SCHOONHOVENSCHE COURANT f 1 Stalin tegen oorlog? Vliegende schotel bij ,Mainbrace" Nederland wil meer zekerheid Nieuw middel tegen ratten en muizen Traagheid £en nieuw gewaad ZES VERGROTE BLADZIJDEN. MAANpAG 22 SEPTEMBER 1952. 84ste JAARGANG No. 112. NIEUWSBLAD VDORZUIDtiOLLAND EN UTRECHT Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bij voorultbeta llng 2.50 per 3 maanden. Voor Schoonhoven I 2.15 oer kwartaal Advertenties 1 tot 15 mlllltnetet 12.10 elke mm meer 1014 derde plaatsing tegen halve prijs. Familie berichten 10 cent per millimeter Telefoon 207 (K 1823) S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Gironummer 13763 [Molens gaan sfroom leveren In de rijksbegroting voor economi sche zaken voor 1953 wordt gezegd, dat het in de bedoeling ligt een aan- tal van de bestaande windmolens me de in te schakelen bij öe opwek king van electrische energie. Hiertoe zullen aan de eigenaars van deze mo lens credieten worden verstrekt voor de aanschaffing van de daarvoor no dige apparatuur. „Landhervorming" in Limburg Een al enige jaten hangende kwes tie, die in de gemeente Broekhuizen (Limburg) veel stof heeft doen op waaien, heeft in de gemeenteraadsver gadering haar beslag gekregendoor dat de raad besloot de in eigendom van de gemeente zijnde en aan inwoners verpachte grond zo te verdelen, dat de peitelen der grootste pachters on geveer 10% kleiner zullen worden. Dit zou de bedrijfsvoering der grotere pachters geen ernstige schade berok kenen. terwijl de „afgeroomde" grond kan worden toegewezen aan nieuwe gegadigden, in hoofdzaak kleine boe ren die hierdoor in staat worden ge steld hun economisch minder sterke bedrijven meer rendabel te maken, 't Voorstel werd met vijf stemmen voor en twee onthoudingen aangenomen. De lakse trage en omslachtige ma nier van werken op alle overheids kantoren is helaas maar al te zeer bekend. Iedereen die woont in de over-georganiseerde maatschappij wel ke ons land nu eenmaal is geworden, heeft regelmatig te maken met de of ficiële diensten van gemeente, pro vincie of rijk Zij alle drie hebben een reputatie van langzaam, onwel willend. onegvoelig voor klachten en onpractisch te zijn. Van die drie zijn de rijksdiensten echter zonder twijfel het ergste. De gemeentelijke diensten zijn, vooral in kleinere gemeenten, nog wat naast de deur. Men kan er dikwijls bezoeken brengen, men kent haast iedereen die er werkt en de lichamen zijn niet zo ontzettend om vangrijk dat de leiders er van geen overzicht meer hebben in het geheeL De provinciale griffie werkt eigenlijk op zich zelf. slechts zelden heeft de gewone burger met deze Instelling te maken en de ontevredenheid van de veel geplaagde Nederlander keert zich dus geheel tegen de dienaren van de staat. Nu weten wij wel, dat onder hen r ve)en zijn die met Ijver en toewij- '.ing de hun opgedragen taak volbren gen, maar de algemene Indruk die een departement of andere overheidsdienst maakt is toch altijd zodanig, dat het degene die er mede te maken hebben tot wanhoop drijft. Zo gebeurt het in de tegenwoordige tijden van snelverkeer, dat hulpvaar dige lieden zich gedrongen voelen om de over de wegen snorrende auto's van brandstof te voorzien. Het bedie nen van een benzinepomp is toch «en eenvoudige handeling nietwaar? «och zijn er niet minder dan twaalf ver gunningen voor nodig en ingewijden verzekeren dat het niet mogelijk is die vereiste, doch nutteloze papieren, binnen tijdsverloop van twee jaar te bemachtigen. Dat Is niet omdat de overheid het te druk zou hebben, want honderdduizend man staan acht en veertig uur in de week gereed om alle mogelijke aanvragen te' behande len en te vergeten. Dit is namelijk het ergerlijke van departementale ar beid: iedere brief