Opruiming/ Gemeente raden 31 39, De Zon Principebesluit tot bouw van bad inrichting en gymnastiekgebouw. Vele plannen voor de toekomst? ■•"■a CHAUFFEÜR Schippersknecht Een Dienstbode JUFFROUW Nette werkster 5hell- FILMAV0ND Cornells Albertus de Groot AANBESTEDING TEEHIUMER PECH? TONEELCONCOURS-AVOND CABELLO'S ONTBIJTKOEK ALLES i/Mc Uw Ueutttoc ^fctc NicslaJl Fa. A. J. Overdijkink citroen-jenever VanNooten Drukwerk y NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovenscne Courant WOENSDAG 11 JANUARI 1951 SUedrecht Gevonden: enkele zilverbons en wasten; sjaal; voetbal; hond; motorhand- •choen; nummerbord: gewicht: kinderschoen- tje; portemonnaie muts; sleuteltje: armband: capuchon; rookartikelen: tas met vis: rijwiel, sleuteltje: mattenklopper, autoped; sleutel van rijwielslot: bril; herenhandschoen japon; da mespolshorloge: kinderhandschoentje: breiwerk; sjaal. Inlichtingen bij de politie. Laagste Inschrijvers. SUedrecht. De heer J van der Vlies was met f 68 546 laagste inschrijver voor het on derhoud van de rivierwerken van de Noord en Merwede voor rekening var. de rijkswater staat. De firma Bos pn Kalis was met f 149 800 laag ste inschrijfster voor het uitvoeren van bag- gerwerk tot onderhoud van de bodemdiepten in de haven van Delfzijl, zulks voor rekening van de rijkswaterstaat. INWONERAANTAL NEEMT TOE. Stolwijk. Het aantal inwoners van deze ge meente neemt toe In 1949 werden 79 kinde ren geboren, namelijk 36 jongens en 43 meis jes. terwijl achttien personen, namelijk 9 mannen en 9 vrouwen, overleden. Het aan tal huwelijken bedroeg 34. terwijl twee echt scheidingen werden ingeschreven. De collecte In de Ned. Herv. Kerk ge houden ten behoeve van een aanvullend pre dikanten weduwe- en wezenpensioen, heeft f 17J 73 opgebracht. Een vijfjarig jongetje geraakte in de Boven kerkse wetering, doordat de ketting van Cifn rijwiel brak. Door het hulpgeroep van rijn broertje werden enige omwonenden ge waarschuwd. die het ventje bijtijds op het droge brachten. Door het succes dat de konijnen-fokver- eniging „Nut en Sport" altijd met inzendin gen behaalt, zal deze vereniging in opdracht van het Provinciaal bestuur Zuid-Holland van de Nederlandse Konijnenfokkersbond op 10, 11 en 12 Februari een kampioenstentoonstel ling organiseren. Waddlnxveen. Gevonden: enkele wanten en een schaar. Inlichtingen op het politiebu reau. Zevenhuizen. Het dames- en meisjeskoor „Vox Jubilans" gaf in hotel Vos zijn jaarlijk se uitvoering onder leiding van de heer E. D. Looren de Jong. De zangnummers werden Soed uitgevoerd en vooral het duet. gezongen oor de dames Jo en Co Heij werd verdien stelijk ten gehore gebracht. De afdeling to neel werd verzorgd door de Haagse amuse mentsvereniging „Mandelika". Dit gezelschap oogstte veel succes. Tot postcommandant der Rijkspolitie in deze gemeente is benoemd de wachtmeester eerste klasse C. A. de Vogel te Bergschen- hoek. Jjn Jjoven- A. W!%ou ve vuilak, n Kantongerecht Dordrecht. J. A. van T., sigarenwinkelier uit Gorin- chem, moest voor de politierechter verschij nen. omdat hij op 14 November zijn buurvrouw, de 64-jarige weduwe A. hebben uitgescholden voor „ouwi ouwe smëerlap" enz. Van T. zei. dat hij al leen maar „vuilak" en „smeerlap" had ge zegd. Het scheen dat hij een nogal lastig per soon was. Hij was aan het schelden gegaan, omdat een kleinkind van mevrouw A. wat luidruchtig boven zijn hoofd had gespeeld. Vroeger had v. T. al meer herrie gemaakt om kleinigheden, ook met de mensen, die,voor mevr. A. het huis hadden bewoond. De Of ficier zei dat er een dosis beschaving nodi£ is om samenwoning in goede harmonie te laten verlopen. Verdachte beschikte hier blijk baar niet over en was de oorzaak van de twist. De eis was een boete van f 30 subs. 15 dagen. De Politierechter deed f 5.van de geëiste boete af. maar hij verklaarde uit drukkelijk. dat er een betere verstandhou ding tussen van T. en zijn bovenbuurvrouw diende te komen. Wanneer er nog eens iet» verkeerd zou gaan. zou v. T. gevaar lopen een vrijheidsstraf te krijgen. De houtbewerker G. de W. uit Goudriaan. had op 4 December te Noordeloos G. D. met een mes verschillende steken in de rug, in het oor en in andere delen van het lichaam toegebracht. De Officier had de zaak voor de Politierechter gebracht omdat de verwondin gen zich aanvankelijk niet zo ernstig lieten aanzien. Later was echter gebleken, dat één van de messteken een bloeduitstorting om de long tengevolge had gehad en dat de man er zeer slecht aan toe was. De* Officier verzocht de zaak aan te houden om de verdere ont wikkeling van de verwonding af te wachten. Eventueel zou een zwaarder belastende dag vaarding moeten worden uitgeschreven. Bedenk, dat alt een onvol doend verzorgde kinder- hoest een zwakke borst en aathmatische aanleg kunnen overbleven. Neem tecu risi co, bestrjjd kindernoest on middellijk met de heerlijk ver- xacbtenfle, sli/ntoplossende; akker;». LANDBOUW EN VEETEELT. De bemesting van gras- en bouwland. Voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Delfland hield prof. ir. J. Hudig uitWa- geningen te Delft een lezing over het onder werp: „Nieuwere inzichten in de bemesting van gras- en bouwland Spreker wees er op, dat hij zelf een krachtige verdediger is ge weest van een ruim .gebruik van kunstmest. JCr is echter iets gebeurd, dat te denken geeft. Door regen is veel grond weggespoeld en door droogte veel verstoven. In de prac- tijk heeft spreker dit verscJUmsel steeds er ger zien worden en in dit mflband herinner de hij aan de stofstorm van T April 1949. na welke hij constateerde, dat er iets mis is en dat maatregelen dienep te worden genomen om een catastrophe te voorkomen. Sprekende over de oorzaken van het wegspoelen en het verstuiven herinnerde de «preker aan de theorie van Liebig betreffende de noodzaak van het gebruik van kunstmeststoffen. Deze theori? heeft geleid tot een veel te eenzijdig teruggeven aan de grond van wat de plant er heeft uitgehaald. De theorie van Liebig heeft ongetwijfeld grote voordelen gehad „Phosphaatarme gronden werden hersteld", maar zonder organische mest kunnen aan de grond geen organische stoffen worden gege ven. welke het gewas nodig heeft Door de kunstmest is Europa weliswaar uit een im passe geraakt, maar