ADAASON PLAATSELIJK NIEUWS Blik op 1950. De mogelijkheden voor Nederlanders in Canada. cijfers 1 Deze courant in 4 RIETTWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT" Scnoonhovensche Courant J 81e JAARGANG. No. Ml. Zo langzamerhand zijn er meer dan 35.000 Nederlanders in Canada. Of eigenlijk kan men, wat betreft een deel van hen, niet meer van Nederlanders spreken. Velen zijn Canadees staats burger geworden en voelen zich in hun tweede vaderland uitstekend thuis. Maar zij blijven Nederlanders in hun hart; zij vergelen hun taal en hun Ne derlandse gewoonten niet. Zij hebben een stukje Nederlandse cultuur naar dit wijde land gebracht en zich een naam verworven, waarop Nederland trots mag zijn. Van officiële zijde zijn zij de beste kolonisten genoemd, die Canada ooit had en gebieden rond Ha milton en Tononto zijn er om deze be wering waar te maken. Men heeft de Nederlanders hier graag en, zo zeide ons ir. A. S. Tuin man, de Nederlandse landbouwat- iache in Ottawa, „voor een lange reeks van jaren wil Canada elk jaar tiendui zend Nederlanders opnemen". Het merkwaardige feit doet zich echter voor, dat in Nederland de animo voor emigratie naar Canada minder is. dan waarop men dacht te kunnen rekenen. He aanvragen voor het volgend jaar zijn verhoudingsgewijs gering. Toch zijn er zover) mogelijkheden, liet emigralievraagstuk betekent meer dan het overbrengen van tienduizenden landgenoten alleen. De Nederlanders in Canada kunnen een belangrijke rol gaan spelen in hel handelsverkeer tussen Nederland en Canada. Men kan ze vergelijken met de Engelsen, die honderden jaren ge leden naar hun tegenwoordige over zeese gebieden trokken om daar de handel met Engeland op te houwen, met de Nederlanders die naar de Oost trokken om daar de belangen van hun land te dienen. Het is thans zo. dat een Canadese importeur wel Neder landse producten heeft, maar ze rang schikt naast de vele uit andere lan den. Hij zal zich geen speciale moeite geven voor het Nederlandse product, zolang er niet veel vraag naar is. zo lang er niet voldoende Nederlanders zijn, die voor alles producten uit Ne derland willen betrekken en zolang er hier geen Nederlandse agenten zijn die Canadese firma's bezoeken cn interesse kweken voor Nederlandse artikelen. „De emigratie",, zo zeide ir. Tuinman' „is een unieke kans om over heel Canada een net van Nederlandse vertegenwoor digers te krijgen". Want het zijn niet alleen hoeren die Canada vraagt. Sinds kort bestaat ook de mogelijkheid om zich in Canada te vestigen voor. wat men hier noemt „small businessmen", en dit is een categorie, waaronder lood gieters, timmerlieden en vele andere beroepen vallen. De voorbeelden zijn er om de mogelijkheden hiervan te bewij zen. Er is bijvoorbeeld een Nederlander in Toronto (lie, als nevenberoep, begon met op kleine schaal Hollandse kaas te importeren. Als pakhuis had hij een zolderkamertje en de zaak ging zo goed, dat na niet al te lange tijd een Canadese importeur er zich,, voor ging Interesseren, de zaak (/vernam, op gro ter schaal voortzette en de Nederlan der als agent aanhield. Haring is een ander product, waar voor in Canada, nu er zoveel Europea nen komen, vraag gaat bestaan. „De haring-import gaat hier de laatste ja ren met rasse schreden omhoog" wist ir. Tuinman te vertellen. Het is nog maar een stap om ook van de volbloed Canadezen haringgebruikers te maken. Sktrc.rLi Daarvoor zijn vakmensen nodig, want een Canadees wil nu eenmaal een ha ring gefileerd op tafel hebben en neemt zich zeker niet de moeite om een ton netje te kopen. „Voor Nederlandse vis boeren ligt hier zeker een goede kans", aldus de Nederlandse landbouwattache. En het is goed de Nederlanders die hier al langer dan een generatie zitten er weer eens aan te herinneren, dat hun landje nog altijd producten maakt, die met de beste ter wereld kunnen concurreren. Dat men thans weer er gens ver weg in de prairie, in een dorpje (lat Edam heet, Hollandse chocolade verkoopt, was een gevolg van het feil, dat er toevallig eens een Nederlander kwam. En op een van de vele fabrie ken zag hij de goed-Nederlandse naam Wouters. Wouters' vader kwam hier vele jaren geleden en zijn zoon, die thans de zaak drijft, had Holland-klooit gezien. Maar hij verkoopt thans Hol landse chocolade (en veel), omdat de reizende Hollander hem kort geleden een goede raad gaf„De Neder landse import van hollen, kaas en ha ring loopt in Canada gestadig op", deelde ir. Tuinman mede. En het is de taak van de Nederlanders hier en van hen, die nog komen zullen om de eco nomische hand met het moede/land te verstevigen. Canada, dal aan de voor avond staat van een industriële ont wikkeling op grote schaal, zal hieraan zeker geen moeilijkheden in de weg leggen. Wederom hebben wij een re cord geslagen. In dc een en tach tig jaar dat het Nieuwsblad voor Zuid-Holland cn Utrecht ver schijnt hebben de abonnée's nog nimmer een courant ontvangen in een omvang als deze. Dc zes en dertig pagina's die thans voor U liggen te wachten om gelezen te worden, wegen bijna twee ons en zij zijn bedrukt met een mil- lioen drie honderd vier en twin tig duizend zevenhonderd twee en veertig lettertekens. Indien wij dit zelfde aantal letters vóór de oorlog zouden hebben afge drukt, toen wij een grotere iet ter konden gebruiken, dan zou deze courant een omvang moe ten hebben van acht en veertig pagina's. Wanneer U de letters uit deze courant achter elkaar zoudt zet ten dan kreeg U een rij van ne gentienhonderd en aeljttien me ter en tachtig centimeier. Om U een indruk te geven van de enorme