die er binnenkomt verdwijnt gedurende enkele maanden in een onoverzichtelijke papier-lawine, voor hij de aandacht krijgt die hij no dig heeft. Op een punt heeft de staat echter onverwachte haast gekregen. U heeft het wel gelezen: een officier van ge zondheid. die vrijwillig voor één jaar naar Korea was vertrokken, kreeg niet de gelegenheid op tijd terug te keren. Daar was die dokter boos over want hij had een contract met de Staat der Nederlanden gesloten, vol gens welk hij een jaar zou wegblij ven. Hij is vertrokken en kwam zijn contractuele verplichtingen dus na. Maar de overheid liet niet blijken dat zij datzelfde van plan was, want een week voordat de man in Nederland gedemobiliseerd moest zijn en een practijk zou overnemen, was hij nog ongestoord b«i zHn regiment op het slagveld. Terecht eiste hij dat'hij zou worden gerepatrieerd en een advocaat in het vaderland moest er aan te pas ko men, om de heren van het departe ment tot spoed aan te zeten. Wel we tende dat menselijke argumenten op de onaandoenlijke bestuursmachines in Den Haag geen indruk maakt, riep hij de justitie te hulp en eiste tien duizend gulden voor iedere dag dat de dokter te lang in Korea vastgehou- Het zal de nauwlettende lezer van ons blad vandaag direct opvallen dat het uiterlijk van zijn courant gewij zigd is. Inderdaad zijn de vijf kolommen van voorheen, vervangen door zes wat smallere kolommen. Bovendien ls de pagina langer gemaakt dan tot nu toe gebruikelijk was. Dit is natuurlijk niet zo maar een gril van de uitge vers; deze wijzigingen zijn na langdurige besprekingen en dagenlange proefnemingen tot stand gekomen. Het enige doel daarbij is de krant een goed uiter lijk te geven en nog gemakkelijker leesbaar te maken. De uitgevers menen dat zij hierin geslaagd zijn door de courant te steken In het nieuwe gewaad, waarin Uw blad thans voor het eerst verschijnt. De smallere kolommen geven een slanker beeld en maken het bovendien moge lijk de pagina's met nog meer overzichtelijkheid op te bouwen. De uitgevers twijfelen er nwt aan of dit nieuwe uiter lijk zal in de smaak vallen Ui alle lezers van de SchoonhovenscW Courant. den zou worden. Dat werd een ge vaarlijke situatie want de Nederlandse staat eerbiedigt (natuurlijk) de von nissen van de rechters die in haar dienst staan. Wanneer de rechter,, de ze dwangsom dus zou toewijzen/ zou er dagelijks 10.000 op tafel moeten kpmen en daarin voorziet geen enke le begrotingspost. Zowaar heeft dit krachtmiddel dan ook geholpen. Op het departement van oorlog heeft men nu te elfder ure ge daan wat men reeds een maand gele den had moeten doen: men heeft een of andere voorziening getroffen en de officier uit Korea seinde dat hij on derweg was uit Korea. Waarom moet dat hier allemaal zo traag gaan, vragen wij ons af. Want het kin wel anders. Dat toont Enge land, dat toch ook enorme departe menten heeft. Maar wanneer men in Engeland een brief zendt naar een departement, ook al Is het onjuist ge adresseerd, dan krijgt men terstond antwoord. Zou een van de vele studie-com missies die thans het buitenland be zoeken, niet eena kunnen gaan kijken hoe de eilandbewoners aan gene zijde van de Noordzee dat organiseren Of zou het alleen een kwestie van goede wil zijn? SCHEPEN MET EMIGRERENDEV. Fairsea Rotterdam. Sydney 5-10 Mel bourne verw. Groote Beer New York/Rotterdam, alwaar 22 verw. Johan van Oldenbarnevelt vëttr. 21 van Sydney naar Amsterdam. 1-10 Surabaja verw. Maasdam vertr 20 1400 van Rotterdam naar New York via Le Havre en Southampton. Noordam Rotterdam/New York al waar 22 verw Sibajak vertr. 