«mg Tendos 2SS ,a. Grote dienst aan de vrouwen bewijzen Uit de Radio-programma's, H oofdplj 11-Kiespijn Het vijfjaren plan. Bouwplan verworpen DE TWENTSCHE BAMK K.V. ZITDAG Uloedohmtm'e sfanlnujyt Zondagsdienst Artsen. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-BOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant VRIJDAG Z JUNI 19S.I merkingen gemaakt over de nog steeds voort. dWrende vervulling van de polder .Zuidzijde'' hoewel de medewerking van de Zuivelfabriek, welke zich grote offers getroost, werd ge^ waardeerd. De voorzitter kon toezeggen dat het bestuur hierin actief zal blijven. Bij de verkiezing van hoofdingelanden voor de ..Nederwaard" werden de aftredende he- ren P Boele en Joh. Bouman met vrijwel al gemene stemmen herkozen. Onze vroegere dorpsgenoot, de aanne. mer KI. Ooms. thans wonende te Ens. werd de bouw van 22 boerderijen in Noordoostpol der opgedragen. Capelle ad. IJsael. Mej J. de Vries, be haalde te Dordrecht het diploma A zieken verpleging. Capelle aan de IJssel. De postduivenvereni ging ..De Snelvlieger" hield Zaterdag j.l. een wedvlucht vanaf Quevrain <188 KM Het concours van 373 duiven werd gelost te 12.15 uur met N W. wind en donker weer. Aan komst eerste duif 15 07 uur; laatste duif 16.05 uur. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1 D Broere Hz 2 J. Houweling; 3 en 7 J. M. Hoogendijk: 4 Van Roon; 5 R. Broere Hz: 6 J. Vuijk; 8 J. Jeltast; 9 C. de Jong: 10 H. Broere. Het door de voetbalvereniging C.K.C. uit geschreven juniorentournooi werd gewonnen door Unicum, dat de C.K.C. A-tjes in de fina le met 20 klopte Jammer was wel. dat een Mussen-speler zodanig in botsing kwam met een tegenstander, dat hij met een hersen schudding naar een der Rotterdamse zieken huizen moest worden vervoerd. Overigens een zeer geslaagd tournooi. Giessendam. Voor de zending werd in de busjes der Ned. Herv. Kerk over het eerste kwartaal 1050 een bedrag van f 282,21 gede poneerd. Op de Merwededijk had een ernstig on geval plaats. De heer M. de Gier uit Har dinxveld kwam met zijn motorfiets in botsing met de auto van de heer K. G. de Ruiter. Het gevolg was dat De G vrij ernstig gewond werd en ziin motorf'ets ernstig beschadigd werd. Ook de auto van De R. liep schade op Het verkeer op de weg werd geruime tijd stopgezet Gunning woningbouw. Giessendam. B. en W. hebben aan de firma G en A. P. Bakker, aannemers, opgedragen de bouw van 36 goedkope arbeiderswoningen voor de som van f 234500.De woningen zullen gebouwd worden in de Alexander- straat. Giessendam. De afdeling Giessendam van De Macht van het Kleine maakte het prach tige contributiebedrag over van f 29345- Voor het Eenheidsdiploma EHBO slaag den de dames H van Vliet-Bakker J. Bloot, A. Korevaar C van Noordennen-Broekhui zen. R Bakker. B. den Uil en de heren W. de Jong T. den Uil. A. Blokland en D Han- ■um. De Zendingscollecte in de Ned. Herv. kerk heeft ruim f 227.onerhmrht De mondaccordeonvercniging „Bravo" behaalde op het hondsconcours te Schërpen- zeel een eerste prijs in de derde afdeling met 325 punten. Tevens werd nog een ere-prijs gewonnen. Glessen-Nleuwkerk. De Chr. gemengde zangvereniging „De Lofstem" behaalde op het taalconeoura te Slikkerveer, uitgaande van de bond van Chr. zangverenigingen ..De Drie Provinciën" een eerste prijs met 328 punten in de afdeling Uitmuntendheid. Directeur was de heer A. Schakel te Peursum. In de zaal van de heer De Baat. werd eeii vergadering gehouden door de stemgerechtig de ingelanden van de polder „Giessen-Nieuw- kerk". De voorzitter de heer A. Schakel, deelde mede dat de heer T Kooyman Tzn. met al gemene «temmen was herkozen als heemraad. Daarna sprak de voorzitter waarderende woorden tot de secretaris, de heer T. de Jong. die vanaf 24 April 1925. dus gedurende 25 ja ren met de volle Inzet van zijn persoonlijk heid onder drie voorzitters zijn functie als secretaris heeft uitgevoerd. De heer de Jong die destijds buiten de voordracht om werd gekozen, interesseerde zioh voor de overdracht der vernauwde hoeken in Hardinxveld. even eens van de Doetse kade Ook de vereniging van Doet-Neerpolder met Muizenbroek, had zijn volle aandacht en de stichting van het •lectrisch gemaak bracht hem veel admini stratie. he«welk hem echter nooit te veel was. De heer De Jong dankte de voorzitter voor de hartelijke woorden tot hem gerioht en hoopte al zijn krachten te kunnen blijven Wij den aan het polderwezen De rekening dienst 1949 werd in orde be vonden. Het batig saldo hedroeg f 4535.81, welk bedrag in de begroting 1950 is verwerkt. De omslag per ha. werd vastgesteld op totaal 1 26.50 zlinde f 10.voor de polder; f 10 voor de Overwaard en f 6.50 voor Dijk-aanslag Men besloot dat het besmur zijn medewer king zal verlenen aan de heer Inspecteur der Volksgezondheid om in November diepschouw te houden achter het dorp en bij de nieuwe woningen. De uitvoering der ruilverkaveling wacht op de nieuwe Wet hiervoor bestemd. De hoogspanningskabel zal op betrekkelijke hoogte met peilers door het achterste gedeel te van de polder worden geleid. Belangrijkste schoonheidsontdekking sedert 1863 IEDERE VROUW KAN MOOI ZIJN. Schoonheidsmiddelen waren in oude tijden uiterst kostbaar. Vorstinnen en prinsessen, rijke patriciersvrouwen, dat waren de vrou wen, die haar schoonheid konden verzorgen. Tot men begon te vermoeden, dat ook zeep tot een schoonheidsmiddel kon worden ge maakt. Jaren en jaren geleden begonnen de fabrikanten van Castclla zeep reeds schoon heidsoliën aan hun product toe te voegen. Daarmee bewezen zij tienduizenden vrouwen en meisjes een grote dienst. Schoonheid werd niet langer afhankelijk van een ruime beurs. En het is wederom de N V. Dobbelman uit Nijmegen, fabrikante van Castella, die de vrouwen verrast met een opvallende vooruit gang op schoonheidsgebied. Castella wordt nu gemaakt met de super-moderne Sharples-in- stallatie (de enige in Europa), de grootste omwenteling in de zeep-industrie sedert 1863. De zuiverheid van Castella wordt nu ten top gevoerd met een kracht. 