als gevolg van de bouw van de nieuwe kerk niet met de aarde is verbonden. De voorzitter deelde mede. dat reeds opdracht is gegeven om dit euvel te herstelllen. Hierna sluiting. dat de blik-em- Legerpredikant te s-Gravenhage. is de gouden t Kinderdijk bedankt. In zijn plaats ia be« 1 uc muwem•jfl-i—itfo ipnnu/p Htennt uitee- j j- ua t— medaille voor 36-jarige trouwe dienst uitge reikt Goujicrak. Een personenauto van de heer De Winter, afkomstig uit Utrecht, reed op de IJsseldijk. gevolgd door een vrachtwagen van het expeditiebedrijf van de heer D. Speksnij der uit Ouderkerk aan de IJssel. Doordat de noemd de heer A. Teeuw. N.V. GUMFABRIEK OVERSCHIE Wat zouden we 't goed kunnen heb- ben als er een enkel ding, een kleinig- personenwagen echter plotseling midden op de feitf anders qeweest was. Een gewei' chauffeur' TVvïï«'tSTdig rekenaar heeft uilgeknobMd dat af. doch een botsing was onvermijdelijk. De voor ongeveer de helft van het bedrag achterkant van de auto werd beschadigd. De fat oorlog aan Duitsland gekost inzittenden van het personenwagentje schenen heet* ie(jer Duits gezin een gemeube- ve%aten0edeenheerenVOdaataneenC achteropkomend leerd huis met tuin, garage en auto in voertuig signalen gaf om te passeren inpiaats eigendom zou hebben gekregen als van uit te wijken, stopte het wagentje midden fat gOU(J 'anders was besteed. op de weg. Wat voor Duitsland geldt, dat Hoog-Blokland. De bouw van de nieuwe ge- Q0^ yQOr fa andere landen en r^nd7SXiur-l ku»„V°l8pl.d.;» 3&£. als dm de mannen. die rich verheelden i de wereld te rcaeren, in plaats van oor- wSrX.ndrvaï rCd""» H.tSSi: log te maken gezegd hadden: „We ge- vrouwen, nemen veertien dames deel. ven onze onderdanen allemaal een fijn Lekkerkerk. De heer A. C. de Gruijter heeft gemeubeleerd huis, met tuin ert auto", bedankt als bestuurslid van de afdeling Lekj fan zaten we nu allemaal op die mooie kerfcerk van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Lexmond. De woningbouwvereniging „De Goede Woning" is voornemens op de eerstvol gende ledenvergadering haar dertig jarig be staan enigszins feestelijk te herdenken. Adamson vangt ilchself. KRIMPEN A.D. LEK. De gemeenteraad kwam op Vrijdag 11 November in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burge meester G. J. van Oordt. De heer J. C. Groe- neveld was wegens ziekte afwezig. Eepst worden enkele begrotingswijzigingen vastgesteld. Burgemeester en Wethouders bieden de be groting voor het jaar 1950 aSn. welke sluit met een inkomsten- en uitgavencijfer vad f 295543 90. Verder stellen B. en W. voor een crediet te verlenen van f 233000.voor het maken van een rioolwaterzuiveringsinrich ting. f 19000 voor het maken van een trot toir langs de Ooster Lekdijk en Onder de Waal. f 4600voor het aanschaffen van een nieuw torenuurwerk met electrische verlich ting en f 1200.voor het vernieuwen van de plafonds in de Prinses Margrietschool en voor het verven van twee lokalen van die school. De gemeente-rekening 1948, welke ter voor- voorlopige vaststelling wordt aangeboden, sluit wat de gewone dienst betreft aan inkomsten met f 33998903. uitgaven f 328566.93. voor delig slot f 11422 10 en wat de kapitaaldienst aangaat aan ipkomsten f 64896699. uitgaven f 627092 77, batig slot van f 21874 22. Men besluit B en W. te'machtigen in het jaar 1950 kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van f 300 000. Dan komt in behandeling het geven van namen aan de nieuwe straten in de uitbrei ding. Na enige discussie besluit de raad de volgende