er blijft nog iets haken De grond blijft niet constant vruchtbaar. De catastrophe van wegspoeltn en verstuiven heeft ons doen ontdekken, wat er aan schort, zo vervolgde spreker. Op elk ogenblik moe ten in de grond de voedingsstoffen in de juis te verhoudingen aanwezig zijn, want anders zal het ene element de functie van het an dere tegenwerken. Het is een ontdekking van de laatste jaren, dat steeds werd vergeten organische stoffen aan de grond te geven, welke nodig zijn voor een harmonische vrucht baarheid, waarin het bacterieleven zijn werk kan verrichten. Bij een goede bemesting, en diêntengevolge een rijk microleven in de grond, bereikt men niet alleen een standvas tige vruchtbaarheid, maar gaat men tevens het verstuiven en wegspoelen tegen. In aan sluiting hierop brak spreker een lans voor het maken van mesthopen. van de Rijkswaterstaat. Op 21 April 1948 werd aan het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland opdracht ge geven in samenwerking met de waterbouw kundige lr. H. de Groot een uitbreidingsplan ontwerpen voor de buitendijkse gronden in het Oostelijke gedeelte der gemeente, gelegen langs de Merwëde en in totaal groot 80 ha. Het project kan „groots" genoemd worden, maar de gemeente is in staat dit plan uit te voeren. Van een bekend groot industrieel is reeds een gunstig aanbod ontvangen. De plannen voor cle bouw van een rioolwa. terzuiveringsinstallatie zijn bestekklaar. In nauwe samenwerking met het instituut Stad#gn j£ jjór' en Landschap is ook een beplantingsplan ge maakt voor de omplanting van de zuiverings installatie. Het ingenieursbureau Verhagen. Kuiper, Gouwetor en de Ranitz te Rotterdam heeft op dracht de plannen voor de bouw van een te huis voor ouden van dagen uit te werken. Dan komt de secretarie aan de beurt. De secrearie- ruimte is te klem. te laag van verdieping, te vochtig en te donker. Het aanbouwen van een vleugel aan het bestaande raadhuis moet ge zien worden als een tijdelijke oplossing. B. en W hebben voorts in tekening doen brengen de bouw van een aula op de algemene begraafplaats. Deze maand nog zullen alle verenigingen en diverse particulieren een schrijven ontvangen waarin gevraagd wordt of men in principe be reid is mede te werken aan de oprichting van een stichting, welke ten doel heeft de oprich ting en de bevordering en instandhouding van een verenigingsgebouw. De conceptstatuten voor deze stichting zijn gereed. De gezondheidstoestand van de bevolking is over het algemèen gunstig te noemen. Spreker besloot met te zeggen dat het jaar 1950 niet zonder zorg is ingezet. Volk en Land verkeren sinds de bevrijding nog steeds in grote moei- LANGE RUIGE WEIDE. Overleden: J. Os- lijjcheden en hij wenste de Vorstin, geheel haar kam 76 j echtgenote van J. Oskam. LEERBROEK. Geboren: Frederik, z. van A. G. Slobbe, 38 j. (te Moordrecht), en L Tier 29 j. Getrouwd: P. Tuijnder en Z. J. Clay.' C. de Kwaadsteniet en V. Verboom. Overleden: H. Heuvelman. 47 j., echtgenote van M. Boon. HARDINXVELD. Geboren: Cornells Willem, z. van B Vogel en T. de Koning. Jacob, g. van J. den Uijl en C. Hoogendoorn. Arie. z. van C van Bennekom en D W van Maaswaal! Dirkje Elisabeth, d. van D van Garderen en J. de Ridder Ondertrouwd: J. van den Berg en G. van 't Verlaat. Getrouwd: A. Luteijn en J. Schalk. D. P. Both en A Pleterse. G. de Jong en P Hoornaar. C. P Schroot Overleden: M. Loeve. 17 j. P. den Breejen, 83 j.. echtgenoot van E. Klop. D Bloklirnd. 28 j. HEI. en BOEICOP Geboren: Jan Eliza, z. van W. Rozendaal en H. Vonk Neeltje AarWS. d. van C. Middelkoop en M. de Leeuw. - Overleden: A. Bogerd. 71 j., weduwnaar van E. Zijderveld. KRIMPEN AAN DE LEK, Geboren: Maria Johanna, d. van J. A. Roest en G. Klerk. Peter. z. van B. Boogaerdt en J. W. E. Panne- vis. Maria Adriana. d. van M. de Hon en A Middelkoop. Pieter Dirk, z. van G. Stubbe en G. de Bruin. Johanni» Christina, d. van C de Jong en D. Groen. Getrouwd: J. van Dijk, 29 j.. en K, Boers 26 j. Overleden; F. de Hon. 56 j., weduwnaar van A: Verkerk. P. Boogaerd t 2d Joh. Koorevaar. 76 J., echtgenoot van G. Klop. A. A. van Gemer- den. 90 j.. weduwe van T. van Drimmelen. KRIMPEN AAN DE IJSSEL Geboren: Neel- tje. d. van J. Versnel en B .Krijgsman. Jan. nft d. van W Geneugelijk en J. Heuvelman. Eldwtina Margriet, d van F Boudesteijn en A. Butter. Overleden: G. Antoine, 55 j, echtgenoot van Hv de Graaf. huis en haar regering wijsheid en voorzichtig heid toe. De heer J. C van Dijk beantwoordde de reoe van de burgemeester. Spreker zeide. dat hij met grote belangstelling kennis genomen had van de plannen wat betreft huisvesting, industrieterreinen en verfraaiing en verbete ring der gemeente. Spreker had lof voor het geen onder leiding van de burgemeester tot stand was gekomen. De plannen en voorstellen zullen door de A R-fractie welwillend ont- Tenslotte zei spreker, dat proeven hebben vangen worden en beoordeeld naar hun ver uitgewezen jiat door toepassing van de nieu- dienste, we bemestingsmethode ook de gezondheids toestand van het vee belangrijk vooruitgaat. Ook echter ten aanzien van de gezondheid van de mensen zijn de uitkomsten verbluf fend. Daarom is het. volgens spreker, verstandig deze factoren niet naast zich neer te leggen, maar proeven te nemen. De heren van Weeldentn v. d. Graaf sloten zich namens de C.H. en de P.v.d.A. bij deze woorden aan. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie gel den beschikbaar te stellen voor de Stichting ter bevordering van de schooltandverzorglng in de Westelijke Alblasserwaard De bijdrage voor de gemeente in de oprichtingskosten be draagt 6200 x veertien cent is f 868.—. De bij drage in het over het eerste jaar te verwach ten tekort bedraagt 6200 x twee cent is f 124 -, B en W. stelden de raad voor om de vol- v gende namen te geven aan drie straten in het Q uitbreidingsplan Kraaihoek: Brederodestraat. Weteringsingel en Badhuisstraat. Aldus be- Vervolgens werd de begroting 1950 behan- dCDe heer Dekkers (S G P) wilde de café'a de Stigter en M. Kemkes. Clasina Petroneï, la. d. van W Griffioen en P. den Hartog. LEKKERKERK Geboren: Sijgje Johanna, d. van A Brand en S J. de Mik. Cornells Jo hannes, z. van J Breijer en E C. Kok. Gerrit. z. van J van Wijnen en M Koorevaar. Ondertrouwd: N. A. M Stam. 2? j. (te Am sterdam). en A. M Boswinkel. 