PLAATSELIJK NIEUWS Zwitsaletten ZENUWPIJN bukbeiluke stand. iSlotac.coord NIf Utt SHI AD VOOR ZUID BOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensrhe Courant MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952. Wat Mgt De lilt? Geldig van Maapdagavond tot Dindagavond (opgemaakt te 10 uur.). Nu en dan regen. Overwegend aar bewolkt met nu en dan regen. Matige tot vrij krachtige wind, krimpend naar richttingen tussen Zuid en Oost. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Op en Ondergang der Zon: 29 Sept.: Op 6.38, onder 18 22. 30 SeptOp 6.39. onder 18.20. 1 Oct.: Op 6.41. onder 18.18. MAANSTAND. Wassende Maan. 29 Sept.: Op 16.47, onder 0.39. 30 Sept.. Op 17.05, onder 2.10. 1 Oct.: Op 17.20, onder 3.41. Volle Maan 3 October. Hoog water te Schoonhoven: 29 Sept. 2.04 u 30 Sept. 2.59 u. 1 Oct. 4.11 u.; 2 Oct. 4.58 u. Keulen, stand 1.33, was O.Ofl. waard, de heer K Vonk Noordegraaf was verheugd over de totstandkoming van de electrificatie omdat deze ook ten goede zou komen aan de wegen in de Vlist. Het wegdek ondervond "vroe ger, toen de bemaling nog wel eens iets te wensen overliet, veel hinder van een te hoge waterstand, zo zeide Nadat nog de heer Hooft, hoofd aannemer zijn dank had geuit voor het vertrouwen dat hem was geschon ken. onthulde de heer Stuurman uit Vlist boezemmeester, een fraaie pla quette in de wand, waarop in vergul de letters melding wordt gemaakt van de totstandkoming van de electrificatie en van het bestuur, onder welks be leid dit geschiedde. De ingebruiknemig van het gemaal droeg een bijzonder karakter, want deze werd verricht door twee burgemeesters, de heer Lepelaars van Haastrecht en Vliet en de heer Schuman van Lopik. Beiden namen een electromotor voor hun reken mg en spoedig wees een krachtige stroming in de aanvoerboe- zem erop. dat het gemaal zeker voor zijn taak berekend zal zijn. Dat is echter wel nodig, want de polders Lopik. Lopikerkapel. Zevenhoven, WilH*-Langerak. Cabauw. Zuid-Ze ven der. Vliat-Oostiljde. Vlist-WesteU- de Bonrepas, Noord-Zevender en Ag- terpoort. tezamen een oppervlakte van 4268 ha. beslaand, moeten alle hun overtollige water kwijtraken door middel van het gemaal in Haastrecht Na de ingebruikstelling begaf het ge zelschap zich naar hotel Huijs dfcn Hoek waar het waterschapsbestuur een koffiemaaltijd aanbood. Burge meester Lepelaars voerde hier nog het woord. HU gaf uiting aan zijn grote bewondering voor datgene wat het waterschapsbestuur tot stand had gebracht en was er verheugd over, dat de lelijke hoge schoorsteen van het stoomgemaal uit het landschap verdwenen was. Burgemeester Schuman zeide blij te zijn dat hij nu eens tot de heer Hakkesteegt kon spreken in diens kwaliteit van voorzitter van het wa terschap en niet in dig van eerste wethouder van de gemeente Lopik. De heer Schuman roemde de voort varendheid van het waterschapsbe stuur en wenste dit namens de ge meente Lopik van harte geluk. De ontwikkeling van de moderne tijd eist dat ook de waterschappen de con servatieve indeeën loslaten. Het be stuur van „De Hooge Boezem' heeft getoond dat het deze noodzaak ver staat. Dat is ook voor de gemeente Lopik van groot belang. Tenslotte sprak wethouder v. Kats Uit Lopik als vriend van de heer Hakkesteegt. Hij bracht de toestanden in herinnering die ongeveer een hal ve eeuw geleden met betrekking tot de waterstand in de polders beston den. Daarnaast stelde hij de resulta ten. die thans bereikt zijn. In harte lijke bewoordingen dankte spreker het waterschapsbestuur daarvoor AMMBBfiTOL—MOERCAPELLE S0 Ammerstol. Ammerstol heeft giste ren een goede beurt gemaakt door de lastige uitwedstrijd tegen Moercapel- le xhet 0—3 te winnen. Daar men van goeden huize moet komen, om Moer- capeüe op eigen terrein te bedwin gen, mag dit als een goede prestatie worden aangerekend De A.S.V.-aanvoerder T. Bakker ver richtte de hattrick en nam alle goals voor zién rekening. Ammerstol 2 had tegen Wester kwartier 2 tot kort voor het einde de lieding. doch twee minuten voor het einde konden de gasten door een aar zeling in de verdediging toch nog ge- lijk maken. Reeds dircet na de aftrap had de ;isclub succes, doordat een der backs van Westerkwartier het leer in eigen doel werkte (1—0). Nadat de Hagenaars met een onhoudbaar schot gelijk hadden gemaakt, kon K. v. d. Werken uit 'n zuivere voorzet van D. •Ouwerkerk de stand op 2—1 brengen. Na de rust heeft A.S.V. vel kansen gehad om de voorsprong veilig te stel len Midvoor v. d. Werken kwam eni ge malen alleen voor de keeper, doch faalde. Toen dezelfde speler echter we derom een kans kreeg, kon één der backs niet anders dan met de hand het leer uit het doel slaan toen de keeper al gepasseerd was Linksback W Krop, die overigens goed voldeed nam de penalty te zacht, waardoor de keeper het schot kon keren. Pech had linksbuiten Ouwerkerk.toen zijn schot door de lat afketste. Dat de tenslotte nog een gelijk spel bereikten was meer dan hun toekwam. Ammerstol 3 verloor met 3—1 van Moercapelle 2 op het terrein van laatst geDe*Ammersto] junioren A bleven tegen Jodan Boys A met 0—2 in de minderheid. athmer-martens luidt hrt WINTERSEIZOEN IN. Geslaagde mode show. Gorinchem. Vrijdagmiddag was de zpal Roxy geheel gevuld met dames die met deskundige en critische blik ken de door de firma Athmer-Mar- tens te tonen winter-toiletten zouden k Niet de gehele zaal was vol; in het midden, over de gehele lengte was een verlengd podium aangebracht waarover de vier mannequins zouden wandelen en draaien om de jurken en mantels aan alle zijden te laten bewonderen. Een bewonderen is het Inderdaad geworden, want talrijke moderne, modieuze en vlotte model len werden aangeboden. In afwijking van de gewoonte, werden bij deze show wel de prijzen van de modellen genoemd en wij hebben kunnen con- HW*** «Ut ook die zeer in de smaak vielen by het publiek. De firma Ath- mer-Martens is bij het organiseren van deze show dan ook uitgegaan van de gedachte dat kleding voor iedere beurs getoond moest worden. Voort bordurende op dit gtandpunt heeft men ook niet uitsluitend slanke jeug dige mannequins met een model-fi guur laten optreden, maar ook een dame van wat gevorderde leeftijd, met gezet postuur toonde welke kle ding het voordeligst gedragen kan worden door diegenen, die gevulder zijn dan zij zelf zouden wensen. Dit is stellig een goede gedachte, omdat nu eenmaal niet iedereen over een voorbeeldige leest beschikt en ook deze koopsters hebben nu met hun eigen qgen kunnen zien dat ook zij schijnbaar slank door het leven kun nen gaan indien zij slechts die jur ken en mantels kiezen welke juist voor haar vormen geschikt zijn. Be halve deze zwaardere mannequin wandelenden in bonte afwisseling nog drie mannequins, met onberispelijk figuur, doch van verschillenle grootte over he podium heen en weer Zo wandelend met toppers, cocktail-jur ken, mantelpakjes, bontjasjes, swag gers en avondjurken, hadden de man nequins tevens gelegenheid de aan dacht te vestigen op de tassen van de firma Van Mourik, de hoeden van de firma Van Kampen en de sieraden welke door de firma Van Oordt ter beschikking waren gesteld. Ongeveer vijf en zeventig modellen werden, met een beschaafde verkla ring van een explicatrice. aan de toe komstige koopsters getoond. Deze da mes behoefden overigens niet alleen te kyken. want zü konden inmiddels genieten van gebak, thee eïi versna peringen welke de firma Athmer- Martens serveerde en tenslotte kon den zij hun scherpzin nog doen blij ken door van een eenvoudige jurk de prijs te raden. De eerste prijs voor de meest juiste radende was een paar handschoenen, de tweede een paar kristal-nylons. Twee dgmes raadden precies de juiste prijs, zodat zij om de eerste prijs moesten loten. Nog meer verrassingen had de fir ma Athmer-Martens op het program ma. want plotseling kwam een vijfde mannequin, de vijfjarige Ineke, be dremmeld naar voren om enkele kin derjasjes en -jurkjes te tonen. De aanwezigen waren zeer vertederd door de innemende wijze waarop dit bekoorlijke kind zich bewoog. Ten slotte was er nog een zesde manne quin. van weinig jaren en van