i Sc/ucfrn# m AHA1SON BOFFIE KOFFIE hu9 koeken Uinduufa^CH sUw/cwn (f. hxihacd ih Gemeente richt speelweide in Specials Vecenlie- aanbiedingen ,.K. SNOEI gesloten Uw bril... Uw sieraad! ALBERT HEIJN's lK pMl eorfK««J® i bu* ZftANSE Voedt U fud EET BROODI UAHMELLE' Brood- en Banketbakkerij £.S. openen Avontuurlijk drietal 4 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhovensche Courant. WOENSDAG 1 JULI 1953. Ameide. Omwonenden bemerkten Zaterdag in een schuurtje nabij de woning van de heer P. Vroon een be gin van brftnd. Door snel ingrijpen -met een schuimblU6ser konden zij het gevaar voor uitbreiding, dat niet denk beeldig was aangezien dicht bij het schuurtje 'n houtopslagplaats staat, in de kiem smoren. NIET BOUWEN VOORDAT VERGUNNING VERSTREKT IS. Ammerstol. Tot nu toe hebben B. en W. geen strenge maatregelen genomen tegen inwoners, die een overtreding begingen door te beginnen met bouw of verbouw voordat de daartoe ver eiste vergunning door B en W. was verstrekt. In den vervolge zullen B. en W» evenwel streng de hand hou den aan de juiste gang van zaken. De genen die willen bouwen of verbou wen doen er dus verstandig aan te wachten met de aanvang van het werk totdat zij in het bezit zijn van de ver gunning van B. en W., daar anders de gemeente-opzichter de werkzaamheden kan stopzetten, terwijl voorts de moge lijkheid niet uitgesloten is dat met toe passing van politiedwang van gemeen tewege op kosten van de overtreder het ge- of verbouwde weer wordt af gebroken. Ammerstol, De gemengdezangver eniging „Aurora" behaalde Zondag op een concours te Apeldoorn in de af deling Uitmuntendheid een eerste prijs met 347 punten. Ammerstol. De Reisduif hield Zon dag een wedvlucht voor oude duiven vanuit Port Sint Masecence. Afstand 330 km. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 12.46.18 uur, snelheid 878.81 me ter per minuut. Uitslag: 1 7 P. Looren de Jong, 2 W de Jong 3 4 A. v. d. Marei, 5 D. v. d. Berg, 6 G. J Brand, 8 A. Dubbeldam. Een wedstrijd voor jonge duiven werd Zondag gehouden vanuit Tilburg Afstand 45 km Los 8 uur. Aankomst eerste duif 8.47.04 uur, snelheid C36.09 meter per minuut. Uitslag: 1 3 15 18 20 25 W. de Jong, 2 4 19 22 J. van Buren, 5 7 9 13 24 G. J. Brand, 6 A. v. d. Marei, 8 10 11 14 P. Looren de Jong, 12 D. v. d. Berg, 16 21 A. Dubbeldam Azn., 17 T. de Man, 23 P. Ouweneel. ZILVEREN VEEARTS. Benschop. De heer C. Hoogenboom, Veearts aan de Polsbroekerdam, her dacht Maandag het feit, dat hij zich 25 jaar geleden als zodanig in Ben schop vestigde. In deze tijd heeft hij heel wat zieke dieren van allerlei soort in Benschop en Polsbroek en de naaste omgeving behandeld. KORTE RAADSZITTING. Gonderak. In de gisteravond gehou den raadsvergadering, welke slechts een kwartier in beslag nam, stelde de voorzitter, burgemeester H. Bergman, A'oor de lezing der notulen aan te hou den tot de eerstvolgende bijeenkomst. Hij kon de raad meedelen, dat de heer N. Snel de in de vorige vergadering op hem uitgebrachte benoeming als lid van de woonruimtecommissie aan vaarden wilde. Tenslotte werd de wijzi ging in de bouwverordening, welk punt in de vorige vergadering was aangehouden, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Hiernaa