25 j. J. M. Brand 23 jen N. Mudde. 24 j. J Ver waal, 52 j„ en J. Ooms, 47 j. (te Streefkerk). L. de Ridder 30 j.. en G B. van Zwienen, 32 j. (te Oud-Alblas) Getrouwd: J. P. Loo ren de Jong. 23 j. (te Ammerstol). en M de Ridder. 25 j. Overleden: A A van den Heuvel. 57 jechtgenote van J. Verberk H. de Redelijkheid. 86 J„ weduwe van A. Koot MEERKERK. Geboren: Willem Alexander Theurlis. r. van C. A J. de Frel en J. P. J. F. van der Leur Johanna Christina, d. van H. N. Schep en H S. van Driel. Jan Adrianus, z. van C. van der Leedfcn en A. E. de Jong. Pieter Koenraad. z. van P. Kieboom en A. M. O. v. Kleef Leendert Govert. z. van P. van G Wilschut. Catharina Sophia, d van F G. Cahuzak en A. van den Berg. Getrouwd: A Boon. 27 j. (won te Vianen). en Y G. van den Berg, 25 j. D. van Mourik. 35 J., en J. E. Spijer. MOLENAARSGRAAF Geboren: Jan Christl. Aanleg van speelweide. ORDBECHT. De gemeenteraad kwam i onder voorzitterschap van burgemees- Irandt. burgemeester zijn gelukwensen aangeboden, spreekt hij een rede uit, waarin hij een uitgebreid overzicht geeft van hèt- geen in 1949 in deze gemeente tot stand kwam. Spreker wijst op het aangaan van de geldlening groot f 482695.— voor de volks huisvesting. welke lening zover bekend de hoogste is van de leningen, welke ooit door de gemeente werden aangegaan. Vervolgens geeft hij een overzicht omtrent het aantal in woners. Een uitvoerige beschouwing wijdt de burgemeester aan de gemeente-bedrijven; 1949 is voor Moordrecht wel het beste jaar na onze bevrijding geweest, aldus spreker. HU eindigt met allen een goede gezondheid toe te wensen en hij hoopt dat de vereiste •■menwerking ook in het nieuwe jaar aan wezig moge zijn. Na de behandeling van de ingekomen stuk ken wordt een voorstel behandeld tot hetzie- ning van de verordening betreffende de be zoldiging van het personeel in dienst van de Semeente. Na enige kleine opmerkingen van zijde der raadsleden wordt de nieuwe be- ■oldigingsregeling zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Vervolgens wordt de gemeente-begroting 1950 behandeld. Deze sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van totaal f 201.816.86 Men vraagt de aandacht voor en kele belangrijke objecten. Reeds lange tijd wordt de behoefte gevoeld aan een gymnas tiekgebouw in deze gemeeiite. B. en W. ho- Ert binnen afzienbare tijd een bouwplan te nnen indienen, waarbij rekening zal wor den gehouden met de centrale ligging van Het gébouw. De kosten worden geraamd op f 43000. Voorts wordt de behoefte gevoeld tail een speelweide, welke gevestigd zou kunpA worden aan het einde van de Ste- dere mededelingen doen, zulks in verband met grondspeculaties. Na uitvoerige besprekingen besluit de raad zonder hoofdelijke stemming in beginsel tot de bouw van een gymnastieklokaal, de bouw van een zweminrichting, de aankoop van een vrachtauto voor de reinigingsdienst en tot het uitvoeren van de nodige ophogingen en ver beteringen aan de Kerklaan. Het voorstel tot aanleg van een speelweide wordt in stem ming gebracht en met zes stemmen voor en vijf tegen aanvaard. Vervolgens zijn in de begroting opgenomen enkele noodzakelijke aanschaffingen ten bate van de vrijwillige brandweer Voor openbare verlichting is een aanzienlijk bedrag uitge trokken, mede in verband met de verlichting van de drie nieuwe straten en verder onder houd aan de straatverlichting. De bijdrage voor de keuring van Vee en Vlees in de Keuringskring Gouda is weder om op f 1400 geraamd. In verband met de bouw van de 32 wonin gen aan de Graaf Willemstraat is met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een an- nuiteitslening aangegaan groot f 452600—, Gedurende een tijdvak van 50 jaren dient jaarlijks f 18.434.52 voldaan te worden. Voorts is voor enkele rioleringswerkzaam- heden en voor het dempen van een sloot een bedrag uitgetrokken. De kosten te maken in verband met de algemene begraafplaats wor den geraamd op f 1200. De kosten voor verpleging van krankzinni gen worden begroot op f 8176.90. De begroting van het Gemeente Electricl- teitsbedryf sluit met een voordelig saldo van f 2200.De opbrengst uit stroomlevering wordf geraamd op 35.000.-r en de uitgaven ting vah het Geifléente Waterleidingbedrijf voor strooroinkoop op f 23 799 26 De begro ting. van het gemeente waterleiding-bedrijf geeft nog -een winat- noch een verliessaldo aan. De kosten voor waterinkoop worden ge raamd op f 7000.De opbrengst uit water-' levering wordt geschat op f 15079 80. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begroting aan genomen. Aan de orde komt een voorstel tot het vaststellen van een nieuw vastrechtsysteem voor de levering van electrische stroom. Het nieuwe systeem is gebaseerd op het verbruik ever de twee laatste jaren, waarop een schaal verdeling van toepassing is. waarbij iedere abonné een evenredig voordeel in het vast recht krijgt. De raad besluit zonder hoofde lijke stemming dit voorstel te aanvaarden Het nieuwe systeem zal in werking treden met ingang van de maand, waarop bij B en W. bericht zal zijn ingekomen, dat de betref fende tarieven door het Directoraat Gene raal voor de Prijzen zijn goedgekeurd. Tenslotte wordt behandeld en cafetaria's op Zondag sluiten, benevens het aan Alex. z. van A. H. Stejmerding en E. A. van venten met ijs verbieden Bovendien wilde J" hij de raadszittingen sluiten met dankgebed. Deze wensen had hij al bij de vorige begroting geuit en hij betreurde het, dat er zo weinig aandacht aan was besteed. De begroting werd artikelsgewijs behandeld, waarbij met enkele wensen der raadsleden re kening zou worden gehouden. der Ree. NIEUWLAND. Overleden: M C. Fellikaan, 75 j., echtgenote van J. Zijderveld. PAPEKOP. Geboren: Dtfkje Johanna, d. van J. C. van der Wees en E. van der Haven. REEUWIJK. Geboren: Johan Michiel. z. van G. Vermei) en J van Greuningen Getrouwd Bij de rondvraag informeerde de heer Van H' Brandi 22 j.,'en G. E. C. Haverkamp, 22 J. de Graaf of het juist,was. dat de vergun ningen voor hen. die in woonketen huisden, ingetrokken waren. De voorzitter zeide. dat een vergunning voor één jaar en ten hoogste voor vijf jaar ge geven werd. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND. ALBLASSERDAM. Geboren: Adriaan. z. van J. van Tol en J M de Ruiter. Willem Marius. z. van W. Herlaar en M Elshout. Leo Simon, z. van A L. S du Cloux. Eliza beth Gijsberta. d van L. Verkerk en M. van 't Zelfde. Astrid Margreet. d. van F. KraijOf en T. H van Bracht. Gijsbertje. d. van L. Verkerk en F Zwart. Annigje. d. van W. Maaskant en E. J de Jong. Janna Johanna d van A. Vliegenthart en M. Mourik. On dertrouwd: J. Veen. 36 j.. en K. G. Engels. 32 j. Th Voskamo, 24 j-, en C. M van Jole. 22 j. L Maijer. 21 j.. en L Schiller, 17 j. (te SLIEDRECHT Geboren: Maria. d. van A. Bakker en M. Buizert. Johannes, z. van T. Huljzer en A. J. Heijkoop Teunis en Hillig- je. z en d. van H. van Dongen en J. Blokland. Petronella'IJendrika. d. van A van Willigen en A. Stout. Andries, z van C M. van Rees en A. Burgers. Maria Magdalena. d. van A. van Dalen en J, de Groot. Maarten Wou ter. z. van L. Blokland en C. van Rees. Si mon Willem, z. van K. van den Herik en A. Donker Thomasina, d. van A. Boer en A. P Huisman. Gerda Elly, d. van P. G. van Uden en A van de Graaf. Aart. z. van A. Schild en M. Kraaijeveld. Jannigja Johan na, d. van A. de Bruin en D D. Kooij. Ms- ria Jacoba Anna Elisabeth, d. van K. Brand en K. Hartman. Hendrik, z. van J. A Uitten- bogaard en J A. de Bruin, (woonpl. Giessen- dam). Wilhelmina. d. van N. A den Toom en W B Uittermark. Emiel. s.*van F Har tog en S. van Kekeren. Pietemella Jacoba, d van C. Schippers en C. Lanser. Cor An- dré. z. van J W RavesteUn en M. Nederlof. ■a w behandeld een voorstel van Z* j van der Linden 42 'j en L. Jozina. d. van K. Kraaneveld en F de Kwaa- B. en W. om m verband, met de electrifica- .uT^ïhSË^.- Over- t.niet_- Ondertrouwd: J J de Jongh. 30 J, rN Vijfde Tochtweg en het object R. Oudijk C.S. thans reeds over te gaan tot aan schaffing van de benodigde materialen. De w* besluit aan het Gemeente Electrici- teitsbedrijf een bedrag van f 10.000.— in re kening-courant te verstrekken, met dienver- losn d?t-, aanvi?nSen.de met het dienstjaar 1950 jaarlijks gedurende tien jaren een be- dr?« v,n' 1000— gerestitueerd wordt. Nadat de wijziging van de begroting 1940 goedgekeurd is, sluit burgemeester Brandt de vergadering. PAPENDRECHT. De gemeenteraad kwam Donderdagavond voor de eerste maal in dit jaar cu.uc va» uC otc- in vergadering bijeen. Burgemeester Keijzer vensstraat. Het geschikt maken van deze wei- sp"k aen nieuwjaarsrede uit, waarin hij het de zou onfeeveer f 11000 vragen Ook wordt voj8ende zeide: het gebrek aan een zweminrichting gevoeld. Als plaats van vestiging bevelen B. en W. een Inham van de Hollandse IJssel aan. De kos ten van een zwem-inrichting worden ge raamd op f 29.000. Ook is de aanschaffing van een vrachtauto voor de reinigingsdienst noodzakelijk. De ra ming der aanschaffingskosten is f 7500. In 1950 zal een belangrijk deel van de Kerk laan herstraat moeten worden, waarvan de kosten op ronfl f 9000 geraamd worden. Omtrent deze punten wordt ruimschoots van gedachten gewisseld. Men overweegt of het ontworpen gymnastieklokaal ook voor an dere doeleinden geëxploiteerd zou kunnen worden, waarbij tevens een centrale ligging Wordt bepleit. Ook een punt van bespreking maakt de plaats van de speelweide uit, in verband met het feit. dat deze op geruime afstand van het centrum gedacht is. Ten opzichte van de aweminrichting wordt eveneens deze opmer king gemaakt en voorts worden de rhoeilijk- jaar 1949 was voor deze gemeente rijk aan bijzondere gebeurtenissen. De raad kwam negen maal in gewone- en éénmaal in buiten gewone vergadering bijeen voor het nemen van verschillende besluiten. De geest in de vergade ringen was uitstekend; de beraadslagingen ston. den steeds op hoog peil, door dat de discussies op de meest zakelijke en vriendschappelijke wijze werden gevoerd. Spreker was de raad dankbaar, doordat deze steeds een groot ver trouwen heeft gesteld in de voorstellen van B. en W. In 1949 werden alle voorstellen, hetzij met algemene stemmen, hetzij met grote meer derheid van stemmen aangenomen. Door deze houding heeft de raad hem het voorzitterschap vergemakkelijkt. Spreker dankt het gemeente- personeel voor de grote ijver, waarmede het in het afgelopen, jaar heeft gewerkt. Vervolgens gaf spreker een overzicht van de werkzaamheden, die dit jaar verwacht kunnen worden. Als eerste pur.t besprak hij de woning bouw. Voor uitvoering zijn thans gereed vier plannen, namelijk voor de bouw van 52 arbei M Fëu~nenbu.k/34 j. (te Lekkerkerk). Over leden: A. Kloot. 72 j.. echtgenote van J. C. Hagendijk. C. van Dalen. 57 jechtgenote van H, Lambipon. G. de Wit, 58 j., echt genote van W. Hardam. AMEIDE. Geboren: Louisa Johanna Philippl- na. d. van A. Streefkerk ?n C Spek. Ge trouwd: I. Streefkerk er» C. van der Leeden (te Tienhoven) J A. Kar» (te Rheden) en G. de Kruijk. Overleden: A. van der Ham. 55 j. C. Labrie. 67 j. A. C. Duijser. 73 j ARKEL. Geboren: Huug. z. van C. van IJzeren en C. E. Scherpenissen. Johan Hendrik, z. van Chr. Kuilenburg en A. P. Kruijt. Jennes Albertus. z. van A. Gons en C. A. Burgman. BERGAMBACHT. Geboren: Gijsbert Pieter Peter. z. van A. Hogendoorn en J. Boer. Getrouwd: A Schimmel 36 j„ (won. te Rot terdam). en T. Hoekwater. 30 j. Overleden: G. Rijkaart. 77 j„ weduwnaar van J. van den Heuvel.W. F. Everts. 71 j.. (won. te Gr- Ammers). weduwe van K Ooms. 'BLESKENSGRAAF Ondertrouwd: P den - - v-v. uc.c.,„uMi Hartog, 43 j.. en C. Meijer. 36 j. (te Oud-Al- bedroeg op 1 Januari 1941 5346 en thans 6297) bias). F. Eikeienboom. 20 j., en C. van Veen, IS er een grote behoefte aan nieuwp wnmnten 17 4 Mnlsnaartsrsnfl Teeuw. 23 j (te Dordrecht). Getrouwd P Blok 24 J.. en G van Vliet 21 J. K. Goed- hart. 24 jen A. C Haar». 23 J. Overleden: J van de Graaf. 80 j echtgenoot van L. Muil wijk. A Bogaard. 84 j.. echtgenote van K. Rinke. W A. den Ottolander. 70 jwedu we van G. Vink (te Gorinchefh) A. Neder lof. 52 j J. van Hoven. 