ranke gestalte Zij tooide zich met de kle ding van de meisjes onder de twintig. Nadat alle japonnen in olifant-grijs, changeant mohair, anthraqiet-zwart en de talloze andere kleuren en alle deux-pieces al of niet met shadow- effect, de tricot mantelpakjes en de andere sierlijke kledingstukken van Pickwick of de talloze overige stoffen getoond waren, ging het publiek vol daan huiswaarts. Des avonds werd de show herhaald voor een eveneens ge heel uitverkochte zaal. Goricnhem. Geslaagd. De heer A. A. v. d. Donk is aan de Eco- romische Hogeschol te Rotterdam ge slaagd voor het propaedeutisch exa men ln de economische wetenschap pen. Groot-Ammers 2—Unio 3 6-1. Groot-Ammers Groot-Ammers 2 heeft een verdiende overwinning op Unio 3 behaald in een zeer sportieve wedstrijd Na een kwartier spelen maakte midvoor A. de Bondt met een onhoudbaar schot het eerste doelpunt en vijf minuten later maakte P. Groe nendijk er 2-0 van. Nog voor rust waren het dezelfde twee spelers die de stand tot 4-0 opvoerden Na rust was het spelpeil een stuk minder. Na een kwartier was het we derom A. de Bondt die. na een goed voorgezette bal van W. Kuijl er 5-0 van maakte. Tien minuten later was het weer P. Groenendijk die scoorde. (6-0) Even voor het einde maakte de linksbinnen van Unio een tegenpunt. Dat het maar bij die ene doelpunt is gebleven komt hoofdzakelijk door het goede spel van de beide backs De andere wedstrijden van Groot- Ammers werden alle afgelast Hoornaar. De plattelandsvrouwen zijn van plan op de aanstaande fok- veedag olieboller, te bakken en te ver kopen voor liefdadige doeleinden In de Ned. Herv. Kerk is f 64 89 gecollecteerd. Leerbroek. De gemeenteraad komt Woensdag in openbare zitting bijeen. B. en W. stellen de raad voor zes wo ningen te bouwen Ten bate van de Ned. Herv. Kerk Is f 142.74 gecollecteerd. I Noordeloos. In de Ned. Herv. Kerk ia f 70 60 gecollecteerd voor Zonneglo- re, en f 20 voor het verjaardagsfonds. Sliedrecht Gevondeh: Ballpoint pen, kindertasje, sjaal, handschoen, ta kelblokje met schijf, alpinomuts. hals ketting, twee kano s. armbandje, mand je, jonge kanarie, meisjesetasje, cy pers katje, stofbril. Inlichtingen op het politiebureau. CONGRES UNIE VAN WATER SCHAPSBONDEN Ter gelegenheid van het feit. dat de unie van waterschapsbonden 25 jaar bestaat, wordt op 8 October in Den Haag een congres belegd, waaraan werd deelgenomen door 2000 water schapsbestuurders. Onder de genodig den bevinden zich de minister van Verkeer en Waterstaat, dp commissa ris der koningin in de provincie Zuid- Holland, de burgemeester van Den Haag en leden van Gedeputeerde Sta ten van Provincies. KEEK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Krimpen aan de Lek, G C. Severijn te Hoogeveen: voor Hulzen (N.H.) G. H. van Kooten te Brandwijk. GEREF KERK Beroepen te Oudewater J. v. d Berg te Ottoland. Oplossing Kiuiswsetil- ratdsel. Horizontaal: 1 spanje, 6 roos, 10 gerrie. 11 borrel, 12 solo, 14 dat. 15 klas. 17 ina, 18 kwaad. 21 ako, 22 nd, 23 kraan, 24 hun, 26 or, 27 ter. 29 ons, 30 cenator, 32 lia. 38 agamist, 34 io, 36 ake. 38 tab. 40 nv. 42 kegelen, 45 lijm. 47 genever. 48 zon. 50 zoz, 52 ur, 53 rek. 54 veter, 55 rw. 56 une, 58 manie, 50 fry, 60 riet. 62 sul. 63 eren, 64 snedig. 66 gilten, 68 druk, 69 kreeft. Verticaal: I sela, 2 pro. 3 ar, 5 nirwana, 5 je, 6 rot, 7 or, 8 ork, 9 sela, 10 gondel, 11 bad. 12 lakooi, 13 sint. 14 dan. 16 sorrow. 18 kro. 19 aas gier 20 kunst. 24 hei. 25 natal, 28 ria. 30 smoezen. 32 akker. 35 onguur, 37 oever. 39 bijz, 41 vernis. 43 gek. 44 no- t tie. 46 morren. 49 nee. 51 zwijn. 54 val. 57 eend. 58 mug. 59 fret. 61 ter, 62 «ik, 63 elf, 65 du, 66 gr. 67 le. BINNENLAND. MINDER GEVALLEN VAN KINDER VERLAMMING. Blijkens een opgave in de staats courant zijn in de week van 14 tot en met 20 September in het gehele land 86 gevallen van kinderverlamming aangegeven. In de provincie Utrecht kwamen drie gevallen voor. namelijk in Amers foort, Hoogland en Utrecht en in Zuid- Holland 18. acht in Rotterdam, vijf in 's-Gravenhage en telkens één in Bleis- wijk, Monster. Naaldwijk. Pijnacker en Zwijmdrecht. Zeeland had wederom geen enkel WERKGEVERS IN HET BAKKERS BEDRIJF. Op Woensdag 1 October viert de Nederlandse vereniging van werkge vers in het bakkersbedrijf haar 40- jarig bestaan. Op die dag recipieert het hoofdbestuur in het Kurhaus te Scheveniqgen van 's middags 15.30 uur tot 17 uur. 's Avonds "zal, even eens in het Kurhaus. een diner voor de leden en genodigden met hun da mes worden gehouden. PRINSES IRENE BEZOCHT BIJBEL TENTOONSTELLING. Vrijdag heeft prinses Irene een on officieel bezoek gebracht aan de bij beltentoonstelling in de St. Joriskerk te Amersfoort. De prinses, die in ge zelschap was van haar klassegenoot- jes van het lyceum te Soestdijk. maakte onder de deskundige leiding van ds. Visser, een van de inrichters van de expositie, een rondwandeling langs de diverse stands. Het bezoek duurde ruim een uur. OOK OUD-B.8-ER8 PROTI8TBBEN. Ook de Nederlandse bond van oud- I) S.-ers heeft aan de minister van ju stitie een .protesttelegram gezonden inzake de gratieverlening aan Willy Lages. Het telegram luidt: ..Protesteren uit naam van zijn hon derden slachtoffers en van onze ge vallen kamaraden krachtig tegen gang van zaken in proces tegen Lages. ten slotte eindigend met gratieverlening aan deze notoire oorlogsmisdadiger". Europees credietmsQtuut voor huizenbouw. De raad van de Europese raadge vende vergadering heeft met grote meerderheid van stemmen een plan aangenomen tot oprichting van een Europees credietinstituut, dat bü sta ten in en buiten Europa gelden zal inzamelen voor de bekostiging van huizenbouw in bepaalde landen. Het plan is aan de ministers van Buitenlandse Zaken der vijftien aan gesloten landen gezonden met het verzoek, dat de regeringsdeskundigen deze aangelegenheid practisch uitwer ken. De leden van de raad noemden het woningvraagstuk het dringendste pro bleem van de naoorlogse jaren. In het bijzonder werden Duitsland. Ita lië. Turkije en Griekenland genoemd. Contract voor St mijnenvegers In Den_Haag is. enerzijds door de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf en anderzijds door ir. S. van West. inspecteur van Wilton Feyen- oord, het contract getekend voor de bouw van 32 mijnenvegers voor de Nederlandse marine. De bouw van de ze schepen zal in totaal f 140.000.000 kosten. Van de twee en dertig mij nenvegers worden er achttien ge bouwd voor Amerikaanse rekening. De overige veertien worden bekostigd uit het tegenwaardefonds van 't pro gramma wederzijdse hulp. De schepen worden gebouwd op dertien werven onder welke zich bevinden N.V. Gebrs. Pot te Bolnes. J en K Smiti scheepsbouwwerf N V. te Kinderdijk, L. Smit en Zn te Kin derdijk. werf De Noord te Alblasser- dan Wilton Feyenoord fungeert als hoofdaannemer. Loonsverhoging in hof bouw van kracht. Na overleg met het college van rijks bemiddelaars Is besloten om de reeds eerder aangekondigde loonsverhoging in de landbouw voor vakarbeiders ir de akker- en weidebouw en veehou derij op 28 September te laten ingaan. Op dezelfde dag zijn de verhoogde premies voor het bedrijfspensioenfonds van de landbouw ingegaan. SCH00NH0TEN. T.O.A.G.E.N.O. ROUWT In verband met het overlijden van pastoor P Poppen, is de trekking van de Toeageno-verloting uitgesteld van 30 September tot Dinsdag 14 October. Ook het concert wordt een week later gegeven en zal plaats vinden op Woensdag 8 October in de muziektent Olivier van Noortplein. MOTORRIJDER VIEL OVER HOND. Toen de motorrijder G. de J. Zater dag over de Haven reed, liep plotse ling een hond voor zijn wiel. De J. kwam te vallen, maar doordat hij lang zaam reed liep hij nagenoeg geen let sel op. De motor werd licht bescha digd. DE OPVOEDKUNDIGE WAARDE VAN HET ONDERWIJS. De afdeling Schoonhoven van de vereniging van Chr. onderwüzers en onderwijzeressen heeft Vrijdagavond haar nieuwe werkaeizoen geopend met een vergadering waarin de heer B Koekkoek, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Gorinchem. een inleiding gehouden heeft over „De opvoedkundige waarde van ons onderwijs". Na