sloot de voorzitter .de voltallige raadsbijeen- komst. BAKKERSCARRIER YAN DE DIJK. Gonderak. Gisterenmiddag is de broodbezorger W. Stouthart nabij het opgespoten terrein, waar thans het sportterrein ligt, met de bakkerscar rier, beladen met brood, van de firma C Ooms, van de IJsseldijk gereden en tegen de binnendijks staande hui zen terechtgekomen. Het voertuig werd enigszins beschadigd. Doordat het dek sel van de bakfiets opensloeg, werden de broden langs de berm verspreid. Hoenkoop. Geslaagd. De heer A. J. van Zuylen, werkzaam op de gemeente-secretarie te Benschop, slaagde Maandag te 's-Gravenhage voor het examen ter verkrtj ging van het diploma Gemeente* Administratie i Hoenkoop. De zangvereniging Zang en Vriendschap behaalde op het zang concours te Garderen met 326 punten een eerste prijs in de ere-afdeling. Emballagefabriek en woon huis uitgebrand. Hoornaar. In de nacht van Zondag op Maandag, omstreeks drie uur meen de de echtgenote van de heer L. Deelen, dat het onweerde. Bij nader onderzoek Week, dat de emballage-fa briek, waarnaast het houten huis was opgetrokken, tn lichter laaie rtond. In deze fabriek, waarin onder meer veilingklsten werden vervaardlga, was juist een nieuwe machine ge plaatst welke ook onbruikbaar is ge worden Man vrouw en een kindi kon den zich. door in nachtgewaad!^ huis te verlaten, redden. Fabriek en woonhuisbrandden tot de grond toe .af Ook de voorraad hout verdween in de vlammen De vermoedelijke oor zaak is kortsluiting geweest. Beide panden waren verzekerd DUIVENSPORT. Krimpen aan de Lek. De postduiven vereniging De Reisduif hielc ZOTdag il een wedstrijd voor jonge duiven, vanaf Tilburg In concours 289 duiven Gelost 8 uur. Aankomst eerste duif 8.38.51 uur en laatste duif 9 uur. Uit slag als volgt: 1 8 en 12 C. van del L-nden; 2>A van den Berg; 3 4la W. den Otter; 5 en 6 A H. Roest, 7 Gouwens en Van der Linden, 9 W van Hamburg; 10 11 13 en 14 H No bel; 16 P. Neef, 17 J. W. Mos; 18 M- Boudesteijn: 19 P. D. de Jong; 20 C. van Leenen wie* Uitslag 'wedvlucht van Pont St Max. Afstand 321 K.M. Gelost 6.30 uur In concours 110 duiven Aan komst eerste prijsduif 12.0157 uur eft laatste duif 13 0129 uur Wfelagi 1 H Nobel; 2 C. van der Linden; 3 5 en 14 W T Graafland: 4 K Kooyman; 6 13 en 17 M Westbroek: 7 en 16 P D de Jong; 8 J W Mos: 9 J. Brand; 10 en 15 De Kok-Nijhof* 11 en WJJ- bel* 12 M de Hon; 18 H. v. d Kreeke, 20 Gouwens en Van der Linden Spoedig nienw Groene Kruis- geboaw. Krimpen aan de Llssel. De afdeling van het Groene Kruis hield Vrijdag avond in het wijkgebouw haar voor- jaarsvergadering onder leiding vóni de voorzitter, burgemeester J. Aalber®" On deze vergadering is wel gebieKeo, dat het Groene Kruis grote plannen heeft Men wil namelijk tot de bouw van een nieuw Groene Kruisgebouw geraken Na een kort openingswoord en de behandeling van enkele rage- komen stukken, onder welke de be. groting van het Kraamcentrum Gouwe - Lek en Ussel" die sluitend v v dü 1 «JjZU,— was het woord aan de secretaris, de heer A. v. d. Meer. De wijkverpieegster-huisbezoekster. mej. P. Vermaas heeft met ijver en grote toewijding haar lang niet ge makkelijke taak vervuld, zo wordt in hët jaarverslag gezegd, maar het °m- angrijke werk wordt voor één wijk- V,.' pleegster veel te zwaar. Dit blijkt Wel uit enkele cijfers van de afge legde ziekenbezoeken Deze bestonden voor ziekenverpleging uit 2365 bezoe ken; voor zuigelingenzorg 219, voor kleuterzorg 265, voor schoolartsen, dienst 4 en voor t.b.c.