namen te geven: Visserijstraat Houtzagersstraat. Scheepmakersstraat, Blok maker sstraat en Nijverheidsplantsoen. Aan mej. de wed. A. van LitBroer wordt op haar verzoek met ingang van 1 Januari 1950 eervol ontslag verleend als schoonmaak ster vap de Prinses Ireneschool. terwijl in haar plaats benoemd wordt mej. C. de Bode- vari Lit. Hierna volgt de Intrekking en wijziging van met de gemeenten Rotterdam en -Krim pen aan den IJssel gesloten overeenkomsten betreffende het onderwijs. Na enige toelichting van de voorzitter besluit men toe te treden als lid. tot de His torische Vereniging voor de Provincie Zuid- Holland. De contributie bedraagt f 25.— per jaar. Nadat nog enkele besluiten van admi nistratieve aard zijn genomen, volgt derond- De8 heer Dekker vraagt een lichtpunt aan te brengen bij de hoek Buitenweg-Oos- ter Lekdijk, terwijl de heer Van Vliet ver lichting wil aanbrengen bij de witte brug. De heer Dekker zou gaarne zien. dat het monument, waarvoor vlak na da bevrijding nieuwe meubels en minister Lieftinck zou ergens een onschadelijke professor in de economie en spaarkunae zijn. Toen we deze heerlijkheden lazen, kwam er een herinnering in ons boven. We hadden, zo meenden wet datzelfde bericht al eens eerder gelezen. Niet pas kort geleden, maar voor vele ja ren... En toen in eens wisten we het. Ook na de eerste wereldoorlog was er zo'n heftige en onweerstaanbare reke naar geweest, vermoedelijk de vader van die van dit jaar en ook die cijfer kunstenaar had met optellen en delen berekend dat de kosten van de eerstè wereldoorlog zo hoog waren geweest dat elk mens over dc gehele wereld ook een eigen huis met tuin en een varken tje er van kon hebben aangeschaft. En toen hebbeti we op eigen gelegen- gelden zijn ingezameld, tot stand kwam voor heid verder door geducht en ons afge- Mei 1950 en verzoekt B. en W. daartoe po- praagd of dat rekenkunst je misschien gingen aan te wenden. De heer Boogaerdt is het opgevallen, dat het des avonds bij het geasphalteerde ge deelte van het Middelland ontzettend donker is. Spreker zou gaarne zien. dat met licht gevende verf een bandi werd getrokken '~A. min verband met het verkeek Nadat nog enkele ondergeschikte punten ter sprake zijn gebracht, gaat de raad over in besloten zitting. zou gelden voor alle oorlogen, die ooit gevoerd zijn. Als de mensen eens van het begin der wereld af gezegd, hadden tot hun aanstaande vijand: „Hoor eens hier, buurman, leg nu je stenen knots, of je pijl en boog of je hakebus neer en kijk eens naar dit sommetje dat ons Pietje, die een geweldenaar is in 't rekenen, heeft uitgeteld. Als wc met elkaar gaan vechten dan kost ons dat allebei zo veel als hier staat en daar- ,uua- van kunnen we onze gehele stam een ti ge Inseminatie In «de Alblasserwaard en Vyf. fijn gemeubeleerd huis mei tuin, ga- herenlanden was zeer druk bezocht. De voor- rage, automobiel, radio en televisie qe- litter, de heer A. Bonders, lUt Hoornaar, sprak Zullen we dat niet liever doen?" een openingswoord, waarbij hij in het bijzonder de heren Langeraad uit Peursum. en ingeni eur Verhoeven, uit s-Gravenhage, een woord van welkom toeriep. Deze beide heren zetten df technische zijde van de inseminatie uiteen. VERGADERING BOND VOOR KUNST MATIGE INSEMINATIE. De vergadering van de Bond voor Kunstma- da b.rpr.pen^oot Ewofa zou aan Rusland geen kind ge- stierenaarucoop werden aangewezen de koop van een goede stier In de voor stierenaa heren A. Bongers. C de Bruijn en D. Aanen te Hoornaar, en D. de Groot en