Jb* £Ick«J Voetbaloverzicht Beëdiging nieuw raadslid Kunstmatige sluitpost op de begroting Koeien zonder eigenaar Architecten Aannemers Timmerlieden Werven Fabrieken Ontwerpers S. W. N. VAN en) NOOTEN Problemen der overbevolking. De plantenziektenkundige dienst ~d AKKERTJES ïrertire sadba.irw.g;;i«?Scvh!?(dioo'o^ JS NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECnT Scboqnhovenscbe Courant MAANDAG 16 FEBRUARI 1953. Opbrengst collecten. Reenwijk. De collecten in de kerker te Reeuwijk voor het Rampenfonds heeft in totaal f 4025 ingebracht. Verdeelt over de verschillende ker ken; R.K. kerk te Reeuwfjk-Dorp en de hulpkerk aan de Reeuwijkse-Brug samen f 2400; Ned. Herv. Kerk Reeu- wijk-Dorp f 684 Ned Herv. Kerk Sluipwijk f 441 en Geref. Kerk aan de Brug f 500. De damclub Denk en Zet te Reeu wijk collecteerde in verenigingsver band f 50 voor het Rampenfonds. Weggezakt. Door de gladheid van de weg geraakte Dinsdag de heer Schakel met de door hem bestuurde luxe auto aan de Korsendijk te veel in de grasberm, waardoor de auto wegzakte maar nog juist op de kant bleef hangen. Met een vrachtauto werd de wagen weer op de weg gebracht. OPBRENGST RAMPENFONDS. Reeuwijk. Met inbegrip van kerke lijke opbrengsten is ui deze gemeente Ingezameld f 27.596.04. Dit ts per ge zin ruim f 22 en per persoon f 5.10. In deze bedragen ls begrepen een gift van ongeveer f 1700 van de Groente veiling aan de Bodegraatse Straatweg, en f 919 van ingezetenen uit de ge meente Zwammerdam. wonende in de Tempel. Oud-Reeuwijk. Oudeweg en Kooidük. De verwachtingen van het comité zijn verre overtroffen. Er is spontaan, en naar het comité aanneemt, naar vermogen geofferd.' Diegenen, die bij nader inzien tot de overtuiging zijn gekomen, dat hun of fer in verhouding tot de geweldige Bchade. die in de noodgebieden is aan gericht, aan de lage kant is geweest, kunnen alsnog ten raadhuize aanvul len-bijdrage afgeven. Met evengroot succes werd hier een grote hoeveelheid kleding en dekking Ingezameld. Vier vrachtauto's met de allernoodzakelijkste kleding werden naar de noodgebieden overgebracht. Dank zij de uitstekende organisatie ter plaatse waarvoor het Ned. Rode Kruis te Rotterdam onze gemeente alle lof toezwaaide, kon op zeer korte ter mijn effectief worden geholpen. Van de hier aangekomen geëvacu- eerden konden 15 personen van kle ding worden voorzien. De goederen waren op een kleine uitzondering na van prima kwaliteit Enkele ingezete nen der gemeente hebben in ploegver- band het enkele vaartuigen heel goed werk in het rampgebied kunnen ver richten. Deze mensen, die ongeveer 200 personen hebben kunnen redden, zijn Vrijdag naar huis teruggekeerd. RAAD KOMT BIJEEN. Sliedrecht. De raad zal vermoedelijk op Maandag 23 Februari en zo de voorbereiding daartoe te kort blijkt, op Maandag 2 Maart a.s. voor afhande ling van lopende zaken bijeen komen. Het ligt in de bedoeling van B. en W de raadsvergaderingen dan op een be paalde Maandag van Iedere maand te houden. SUedrecht. De zangavond, welke gehouden zou worden j.l. Zaterdag in de Geref. Kerk, met medewerking van Feike Asma. is tot nader datum uit gesteld Het ligt in de bedoeling dan de opbrengst te bestemmen voor het Rampenfonds. VOOR DE GETROFFENEN. Sliedrecht. De collecte voor het Na tionaal Rampenfonds in de Chr. Geref. Kerk bracht f 2452.30 op. die tijdens de dienst van de Herv. Gereformeer den in het BVL-gebouw f 314.67 en bij de Vereniging van Vrijz. Hervorm- den f 1612.60. De twee voor de v.v.d. in de ge meenteraad zitting hebbende leden, de heer J. van Hemert en zuster G. C van Gessel hebben de wens te kennen gegeven hun plaatsen In te ruimen voor anderen. Op de lijst van de v.v.d. zijn, voor wat de vijf bovenste plaat sen betreft, de namen geplaatst van de heren J. de jong IJ.Jzn B. Visser Pzn (Merwestraat). J van Hemert, J. Wor en mej Van Gessel. Kledingdepót. Het kleding depot van het Ned. Rode Kruis, dat was ondergebracht ln een woning in de Middeldiepstraat, is thans ver plaatst naar het BVL-gebouw^ De wo ning blijft ten dienste van het Rode Kruis voor andere diensten. SUedrecht. Gevonden: Enige wanten, huissleutel, zakmes, 2 sleutels, alpinomuts, ceintuur, muts, portemon naie met inhoud, brlil. ctamesportemon- naie actetas met inhoud, herenhoed, sleutel van hangslot, kindersokje, hoed, das. huissleutel, zilverbon, sleu tel, slipover, sleutel, portemonnaie, portemonnaie met inhoud, actetas met inhoud t.v.n. J. v. d. Vlist, muts, 2 kin derwanten. das. hond. portemonnaie, handbeschermer, padvindersriem. zak lantaarn, sleutel das, parapluie, heren hoed, „•eintuur trap, portemonnaie m. Inhoud, stofzuigerzak. duimstok, en handschoenen. Lnlichtingenen bij oe politie. BEKENDMAKINGEN. SUedrecht. Nogmaals wordt er op gewezen dat, voor zover dit nog met gedaan is. alle evacué's kennis moe ten geven van hun adres aan de dienst voor Sociale Zorg, gemeentehuis kamer twee (boven). Dringend wordt verzocht van alle veranderingen in de huisvesting der ecavué's. zowel binnen als buiten de gemeente, terstond opgave te doen bij de dienst voor Sociale Zorg. In verband met moeilijkheden, in di verse gezinnen, waarbij teveel eva cués zijn ondergebracht, zal het no dig zijn. dat nog verschillende gezin nen en personen opnieuw moeten worden gehuisvest. De burgemeester doet een dringend beroep hen. die nog geen evacué's heb ben, hun huizen open te stellen. Spoe dige opgave bij de dienst voor So ciale Zaken is noodzakelijk. Noodzakelijke kleding, dekking, tchoeisel enz., moet worden aange vraagd bij de dienst voor Sociale Za- vraagd bij de dienst voor Sociale Zorg Slechts op een bewijs van deze dienst worden goederen u:t het depot van het Rode Kruis in het CJ.NLV gebouw verstrekt. De volgende geldelijke hulp verleningsregeling ten behoeve van de slachtoffers van de ramp op 1 Febr 1953 is getroffen. Alleen zij. die ten gevolge van de watersnood niet oj niet zelf in hun onderhoud kunnen voorzien, kunnen uitkering ontvangen krachtens de bepalingen van de rege ling hulpverlening oorlogsslachtoffers (1940—1945). Men 'kan zich aanmelden bij de dienst voor Sociale Zorg. KERKCOLLECTE BRACHT 6000 OP. Sliedrecht. De collecte voor hel Nationaal Rampenfonds in de Geref Kerk gehouden, bracht ruim f 6000 °P_ Benoemd - De heer G. Hul- zer is benoemd tot onderwijzer aan de Openbare School te Giessendam. Uitvoering St. Odilia. Waddinxveen. De R-K. blindenbord St. Odilia hield Dinsdagavond in het R.K. verenigingsgebouw de jaarlijkse toneelavond, waaraan de Katholieke toneelvereniging Waddinxveen belan geloos evenals vorige 'aren, medewer king verleende. De heer Van Schaik uit Boskoop, secretaris van de bond voor blinden sprak een propaganda. woord en spoorde le aanwerken aan tot toetreding als dona'.eur en donatri ce. In korte woorden vette hij het doei van de blindenbond uiteen. Door be middeling van de bond worden blin den aan werk geholpen. Ook voor de blinde kinderen wordt veel gedaan. Er wordt zoveel mogelijk getracht deze het onderwijs te laten volgen. De kos ten hiervan echter zijn ontzettend groot. In de pauze werd een collecte ge houden voor het blinden werk, die ruim f 43 opbracht. Door K.TW. werd op gevoerd het blijspel „De naan