hoeveelheid werk die onze trouwe personeelsthf tussen Kerstmis en Nieuwjaar verricht, merken wij slechts op dat, indien U onze berekening zoudt willen controleren en in derdaad alle gebruikte tetter» op een rij ging zetten L' dan niel mijlder dan zeven honderd zes en dertig uur bezig zoudt zijn, dat wil zeggen meer dan vijftien normale arbeidsweken. MEER DAN GOUD. Ameide. De fanftrevereniging Unie gaf in de zaal van de heer J. de Jong twee uitvoe ringen onder leiding van de heer B. A. Hoon te Schoonhoven. Voor de pauze werd een muziekprogramma ten gehore gebracht, dat zeer in de smaak viel. Na de pauze trad de toneelclub „Ons Genoe gen" voor het voetlicht, niet het toneelstuk „Een bruid kwam op bezoek". De rollen wer. den goed vertolkt er> het spel viel bijzonder in de smaak bij de aanwezigen, hetgeen wel bleek uit het spontane applaus, dat de speel sters en spelers ten deel viel. De avonden werden met bal besloten. De Chr. muziekveieniging „Crescendo", onder leiding van de heer Van Mechelen. gaf op Tweede Kerstdag in het verenigingsge bouw haar eerste winteruitvoering. De mu- jjieknummerfs werden zeci gewaardeerd Eni ge leden voerden samenspraken uit die als ge woonlijk bijzonder applaus oogstten. Er -wordt een R.-K. Kerk gebouwd Alblasserdam. In de raadsvergadering is het voorstel tot grondverkoop voor de bouw van een R.-K. Kerk in Plan Dam voor de paro chie van de H. Bonafaeius, met elf tegen twee stemmen (St. Gereformeerden) aangenomen. In dezelfde z.tting is het streekachapsplan Alblosserwaard besproken. Ten slotte werd na brede discussie een voor- «tel van de heer A. Jonker tot nadere aanhou ding aangenomen. Een uitvoerig verslag van deze raadsverga dering volgt nog. Ammerstol. Op tweede Kerstdag vierde de Zondagsschool ..Gideon" met de leerlingenen ouders het Kerstfeest, terwijl men tegelijker tijd het 25-jarig bestaan der Zondagsschool herdacht. In zijn openingswoord gaf de heer Oosthoek een kort overzièht over de afge lopen 25 jaren. Ds. Hugenholtz zond namens de Ned. Herv. Kerk een felicitatie. Vervol gen» sprak de heer A. de Kluijver een woord van dank tot het onderwijzend personeel der Zondagsschool, waarna de heer Koutstaal de Kerstgeschiedenis vertelde. De heer Oosthoek vertelde een Kerstverhaal, dat ook bij de ouderen een aandachtig gehoor vond. De kin deren zegden enige teksten op en zongen lie deren. De heer Koutstaal sprak een kort af scheidswoord tot vier kinderen, die de Zon dagsschool gingen verlaten. Arkel. De bazar ten bate van de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" welke Vrijdag Zaterdag en Maandag in Odina werd gehou den. is zeer goed geslragd. In zijn openings woord bracht de voorzitter Vrijdagavond dank aan alle ingezetenen, die aan de opzet va'fi deze bazar hadden medëgéwerKt. De bazar trok flin ke belangstelling. Over de financiële resulta ten was de bazarcommissie zeer tevreden. EEN GOED BEGIN. Arkel. Het nieuwe jaar wordt in Arkel Ïoed ingezet. Hoewel het nog maar enkele agen bekend is. dat de gemeente veor 1950 zestien woningen mag bouwen, zal reeds op 0 Januari de aanbesteding van deze wonin gen plaats vinden. Deze huizen zullen in twee blokken verrijzen, namelijk een blok van ze ven en een van negen woningen. Het gewest Alblasserwaard en Vijfhe- renlanden van de A.J.C. hield Zaterdag en Zondag een goed geslaagd Kerstweek-end in de Jeugdherberg de Pinksterblom. 35 jongen» en meisjes uit de waard, die zeven afdelingen vertegenwoordigden, waren aanwezig. Arkel. De leerlingen van de Zondagsschool der Ned Herv. Kerk vierden Vrijdagavond in het Ned. Herv. kerkgebouw het Kerst feest. Ds. Borgman, van Gorinchem vertelde het Kerstverhaal. Lichtbeelden lieten de hei lige plaatsen zien. terwijl de kinderen een aantal Kerstliederen zongen. Van de oudste leerlingen werd afscheid genomen. Zij ont vingen een blijvend aandenken in de vorm van een bijbeltje. De andere leerlingen ont vingen een boek. Bergambacht. De jaarvergadering van het leesgezelschap Bergambacht werd door negen leden bezocht. Uit de rekening en verant woording van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f 34.61. De heer W. Schippers werd bij acclamatie herkozen als bestuurslid. Men besloot tot aanschaffing Van twintig romans. Behouden» een kleine wijziging werden de bestaande tijdschriften gehandhaafd De verkoping van oude romans en tijdschriften bracht t 40,50 op. Bergambacht. Gisteren herdacht het echt paar J. van VI etM. Kleijn zijn 55-jarige echtvereniging. De echtelieden Zijn respec tievelijk 79 en 80 jaren oud en verkeren nog in goede gèföndheid. De bruidegom heelt enige mag^téh geleden nog een zware ope ratie on^fergf^h. Het echtpaar bezit drie kin deren en vijf kleinkinderen In het openbare leven heeft de heer Van Vliet vele functies vervuld. Thans is hij nog voorzitter van de Coop Boerenleenbank Het was gisteren wel een zeer bifeondere dag wéor deze echtelie den, daar zij in Beerta getuigen waren bij het huwelijk van hun oudste kleinzoon. Bergambacht. B ZC. had dezer dagen de beschikking 'over het spaardersbad te Gouda. Er was een.zwemavond georganiseerd, waar aan 52 ledejn van deze club deelnamen. De uitslag der zwemwedstrijden voor de meis je» was: le Serie: 1 B. PrinS; 2 J. de Langen; 3 G. den Ouden, 2e serie: 1 F. Schouten; 2 R. de Bruün; 3 A. Noorlander. Jongens: 1 S. Schouten; 2 H Visser. De uitslag van de po lo-wedstrijd voor dame» was: A-zeventalB- zevental 2—3 en voor de heren 20. Mevr. E. GraaflandVan Limborgh heeft haar benoeming tot lid van de Gem. Di«n»t voor Sociale Bijstand aangenomen. De