14000 malen werk zamer dan de zwaartekracht. Castella is nu nog zachter en heilzamer, voor de huid. en de fijne oliën kunnen hun huidverjongend werk ten volle verrichten. Iedere vrouw kan mooi zijn! Zelfs de saaiste huid. iedere ochtend ge masseerd met het geurig Castella-schuim, leeft na één week op! (Adv). Giessen-Oudekerk. De heer J. H. Kok. hoofd der openbare lagere school is in gelijke be trekking benoemd te Sint-Nicolaasga (Fr.). SCHATKAMER ONDER HET STADHUIS. Gouda. Op onofficiële wijze is onder het gedeeltelijk gerestaureerde stadhuis gistermid dag een hal geopend, die men een schatka mer van Nederlandse cultuur zou kunnen noemen In deze gewelven onder het Gqjèii- sche stadhuis, die rfeds gerestaureerd zijn heeft de stichting „Edgle Vorm" een collectie voorwerpen bjjeengebrdkht, die beantwoorden aan de artistieke eisen ëh typisch Nederlands zijn. Het betreft voornamelijk aardewerkpro ducten, pijpen, kaarsen, alle producten uit Gouda zelf en verder zilver uit Schoonho ven. en tinnen voorwepren uit onze aloude tin- werkplaatsen. HeiNRgt in de bedoeling om in verschillen de plaatsen van ons land waar zulks moge lijk is. dergelijke collecties bijeen te brengen Door deze actie wil men trachten het betere souvenir, dat in tal van winkels wel te koop is, doch als souvenir niet opvalt, onder de aandacht van de buitenlandse bezoekers tc brengen. Burgemeester mr dr. K. F O James, die deze opening bijwoonde, zeide. dat hjj met vreugde de klaargekomen ruimte aan de stichting had afgestaan en hij wenste de ini tiatiefnemers in alle mogelijke opzichten, suc ces toe. Het ligt in de bedoeling, dat de sou- senirhal onder het Stadhuis voorlopig alleen op de kaasmarktdagen (dit is Donderdag) geopend zal zijn. Mik. WEER BESCHUITJES MET KAAS IN DE WAAG. Gouda. Evenals vorig Jaar zullen ook in de komende zomerdagen bezoekers van Gouda op Donderdagmorgen weer in de gelegenheid zijn op de eerste verdieping van het Goudse Waaggebouw op de markt beschuitjes met kaas te eten. Het comité hoopt over veertien dagen de nieuwe film over de kaasmakerij gereed te hebben. Deze film wordt dan aan de bezoekers vertoond. BEVORDERING DER HOMOEOPATHIE. Gouda. De Vereniging tot Bevordering der Homoeopathie in Nederland, die gisteren te Gouda .haar jaarlijkse algemene \ergadering hield, heeft een resolutie aangenomen, die onder meer het volgende bevat: De homoeopatische geneeswijze wordt in ons land gezocht door een groot deel van ons volk in al zijn geledingen. Er is daar door behoefte ontstaan aan een groter aantal ho- moepatisch practiserende artsen. Tot het ent1 ,>ngen van onderwijs In de homoeooathie bestaat echter noch aan onze universiteiten, noch in artsen-cursussen gelegenheid Zelfs is het reeds meer dan tien jaar onmogelijk cur sussen in het buitenland te volgen. Eerst door de oorlog, daarna door de aanhoudende de- viezenschaarste. De behoefte van ons volk maakt dringend noodzakelijk, dat ook in ons land het onder wijs in de homoeopathie op ruimer schaal wordt gegeven, waartoe de universiteiten de meest aangewezen plaatsen zijn. De zienswijze, als zou de ontwikkeling der geneeskunde de homoeopathie overbodig ma ken. wordt door de dagelijkse ervaring van de velen, die de homoeopathische geneeswijze zoeken en aanhangen, volledig weersproken. De homoeopathie is een onvervreemdbaar be standdeel van de geneeskunde, een onmisbare geneeskundige vakwetenschap, die temeer in een behoefte voorziet naarmate de genees kunde zich specialiseert en grondwaarheden •van de homoeopathische geneesmiddel thera pie dreigt uit het oog te verliezen. grote Veerboot in reparatie. Gorinchem. De grote veerboot ..Gorinchem 5" van het veer te Gorinchem. wordt voor het uitvoeren van reparaties van Zaterdag 3 Juni 19 00 uur tot Maandagmorgen 5 Juni 5-30 uur uit de vaart gepomen. De overtocht ge schiedt d»n met een kleinere veerboot „Go rinchem 6" die een lengte heeft van tien me ter. Voertuigen die langer zijn dan tien me ter zullen dus op die dagen niet kunnen worden overgezet Jubileum-uitvoering van „T.H.O.R." Gouderak. Pinkstermaandag gaf de gymna stiek- en atletiekvereniging ,.THOR't ter gelegenheid van haar veertig-jarig bestaan, een in alle opzichten goedgeslaagde jubileum uitvoering. welke onder leiding stond van de heer Jac. van Tongeren, die 'eiding vol komen meester was en het programma zo nauwgezet liet afwerken dat er geen seconde aan ontbrak. 's Morgens 8 uur begon het al met Drie kamp Turnsters en Turners, 14 verenigingen namen hier aan deel. De middagvoorstelling werd begonnen met een ontvangst op het raadhuis, waar het ere- comité en genodigden bijeen kwamen. Burgemeester Bergman opende de rij van sprekers. Thor heeft de jeugd tot zich getrok ken. aldus spr. Met een woörd van dank na mens het gemeentebestuur, eindigde de bur gemeester zijn redevoering. Daarna kwam burgemeester Brand van Moordrecht aan het woord. Deze begon te zeggen dat het hem een genoegen was met zijn wethouders te zijn bij de jubilerende ver eniging om vervolgens een beschrijving te geven van de geschiedenis van de in 1910 op gerichte gymnastiekvereniging die in 1931 een gymnastieklokaal kreeg. In de bezettings tijd maakte men moeilijke jaren mee. Ook noemde hij dr. Beekenkamp. die een voor vechter van Thor geweest was. Thor heeft haar 5e voorzitter en haar 2e secretaris de heer Stoppelenburg, die al de jaren lid ge weest is heeft het secretariaat reeds 28 ja ren in har.den. Burgemeester Gautier van Berkenwoude. had. zoals hij zeide bij de wieg van Thor ge staan 40 jaar geleden, zonder te vermoeden dat Thor zo zou opgroeien. De voorzitter van de Goudse Turnkring, de heer N Bontebal van Waddinxveen. verwon derde zich over de belangstelling: nog nooit had hij het meegemaakt, dat drie burgemees- •e*s bii e»- dergelijke herdenking aanwezig waren. Namens de Bondssecretaris van het K.N.G.V.. die als afgevaardigde mede tegen woordig was wenste hij Thor een prettige middag. De ere-voorzitter. de heer H. Gautier van Wassenaar, begon te zeggen dat burgemees ter Brand hem het gras voor de voeten had weggemaaid. Hij noemde zich een der va ders van Thor en schilderde de lichamelijke voordelen der gymnasten. Als laatste spreker nam de voorzitter P M. de Beyen het woord, hij dacht aan het eerste Pinksterfeest van ongeveer 2000 jaren geleden waarvan geschreven staat: „Zij wa ren allért eendrachtiglijk bijeen". Inmiddels vertrok de optocht met défilé. Hieraan namen deel de muziekvereniging KVF. Moordrecht, gymnastiekverenigingen Thor. Krachtsport. Velocitas. OOK NIVO, Brinio. DOS TOOS OSS Fxoelstor muziek vereniging Ceacilia KDO, NGv, CGV. Olym- pia en Sparta. Op het terrein teruggekeerd werd de mid dag geopend met vaandelgroet en daarna volgde een algemeen optreden der gymnas ten. Om vijf uur sprak de voorzitter het slotwoord, waarin hij alle medewerkers dank bracht. De prijzen werden als volgt behaald fcmes groep van 6 DOS 131.7 punten le prils: OKK 124 p. 2e pr.; Velocitas 119 p 2e prijs: Sparta 131.4 punten le prijs. Groep van 12. KDO 276.4 punten le prijs; Brinio 237.7 p. 2e prijs; OSS 247.6 p. 2e prijs. Groep van JR. TOOS 369.4 p. le prijs; THOR 371 9 p. le prijs; Olympia 362.5 P. 2e prijs. GroeD van 30. Excelsior 611.9 p. le prijs Meis;es adsp groep van 6. Sparta 137.4 p. le prijs: Velocitas 112,4 P- 3e prijs. Groep van 12. OKK 267.5 p. le prijs: KDO 267.5 P. le priis: NIVO 2488 p le prijs; THOR 2606 p. le prijs; NGV 242.1 P 2e prijs. Groep van 18. Krachtsport 381.85 P- le pr.; Olympia 377.3 P. le prijs. Groep van 24 TOOS 5094 p. le prijs: Groep van 36. Brinio 724.45 P le prijs; Groep van 42. Excelsior 900.75 p. le prijs. Meisjes van 9-11 jaar. groep van 12. NIVO 247.375 p 2e prijs- Krachtsport 234.5 P 2e pr. Groep van 18 THOR 383.25 p. le prijs; Bri nio 333.5 p. le prijs. Groep van 48. Excelsior 1056.15 P. le prijs; Heren groep van 6 THOR 136.1 p. le priis; TOOS 129.5 p. le prijs; CGV 128.7 p. le prija; Sparta 128 p. le prijs Velocitas 121.3 p 2e pr. Groep van 12. Excelsior 279,1 p le prijs; Jongens adsp. groep van 6. NGV 1205 p. 2e orijs. Groep