77 J„ echtgenoot van J. P. Hofman. Komt er een verenigingsgebouw. relbetonwoningen te verwezenlijken. B. en W. doen al hun best om ook zoveel mogelijk tradi tionele woningbouw te bevorderen. De woning toestand in deze. gemeente is verre van roos- Kieurig. Alleen al door de bevolkingsaanwas ge durende de laatste tien jaar (het zielenaantal grote behoefte aan nieuwe woningen en bovendien moeten de industrieën geholpen worden. Naast de woningbouw in het plan Kraaihoek zal ook de aanleg van straten ter hand moeten worden genomen In de loop van dat jaar zul len de raad gedetailleerde plannen bereikenter uitvoering van deze voornemens. De plannen 17 j. (te Molenaarsgraaf) .BRANDWIJK. Geboren: Lida Neeltje. d. van J G. Blokland en E. Tukker. Pieter. z. van C. Schakel en N. Brouwer Jannigje, d. van D. Molenaar en N. van Ammelrooij. Fijgje Neeltje. d. van K Tukker en A. Vonk. Cor nells, z. van C. Noorlander en M. M. Mole- Getrouwd: J de Bruin. 25 j. (te Mo- voor de aanleg ziin uiteewprWt dnnr ir pv,ri«. naar. Getrouwd: J. de Bruin, Z5 j. (te jvio- haanse te RoUerdam ^1S" lenaarsgraaf). en W. Bijker. 24 j. - Overleden: Het is B en, W na veel moeite gelukt de A' stuiJ' 88 medewerking te verkrijgen om eenVedeelte van CAPELLE AAN DE IJSSEL. Geboren: Dirk het ..Slobbengorster grootte van negen H A. Adrianus, z. van J. Molenaar en A. Benard. ('t overige gedeelte wordt recreatieoord) te be. Lambertus, z. van C A. de Leeuw en J. P. van stemmen als industrieterrein. De gemeente Dordrecht is eindelijk bereid gevonden om het gehele „Slobbehgors" akn deze gemeente te verkopen. Maar alleen een gedeelte van het Slobbengors te bestemmen tot industrieterrein is niet voldoende. Er moeten nieuwe industrie- Halem. Getrouwd: N de Man. 35 j.. en A. Slooter. 30 j. Overleden: H. van Wijk. 53 j., weduwnaar van G. Terlouw. GIESSENDAM. Geboren. Jakob, z. van P. J. Smits en A. van den Berg. Getrouwd: J. de Bruin. 26 j.. en A. A. Vliegenthart. 21 J. heden van exploitatie onder het oog gezien derswoningen (gemiddelde grootte 260 M3). ze» en gevestigd worden. Papendrecht met zijn goed M. Jongkind. 36 j. en M Schouten.'24 1.' M-n hrpnot naar vnran V. amta Ar4*i.kn.,4 yrhpiHr,rtunmni'nn inam.rl/IaMn o on o, „u.1j tm Men brengt naar voren het grote Onderhoud •an een dergelijke inrichtinc aan open water Verbonden. De voorzitter deelt echter mee. dat het ln de bedoeling ligt de gedachte inham van de IJssel af te sluiten. Wat betreft de plaats van het gymnastiek lokaal, hierovar kan de voorzitter geen na- arbeiderswoningen (gemiddelde grootte 230 M3) twee kleine middenstandswoningen hoek Eiland straat—Havenstraat, terwijl ook het plan voor de bouw van 104 woningen in korrelbeton is goedgekeurd Aan deze gemeentë zijn voor de komende jaren 200 woningen in systeem toe gewezen. Daardoor zal het mogelijk zijn om in ieder geval de plannen voor de bouw van kor- geschoolde arbeiders heeft dfcarvoor mogelijk heden. Zowel in het Oosten als ln het Westen der gemeentë liggen vrij grote terreinen, welke voor industrievestiging buitengewoon gilnstig gelegen zijn. Ten aanzien van de polder „Het Nieuwland". gelegen in het Westen der ge meente tegen de grens van Alblasserdam ken- Overleden: T, Arentze. 70 j„ echtgenote van A. Damsteeg. H. de Hek. 71 j„ echtgenoot van G. P Hongdor.g. J. de Ruiter. 2 j. E. Boerman. 81 j., weduwe van P. den Breejen. GOUDERAK. Geboren: Ingrid Marijke, d. van J. A Bomhof en J van Bon Arie, z. van J. Suijker en M. Lingen. Johanna, d. - - UUIIIIIIII U. nen B. en W. nog steeds met het standpunt van B. Smit en C. Lingan. Ondertrouwd; NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant WOENSDAG 11 JANUARI 198» BILJART-WEDSTRIJDEN. De biljartvereniging „De Amstelbron" speelt dit jaar weer met succes. Zij staat namelUk met twee van de drie ploegen boven aan de ranglijst voor het kampioenschap van de Krim- penerwaard. De stand is momenteel: Klasse C. Gesp. punten Amstelbron. Lekkerkerk 10 50 TOP-. Schoonhoven 9 39 O.V.A., Krimpen a.d. Lek 10 37 GB.C.. Groot-Ammers 8 29 L.B C Lekkerkerk 9 24 Klasse D: Ons Genoegen. Krimp a d. IJs. 2 10 51 Ons Genoegen. Krimp a d. IJs 3 9 48 VIOS. Ouderkerk ad IJssel 9 40 K B C Krimpen a d. Lek 10 37 Amstelbron. Lekkerkerk 10 30 O.V.A.. Krimpen a.d. Lek 10 26 Klasse E: Amstelbron. Lekkerkerk 10 46 ÏCBC., Krimpen a d. Lek 10 43 LBC. Lekkerkerk 10 43 Ons Genoegen. Krimp a.d IJssel 10 40 O.V.A.. Krimpen ad. Lek 10 37 V.IO.S. Ouderkerk a.d. IJssel 10 30 In de klassen C. D en E moeten respectie velijk 12. 15 en 15 wedstrijden gespeeld A-or den De teams die kampioen van de Krimpe- nerwaard worden krijgen een serie mooie wedstrijden te spelen tegen de kampioenen van de districten Rotterdam. Schiedam. Delft. Leiden. Gouda en Den Haag om het kam pioenschap van Nederland. Alblasserdam. De eerste wedstrijden in het nieuwe jaar zijn met uitzondering van die te gen Dubbeldam gunstig geweest voor Alblas- '"serdam I. Zondag speelde het eerste elftal te gen B C D In den beginne was deze club sterk in de aanval maar toch gelukte het Keesmaat het eerste doelpunt te scoren (10), Even later maakte T. van Asperen er met een keihard schot 2—0 van'Na dg rust een zeer sterk aan vallend B.C.D. Na elf minuten maakte de linksbinnen Dokman er 2—1 van. Hierna kwam bU Alblasserdam een inzinking, terwijl B C D. actief bleef en na tien minuten maakte de mid- voor van B C D uit een scrimmage gelijk (2—2) Met deze stand kwam het einde Alblasserdam II keerde met een 31 neder laag van Dubbeldam II ferug. Alblasserdam 5 behaalde op S S W. 4 een t—4 overwinning. Bleskensgraaf. De grafzerken, die dienst ge daan hebben als toegangspad bij de noodkerk zij tl verplaatst en liggen nu ten Zuiden van de Herv Kerk. Brandwijk. De Oudejaars-collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft f 145 opgebracht De kerk- busjes hadden een inhoud van f 75 23. De to tale opbrengst van 't vorige jaar was f 294 33. Dit bedrag komt ten goede aan de Uit- en Inwendige Zending. De bouw van een onderwijzerswoning is gegund aan J. C. van Kleef, timmerwerk en D Karsdorp. van Molenaarsgraaf, metsel werk. AANBESTEDING WONINGEN. Capelle a.d. IJssel Maandag heeft de ge meente aanbesteed het bouwen van 16 bene den- en bovenhuizen, twee duplex-woningen en vier winkels in het partieel uitbreidings plan „Bermweg-West/Bermweg-laan". Er wa ren 22 inschrijvingen ;de hoogste was van het aannemingsbedrijf fa. A van Delft te Haas trecht f 209.500 en f 215.500. de laagste van de fa Gebr. Buitendijk te Capelle a dl IJssel. f 170 999 en f 174 999 Het eerste insehrU- vingsbedrag betreft een vereenvoudigd