28 van Rotterdam naar Wellington via Panamakanaal. Zuiderkruis Rotterdam/New York 26 te Halifax verw. In Engeland is men druk bexlg met het treffen van voorbereidingen voor de Kroning van koningin Elisabeth II, die in 1953 sal plaats vinden. Onder het waaksame oog van een schild wacht in groot tenue, krijgen de hek ken, die toegang geven tot Bucking ham Palace, een kwastje. De emi gratiemoeilijkheden naar Australië. De commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, heeft voor ae radio een en ander verteld over de emigratiemogelijkheden naar Australië op het ogenblik. Berichten uit allerlei bron hebben ongerustheid gezaaid en verwarring gesticht, aldus de heer Haveman. Er is echter alle reden om het hoofd koel te houden. Hij zei, dat er veel meer reden tot grote ongerustheid is over het gebrek aan voorbereiding en de lichtzinnig heid waarmee emigranten goede raad in de wind slaan, dan over de toestand in Australië. Deze toont slechts een tijdelijke terugslag waarvan de oor zaken duidelijk aanwijsbaar zijn, zo dat met vrij grote zekerheid kan ge zegd worden, dat verbetering over eni ge tijd zal intreden. Het dieptepunt (dat niet erg diep lag, want Australië is het land met het laagste werklozen- cijfer ter wereld) schijnt zelfs al ge passeerd te zijn. Doch in wezen doet dit er niet eens veel toe. want voor wie wil en. flink kan werken, voor iemand die iets itt zijn mars heeft, wat Engels kent m niet te oud is. heeft de emigzatie-m#- gelijkheid tot vandaag aan de dag niet BUITENLAND. HET BEZOEK DER OOST-DUITSE DELEGATIE AAN BONN. De vijf man sterke Oost-Duitse de legatie die onder leiding van de ve teraan-communist Matern Zaterdag te Bonn een riota van het Oost-Duitse parlement over een voorgestelde her eniging van Duitsland heeft over handigd aan de voorzitter der West- Duitse bondsdag, Ehlers heett gister ochtend vroeg de Oost-Duitse zóne- grens weer overschreden. Bij het be treden van Oost-Duits gebied werd de delegatie door Russische soldaten en leden der Oost-Duitse volkspolitie bloemenruikers overhandigd. West-Duitse anti-communisten be schouwen het bezoek der delegatie als een fiasco, daar zij er niet in geslaagd is besprekingen te voeren met ook maar één der vooraanstaande West- Duitse politieke partijleiders. De com munisten zijn echter van mening dat het delegatiebezoek een „geslaagde nieuwe zet" is in hun campagne, wel ke ten doel heeft besprekingen over hereniging van Duitsland te doen be ginnen. NIEUWE AMERIKAANSE BASIS OP GROENLAND. Een nieuwe Amerikaanse luchtbasis te Thule op Groenland, op een ar- stand van ongeveer 1500 kilometer Van de Noordpool gelegen, wordt ge bruikt door straaljager-eenheden van de Amerikaanse verdediging, hoewel zij nog niet geheel is voltooid. De basis, een toekomstig tussensta tion voor bommenwerpers, zal, geheel voltooid. 263 millioen dollar kosten. Thule is afgelegen en woest en de ongeveer 5000 Amerikanen die er ver blijven wonen in speciaal ontworpen huizen, die de vorm hebben van gro te pakkisten en die bekleed zijn met aluminium. Er is een 2000 meter lan ge pier voor schepen gebouwd en 'n lange rolbaan aangelegd. Radioverbindingen worden bemoei lijkt door het Noorderlicht. Gewone compassen kunnen, door de korte af stand tot de magnetische Noordpool, niet worden gebruikt en de grootste voorrang wordt verleend aan 't vin den van oplossingen voor verbijsteren de radio- en navigatieproblemen. Om de moeilijkheden te overwinnen heeft d® luchtmacht reeds een 400 meter hoge antenne gebouwd op een nabij gelegen bergtop. Het materiaal voor de aanleg wordt via een luchtbrug met Amerika aan» gevoerd. Groenland is sedert 1814 een Deense bezitting. In de tweede wereldoorlog, toen Denemarken door de Duitsers was bezet, werd Groenland volgens 'n overeenkomst tussen de Amerikaanse regering en de Deense gezant in Was hington tijdelijk