van -12 TOOS 261 p le prijs Olym pia 255 P le prijs; Brinio 243 p. 2e prijs; Ex celsior 242.5 "P,.?e prijs. Jongens van 9-11 jaar groep van 6- NTVt) 111 P 3e prijs. Groep van 12. Brinio 214,15 p 3e prijs: Groep van 18. Excelsior 373,5 p. le prijs; THOR 73R ">28-p 3e prijs. Klassikaal brug. KDO 5.5.3 p le prijs. Marswedstrfjd Excelsior 81,65 p le prijs; KDO 58 P 2e prijs; Velocitas 573 p 3e pr. Persoonlijke wisselpriis. Deze was aange boden door de heer L Sips en werd met 23 pum«n door jiet THOR-ljd H. de Knikker ge wonnen. VOETBAL-FESTIJN. Groot.Ammer*. Er is aanleiding voor de inwoners van Groot-Ammers en omgeving om Zaterdagavond 3 Juni om 7 uur naar het voetbalveld te gaan want daar zal dan een match gespeeld worden tussen een elftal dat is samengesteld uit leden van de Rijkspolitie in de Alblasserwaard en Groot-Ammers I. welke strijd met muziek zal worden opgelui sterd. Deze wedstrijd belooft spannend te worden want het elftal dat de politie in de strijd brengt is niet slechts sterk in het opsporen en voorkomen van mindaden. maar °°k in het maken van doelpunten. Hierbij*komt nog. en dat is het belangrijk ste. dat alle baten van deze wedstrijd zullen worden afgedragen aan de Stichting 1940-'45 en het vertier dat men Zaterdag langs het lijntje zal zoeken en vinden, heeft dus een liefdadig doel. Het initiatief tot het organiseren van de ze wedstrijd is uitgegaan van de Groepscom mandant in Nieuwpoort die behalve een scherpzinnig speurdersverstand een warm- kioppend hart toont te bezitten. Ha&sirerht. Vrijdagavond Werd In fle Kiel» ne Betuwe een FJUB.O. oefening gehpudelt, waarbij de EH.B-d. verenigingen uit de Krim- penerwaard waren vertegenw oordigd. De sinds Januari bestaande vereniging al hier kan. na het succes met de districts-wed- strijd in Februari, ook met vreugde op deze goed geslaagde avond terug zien De diverse verenigingen hadden alien afgevaardigden gestuurd en deze mensen vormden na loting de ploegen, zodat dus voor elkaar geheel vreemde mensen samen de patiënt kregen te behandelen. Het ten-ein van de Kleine Betu we leent zich voor een dergelijke oefening heel goed. Dr. Bonga had alle pseudo-onge- vallen in elkaar gezet en nam verder de lei ding op zich Alles functioneerde vlot. Dr. Montagne uit Gouda, hield een zeer gewaar deerde nabeschouwing, waarbij hij er op aan drong niet onvoorzichtig te werk te gaan. In vele gevallen moet direct gehandeld worden, maar bij weer andere is volstrekte rust het belangrijkste. Haastrecht. De heer A van Duuren. thans wonende te Vlissingen. slaagde te Utrecht voor het examen gastechniek (D.), RAADSVERGADERING. Hardinxveld. De gemeenteraad komt op Vrijdag 2 Juni 19.50 des avonds 8 uur precies, in openbare vergadering bijeen. Te behande len punten zijn: Aanwijzing en beëdiging tweede plaatsvervangend gemeente-ontvanger. Aanwijzing tweede waarnemend administra teur van het grond- en waterbedrijf. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het ver lenen van eervol ontslag aan W P van Hei ningen als onderwij/er aan school IV, u.l.o. Alsvoren inzake de ontwerp-instructie voor het personeel van de keuringsdienst van vee en vlees in de kring Gorinchem. Alsvoren tot vaststelling van een verordening tot regeling van een uitkering over het tweede kwartaal 1950 aan een deel van het gemeente-perso neel. Alsvoren tot vaststelling van een veror dening tot toekenning van een gratificatie aan personeel van de gemeente over 1950. Alsvo ren tot verdaging van de beslissing op het ontwerp-uitbreidingsplan vpor „De Peulen", Verdaging van de beslissing op het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „Wil helminalaan", met bebouwingsvoorschriften. Alsvoren om bij onderhandse aanbesteding op te dragen aan het aannemingsbedrijf Zancn en Van Harten te Bergambacht het ophogen van het bouwterrein het uitbreidingsplan „Wilhel- minalaan", voor 82 woningen. Alsvoren om in principe te besluiten tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de vereniging „Volkshuisvesting", ten behoeve van de bouw van 18 en 12 arbeiderswoningen in het uit breidingsplan „Wilhelminalaan". Alsvoren tot het verkopen van in het uitbreidingsplan „Wilhelminalaan" gelegen gronden aan de vereniging „Volkshuisvesting". Alsvoren tot het kopen van enkele percelen, gelegen in de Peulen. Alsvoren tot het inbrengen van gron den in hét grondbedrijf. Alsvoren tot het ver lenen van een subsidie aan de vereniging voor Christelijk voorbereidend hoger en middel baar onderwijs te Gorinchem en tot wijziging van de subsidieregeling voor het Christelijk Lyceum te Dordrecht. Alsvoren inzake subsi die-aanvrage van het Comité voor kinderuit zending alhier. Alsvoren tot het verlenen van subsidie aan de Vereniging voor veiljg ver keer. afdeling Hardinxveld. Alsvoren tot le galisatie van de tijdens de bezetting vastge stelde verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting. Alsvoren tot legalisatie van de tijdens de bezetting vast gestelde verordening tot heffing van opcenten op af? hoofdsom der personele belasting. Voor- steAjëp de commissie voor de strafverordenin gen tot legalisatie van een tijdens de bezetting vastgestelde verordening tot wijziging van de bouwverordening. Alsvoren tot wijziging van de Algemene Politieverordening. Alsvoren tot vaststelling van een nieuwe verordening tot regeling van de Sluiting van kappers- en bar biersondernemingen. Alsvoren tot afwijzende beschikking op het adres van de sigarenwin keliers om verlenging van het sluitingsuur. Verpachting gemeentegrond. Goedkeuring wijziging begroting Maatschappelijk Hulpbe toon. dienst 1949 Idem. dienst 1050. Vaststel ling comptabiliteitsbesluiten. Reclames school geld. AANBESTEDING. Hardinxveld. Na gehouden openbare aan besteding is het aanleggen en rioleren van enkele straten in het uitbreidingsplan „Wil helminalaan" opgedragen aan het Aanne mingsbedrijf Zanen en Van Harten te Berg ambacht voor de som van f 87127.Bij de vaststelling van het bestek en de voorwaar den voor de uitvoering dezer werkzaamheden hebben B. en W. zich op het standpunt ge steld. dat het ophogen van de terreinen be hoort te geschieden door de aannemers van de woningen. Bij nader inzien en ook bij het Ministerie van Wederopbouw is gebleken, dat het gewenst is de terreinen, nodig voor de bouw van 30 arbeiderswoningen traditio nele bouw en 52 systeemwoningen, volle dig bouwrijp te maken. Voormeld aanne mingsbedrijf is bereid voor de ophoging van de bedoelde terreinen incl. de levering van zand en grond, zorg te dragen voor de prijs van f 12716.