C. Bikker W.Az. te Noordeloos. Het dekgeld voor het komende boekjaar zal ongeveer gelijk blij ven. Dan waren de twee bloeddorstigen el kaar om de hals gevallen, ze hadden hun tranen gedroogd, alle mensen zou den in overvloed geleefd hebben had hebben. Jammer toch dat onze verste voor ouders, grootouders, ouders en kinde ren altijd de voorkeur hebben gegeven aan knokken boven welvaart. g NIEUWSBLAD VOOR ZUID - HOLLAND EN UTRECHT - Schoonhorensche Courant MAANDAG «1 NOVEMBER 1949 Dinsdag 22 November. HILVERSUM I. 301 M. 7.00 en 8.30 Nieuws: 8.40 Ochtendblad; 9 03 Gramófoon; 10.00 Mor genwijding: 10.15 Populair Concert; 1130 Voor de zieken; 12.00 Dansmuziek; 1300 Nieuws: 13.15 Metropole Orkest; 14.00 Voor de vrouw 1430 Zang en Piano; 15.00 Gramofoon; 16.30 Sluiting; 17.30 Kinderkoor; 18.00 Nieuws: 18 30 Strijdkrachten; 19.05 Toneelbeschouwihg; 1920 Fanfare; 20.00 Nieuws; 20 15 Bonte Dinsdag- avondtrein: 2130 Hammond Orgel; 22 00 Dans- orkest: 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage; 2330 Gramofoon. HILVERSUM II. 415 M 7.00 en 8.30 Nieuws- 8 40 Gramofoon; 9.00 Weerberichten: 9 35 Licht baken: 10 00 Voor de kinderen. 1100 Gramo foon; 12.03 Lunchconcert: 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconcert: 14.00 Jongenskoor 14 30 Voor de vrouw; 15.00 Schoolradio; 15.30 Ziekenlof: 16.00 Voor de zieken; 16.30 Sluiting; 17 30 Voor de jeugd: 17 45 Amusements Orkest- 18.30 Volksuniversiteit: 19 00 Nieuws. 19 25 Causerie- 2000 Nieuws: 20.12 Philharmonisch Orkest: 21.35 Kamermuziek; 22 45 Avondgebed: 23 00 Nieuws; 23.15 Zang en Piano. Woensdag 23 November. HILVERSUM I. 301 M 7.00 en 8 30 Nieuws: 8 43 Gramofoon; 19.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gramofoon; 12 00 Accor deon; 13 00 Nieuws: 13.15 Dansmuziek 14 15 Jeugdconcert: 15 00 Kinderkoor. 15 20 jeugd- hoorspel; 16.30 Sluiting; 17.30 Promenade Or kest; 18.00 Nieuws; 18 30 Strijdkrachten- 19 00 Causerie; 19 30 Voor de jeugd- 20 00 Nieuws: 20 10 Herman Heyermans hèrden- king: 20.20 Hoorfcpel: 22 25 Causerie: 22.40 Kwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Gramofoon. HILVERSUM II. 415 M 7.00 en 8.30 Nieuws- 840 Gramofoon; 10.30 Morgendienst- 11.15 Hoorspel; 12.00 Populair Concert: 1300 Nieuws; 13.20 Mandoline- 14.20 Cembalo gezelschap; 15.00 Koor; 15.30 Voor de jeugd; 16.30 Sluiting 17.30 Kwintet; 18 00 Harmonie Orkest: 18.30 Voor de jeugd; 19.00 Nieuws; 19 40 RadiokMnt; 20.00 Nieuws: 20.20 Concertgebouw Orfest; 21.10 Religieuzp causerie: 21.40 Zang 2210 Gra mofoon; 22 45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws 23.15 Gramofoon. ZILVEREN JUBILEUM. Waddlnxveen. De heer D. Verstoep herdacht Woensdag het feit. dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Zuidplaspolder. eerst als machinist-steker, na drie jaar bevorderd tot machinist, en vanaf 1939 als chef-machinist (gemaal Nieuwerkerk). Het bijna voltallige bestuur heeft de jubilaris te zijnen huize ge feliciteerd bij monde van de heer A. Kroes. -- w ,„UUUIK(;u)> dijkgraaf. Deze prees do goede hoedanighe- A Gelderrblom. 