onder Amerikaanse bescherming geplaatst. Amerika er kende nadrukkelijk de Deense souve- reiniteit en kreeg het recht meteoro logische en radiostations en vliegba- ses aan te leggen. Na de oorlog werd het Amerikaanse protectoraat opge heven, doch Amerika behield zijn bases. BOERDERIJ VERBRAND. Door onbekende oorzaak brak Za terdagavond brand uit in'de hofstede van N. C. Sinke te Kruiningen. Om wonenden bemerkten het vuur. dat in de schuur was ontstaan en zij alar meerden het gezin, dat op het nipper tje gered kon worden. Het bestaat uit man. vrouw en negen kinderen. De brandweer van Kruiningen. ge assisteerd door die van Wemeldinge, stond voor een schier hopeloze taak. Schuur en woonhuis werden totaal vernield. Twee koeien een paard en negen biggen zijn by de brand omge komen. Alle landbouwwerktuigen wer den vernield. Van de inboedel kon zo goed als niets worden gered. De ge bouwen zijn verzekerd, de inboedel niet. Aan het blad „Sunday Pictorial" heeft het Engelse parlementslid Cross man mededelingen gedaan over het jongste bezoek van de Italiaanse socia list Nenni aan maarschalk Stalin. Volgens Nenni is Stalin niet over matig onder de indruk van atoom- en De „vliegende schotel" heeft zijn intrede gedaan bij de oefening „Main- braceDe basis van de Engelse lucht macht te Topcliffe heeft naar het hoofdkwartier geseind, dat een „vlie- waterstofbommen, omdat hij deze niet als beslissende wapens beschouwt. In dien de Amerikanen Moskou vernietig den en de Russen New-York, zou dit in de ogen van Stalin een ramp zijn voor beide landen. Om een oorlog te winnen moet ech ter niet alleen de hoofdstad van de vijand door bommen vernietigd, maar het land bezet worden en dat is vol gens Stalin iets. wat de Amerikanen noch de Russen tot stand kunnen bren gen. Sommige leden van het politbureau (maar niet Stalin) rekenen er vol gens Nenni op, dat de herbewapening in het Westen een ernstige economi sche crisis zal veroorzaken. „Maar zelfs indien deze niet intreedt, zijn zij er zeker van. dat de Russen de druk van een tienjarige bewapenings wedloop minstens even goed als de Westelijke wereld kunnen doorstaan. Stalin zal geen uitdagende stap doen, die een oorlog zou verwekken, maar hij zal ook geen van de communistische winsten in Oost-Europa laten varen om Amerika gunstig te stemmen" al dus Nenni. NIEUW RUSSISCQ VETO. Rusland heeft Vrijdag in de Veilig heidsraad meegedeeld, dat het zijn ve to zal uitspreken tegen de lidmaat"- schapsaanvragen van de Indo-Chinese staten Laos, Cambodja en Vietnam. De Russische afgevaardigde Malik noemde deze landen „marionetten" van Frankrijk. Hij drong daarentegen aan op toelating van de communisti sche „democratische regering van Viet nam", de Vietminh. ontbroken. Bovendien, als emigrante* nooioi... ---- - getrouwd zijn, moet het huyrelyk goed {tonde schotel waargenomen is. zijn, want dan kunnen de moeilljkhe- den overwonnen worden en is er toe komst te maken, aldus de heer Ha veman. Tenslotte deelde hij nog mede, dat de ongeveer honderd emigranten, die met hun gezinnen voor vertrek gereed waren toen de nieuwe regeling in wer- k ng trad en hem schreven, dat zij niet konden wachten omdat zij reécTs „opgebroken" waren, alsnogi^rvpc oude voorwaarden zullen kunfyjy'vi trekken. Zij ontvangen hier<* nen twee weken nader beril Volgens het rapport verscheen op een hoogte van ongeveir 3.000 meter boven het vliegveld een rond zilver wit voorwerp. Het zag er naar uit, dat het een Meteoor straaljager ver volgde. Toen het vliegtuig daalde, daalde het voorwerp met slingerende bewegingen. Daarna begon het echter om zijn eigen as te draaien en ver dween „met een ongelooflijke snel heid" in Westelijke richting, o af te buigen naar het Zuiden. Manschappen en officieren op het vliegveld hadden het voorwerp waar- De West-Europese In een defensiedebat iffen de com missie van algemene zajten van de Raad van Europa is va* Deense, Ne derlandse en West-Duitse zijde de vrees geuit, dat Europa ingeval van een Rus sische aanval verdedigd zal worden aan de Rijn en niet aan de Elbe. Par lementsleden uit deze drie landen stelden voor de raadgevende ve?