—. B. en W. stellen de raad voor deze onderhandse aanbesteding aan bovenge noemde firma op te dragen. In de vergadering van de raad van 2.5 April is in handen van B. en W. gesteld een adres van het Comité voor de kinderuitzen- ding, om subsidie uit de gemeentekas. B. en W. stellen de raad voor dit adres ter afdoe ning dpor te zenden aap het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, daarbit dit be et uur in overweging gevende op het verzoek gunstig te beschikken. i AARDAPPELMOEHEID. In een radio-vraaggesprek, dat in het Land bouwkwartier van de afdeling voorlichting van het ministerie van landbouw, vissery en voedselvoorziening op Maandag 5 Juni, van 19.4520.00 uur over de zender Hilversum II zal worden uitgezonden, zullen de heren H. L. Groenendijk van genoemd ministerie, mr! F. du March ie Servaas. van de afdeling plaj. tenziektenkundige aangelegenheden, eveneêft van genoemd ministerie, ir. H. Smeenk, verte genwoordiger van de Stichting voor de Land- bouw, en de heer Benthen, aardappelteler, een discussie houden over de bestrijding van da aardappelmoeheid. Vrijdag 2 Juni. HILVERSUM I. 402 M. 18.15 Nederlands Bijbelgenootschap; 18.30 Diaconessenkoor; 18.45 Het Middenstandsonderwys; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuitzending; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gramofoon; 20.15 Omroeporkest; 21.00 Boekbespreking 21.20 Promenade Orkest en Solist; 21.50 Gramofoon; 22 25 Philharmonisch Orkest en Solisten; 22 45 Avondoverdenking, 23.00 Nieuws; 23.15 Gra mofoon. HILVERSUM II. 298 M. 18 00 Nieuws; 18.15 Accordeon Orkest; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Accordeon Orkest; 19.30 Op bezoek bij anderën; 19 45 Klankbeeld;, 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20 IS Vu ooi en Piano; 20.35 De bedreiging der mense lijkheid in de crisis der huidige cultuur, 21.00 Verzoekprogramma; 21.40 Klankbeeld; 22.00 Buitenlands overzicht; 22.15 Dansorkest; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gramofoon, Zaterdag 3 Juni. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 en 8.00 Nieuw* 8.15 Gramofoon; (9.30—9.35 Waterstanden); 10 00 Voor de kinderen; 10.15 Gramofoon, 11.00 Voor de zieken; 11.45 Orgelconcert; 12.00 Gra mofoon; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 14.00 Promenade Orkest; 14.50 Blokfluit; 15.15 Letteren en Kunsten; 15.50 Gramofoon; 16.10 Accordeonmuziek; 16.30 Gyegoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalistiek weekoverzicnt; 18.25 Lichte mu ziek: 19.00 Nieuws; 19.25 Parlementsoverzicht; 19.45 Voor de padvinders; 2000 Nieuws; 20.15 Lichtbaken; 21.00 Gevarieerd programma 21.45 Puzzle; 21.55 Populair concert; 22.35 Benelia; commentaar; 22.45 Avondgfbed; 23.00 Nieuw; 23 15 Maastrichts Stedelijk Orkest en Solist HILVERSUM H. 298 M. 7 00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoon; 10 00 Medische causerie; 1005 Morgenwijding; 10 20 Voor de arbeiders; 11.35 Viool en Piano; 1200 Gramofoon; 1233 Trio; 13.00 Nieuws; 13 15 Gramofoon; 13 30 De rode tent, 13 40 Gramofoon; 14 00 Voor de jeugd; 14.20 Lichte muziek, 15.00 Boekbespreking; 15 15 Kamerorkest en Solist; 16.00 Van de wieg tot het graf, 16.15 Gramofoon; 16.45 Sport; 17.00 Gramofoon; 17.30 Voor de jeugd; 1800 Nieuws; 18.15 Piano; 18 30 Strijdkrachten; 19.00 Staalkaart. 19.30 Lezen in de Bijbel: 1945 Passepartout, 2000 Nieuws; 2012 V.A.R.A- varia; 20 15 Dansmuziek. 20.45 Gevarieerd pro gramma: 2145 Socialistisch commentaar; 22.00, Sextet; 22 25 Hoorspel. 22 45 Gramofoon; 23.0(L Nieuws, 2315 Spoil, 23.30 Gramofoon. DE WONINGBOUW. Hardinxveld. B. en W. schrijven de ge meenteraad: „Naar aanleiding van het bij de stukken voor Uw vergadering van 2 Juli 1950 gevoegd schrijven van 't bestuur van „Volks huisvesting". spreken wij onze voldoening uit o\er het feit. dat door het initiatief van deze \erehiging ook het woningbouwvolume 1?5Ü voor deze gemeente weder volledig tot gel ding kan worden gebracht. Gaarne stellen wij u voor, in principe te besluiten tot medewerking aan de voorgeno men bouw van resp. 18 en 12 woningen in het uitbreidingsplan „Wilhelminalaan", door het verlenen van de nodige bouw- en grondvoor- schotten voor elk der complexen en het toe kennen van jaarlijkse bijdragen in de exploi tatie-tekorten Na de aanbesteding op 8 resp. 11 Juni de gunning van deze werkobjecten, zullen wij u voorstellen doen tot voorlopige vaststelling van de bedragen van voorschot ten en bijdrage Voor '3e bouw van de complexen van resp. 18 en 12 arbeiderswoningen in het uitbrei dingsplan „Wilhelminalaan vraagt het be stuur van „Volkshuisvesting van de gemeente te koop gedeelten van de percelen grond ter grootte van 2588 61 en 1758 M2.. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de percelen aan genoemde vereniging te ver kopen voor een prys van f 9.— per M2. AUTO TE WAJ-ER. Hel- en Boeieop. Toen de groentehande laar T L. van Lexmond. na zijn klantenbe diening in deze gemeente met zijn vrachtauto waarin ook zijn dochter zat. huiswaarts keer de. reed hem ter hoogte van de Bosseheul de bus tegemoet. Om deze te laten passeren ging hij met zijn auto zo kort langs de wegberm staan dat de wielen verzakten, waardoor de auto kantelde en in de brede wetering te recht kwam. Tot groot geluk der inzittenden bleef de wagen op zijn kant liggen. De heer A. Holl Hzdie het ongeval had aangezien, sprong direct op de auto en wist de cabine deur te openen, waardoor 't L. en zijn doch ter zich naar buiten konden werken. De auto werd door een takelwagen op het droge ge haald. Nog een auto-ongeval had eind der vorige week plaats, dat echter gunstiger afliep. De chauffeur Van V., van Meerkerk, kwam met zijn vrachtauto de Zwaanskuikenbrug over rijden in de richting dezer gemeente. Toen hij links af wilde slaan manoeuvreerde hij zodanig dat hij met de voorwielen over de aldaar staande betonnen schoeiing schoot en bleef hangen. Met een kelderwind en behulp van een vrachtauto werd de auto weer op de weg getrokken. VERHARDING HEKENDORPSE BUURT. Hekendorp. Op de laatst gehouden ingelan den-vergadering besloot de polder Grpot-He- kendorp over te gaan tot verhardingen het voorzien van een teerlaag van de Heken- dorpse Buurt. De uitvoering van dit werk werd onderhands opgedragen aan de firma Versluijs te Oüdewater. Daar ook het gedeel te van de Buurt, in onderhoud bij de polder Klein-Hekendorp. en het gedeelte, grenzende aan de bebouwde kom der gemeente Heken- dorp zullen worden verhard en van een teer laag Voorzien, zal de verbinding tussen Oüde water en Hekendorp in de naaste toekomst aanzienlijk zyn verbeterd en velerlei andere pijnen komen tot bedaren door Sanapirin (Mjjnhardt). Buig|a 00 tabl. 76 cent. 25 UbL 40 cent. (Adv.) Kinderdijk. In verband met de actie finan ciering Ned. Rode Kruis zal het Arbeiders Mannenkoor JKunst Na Arbeid in combina tie met de ..Zuiderzanger", onder leiding van de heer Joh Hendrix deelnemen aan de uit voering op Zaterdag 3 Juni op het terrewj speelweide Zuiderziekenhuis te Rotterdam. ZWEMINRICHTING GEOPEND. Krimpen a.d. Lek. Niettegenstaande het herfstachtige weer werd Zaterdagmiddag toch 1 de geheel vernieuwde en verbeterde bad- en zweminrichting „Schuwagt" officieel in ge bruik genomen. De voorzitter van de stich ting. mr Van der Willigen, burgemeester vsn Lekkerkerk. sprak een openingswoord. Spre ker bracht dank aan de raden der gemeen ten Lekkerkerk en Krimpen a.d. Lek voor de financiële steun Ook bracht spreker dank aan de particulieren voor hun medewerking en aan het Technisch