voortgezette competitiewedstrijd van de leden der damclub eindigde met de vol gend# uitslagen: A. de JoodeK KrooneO-2. D. van den Berg—H. Kamer 02; M- Schol ten—Adri de Langen 11. A. Pek—L. Noor- lander atgebr.: A. de JoodeC. Teeuwen 2-0; A. C. P de Langen—H. Kamer 2—0; A. Po»t M. Visser 0—2; C. Deelen—Jac. Speksnij der 2—0; P. VermaatJ. C. van Sprang 2-0; K. Mak—Adri de Langen 2—0. Beide malen voor een volle zaal van het café Oom» gaf de buurtvereniging Bergstoep twee toneelavonden. Enige leden van de ver eniging Voerden het blijspel „Pentoffelpijn" op, alsmede een klucht in één bedrijf. Beide stukken werden goed gespeeld. Een en an der werd afgewisseld met accordeon, man doline- en guitaarmuziek. Beide avonden wér den met een bal besloten. Op Tweede Kerstdag werd in de Nted. Herv Kerk kesstfeest gevierd door de leer lingen van de Zondagsschool. De heer J. P. Teeuw vertelde een Kerstgeschiedenis, ter- wijl de kinderen een Ker«tcantate uitvoer den-. Tussen de programmapunten door wer den allen getfacteerd. De heer Oosthoek sprak een afscheidswoord tot de leerlingen die de school gingen verlaten, terwijl ds. H. Ewoldt de middag sloot. De belangstelling was fnatig. Bleskensgraaf De a r. kiesvereniging kwam onder leiding van de heer A. de Hoop in ver gadering bijeen. De heer G. C. van Dain sprak over „Fede ralisme en/of West-Europese samenwerking". Op dit uitnemend voorbereide en voorgedra gen referaat volgde een uitgebreide bespreking De bijeenkomst, welke vru goed bezocht was. werd door de inmiddels ter vergadering ge komen voorzitter me' een woord van dank ge sloten Vijf nieuwe leden traden tot de ver eniging toe. Dc Chr, gemengde zangvereniging ,.De- bora" gaf in de Chr school twee zangavonden, welke goed waren bezocht. Onder leiding van de heer Kaasschieter werd 'n Kerstoratorium uitgevoerd met begeleiding van piano eh or gel De vereniging kan met voldoening op deze welgeslaagde avonden terug zien. Zes nieuwe leden traden tot dé1 vereniging toe. Giessen-Nieuwkerk. De Chr. gem. zangver eniging „De Lofstem" gaf in de Geref. Kerk een uitvoering, Ds. Luteyn sprak een kort ope ningswoord. Spreker hoopte, dat deze avond eer. rechte voorbereiding zou zijn, voor de ko mende feestdagen. Vooral de drie laatste nummers van het pro gramma werden zeer goed uitgevoerd. In de Kersteantnte van Pijlman, leverde de sopraan mej. De Leeuw en de tenor, de heer Van Har- ten. verdienstelijk werk. De orgel-solo door mej M. van H^uweling werd zeer verdienste lijk gespeeld. Ds. Van Bekkum sloot de ge slaagde avond met dankzegging. Als ouderling en dieken b'i de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren W. Boer en J. Verhoef. Beiden- hebben hun herbenoeming aangenomen. On Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd met de leer lingen van de Zondagsschool Ds Luteyn sprak een jrort woord, waarjta verschillende vragen door de kinderen beantwoord werd«n De heer J van Noordennen vertelde eon Kerstverhaal dat aller oandafbt had. Me'nffrouw Rozendaal bracht een verslag uit over de werkzaamhe den ln hot afgelooen laar. Veërtien leerlingen gaan de Zondagsschool verlaten en als aanden ken werd hun een h'lhe'He u'trerelkt Ten slotte werden aan alle kinderen cadeautje? uitgereikt. Tot aankoop van deze verrassingen was in de gemeente f 4°" 50 gecollecteerd. DS. Luteyn sprak een 'dankwoord. Giessendam- Tot voorzitter vpn het bestuur der Ned. Herv. Zondagsschool is gekozen de heer C. van Dommelen en tot secretaris de heer J. Brouwer. Raadsvergadering. Giessendam. Hedenavond om 7.30 uur komt de gemeenteraad in een openbare vergade ring bijeen om de volgende agenda te be handelen: Onderzoek geloofsbrieven en toe lating raadslid in verband met vacature Be handeling schrijven van het Provinciaal Be stuur van Zuid-Holland in verband met een voorgestelde grenswijziging tussen G'essen- dam en Sl'edrecht. Voorstel tot gebruikma king ven het recht van beroep Ingevolge het Algemeen Polderreglement. Voorstel tot aan wijzing gemeente-geneesheer. Voorstel tot ontslag onderwijzeres openbare lagere school '.in wijk A. Voorstel tot toekenning van sub sidie ten behoeve van de Chr. H B S. t« Go rinchem. Voorstel tot toetreding als lid van de Vereniging „Koningin Wilhelminafonds". Voorstel tot verbetering verlichting gemeen tehui». Voorstel tot vaststelling van de Ver- ordening op het Brandweren. Voorstel tot aankoop van een gedeelte sloot voor exploi- tatie vervangingsgebied wederopbouwplan. Voorstel tot wijziging der gemeente-begro tingen over 1949 en 1950. Gieuen-Oudekerk. In de Ned. Herv. Kerk werd Maandagavond met de kinderen van de Zondagsschool „Het Mosterdzaadje" het kerst feest gevierd. De leiding van deze avond be- DE SOUVERËINITEITS-OVERDRACHT TE DJAKARTA. In hef polei* aan het Koningsplein te Batavia had Dinsdagmiddag de under- tokening plaats van het protocool van de bewindsoverdracht. Aan de tafel van links naar rechts: Anak Agung, minister van Binnenlandse Zaken, de sultan va D jok ja, dr. A. H. J. Lovink en dr. Wahab. Van talloze uit Nederland geroofde kunstschatten, die door de Stichting Nederlands Kunstbezit uit Duitsland zijn teruggekomen, hebben zich nog geen eigenaren gemeld. Men is er thans toe overgegaan van deze voorwerpen een expositie in te richten in het Rijks museum te Amsterdam, zodat de eige naren gelegenheid hebben hun bezit te herkennen. Schilderijen en tapijten zullen afzonderlijk geëxposeerd worden. rustte bIj ds. J. Pronk, die ook de Kerstge schiedenis behandeld. Ter afwisseling werden Kerstliederen gezongen en de leerlingen ont vingen versnaperingen. Mevr. Pronk vertelde een Kerstverhaal. Aan het einde .ontving elk der kinderen een aardig cadeautje. Vijf leer lingen die de Zondagsschool gingen verlaten kregen een bijbeltje. Er was vrij grote be langstelling voor deze avond. Veerman Borst gaat de dienst verlaten. Gouderak. Wie in het nieuwe jaar het over zetveer Gouderak—Moordrecht bezoekt, zal daar een bekend gezicht missen. De heer heeft dan namelijk zijn functie all Vanaf 1922 veerman neergelegd. 