plan. Gouderak. Onder het vee van een landbou wer uit de Dorpsstraat is mond- en klauw zeer geconstateerd. In de collectes die in de Ned. Herv Kerk gehouden werden, zijn twee extra giften van f 10.aangetroffen Voetbal. De wedstrijd tusse: Gou derak en Vogel is in een 31 overwinning voor Gouderak geëindigd. De gastheren wa ren al spoedig in fle meerderheid en voor de rust behaalde Gouderak door bemiddeling van Van Vliet reeds een kleine 10 voorsprong. In da tweede helft van het spel maakten de gasten de stand gelijk 1—1, maar De Vrij en Van Ringelenstein maakten er 3—1 van. KOE ONTVREEMD. Hekendorp. Toen de veehandelaar M. Kasius op de Utrechtse Markt emge koeien uit een vrachtauto naar de markt had gebracht, bleek bij zijn terugkomst een koe uit de auto te zijn ontvreemd. Het beest is tot op heden spoorloos. De politie heeft nog geen resultaat bereikt bij het onderzoek. VUF EN TWINTIG JARIG BESTAAN VAN TIMMERFABRIEK. Hekendorp. Onder zeer grote belangstelling herdacht de heer J. R. Vermeij de dag waarop hij 25 jaren geleden in deze gemeente een tim merfabriek oprichtte. Gedurende deze tijd werd dit bedrijf uitgebreid en het is thans een modern machinaal huotbewerkersbedrijf. Het gehele personeel werd des morgens door de directie ontvangen en aan ieder werd een ge schenk' aangeboden. NIEUWE SCHOORSTEEN OP AARDAPPELSTOMERIJ. Hekendorp. Voor de "hardappelstomerU van de heer P. Slingerland wordt een stenen schoorsteen gebouw u van 20 meter hoog. De huismoeders zullen deze bouw met vreugde gadeslaan De oude lage schoorsteen was de oorzaak dat menig stukje te drogen gehangen of te bleken gelegd wasgoed opnieuw behan deld moest worden, vanwege de roet, die over al neerkwam. Nadat in de afgelopen zomec de Opweg van een nieuw boombeplanting was voorzien, werden verschillende boompjes door de jeugd vernield. Thans worden deze vervangen door nieuwe en men hoopt dat de jeugd deze voor vernieling zal sparen. OLIEBRONNEN IN HEKENDORP? Hekendorp. De Ned. Aardoliemaatschappif verricht momenteel op enige percelen welland, gelegen aan de Tiendweg. grondboringen, ten einde de aanwezigheid van aardolie vast te stellen Over het resultaat der boringen is nog niets bekend. CURSUS E.H.B.O. Lange Ruige Weide. Op 1 Februari zal in het gebouw van het Groene Kruis, onder lei ding van de heer Heckman een cursus aan vangen in Eerste Hulp Bij Ongelukken, uit gaande van de afdeling Lange Ruige Weide— HekendorpWaarder van dé Zuid-Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis". Lexmond. De heren A. den Hartogh en KI. de Jong zijn benoemd tot notabel der Nad. Herv. Kerk. Lexmond. De bevolkirg bestond op 1 Ja nuari 1949 Uit 934 mannen en 878 vrouwen, totaal 1812. Door geboorte van 18 m. (van wie twee buiten Lexmond) en 20 v ver- meerdere dit aantal met 38. terwijl er door vestiging met 21 m. en 31 vr. nog 52 personen bijkwamen. 7 m. en 8 vr. (van wie twee buiten Lexmond) overleden. 28 m. en 27 vr. vertrokken. In totaal vermeerderde de bevolking dus met 6 mannen en 14 vrouwen tot 940 m. en 892 vr.. is in totaal 1832. Er wer den 13 huwelijken voltrokken. Een kind werd gis levenlooa Meerkerk. De afdeling van de C B T B hield ln de bijzondere school een algemene verga dering. De jaarverflagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. In de kascommissie werden gekozen de heren A. Brakel en A Verhoef Als bestuurslid werd herkozen de heer P van Zessen, terwijl in de plaats van de heer D van den Heuvel die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer IJ Bogerd Men besloot zich aan te sluiten bij de Vereniging Procentisch Meelonderzoek van de Bedrijfsvoorlichtingsdienst. Tot afgevaar digden naar de algemene vergadering van de CBTB te Delft werden gekozen de heren C. Brouwei en P. van Zessen. Verder zullen nog zeven leden deze vergadering bezoeken. Molenaarsgraaf. De collecte op Oudejaars avond in de Ned. Herv. Kerk heeft f 140 69 opgebracht. Molenaarsgraaf-Brandwijk. De zangvereni ging „O. en U.". onder leiding van de heer H Zanen. gaf Zaterdag onder grote belang stelling haar eerste uitvoering in dit seizoen De zangnummers werden goed uitgevoerd. Na de pauze werd het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon" opgevoerd. De spelers leefden zich geheel in hun rol in en boeiden een ieder met hun spel. Het applaus bewees, dat de opvoering bijzonder was ge waardeerd. Enkele jubilarissen van de vereniging ont vingen een fraai geschenk. Het waren de he ren: A. Lopik. die veertig jaar aan O en U. zijn beste krachten gegeven heeft. A. Suiker, die dertig jaar aan de vereniging verbonden was; A. Schep en mej. R. Doesburg .die elk 25 jaren lid waren. Zaterdag geeft O- en d. een tweede uitvoering. Nieuwland. Auto te water Maan dag wilde een luxe auto. afkomstig uit Ooster hout. de vrachtauto van de heer D. J. van Bruchem op de Zijlkade passeren Hoewel de weg daar zeer- breed is en de heer van B. uiterst rechts aanhield, reed de auto te water. De wagen lag voor een groot gedeelte onder water, doch de drie inzittenden konden onge deerd de auto verlaten. C. TRAPPENBURG, t Noordeloos. In de ouderdom van ,46 jaar is- na een ziekte van twee dagen overleden de heer C. Trappenburg, notabel der Ned. Herv Kerk. Oudewater. Voetbal Voor het eerst vinds vele weken kwam Unio I Zondag weer binnen de krijtlijnen. Dit had het eerste elf tal van Nieuwerkerk te gast. Het eerste kwar tier wordt in hoog tempo gespeeld. Dan be ginnen er in de Unio-verdediging openingen te komen, waarvan tenslotte rechtsbuiten Kom peer weet te profiteren. Met een prachtig doel punt bezorgt hij zijn club de leiding (01). Ge prikkeld door deze achterstand, onderneemt Unio enkele aanvallen. By een scrimmage voor het doel der gasten, belandt de bal bij Unio's linksbuiten, die de bal hard ln de touwen schiet (1—1) Met Unio enigszins in de meerder heid breekt de rust aan In de tweede speelhelft is de Nieuwerkerk- voorhoede niet erg op schot; de vele geboden kansen worden niet benut. Het succes is ech ter aan de Nieuwerkerk-zijde. als na twintig minuten spelen rechtsbinnen de Groot het le der achter keeper Stalvord in de touwen schiet. In de resterende minuten probeert Unio nog gelijk te maken, dit gelukt echter niet. Unio 2 zette 1950 op suceesvolle wijze