Bureau in de Krimpe- nerwaard. in het bijzonder de wnd. directeur J de heer Bakker, voor het keurige werk. Ver der deed het spreker genoegen, dat de heer L. Helleman weer als badmeester zal optre den en hoopte, dat deze nog jaren als zoda- n g zal fungeren De zwemelub ..Sparta" bood bij monde van de heer L. Helleman, aan het stichtingsbestuur een vlag aan. bestaande uit een wit veld met overhoeks drie helder blau we strepen, voorstellende de stromende ri vier de Lek. met aan het ene eind het wspeo van Krimpen a d. Lek en aan het andere eind het wapen van Lekkerkerk. De voorzitter was voor deze attentie zeer erkentelijk en memo reerde de propaganda die uitgaat van de zwemclub. Op verzoek van de voorzitter 4 knipte, daarna wethouder Van der Velde, van Krimpen a.d. Lek het lint door. waarmede de aanw ezige zwemliefhebbers toegang werd ver leend tot de bassins. In het bijzonder was dt jeugd goed vertegenwoordigd, zodat ondanks de donkere lucht en sterke wmd het bad aardig was gevuld. Krimpen aan de Lek. „De R e i s d u i f'. De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht van Corbeil, afstand 396 KM. In concours 118 duiven. De uitslagen waren: 1 11 en 26 M. Wesbroek; 2 C. van der Linden; 3 4 5 17 en 20 J. W .Mos; 6 W. den Otter; 7 21 en 28 P. D. de Jong; 8 D. Nobel; 9 J. Romijn; 10 Gebr. Nobel; 12 en fö J. P. Gouwens; 14 W. J Gouwens; 15 en 27 J.J C. Brand; 16 A. H. Roest; 24 J. Brand, 25 W. T. Graafland 29 J. van Vugt. „Spart a". Op de driekamp-turnwed- strijd met Pinksteren te Gouderak. behaalden de afdelingen van de gymnastiekvereniging Sparta". te weten Dames Sr., Dames Jr. eo Heren, allen een eerste prijs. Ouderkerk a.d. IJssel. Er begint tekening te komen in de woningbouwplannen voor dit jaar aan de Wilhelminastraat. Een partij ste nen werd reeds aangevoerd, een directiekeet verrees, terwijl de te bouwen woningen wor den uitgezet. Het wachten zal nu op de heierf zijn. NIEUWSBLAD VOOK Zl'lD HOI.I AND EN UTKECHI schoonhovrnscbe Courant VRIJDAG 2 JUNI 1951 VEERTIG J AR BESTUURSLID VAN GROENE KRUIS Krimpen a.d. IJssel Op Vrijdag 26 Mei werd een buiiengewone bestuursvergadermg gehouden van de afdeling Krimpen ad IJssel der vereniging „Het Groene Kruis" ter her denking \an het feit, dat de heer C van der Giessen op 27 Mei de dag herdenkt waarop hij vóór 40 jaren als bestuurslid van deze af deling werd gekozen en sindsdien dit be stuurslidmaatschap ononderbroken heeft ver vuld. De voorzitter, burgemeester Aalbers, bracht met enige welgekozen woorden de fe licitatie van het bestuur aan de heer Van der Giessen over. waarop hij hem als herinnering aan deze heugelijke dag een zilveren legpen ning met een symbolische voorstelling van het Groene Kruiswerk, benevens een vulpen °VDe^W Van der Giessen zeide in zijn dankwoord, dat het Groene Kruis hem na aan het hart lag en dat dit geen lege woorden waren, bleek uit het feit. dat hij de voorzit ter een schrijven overhandigde van de N V. C. van der Giessen Zonen s Scheepswerven waarin een bedrag van f 10 000werd toe gezegd voor het Bouwfonds van het Groene Kruis, welk Bouwfonds bestemd is voor het bouwen van een nieuw Wijkgebouw Deze gift werd door het bestuur natuurlijk van harte aanvaard en zal zeker het zijne er toe bijdragen, dat het nu te kleine Wijkge bouw straks zal kunnen worden vervangen door een modern pand, dat aan de huidige tisen van de volksgezondheid in alle opzich ten kan voldoen. Zaterdag j.l. heeft het Chr. Mannenkoor „l'Esperance". alhier, onder leiding van haar directeur, de heer Pors, een bezoek gebracht aan de T B C -afdeling van het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam, waar het voor de pa tiënten heeft gezongen. BI) het aan het slot gezongen volkslied stemden de patiënten apontaan mede in. Na een tractatie op koffie met koek. keerden de leden van „l'Esperance" vold^ap over dit bezoek, huiswaarts. Lange Ruige Welde. Evenals het vorig jaar cal ook dit jaar weer een autotocht voor ouden van dagen en invaliden worden geor ganiseerd in samenwerking met de gemeen ten Waarder. Barwoutswaarder en Rietveld. Waarheen de tocht zal gaan. zal nog nader worden bepaald. Dit zal ook afhangen van de geldmiddelen, waarover men beschikt. In ver band hiermede zal in het tijdvak van 5 t.m. 17 Juni voor dit doel een collecte worden ge houden. Voorta ataat een voetbalwedstrijd op het programma tussen de voetbalclubs „Rijn- •treek" uit Nieuwerbrug en ..W D Suit Lange Ruige Weide, waarvan de opbrengsf ten bate van de te maken autotocht zal ko men Dit Jaar zal de terugtocht plaats vinden ▼la het Laageind en de Kerkweg in deze ge meente .waarna de stoet bij het gemeente huls zal worden ontbonden. Aan de muziek vereniging „O.BK." uit Driebrugge zal wor den gevraagd de oudjes met muziek in te halan. Lekkerkerk. Bij het te Rotterdam gehouden examen slaagde mej. N. Broere Gd. voor cou- peuse Voetbal Zaterdag verloren de juni- eren B met 2—3 van de Donk-junioren E uit Gouda na eerat niet 20 te hebben voorge- ^Zopdaf werd vriendschappelijk gespeeld Lekkerkerk II—DHB I uit Rotterdam en Lekkerkerk III—DHB II. LFC 2 won met 9-H) en het derde elftal met 9—6. Voor de competitie werd Maandag nog ge- apeeld Donk 4 (Gouda)Lekkerkerk 4 Donk wist <joor een 3—1 overwinning op beide pun ten beslag te leggen. Voetbalwedstrijd ten bate van reis ouden van daten Loxmond. Donderdag werd een voetbalwed- ftrijd gespeeld, die een bijzonder karakter had De opbrengst zou namelijk ten goede komen voor het reisje voor de Lexmondse ouden van dagen Een elftal uit de personeels vereniging van de „Twee Provinciën' ve'ke hat initiatief tot deze wedstrijd genomen hat kampte tegen de S. en O. VPFF te Go rinchem en wist een 3—1 overwinning te boeken. Helaas liep het weer niet erg mee sn dit was zeer goed te merken aan de be langstelling. De muziekvereniging zorgde ▼oor een mooie muzikale omlijsting Deze not litrljci t 65 98 op. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Lexmond. Aan de heer G de Jong. opzich ter over de landerijen van de leden der fa- Bdlie Verloren van Themaat. is de ere-me- aallla verbonden aan do Orde van Oranje Nassau in zilver, toegekend. Lexmond. Tot gecommitteerde van de pol der Laxmond is met bijna algemene stemmen gekozen de heer A. Scherpenzeel. Meerkerk De extra collecte voor de Herv. kerk bracht f 217 59 op. Moerkerk. Gedurende de maand Mei is aan het hulppostkantoor bij de Rijkspostspaar bank ingelegd f 6679.90 en terugbetaald f 3629—. Moordrecht. Moordrecht II speelt Zondag middag voor de promotiecompetitie Reserve eklasèe te Krimpen aan de Lek tegen DCV Moordrecht heeft tot heden vijf punten Uit drie wedstrijden. Zaterdag werd DCV II ln Moordrecht met 5—1 verslagen Indien Moordrecht de zaak energiek aanpakt kun nen wederom winstpunten aan het saldo toe gevoegd worden. Mo or dracht Ds ln doza gemoente gehouden •ollecte van de Samenwerkende Christelijke fcnderbeschermingsorganisatle heeft opge bracht totaal f 41.50. Luilakviering. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag voor Pinksteren vindt in deze gemeente steeds de traditionele luilak- Viering plaats. Reeds spoedig na 12 uren ver schijnen de Moordrechtse jongelui op straat, gewapend met toeters, treinen van pannen en potten, ja zelfs hele fornuizen achter zich aan slepend ,om zoveel mogelijk leven en lawaai t# maken. De politie, bekend met deze oude traditie, zorgt wel op straat aanwezig te zijn om toe te zien. dat zich geen wanordelijk heden voordoen of dat de levenmakerij ont aardt in vandalisme. Zij knijpt die nacht een oogje dicht. Wanneer het echter te erg wordt ls de luilakviering spoedig ten einde. Ook de- is luilaknacht hebben de jongelui het grote genoegen mogen smaken, dat bijna alle Moor- orschtenaren wakker werden van dit la waai. Kwistig werden de straten bestrooid met luilakbloemen en planten-, zodat de ge meentereiniging handen vol werk had om de gemeente met de Pinksterdagen wederom een schoon aanzien te geven. Voetbal. Voor de promotiecompeti- tU reserve derde klasse K.N.V.B. ontmoette Zaterdagavond Moordrecht 2 D.C.V. 2 op het terrein aan de Middelweg. Moordrecht 2 heeft deze wedstrijd met flinke cijfers gewonnen, hetgeen zyn oorzaak vond in het feit, dat de Moordrecht-voorhoede veel productiever was dan de D C V voorhoede. In het veld vec- ■hilden de ploegen weinig ln kracht, doch de opgezette aanvallen van de thuisclub waren veel beter, sneller en werden uitstekend af gewerkt. Hierdoor won Moordrecht deze wed strijd ook verenend. De thuisclub speelde met de vrij straffe wind in de rug. Na de rust had IJ C V. dit voordeel en was toen het meest aamallend. Na tien minuten krijgt De Bruin net voor het strafschopgebied de bal vrij en wa-"gt met het windvoordeel een hard schot, dat doel treft 1—0. Na een kwartier verliest de uitgelopen D.C.V. doelman de bal. B. van Adrichem bemachtigt de bal, speelt zich vrij, passeert de doelman en schiet tactisch en rus tig de bal tussen de twee verdedigers, die het doel dekken, in 2—0. Als A. van Adrichem Op de andere vleugel de bal goed voorzet, kopt C. Kasbergen de bal vallend in het doel 30. D.C.V. tracht het spel te verplaatsen, doch Moordrecht heeft de smaak te pakken. Even voor de rust breekt De Bruin goed door en weet in moeilijke positie te scoren 4—0. Na de rust is D.C.V. met het windvoor- deel het meest in de aanval geweest. Eerst na 20 minuten wordt keeper Boere van korte afstand gepasseerd 4—1. Bij een snelle Moor drecht-aanval op links komt de bal bij B. van Adrichem, dia hoog inschiet 51. Met deze stand komt het einde. Moordrecht 2 heeft thans 5 punten uit drie gespeelde wedstrijden. Nieuwland. Ten bate van de Herv. kerk is f 32 93 gecollecteerd. Nieuwrrkerk aan de IJssel. Als onderdeel van het vijfjaren plan. dat ln 1950 tot uitvoe ring zal kunnen komen, hebben de Spoorwe gen voorgesteld een duiker onder de Scholla- vaartse Tocht en het kunstwerk Ringdijk— Kerklaan aan te leggen voor een bedrag van f 100.000. Nleuwerkerk aan de IJssel. De Handeldrij vende en Industriële Middenstandsveremging, heeft met haar rebus om da tocht van da Ouden van Dagen te financieren, groot succes gehad. De prijsvraag bracht ongeveer f 600 op. Er waren 751 goede oplossingen. De tocht zal gehouden worden op 21 Juni en in tegen stelling met vorige jaren, gaan de oudjes reeds om half tien op pad. Burgemeester J. C. Vogelaar is benoemd tot bestuurslid van de Prins Alexander polder. ln deze gemeente is een afdeling gevormd van het Koningin Wilhelminafonds. In het da gelijks bestuur hebben zitting: mevr. Den ToomVan Leeuwen, zr. Van Andel en mej. J de Groot, en de heren A. Radder en G. de Jong. Het comité van aanbeveling bestaat uit de heren: burgemeester J. C. Vogelaar, eer ste wethouder W. Koolhaas, tweede wethouder A. C. Verboom, gemeente-secretaris H. Smets, dr. S. J. Hage, pastoor G. J. Morsch en ds. J. J. Timmer. Uit het verslag van de Zuldplaspolder blijkt, dat in 1949 weinig gemalen is. 18.640 800 M3. water werd uitgeslagen. De voor 1950 op gemaakte begroting sluit in ontvangsten en uitgaven op f 245.134. De omslag werd voorge steld op f 24 Jjei H.A. GevonBen: Ceintuur, pakje pruimta bak, zadeldekje. damestasje, bus olie. gummi bal. bijbeltje, poesje. Inlichtingen politie-bu- reau. Aanrijding. Nleuwerkerk aan de Uesel- Tweede Pink sterdag had op de viersprong op het dorp een aanrijding plaats tussen een motorrijder en een fietser. Van de motor bleken de remmen niet te functioneren, terwijl de berijder de heer K. Verweij. uit Zevenhuizen, niet in het bezit bleek van een rijbewijs. De fiets werd zwaar beschadigd. Met wat lichte blessures liep het ongeluk af. De heer D. Albers. is als hulppostbode der P.T.T. in dienst getreden. Doordat zr. Van Andel in het losse grmt op de Kerklaan slipte, kwam ze met haar hulpmotor te vallen. Ze liep schaafwonden op aan armen en benen en haar motor werd vrij ernstig beschadigd. Aan de heer K. de Rooij, hoofd der 2de bijzondere school aan 's-Gravenweg. is voor onbepaalde tijd ziekteverlof verleend. Door het plotseling stoppen van een per sonenauto op de rijksweg, werd de chauf feur van een achterop rijdende vrachtwagen geladen met eieren, voor de keus gesteld een botsing te vexoorzaken of in de berm te rij den. Hij verkoos het laatste, maai zakte zo danig met zijn auto weg. dat de wagen pas uren later op de weg stond. Een paar kisten eieren moesten het ontgelden. Nleuwerkerk aan de IJaeel. Tot tijdelijk on derwijzeres aan de le openbare lagere school ls benoemd mej. C. J. de Ruiter tt-Gorinchem DANKBETUIGING VAN DE KONINGIN. NIeuw-Lekkerland. De burgemeester dezer gemeente deelt mede. dat door hem is ont vangen een foto-copie van een brief van de Koningin, waarbij Zij Haar dank betuigt aan hen, die Haar ter gelegenheid van Haar ver jaardag op 30 April gelukwensen zonden De inhoud van de brief luidt als volgt: „Het ls mij niet mogelijk, de talrijke gelukwensen, die mij ter gelegenhied van mijn verjaardag uit alle delen van het land bereikten, per soonlijk te beantwoorden. Ik zie mij daarom genoodzaakt uw tussen komst in te roepen om aan de gemeentebe sturen. gemeenteraden en de bevolking van de gemeenten, die van hun belangstelling blijk gaven, mijn oprechte dank te betuigen Onze vroegere dorpsgenote. mej. N. M de Groot, thans te Deventer, slaagde voor het einddiploma krankzinnigenverpleging. NIeuw-Lekkerland. Aan de heer J D. Seip, hoofd van de openbare school, is eea verlof verleend van ongeveer «ee weken Tot waarnemend hoofd gedurende die tijd i« aan gesteld de heer P. Bijl. onderwijzer aan de school. NIeuw-Lekkerland. In de Ned. Herv Kerk zijn Zondag onder de gewone collecte drie extra giften ontvangen, namelijk twee van elk f 10.