1922 is hij werk zaam geweest bij het veer en gedurende die acht en twintig jaar is hij voor ieder een be kend persoon geworden. Hoog-RlokJand. Als ouderling der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. Broere, en als diaken de hee>- J. Bikker. Tot diaken in de vacture G. de With, die ontslag nam, werd gekozen de heer JQh. de With. De uitvoeringen, die de muziekvereniging Symphonia" ep het gelijknamige dameskoor dezer dagen gaven, zijn uitstekend geslaagd. Zowel de muziek, de zang als het toneelwerk waren goed verzorgd. De publieke belangstel ling was groot. Hoornaar. Het kerkkoor hield in de Ned. Herv. Kerk een Kerstwijdingsbijeenkomst. on der leiding van ds. F. van Dieren. Deze hield een korte predikatie over de betekenis van het Kerstfeest Het koor zong daarna een aan tal mooie liederen onder leiding van de heer A. Schakel, uit Peuisum. In de Herv. Kerk te Noordeloos werd even eens een Kerstwijdingsbijeenkomst gehouden, waarbij de aanwezigen Kerstpsalmen er liederen zongen. Burgemeester Schakel las een Schriftge deelte. Voor beide bijeenkomsten bestond gro te belangstelling. De Kerstfeesten voor Zondagsschoolkin deren te Hoornaar. Noordeloos en Hoog-Blok- land. waren goed bezocht. Er werden Kerst verhalen verteld, terwijl de kinderen wer den getracteerd. De leerlingen, die de Zon dagsschool gingen verlaten, ontvingen een bij beltje. De anderen werd een boekwerk over handigd. Een tot nu toe onbekend persoon heeft aan de zangvereniging ..Vol Moed" in ver band met haar vijftjg jarig bestaan, een ge schenkboek geschonken. De hierin aange brachte tekeningen zijn getekend door onze vroegere dorpsgenoot Piet Eskes uit Asperen. Vele foto's en tekeningen uit het verleden zijn in het boek opgenomen, terwijl voorop de fo to's staan van de 3 nog in leven zijnde mede oprichter». de heren F. Slomp, E. van de Griend en Leen de Bruin. De vrachtauto van de heer G. Verspui) werd te Gorinchem door eon andere vrachtauto zodanig aangeredep, dat hij ernstig werd be schadigd. Het bouwen van een woonhuis met bijko mende werken voor rekening van mej. L. T. Slob is in massa opgedragen aan de heer J. A. van Houwelingen te Hoornaar voor f 16 923. vt hoogste inschrijver was C. Mullickhuijzen te Meerkerk voor f 20.477. Krimpen a.d. Lek In de Prinses Margriet- school aan de Noord werd een druk bezoch te ouderavond gehouden, welke werd bijge woond door wethouder H v. d. Velde De leerlingen der hoogste klasse brachten op keurige wijze enige liederen ten gehore. Daarna volgde een openbare les. Als feeste lijk e noot brachten de kinderen „Doornroosje een kinderoperette, voor het voetlicht. Het langdurig applaus aan het slot bewees, ast deze operette zeer in de smaak was geval len. In de pauze was er gelegertheid met net personeel van gedachten te wisselen, waar van de ouders een druk gebruik maakten.in de daarop volgende huishoudelijke vergade ring traden de heren M. J. Kasbergen en.D. Breedveld af als léden der ouder-commissie. Uit waardering voor het vele werk in het be lang der school verricht, werd beide heren een blijvend aandenken aangeboden, terwijl de dames een bouquet bloemen ontvingen in hun plaatB werden benoemd de heren w. Pols en P. Suiker. Het hoofd der school, de heer Nobfl, sprak een slotwoord. Op Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere Kerstsamenkomst gehouden. De Chr. gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria", onder leiding van de heer W. Koen. verleende medewerking door op voering van het Kerstoratorium „Christu* Geboorte Ds. G. EnkelBar opende de bij eenkomst. De zangvereniging bracht net Kerstoratqrium op uitstekende wijze ten ge hore. De sopraan, mej. N. de Jong en de ba riton de heer P. Kooy. zongen zeer verdien stelijk. nieuwsblad voor zuid-holland en utrecht iSchuonhovensché Courant Alblasserdani. Op Tweede Kerstdag eneer- j r hadden verschillende Kerstfeesten en sa menkomsten plaats. De afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een wijdings avond waarbij het dameskóor onder leiding van mevr. Talmon kerstliederen zong. Een tweede samenkomst werd gehouden in hat Verenigingslokaal der Ned. Herv. Kerk met de Jeugdverenigingen. De Vereniging vrijzinnig Hervormden hield een Kerst dienst. terwijl de verschillende Zondagsscho len voor jongeren en ouderen kerstfeesten organiseerden Ef werden kerstverhalen ver teld en liederen gezongen, waarna de kinde- rert werden getracteerd en cadeautjes ontvin- ®e_l De Dordtse Damoond hield vorige week in de zaal Van Krimpen haar jaarvergade ring De voorzitter releveerde de geslaagde feestavond ter gelegenheid van hel twintig jarig bestaan, waarbij men een batig saldo had. Uit de jaarverslagen bleek, dat de fi nanciële toestand goed is Men besloot dat de feestcommissie in functie zal blijven tot het 25-jarig bestaan Voorts besloot men een propaganda-actie in te zetten in de Hoekse Waard en in de aanstaande zomer wedstrij den om een wisselbeker te organiseren. In het bestuur werden herkozen de heren Hel- derop en F. Dubbeldam. De heer W. Huit- brink zal als tweede voorzitter