kraait victorie" door T van Vuuren Het stuk werd door allen goed vertolkt Verschillende spelers wisten de lach lust van de aanwezigen op te wekken De regie was in goede handen van de heer A. Boere, terwijl het decor ook weer uitstekend verzorgd was door de heer M. Jaspers. Aan het e.nde van de avond dankte de heer Van Schaik al len, in het bijzonder de spelers voor hun medewerking tot het welslagen van deze avond. Ook de heer A. .loo dboom. die het muzikale gedeelte ver- zorgde, werd in deze dank betrokken. De uitvoering welke vrij »otd bezocht werd, werd onder andere bijgewoond door de weleerw. heer Verlaar. Waddinxveen. Geslaagd. De heer C. Alblas alhier slaagde dezer dagen te Gouda voor het examen Ne derlandse Bedrijfsadministratie. BOEKENTENTOON stelling GEOPEND. Waddinxveen. Een merkwaardig schip koos Vrijdagmiddag ligplaats aan de Afscheepplaats bij de hefbrug. Het was het tentoonstellingsschip van de Commissie voor de propaganda voor het Nederlandse boek. In dit schip, een met vlaggen getooide tjalk. Is op overzichtelijke wijze een fraaie ten toonstelling ingericht met ongeveer 500 Nederlandse boeken over de meest uit eenlopende onderwerpen. Vrij kort na de aankomst werd deze boekententoon stelling geopend door burgemeester A. Warnaar Jz. In zijn openingswoord zei- de de burgemeester, dat hij het initia tief tot deze tentoonstelling en het bezoek aan Waddinxveen zeer op prijs stelde. Hij kan het niet eens wezen met hen, die meenden, dat er in deze tijd van woningnood geen tijd meer is voor het lezen van een boek. Naar zijn oordeel is er altijd wei tijd en gelegenheid te vinden om van een goed boek te genieten. Spreker be treurde het, dat veel mensen hun geld uitgeven voor ontspanning, die op een veel lager peil staat. Hij wilde het boek beschouwen als een vriend van de mens. Na deze officiële opening bezichtig de de burgemeester, vergezeld van de beide wethouders, en de gemeente-se cretaris, de tentoonstelling. Waddinxveen. Benoemd. Tot tijdelijk bouwkundig opzichter bij de dienst van gemeentewerken is be noemd de heer P. de Vries te Haarlem UITBREIDING GRAANMAALDERIJ- Waddinxveen. Aan de Coöp. Graan- maalderij De Eendracht werd vergun- ning verleend tot het uitbreiden van de maalderij aan de Brugweg met een hamermolen-lnstallatie. Waddinxveen. Gevonden: gou den rmg, broche, bruin hondje, paar bruine wanten, sleutel, blauwe pet, portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie Zevenhuizen. De netto-opbrengst van de ten bate van de Christelijke Kleu terschool gehouden instuif, heeft f 356,40 opgebracht. De tweede instuif, welke bepaald was op 14 Februari a.e., is in verband met de Nationale Ramp afgelast. meer dan voor één dag tegelijk en eet ze nog dezelfde dag. Bij langer bewa ren ontstaat gevaar van bederf. 2. Was de aardappelen vóór het schillen: verdere behandeling op de gewone wijze. 8FAARPOTTEN LEEG VOOR RAMPENFONDS. De leerlingen van de Haar- school te Tijssen (O.) hebben hun spaarpotten, een bedrag van 215.51 beschikbaar gesteld aan het Nationale Rampenfonds. Oplossing Kruiswoord raadsel Horizontaal: 1 intens, 5 meisjes, 9 zeventien, 10 delpr, 11 eelde, 12 kra lingen, 13 wringen, 15 legende, 17 be geren, 19 barsten, 21 verliezen, 23 vre de, 24 radio, 25 tandeloos, 26 tonnen 27 naties. Verticaal: 2 navolging. 3 einde. - snikken. 5 mentaal. 6 ndrïnger. 7 jolie 8 branie, 9 zeeuw, 14 garnizoen. 16 nut teloze, 17 bevers, 18 nazaten. 19 bana nen, 20 niets, 22 rodeo, 23 viert. Weert muskusratten! Als gevolg van de watersnood in Ne derland en België moet ernstig reke ning worden gehouden met een sterke uitzwerming van muskusratten in Noordelijke richting. Deze dieren le veren gevaren op voor dijken en an dere waterkeringen door wroeten in de grond. Vooral in het overstroomde ge bied zal de aanwezigheid van mus kusratten vrij gemakkelijk te consta teren zijn, daar de dieren de boge de len van dijken opzoeken of hun toe vlucht in bomen of takkebossen vin den. verziekt dringend ln het door wa- „SCHOUW VOOR DE VROUW". De bonden van plattelandsvrouwen ziin voornemens tijdens de landbouw- beurs, die van 27 April tot 2 Mei te Utrecht zal worden gehouden weer gezamenlijk een tentoonstelling in te richten, die ditmaal de naam zal dra gen van „Schouw voor de vrouw Voorlichting zal worden gegeven op hel gebied van woning en huishou ding. Voorts zullen worden geëxpo seerd meubelen, woningtextiel, vloer bedekking. huishoudelijke artikelen, glas- en aardewerk. De expositie, die vorig jaar grote belangstelling trok, zal worden ondergebracht ln de gro te nieuwe jaarbeurshal op het Croe- selaanterreln. die ter gelegenheid van de 60ste voorjaars) beurs in gebruik zal worden genomen. Natte aardappelen. Van de in de noodgebieden opge slagen voorraden consumptie-aardap pelen worden nog belangrijke hoe veelheden in veiligheid gebracht. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft daartoe ter stond de mogelijkheden nagedaan en het Bedrijfschap voor Aardappelen ls er in geslaagd met de verlading der aardappelen een aanvang te doen mo lten. Landkooplleden hebben aardap pelen geborgen, die afkomstig zijn uit de aardappelkuilen en opslagplaatsen in drassig terrein De aardappelen in overstroomd terrein worden voor een groot deel ala verloren beschouwd; de aardappelen uit de droge gebieden kunnen wachten. De aardappelen uit de drassige terreinen zijn geheel con sumptiewaardig, maar dienen mei voorrang in de consumptie te worden gebracht, daar zij natuurlijk niet lang houdbaar zijn. Het redden der aard appelen betekent uiteraard steun aan de belanghebbende getroffenen ln de noodgebieden. Het slagen van deze actie is echter afhankelijk van de medewerking van het publiek, dat natuurlijk de voor keur geeft aan droge aardappelen maar .wellicht bereid is natta aardap pelen af te nemen, mede in het be lang van de getroffenen in de nood gebieden. De volgende aanwijzingen kunnen in dit verband nog van belang zijn: De aardappelen zien er wat onoog lijk uit en er zit meer grond aan dan bij droge aardappelen het geval is. De kookkwaliteit doet echter niet onder voor die van droge aardappelen. Tenslotte twee wenken: 1. Koop van de aardappelen niet Het aantal bewoners van de wereld is sinds 1650 verviervoudigd en de be volking van Europa is zelfs acht maal zo groot als drie eeuwen geleden ln de laatste 50 jaren steeg de bevolking van Nederland 94 procent In Europa is geen enkel land met een zo grote bevolkingstoename. Buiten Europa zijn landen met nog sterkere bevol kingsaanwas, bijvoorbeeld Argentinië (251%), Cuba (231%). Per vierkante kilometer wonen er op aarde (de zeeën niet meegerekend) circa 15 men sen. In Nederland ls de bevolkings. dichtheid 309,5 per vierkante kilome ter. terwyi die op 1 Januari 1839 slechts 80 was. In Zuid-Holland was de bevolkingsdichtheid in 1949 zelfs ruim 847 inwoners per vierkante kilo meter. Toch ls in ons land. met een ge middelde sterfte van slechts 7,5% ln 1950 bU een geboortecijfer van 22,7%, de geiondsheidstoesUnd gunstiger dan waar ook tor wereld Men kan dus zeggen, dat de genees kunde opgewassen is tegen alle nade lige gevolgen van overbevolking, als zij maar ln staat gesteld wordt de