een schets te hebben gegeven van de geestelijke stromin gen die invloed uitoefenen op onder wijs en opvoeding, bepaalde de heer Koekkoek-zijn gehoor bij de waarde van dat onderwijs, dat de jonge men sen wil opvoeden tot mensen Gods. tot alle goed werk bekwamelijk toe gerust. Op boeiende wijze behandelde hij daarbij een aantal practische vra gen en ontlokte daardoor uit de ver gadering een aantal daarop betrek king hebbende naar voren komende gedachten, waarop de spreker 'n dui delijk antwoord gaf. Er bestond voor deze bijeenkomst waarbij ook belangstellendeh toegang hadden, en die geleid werd door de heer De Groot van Groot-Ammers. goede belangstelling. VERRASSENDE SPORTCLUBOVER WINNING. Met de nog vrij grote cijfers 4—1 heeft het eerste Sportclubelftal Zon dag een verrassende overwinning be haald tegen Waddinxveen. Bijna was het zelfs 51 geweest, want direct na het eindsignaal van de scheidsrechter werd de keeper van de gastheren nog maals gepasseerd. Sport club startte in deze wedstrijd met vier invallers voor Kavelaars. De Bruin. Hegeman en J. de Boer. De opstelling -was nu: Doel Van Dam; Achter: Kapoen en Kok; Mid den: De Jong, De Boer en De Heer; Voor: v. d. Horst. Pardoel, Van Put ten. Stam en v. d. Dool. De gastheren bleken over een hard werkende ploeg te beschikken, maar het is toch de betere techniek en de grotere routine van de Sporclubploeg geweest, die de balans uiteindelijk in het voordeel van de Blauw-witten deed doorslaan. Daar komt nog bij, dat Van Dam in een schitterende vorm verkeerde. Op prachtige wijze keerde hij enkele keiharde schoten van Waddinxveense voorwaartsen en eenmaal zelfs een kogel van de mid voor van zes meter afstand. Door v. d. Dool namen de blauw-wltten in de eerste helft de leiding, maar op dit doelpunt vond de thuisclub nog het juiste antwoord. Kort voor de rust was het opnieuw v d- Dool, die de stand in het voordeel van Schoonho ven bracht. In de rust hadden de blauw-witten hun opstelling nog iets gewijzigd; Van Putten speelde nu rechtsbuiten en v. d Horst midvoor. Dit bleek een verbe tering, want reeds kort na de rust \vas het eerstgenoemde, die de voörsprong tot 31 wist teverhogen. „Naar voren! riep het Waddinxveense publiek, maar dat bleek nu juist een kolfje naar de hand van Sportclub, want de verdedi ging bleek nog weinig aan kracht te hebben ingeboet en de voorhoede wist nog eenmaal van een geboden kans gebruik te maken. Uit een voorzet van v. d. Dool kopte v. d. Horst no. 4 In de touwen. Met de lagere elftallen bleek het minder goed te gaan. Deze hadden veel meer hinder Van de invallers, die ze kregen door de opvolging in het eerste. Daar komt nog bij. dat in de wedstrijd Sportclub 2—Donk 2 op nieuw een speler uit het veld wera gestuurd bij de stand 11. Dat bleek een funeste invloed te hebben op de rest van het team en ten slotte wera het een 12—2 nederlaag Sportclub 3 verloor met 5—2 van HaastMcht 3. De wedstrijd Sportclub 4 —Donk 6 werd afgelast. LAATSTE BERICHTEN. VOORMALIG VERZET VRAAGT AUDfENTIE over gratie Lagea. Het hoofdbestuur van de nationale federatieve raad van het voormalig verzet Nederland, heeft tlegrafisch een onderhoud aangevraagd met de minister van Justitie, om te preken over de gratieverleniging aan de oor logsmisdadiger Lages. EXPORT VAN STROOM. In een rapport dat gepubliceerd is door de economische commissie voor Europa van de Verterrigde Naties zijn plannen opgenomen voor de uitvoer van electrische stroom in Europa. SF0ITMIIVWI. BAAT EN JONKERS GESCHORST Op de Zondag gehouden vergade ring van het K N A U -bestuur werd besloten Theo Saat (Vlug en Lenig) en A. Jonkers (Bierick) voorlopig als leden der K.N.A.U. te schorsen in af wachting van een nader onderzoek Het besluit werd genomen naar aan leiding van het feit. dat beide athle- ten ondanks het uitdrukkelijk verbod en zonder vereiste vergunning op Za terdag 27 September in Wuppertal aan wedstrijden hebben deelgenomen. Lotsy legt Toorzit- tergchap neer Op de bondsvergadering van de KNVB welke te Utrecht is gehouden zijn punten besproken, die voor de Ne* derlandse voetbalgemeenschao van verstrekkende betekenis geacht mo gen worden. Zo stonden op de agen da op de allereerste plaats het voor stel van de gezamenlijke eerste klas- sers om de competitie van 4 x 14 eers te klassers te handhaven, voorts de verruiming van de amateursbepalln- gen. de terugkeer van ex-profs en nog enkeh: belangrijke en minder belang rijke voorstellen. Het eerste grote nieuws van deze bijeenkomst van het voetbalparlement kwam reedt in de openingsrede van de voorzitter, de heer K. J. J. Lotsy. De bondsvoorzitter deelde de vergade ring mede, dal hy reeds enkele maan den geleden zijn medebestuursleden ln kennis had gebracht van zijn voor nemen als voorzitter af te treden en dat dit zodoende de laatste bondsver gadering was, welke onder zijn lei ding stond. Veel werd gesproken over de wijzi gingen van de amateursbepalingen, over het vrijmaken van spelers voor belangrijke wedstrijden, het afkopen van wachtdiensten, het vergoeden van reis- en verblijfkosten, het verhogen van het maximum aantal personen, voor wie de clubs bij uitwedstrijden de reiskosten moeten vergoeden van tot 40 personen mits goedkeuring van het bondsbestuur ia verkregen, enz Tenslotte werden deze voorstellen tot wiiriring aangenomen. Anders ging het met het voorstel van de eerste klassers om de beroeps speler. die naar een buitenlandse ver eniging is overgegaan, niet meer tot amateur te verklaren, tenzij hij op het ogenblik van overgang naar de beroepsklasse minderjarig was. Over dit voorstel werd langdurig gediscus sieerd, en niet altijd op de wijze, zo als men dit van afgevaardigden op een bondsvergadering van de V' "3 tnag verwachten. Enkele kef— de voorzitter tussenbeide Met 61 tegen 42 stem' et Voorstel verworpen, wa be slissing over het al dan .1 weder opnemen in de amateurgelederen van profs, die uit het buitenland terugke ren. aan het bondsbestuur blijft. De besliasing over de vermindering van het aantal eerste klassers werd uitgesteld tot Januari. Dan zal een bij zondere bondsvergadering worden ge houden. BUITENLAND. HET CONGRES DER LIBERALE IN TERNATIONALE Het vjjfde jaarlijkse congres van de liberale internationale, dat drie dagen heeft geduurd, is Zondag te Straats burg geëindigd. De liberale leiders der zestien ver tegenwoordigde landen deden een beroep op de liberalen in de gehele wereld zich te verenigen in een kruis tocht tegen communisme, socialisme en „elke andere leer, die de funda mentele vrijheid van de individu be- SCHACHT ADVISEERT: Arbeidsdienst in Egypte? Schacht, de voormalige minister van financiën van het derde rijk die in Egypte vertoeft om van advies te die nen, heeft volgens een Egyptisch pers bericht de regering aangeraden een „arbeidsdienst van een jaar in te stellen voor alle gezonde Egyptenaren en deze arbeidsdienst grote irrigratie- wëfken te laten uitvoeren. Schacht zou verder als zijn mening te kennen gegeven hebben, dat geen der grote vraagstukken van het Mid den-Oosten opgelost zou kunnen wor den zolang voor de Perzische olie kwestie geen oplossing is gevonden. ZUID-AFRIKA WIL AFGESTU DEERDE NEDERLANDERS. Bij de Stichting Landverhuizing Nederland is een verzoek binnenge komen om Nederlandse afgestudeer den voor een aanzienlijk aantal spe cialistische vacatures bij het departe ment van landbouw van de Unie van Zuid-Afrika. De vacatures zijn op het gebied van de biochemie, de land- bouw-chemie. het natuurkundig bo demonderzoek. bodem-microbiologie, spectrografie, plantenphysiologie. phy- to-pathologie. entomologie, genetica en dier-physiologie. Ook worden er werktuigbouwkundige en cieviel-inge- nieurs gevraagd. Van de candidaten wordt verwacht, dat zij bereid zijn zich voorgoed in de Unie te vestigen In November zullen Zuid-Afrikaanse autoriteiten hier te lande de sollici tanten. die zich voor deze vacatures aanmelden, ontvangen. Ook het Zuid- Afrikaanse departement van bosbouw heeft Nederlandse academici gevraagd wier sollicitatie reeds deze maand werd ingewacht. SPANNING IN EGYPTE. Waid-partij zal ontbonden