fungeren, ter wijl de heer L. de Leeuwerik te Sliedrecht, tot commissaris gekozen werd. Alljlasserdam. De gemeentelijke brandweer kwam Vrijdag in jaarvergadering bijeen. De commandant, de heer J. U. Smit. richtte aller eerst een woord van welkom tot de gasten van de rijksbrandweerinspectie Den Haag. de he ren La Gro, Woltrof en Boers. Vervolgens gaf hij een jaaroverzicht, waaruit bleek, dat slechts vier branden van kleine omvang be hoefden te wor.den geblust. Een harde strijd voerde het corps op de brandweer wedstrijd Gewest Alblasserwaard, waarbij Alblasserdam met een klein juntenverschil nummer drie werd. Het materiaal is in goede conditie De commandant deelde tenslotte mede. dat de heemraden plannen hebben de brandweer in te schakelen bij de bestaande dijkwacht. De heer La Gro. districts-inspecteur. hield een interessante lezing over het onderwerp: „Waarom voorkomen". Hij tonde met talrijke voorbeelden aan, hoe men branden niet alleen moet bestrijden, maar moet trachten de bran den tot kleinere omvang terug te brengen. Aan de hand van vragen en lichtbeelden lichtte spreker de technische zijde van het voorkomen van brand toe. Hoornaar. De uitslag van de voetbalwed- itrijd tussen Stedoco— P V V. Giessen-Nieuw kerk is 7—0 voor Stedcco. PL N ELF HONDERD BEZOEKERS VAN MIDDENSTANDSBEUR8. Osderkerk aan de IJssel. De middenstands- beurs noteerde op Tweede Kerstdag elf hon- Osderkerk aan de IJssel. De Zondagsschool vereniging „De Zaaier" vierde Maandagmiddag met de leerlingen in de Geref. Kerk het Kerst feest De Kerstgeschiedenis, die in gedeelten werd verteld, had alle aandacht. Afwisselend tong men Kerstliederen. De in de pauze gehouden collecte bracht ruim f 62 op Hierna vertelde de heer J. Horsman een Kerstverhaal, terwijl de heer W. Geneugelijk et» toespraak hield tot de 16 leerlingen, die dê school gingen verlaten. Zij ontvingen ieder een zakbijbeltje. Tot slot volgde tractatie en Uitreiking der Kerstpakketten. Ds. Vreugdenhil sloot de geslaagde middag. Kerstuitvoering. Ouderkerk a.d. IJssel. De Chr. gem. zang vereniging „Oefening en Stichting', gaf Za terdagavond onder leiding van de heer P Brouwer Czn. een Kerstuitvoering in de Geref. Kerk, welke goed met belangstellen den gevuld was. Medewerking verleende het kinderkoor, alsmede mej. Kleinjan, uit Heer- jansdam, sopraan. Het programma bestond hootdzakeltjk uit Oud-Hollandse Kerstliederen en werd vlot afgewerkt. Vooral de Kerstcan tate van Jelle Boomsma. werd goed vertolkt. Ds. Vreugdenhil sloot de avond Tot lid van de commissie van bijstand voor het Wijkgebouw is benoemd de heer D. Speksnijdir Pz. NIEUW KANTOOR DER BOEREN LEENBANK. Reeuwijk. Het kantoor van de Coop. Boe renleenbank aan de Reouwijk.se Brug. dat ge vestigd was in het landhuisje van de vroe gere kassier van die bank, de heer P den Ouden, is thans verplaatst naar een nieuw gebouw achter de woning van de tegenwoor dige kassier de heer J. de Kampen Mzn aan de Raadhuisweg. In eerj daartoe speciaal be legde vergadering van bestuur en raad van toezicht van de bank. bracht de voorzitter de heer G. Breedijk dank aan de heer P. den Ouden, die gedurende bijna 30 achtereenvol gende jaren huisvesting aan de Bank had verleend. Voorts sprak hij woorden van dank tot de heer J .de Kamper voor het prachtig ingerichte kantoor, waarover de bank nu de beschikking heeft gekregen. Het is modern en geriefelijk ingericht. Schoonhovens Volksherstel schonk aan Elhwoutsdijk een wijkgebouw met ver pleegsterswoning voor het Groene Kruis. De H.V.K., de heer Lovink brengt in Djokja aap Soekarno, de president van de Verenigde Staten van Indonesië zijn afscheidsbezoek. Een dezer dagen wordt deheer Lovink in Nederland te rug verwacht WONINGBOUWVERENIGING OPGE. RICHT. Reeuwjjk. Dezer dagen is een Protestantse Woningbouwvereniging opgericht. Het voor lopig bestuur werd samengesteld uit de he ren: C. Verburg, voorzitter, J. Th. v. d. Weel. secretaris; M. Achterberg,'penningmeester; G. Groenendijk. N. Lindhout, F. Tilroe en J. Mid delkoop. Dinsdagavond had in de zaal van de beer N. J. van Dam een bijeenkomst plaats, waarin doel en streven werd uiteen gezet Twintig personen traden als lid toe. waar door de vereniging momenteel 42 leden telt Enkele leden maakten echter voor hun lid maatschap een voorbehoud inzake de haam. Zij willen namelijk weten of deze veranderd zal worden in „Algemene Bouwvereniging" of wel de naam „Protestantse Bouwvereni ging" zal blijven. In een leden-vergadering waarin samenstelling der Statuten en Huis houdelijk Reglement zal plaats hebben, zal hierover worden beslist. Stolwijk. In de zaal van de heer G. Romeyn heeft de Stolwijkse Middenstandsvereniging een vergadering gehouden. De besprekingen betroffen voornamelijk de kort geleden gehou den winkelactie, die, naar de voorzitter mede deelde. in alle opzichten geslaagd is. Tot be stuursleden werden gekozen de heren M. van der Hee. A. Berkouwer. C. van Dam en A. Uittenbogaard (deze laatste was aftredend). De heren J. Leeflang. M. Boer en E. Verwaal waren niet herkiesbaar. Het muziekgezelschap „Onderling Genot" gaf in de zaal van de heer J. Noomen haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer P. Kroon. Het programma bevatte een keur van nummers. Na de pauze werd een klucht in één bedrijf opgevoerd. De leerlingen van de Zondagsschool vier den op de Kerstdagen in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest. In de kerk was een versierde Kerstboom geplaatst. De kinderen voerden een Kerscantate uit. terwijl de heer Groenen dijk een Kerstvertelling