in. door in de lastige uitwedstrijd tegen Lekker kerk 3 met 3—1 te zegevieren. Het zag er in het begin niet naar uit. dat (dit een Unio-zege zou worden, want al spoediA nam Lekkerkerk op vrij gelukkige wijze de leiding (10). Unio wist zich echtër al spoedig wat los te werken en het spel te verplaatsen. Voor de rust. bin nen vijl minuten tijds. werd de achterstand nog in een 2—1 voorsprong omgezet. Na de rust was Lekkerkerk weer het meest in de aanval. Kort voor het einde sloeg de Unio-midvoor Joop van Vliet met een keihard schot de Lekkerkerk-doelman kansloos (1—3). De wedstrijd Florissant—Oudewater is door Florisant gewonnen. Bij Oudewater ontbrak de Pijper, welk gemis zeer sterk gewoeld werd. Ondanks de goede passes van Van Dam en de vele voorzetten, ontbrak steeds het juiste schot Doordat Florissant het stopperspil-systeem speelde, werd het middenvoor Vlasman ditmaal zeer moeilijk gemaakt De thuisclub zat zeer fel op de bal. waarop Oude water te sloom reageerde Het ging mank aan het oude euvel: wel goed opgezette aanvallen, maar te lang combineren. Ondanks een tikje meerderheid van Oudewater, kreeg Florissant in de laatste minuut van de eerste helft de beloning van haar fel doorzetten. Boereman scl^pot van dichtbij hard langs keeper Appeldoorn (1—0). Florissant speelde in de tweede helft fel ver dedigend. Oudewater zette toen alles op alles om nog gelijk te maken, maar zonder resul taat. Vanavond weer vergadering van gedupeerden? Oudewater. Ten stadhuize zijn. onder voor zitterschap van de burgemeester, langdurige besprekingen gehouden tussen de curatoren in het faillissement van de Oudewaterse Bank N.V., de directie van de Amsterdamse Bank en vertegenwoordigers der belanghebbenden Zoals reeds gebleken was op de Donderdag gehouden vergadering van gedupeerden, is men in deze kring algemeen van oordeel.dat hun onderhandelingspositie door de tussen curatoren en de Amsterdamse Bank getroffen voorlopige overeenkomst inhoudende on der meer. dat de Amsterdamse Bank 50 pCt van de over de eerstvolgende drie jaren te maken winst aan de curatoren zaT afdragen uitermate verzwakt is. De veronderstelling lijkt daarom gewettigd, dat de vertegenwoor digers van gedupeerden niet bereid zullen zijn. hun standpunt te verlaten Leden der commissie uit gedupeerden verklaarden, dat zij in het huidige stadium geen mededelingen kunnen doen. maar zij achten het zeer waar schijnlijk. dat gedupeerden nog hedenavond bijeengeroepen zullen worden tot het horen van een uiteenzetting en het nemen van be langrijke besluiten. BEGROTINGSCIJFERS. RetuwUk. De eindcijfers der verschillende begrotingen der gemeente luiden als volgt: Gemeentebegroting; Gewone dienst inkom sten en uitgaven f 453 888 01 met een post als onvoorzien van f 5019.80. Buitengewone dienst ontvangsten en uitgaven 1 406160.20. Waterlei dingbedrijf: afdeling I baten en lasten f31398 56. voordelig saldo f 1404 60 Afdeling II kapitaalontvangsten en uitgaven f 809209, na delig saldo f 364 06. G E B. afdeling I baten en lasten f 75584.58. voordelig saldo f 6849 18 Af deling II kapitaaldienst ontvangsten en uitga ven f 40309 91. nadelig saldo f 3490 61 Woning bedrijf afdeling I baten en lasten f 36611.00. nadelig saldo f 7436.53 Afdeling II kapitaal- dienst ontvangsten en uitgaven f 180200 38, na delig saldo f 159427.57. Sociale Zaken gewone dienst inkomsten en uitgaven f 35121.27. Mond- en klauwzeer Bij de bur gemeester zijn weer twee gevallen van mond en klauwzeer onder het vee aangegeven. BLESKENSGRAAF Overleden: Een leven loos kind van H. Mourik en K. Stam. GIESSENDAM Geboren: Gerrit Jan. z. van T van Houwelingen en G E. Versluis. Ma- rigje en Helena Wilhelmina. dochters van G. Bernouw en F. Koppelaar. Grietje Eliza beth. d. van G. Korevaar en E. van Houwe lingen. Teunis Frank. z. van A. T de Wit en J van Houwelingen. Overleden: G. de Groot. 70 j.. echtgenoot van P. Verspuij. HARDINXVELD. Geboren: Arie z. van C. van Bennekom en D. W. van Maaswaal. Dirkje Elisabeth, d. v. D v. Garderen en J. de Ridder. Ondertrouwd: P. den Breejen en C Dame. Overleden: W de Ruiter. 44 j.. echt genoot van M. Schreuders G. J. van den Hil, 70 j„ echtgenote van C. Boon A. Klassen. 79 j., weduwe van J. H. van Andel. G. den Dunnen. 63 j. STOLWIJK. Geboren: Cornells, z. van A. P: Vonk en S. de Jong. Jacob, z. van J. Both en C. de Jong. Johanna, d. van A de Jong en C. de Groot. Getrouwd: J. P. B. Leloux 40 j (te Beverwijk), en A. A. C. Kapteijn. 32 j. A. van Duuren. 23 j. (te Haastrecht), en F. W de Stigter. 19 j. Overleden: J. W Stop pelenburg. 64 j echtgenoot van E. Eikel boom. J Stolk, 74 j„ echtgenoot van S. de Jong. W. Zanen, 78 j.. wed van M. Ver- kaik. STOLWIJK Ondertrouwd: G J. Hageman. 21 j.. (won. te Gouda), en J. D. Honkoop, 19 j. J. M van der Bas 35 j. (won. te Ouderkerk aan de IJssel). en B. Golverdlngen. 22 j. STREEFKERK Geboren: Pieter. z. van J. Slingerland en H. van Dam. J. z. van A. Noorland en A. Mourik. Johannes, z. van A. de Jong en M. S van den Heerik. Klaas, z van K J. van Herk en A. Verkuil. Jan Anne Cornelis. z. van J van Arkel en N. A. de Jong. Ondertrouwd: C. Nieuwpoort. 33 jen J Meerkerk 36 j. Overleden: A. D. Ooms 76 j.. echtgenote van A. Labee. M. Kortland. 71 j echtgenote van N. Zwijnen- hurg J. van Vliet, 80 j., echtgenote van D. de Haan. KERK EN SCHOOL. DUITSE PROTESTANTEN WILLEN MEER MENSENRECHTEN. Twintig vooraanstaande Duitse protestanten werken aan de opstelling ener motie, die aan dringt op verandering van het handvest der V.N over de rechten van de mens Onder de rechten, die de motie wil zien opgenomen zijn het recht om in zijn geboortestreek te blijven, het recht der ouders om te beslissen over de godsdienstige opvoeding hunner kin deren en de souvereine positie van het gezin t.o.v. van de staat De motie zal worden voor gelegd aan de Wereldraad van Kerken ter in diening bij de V.N. NED. HERVORMDE KERK. Bedankt voor Waddinxveen: (2e p. p.): J. Zwijnenburg te Huizen (N.H.). Bedankt voor Waddinxveen (2e pred. pi.) X Zwijnenburg te Huizen (N.H.