worden. Het afgelopen weekeinde is weer spannend geweest voor Cairo, waar de noodtoestand is afgekondigd ten gevolge van de grootste partij van Egypte, de Watd, om de wet op de politieke partijen te gehoorzamen door haar leider Nahas af te zetten, haar bestuur geheel te zuiveren en aan de minister van Binnenlandse Za ken de ledenlijsten en de complete boekhouding voor te leggen. Dit houdt in dat de Wafdpartij ontbonden zal worden. Gisteravbnd. na de afkondi ging van de alarmtoestand, betrokken soldaten met gevelde bajonet de wacht bij alle belangrijke gebouwen en ver dubbelden de tanks de patrouilledien sten door de straten. UITVOER NAAR WEST-DU1TSLAND. De West-Duitse autoriteiten hebben heden de volgende bedragen toege wezen voor invoer uit Nederland: 12.6 millioen mark voor kaas en 500.000 mark voor gecondenseerde melkpro ducten. Ails verdacht van moord op GEMENGD NIEUWS. RECHERCHE HIELP TELLEN. Toen Donderdagavond tw cheurs in Rotterdam aan het controle ren van café's waren, zagen zij in een van deze inrichtingen twee jonge man nen zitten, die Ijverig geld aan het tel len waren. De politiemannen namen plaats aan het tafeltje daarnaast en toonden grote belangstelling voor de ze bezigheid. Op een gegeven ogenblik gingen zij mee tellen en het resultaat was. dat er tenslotte f 2000 op tafel lag De rechercheurs nodigden toen de jongemannen uit even mee naar het bureau te gaan. Hier bleek dat zij kort te voren een inbraak hadden gepleegd in een magazijn in de Hoogstraat. Het zijn de 22-jarige varensgezel W J K. en de 21-jarige automonteur F B.. een vroegere employé van de win kel Zij waren nog nimmer met de politie in aanraking geweest. Lonen en prijzen mogen niet omhoog zeggen werkgevers. De voorzitter van vier Nederlandse werkgeversbonden hebben in een brief aan de minister van Economische Za ken scherpstelling genomen tegen het streven van zekere Belgische indu strie-takken naar verhoging in sommige gevallen met enige tiental len procenten van het Nederlandse loon- en prijspeil. Dit streven wordt ingegeven door het verlangen zich van de Neder landse concurrentie te bevrijden. H?t verbod van Nederlandse werk gevers. het centraal sociaal-werkge vers-verbond, het katholiek verbond van werkgeversvakverenigingen en het verbond van prot.-christelijke w' -vers in Nederland hebben juist n stem verheven, met het oog O; -nkort te evrwachten con- fe ministers der Benelux- lana.. ENGELSEN VAN IJSPLATEAU OP GROENLAND GEHAALD Negen Engelsen, die meer dan een week in Groenland op een ijsplateau hebben doorgebracht, zijn, door 'n red- dingsvliegtuig meegenomen. Zij heb ben anderhalve week beschutting ge vonden in de romp van een transport vliegtuig van de Engélse luchtmacht, dat een noodlanding moest maken. Drie inzittenden, die bij de landing verwondingen opliepen, werden reeds eerder door een amphibisch vliegtuig opgehaald. Zij bevinden zich in een ziekenhuis van de Amerikaanse basis Thule. Onderzeese vulkaanuitbarsting 31 doden. Een en dertig opvarenden van het Japanse onderzoekingsschip „Kaiyoe Maroe". onder wie negen geleerden, zijn omgekomen. Het schip is gezon ken na een onderzeese uitbarsting, die zich nabij een vulkanisch rif. dat de geleerden hadden willen onderzoe ken, heeft voorgedaan. ERNSTIG ONGEVAL OP BOUW WERK. Door het instorten van een steiger op de tiende etage van een bouwwerk der nationale spaarkas te Sangjato (Chili) zijn vijf personen om het le ven gekomen, twaalf gewond en een onbekend aantal onder de vallende DIACONESSEN-INRICHTING BENADEELD. Een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk, eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse recht bank tegen de 31-jhrige administra teur J P., uit Rotterdam. Deze zou zich, aldus de dagvaarding, bedragen ten,totale van f 4000 hebben toege ëigend van de Nederduits Hervormde Diaconesseninrichting Ook zou hij een kwitantie hebben vervalst, hetgeen hij bekende. De verduistering gaf hij ook toe. doch het bedrag zou f 2000 zijn ge weest. Uitpsraak over veertien dagen. zijn vro.. De 36-jarige arts F. A MO, te Berkel is gearresteerd onder verden king van moord op zijn 28-jarige vrouw, moeder van drie jonge kinde ren. een jongetje van vier. een meis je van drie en een jongetje van nog geen jaar. De jonge doktersvrouw overleed plotseling onder verdachte omstandigheden een dag voordat zij de vijfde verjaardag van h£&r huwe lijk zou voeren. De politie heeft het stoffelijk overschot in beslag genomen en sectie verricht, waarbij kwam vast te staan dat mevrouw O om het leven is gekomen tengevolge van ver giftiging met cyaankali Zaterdagmiddag heeft de politie de arts gearresteerd, die ontkende zijn vrouw te hebben vermoord. Volgens hem zou zij zelfmoord gepleegd heb ben. De familie van de vrouw heeft echter verklaard dat de verhouding tussen de echtelieden slecht is ge weest. Stop dat branden op Uw maat! Neen 'n paar Renniel. Met een pak Rennies in huis if bran dend maagzuur eigenlijk g$en pro bleem meer. Nog vóór liet branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze sma ken lekker en fris, KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Jaarsveld (toez.) I .de Tombe te Zalk en Veecaten GEREF. KERKEN Onderh art 31 K O. Aangenomen naar Alblasserdam Nieuw-Lekkerland G. Boersma. te Katwijk aan de Rijn. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. MEERKERK. Woensdag 1 October, nm. 2.30 uur, ds. Kruishoop. Huwe lijksbevestiging. OUD KATHOLIEKE KERK. GOUDA. Dinsdag 30 September, v.m. 9.30 uur, Heilige Mis. Woens dag 1 October, v.m. 7.45 uur, Heilige Mis. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Dinsdag 30 September, 's avonds 7 uur. ds. W F. Laman, van Rotterdam. Rede voor de Jongelings- vereniging. GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdag 1 October, '8 avonds 7.30 uur," ds. Van den Berg, van Utrecht. OUDEWATERt Woensdag 1 October, avonds 7 uur, ds. De Wit, van Moer capelle. VRIJE GEREF GEMEENTE GIESSENDAM Woensdag 1 October, 's avonds 7 uur, ds. B. Hennephof, van Dordrecht. i»iAdiittffi' tiHï'BN. KAASMARKT WOERDEN. Aangevoerd 14 partijen kaas, 566 st.. wegende 3748 kg. Prijzen: f 2.40—2 44. Handel vlug. KAASMARKT LEIDEN. Prijzen: Goudse extra kwal. tot f 2 58 Goudse le kwal. f 2.44—2 48, Goudse 2e kwal. f 2 39—2.43. Leidse le kwal. Aanoer 67 partijen. Handel Leidse ma tig. Aanvoer 9 partijen. KAASMARKT GROOT-AMMERS. Aan de kaasmarkt Waren Zaterdag aangevoerd 15 partijen Goudse kaas, met te zamen 399 stuks kazen, wegen de 2793 kg. Prijzen: Extra f 219, le srt. f 240—245, 2e srt. f 238—239. Handel matig. KAASMARKT OUDEWATER. Aanvoer 10 partijen. Prijzen: 1ste soort f 2 43—2.44, le srt. f 2.40—2.42. Handel stug VEEMARKT UTRECHT. Aanvoer totaal 2533 stuks. 945 run deren <141 tbc. vrij), 381 graskalve ren, 107 nuchtere kalveren, 868 scha pen en lammeren. 23 varkens, 140 zeu gen. 69 bokken en geiten Biggen en varkens geen aanvoer. Prijzen: Stieren f 600—850. kalfvaar- zen f 725—950. graskalveren f 225— 340, nuchtere kalveren f 4555. pin ken f 400—575. melkkoeien f 750— 1050. kalfkoeien f 800—1075, vaars koeien f 550—800. schapen f 90—115. lammeren f 6585, zeugen f 2504^ bokken en geiten f 1045. De handel was in rundvee matig, schapen stug en nuchtere kalveren stug. GROENTEN- EN VRUCHTEN VEILING UTRECHT EN OMSTR. Veilingbericht van 26 September. Bospeen 8—18 per bos; bloemkool 8 43, knolseld. rij 315, komkom mers geel 8—23, komkommers groen 8—37, sla 2—8, alles per stuk; andij vie 5—9, bieten 5—9, bieten gekookt 10—23. bleekscderij 6—8. Chinese kool 411, groene kooJ 610. rode kool 6 15. postelein 819. prei 815. pron kers 1237. rapen 6—10, stamspercie- bonen 27—71, stoksperciebonen 30—77, stoksnijbonen 20—113. spinazie 8—38, spruiten 15—28, tomaten 16—42. uien 216, waspeen 817. witlof 1671, witnerwortels 7lO.druiven blauw 43 89. druiven wit 70170, alles per kg. meloenen 736. paprika 116, perzi ken 2—31, alles per stuk. COÖP. CENTRALE VEILING G.A. GORINCHEM. De noteringen waren op 25 Septem ber: Appels: allington pippin 12—16, 811, bramley's seedling 69. 