voorlas. Ds. H. van Ewijck reikte aan de kinderen, .die de school verlaten, een bijbeltje uit. terwijl de anderen van geschenken werden voorzien. Zij werden tevens rijkelijk getracteerd. Ook in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Evangelisatie werd het Kerstfeest gevierd, eveneens met de kinderen van de Zondags school. De heer P. de Lange, hoofd van de bij zondere school vertelde een Kerstverhaal. Met een toepasselijk woord werd afscheid geno men van de kinderen, die de Zondagsschool gingen verlaten. Zij ontvingen een bijbeltje. De andere kinderen werden getracteerd en kregen als aandenken een boek. KNAFENVERENIGING. Stolwijk. Het kerkbestuur van de Ned. Herv. Evangelisatie heeft besloten een knapenvere- niging op te richten Hiervan kunnen jongens van 12 tot 16 jaar lid worden. GUNNING. Sliedrecht. Aan de firma H. de Jager Co. is door de rijkswaterstaat voor f 56.680 gegund het herstellen van glooiingen en stlj- gers en het maken van een zwaaiplaats inde haven van Goederede en voor f 19.900.—-het onderhoud van de tramhavens op de Z.H.- eilanden. Dit laatste gedurende 1950. BENOEMING HOOFDONDERWIJZER. Sliedrecht. De heer J. G Lanser. onderwij zer aan de Gereformeerde Schoep i? benoemd tot hoofdonderwijzer aan de Groen van Pinksterschool te Maassluis. De afdeling van de Ned Chr. Vrouwen bond hield Dinsdagavond in het C.J.M.V -ge bouw een Kerstavond voor haar leden. Naast de liturgie vermeldde het programma samen zang en declamatie. De dames van de Rotte en Van Leeuwen vertelden een Kerstverhaal. Sliedrecht. De afdeling van de schippers vereniging „Schuttevaer" hield Zaterdag in de bovenzaal van café Schalk haar 08e jaar vergadering. De voorzitter, de heer T.Meijer heette in het bijzonder de afgevaardigden der zusterverenigingen welkom. Ook kas en be scheiden werden in orde bevonden. De aftre dende bestuursleden, de heren L. L. Boer, J. van der Waal en K. Leeuwenstein werden met overgrote meerderheid van stemmen herkozen. Na dit gedeelte werd aan de voor zitter. de heer T. Meijer en de secretaris penningmeester. de heer A. van Wijngaar den. in verband met hun 25-jarig jubileum als bestuurslid van Schuttevaer, elk een fraai schilderij aangeboden. Vervolgens kwam de Dordrechtse spoor brug ter sprake, waarvan men had vernomen dat deze vernieuwd zou worden. Men besloot het hoofdbestuur opdracht te geven by de be trokken instanties pogingen aan te wenden een gedeelte van deze brug hefbaar te ma ken en tevens op de zelfde hoogte te bren gen ais de voetbrug. Men had geconstateerd dat de verlichting van de Moerdijkbrug en van de brug te Venlo niet in orde was. De bruggen in de Rijksweg nummer 15 en stu wen op de Maas zijn nog steeds niet ver licht. Ook hieraan zal de volle aandacht wor den geschonken. Van enige leden was een klacht binnen gekomen dat de trap bij Lobith in zo'n vervallen toestand verkeert dat de mensen haast niet aan de wat kunnen ko men. Men had ook geconstateerd dat de gas- boei bij Klundert nodig verplaatst moet wor den, aangezien deze gevaar oplevert. Nadat de voorzitter enige leden had aangewezen als afgevaardigde voor de algemene verga dering, sloot hij de vergadering. Bleskensgraaf. Op Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk met de leerlingen van de Zondagsschool het Kerstfeest gevierd. Kerst liederen en vertellingen wisselden elkaar af. De leerlingen werden daarbij ruim onthaald, terwijl ieder een Kerstgeschenk ontving. Kinderdijk. Onder grote belangstelling voer den de kinderen van de Chr. Nationale School in de Ned. Herv. Kerk eey Kerstcantate uit. Mede aanwezig waren het schoolbestuur en afgevaardigden van de kerkeraad en kerk voogdij. De heer Gerritse hield een korte openingsrede. De cantate die uitgevoerd werd met orgelbegeleiding van de heer G. v. d. Beek. werd mooi en met gevoel gezongen. Zang en declamatie wisselden elkander af. De voorzitter van het schoolbestuur, deheer G Boon. sprak een slotwoord. Gouderak. Tijdens de jaarvergadering van» de plaatselijke afdeling der EH.B.O. is ge bleken. dat het ledental hetzelfde is geble ven. Onder leiding van dr. Leeuwe is een nieu\ye cursus gaande, waarvan de cursisten in het voorjaar examen hopen af te leggen. Het aftredende bestuur werd bijna in haar geheel herkozen; de heer A. de Kwaadste- niet stelde zich niet meer herkiesbaar en in diens plaats werd gekozen dr. Leeuwe. Op Tweede Kerstdag vierde de Zon- dagsschoolverenteing „Samuël" in de Ned. Herv. Kerk met haar leerlingen het Kerst feest. Het' geboorteverhaal boeide de kinde ren. Zij ontvingen versnaperingen en boe ken. Aan de kinderen die de Zondagsschool gaan verlaten werd een bijbeltje overhan digd. PARALLELWEG VOOR ZWAAR VERKEER OPENGESTELD. Nleuwerkerk a.d. IJssel. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft ingetrokken de bepaling tot geslotenverklaring voor motor rijtuigen en aanhanwagens, waarvan de be lasting van enig wiel 1800 kg. overschrijdt, van de Parallelweg (voormalige Nieuwer- kerkse weg) gelegen langs de Zuid-Oostzijde van de Rijksweg tussen Moordrecht (station) en Nieuwerkerk a.d. IJssel. alsmede van de Parallelwegen, gelegen aan de Zuid-Oostzijde en de Noord-Westzijde van die weg tussen Nieuwerkerk ad. IJssel en Rotterdam. Notaris Drapers te Capelle a.d. IJssel heeft in café Honkoop enige panden publiek verkocht. Van het pand en erf Kortenoord 17 werd koper dé heer A. Spruijt te Rotterdam voor f 2000 van de panden met schuur en erven 's -Gravenweg 296 en 298 werd koper de heer J. B. tbillaart te Rotterdam voor f 5325 NJej. G. v. d. Hout. tijdelijk onderwij zeres aan de Bijz. School I is met ingang van 1 Januari in gelijke betrekking benoemd te Rotterdam. Gevonden: kindermantel, haarkam, zak mes, herenhoed, paar beenpijpen. Inlichtin gen op het politiebureau. De grenswijzigingskwestie tussen ver schillende gemeenten in de Alblasser waard, waar de dorpen op vreemde wijze vergroeid z\jn. BUROFR' IJKF STAND. ALBLASSERDAM. Geboren: Pieter Bas- tiaan Jan, z. van B. J. v. d. Berg en S. van Antwerpen. Jan Jerien, z. van B. Maat en H. E. Goos. Johanna Anna. d. van A. Slot boom en C. Breems. Jan. z. van B. P Kwakernaat en E. Boon. - Getrouwd: A. G Noorlander. 