24 jen B. van Hoek. 24 j. (te Nieuw-Lekker land De afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam Dins dagavond in het raadhuis in ledenvergadering bijeen onder voorzitterschap van mevrouw v. d. Rovaart. De spreekster van deze avond, mevrouw Van Driel hield een inleiding over Zweden. Spreekster was met negentien da mes van het platteland zestien dagen in Zwe den geweest en had een prettige indruk van dat land gekregen. Zij sprak over de bevol king en haar levenswijze, de voortbrengselen van het land. de zorg van de overheid voor het onderwijs en de ouden van dagen Mevr. Van Driel vertelde dit alles op boeiende wij ze. Tot slot volgde een korte film over Zwe den. Ouderkerk aan de IJsSel. De In de Ned. Herv. Kerk tijdens de dankstond voor het ge was gehouden collecte ten bate van de kerk heeft f 259.14 opgebracht. De geldinzameling voor de Kerstpaketten- ten vor de militairen in Indonesië heeft op gebracht f 865 75. Twee legaten. De kerkvoogdij en de diaconie van de Ned. Herv Kerk ontvin gen krachtens testamentaire beschikking uit de nalatenschap van wijlen de heer H. Dekker, die in leven vele jaren voorlozer in de Ned Herv. Kerk was. elk een legaat van f 1690,22 ERNSTIGE AANRIJDING. Reeuwljk. Op de straatweg GoudaBode graven even voorbij het viaduct had Donder dagmorgen een aanrijding plaats tussen een luxe auto en een motorrijder. De luxe auto bestuurd door de "heer L. Bosman uit Nieu- werbrug reed in de richting Gouda geheel rechts van de weg. waardoor voor het tegen- ligend verkeer voldoende ruimte was om te kunnen passeren. De motorrijder de heer Van der Togt uit Voorburg reed als tegenligger in de richting Bodegraven. Op de nadering van de luxe auto zwenkte de motorrijder naar de linkerzijde van de straat en reed op de auto. De motor werd enige meters achteruit geslingerd, terwijl de berijder tegen de straat werd gesmakt en bewusteloos bleef liggen. Op advies van dokter Beije uit Bodegraven werd de patiënt naar het ziekenhuis te Gouda ge bracht. De auto bekwam aan de voorzijde schade en moest worden weggesleept. De toe stand van de motorrijder is zorgwekkend. Mogelijk is hij verblind geweest, doordat de glazen van zijn bril. waarover hij nog een motorbril had. beslagen waren van de mist. Gevonden: Paar handschoenen en want. Inlichtiilgen op het politiebureau. Waddlnxveen. Onder voorzitterschap van de heer H. K. van der Loo kwamen de leden van de Oranjevereniging „Dorp". Woensdag avond in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede. dat het bestuur besloten had om de heer J. van Nielen te benoemen tot ere lid der vereniging, als bewijs van erkente lijkheid voor het vele werk. dat hij voor de vereniging heeft gedaan, de laatste tien ja ren als voorzitter. De heer Van Nielen dank te voor deze attentie, en aanvaardde het ere lidmaatschap. De aftredende bestuursleden, de heren M. Heemskerk. H. Storre en C. Tijs terman stelden zich niet herkiesbaar. In nun ■Plaats werden gekozen de heren tH. van Mou- rik Jr.. D. van der Starre eji M.-P. van Tol. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de financiële positie der vereniging gunstig is. Gevonden: Das. want en hoofddoek, mtingen bij de politie. Hnxveen. De jonge tafeltennls-club Pek" heeft tot nu toe geen slecht figuur geslagen. In de Goudse competitie heeft het eerste drietal tegen MVZ 2 te Gouda gelijk «pel gespeeld. Na negen wedstrijden was dc «tand 45 in het voordeel van Gouda, zodat h%t dubbelspel de doorslag moest gevert1. De «tand werd 5 gelijk, zodat MVZ het eerste te- van Wijngaarden. 24 j. J. van der Meijden, genpunt in deze competitié moest boeken Het 27 j^en T. W van der Knaap. 24 j. (te Har- tweede drietal speelde tegen Elfhoeven 6 en dinxveld). Getrouwd: M Adriaanse en C. had hieraan geen zware partij. De uitslag was Groeneveld. Overleden: E. Verhoef. 65 j 8—2 voor „Kwiek", waardoor ze blijft staan echtgenote van K. Boer. K. de Kluijver. 