58, cox% orstige pippin 2430i 1621, dubbele bellefleur 59, ellisons oran ge 2429, 1420. franse schijveling 8. groninger kroon 59. laxton's superbe 1621. 612. 56. lemoenappel 10— 13. 58, mank's codlin 512. notaris appel 10—16. 810. 5—7, pater v. d. eisen 6, sterappel 1622, 6—10, trans parant de croncels 1422. 812, 5 7. zoete bloemée 12—17, 8—11, zoete campagner 8: Peren: beurré clairgeau 1014. beurré lebrun 36, bon louise d'avranches 1424, 812. 36, confe rence 12—15. 6—9, 3—5, doyenne du cornice 1930. 12—16, gieser wilde man 48. maagdepeer 6. 3—5, mar- guérite marillat 6—9. pondspeer 5—9. legipond 1215, 610, 35, st. remy 69, 35, triump de vienne 1215, 6—3, beurré de merode 3—5. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhorensehe Courant VERKEERSONGEVAL. Albluserdam. Woensdagavond heeft op de Oost-Kinderdijk bij de school van -de heer Hofman, een botsing plaats gehad. De stoppende auto van de heer Boon werd aan de achterzij de aangereden door een auto van Ce- ra-Boenwas. Er was alleen materiële schade. IR J W. LOUWERSE WON AMEIDE-VLUCHT. Ameide Onder afwisselende weers omstandigheden is Zaterdag het sei zoen van de sportvliegers besloten met de traditionele Ameide-vlucht, welke van het Hilversumse vliegveld af werd georganiseerd. Er waren dit jaar twintig deelnemers, onder wei vijf mi litairen. De wedstrijd werd verrassend gewonnen door de 64-jarige sportvlie ger ir. J. W. Louwers. uit Hilversum, die pas in het afgelopen voorjaar zijn vliegbrevet haalde. Hij wist een bij zondere prestatie te leveren door in dit milieu als enige deelnemer te ein digen met een aantal pluspunten. Zijn naaste concurrent, die op de tweede plaats eindigde. W. Fenenga. uit Aer- denhout, noteerde 35 strafpunten, welk aantal voor de laatstgeplaatste opliep tot 510 De vele strafpunten toonden aan. dat de organisatoren het de deel nemers niet gemakkelijk hadden ge maakt. De burgemeester van Ameide Ini tiatiefnemer van deze vlucht en al ve- wist hij te bereiken, dat alle deelne mende toestellen een groet aan *»n gemeente brachten door tijdens de vulckt driemaal om de toren te clt- kelen. De militaire deelnemers bleven by uu Aa Vuirasea tan ie muiwure uw»"»»»" i»Y» v.«.b^deDbui8*?'J3C ward D. F. F- van het commando luchtvaart oplei ding met 195 strafpunten. bouwbparbn. t „aaabaobi. Ri 't Centrum werd Donderdagavond een openbare ver~^- dering gehouden met het doel de woners in de gelegenheid t« st om te vernemen, op welke wijzt- N Y. Bouwkas Noord-Nederlandse üo- d. woni»« Wnnen h.t bereik brengt voor by na iedereen Zoals bekand, heeft de gemeenteraad onlangs besloten tot aansluiting WJ desa bouwkas. Dit betekent, dat de gemeente de inwoners in de gelegen heid wil stellen door middel van het bouweparen in het bezit te komen van een eigen woning. In tegenwoordig heid van da commissie voor 't Bouw- sparen, bertaande uit de heren J. O. Diepenhorst, voorzitter. A. van t Ver laat, secretaris, Adr. de Jong. tech nisch deskundige, verstrekte een ver tegenwoordiger van de Bouwkas. de heer C. I van Brero. de aanwezigen een duidelijke toelichting. Na da ont wikkeling van het lichaam uiteenga set te hebben, toonde hij aan de hand van voorbeelden aan, hoe de kaa werkt en welke mogelijkheden zd biedt Er zijn h» ons land momen teel reeds ongeveer 1800 eigen wonin gen; terwijl de kas reads ongeveer 5000 spaarders telt De voorzitter at tendeerde er in »ün sluitingswoord op. dat gewenste nadere inlichtingen over het bouwsparen ten gemeente- huiae worden verstrekt.. De avond werd bijgewoond door de wethouders, de burgemeasl» v*1 Schoonhoven en een aantal belang hebbenden, die verschillende stelde, waarop de inleider aeer dm- delijk antwoordde. JMHLEMNDC DAMCLUB. Bergambacht. De damclub „D.LD." heelt 26 September haar 25-jarig be- Itean herdacht met het houden van een gong-wedstnjd. Bij da sprak de voorzitter, de heer G. Graal- lTnd. een wekomstwoord en begroette te 't bijeonder de heren Hazelbag. uit Souda, en Oosthoek, oud-leden en op- richters der vereniging. Spreker rele veerde alle gebeurtenissen ln dit af gelopen tijdperk en hoopte ten slotte dat de vereniging mocht bfyven groeten en bloeien. D. hora. «n Ooghoek hebben daarna ook nog hat woora ge- voard. 0e gong werd geilage» to* <*">- «•aivertmurder C. G. de Kovel. Ove- rigens waren er voor alle leden ver- ratskigen. Aan de heer A. C. P. da langen werd een bloemstuk aangebo den voor «jn 25-jeng trouwe lidmaat schap. De vereniging teit thans 28 ze den (bM de oprichting 8) en is aange stoten bij da dambond D V.G. Gouda en omstreken. Het is een gezellige aVond geweeat. Gouderak Voor de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente werd in de ooi- leote oen extra gift van f 25 aange troffen. De jongeiingsvereaiging Pred. 18 I la, ia voornemens deae week een aanvang te maken met de wtntercam- AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN. Gouderak. Mevr. wed. C .de Bruijri- Tans, van wie wy reeds meldden, dat ze in Rotterdam door een wielrijder zodanig werd aangereden, dat opna me in een ziekenhuis noodzakelijk was is Zondag in het ziekenhuis aan de Coolsingel aan de bekomen verwon dingen overleden. Mevr De Bruyu wes in het dorp geen onbekende fi guur Zij heeft zich in haar leven in vede opzichten verdienstelijk gemaakt vroeger als secretaresse van de plaat selijke afdeling van Het Groene Kruis. Tot haar overlijden maakte zij dem uit van het bestuur van de Platte lands Vrouwenbond. Gouda. Geslaagd Mej. M Migchelsen is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het semi-arts. examen. BINNENBRANDJE. Haastrecht. In de middag vaa Vrij dag van Vrijdag brak in de woning van de heer J. Groenendijk, Hoog straat. een brandje uit. De brandweer was spoedig ter plaatse. Inmiddels hadden de buren echter de brand on der de knie. zodat de brandweer niet in actie behoefde te komen. GEVAARLIJKE BOCHTEN Hf BE VLIST. Master acht. De Touriatenbond A.N. W.B. heeft de beheerder van de weg Haastrecht—Schoonhoven, (langs de Vlist), verzocht enkele soherpe boch ten nabij Haastrecht van een witte verkeersstreep te voorzien. Hierdoor zal het wegverkeer, dat nu nog druk gebruik van deze weg maakt, in af wachting van de voltooiing van de nieuwe provinciale weg Stolwijker- slui»Schoonhoven, Vooral bij avond op het verlop van de bocht opmerk zaam gemaakt worden. Vooral tijdens de wintermaandenis een dergelijke beveiliging noodsafce- m BKGfN VAN BRAND. Haastrecht. Door tot nog toe onbe kende ooraeak brak Zaterdagmorgen in de afdeling stelenmakerij van de cuivelbereidingsartikelen en wasma chines van de firma gebr. Bakker en Zonen brand uit. Omwonenden, die een sterke rookontwikkeling waarna men, waarschuwden de brandweer.. Dese slaagde er in de brand met twee stralen in de kiem te smoren. Een ge combineerd* cirkelzaag boorbank brandde echter geheel uit. De schade wordt door de verzekering gedekt. Het bedrag der schade is nog niet be kend. Krimpen aan de Lek. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer S. Mostert geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur. Lekkerkerk. Verleden week hield de Onderlinge Brandwaarborg-maat schappij Lekkerkerk en omstreken, haar gewone jaarlijkse algemene le denvergadering in het café „Het Bon te Paard". In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter, de heer B. "Streefland het overleden bestuurslid, de heer A. Dogterom. De notulen en de rekening en verantwoording over het afgelopen boekjaar werden goed gekeurd Het winstcijfer ad f 2613 49 werd aan de reserve toegevoegd, waar door deze is gestegen tot f 137.746.60 Het aantal leden bedraagt thans 621 en het verzekerd kapitaal f 9.945.604. Het jaarverslag van de secretaris penningmeester. de heer J. W. Spruijt verschafte de aanwezigen een helder inzicht in de ontwikkelingsgang der maatschappij. Het aftredende bestuurs lid. de heer J. de Vries J.A.zn. werd met grote meerderheid van stemmen herkozen, terwhl in de plaats van de heren B. Streefland en J. v. d. Graaf Jzn. die beiden wegens hun hoge ouderdom niet voor een herbenoeming in aanmerking wensten te komen, werden gekozen de heren H. de Jong Mzn. en A- v. d. Graaf Azn. Behalve enkele