no dige maatregelen ln het belang van de volksgezondheid te nemen. Aldus prof dr J. H Tuntler tijdens een rede aan de rijksuniversiteit te Groningen, over het onderwerp „Het medisch-hygiënlsche aspect der over bevolking". De gemiddelde levensduur, te ver wachten voor een pasgeborene ln ons land, Is de laatste tijd omstreeks 70 jaar, dat ls langer dan bijna overal elders, zo vervolgde de hoogleraar In het grootste deel van de wereld is zelfs de gemiddelde levensduur 30 jaren Voor ons land is geen aanzienlijke stijging van de gemiddelde levenaduur meer te verwachten, al zal er nog wel iets op de sterfte zijn te .bezuinigen" met name op de sterfte van de jonge kinderen en op die van de ouden van dagen. Alleen als men er in zou slagen het leven te verlengen, zodat de nor male levenslengte zou komen te lig gen boven de 100 jaar. dus bijvoorbeeld tussen de 120 en 150 jaar. hetgeen som- miee onderzoekers niet onmogelijk achten, zou de gemiddelde levensduur nog belangrijk kunnen stijgen. Na het bespreken van de oorzaken, die leiden tot het „vergrijzen" der be volking waardoor een steeds kiener wordende groep in de productieve leeftijd heeft te zorgen voor een steeds groter wordende groep van bejaarden, wordt er op gewezen, dat bij het be studeren van het vraagstuk der over bevolking men niet alleen moet letten op de hoeveelheid der bevolking, maar ook op de hoedanigheid. Bij de bevol- kinvBgroepen komen de lasten veroor zaakt door hen, die door lichamelijke of geestelijke mii^rwaardtgheld nipt aan-.het productieproces kunnen iht*:- aoen. Menigeen vraagt zich we! eens af of het wel Juist Is de gezondheids zorg steeds op een hoger peil te brengen en steeds doeltreffender te maken, niet alleen hier, maar ook elders ln de wereld, wasr. door velen In het leven worden gehouden, die van economisch standpunt gezien nadeel voor de maatschappij betekenen. Onder hen zijn grote groepen, die zelfs actief schade aan de maatschappij berokkenen. Het is wel duidelijk, dat de medische wetenschap geen keuze heeft. De her innering aan de tijd, toen machtheb bers, behorende tot een groep, die men graag zelf zou willen uitroeien, t doden van geestelijk of lichamelijk en volwaardigen in practljk brachten, ver plicht ons, om buitengewoon waak zaam te z(jn tegenover alle maatrege len die, op onvoldoende wetenschap pelijke bësis gefundeerd, het grote ge vaar van willekeur meebrengen. Men moet zich evenwel bewust zijn. dat voorkomen van ziekte niet altijd economisch voordeel betekent. Het ls denkbaar, dat men in een land de zui gelingensterfte aanzienlijk terugdringt waardoor de bevolking sterk toeneemt met het gevolg, dat de in het leven ge houden zuigelingen later sterven door honger of onvoldoende huisvesting, of infectieziekten, enz. Dit komt dan bijv. doordat het land niet in staat is om behoorlijke maatregelen te nemen ln het belang van de volksgezondheid of doordat de bevolking de betekenis van de getroffen maatregelen niet voldoen de kan begrijpen. Culturele en econo mische opheffing van een bevolking dienen dan ook steeds gelijke tred te houden met de verbetering van de zorg voor de volksgezondheid. De ge neeskunde heeft met het leven te ma ken. met alle facetten daarvan, ook met de sociale en psychologische tersnood geteisterde gebied op dit dier te" letten. Het is een grote donker bruine rat, die van neuspunt tot staartpunt ongeveer 65 c.m. lang kan worden. Het typische kennmerk is de zijdelings afgeplatte staart. Alle an dere ratten hebben rolronde staarten. Indien de aanwezigheid ergens wordt vermoed, dient men dit onverwijld met zo nauwkeurig mogelijke plaats aanduiding bij de Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen op te ge ven. Voor iedare gedode muskusrat wordt een premie vap vijf gulden be schikbaar gesteld. Het is van groot be lang dat de vernieler van waterke ringen zich niet in het geteisterde ge bied kan vestigen. Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP de speciaal semengestelde (ADVERTENTIE I. M.) 33 HET 0UW£L-CACHEI waarborgt SMAAKLOOS EK 6EMAKKEIIJK IHHEMEM GEMEENTERADEN DEVIEZENOOGST VAN BINNEN SCHEEPVAART. Wie de rusteloze scheepvaart gade slaat op onze rivieren en kanalen, zal zich wel eens afvragen wat deze bin nenscheepvaart voor ons land ople vert. Voor zover het het internatio naal transport betreft, geeft de heer P van Zuuren antwoord op die vraag in Economische Statistische Berich ten van 21 Januari J.L Hij becijfert dat de totale netto-deviezenopbrengst van dit bedrijf voor 1951 berekend kan worden op omstreeks 11 millioen gulden. De aandacht moet er op wor den gevestigd, dat die schatting slechts bij benadering juist is, daar sommige schepen, die onder Nederlandse vlag varen, in feite buitenlands eigendom zijn, terwijl anderzijds Nederlandse ondernemingen ook vaartuigen heb ben, die onder Duite. Belgische, Fran se of Zwitserse vlag varen. Men kan dus niet precies nagaan, welk deel van de binnenscheepvaart-inkomsten aan elk land toevalt Ter vergelijking met het bovenstaande bedrag vermelden wU, dat de zeescheepvaart bijna tien maal zoveel aan deviezen oplevert, n.l. dik f 700 millioen. Onze interna tionale scheepvaart zou trouwens nog belangrijk kunnen worden uitgebre-d, want op het ogenblik worden 300.000 tot 400.000 ton Rijnaken gebruikt voor de opslag van granen, e.d. Het leeu wenaandeel van de Internationale bin nenvaart met Nederlandse schepen heeft betrekking op de Rijnvaart, die n.l. 63 van de 77 millioen gulden op levert MONUMENT VOOR SWEEUNCK. Een Ingezetene van Den Haag. die onbekend wenst te blijven, is op de ge dachte gekomen de Nederlandse com ponist Sweelinck te eren met een klein monument, waarvan hU een ge deelte van de kosten, die een bedrag van t 6.600 zullen uitmaken, wil dra gen. De gemeentelijke commissie voot kunstopdrachten heeft deze gedachte overgenomen en op haar voorstel heb ben burgemeester en wethouders op dracht gegeven tot het ontwerp en de uitvoering van dit monument, waar van de plaats nog nader dient te wor den bepaald. OUDERKERK a-d. USSEL. De ge meenteraad kwam in openbare verga dering bijeen op Maandag 9 Februari ten raadhuize onder voorzitterschap van de heer A. Neet. De voorzitter opent met het ambts gebed en heet de leden welkom. Ter stond daarna houdt hij een rede waar in hij al degenen dankt die aan de be strijding van de ramp hebben meege werkt. Wethouder J. de Jong Czn., ge voelde er behoefte aan, om namens de raad en de burgerij de burgemeester hartelijk te danken voor de door hem aan de dag gelegde activiteit en lei ding, tn deze zware en moeilijke dagen Hierna heeft de beëdiging plaats van de heer C. Trouwborst ais lid van de raad. Na het afleggen van de belde eden, heet de voorzitter hem hartelijk welkom in het college van de raad. De heer C. Trouwborst dankt de raadsleden, dat zij hem in hun mid den hebben willen opnemen. Hierna deelt de voorzitter me de, dat B. en W. na overleg hebben gemeend punt zeven Van de agenda (de bouw van een badhuis), mede in verband met de huidige omstandighe den te moeten afvoeren en opschorten tot een volgende vergadering, waarte gen geen bezwaar wordt gemaakt. Vervolgens deelt de voorzitter mede; 1 dat