- gadering een resolutie voor te leggen die er op aandringt, dat de strategi sche plannen van de N.A.V.O. reke ning moeten houden met de verdedi ging van het gebied van alle landen van het Atlantisch verdrag. Alle landen die de noodzakelijke opofferingen aanvaarden, aldus deze resolutie, hebben evenveel recht op verdediging van hun grondgebied. De resolutie verzoekt voorts het comité van ministers van Buitenlandse Za ken van de raad er naar te streven, dat dit beginsel in de besluiten van de N.A.V.O.. zowel op politiek als mi litair gebied, tot uiting komt. genomen, dat zijn snelheid „in een nooit eerder waargenomen mate op voerde". Deskundigen van de Engelse lucht macht zullen de rapporten van tien ervaren officiel-en en manschappen bestuderen, die in byna gelijkluidien- de bewoordingen het verschijnen en gedrag van de „vliegende schotel" hebben beschreven. In midden-Zweden heeft een voor malige vlieger van de Zweedse lucht macht eveneens een „vliegende Bcho- tel" waargenomen, waarvan hij een nauwkeurige beschrijving heeft gege ven. Ook dit voorwerp verwijderde zich op een gegeven ogenblik „met reusachtige snelheid". Zijn verklaring yrordt door zijn echtgenote onder schreven. Ook twee mannen in de West- Zweedse haven Gothenburg meldden gisteren een „vliegende schotel" te hebben waargenomen. Nederlands vliegtuig verongelukt. Bij de Navo-vloptoefeningen „Main Brace" is gisteren een Nederlandse „Firefly" tijdens de landing op het Engelse vliegdekschip „Illustrious" in zee gestort. De Nederlandse piloot kwam om het leven, de Nederlandse waarnemer kon door een hefschroef- vliegtuig van het Amerikaanse vlieg dekschip ..Wright" worden gered. Het hefschoefvliegtuig bevond zich in de lucht, toen de „Firefly" in zee stortte en spoedde zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. De inzittenden waren tweede luite nant A. Lambrechts. uit Haarlem, vlieger, en D. Buitenhuis, waarnemer De verongelukte machine behoorde tot een van de twee Nederlandse „Fi- refly"-esquadril!es, die zijn gestation- neerd op de „Illustrious". Voetbaluitslagen. Als men zich realiseert, welke een schade ratten en muizen ons berok kenen. kan men zich voorstellen wel ke betekenis aan een afdoende be strijding van dat ongedierte moet wor den gehecht. De directe schade door deze dieren aangericht, schat men al leen in ons land op één cent per dag per inwoner, dat wil zeggen op zes en dertig millioen gulden per jaar. De niet in geld uit te drukken scha de is eveneens enorm (omstreeks het jaar 1350 brachten een paar scheeps- ratten de pest in Genua. Ongeveer de helft der .bevolking van de toen bekende wereld stierf daarop aan de pest). Als overbrengers van ziekten veroorzaken deze knaagdieren niet minder zorg dan zij als belagers van onze voedselvoorziening doen. Hoe komt het nu, dat de allerwege noodzakelijke geachte en ook reeds langdurig toegepaste bestrijding van rat en muis tot op heden zo weinig succesvol is gebleken? Op deze vraag heeft ir. W. Stehou- wer een antwoord gegeven. Daarbij heeft hij het middel aangegeven, dat zoals hij zeide een effeciente, radicale bestrijding mogelijk maakt. De oorzaak van het falen van de tot nu toe gebezigde middelen, ligt in de grote intelligentie van de knaagdieren. De toegepaste middelen waren (zijn) gebaseerd op werkzame giftige stof