punten van huis houdelijke aard. werd nog besloten de jaarlijkse donatie aan de Lekkerkerk- se Vrijwillige Brandweerliedenvereni ging „Door Oefening Paraat" te ver hogen tot f 100. Op voorstel van de heer H. de Jong Mzn., werd de heer B. Streefland tot ere-vooriltter en de heer J. v. d. Graaf Jzn tot ere-lid be noemd. Hierna werd de vergadering, die door 89 personen beeocht was, door de voorzitter gesloten. (ADVERTENTIE LM.) pijn die U het levra ondragaliik muuki m U berooft vaa Uw warldmif Waarom langer die pijn te duiden, verdrijf Uw pijnen anel en afdoend met CSBBBBBOBKHBBBH Hoog-Blokland. Het aantel gevaüen van varkenspeet is hier de laatste tijd toegenomen. Bij een veehouder is de gehele varkensstapel opgeruimd, DAKPANNEN. Krimpen aan de Lek. Zaterdagavond had in het Sociëteitsgebouw de trek king plaats van da ten behoeve van de stichting van hat nieuwe Groene Kruiagebouw gehouden dakpanactie. Ter gelegenheid hiervan gaven de mandolinevreniging Steeds Hoger, on der leiding van de heer Van der Lin den, en de gemengde zangvereniging Krimpen aan de Lek, directeur de heer Van Collem, een zaalconeert. De voortetter, de heer W. MijnUeff, sprak een openings- en welkomst- Woord, waarna afwerking van het pro gramma volgde. In de pauze werden nog tweehonderd dakpannen verkocht. Het totaal aantal verkochte dakpan nen bedroeg 2660, zodat deae actie. Waarvan de koeten gedragen worden door het Nut, voor het Groene Kruis een bate opleverde van f 1840. Aan hen, die de meeste dakpannen Verkocht hedden, werden surprises aangeboden De voortetter bracht ten slotte allen dank, die tot het welslagen van de ae actie hadden meegewerkt. Hij hoop- sen van de renteloze lening ais ae dakpannen wms ondervonden, ook in de toekomst te mogen rekenen Met de bouw aal worden begonnen, zodra de vereiste toestemmingen zullen zijn ontvangen. lAtimnmt i. m> Huk Sw t>lo*4 niTor mot Kruokoa SoMi. la voorkom so UHBlUll De bloedzuiverende organen tot jeug dige. krachtige werking brengen, het bloed vr ijmaken van pijnverwekken- de onnuiverheden, die zich anders vastaetten in spieren en gewrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kru- schen, daarmee bevrijd ge Uzelf van de jammer en de chagrijnige pijnen die U het leven maken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin mor genochtend die heilzame kuur. RA AD8 AGENDA. Lopik Er is een vergadering van de gemeenteraad uitgeschreven tegen Dinsdag 30 September 's avonds acht uur. De agenda vermeldt onder meer: Wijziging van de naam Bredesteeg in Radiolaan; Benoeming van een hendwerkonderwijzeres aan de open bare lagere achool II. te Lopik; Rui ling van bouwgrond met de coöpera tieve Boerenleenbank Lopik-dorp; Me dewerking aan het bestuur van de vereniging voor Qereiormeerd school onderwijs „Immanuel" te Willige- Langejak. hoofd de heer De Vries, met betrekking tot het maken van 'n bergplaats en een brug in 't school pad; Medewerking aan het bestuur van de vereniging tot stichting en In standhouding van scholen met de Bybel te Lopik, hoofd de heer Boen der. met betrekking tot het vernieu wen ven dak en goten der school; Ver zoekschriften van drie inwoners om "n bijdrage in de kosten van vervoer van hun kinderen naar school; Vaststel ling van een uitkeringsregeling 1952 en een compensatie-regeling in ver band met wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. voor een gedeelte van het gemeentepersoneel; Benoe ming van de leden en plaatsvervangen de leden van advies insake de Woon- ruimtewet; Aanbieding van de ge meenterekening over het dienstjaar 1051; Vaststelling van een verordening tot wijziging van de beheersverorde- ning van het woninggrondbedrijf. Uit breiding van de straatverlichting aan de S L. van Alterenlaan met drie lantaarns en eventueel verdere uit breiding; Verhuring van een woning wetwoning a.- de S. L. van Alte renlaan; Ver ing van een woning wetwoning aan de Batuwseweg; Het afbreken en wederopbouwen van "n schuur by de in aanbouw zynde wo ningwetwoning in Lopikerkapel en wegverbreding ter plaatse; De bouw van een politiewoning aan de Rolaf- weg; Het dempen van een sloot, gele gen vóór de woningwetwoningen aan de S. L. van Alterenlaan; Het san- leggen van een riolering in de buurt schap Willige Langerak in samenwer king met de gemeente Schoonhoven. Lopik. De collecte ten bate van da tbc. bestrijding Draagt Elkanders Lasten, heeft f 618.80 opgebracht. NIEUWERKERK AAN DE USSBL. Ondertrouwd: C. H. J. Bos. 29 J„ en L. van Erkel, 25 j. Nfeawarkerk aan 4e UaaeL De mid denstandscursus is Donderdagavond weer begonnen onder leiding van de heren Van Maaren en Gelijns. Voor deze cursus hadden zich 17 personen opgegeven. De voorzitter van de mid denstandsvereniging. de heer B. PruUt, heette allen welkom, inzonderheid burgemeester Vogelaar, die een kort woord tot de cursisten richtte en wees op het belang van studie. De heer A. Valkenburg is be noemd tot hoofd zelfbescherming van de Bescherming Burgerbevolking. Op een ledenvergadering van de bestuurdersbond werd het bestuur als volgt samengesteld: K. de Man, voor zitter: M. Ames, secretaris; W. C. Vuik, penningmeester; G. Pie, A. Knoppers, K. Stolk én J. Heikoop als vertegen woordiger van Jonge tSrijd. Ouderkerk aan de IJsael. Dam men. De damvereniging L.U.T.O die hear competities weer begon, speelde vorige week voor de huishou delijke competitie de volgende partijen J. Neef—L. Krijgsman 0—2, Joh. de KoningP. van Vliet 20. D. Offer- mans—M. Docters van Leeuwen 2—0. S. Neef—G. Melgers 0—2, D. Otter- Ouderkerk aan de IJsseL Mej. B. Versluis, wonende aan de Lageweg, fietste vorige week langs de IJsseldijk in de richting van het dorp. Even voor bU de oude begraafplaats werd zü plotseling aangevallen door een hond. die in dolle uitgelatenheid tegen haar opsprong. Mej. B., die hierop niet be dacht was, kwam tengevolge daarvan zodanig met haar rijwiel te vallen, dat zij zich voor onderzoek naar een Gouds ziekenhuis moest begeven, waar bleek, dat haar linker elleboog versplinterd was. Na verbonden te zijn kon zij weer naar huis terugkeren. NIEUWE E.H.B.O. CURSUS. Ouderkerk aan de IJssel. Uitgaande van de Vereniging voor Eerste Hulp by Ongelukken „Hulp in Nood" zal by voldoende deelneming op Woens dag 8 October een nieuwe E.H.B.O.- cursus aanvangen. Dr W. J. Leeuwen burg zal als docent optreden. 56 JAAR GEHUWD. Oudewater. Het echtpaar G van Schaik-Wouters herdacht op 23 Sep tember de dag waarop het 55 jaar ge leden in de echt werd verbonden. De heer Van Schaik is 76 en zijn vrouw 75 jaar. Beiden zijn nog kerngezond en nog zeer goed ter been Het feest droeg een zeer huiselijk karakter en werd in alle stilte gevierd. Oudewater. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield ten wedvlucht vanuit Mons De duiven werden eerst verleden week Maandag in vryheid gesteld om 8.55 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 11.45 uur. De laatste duif om 12.19.52 uur. Aantal duiven Tïr Concours 124. De uitslag ls als volgt: C de Jong 1 12 13: I. Iterson 2 10 18 24. W. v d. Haar 3 8 10 .22 25 29; P. J. v. d- Horst 4 23 28; C. van Kooten 5. A. Jongeneel 8 80; L. van Dam 7 11 26, P Pouw 9 16. S. v. d. Laar 14 II, A. J de Koning 15 20 27. B. Burger 17 21. De diverse kampioenschappen >yn als volgt behaald aoor: Hoek vitesse: L. van Dam 1. P. J. van Vliet 2, C. de Jong 3, G. Scholman 4. W. v. d. Haar 5. Duif vitesse: C. de Jong met 1860 p., P. J v. d. Horst 1521 p.. G. Scholman 1719 p A G. van Dyk 1442 p., G. van Dijk 1350 p.. Hok middenfond: P. J. v. d. Horst 1 met 5246 p2 P. J. van Vliet 5058 p., 3 L. van Dam 5040 p., 4 G. Scholman 4898 p., 5A.G van Dyk 4794 p.. Duif middenfond: 1 A. G. van DUk 2698 p.. 2 P. J v. d. Horst met 2528 p„ 3 A. G van Dyk 2094 p., 4 B. van Bunnik 2020 p.. 5 G. Scholman 1975 p. Hok fond: 1 A. G van DUk 7152 p.. 2 B. van Bunnik 7051 p. 3 A. Jonge neel 6341 p 4 W v. d. Haar 4215 p., 5 L. Tan Dam 4088 p. Duif fond: 1 A. G. van t>Uk 8045 p., 2 B. van Bunnik 3002 p., 3 J. v. d. Horst 2592 p., 4 B van Bunnik 2277 p., 5 G Scholman 2254 p. Generaal oude duiven: A. G. van Dijk 15615 p.. 2 G. Scholman 12807 