79 aan de kop van de afdeling. j., weduwnaar van C. Kraaijeveld. J JJUCUrfJJJgJ den van de familie Verstoep in kernachti woorden. Namens de polder werd een enve loppe met inhoud aangeboden. BURGERLIJKE STAND. ALBLASSERDAM. Geboren: Aartje, d. van P. van Drongelen en S. W Heurten. Wil. lempje, d. van W B. Hofwegen en W Snijder. Johannes Albertus. z. van J. A. Dekker en E. Veen. Trijntje, d. van C. Boon en M W. Kok. Wilhelmina Ellen. d. van P. C. J. Am- bags en J. M. Nederhand. Arie. z van C. Hooijmeijer en W Verveer. Hendrik Wil lem Johannes, z. van H. Duiveman en E. L. van Egeren. -r Onderttrouwd: J. Grinwis. 28 j„ en M van Olderen. 24 j A. Boon 29 j.. en C. van der Horst 27 j. F. Hovig 26 j en H_ A de Groot.t 22 j (van Zwijndrecht). Overleden: G. Roelse. 85 j„ weduwe van J. Korteland. ALBLASSERDAM. Geboren: Tom. z. van B. van der Linden en E. H. Korporaal Aria. d. van J Wilstra en B. van Meerkerk. Ja- coba Wilhelmina. d. van C. van Dijk en J. Swijnenburg. Ondertrouwd: J. Grinwis. 28 j„ en M. van Olderen. 24 j. A. Boon. 29 j.. en C. van der Horst. 27 j. T. S Plomp. 25 jen J. J. E. de Boer. 33 j. Overleden: H. Olderen. 68 j., echtgenoot van M. Visser. BLESKENSGRAAF. Ondertrouwd: N Vlot. 28 en A. de Haan. 19 j. (te Alblasserdam). HAASTRECHT. Geboren: Anna Maria. d. van W. Jonkers en M. Sluiter. Aart Jacob, z. van M. Kraan en C. A. Oudijk. Margaretha Theodora Maria, d van J. L. Straver en F M. Luijten. Hendrika Maria. d. van A. Schoon- derwoerd en H B. Borst. Maria. d. van D. Rietveld en G. Koolwijk. Johannes Petrus, z. van W. C. Vronik en H. M. van Zuilen. Antoon, z. van H. Steenbergen en A. G. van der Hoorn. Ondertrouwd: W. B. Oskam. 23 j., en A. Duijm. 25 j. Getrouwd: A de Groot. 33 j. (te Bergambacht), en M. de Graaf. 30 j. Overleden: J. Bakker. 55 j. M. Noor- dam. 70 j., echtgenote van D. A. Doelman. HARDINXVELD. Geboren: Jan Willem, z. van H de Jager en J. C de Boon. Hendri ka Antonia. d. ven K. Blokland en N. A Bra. ber. Ondertrouwd: C van Genderen en J. Visser. G. Brand en "G. Versluis. J. van der Meijden en T. W. van der Knaap. Ge trouwd: G. Tromp en J. Vogel. B. de Jong en A. de Bruin. Overleden: D de Rover. 78 j.. echtgenoot von G. de Kok. F. de Krijger. 7.5 j:. weduwe van T Bongen. HARDINVELD Geboren: Nijs. z van A. van Noordennen en A. van den Andel. Boude- wijn, z. van F. J. Loomeijer en A. Ambachts heer. Ondertrouwd: J. Blom en G. C. van Noordennen Getrouwd: A. van Lopik en M. C. van de Pol. HOENKOOP Ondertrouwd; G. H Nolting. 34 j., (won. te Léiden). en M J T. Verbeek. 23 j. Overleden: M. Bruijnes. 81 j., weduwe van J. Hoogendoorn. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Geboren: Eli sabeth Anneke, d. van W Millenaar en N Ver. Vogelenzang de Jong. Ondertrouwd: C Rook duijn. Neeltje, d. van D. C Meidam en A. 25 j. (te Capeïfe aan de IJssel), en S. de Vries. 24 j. W Boudcstijn. 28 jen E. Butter. 23 j. A. van der Graaf. 28 j en S Boiidestljn. 27 j Getrouwd: G P. Voglezang de Jong. 33 j., en G. Mourik. 34 j. H G Wandefs. 26 j en C Salije 24 j. Overleden: L. J. Rood- horst. 26 j. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Geboren: Nico- laas Hugo, z. van C. Hagendijk en G. Boom. Dirk. z. van W. Vrolijk en A. Offerman. Ondertrouwd: L. Boon, 25 jen L. Kreuk. 25 j. Getrouwd: P. van Hoff. 24 j.. en B. Ne ven, 25 j. LEKKERKERK Geboren: Gezina Anna. .d van D van der Weiden en M. A. W. Burger Willem Leendert Arie. z van J. van der Velden en M. den Boer. Ondertrouwd: M. de Wit. 38 j. (te Zwammerdam). en C. C. de Jong. 35 j. W. van Arkel. 27 j. (te Al blasserdam). en A. van KleiJ. 