40 j. en C. W. v. d. Berg. 27 j. T. S. Plomp. 25 j. en I. I. E. den Boer, 33 j Overleden: A. den Ouden, 62 j„ echtgen. van L. C. Mes. G. van Dijk. 6 mnd. T. Lin deman. 21 j. (te Indonesië). BERGAMBACHT. Ondertrouwd: A. Schim mel. 36 j., er. T. Hoekwater, 30 j. Overle den: J. Both, 80 j., weduwe van J. Potuijt. G. Verkerk, 45 j., echtgenoot van M. Achter berg. BLESKENSGRAAF. Getrouwd: J. van Die ren, 27 j.. en A. de Lange, 25 j. CAPELLE AAN DE IJSSEL. Geboren: Pie ter, z. van W. van Eijk en G. Boom. Metje Aïlnana, d. van W. C. van Holst en J. C. Westmaas. Johanna Maria, d. van J. Witmont en J. Sleguwenhoek. Jacob Jacobus, z. van J. J. Timmer en H. K. de Vries. Johannes Marinus, z. van W. Baas en M." Speksnijder. Cornelia, d. van G. Brouwer en S. van Vliet. Lijsbeth, d. van C. van Os en M. van Vliet. Ondertrouwd: N. de Man. 24 j., en A, Sloo- ter. 30 j. Getrouwd: J. W. Dekker. 28 j., en T Breedveld, 23 j. - Overleden: T. Twigt, 74 j., weduwe van C. Offerman P. Terlouw. 57 j„ echtgenote van H. Benard L. Boer, 58 j., echtgenote van A. Weggeman. GIESSENDAM. Geboren: Corry. d. van C. Bakker en J. Trapman. Annigje Elisabeth Maria. d. van N. Koppelaar en C. van Har ten. Gerda Herberts Donata, d. van H. C. Groeneveld en C. Vlot. Getrouwd: G. van der Zplm, 29 j., en A. van Dam, 23 j. HARDINXVELD Geboren: Herman Corne lls. 7. van K. van der Es en A. van Wijngaar den. Gtjsbertha. d. van J. Egas en T. de Ru iter. - Pieter Jan. z. van E. Both en G. Both. Albert en Johanna, z. en d. van J. W. Dekker en J. van Mill. Gerrit Willem, z. van G Bohré en W. van de Kamp. Kundra Elisabeth, d. van D. van Wijngaarden en C. Huizer, Ariaantje. d. van A. P. van Loon en A. Putters Aagje Adriana, d. van R. de Ro ver en M. A. Faro. Ondertrouwd: D. de Krijger en C van Heukelum. Getrouwd: P. van der Sloot en T. P. den Breejen. Overleden: C. van den Berg. 10 d. C. Bou- man. 75 j.. weduwe van C. Amersfoort -- C. Amersfoort, 89 j., weduwe van J. de Kok. HOOG-BLOKLAND. Geboren: Arie en Jan. zoons van T. Klein en J. van Hoorne. Maai ke, d. van A. A. Sterrenburg en A. Timmers. KRIMPEN AD. LEK. Geboren: Andries, z. van A. van Gemerden en Z. Dijksman. Gertrude Maria Johanna, d. van J. Deelen en M. de Jong. Neeitje Cornelia, d. van J.v. Krimpen en C. Mudde. KRIMPEN AD. IJSSEL. Geboren: Bastiaan, z. van D. Broers en J. van Dam. Dirk, z. van D. Hendriks en J. Vergers. Wouter Michiel Willem, z. van K. Overgaauw en W. Don. - Getrouwd: M. Mak. 20 j. en L. J. van Cappellen, 19 j. D. van Herk, 26 j. en J. Goudnaan, 18 j. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Geboren: Nico- laas, z. van G. Kranendonk en A. C. van Rijs wijk. Johannes Pieter, z. van D. van Wage- ningen en M. Rietveld. Maarten, z. van P. Rook en T. Horsman. Ondertrouwd: W. Twigt, 28 j„ en N. C van der Wal. 28 j. Getrouwd: G. Houweling, 31 j., en D. Burger, 32 j. LEKKERKERK. Geboren: Hiltje. d. van L. van cier Velde en H. Postma. Willem, z. van D. de Jong en L. C. van Dam. Onder trouwd: J. P. Looien de Jong, 23 j., (te Am merstol), en M. de Ridder. 25 j. Getrouwd: W. P. Boogaerdt. 38 j„ en A. Mudde. 36 j. MOORDRECHT. Ondertrouwd: H. van Mou- rik. 29 j. (te Waddinxveen). en M. W. Dirk zwager. 22 j. Getrouwd: G. J. Luitjes. 30 j.. en N. Knoop. 24 j. Overleden: A. de Wilde. 82 jwed. van P. Tuinder. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL. Geboren: Bertus z. van B. Brinkman en J. E. van Buuren. Ondertrouwd: P. van Pelt, 57 j., en N. P. Fasol. 51 j. Overleden: J. Weggeman. 87 j. weduwnaar van G Verboom. NOORDELOOS. Getrouwd: A. van Kletj en R. Piller. OUDEWATER. Geboren: Nlesje. d. van H Paardenkooper en M. M Verdel. Rolanda Christiana Maria. d. van C. Schalkwijk en J. W. de Jong. Maria Francisca, d. van Ph. Vermeulen en H S. M. Steenkamer. Onder trouwd: G. Smit. 26 j„ en A. Schoelink, 24 j. (won. te Meppel). OUDEWATER. Geboren: Adriana. d. van J. C. Nouens en M. Bleijenberg. Martina Elisabeth Maria. d. van M. Th. Bode en C.J. van Zuijl. Cornelia Francisca. d. van J. van Vliet en A. F. Phllipper. - Getcouwd: J. de Gooijer, 30 j. te Veldhuizen en J. S. van Es. 23 j. brengt een schaap vier lammer ente wereld. Bleepboot en ijsbrekm- Miroslau" te water VRIJDAG 30 DECEMBER 1949 OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Geboren: Klaas, z. van S. Vonk-Noordegraaf en P. Rijkaart. - Ondertrouwd: J. M. Koster, 31 j. (te Amsterdam) en H. J. van den Berg. 39 j. W. A. Verboom, 32 j. (te Gouderak) enC. Otterspeer. 28 j. L. C. Pols. 23 J eq A. M Pols. 28 jaar. G. D van Dijk 23 j. (te Rotterdam en J. Pols. 19 j. Ge trouw: T. Vos, 31 jen J. C. de Vries, 29 j. W. de Waardt, 53 j.. en T. Fortuin. 36 j. Getrouwd: A. Lingen. 22 j., en J. A Heuvel man, 20 j. - Overleden: M. Stolker, 82 j, echtgenoot van M. Combe. REEUWIJK. Geboren: Cornelis Apollona, z, van P. W Verkerk en J. M. Nootenboom. Ondertrouwd: W. Boele, 27 j.. en C. J. van Hofwegen. 25 j. (te Gouda). Getrouwd: J. J. Schakel. 