p., 3 P. J. v. d Horst 12480 p., 5 L. van Dam 12311 p. Hokkampioen jonge duiven: 1 J. van Arkel 3469 p.. 2 M. Beerthuizen 3428 p., 3 A. G. van Dijk 3240 p., 4 L. van Dam 3168 p.. 5 G. Scholman 2875 p. Het hoogste aantal punten werd be haald door een oude duif van A. G. van DUk met 4140 punten. De wissel beker werd gewonnen door M. Beert huizen met 1994 punten. OUDEWATER. Geboren: Gerrlt, g. van G. Sille en P. Doelman Pau- Us Ignatius Maria z van J. A. M. v d. Maas en A. M. Schouten. OEEN GRINTDIEFSTAL. Reeawtyk. In de gemeente deden de geruchten de ronde, dat een hoeveel heid grint, eigendom van de gemeen te opgeslagen aan de Vlietdyk, op on eerlijke wy» was weggevoerd. Het raadslid, de heer Van den Heu vel, heeft daarover in de openbare raadsvergadering vragen gesteld aan B. en W De burgemeester stelde deze vragen zeer op prUs. omdat hierdoor een ein de kan worden gemaakt aan de rod delpraatjes in de gemeente Uit het antwoord van de burgemees ter kwam vast te staan, dat weliswaar een fout is begaan door de gemeente- ai chitect, die eigenmachtig het grint had verkocht, doch de gelden waren gestort in de gemeentekas, zodat van enige fraudeleuze handeling geen spra ke is. Streefkerk. De heer H. Rielink, arts, is aan de RUksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het arts-exa men. Sliedrecht. De Ned. Herv. Zondags school herdenkt half October haar 70- jarig bestaan. Dit fgit zal in een spe ciale samenkomst met ouders en be langstellenden worden herdacht en wel in het C.J.M.V. gebouw op 16 Octo ber. Een gevarieerd programma is voor die avond samengesteld. Benoemd. De heer W. Versluis onderwijzer te Giessendam. is benoemd tot hoofd der openbare school te Hel en Boeicop. Schelluinen De buscollecte voor de Oorlogsgravenstichting heeft Dinsdag f 12.67 opgebracht. Waddinxveen. De damclub T.O.G. speelde de derde ronde in de onderlin ge competitie met de volgene resul taten: Jac. Steenbergen—A. Janmaat 0—2, M JaspersJ. W. Tillemans 2—0. A. van Arenne—Jac. Steenber gen 11, W van der KroegA. Com peer 2.0 De eerstgenoemden sjeel- den met wit. De damvereniging Excelsior speelde Woensdagavond de vierde ronde in de wintercompetitie met de volgende uit slagen: H. TroostA. N. Littooij 11. D la Grand—A. A. Rietveld 0—2. A. N. Littooij—A Blom 1—1, C. J. van Os J. Timmerman 0—2, W van der Hei denA. van Hoven 20, C. Blonk T Twigt 1—1. A. Blonk—C. H. Kramp 02. De eerstgenoemden speelden met wit. VOLLEYBALWEDSTRIJDEN. Waddinxveen, Ten einde meerdere bekendheid te geven aan het volley- balspel heeft de Waddinxveense volley halclub Salvo een driekamp georgani seerd, die Zaterdagmiddag om drie uur zal aanvangen op het plein van de School met de Bijbel aan de Oranje laan. De Waddinxveense club zal hier bij uitkomen tegen Juliana uit Gouda en Gymnasten 1. eveneens uit Gouda. Bij deze gelegenheid zal tevens een wedstrijd gespeeld worden tussen de dames-teams van Salvo 1 en Juliana I. Feestavond R.K. Vrouwenbeweging Waddinxveen. Ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum was door de R.K. vrouwenbeweging afde ling Waddinxveen een feestavond ge organiseerd. Na de opening door de voorzitster, mevr. Cata-van Oeffelen werd een terugblik geworpen over de afgelopen vyf jaren. Er was in aller lei opzichten hard gewerkt, zodat met voldoening op deze periode kan wor den teruggezien. Het aantal leden be draagt thans 104. Na het officiële ge deelte begon de eigeniyke feestviering welke in handen was van mevr. Mast- op. Er Werden enkele aardige schets jes opgevoerd, waarby ook het huidi ge bestuur op kernachtige wUze ge typeerd werd. Ook een schets over de naaischool, welke onder leiding van. de Vrouwenbeweging staat, bleef ni«h. uit. De verloting, waaraan vele mooie Srijzen verbonden waren, vergrootte e feeststemming ven de aanwezige le den. De avond werd met een opwek kend woord van de voorzitster om de vereniging nog groter te maken, ge sloten. CURSUSSEN BESTUURDERSBOND. Waddinxveen. De bestuurdersbond heeft besloten om in het komende winterseizoen vier cursussen te orga niseren, waarop het welvaartsplan be handeld zal worden. De cursussen worden gehouden op 6 en 17 Novem ber en 8 en 12 December. By voldoen de deelname bestaat het voornemen om in aansluiting op deze cursusavon den een studieclub te vormen, voor verdere bestudering van het wel- vaartsplan. Voorts is men van plan om in de komende winter een gezellige avond te geven ter verstevigir-» van de onderlinge band. VEROORDEELD. Waddinxveen. Maandagavond werd in deze gemeente aangehouden de 66- jarige straatzanger J. K, zonder vaste woon- of verblijfplaats, verdacht van landloperU. Donderdag werd hij door de politierechter te Rotterdam veroor deeld tot achttien maanden rijkswerk inrichting. VAN DAK GEVALLEN. Waddinxveen. Woensdagavond wil de de 29-jarige A. B. de schoorsteen van zyn woning aan de Henegouwer- weg vegen. Hij klom op het dak en begaf zich op de gemetselde schoor steen, waarop een ronde buis beves tigd was. Toen hij by zijn werk zich aan de ronde pyp vasthield, viel hij met pijp en al van het dak en bleef in bewusteloze toestand liggen. Dokter R. van der Linde verleende de eerste hulp. WATERPOLO. Waddinxveen. Voor de komende winterwaterpolocompetitle is het eer ste herenzevental van de zwem- en po loclub De Gouwe voor het eerst inge deeld in de zwemkring Rotterdam. De polo-ers zullen in deze competitie moe ten uitkomen tegen G.Z.C. 2, R.Z.C. 1, Rotterdam 2 en Merwede 2. Zevenhuizen. De heer A. K. Ver- wey is aan de Technische IJogeschool te Delft geslaagd voor het propaedeu tisch examen voor scheikundig ingé nieur. MAANDAG If^fPVEMBER 1951 Gemeenteraad van Reeuwljk. (Vervolg en Slot van Vrijdag.) Bij de ingekomen stukken werd me dedeling gedaan, dat de Gedeputeerde Staten het raadsbesluit omtrent het verlenen van garantie in de financie ring voor de bouw van tien woningen in vrije tijd aan de Protestantse wo ningbouwvereniging had goedgekeurd. Vervolgens werd de rekening van het gemeentelijk waterleidingbedrijf 1951 aan de raad aangeboden. De liquidatierekening van t G.E.B. over het tijdvak 31 Maart 1951—1952 werd voorlopig met de daarop vermel de bedragen vastgesteld. In verband met het uitvoeren van de onderhoudswerken bU het water leidingsbedrijf, werd voor het aan schaffen van de benodigde gereed schappen een crediet verleend van f 1000. De commissie van bijstand was tot de conclusie gekomen, dat met dat bedrag voor een behoorlijke opberging van de magazijnvoorraad. een magazijn installatie dient te worden gezorgd en dat er voor het vervoer van gereed schappen en materialen vanaf het ma gazijn naar het werk, een bakfiets no dig zal zijn. voor de aanschaffing van een en an der adviseerde de commissie het be drag van f 1000 te verhogen tot f 2500. Met een hamertik werd dit goedge keurd. Het bestuur van de R.K. kinderuit- zending had een bijdrage van f 54.61 verzocht in de kosten van uitzending naar een gezondheidskolonie van een zoontje van een inwoner. Voorgesteld werd om aan het verzoek te voldoen. De heer Smit merkte op, dat in aanvragen, die achteraan komen, niet te voldoen. voorzitter meende, dat deze aangelegenheid iets anders lag. De heer Schouten vroeg of ook fnw.