— en één van f 25—. alle bestemd voor de kerkvoogdij. VOETBAL. Nleuw-LekkerkUnd- De door WE georga niseerde serie-wedstrijden op 2e Pinksterdag hadden het volgende resultaat: A. WE I—Stedoco I (Hoornaar) 3—2: B. Zwerver I (Kinderdijk)—Merwesteijn I (Dor drecht) 21; Verliezersronde: Stedoco I Merwesteijn I 3—2- Winnaarsronde: WE I— Zwerver I 6—2- In een vooral voor de rust, door WE goed gespeelde wedstrijd, is het haar gelukt in de laatste ronde een prachtige 6—2 overwinning te behalen Na ongeveer tien minuten spelen was het de WE-linksbuiten. die zlin club door mooi spel de leiding korf geven (10). kort daarop gevolgd door een doelpunt van de midvoor uit een mooie pass van de rechts buiten (2—0). Hierna ging het spel even ge lijk op met WE wat gevaarlijker in de aan val Uit een der aanvallen was het weer de linksbuiten, die met een zuiver achot de zege vergrootte (30). Zwerver kwam nu wat meer opzetten en de rechtsbuiten slaagde er in uit een voor zat van links met een kopbal te scoren (3—1). Na wat heen en weer golvend spel en wat wederzijds afgeslagen aanvallen, door goed op;-eden van de keepers, kwam WE weer naar voren en het gelukte de midvoor uit een pa.-s van links te doelpunten. (4—1). met welke stand de rust iog'ng- Na de pauze was WE gelijk in de aanval, de bal ging van de rechtsbinnen naar de rechtsbuiten, deze ze e voor en de midvoor schoot, in (.5—1). Het doelpunt werd korte tijd later gevolgd door een doelpunt van de linksbuiten uit een goed opgelette aanval Nu werd het spel veel mmder en na nog een doelpunt van de Zwerver-rechtsbuiten (6eindigde de wedstrijd. WE I heeft dus de eerste pms. een fraéie beker: Zwerver I de tweede prijs, een lau wertak S'pcioco I de derde pms. een lauwer tak en Merwesteijn I de vierde prijs, een medaille. Oud-Alblas. In de vpfge raadszitting onder voorzitterschap van burTgemee* er C. J Dob- ben de Bruin is het bouwplan nu definitief met vier tegen drie stemmen verworpen. Door deze uitslag zal het bouwen van nieuwe wo ningen voor enige jaren tot de onmogelijk heid behoren. Papendrecht sppelden Zaterdagmiddag een wedstrijd tegen de a- en b-junioren uit Dub beldam. De a-ploeg der roodzwarten won met 4—2. De c-jumoven verloren met 2—1. De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield een wedvluch* uit Corbeil. De afstand was 392 KM. De duiven werden losgelaten om 11 uur met een sterke Westenwind De eerste ti°n prijzen werden behaald: 1 4 19 en. 21 G. C. Viveen: 2 W Buijs; 3 en R W. de Lange: 5 G Herwig; 6 C. van der Linden; 7 en 30 P Post; 9 en 23 B. van Duin; 10 en 20 L. M. van Os; 11 en 32 Verdoorn; 12 Nederlof- Veth Aankomst eerste duif 4 25 uur. snelheid 12018 meter: aankomst laatste prijsduif 5.03 uur, snelheid 1076.5 meter. NIEUW 8CHOOLHOOFD geïnstalleerd. Polsbroek. Onder veel belargstelling vond D.n.-d-s~vnn-4 de ^«tallatie ol?-»« v- het nieuwbenoemde hoofd aan de Eben Haezer-*. school, de heer P. van Buu.en van t> reef- kerk. Dp von-r'tte- «nrak een woorri v»n welkom tot de burgemeester, de bestuursleden en het peisoneel van de Samuëlschool te Polsbroe- Behoefte un landbouwhutehoud- scholen in dese «treek. Ottotend. Dat het geen winter behoeft te zijn om een goed bezochte vergadering te krijgen, bewees de kring ..Alblasserwaard" van de CBTB Afgevaardigden van alle tien afdelingen vulden Zaterdag het gebouw der Chr landbouwschool te Ottoland, Tengevolge van ziekte van de secretaris, de heer K. Aantjes. moest de behandeling van diens jaarverslag worden uitgesteld. De heer G van de Wolf. de kringfinancier, deed ,in zijn verslag uitkomen dat er van een gezond verenigingsleven sprake is. De heren J. WeiJ- enberg en A R. Dijkema gaven een uiteen zetting van hetgeen zich in het afgelopen jaar rondom de Chr lagere landbouwschool te Ottoland en da Chr. landbouwwinterachool te Gorinchem afspeelde Lettend op d* *rot« leerling toeloop, dreigt het Ottolandse ge bouw te klein te worden. Mogelijk zal binnenkort besloten worden een lokaal bii te doen bouwen De aanwezigen stelden in verband hiermede tot hun voldoe ning vast dat de school een steeds grotere plaats gaat innemen bij de bevolking. De reorganisatie van de uitvoering der sociale wetgeving bracht de gemoederen danig in beweging. Algemeen zag men in. dat ver schillende svmptomen op verambtelijking wij zen. De plaatselijke afdelingen zullen in over leg met de organen van de Holl. Mij van Landbouw er bij de Stichting v. de Landbouw •r op aandringen de Alblasserwaard in drie rayons te verdelen. Bij de benoeming van functionarissen moet er speciaal op gelet worden dat betrokkenen goed met de bedrijfsgenoten kunnen opschie ten De behandeling van de vraag, in welke gemeente geiiverd moet worden voor oprich ting van een Chr. landbouwhuishoudschool. vorderde eveneens geruime tijd. Men kwam tot de conclusie dat er in de Graafstreek een school moet komen en dat er ook langs de Lek behoefte bestsat aan een dergelijke school Een commissie, bestaande uit de heren G v. d Wolf J P de Haan G H. Spek en J Aan tjes. zal nader bepalen aan welke gemeente langs de rivier voorkeur moet worden gege ven. Nog enkele organisatorische vraagstuk ken passeerden tenslotte de revue. Ouderkerk aan de IJssel. De postduiven vereniging „Keer Weer" hield Zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Qulvrain (België». Afstand 185 KM Deelname 220 dui ven. Gelost 12 45 uur. Snelheid eerste duif 1122 40 meter per minuut; laatste duif 760 50 meter per minuut. De eerste tien prijzen wer den als volgt behaald: 1 G. Rolloos: 2 en 22 P. Lingen Mz.: 3 H. Verdoold; 4 6 9 10 14 28 43 44 en 54 P. Peterse; 5 A. van Ommen; 7 27 41 en 52 P. Boers: 8 en 15 T. de Jong: 11 49 en 50 H A. Opschoor; 12 36 en 51 N. Speksnijder; 13 18 23 en 35 S. Oosterom. Papendrecht. Korfbal Zaterdagmiddag speelde P K.C. 1 een wedstrijd tegen de oud spelers van P.K.C. De oudjes hielden lang stand maar tegen het eind van de strijd bleek het uithoudingsvermogen uitgeput te zijn, zo dat P K C. 1 zegevierde Een combinatie van het tweede en derde 12-tal speelde een wedsrtijd tegen Snel 1 uit Dordrecht. De Snellisten waren sterker en wonnen met 4—3. Een junioren twaalftal van P.K.C. trok naar Vriendenschaar te Hardinxveld om het daar tegen de junioren op te nemen. De P.K.C. ju nioren moesten met 42 het onderspit del- De gemengde zangvereniging „Harmonie" hield Vrijdagavond in de Blauwe Zaal een contact-avond voor leden met hun dames De avond werd gevuld met zang, muziek en voor dracht. Voetbal. De a- en «-Junioren *an werd kerdam en vervolgens las hij een gelukwens voor van de inspecteur. Bii'-ccm^ertc Sch euder* heYdPcht in een ernstige en gloedvolle rede gewichtige stap van de ovèrgang van Geriieen.e schooi naar Bijzonder Onderwijs. Hierna sprak namerns de Samuëlschool. de heer A. van Buuren. die op een prettige en Vruchtdragende samenwerking tussen Dorp en Dam m het belang van het onderwijs hoopte. Namens het personeel sprak de heer Van Dieren, Na de pauze dankte het nieuwe hoofd der school de sprekers voor hun wensen en goede woorden. Ook de 1 ouders werd dank gebracht voor de ontvangst in de gemeente. Hij sprak bovenal de wens uit dat de school en de ouders biddend zouden samenwerken tot heil van de leerlingen. FeUbroekerdam. Aan de Chr school „Sa- muël"(hoofd de heer A van Buuren) werd ln de vacature W. Otte. benoemd tot onder wijzer. de heer F. Veen thans onderwijzer aan de Ned. Herv. school te Opheusden. AUTO TEGEN