25 j. L. Noordergraaf, 21 J.. en E M. H J. Neumann. 21 j. (te Duisburg). Getrouwd: H. Knuistingh Neven. 28 jen L. Pols. 24 j. (te Ouderkerk aan de IJssel). W. Broekhuijzen. 27 j. (te Ouderkerk aan de IJssel). en A. Knuistingh Neven. 24 j. Overleden: W. de Gruijter 58 j., echtgenoot van N. Verwaï»». MOORDRECHT. Geboren: Maria. d. van C. de Wit en A. G. Bos Antonius z. van C. W. Arreman en G. E. Tempelman. Corne lia Adrianus. z. van A. van Holten en W. D. Mul tem. Ondertrouwd: H. P. Bakker. 25 j. (te Moercapelle). en M. A. van Adrichem. 18 j. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL. Geboren Adrianus Jacob en Elizabeth Christina, z en d van R. van Hof en A. Ouwijk. Getrouwd M. van der Ham. 55 j.. en N. Schippers. 38 j. Overleden: W. van Capellen. 62 j.. echtgen. van N. A. de Wit. D. Benningshof, 80 j., wed. van T. Muit. SLIEDRECHT. Geboren: Margrietha Wille- mina. d van A. Bezemer en W J Visscher. Anita Geertruida. d. van G. H. Emmens en A T. D. Wildeman Maaike, d van A. Ros kam pn N H. Kraaijeveld Aart. z van T van Dongen en P. Kraaijeveld. Huiberdi- na Teuntje. d. van J. Maasland en H de Bruin. Ondertrouwd: R. van den Berg, 32 j.. "~\G. Broere. 24 j. (te Vlaardingen). en B. van Hoek. 24 j. Oud-Alblas). G. Boogaard, 30 j., en C. M. Klootwijk. 26 j. (te Enkhulzen). Getrouwd: A. Mes. 31 j., en W. v Wijngaarden. 24 j. L. van der Welle. 28 j.. en W. A. Muilwijk. 20 j. A. Erkelens. 25 j.. en A. Vet. 21 j. Over leden: A van Dongen. 78 jweduwe van G. de Kluijver. A. Verloop. 59 j., weduwnaar van P. Dekker H. Noordam 48 jechtge note van J. J. Juch. WADDINXVEEN. Geborei* Elly, d. van D. C. Groeneschcij en J. C. van Buuren. Janna, d. van A. van Prooijen en N. H. van Leeu wen. Jacob, z. van P van der Eijk en A. C. van der Maas Elisabeth, d van D. Degen- hardt en E. C. van der Kraats. Catharina Gerda. d. van P. van der Starre en L. Kersse- boom. Ondertrouwd: J. Ie Vos en A. C. Fijan. Getrouwd: C C Fleune en J. T. M. Oskam. Overleden: J. den Haan. 55 j. ZEVENHUIZEN. Overleden: E. Filius, 68 J., echtgen. van A.'Noordhock, ARKEL Vertrokken: W. Kooij naar Vlaar dingen; C. G. Kok naar 's-Gravenhage; P. Deelen naar Zwolle. BLESKENSGRAAF. Ingekomen: C. den Har- tog, van Rotterdam naar D 21; J. Slob, van Gr.- Ammers naar Cl. Vertrokken; T. Bouma, van A 17 naar Indonesië; A A. Jongeneel, van B 2 naar Hoog-Blokland: A. van Dieren met gezin van D 61 naar Alblasserdam; M de Jong met gezin, van A 10 naar Opmeer; G. L. van Keesmaat, van D 2 naar Sliédrecht. GIESSËNDAM. Ingekomen personen: A. C. van Werd, vart Sliedrecht naar C 85, J. Ooms en gezin, van Centraal Beyolkings register naar B 75. Vertrokken personen: C. E. van Kalkeren, van B 22 naar 's-Gravenhage. La- rensestraat 22 I; S. Smit. van C 320 naar Rot terdam. Schietbaanlaan 42. HARDINXVELD. Ingekomen: N. W. Pel. van Breda in woonark Kebon Ajer. liggende nabij het Lingegemaal. Vertrokken: Mej. W. Timmer, van Wilheiminalaan 193 naar Hillegersberg: Lefèvre de Montignylaan 43; mej L. Dartlema. van Rivierdijk B 642. naar Leiden. Academisch Ziekenhui." H. H Woud stra, en gezin, van Rivierdijk A 321 naar Utrecht. Wilhelminapark 41. HARDINXVELD. Ingekomen: J W. Gonlag en echtgenote van Lisse in Parallelweg 1, H. J Hensema en gezin, van Kruimngen in Ri vierdijk B 615. mw L. K Korevaar. van Gies- sendam in Rivierdijk A 511; P. van der Sloot, van Snfielf. in Wilheiminalaan 67; A. H. de VriesTvan Dordrecht in Sluisweg 112; mej. G. den Toom. van Goudriaan in A 5 Vertrok ken: G Breedveld en