°nderzoek was ingesteld naar het inkomen van de ouders. Er bleek alleen contact opgenomen te zijn met de vereniging. De heer Van Roon merkte op, dat dit antwoord niet juist was. Schouten zin68 na8r het lnkon?en van het ge- Wethouder Ba II er ing meende, ^,_wan.neei: het gezin meer kon be talen. dit ook wel zou worden gedaan, keurd aanvra®e wefd hierop goedge- In de commissie van advies dar woonruimtewet werd by stemming herbenoemd de heren W. Schouten Dz„ M. j. Moons. C. v. d. Heuvel. C. Bon tenbal en W. J. Blom. Tot leden van de commissie van onderzoek van de rekeningen en be grotingen van de dienst van sociale zaken werd benoemd de heren M Zwynenburg, C. v. d. Heuvel, J. vari Jteon. W. Schouten Dz., C. J. Smit en M. J Moons. Het loon van de gemeentewerklie den werd verhoogd voor een eerste klasse werkman van f 41 op f 46 en van een werkman tweede klasse van f 38 op f 43 per week, met vUf Jaar- 1952C verhoglngen' higaande 1 JuU Een verzoek van een inwoner om een bijdrage in de kosten van vervoer naar school te Goudt van f 3.50 per maand, werd afgewezen. Een verzoek van de vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bybel, om voor de uitbrei ding van de school de benodigde gel den uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, werd ingewilligd. In verband met de onenigheden na afloop van het driedaagse feest, werd een nieuw artikel in de algemene po litieverordening ingelast, ter voorko ming van wanordeiykheden in de toe komst. Hierop werd overeenkomstig het ontwerp een wyziging in de begroting aangebracht. Het voorstel om aan de Reeuwyk.se Brug een stoplicht in te voeren voor het verkeer dat komt vanaf de Nieuw- dorperweg naar het kruispunt, werd goedgekeurd. Een geldlening van f 152 000 bH de Verzekeringsmaatschappy Neelmy wag tegen een rente van 3'/, pCt. tot on f 35.000 afgelost. Tegen 31 December werd dit restant opgeëist. Het kon evenwel biyven staan tegen een rente van 4 pCt. Het was onmogeUjk een voordeliger te treffen, waarom beslo ten werd het restant tegen 4 pCt. ren te te continueren. Tot de verbetering van de weg Reeuwal kon in dit jaar niet worden overgegaan, omdat dan de bydragein de kosten niet zou vlotten. Het werk werd daarom uitgesteld tot een vol gend jaar. Na een onbelangryke rondvraag sloot de voorzitter de vergade ring, die niet werd bygewoond door de heer Olieman. WADDINXVEEN. Geboren: Petrua Anthonius Maria, z. van P. A. Steen- land en C M Rij beek. Onder trouwd. F Verwey en M. van den Sr a- w betrouwd: D. Enthoven en M A. M Zuidema. Overleden: E. DullemeQer, 85 j., wed. van J. Dek- door T. LODEWUK. 86 De volgende dag kwam Brederode op het thee-uur binnenvallen. Sietske, die na een grotendeels doorwaakte nacht al had ze zich toen Frits thuiskwam slapend gehouden en een moeizaam ontbUt waarby ze zich wegens hoofdpijn verontschuldigde voor haar weinige spraakzaamheid nu stillekens in haar stoel zat. alleen met haar sombere ge dachten, veerde plotseling op en haar gevoel voor humor sprong onweerstaanbaar naar voren, toen ze gewaar» werd hoeveel moeite Brederode had met zich een houding te ge ven De oude musicus/deed alsof er geen vuiltje aan de lucht Aras., en toch was hy. wist Sietske gekomen/om haar met alle om zichtigheid in te lichten, een taak waartegen hij uiteraard opzag als tegen een berg. Hy kon niet weten, dat Sietske volledig op de hoogte was en met een glimlach zag ze aan hoe druk en schutterig hy deed. steeds het fatale ogenblik uitstellennd. Eindelijk besloot ze hem te hulp te komen. Meneer Brederode zei ze weet U pre cies wat er aan de hand is met Frits en Ada Siccama? Hy was volkomen verrast door deee on- VWwachte aanvaL Janee stotterde hU verward ik zag ze gisteren zrtten by American ik ook. Jij ook? HU sperde s|n ogen wUd. Daar heb ik Niets van gemerkt vulde aa rustig, aan. Nee, natuurlyk niet, ik kan daar toch geen scene gaan maken? Maar ik had het «1 gezien toen ik binnen kwam. En als ik het niet zo naar ge vonden had. had ik eigenlijk moeten lachen omdat u zo veel moeite deed om het voor me te verbergen. Weet u wat het is ging ze haastig herder ik vind het zo verve lend dat Frits m(j vertelt dat hy naar een vergadering is en in werkeHjkheid met Ada in American zit. Het kan toeval «Un waagde Brede rode. Ik vond hun houding niet xo, alsof ze elksar toevallig ontmoet hadden ging Sietske voort en ze gingen samen weg en Frits kwam pas uren later thuis. Ik had 'm op de man af willen vragen, maar .k wil niet dat hU de indruk krygt dat ik hem be- sp ionneer. TjaBrederode v/as kenneiyk met het geval verlegen weet Je. Sietske, ik weet eigeniyk niets. Ik heb nooit iets ge merkt. jy zou het beter moeten weten dan ik. Merkte jy niets aan Frits? Ja. zeker merkte ik wat aan Frits, de laatste tijd. Hij is afwezig, verstrooid, hy is veel vaker weg dan vroeger. Hy zegt vaak niet eens meer waar h.j naar toe góat. Hy komt soms in de nacht thuis. En dan opeens weer is hy zo lief en hartelijk voor me ach, meneer Brederode. oen vrouw voelt dat soms zo scherp aan: dan kan ik de gedachte n:et van me afzetten dat hy iets goed wil ma ken. En Ik barstte ze plots»'Jng uit ik ben niet tevreden met oer. fooi, ik wil niet zo'n vrouw zyn waarby hy tenslotte na al lerlei afdwalingen toch 'elkens weer terug komt. Ik wil hem helemaalen niet ge deeld met een ander. Zeker nie: met met haar. Heb je zo'n hekel aan Ada Siccama? Ach, hekelnee, daar heb ik geen re den voor. Maar ik weet dat Frits voor haar tijdverdryf is, dat voel ik zo. Zy is geen vrouw, die het lang by één man uithoudt. Ze moet er by voorkeur een dozyn om zich heen hebben, ze moet het middelpunt zyn. Nu is Frits de man van het ogenblik. Maar ik ken Frits. Hy is niet zo. Hij haalt zich waarschyniyk veel te veel in 't hoofd, hij slaat haar veel te hoog aan. Straks krijg ik hem als een uitgeknepen citroen thuis, verbitterd en vernederd door haaren dat wil ik niet. Daar is hy te goed voor. Het gaat me niet alleen om mezelf, het gaat me allereerst om hem! Brederode luisterde zwijgend en knikte. Hy zag haar aan met oprechte bewondering, byna eerbied. jy bent een pracht van een vrouw. Je zoudt zo'n vent met z'n kop in de Lynbaansgracht plonsen en zeggen: kom eens tot je zelf en jaag niet achter klatergoud aan wanneer je het edelste goud in je hand hebt. En ik geloof ging hy voort dat je ge lijk hebt. Ik ken Ada. Ze is een vlinder. Ze is niet eens zo kwaad, het ia haar aard en haar opvoeding, of gebrek aan opvoeding, werkt daaraan mee. Ada wil schitteren. Frjts is een nieuwe ster. straks komt er weer een ander. Maar Frits is hier te goed voor. En 't doet jou verdriet. Daarom moet het ophou den. Hoe wilt u? Nou hy keek strydlustig ik zal als man tegen man Niets daarvan zei Sietske beslist geen woord hierover tegen Frits. Hy mag niet eens weten dat ik hem gezien heb. Ja maarBrederode keek versla gen wil je dit dan door laten gaan? Achzuchtte ze gisteravond zou ik gezegd hebben: laat hem zyn gang maar gaan. Maar Mien Lauwers van bene den heeft een redvoering voor me afgesto ken. Mien heeft me tot andere gedachten gebracht. Ik wil vechten. Ik wil Frits zelf terugwinnen. Als u wilt, kunt u me daarby helpen. Mien helpt mee. Wy drieën alleen weten hiervan. Niemand anders mag er iets van vernemen, en het laatst van allen Frits zelf. Nee. meneer Brederode. ik vind het al lerliefst van u. maar als iemand Frits terug wint, zal ik het zelf zynl Brederode's gezicht had tydens haar woor den de oude. vergenoegde uitdrukking ver kregen. Zyn ogen straalden en hy riep: Nou, wat zei ik, dat je een prachtvrouw was? Zo moet het, Siets. Je hebt volkomen geUjk. Zo moet het en niet anders. En als ik j, helpen kanik j, helpen mag geef me de vyf! 7" 111 gee' u thee glimlachte ze met caxe. waar u zo van houdt. En dan zullen we eens krijgsraad houden. Terwijl hy al luisterend zyn thee dronk ontvouwde ze hem haar veldtochtsfilan. ver leide van het gesprek met Mien Lauwert, en van haar verdere plannen. U hebt eens tegen me* gezegd, toen ile wat gezongen had - zei ze met een blos - dat het eeuwig zonde was dat ik niet meer lessen had genomen. Was dat een compliment of de waarheid, meneer Brederode? —In zulke dingen maak ik geen compli menten antwoordde hy je hebt een uit stekende stem. alleen onvoldoende geschoold. Een heel mooie, volle, warme stem .Je zoudt het er. wanneer je er de studie voor over had. ver mee kunnen brengen, vooral wan neer je niet getrouwd en moeder was. Dank U -ei ze ze. Daarby komt, da ik erg veel van muziek houd. Als Frits weg is zit ik dikwyls naar de de gramofooa te luisteren, ik heb heel wat pianomuziek, maar het gaat nog te veel in 't wilde weg, er zit geen systeem in. Ik wou cr meer van we ten. ik wou er voor zorgen dat Fnts met mij over alles kon praten wat zyn muziek be- treit, dat ik hem misschien zel|3 raad kon ge. en en helpen. Hij moe' niet na=r een an der hoeven, meneer Bredei ede. Ook in dit opzicht moet hy aan mij voldoende hebben. (Wordt vervolgd.)

Schoonhovensche Courant | 1952 | | pagina 2