Ged. Staten bij hun be sluit van 30 December 1952 hebben goedgekeurd het raadsbesluit van 19 December 1952 tot het aangaan van vier Vöste geldleningen bij de N V Bank voor Nederlandse Gemeenten; Dit gebeurt eveneens met het raads besluit van 19 December 1952 tot ver hoging van het verzekerde bedrag bij de Fraude Risico-Onderlinge; De be noemde en herbenoemde leden van de commissiën tot wering van schoolver zuim zich deze functie allen hebben laten welgevallen en de desbetreffende stukken inzake de grenswijzigingen tussen de gemeenten Ouderkerk en Nieuwerkerk nodig gewirden door de normalisatie van de Holl. zijn terug ontvangen met verzoek twee gemach tigden aan te wijzen om bij de verdere afwikkeling dezer zaak namens de ge meente te kunnen optreden Als zoda nig worden met goedvinden van de raad daartoe gemachtigd dr voorzitter en wethouder J de Jong Czn. Voorts memoreert de voorzitter dat ingekomen is een verzoek van de Ned. militaire bond Pro Rege, welke bond zich ten doel stelt Je stichting en instandhouding van Prot. Chr. mili taire tehuizen. Zy vraagt een bijdrage van twee cent per Inwoner. B. en W stellen voor aan deze bond een subsi die van f 80 per jaar toe te kennen Hoewel op zichzelf een vrij onbedui dend bedrag, ontstaat naar aanleiding hiervan nog een hele discussie. De heer A. Hoogendoorn ver klaart zijn stem aan dit voorstel niet te kunnen geven. Dat de egering het in dit opzicht niet verder kan bren gen dan het verlenen van *en stimule rende subsidie, betreurt hij. De rege ring moest dit volledig "oor baar re kening nemen, is zijn mening De heer A. Demper zegt. dat hij niet zo ver wil gaan als ie heer Hoo gendoorn Hij herinnert er aan. dat do raad zich tot dusver afzijdig heeft ge houden van het steunen van een ver eniging. die slechts een deel der mili- ta iren omvat Hij meent ie weten dot er drie bonden of verenigingen zijn in Nederland die dit doel beogen. Hij zou alleen voor dit voorstel kunnen zijn. als men deze drie bonden 'n ge lijke subsidie verleende. Al dit werk moest volgens hem ln één organisatie zijn ondergebracht, zoals bijvoorbeeld in de stichting '40—'45 dit het geval is De voorzitter stemt toe, "dat deze subsidie ten goede komt aan het werk onder de militairen van Prot Chr. huize. Het heeft volgens hem weinig zin. dat een protestantse ge meente de R.K. militaire tehuizen zou steunen. De Katholieken zijn boven dien in dit opzicht veel beter gesitu eerd dan de protestanten. Ook zal geen enkel gemeentebestuur 'n Katholieke streken er aan denken Pro Rege een subsidie te geven. De heer Demper vindt dit toch vel een heel smal standpunt. De voorzitter bevestigt dit Maar de practljk is nu eenmaal liet anders De heer H. P Heuvel man vind', het toch enerzijds wel goed, dat de ro gering dit werk niet geheel binnen haar bemoeienis trekt P.r moet voor het particulier initiatief ook ruimte blhvën Men moet zijn liefde en me deleven met de militairen ook kunnen uiten. Hij acht het geven van een sub sidie op ziin plaats. De heer W v. Rijswijk wijst er op dat men Pro Rege niet •ergelljken kan met de stichting 1940—'45 Deze stich ting bedoelt het wegnemen en ver zachten van materieel verlies, en al' zodanig kan zij werkzaam zijn voo- alle gezindten Maar Pro Rege be. doelt de ioneens die in militaire diens: raan. te oewaren en te brengen in 'n milieu waarin zij zijn opzevoed Het is juist niet de bedoeling «vn protestant te brengen in een katholiek milieu of omgekeerd. De voorzitter onderstreept dit laatste en stelt voor het voorstel in stemming te brengen. Het wordt aangenomen met negen tegen twee stemmen. Te:en stemmen de heren Hoogendoorn en. Demper. Dan deelt de voorzitter mede. dat ingekomen is een adres van 32 za kenmensen uit deze gemeente. Wat er precies instaat komt. behalve de raads leden niemand aan de weet. daar het niet wordt voorgelezen, maar by de raadsstukken was gevoegd Uit de bespreking blijkt dat het gaat over het strooien bij gladheid van de weren. B. en W stellen voor het voor kennisgeving aan te nemen en op de daarin gegeven suggestie niet ln te E8De heer H. P. Heuvelman snijdt nog weer eens het pekelen der wegen aan en prefereert dit boven strooien met zand bij ijsaanzetttng. terwijl de heer Demper vraagt om een betere coördinatie van de bestrijdingsmidde len. Eén van de mengen die nu dit werk verzorgen, komt nu 's morgens om 4 uur uit zijn bed. om te gaan on derzoeken of de weg glad is. Dit zou bijvoorbeeld de politie kunnen melde? na haar nachtelijke surveillance. Bei den achtten de redactie van het adres niet gelukkig gekozen. De voorzitter heeft er weinig behoefte aan dit punt nog weer eens in den brede te bespreken, omdat dit reeds herhaaldelijk ia geschied. De mensen die dit werk verzorgen, doen hun best. Het 's nog altijd een opge loste vraag, wie er nu eigenlijk moet strooien, het hoogheemraadschap of de gemeente. Na nog enkele besprekingen wordt het schrijven voor kennisgeving aan genomen. Zondag navraag of bespreking wordt ingewilligd een verzoek van de vereni ging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel om een voorschot uit de gemeentekas over eenkomstig het desbetreffende artikel der l.o. wet voor 1953 Dit bestuur zal f 8556.76 als voorschot ontvangen. Eveneens wordt zonder navraag aan B. en W. machtiging verleend tot het bij de N V. Bank voor Nederlandse Ge meenten op te nemen kasgeld in reke ning-courant tot een bedrag van f 75.000. Daarop stelt de voorzitter na mens B en W. voor met de N V Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag een vaste lening aan te gaan. groot f 40.580 ter consolidering van de vlottende schuld inzake do ambtswo ning van de burgemeester Spreker deelt mede dat aanvankelijk deze le ning f 75.580 was. maar dat men dit bedrag nu moet splitsen en aan de Bank zal verzoeken f 35.000 in reserve te houden, voor de eventuele bouw van een badhuis. Aldus wordt besloten Voorts stellen B. en W. voor over te gaan tot de aankoop van een perceel tje grond van de heer Ant Vonk Noor degraaf ten behoeve van het uitbrei dingsplan aan de Wilhelmlnastraat Bedoeld perceeltje zal worden overge nomen voor f 158.22 De raad hecht er zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeuring aan. Tenslotte worden nog geregeld de lesuren voor het geven van vakonder wijs aan de openbare lagere school. Aleen de heer H Hendrik? heeft iets voor de rondvraag. Het is hem op gevallen dat in het wegdek van de Kaiverstraat nabij het postkantoor een inzinking ls ontstaan tengevolge van het bij de springvloed overgestorte wa ter. De voorzitter zegt toe. dat B. en W -dit zullen bezien. Daarna sluit de voorzitter deze ver gadering. BURGERLIJKE STAND. ALBLASSERDAM. Geboren: Teun- tje Jacoba, d. van J. van der Leer en M J de Jongste. Annigje, d. van P Kraaieveld en A. Stout. Barbe- ra, d. van J. Lommerde en P. M Markesteijn. Huibert Teunis, z. van H. van den Henk en A. A. de Rooij Jan. z. van P. Verwoert en W. C. Verwoert. Maria Lijntje, d. van J. van Homoet en J. E. Bravenboer Ondertrouwd: I. Verveer (te Hen drik Ido Ambacht) en A. van Hof wegen. Overleden: J. A. de Win ter, 72 j., echtgenoot van M. Fiole. W. Vis, 76 j. J. Korteweg. 