33 j (te Bodegraven), en A. Uiter» wijk, 27 j. H. C. Vergeer en S. Witteveen. SLIEDRECHT. Geboren: Reijer en Johan-y nes. zcrons van F. van Heteren en H. A. Prins (te Dordrecht). Nicolaas en Anna, z. en d. van E. Groeneveld en F. Feringa. Corne lis Dirk, z. van A. Kapoen en C P. van Rijs wijk. Leo Dick. z. van D Bikker en L. Vis ser. Adriana, d. van M. van der Starre en P. van Tilburg (won. te Amsterdam). On dertrouwd: K. Goedhart. 24 j., en A C. Haars, 23 j. H. J. van de Wetering. 28 j., en A. Brand. 25 j. (te Rotterdam). Getrouwd P. J. Trapman, 26 j„ en A. Erkelens. 24 j. (te Oud-Alblas). Overleden: A. van der Ende, 52 j„ eéhtgenoot van A. B. Verhoef (te Dor drecht). WADDINXVEEN. Geboren: Pieter Willem, z. van M. C. Kloet en W. C. van der Willik. Korstiaan. z. van P. Kroes en A .A. Oudijk. Lia. d. van C. J van Hofwegen en J. Boon. Henricus Martinus Gerardus. z. van M. G. van der Meulen en P. Kok. Sylvia Yvonne, d. van J H de Kort en B. Hoomoedt. On dertrouwd: H. Koster en C. A. Springintveld. Getrouwd: P. C Hijkoop en C. Sonneveld. H. Otto en A. G. van Offeren. C. L. van der Wal en E. Kortlever. Overleden: P. F. J. de Heer. 6 w. WADDINXVEEN Geboren: Johanna Maria, d. van A. A. Vergeer en P. J. van der Werf. Overleden: J. M. van Pelt, 81 j., weduwe van A. Gouw. D. Schouten, 67 j. WADDINXVEEN. Geboren: Francina. d. van G van der Krans en H. D. Stolker. 4 Onder trouwd: P. C. Hijkoop en C. Sonneveld. C. L. van der Wal en E. M Kortlever. Ge trouwd" D Bijleveld en M. Wensveen. Over leden: G. Hol. 77 j„ echtgenote van J. Sanner. W. L. Koot. 9 m. Ao K. van der Oest, 53 J. weduwe van H. J. v. d. Water. ZEVENHUIZEN. Geboren: Hendriks, d. van H. Streef en A. Clasing. Aaltje, d. van M. van der Wiel en S. M. Karreman. Corne lis Jan. z. van A. J. 't Gilde en A. C. Schenk. Leendert Jan. z. van C. Maurik en M. van deV Graaf. Jacob, z. van J. Hogebrug en N. van Alphen. Getrouwd: C. Markus. 29 j., en T. A. A. van Rijs, 24 j. Overleden: Js Hogebrug, 3 d. LOOP DER BEVOLKING. AMMERSTOL. Ingekomen: W. de Man. van Bergambacht. A 81. naar Lekdijk 110. Ver. trokken: B. W. de Leeuw den Bouter, echtg, A. Bons. naar Doorn. Pr. Hendrikweg 35. HARDINXVELD. Ingekomen: A. de Jong, van 's-Gravenhage in Rivierdijk B 410a; L. Hoogendoorn. van Vlissingen in Rivierdijk B 272; K. Matanov. van Rotterdam in Rivierdijk B 147; mej. M. Bor. van Nieuwland in Rivier dijk A 487. G van der Zalm, van Giessendam in Nleuweweg 147. Vertrokken: H. A. de Kok. van Rivierdijk B 63 naar Giessendam B 263: mw Peele—Van den Berg. van Rivier dijk B i93 naar Giessendam. Wilhelminastr. 11; mw. J. van Vliet—Van der Hoff. van Nleu weweg 121 naar Peursum no. 38, P. J van den Hil, van Wilhelminalaan 54 naar Papen- drecht, Hoogendijk 186. GIESSENDAM. Ingekomen: M. van Dijke, van Nieuwerkerk (Zeeland) naar C 259; H. A de Kok. van Hardinxveld naar B 263. REEUWIJK. Ingekomen personen: A. Buite laar in H 213 uit Alphen nan de Rijn W. H. Florissen in H 198 uit Venlo; A. van de Lage- maat ïti F 85a uit Schoonhoven: J. Koorn in Landhuisje uit Alphen aan de Rijn. G. de Knegt in I 48 uit Gouda-, J. W. Voolos in F 85i uit 's-Gravenhage; T. Tempelman in H 61 uit Gouda; S Witteveen, in K 30 uit Gouda; J. Verdouw in D 75 uit Zegveld; J. Wolters ln E 166 uit Bodegraven; D. Verwoerd iü E 66 uit Boskoop. Afgevoerde personen: J. S. van Sinttruijden naar Rotterdam; A. A Burger naar Venlo; A W. Meijer naar Gouda: J. W. van Dam naar Boskoop; H. Zandstra naar Rot terdam A. Kouwenberg naaf s-Gravenhage; H. H Vergouw naar Uithoorn; H. W. Burger naar Utrecht: A. F. Laan naar Zoeterwoude; M. Wondergem naar Arnhem. J. van Rooijen naar Alphen aan de Rijn; G. Zwljneiiburg naar Driebergen; R. Prummel naar Gouda. MARKTBERICHTEN. WOERDEN. 28 Dec. Kaasmarkt. Aan voer 49 partijen kaas: le kw f 2.44 a f 2.50; met rijksmerk 2e soort f 2 35 a f 2.42. Han del flauw. BODEGRAVEN. 27 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 20 partijen. Eerste soort f 2.462.52; tweede soort f 240—2.45. Handel flauw. GOUDA. 29 Dec Kaasmarkt. Aan voer 98 partijen. Eerste kwaliteit met rijks- merk f 2.40f 2 43. tweede kwaliteit met rijksmerk f 2.32-2.39; extra zware tot f 2.4E Handel flauw. GOUDA. 29 Dec. Veemarkt. Aange voerd 12 slachtvarkens f 1.40 per k g. 146 magere varkens f 1.50 per k.g. Handel flauw. 475 biggen f 25—40. Handel vlug. 6 runderen f 550—600. Handel matig. 44 nuchtere kal veren f 35—45; 6 schapen f 50—65; 5 bokken en geiten f 12 50—35. Handel vlug. UTRECHT. 27 Dec. Groenten- en Vruchten, veiling Utrecht en omstreken. Veilingbericht van Dinsdag 27 December. Bellefleurs 5—31, br. seedling 5—16, cox orange pippin 20—53, groninger kroon 526. jonathan 1034, klumpjes 5—14, landsbergen reinetten 5—13, laxton superbe 541, lemoen 522, notaris appel 5—23. present van engeland 5—36, ster appelen 546. zoete armgaard 517, zoete campagne 522, zoete hooilaars 516. goud- reinetten 5—54. ossekoppen 5—18. zucc. mag- lioreinet 16—20; beurre al. lucas 8—17. beurre hardy 11—41. brederode 4—19. comt. de paris 520. gieser wildeman 314. groenpeer 3—11, louwtjespeer 3—9. le lectier 5—20. st. remy 3—15. winterjan 3—15, ijsbouten 3—12, ijzen- dijkers 3—12. Alles in guldens per 100 kg. UTRECHT 28 Dec. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Vei- lingbenicht van 28 December. Knolselderie 4— 22. sla 12—27. andijvie 28—73. bieten 6. bieten gekookt 10—18, boerenkool 7—23. kool gele 6— 10, kool groene 6—24, kool rode 6—15, prei 8— 27. rapen 2—15, spruiten 12—50. uien 8—27. waspeen 8—31, winterwortelen 6—13, witlof ll —50.

Schoonhovensche Courant | 1949 | | pagina 3