LICHTMAST. Sehelluinen. Een personenauto, afkomstig uit de omgeving van Boskoop, is Maandag morgen 7 uur met grote kracht tegen een der veertien lichtmasten in de omgeving van de spoorwegovergang gereden De zware ijzeren lichtmast, waarvan het onderstuk 150 kg weegt, brak af. Van de auto die de bestuurder gehuurd had. is veel ver nield. De schade aan de lichtmast ls begroot op f 785— Van de zes inzittenden is er een vrij ernstig gewond en op doktersadvies per auto naar huis gebracht. Volgens de bestuurder ls het ongeluk ver oorzaakt door defecte remmen De mondharmonicadub DOK behaalde Pinkstermaandag op een concours te Scher- penzeel met 283 punten een tweede prijs in de afdeling Uitmuntendheid. Sehelluinen. In een vrij scherpe bocht in deze gemeente verloor Maandag een met flin ke snelheid passerende motorrijder de macht over het stuur en kwam tegen een langs de weg staand hek terecht. De bestuurder en de duo-passagier liepen lichte kwetsuren op. wel ke behandeld werden door een passerende arts. VERGADERING VRIJZINNIG HERVORMDEN. Slledrecht Het was Zaterdagmiddag e«n ongewone drukte in het kerkgebouw m d vereniging van Vryzimug H«v°rmden [oen zeer vele afgevaardigden mt eamen gekomen waren voor de Provinciale Voorjaarsvergadering van de NWZ. Om drie uur sprak de voorgangster, mej. S Doets een kort welkomstwoord. Hierna werd de leiding overgedragen aan ds Hubeek uit Vlaardmgen die het openings woord sprak gevolgd door een Wijdlngs- WNadde Jaarverslagen van de secreten» en penningmeesteresee volgde besprekingen over het nieuwe reglement v,n11^*JNVV$1 v.n^. Tevens werd het maandblad „De Kande laar' onder de loupe genomen en werd ge- Wezen op de noodzakelijkheid van meerdere abonnementen Mej C. Covens uit Baarn hield een lezing over '„feesten". Spreekster verteld* daarbij van de feesten uit haar jeugd. Zij wees er vooral op dat het kind de door hem zelf gemaakte stukken en ver sierselen mag plaatsen waar dit verlangt wordt. Het was reeds rulm *es uur. toen na een korte wandeling, het verenigingsgebouw aan het Burgemeester Dryiberplem werd bereikt. te LEKKERKERK, Voorstraat 9, ieder* Woensdag 1 te NIEUW-LEKKERLAND, Lekdijk B 4a iedere Donderdag. Kantooruren 10 uur vm. tot 3 uur n m- Ook voor omzetting van iniehrij'rin- gen Grootboek 1946 ln 3° obllgotiën (Adv.) Slledrecht. De accordeonvereniging Alte Kameraden, dirigent de heer G Hommersom, heeft 2e Pinksterdag deelgenomen aan het bondsconcours te Leiden en behaalde in de 2e afdeling de cers'e prijs met 349V, punt. met verplicht nummer „Strauszklanken" bew. J. Lingrd cn vrij nummer ..Pinksterbloemen" van P. B. Bisselink. PINKSTERCONFERENTIE v.c.j.b. Slledrecht. Op de beide Pinksterdagen wa ren ongeveer honderd leden van de Vrijz. Chr. Jongeren Bond te Haastrecht bijeen voor hun gewestelijke conferentie. De hoofdleiding was in handen van ds. C Beukman, landelijk voorzitter van de V.C.J.C. De conferentie welke werd gehouden in t gebouw Concordia droeg als thema „werke lijk mens zijn". Na de inleiding verzamelde men zich om het kampvuur Honderden dorpsgenoten ga ven hierbij blijk van hun belangstelling. De gezamenlijke Pinksterdienst in de Ned. Herv Kerk die geleld w-erd door ds. W. da Voogd v. d. Straaten, werd zeer druk be« zocht. Solistenprijzen. Streefkerk. Op het gehouden solistencon cours te Slikkerveer, uitgeschreven door de ChrVZangersbond „De Drie Provinciën". be« haalde de heer J. Deelen in de eerste afde ling een 2e prijs met 133 punten en mej. Teum Deelen een 2e prijs met 142 punten ln de 3e afdeling. E.H.B.O.-DIPLOMA'S. Streefkerk. Op Dinsdag 23 Mei slaagden voor het eenheidsdiploma EHBO. waarvan 't examen werd afgenomen door dr. Hoofdman en dr. Ingelse uit Streefkerk, de dames P. Spek, B Bongers. D. de Jong, I. Swijnenburg en A. de Jong en de heren J. L. Verhoef. W. Blokland. K. Deelen en A. den Butter. Dr. Hoofdman wees nog op de noodzaak om steeds de oefenavpnden te bezoeken en dankte dr Ingelse voor het vele werk en d* tijd opgeofferd aan de afdeling. Jongetje te water. Stolwijk. In een onbewaakt ogenblik ge raakte een drie-jarig zoontje van een kermis exploitant in de Vaart bij de standplaats vooi woonwagens. Op het hulpgeroep van een broertje kwam spoedig hulp opdagen en kon de drenkeling op het droge worden gebracht. Hij was reeds bewusteloos, maar men ko» de levensgeesten opwekken. De kermis behoort weer tot het verle den. Dank zij het mooie weer bestond hier voor. in het bijzonder op Pinkstermaandag, zeer grote belangstelling. Alles is rustig ver lopen en er is geen wanklank gehoord. Stolwijk. De postduivenvereniging „De Blauwe Doffer" hield een wedvlucht uit Cor beil (F). De afstand was 408 k.m. De duiven werden gelost om 11 uur. Aankomst eerste duif 5.01.15laatste duif 5.40.10. Snelheid 1131 M. De prijswinnaars waren: A. v. d. Heuvel 1 en 5; W de Borst 2, 6 en U; T. Koot 3; T. van den Heuvel 4. 8 en 9, S. Uittenbogaard 7; Joh. Sleeuwenhoek 10 en 14; D. Masten broek 12; D. Vermeulen 13. Bij een wedvlucht vanuit Frienberg (D.) was de afstand 336 km. Aankomst eerste duif 11. 24 en 58; laatste duit 12, 36 en 52: A. van den Heuvel 1; P. Bol 2; D. Mastenbroek 3 en 5; S. Uittenbo gaard 4; T. Koot 6: W. de Borst 7 en S; T. v» den Heuvel 9 en 10. Gelost 6 uur. ONDERSCHEIDING. Zevenhulsen De burgemeester heeft het Hermnenngskruis Mei 1940 met de g*sp, uit gereikt aan de heer F. Kreft. Zevenhulsen. De postduivenvereniging „Stormvliegers" hield een wedvlucht vin Quievrain (België). De afstand was 188 kan. De uitslag was als volgt: A. Verhoeff 1 11; C. Zweere 2 26. A. Vent* I 4 19 22. M. P. Schotte 5 6; M. Stubbe 7 14; P. D. van Krm- nenburg 8 15 23; J. Dogterom 9 24 25; Th. van Heljningen 10 17. J. Stofberg. 12 18; B. Schmidt 13 21. K. van Kralingen 18 20; W. de Graaf 37. Aankomst eerste duif 19.8.17 uur. laatst* duif 16.27.35. waar een gemeenschappelijke koffiemaaltijd ïbruikt. Krimpenerwaard. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag ochtend 8 uur zijn aanwezig de artsen: j. N fa. van der Grient te fiergamoacht.'TeïeT K 1825—216; W J. Leeuwenburg te Ouderkerk aan de IJssel. Telef. K 1894-266; C. G. A. von Lmdern te Krimpen aan de Lek, Tëlef. K 1895 -451. Haastrecht - Polsbroek - Oudewater. De doktersdienst wordt van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen waargenomen door dr, Bonga te Haastrecht Telef. K 1821303. Moordrecht - Nleuwerkerk aan de IJssel. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot en met Maandagochtend 8 uur zal de doktersdienst In deze gemeenten waargenomen worden door dr. J. D. van Westendorp te Moordrecht, Te lefoon K 1827—315. Capelle aan de IJssel. Deze week wordt deze dienst waargenomen door dr. A. H. C. van Senus. Telefoon K 1804— 503. Zevenhulsen - BleiswUk. Medische dienst. Dr. W H. Verduljn de» Boer te Zevenhuizen. Telefoon K 1802204. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. Schoonhoven - Bergambacht. Deze dienst wordt Zaterdag en Zondag waargenomen door de heer Wensink te Berg ambacht Telefoon K 1825357.

Schoonhovensche Courant | 1950 | | pagina 3