67 j„ echtgenoot van J. van Noort. A de Jong. 60 echtgenoot van H Donkers. S. Huisman, 76 j-, wedu we van C. Maat. Ella Leopold, we van C. Maai. E. Leopold, 6- J. .echtgenote van J Messinger. - C Kanters, 54 j., echtgenoot van J Roodnat. G. D. Warnshuis, 75 j. AMMERSTOL. Geboren: Aart. z. vai J M. Geul en K Augustinus. AMEIDE. Geboren: Nicolaas. z. van A Streefkerk en C. Spek. Agnes Ke tharina Augusta, d. van Th. D. Rozen daal en G. den Haak. Willem Jaco bus. z. van W J Versluis en A. Pek Marinus Cornelia, z. van J. Kanse- laar en J. C. van Lomwei. Hen drik Piter, z. van R. Jansen en C. van De Veearts aan het woord. Hotkreupel bij scuapen. Deze aandoening, welke als zij een maal onder een koppel optreedt, vaak zeer hardnekkig en schadelfjk is, komt nog al eens bij onze schapen voor. Het eigenaardige ervan is, dat men wel weet, dat zij besmettelijk is, maar de smetstof zelf niet kent. Het eerste ziekteverschijnsel bestaat in een lichte aahdoening van de huid in de spleet tussen de klauwen. Deze wordt vochtig en geraakt ontstoken. Vaak kan men voor dat er iets te zien is. de dieren al onderkennen aan het warm aanvoelen van de ondervoet. De dieren voelen zich ziek, liggen veel. terwijl de wol ruiger en doffer van kleur wordt. De ontsteking breidt zich nu zu- waarts uit en tast de hoorn van de hoeven aan de binnenkant en de on derzijde aan Deze wordt week en be gint te totten. Vandaar dan ook de naam van deze aandoening. De ziekte verloopt vaak zeer lang zaam. vandaar dan ook, dat het vaak moeilijk is om uit te maken, welke dieren uit een koppel nu wel en wel ke niet besmet zijn. Het beste is daar. om, ze alle te behandelen. Dit ge schiedt het gemakkelijkst door het ge- bruiken van ontsmettende voetbaden. Natuurlijk zal alle losse en aangetaste hoorn zorgvuldig verwijderd moeten worden. Daar de dieren er Vaak erg onder lijden, kan men vaak beter de slacht rijpe schapen maar opruimen. Denk er echter om. dat deze ziekte onder de veewet valt en men dus verplicht is. zodra men de aanwezihgeid ervan vërmoeden kan, aangifte op het ge meentehuis te doen. Ook voor het ver voer van zieke of verdachte scha oen moet men toestemming van de burge meester hebben. Het verstandigste is om zodra er en. kele gevallen van kreupelheid ziph voordoen, de veearts te raadplegen. Men voorkomt dan veel last en scha- (Nadruk der Vliet.z Getrouwd: A. Boom. 24 j„ (te Noordeloos), en 1* Verwolf, 24 j. Overleden: G. Bouter. 88 j., weduwnaar van ,W. Zoest. HEKENDORP. Ondertrouwd: P. Both, 27 j. (te Waddinxveen). en A. Both, 30 j. (te Bergambacht). KRIMPEN AAN DE LEK. Geboren: René Theo, z. van A. van den Berg en J. T. Rozen daal. Aart, z. van L. Hoogendoorn en A. Lommerde. Jo hanna, d. van A. Goudriaan en N. van Gemerden. Leendert Corneiis, z. van H. van der Linden en S. van den Berg. Johanna Jeltje, d. van B. Ver loop en H. de Groot. Getrouwd: W. F. de Vries, 22 j„ en S. Koolmees, 22 j. Overleden: J. Muller. 67 j., echt genoot van M. Benschop. C. Kooij, 80 j., echtgenote van 0. Staat. P. Oostlander, 62 j., echtgenoot van M. J. Kort. MOORDRECHT. Getrouwd: A. J H. Multem, 27 j, en P. Romeijn 20 j. (te Gouda). OUDERKERK 4AN DE USSEL. Overleden: G Rijkaart, 63 j. N v. d Linde, 84 j., weduwe van J. van Vliet. OUDEWATER. Geboren: JannlgJ* d van A Knotters en G. W. Blanker». Pieternella Johanna, d van A. den Boon en C. Schuilenburg (te Heken dorp). Gertrudis Gerarda Maria, d. van M. J. L. Staatsen en A. J. van Rosmalen (te Papekop). Maria Francisca, d. van I. W de Waal en T. E. Streng. Cornells Johannes Adrianus, z. van A. H. van Scahik en H. M. Hods. Ondertrouwd: M. Kloot. 23 J., en G. van Kooten, 23 j. Ge» tiouwd: G. Burger, 23 j. (te Hoen- koop), en C. van Stuijvenberg, 21 j. T. A. Lieverse, 27 j. (te Benschou), en J. G. van der Hoogen, 25 j. Overleden: C. Hufner, 65 j., weduwe van D. J. Kraan (te Montfoort). STREEFKERK. Geboren: Jan Corne- uli, z. van A. H. Verhoeff en S. van der Wal. Getrouwd: J. van der Hek, 27 j„ en W. de Vries, 23 j. - C. de Vos, 23 j.. en C. van der Wal, 22 j. W. Verweij, 34 j., en H. de Jont 31 j. G. W. Spruijtenburg, 28 j.. e# J van der Wal. 26 j. Overleden: A. M. van der Tek, 68 j.. weduwnaar van M. Frfskes (te Gouda). M. Spruijtenburg, 86 j., weduwe van T. Molenaar, eerder van M. van Os. WADDrNXVEEN Geboren: Aanna, d van L. Grootendorst en G. de Best. Antonia Johanna, d. van H. J. van Vliet en T. J. Th. Janmaat. An- dries Marinus, z. van G. de Vos en J. M. Verkleij. Pieter, z. van M L. Lindhout en W. M. Vlieg. Maria Aletta, d. van A. W. Matse en M A. Martens. Albertus Teunis, z van T Angenent en J. Zalm. Overle den: J. C. Hoogerdijk. 63 j. M J. de Man, 58 j., echtgenote van' W T. Hoekstra. ZEVENHUIZEN. Geboren: Alexan der, z. van W. van Rooijen en N. Noordsij. LOOP DEB BEVOLKING. HEKENDORP. Ingekomen: J. A M. Verkleij, van Haastrecht naar no. 125: E. Verburg. van Hoenkoop naar no. 131. Vertrokken: J. Kramer naar Reeuwijk, s-Gravenbroekseweg F 23d; C. A. Snel naar Haastrecht, Prov. Weg Oost U. LANGE RUIGE WEIDE. Vertrok ken: W. H. Braakhuis naar Grave, Kerkstraat 2: A. E W. Kroone, echt- gen. van Schouten, naar Waarder, Driebruggen 98. PAPEKOP. Ingekomen: A. J B van den Heuvel, van Sliedrecht naar no 18. STREEFKERK. Vertrokken: J. de Jong naar Lekkerkerk; A. v. Herk naar Bergambacht; W. Blokland naar Capelel aan de IJssel; H de Jong, echtgen. van D. Verweij naar Ben schop; A. Stigter naar Groot-Ammers. Ingekomen: W. de Vries, echtgeno te van J van der Hek. van Sint N>- klaas (België) naar Ammersekade 14. ZEVENHUIZEN Vertrokken: K P- Verweij naar Waddinxveen. Pr. Hen drikstraat 5: A. A. T van Rijs n»ar Bennebroek. Stichting Vogelenzang; G. van den Berg naar Ermelo, 's-He- renlop 25: R Tam er us nnar Zoeter- meer, Leidsewaj 50; C. van Leeuwe, naar Delft. Doelenstraat 72; P van Prooijen naar Zoetermeer Molenstr. 9; D Schuurkamp naar Harderwijk, Kerkplein 9. Ingekomen: W van der Veen van Bleiswijk naar Knib- belweg 7b; G A Verborg echtgenote van P van Leeuwe. van Moordrecht naar Noordelijke Dwarsweg 32. WIEOWSBLAD VOOR ZUID-BOLLAND RN UTRECHT Schoonb.T«n.che Uour.nl GEMEENTERAAD 8CHOONHOVEN MAANDAG 1« FEBRUARI 195J. Van Beusekom tegen stemt na aan ver. klaring zijnerzijds dat hij voor voorstel is. Bij de aan de agenda toegevoegde punten is een aanvraag van een cre- diet van f 2000 in verband met de waternead. Pretentie/geld (ondank, verzet) ^JbeiS. firma's contracten gesloten voor de het levering van melk- en zuivelproduc ten tot en met Juni van dit jaar en 12 millioen kilo aardappelen besteld, die tussen Februari en Juni geleverd zou den moeten worden. De eerste invloed van de ramp op de voedselvoorziening van het Ame rikaanse leger werd gevoeld toen een gen. Nederlandse ambtenaren hebben het Amerikaanse leger medegedeeld dat zij hoopten dat de door het Ame rikaanse leger gekochte aardappelen spoedig vrij gegeven zouden kunnen worden. Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorziening, naar het RnmnontnnHm lonen van hulpploegen, schoppen, zand- melkfabriek te Dordrecht, welke alle met kracht ontkend, dat Nederland de zakken en wat dies meer zij. Boven- melk in cartonverpakking verwerkte. Een groot deel van de gemeenteraardsvergaderlng van Vrijdagavond dien wordt f 100 gevoteerd voor het op 1 Februari overstroomd werd. De was gewijd aan onderwerpen, die eigenlijk niet op de igenda voor- aanbrengen van een natuurstenen ge- firma kwam haar contract na door kwamen, maar die niettemin verwacht werden. BIJ de opening sprak denkplaat in de veerpoort. waarin de de levering van flessenmeik van liaar ae voorzitter, burgemeester Aten allereerst enige woorden ter her- waterstand in de noodlottige r.acht van filiaal te Amsterdam. De melkvoor denking van de slachtoffers van de watersnood. In deernis voor het getroffen volk vroeg hy kracht voor de regeerders en op «yn versoek nam de raad enige ogenblikken stilte ln aeht. De voorzitter xeide dat de diensthoofden in Schoonhoven self nog bezig zyn rapporten sa men te stellen over het aandeel van Schoonhoven ln de hulpverle- ning. Die rapporten :ullen in een volgende vergadering ter sprake komen. Naar aanleiding van klachten over het eisen van passagegel den door het veerbedryf van hulptroepen en vee-evacuatieauto's, zei de voorzitter dat op Maandagmorgen opdraeht was gegeven van dit soort passagiers geen veerge'd te verlangen. Voorzover uit con troles gebleken was, had men zich aan die opdracht gehouden. Was nu en dan toch een kaartje verkocht dan moest dat een vergissing «Un. Ook nog voor de afhandeling van de serves betekent dus niet dat de aan- eigeniyke agenda leest de voorzit- vrage om een bijzondere uitkering nu ter een uitvoerige achterwege kan blijven. Integendeel nieuwjaarsrede B. en W. zijn van mening, dat deze voor. die evenwel in hoofdzaak betrek tijdelijke dekking niet de juiste is en king heeft op het oude jaar In dat wij vertrouwen dan ook dat de ge- Jaar is de bevolking gegroeid van 5285 meente voor een bijzondere uitkering tot 5371 zielen, welke groei bijna ge. in aanmerking zal komen. noodlottige t. 1 Februari (1.12 meter boven de straat) gebeiteld zal worden. Enige raadslo. ziening van het Amerikaanse leger werd niet onderbroken, dank zij de den dringen er, ten overvloede, op aan snelle samenwerking tussen de leve- leveranties van levensmiddelen aan het Amerikaanse leger in Duitsland, tengevolge van de ramp in het Zuid- Westelijk deel van het land, niet zou kunnen voortzetten. Het bericht ia al leen juist, voorzover het aardappelen betreft. sterdam hoger worden dan te PÉrU« waar men, zo verklaarde de heer De- launay, op niet meer dan 12 millioen francs (ongeveer 125.000 gulden) maf hopen. Een definitief besluit zal pas geno men kunnen worden nadat het be stuur van de K.N.V.B., dat dezer da gen vergadert, zich met voorstellen tot de Franse federatie zal hebben ge wend. Men houdt in Frankrijk nog altyd rekening met de 12e Maart als dag voor deze ontmoeting. (ADVERTENTIE I M.) de inscriptie in deze steen tn sobere bewoordingen te houden. In de rondvraag stelt de neer Van Schaik voor de presentiegelden van deze avondvergadering ter beschik king te stellen van het rampenfonds. fancier en het Amerikaanse leger. Op 2 Februari ontstonden moeilijk heden voor een ander voedselproduct, toen de Nederlandse regering een uit voerverbod legde op poot- en con sumptieaardappelen. Een groot deel van de aardappelen, waarvoor ERNSTIGE ONTPLOFFING. hangerig, koorts! De heer Van Os v. d. Abelen Amerikaanse leger contracten had ge- zegt daarbij dat de bijdragen altyd van sloten, was opgeslagen ln het over- OVERSTROMINGEN IN AUSTRALIË, dezelfde mensen moeten komen, want stromingsgebied. Alle verzendingen dat er op het bedryf waar nij werkt van aardappelen naar het Amerikaan- ook al ingezameld is. Hij vindt dat het se leger in geheel Europa kwamen langzamerhand welletjes is. De heer van 2 tot 7 Februari stil te liggen. In "outmas steunt evenwel het voor- de meeste gevallen waren er voorra stel Van Schaik dat zonder hoofdelijke den voor drie weken en het inkoop- centrum te Frankfort kon, voor de stemming wordt aangenomen. (De opmerking van de heer Van heel is ontstaan door geboorteover schot. Er werden 44 huweiyken geslo ten en 2 echtscheidingen uitgespro ken terwyi 19 personen emigreerden. Er is in 1952 een ernstige vrees ge weest dat speciale maatregelen getrof fen zouden moeten worden, ter beteu geling van de openbare dronkenschap, omdat Schoonhoven hierin een bij zonder ongunstig beeld vertoont. Het aantal veroordelingen wegens misdrij Eveneens zonder verdere discussie wordt dit voorstel aangenomen. Wel ontspint zich een gesprek over het ver plaatsen en verhuren van de (lelijke) A.T.O.-loods aan de Spoorstraat, waar voor B. en W. een crediet vragen van f 5200, benevens een jaarlijkse subsi die van f 100 aan de padvinderij hier ter stede. De beren Van Schaik en Simons hebben niets tegen de pad vinderij maar zij vinden het verkeerd voorraden uitgeput waren, in andere isuirau ,»u»ufc Abelen raakt, voorzover wy Europese landen aardappelen verkrü- maffkT van verlies "aan'menienTevenV In Tokio heeft zich Zaterdag een zware ontploffing voorgedaan in een vuurwerkfabriek Zwee en twintig ar- Druk da Infactia jrondlj de kop In Naam zeiders zijn om het leven gekomen en of twae'AKKERTJEy.kruiponderdawol 45 gewond; 450 huizen zijn verwoest en in korte tijd bent U weer opgeknapt hts/pen direct De Australische radio heeft gemeld, dat overstromingen het gehele leven in het Westelijk deel van Queensland MARKTBERICHTEN. hebben ontwricht. De wegen zijn ondergelopen en.ver scheidene plaatsen en boerderijen zijn geïsoleerd. Er wordt geen melding ge zien kunnen, kant noob wal. Alle schakeringen en alle groeperingen dragen royaal by in het rampen fonds. Uit die groeperingen van allerlei richting ls de raad samen gesteld en een afstaan van pre sentiegeld kan dus geenszins druk- ven wa, wat lager dan andere jaren. °j> "g" moment waarop de gemeente - - - met kunst en vliegwerk een noodver band gelegd heeft om de lekken inde begroting te stoppen ruim f 5000 te gaan uitgeven voor een van de vele verenigingen. Er zijn wel zaken van meer belang die eerder aandacht ver dienen, zoals badhuis, consultatiebu reau en B B. De voorzitter stelt daar tegen- van eenMandbouwhulshoudaehool ^n Jt,a^rn^nt" er wordt overleg gepleegd voor de 2i„*n wuit gezellenopleiding aan de vakschool pprtph voor zilversmeden. Er staan nog meer f'ïr®^t^.'