gezin, van Rivierdijk B 293 naar Rotterdam, Godschalkstraat 84 HEKENDORP Ingekomen G D. Honkoop. van Reeuwijk; W KnolDe Bruin, van Oude water J. Th. Mulder en gezin, van Pijnacker. Vertrokken; A. A Kramer naar Haarlem. LEERBROEK. Vertrokken: J den Hartog. van Weverwijk 200 naar Lexmond. Oude Rijks weg '62. LEXMOND. Gevestigd: A de Leeuw, van Nieuwland naar Lakerveld 141: J den Hartog. van Leerbroek naar Oude Rijksweg 62; C. van Dijk. van Londen naar t»akerveld 179; M- Joö. van Dunakeszi (Horrgferije) naar Kom Lek dijk 57. Vertrokkeit; M de Keijzer. van Nieuwe Rijksweg 39 n^r Spijk. J J. Ver sluisDen Toom. en zoon. van Achthoven 89 naar Dordrecht: C. Spek en echtgenote, van Kom Lekdijk 12 naar Hperde. MEERKERK Ingekomen: T. de Bruijn, van Pijnacker. naar Broek A 75; P. Maris, van Rot terdam naar Gorinchemsestraat C 22; C. eten Toom. van Hoornaar naar Zouwendijk B 85. Vertrokken: A van detv Heuvel naar Noorde loos no. 189a; M. van V«pn. naar Bodegraven Markt 4; B. Verhoef naar Zuilen, woonschip „Suze"; C de Grauw naar Maasdriel, A 161; G. M. Beems naar Amsterdam Kromine Lei- muidenstraat 3II; W den Braven naar Leer dam. Siemenstraat 15. MOLENAARSGRAAF Vertrokken: Mw. A E. In 't Veld, van nr. 118 naar Geervliet. Tol- dijk A 1. NIEUWLAND. Ingekomen: L. van Mourik, van Zeist, naar Nieuwland., Dorp 72: J. Wijts en echtgenote, van Heere\yaarden naar Zijl kade 68. - Vertrokken: G. J. van dan Broek, van Smalzijdc 93 naar Gorinchem. Karnemelk steeg 1; A. de Leeuw, van Smalzijde 90 naar Lexmond. Lakerveld 141. Miermede dank ik Familie. Buren, Vrienden en Be kenden van harte voor de betoonde belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indonesië op 10 November j.I. In het bijzonder do Muziekvereni ging „EUTERPE", voor de mij gebrachte serenade. Groot-Ammers, A 58. EERSTE KLAS AUTO-MONTEUR gevraagd welke latsen en draaien kan. Ook genegen af en toe te rijden. Loon ongeveer 60 - per week. L DE BRUIN - Expediteur. Hc^prnaar. Gevraagd: Een Boerenarbeider, goed kunnende melken en met verdere boerenwerk be kend. Woonhuis beschik baar. - C. BOER, Beierse- weg 12. Stolwijk. Gevraagd met 1 Januari: Een Boerenknecht, goed kunnende melken. H. H OOSTERLING. Tiend- weg 19 - Willige-Langerak Gevraagd met December: Flinke Boerenknecht goed kunnende melken en met verdere werkzaamheden bekend zijnde. Adres: WED, VAN DAM. Hekendorp 113. NOORDELOOS. Overleden: A. Bron. 81 j. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Geboren: Gerrit Cornells, z. van G. V's en A. Mourik Overleden: W. T. Oosterom. 86 jechtgenoot van T. van der Voorden. OUDEWATER. Geboren: Hubertha Geer- trudida Maria. d. van E, J. Kolfschoten en G. C. A. van Zuijlen. Cornelia Helena, d. van L Th. Bode en G. C. van Zuilen. Getrouwd: W. Van Dam. 66 j., en O. H. den Uijl. 59 j Overleden: A van den Hoogcn. 68 j„ echt genote van G. Rijkelijkhuizen. REEUWIJK. Geboren: Jan. z. van P. Schouten en T. Koole. Ondertrouwd: N. Bunt. 26 j (te Woubrugge), en A. Buitelaar. 25 j. J C. van Zijl. 26 j. en T. de Ruiter. 22 j. SLIEDRECHT. Geboren: Henny Dingcna, d van L. Lievaart en D. van Dijk. Teuntje d van A. K. van Eek en T. Veth. Willem Adrianus. z. van W. A. Booij en J. C. Bakker Ondertrouwd: A Erkelens. 