fen. toegediend in enig ogenschijnlijk smakelijk hapje. Het dier dat van zo'n hapje eet sterft prompt, zo goed als plotseling. Echter, zijn plotselinge, duidelijk pijnlijke dood werkt als een ernstige waarschuwing op de rest van de kolonie. Er is zelfs bewezen, dat na zulk een tragisch sterfgeval de oudere ratten het gevaarlijke lok aas wegslepen tot buiten het bereik ban de jonge dieren. Met die midde len werd dan ook nimmer meer be reikt dan een sterfte van nauwelijks 20 procent ener kolonie. Onderzoekers op verschillende labo ratoria hebben na een nauwlettende bestudering van de levensgewoonten van muis en rat een geheel nieuwe weg gewezen om dit ongedierte uit te roeien. Er werd gezocht naar ee^i middel om hen tot consumeren van een dode lijk, doch niet te snel werkend gift te bewegen, dat overigens voor de mens en voor kleine huisdieren (prac- tisch) onschadelijk is. Zo heeft men gevonden het middel Tomorin. Dit lichtblauw gekleurde niet stui vende poeder wordt gestrooid op de vaste wegen, die de dieren van hun nesten onveranderlijk nemen naar hun voedsel, d^ink- en speelplaatsen. On vermijdelijk krijger» zij deze stof aan hun poten, "borst en staart. Uitermate zindelijk en ijdel als zij zijn likken d>^ dieren zich voortdurend opnieuw schoon, brengen dus de dodelijke stof in hun lichaam. Na vijf dagen hebben zij zich ongemerkt dodelijk ziek ge likt, worden suf en slap op de po ten slepen zich naar buiten en ster ven kort daarna een geheimzinnige, pijnloze dood. Na vier jaren proefgebruik, in Zwitserland vooral, en een jaar in ons land. komt het product hier thans ter beschikking. Binnenkort zal het ook in Neder land worden gefabriceerd. K. N. V. B. OlympiaGSV 20. Zaterdagmidagcompetitie K.N.V.B. HTSVSportlust 42. WoerdenJo. dan Boys 2—2. RSM—Spirit 32. Jo- dan Boys 2Noordwyk 2 23, CSVD 2 Jodan Boys 3 41. K.N.V.B. Afdeling Gouda. Ie klasse: Groot-AmmersBodegra ven 12. Nic. BoysGroeneweg 11, WSENieuwerkerk 1—1. Res. le klasse: Bodegraven 2Gou da 4 34. Schoonhoven 2Gouderak 2 0—4, Unio 2Vep 2 1—2, Woerden 2— Ona 4 21, Donk 2—Waddinxveen 2 2—1. 2e klasse A: GDB-Haastrecht 2 1—1, EstoNieuwkoop 20, Vep 3NSV 5—2, Gouda 6—RVC 4—1. 2e klasse B: Groeneweg 2Moor drecht 3 21, Schoonhoven 3Ona 5 13. Stolwijk 2Oudewater 2 54. 2e klasse C: Donk 3Groeneweg 3 9—1. Gouda 7—Olympia 3 34. Ona 7 —GSV 4 35 3e klasse A: Donk 4GDS 2 4—3, Waddinxveen 3Boskoop 3 2—3. 3e klasse B: Ona 8Donk 5 2—1, GSV 6—RVC 3 6—0, Gouda 8—NSV 3 5—0. 3e klasse C: Woerden 4Nieuwer kerk 3 4—0. Stolwijk 3—GDS 3 5—3. 3e klasse E. Nieuwerkerk 2—Amm. S.V. 3 5—3, Oudewater 3Moercapel- le 2 1—4. Zaterdagmiddagcompetitie. le klasse: Boskoop ZVerheul 12, Ibis—Bodegraven Z 0—17, Sportlust 2 WDS 6—1, Spirit 2—Woerden Z 2 4—2. Jodan Boys 4—WGJ 0—10. 2e klasse A: SSVG—Spirit 3 5—4. 2e klasse B: Bodegraven Z 2-r-Ibis 2 11—1. 2e klasse C: ZW 2—Spirit 4 3—2. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL GORINCIIEM e.o. Programma voor Zaterdag 27 Sept. Schelluinen 1—Aalst 1, Veen 1—GJS 1. Altena 1—Sleeuwijk 2, Rijsw. Boys 1—Almkerk 1, Andel 1—Koz. Boys 9, Peursum 2—Aalst 2, Kerkwijk 1—Alte na 2. GJS 3Brakel 2, Drongel. Boys 1—Hellouw 2, GJS 2Woudrichem 3, Drongel. Boys 2—Kerkwijk 2. Almkerk 2—Hellouw 3. Zuilichem 2—Aalst 3, Well 2,Brakel 3. Sleeuwijk 3Peur sum 3. DENEMARKEN—NEDERLAND 3—2. De voetbalwedstrijd Denemarken— Nederland, welke gisteren is gespeeld, is geëindigd in een 3—2 nederlaag voor onze landgenoten. De Neder landse doelpunten werden gemaakt door Van Roessel en Lenstra. Nederland leidde in de eerste helft met 02, doch in één minuut maakten de Denen gelijk. In de tweede helft scoorde de Deense linksback Nielson het winnende doelpunt.

Schoonhovensche Courant | 1952 | | pagina 1