ïa *fLt?at e gemeente de -ln-nn. „va „♦„„„l w,on- „laaf «atSte StOOt geeft. sentiegeld kan dus geenszins druk ken op een bepaalde groep. Wy Sneeuw en voret hebben opnieuw zouden trouwens geen enkele groep roet in het eten gegooid ten aanzien weten te noemen die In verhou- Van de voetbalcompetitie en slechts ding sterker heeft bijgedragen dan enkele wedstrijden gingen door. Inde De bouwactiviteit heeft nog niet kunnen leideh tot de stichting van 'n Sezondheidscentrum, doch de woning- ouw vond, mede door de grote me de werking in de spaarbrievenactie. goede voortgang. Er bestaat »op het ogenblik een feitelijk tekort aan on geveer 190 woningen Daarin zijn be grepen 70 aanvragen van jongehuwde een andere. Het komt ons voor dat de opmerking van de heer Van de Abelen als ongelukkig gekwali ficeerd moet worden. red.). De heer Houtman vestigt tenslot te nog de aandacht op de slechte toe stand van het wegdek van de Wal. omgeving trok Ammerstol naar Rot terdam en sloeg Belvédère met 04. Na 10 wedstrijden is Ammerstol nog ongeslagen. De stand in 4 D is: Am merstol 10 gespeeld 18 punten- D.J.S. 11—17. D.R.L. 11—15 Belvédère 13— 16, Westerkwartier 10-12; B.T.C. 10- Rampenfonds tussen Feijenoord en Heerenveen. De thuisclub zegevierde met 42 over Lenstra's club. FRANKRIJK—NEDERLAND OF NEDERLAND—FRANKRIJK? plannen op stapel maar men moet niet verwachten dat schip zee te zien kie zen daags na de opdracht tot bouw ervan. Overwogen wordt of het wen- „ini, ua" uo* vuur nei wuuru suusiuie ui Si"LtoO^Ux«J&«COSmlSt leven te roepen. In het vervolg Van de vergadering komt de begroting '53 opnieuw aan de orde. daarom bepaalt i stoot geeft. De heer Simons vreest dc conse quenties wanneer andere verenigingen om soortgelijke steun komen. Hij stelt dan ook voor het woord subsidie of i^en. die een zestienjarige ervaring heeft als jeugdleider, laat een geheel ander geluid horen. Hij spreekt even- als wethouder Peerbolte, als zijn f' V1 T ?f.r,oc^'irii n dat het eni8 )"ls«e ln deze toe de wens uit te spreken, dat de ti- het credlet loe te staan Dc heren nanciele verhouding tussen rijk en ge- Bro n. K o k en v. B e u s e k o m seg- meente spoedig verbeterd moge wor- gm vóó M v00rsle, te zullen ,tem. Han I/nnv haf nnorlda uvaoof Kil do- men. Wanneer evenwel werkelijk tot stemming wordt overgegaan stemt de Quick Steps 105; Zwart Blauw 11— 6, Concordia 84 Moercapelle 82- In 4B verwisselden Donk en Rava van plaats doordat de Gouwenaars met 32 klop kregen. Zij hebben 9 punten uit 10 wedstrijden. In de 2e klasse A verloor O.N.A. thuis nog wel met liefst 04 van T.S.C. uit Oosterhout, waardoor deze club be wees weinig voor de laatste plaats te voelen. O.N.A. Val zich echter ten op zichte van de bovenste plaats geen "lusle's meer maken In 2B werd Gouda's positie er weer vacsture, sito ontstaan door SÏSa maal in k™e Wd' d™V heer rek van de heren Deerenberg invloed ia geweest op de voedselvoor- den. Voor het overige vraagt hij ge duld en vertrouwen van de mensen en Gods zegen op de gezameniyke art beid. In de verschillende raadscommissies waarin het vertrek en Meyers wordt voorzien door de be noeming van de heren Jansen en Hout man, met dien verstande dat de poli tieke samenstelling gelijk blijft ook na de wisseling van de voorzitters dier commissies (de wethouders). Een ganse reeks van voorstellen, die wij reeds eerder publiceerden, wordt met een hamertik afgewerkt. De geld lening voor woningbouw en de kas geldlening, de grondaankoop van de heer C. Koutstaal en de lidmaatschap pen van de provinciale vereniging voor t.b.c. bestrijding, van de vereniging van waterleidingbedrijven en van de landelijke contactraad voor sport wor den op deze wijze beslist. By de laat ste punten heeft de financiële com missie opgemerkt dat het niet wense lijk is het aantal lidmaatschappen en contributies steeds maar te blijven op voeren, omdat ook de vele kleine con tributies tezamen een last op de be groting worden. De raad legt die me ning voor kennisgeving naast zich neer De subsidieregeling voor het kraam- centrum wordt met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1952 gewijzigd en aan het rJt. schoolbestuur wordt me dewerking toegezegd voor de kosten van verduisteren van een schoollokaal in verband met filmvertoningen. Noodverbandje gemeentebegroting. De raad heeft op 22 December be sloten tot het aanvragen van een by- zondere uitkering uit het gemeente fonds. Het laat zich aanzien dat de tot standkoming yan een nieuwe nood- regeling voor de financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten voor de jaren 1953, 1954 en 1955 nog ge ruime tijd op zich zal laten wachten zodat dus geen spoedige beslissing zal zyn te verwachten op de aanvrage om een byzondere uitkering. Als ge volg daarvan bestaat het gevaar dat de goedkeuring der gemeentebegro ting voor 1963 nog geruime tyd zal uitblijven. Dit zal funest zijn voor een goede gang van zaken bij de verschil lende gemeentelijke diensten. Men moet weten waar men aan toe is en tegen welke uitgaven geen bezwaren bestaan. Immers zullen anders niet tijdig (en waarschijnlijk pas als het dienstjaar voor een groot gedeelte is verstreken) de nodige uitgaven kun nen worden gedaan. Ook ii) het pas veratreken Jaar was dat het geval .zodat de verschillende werken veel te laat moesten worden verricht. B. en W. menen daarom de volgen de noodmaatregelen te moeten voor stellen. Ter sluitend maken van de begro ting 1953 is nodig een bijzondere uit kering tot «en bedrag van f 38826.32 Van de reserve van vorige dienstja ren (totaal groot t 35322.87) is reeds beschikt over een bedrag van f 10.000 met de bedoeling de resterende f 25322.87 te bestemmen voor dekking van een eventueel begrotingstekort voor de jaren 1954 en 1955. Het kan evenwel geen bezwaar op leveren over de resterende f 25322.87 thans tijdelijk te beschikken en die te bestemmen voor gedeeltelijke dek king van het tekort in afwachting van de toekenning der bijzondere uitke ring. Na aanwending van dit blijft er nog een nadelig saldo van f 13-503,45. B en W. stellen voor dit voorlopig te dekken (alweer in afwachting van de toe te kennen bijzondere uitkering! door tydeiyke beschikking over een gedeelte der reserves van het electri- citeitsbedryf en het waterleidingbe drijf Het is te vrezen dat ook voor volgende Jaren gedeeltelijk of geheel over de reserves van beide genoem de bedrijven zal moeten worden be schikt 'p- iekkinp van verliezen. Door nieuwe investeringen by het waterlei- dingbedryf zullen de winsten bij dat bedrijf naar verwacht wordt, voorlo pig tot het verleden behoren. De tijdelijke aanwending der r«- f~nö„ ao v,„„, ftrneiin.uanee auiurn.eii.eii ui vc»t- Van Schaik. stemt, ondanks zijn aan vankelijke bezwaren voor. Het is de (ADVERTENTIE LM.) - WÊBr ONTVELLINGEN SCHRALE EN RUWE HUID Wethouder Peerbolte antwoordt 10- St Volharden 10-9; V.D.V. 10-8, weinouaer reeruoiie antwoorui Q.«i#.t- et»™ inr. n_ dat het de bedoeling is de Westelijke rij bomen van de Wal te rooien, het teerdek door een bestrating te ver vangen en op de plaata van de bomen een trottoir aan te leggen. Daarna sluiting. GEMENGD NIEUWS. GEMEENTELIJKE STEUN. De gemeenteraad van Lienden m de r Betuwe heeft besloten i 10.000 aan het illusie' Rampenfonds af te dragen. Voorts In 2 kwamen de raadsleden overeen, hun niet beter op door de overwinning! presentiegeld van deze middag even- van Unitas op Velox (34) en U.V.S. eens voor het rampenfonds te bestem- op Wassenaar (24). Het leidende men. DJ\C. moest aan Quick een punt ach terlaten (1—I). In de eerste klasse van de K.N.V.B. gingen maar 5 partyen door. In 1 A N.E.C.Volewijckers 21, wat niet van zoveel belang was, evenala in 1B Blauw Wit—Be Quick 2-2. In de zelfde afdeling klopte Elinckwijk te Utrecht Leeuwarden met 1—O, wat voor de Friezen een streep door de rekening was In C was Sparta danig op schot. Juliana werd op Limburgse bodem met 18 tot capitulatie ge dwongen waardoor Terlouw c.a. de leiding behielden. In het Feijenoord-stadion te Rót- is In verband met een suggestie van Nederlandse zijde om door de Franse voetbal federatie ten bate van de noodgebieden voorgestelde landen- wedstryd FrankrijkNederland in Nederland te doen spelen in plaats van te Parijs heeft de heer Henri De- iaunay. secretaris-generaal van de Franse federatie, verklaard dat zulks wat Frankrijk betreft zeer wel moge lijk zou zijn. Noch de keuzecommissie f 35. noch de clubs die spelers zouden moe- tep afstaan hebben hiertegen bezwaar. Ongetwijfeld zou de recette te Am- KAA8MARKT GROOT-AMMERS. Aan de markt alhier waren aange voerd 1 party Goudse kaas met te z«- men 28 stuks kazen, wegende 196 kg. Prijs le soort f 2.29. Handel kalm. KAASMARKT UTRECHT. Op de kaasmarkt van Vrydag wu geen aanvoer. VEEMARKT UTRECHT, Op de veemarkt te Utrecht werden aangevoerd in totaal 2248 dieren. Run deren 495 w.o. 354 t.b c.