25 j„ en A. Vet 21 j. (te Papcndrecht). A. Mes. 31 jen W REEUWIJK. Vertrokken: Njematchnowa Sinaida. uit E 133a naar Rotterdam N. Okker- se uit D 42 naar Gouda; M. A. Visse uit E 63 naar Den Haag: M'. de Vos uit H 195 naar Oudenbosch; N. M. Cleton uit *H 2f naar Rot terdam; W. Hoogeveen uit D 139 naar Voor hout: J. Boer uitt E 60a naar Wassenaar: J. Hoogeveen uit F 65 naar Amsterdam; E. Hoos uit F 65 naar Amsterdam. Ingekomen: J. E. Jansen in C 49 uit Alkmaar; A. Blesgraaf in F 63a uit Zwammerdam: J. A. Winters in H 79 uit Den Helder: C. Lagendijk in E 63 uit Voor schoten; T. de Haan in F 63a uit Leeuwaden. STOLWIJK. Geboren: Gijsbcrta. d. van B de Ruiter en ,A. C. Koolwijk. Jan Adri- aan. z. van A Casteleyn en S. Stolk. Wil lem, z. van W Sloof en H. Verdoold. Jan- nigje. d. van J. Anker en Chr. do Jong. Geertruida Janna, d van J. P. Verdoold en J A. Oskam. Ondertrouwd: J. Stout. 32 j.. en C. Ooms. 26 j Getrouwd; S. J. Zijderlaan. 27 jen J A. Streefkerk. 27 j. J van der Vlist, 40 j., en M. G. van Schoonhoven. 26 j. P. Vermeulen 27 j„ en S. de Bruin. 23 j. A .Hoogendonk. 31 j.. en J. A. Dogterom. 24 j. W. van Leeuwen. 20 j., en M, Buitelaar, 20 j. TIENHOVEN. Ingekomen personen: P. Ver- iluis. van Ameide. Zouwendijk C 95. naar Tiendweg 68d. Vertrokken personen: A van Vliet, van Dijk 11a naar Ameide Fransestraat A 305; M. van der Zouwen, van Tiendweg 69c naar Zeist. Pr. Hendriklaan 28. WADDINXVEEN Geboren: Johannes, z. van G. van Rijssel en L Kleijn. Ondertrouwd: G. Wezelenburg en N. de Jong. J, D. Mon ster en J. Scheele. Getrouwd: C. Leeuwis cn H. M. Tol. Gevraagd: NET MEISJE, v. d. en n.; In klein gezin; goed kunn. werken: v.g.g v met hulp van werkster! Mevr. DURA, Straatweg 242. Hillegersberg. Rotterdam-N. Terstond gevraagd Flinke Werkster wegens huwelijk der tegen woordige - J BRANDWIJK. Brandwijk 148, de étalages zijn -gereed, ook binnen 'n keur van ge,- schenken 'bazar „de potte- man", gr. markt 12. gorkum maar haast U, want da voorraad Is niet onbeperkt Luxe 3-gaats Kookkachel een pracht huuhoudkachel. Geelt veel warmte Onaf brandbaar gelald Geschikt voor iedere brandstol. Dag en nachtbrander I 72.- Erres metalen Wringer geheel roestvrij, zuiver rubberrollen. Slinger en klemmen zijn onbreek baar 56." ir Terstond gevraagd: Een flinke zelfstandig kunnende werken G. A. VAN DRIEL, Voor straat C 219. Bergambacht f raagd: Een Boerendienstbodc, goed kunnende melken. C. HOOGENDIJK - 's-Gra- venweg. Nieuwerkerk aan de IJssel. DE KERN Qk van alle goede reclame is Couranten-reclame Prima Wringer met twee rubberrollen 33 cm lang I 35.50 Idem met tandwielen en koper - vernikkelde be- tchermkappen i 37.50 VERLOREN Donderdag 10 Nov. in de Ouderkerkse Bus van 11.30 uur uit Gouda: Een Hoofddoek, zwart met wit. Adres: H. TIMMERMAN - B 95. Ouderkerk aan de IJssel. SCHOUW. Ingevolge Art 35 der Keur. HET BESTUUR VAN DE Polder Bergambacht maakt bekend, dat op Schouw zal worden gedreven over de volgende watergan gen met de daarin gelegen bruggen en hoofdeneinden, nl. Neswetrlng. de Wete ring vanaf de Molenvliet, langs de Ockerskad^ tot da Lekdijk, de Nieuwe Wete ring met de sloot langs de Capellelaan. het Noordelijk gedeelte en de Wetering langs de Groene Kerkweg en Schoonhovense Kgrkweg. Bergambacht. Nov. 1949. De Voorzitter: J. HAKKESTEEpT Azn De Secretaris: C. OSKAM Az. kunnen onder geen om standigheid de adressen verstrekken van degenen die onder nummer ad verteren Om ln contact met de adverteerders te komen, schrijve men een brief aan ons Bureau, met op de enveloppe het num mer uit de advertentie LAAT' uw matrassen en bedden Zo nodig in één dagterug VOOR REPARATIES KUNSTGEBITTEN taal an goad. MOURIK S DROGISTERIJ, Telefoon 61. Groot Ammeri DONDERDAGMIDDAG A.S. tS ER GEEN WINKELSLUITINGI

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3