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Koudum A J. Janssens, rand. te Ter Aar (Dr). die bedankte voor Lex mond en voor nog zeven andere beroepen. OUD GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Loenen a d. Vecht, ds. W. vao Dijk te Capelle a d. IJssel Beroepen als lerend ouderling te 's-Graven* hage. de heer T de Jong te Capelle aan de IJssel. Bedankt voot 's-Gravenhage T. de Jong. le rend ouderling te Kralingseveer. SCHOLEN VOOR STRIJD TEGEN DE KERK? Volgens het Franse blad „Figaro" zou een uit zijn ambt ontzet priester te Warschau de leiding voeren van een onder controle van Moskbu staande organisatie voor campagnes tegen de kerk. Deze organisatie zou de naam „Orginform" dragen Volgens de „Figaro" worden aspiranten voor de „Orginform" opgeleid in vier spe ciale scholen. De agenten zijn bestemd voor verschillende landen, onder andere voor Ne derland. PREDIKBEURTEN. NED. HERV KERK BLESKENSGRAAF Woensdag 11 Januari, 's avonds 7 uur, ds Tukker, uit Delft. Reds voor de J.V en M.V. BERGAMBACHT. Uitgetredenen Ned. Herv. Kerk. 12 Januari s avonds 7 uur ds. Miera» te Krimpen a.d. IJssel. KINDERDIJK. Donderdag 12 Januari. 7.30 uur, ds. H. A. Leenmans te Bleskensgraaf. HERV. EVANGELISATIE. LEKKERKERK. Donderdag 12 Jan. 's av. 7 uur, ds. Dorsman, van Schelluinen. GEREF. KERK. LEKKERKERK. Donderdag 12 Januari, des avonds 7 30 uur, ds. Oldemans. HuwelUskbe* vestiging. VRIJE EVANGELISATIE. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Voor de Vrije Evangelisatie zal op Dinsdag 17 Januari n.m. 7 uur in de Harmonie optreden ds. H. Vlssef van Rotterdam. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE A D. IJSSEL Donderdag 12 Jan. Buffelstraat 145, 's avonds 7.30 uur de heer T. de Jong. CHR. GEREF KERK. AMEIDE. Donderdag 12 Januari 's avondi 7 uur ds. W. Baay, van Alphen a.d. RUn. SLIEDRECHT. Donderdag 12 Januari, des avonds 7 uur ds. Du Marchie van Voorthui zen. GEREF GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdagavond 7 uur can- didaat Vergunst. van Leiden. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdagavond 7 uur ds B. Hennephof. van Dordrecht. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Evangelisatiesamenkom»t in gebouw Reboboth. Sprekers de heer Vonk, van Stadskanaal en de heer Fijnvandraat, van Amersfoort. Voor diroct gevraagd! Een genegen alle voorkomand# werkzaamheden te verrichten A. k C. HOOGENBOEZEM Opperdult 33, Lekkerkerk Gevraagd: of aankomend. Loon nader overeen te komen W. Visser, aan boord „Goede Gunst" ot P. Visser, A 141 Ouderkeik a d IJssel Tersfond gevraagd: v.d.e.n. meerdere hulp aanwezig C. NOORLANDER, B 154. Vreeswijk GEVRAAGD: Per 1 Februari a.s. een beachaafde tussen 40 en 50 jaar, om de gehele huishouding op zich te nemen bij 2 dames te Gouda Brieven onder nummer 69Ó0. bureau van dit blad Gtvraagd: 2 dagen per week H. RIJNEVELD. Lekdijk. Bergambacht BIEDT ZICH AAN: BAKKER liefst In gemengd bedrijf Br. onder No 6965 aan het bureau van dit blad. Te koop: Een Philips Pick-up met 20 moderne platen. Handwagen op luchtbanden. Snelweger Losse H.D. motor'46 in nieuwe staat. G. Streng Tiendweg 12 Willige-' DE KERN van alle goede reclame Couranten-reclame Nuttzaal - Schoonhovsn Dendardag 12 Januari 7.30 uur n.m. Intereaaante en leersame films Bedr Ver V.A.V.O.- IOURINCARBEDRIJF SCHOONHOVIN Tel. 400 Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Rot terdam d.d. 4 Januari 1950. is in staat van faillissement verklaard zilversmid, wonende Haven 18 te Schoonhoven, zulks met benoeming van de E.A. heer Mr. W. Nieuwenhuijsen tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende tot cu rator. Mr. D. A. 8LAGER. Rotterdam. Ungerplein 13a. Burgemeester en Wethou ders van BERGAMBACHT, zijn voornemens op VRIJDAG 27 JANUARI a.s. te 11 uur in het Raadhuis openbaar aan te besteden: „Het aanleggen van een gedeelte van een nlepwe g weg, het aanbrengen van een nieuwe bestrating In de Meent, het ln aan sluiting hiermede aanleg gen van een voetpad met een daarin benodigde houten brug, alsmede het aanleggen van een riolering met bijbeho rende werken. Bestek en tekening zijn uit sluitend verkrijgbaar bij het Raadhuis voornoemd, vanaf 13 Januari a.s. en worden franco toegezonden na ont vangst van postwissel k t 5.—. Inlichtingen worden gege ven bij het Bureau voor Bouw- en Waterkunde. Ir. J. G. Christiaanse. 's-Gra- venweg 285 te Rotterdam. Telefoon 22455. des v.m. 9 tot 10 uur bij dit bureau zal tevens na de aanwijzing de Nota van Inlichtingen ter inzage liggen. IAASTPLCn T J itno «3077 <l ru CTPRVFM de betrokken Oltnvcn kuikenB van STEENKAMER met onie voorlichting en voeders. In de lste week van hun leven, dan worden ie vergoed voor 100 pCt. buiten bijzondere omstand'gheden Alle rassen verkrijgbaar naar keuze, ge- sext en of gelewiekt. BEL OP 320, STOLWIJK LEEN VINK haalt U weg. Speciaal daarvoor ingericht en die 5 T dan? wel die bewaar ik tot a.s. zaterdag dan begint de uitverkoop bij de bazar „de potteman", grote markt 12. gorkum. Te koop gevraagd: Een Electro motor van 0,6 tot 0.9 en aangeboden een Radio en accordeon 3 rijen 80 Bas, merk Sopra- nie en haardkachel. Adres: C. L. Driftenaar, Nieuwbouw A 194, Bergambacht Brillen Buikbanden Breukbanden Steunzolen Staalwaren Wapens en munitie Reeds meer dan 70 jaar I ho»k Vtibrug Tel. 3635 DORDRECHT. Doi*d«rdagimlddagsgMloten ZESDE BELANGRIJKE morgen (Donderdagavond 8 uur) IN HET 8T. JOZEFGEBOUW - SCHOONHOVEN Ma«t*be*prekea vis 1-I.JS aar ^y)V0Qg KWALITEIT Vrijdag an Zatardag a.s. •en heerlijk chocolade- blscultji 100 gram le, lljno kei oen groto, lljno kook van 45 voer AÏ 9 ct SCHOONHOVEN Havon O.Z. 77, Tol. 481 GORINCHEM Hoogstraat 28 - Tel. 2571 COR DE GRUYTER OP Dl HOEK SCHOONHOVEN Lange Tiendeweg 52 GOUDA HET ADRES voor Bruids- Induatria- en Architectonische Foto's Voor Bruiloften komen wij bij U aan huis zonder prijsverhoging Vergroting en naar elk Portret (wegens vorbouwing) Wij moeten ruimte maken daarom bieden wij oa. aan: DAMESROKKEN. f t.90 FIJNE WOLLEN JAPONSTOF per Meter slechts f 3.90 ROUWBONT 190 c M. breed, perMetgr f 2.40 KINDERJURKJES nu f 3.90 WOLLEN DEKENS f 13.50 Verder ontvingen wij: Blauwe MEIS JES-TR AININ GSBROIKKN I 8.90 SM1RNA WOL in vele kleuren Manufacturen Tel. 459, Schoonhoven Schoonhoven Distilleerderij „Het Anker" e Voor gestookte Komt bi( Veer Uw DE DRUKKERIJ VAN HET NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT.

Schoonhovensche Courant | 1950 | | pagina 3