-vrij), gras klaveren 27, nuchtere kalveren 1119, schapen en lammeren 192, zeugen 312. varkens 55, bokken en geiten 18. De prijzen varieerden voor; Stieren van f 400 tot 675, kalfvaarzen f 800 f 1050; pinken f 400f 575; melk koeien f 800—f 1125 kalf koeien f 850 f 1160; vkrekoeien f 550—f 840; graskalveren f 225f 350. nuchtere kalveren f 30f 38, schapen f 90 f 120; lammeren f 70f 105, zeugen f 220—f 350; bokken en gelten f 10— De handel was voor rundvee, scha pen en varkens redelijk. Kalveren traag. De leverantie! aan bet Amerikaanse leger. Amerikaanse autoriteiten in West- de overstromingsramp in het Zuid- Z.H. 15 8286 Z.H. 15 5432 Z.H 23 1692 Z.H. 29 7790 Z.H. 29 8206 Z.H 29 7915 Z.H. 33 9425 Z H. 35 9263 Z.H. 35 8933 ZH. 35 9337 Z.H. 35 9318 Z.H. 40 1862 Z.H. 40 1472 Z.H. 40 2081 Z.H. 41 6353 B.G.D- 93658 N.H.D. 8579 BG.D. 291181 L.G.D. 8299 R.IIIO. 2119 43251 ziening van het Amerikaanse leger in Europa. De meeste verse melk en zuivelproducten en veel van het ver se fruit en de groenten voor de Ame rikaanse strijdkrachten kwamen uit Nederland. Het leger had met Nederlandse terdam is een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld ten bate van het Ongemerkt ln de school: 2 pinken en 1 koe. A. VERHOEF, 173: 2 pinken en 3 koeien. A. Jonkind. 172 2 pinken en 1 koe. M. ROEST. No. 23: 1 vaart. O. MAAT. No. 68: „ti Van Uw tekeningen maken wij snel en nauwkeurig AFDRUKKEN (lichtdrukken) op papier of aquarel carton Ook voor bestekken of dochtercalques Telefoon 207 Schoonhoven en kol. B(j J. VUYK, Lsngerak: ZJI. 35 9024 Z.H. 29 7816 Z.H. 35 9455 Z.H. 23 1394 ZJI. 33 2900 Z.H. 35 9231 Z.H. 41 0638 Z.H. 41 6433 T 5080 H.G.D. 55399 B.G.D. 33658 R.O. 181 F.Z.H. 8179 N.I.O. 4416 li D. L. VEBHOET. Mo. 3 ongemerkte runderen. BOMMELERWAARD. Inlichtingen plaatselijk bureauhouder t P. Gameren):- Sfi- 5? Z.H. 29 Z.H. 41 N.T.Z. Dr. A. R.G. Z.H. 29 Z.H. 32 B.Gd. Z.H. 29 Z.H. Z.H. Z.H. ZH. Z.H. Z.H ZJL ZJi. 40 1673 L.P.L. 270-7364 L.P.L. 270-7368 L.P.L. 270-7362 Z.H. 23 2400 S. 190962 Z.H. 19 0896 ZJi. 29 8877 ZH. 40 0703 ZH. 41 6443 29 29 34 40 33 29 18 40 8220 6439 1438 1171 0346 7977 5740 76898 8728 8721 8727 2840 2006 9819 7815 L. hoorn 239348 R S S" T tt an 11T.4 t, n- Z.H. Z.H. 40 Z.H. 15 Utr. G. K.IO. Z.H. G.E.B. F.R. Z.H. 32 Z.H 21 Z.H. 35 Utr. S. Z.H. 15 Z.H. 35 ZJH. 40 LJP.L. L.P.L. L.P.L. 276-7370 ZJI 28 4206 ZJEL 21 9054 809460 9544 9354 1952 1274 2000 5132 6685 6155 6006 2141 270-7363 Z.H. ZH. 38 Z.H. 40 Z.H. 15 6451 ZH. 15 6462 Z.H. 15 8095 Z.H. 15 8375 Z.H. 19 2701 Z.H. 19 2702 Z.H. 19 2703 Z.H. 10 2704 Z.H. 19 2706 Z.H. 19 2711 Z.H. 19 2797 Z.H. 19 2827 Z.H. 19 2832 ZH. 19 2833 Z.H. 19 2834 Z.H. 19 2835 Z.H. 23 1766 Z.H. 23 1787 Z.H. 23 1823 Z.H. 23 2278 Z.H. 23 1821 Z.H. 24 1768 Z.H. 24 9818 Z.H. 24 9823 Z.H. 24 9824 Z.H. 24 9894 Z.H. 24 9900 Z.H. 24 9905 Z.H. 24 9906 Z.H. 22 9907 Z.H. 24 9908 Z.H. 24 9909 Z.H. 24 9911 Z.H. 24 9913 Z.H. 24 9940 Z.H. 24 9945 Z.H. 25 0161 Z.H. 26 6965 Z.H. 26 7462 Z.H. 27 5649 4409 Z.H. 28 4408 Z.H. 28 Z.H. 28 4413 Z.H. 28 6464 Z.H. 28 7252 Z.H. 28 7299 Z.H. 28 7300 Z.H. 28 7458 Z.H. 28 7460 ZH. 28 7481 Z.H. 28 7462 Z.H. 28 7468 Z.H. 28 7467 Z.H. 28 7468 Z.H. 28 7469 ZJH. 28 7470 Z.H. 28 7471 ZH. 28 7473 ZH. 29 8070 Z.H. 29 8074 8282 ZJH. 29 8280 Z.H. 29 ZH 29 8283 ZJH. 29 8284 Z.H. 29 8532 Z.H. 29 8617 939 Z.H. 32 6391 Z.H. 33 ZH. 33 9256 Z.H. 33 9257 Z.H. 33 9258 Z.H. 33 9200 Z.H. 33 9261 Z.H. 33 9264 Z.H. S3 9265 Z.H. 33 9266 9303 ZH. 33 9277 Zü. 33 ZH. 33 9329 Z.H. 33 9332 Z.H. 33 9433 Z.H. 33 9434 Z.H. 33 9435 Z.H. 33 9437 Z.H. 34 2670 Z.H. 34 2671 Z.H. 34 2673 Z.H. 34 2674 Z.H. 34 2675 ZH. 34 2676 Z.H. 34 2677 Z.H. 34 2878 Z.H. 34 2679 Z.H. 34 2680 Z.H. 34 2681 Z.H. 34 2883 Z.H. 34 3238 ZH. 34 3598 Z.H. 34 3646 Z.H. 34 3647 ZH 34 3648 Z.H. 35 3649 Z.H. 35 9436 ZJH. 35 9438 Z.H. 35 9439 ZH. 35 9449 Z.H. 40 1993 Z.H. 40 2172 Z.H. 40 2183 Z.H. 40 2183 ZJH. 40 2184 Z.H. 40 2185 ZJH. 40 2186 Z.H. 40 2187 5628 ZJH. 40 2188 Z.H. 41 Z.H. 41 5831 ZJH. 41 5740 Z.H. 41 6374 Z.H. 41 6379 Z.H. 41 6386 Inlichtingen te bekomen op de ge- KAPEL-AVEZAAT. Aanwezige koeien, waarvan de eige naar niet bekend is. Inllc^n en bU PL burJi. W M. VAN ZUTVELD. Z.H. 16 2605 Z.H. 28 4125 BJ.Br. 058 ZH. 15 ■8531 Dr.R.R. 4888 ZH. 29 8785 Z.H. 23 2617 ZH. 28 4287 N.H. 00 6214 L.P.L. 270 7327 Z.H. 27 9662 Z.H. 27 9656 ZH 14 5002 Z.H. 15 8394 Z.H. 15 8404 ZH. 9 7650 Z.H. 15 8374 ZH 23 1747 ZH 30 2294 Z.H. 35 8981 Z.H. 29 7653 Gr. 4427 Z.H. 28 4128 ZH. 28 4123 Z.H. 28 4127 ZH ZH. 23 2621 ZH. 28 4124 42 3051 Z.H. 42 3052 ZH. 42 3053 ZH. 42 3054 Z.H. 42 3055 Z.H. 42 3056 ZH. 42 3057 Z.H. 16 «744 ZH. 42 8064 Z.H. 42 3058 (S. Z.H. 39 9190 42 3069 Z.H. 42 3065 ZH. 42 3066 Z.H. 34 4535 ZH. 42 3068 Z.H 42 3067 ZH. 42 3070 Z.H. 39 9192 ZH. 42 3062 Z.H. 42 3058 ZH. 39 9194 Z.H. 39 9195 ZH. 42 3061 UTRECHT (Markthallen). meente-secretarie te Kinderdijk. GAMEREN. Aanwezige koeien, waarvan de eige naar onbekend is. Inlichtingen. RB H. C.G. GRANDIA, Achterweg A U9 Gameren. Z.H. 15 5436 Z.H. 7 2275 Z.H. 18 0809 Z.H. 41 6439 Z.H. 35 9317 Z.H. 40 1274 ZH. 15 5132 ZH. 35 9388 ZH. 6006 ZH. 32 5738 ZH. 15 8067 ZH. 33 9544 ZH. 35 9354 ZH. 40 1952 ZH. 40 2089 ZH. 33 9819 Z.H. 8233 Z.H. 29 7815 Z.H. 40 2141 Z.H. 35 Z.H. 29 ZH. 29 Z.H, 23 Z.H. 23 Z.H. 40 Z.H. ZM. Z.H. Z.H. Z.H. Z.H. ZJrI. Z.H. 41 ZH. 18 Z.H. 15 ZH. ZJI. ZM 32 29 19 9389 7963 8220 1729 1809 2000 7977 5740 8721 8727 0896 8877 0703 6443 2379 5466 8372 9303 1672 Hoorno. 218486 S Hoornno. 250069 Hoornno. 197838 S. 19 S. 211 Hoornno. 1927 Hoornno. 13 Hoornno. S. 4961 Hoornno. 25 Hoornno. 197641 Hoornno. Hoornno. 58 3 Hoornno. 18 Hoornno. 6 Hoornno. 17 Hoornno. 11 Hoornno. 2 Hoornno. 4 Hoornno. S. 1268 Hoornno. 7 Hoornno. 12 Hoornno. 1628 By de fa. R.G. 7 K.I.O. G.E.B. 190962 S. 190982 S. GJLBr. GX.Br. A. Br. G.LBr. GX.Br JJZ.H. 1438 0346 6155 0120 141 150 90019 152 144 8317 35 40 J.G.d. Dr. A. Utr. G. B.G.d. Fr. 909460 J.—S S. 809460 J.—S.S. G.XBr. 149 GL.Br. 143 A. Br. 90020 1171 6685 76896 A. Br. A. Br. 90022 90o21 NIEUW-LEKKERLAND. ZH. 1 9766 Z.H. 8 01740 ZH. 9 1867 Z.H. 9 1869 Z.H. 9 1874 ZH 9 1877 ZH. 9 1872 ZH. 9 1879 ZH. 0 3008 ZH. 9 3242 7, H 11 2813 Z.H. 15 3918 ZH. 15 5531 ZH. 15 5634 langekak. J. VUYK te Lahgerak be vinden zich de volgende nummers van koeien, waarvan de eigenaars nog niet bekend zijn. ZH. 1394 Z.H. 33 2900 9231 ZH 35 9455 0636 ZH. 41 6433 55399 BOD ^658 181 F.Z.H. 8179 4416 I 5089

Schoonhovensche Courant | 1953 | | pagina 3