-bestrijding 441. Hët bestuur heeft dan ook reeds stap pen ondernomen om te komen tot een spoedige aanstelling van een tweede wijkverpleegster, wat voor een ge. meente met bijna 8000 zielen en 1513 leden zeker geen luxe is. Dit voorne. men werd door de vergadering onder, sieunu .£,r zyn ieeas enkele sollici tanten, zodat spoedig twee wijkver. pleegsters zullen kunnen optreden. De opbrengst van de EmmabloemcoUecte was in dit verslagjaar f 365.46 De verjaardagbusjes brachten t 649.08 op tevredenheid. Mej. C. J. Hofwegen is geheel klaar voor haar taak zodat haar het insigne voor gezinsverzorg- sters kon worden uitgereikt. Mej. M. Slooff heeft de opleidingscursus' bel «ocht en is voor het theoretische ge deelte geslaagd. Mej. C. v. d Voor den werd in het afgelopen jaar als gezinshulp aangesteld en hoopt in het najaar van 1953 in opleiding te gaan. Als men het oor te luisteren legt, zo constateert het verslag, dan zijn de gezinnen zeer ingenomen met de ge. zinsverzorging. Het consultatiebureau voor zuigelingen wordt geleid door mevr M. v. d. Leeuw—Korthals—Al les. In 1952 werden er 135 kinderen nieuw ingeschreven en er werden 51 zittingen gehouden met 1228 consul ten. Voor de kleuters staat het bu reau onder dezelfde leiding. Hier wedden 147 kleuters nieuw ingeschre ven en in 46 zittingen werden 782 consulten verstrekt. Over fcet kraamcentrum „Gouwe, Lek en IJsscl" werd gezegd, dat dit een beeld geeft van een gestadige groei zjiwel van het aantal medewerkers als van het aantal hulpzoekenden. Het centrum staat nu onder leiding van jJ- c- van Andel en er waren op 31 December 35 gediplomeerde ver zorgsters in dienst. Over het nieuwe wijkgebouw wordt gezegd, dat er nu definitieve plannen zijn, maar dat er nog een sluitende exploitalterekening moet worden verkregen, wat de nodi ge hoofdbrekens kost. Tenslotte werd een extra woord van dank gebracht aan de penningmeester, de heer B. C. Damsteegt, voor het omvangrijke werk, dat hij verrichtte. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat de balans een eindcijfer geeft van f 11.261,42. De staat van lasten en baten geeft een cijfer van f 17.418,54, met een voordelig aal- do van f 48,79. Ook de afdeling van de t b.c. bestrijding vermeldt een voorde lig saldo van f 30.81, met een eindcij fer van inkomsten en uitgaven van f 10.373,73. De afdeling gezinszorg heeft een nadelig saldo van f 113.89. Na de goedkeuring van deze versla gen zette de voorzitter uiteen, dat in vele gemeenten de plaatselijke over- heid is vertegenwoordigd In het be stuur. Het particulier initiatief en de overheid moeten hier hand in hand gaan. Het bestuur deed aan de vergade ring een voorstel, om te komen tot het instellen van een advies-college. Ver schillende instanties zullen moeten worden uitgenodigd daarin zitting te nemen. Er is gedacht aan vertegen woordigers van het gemeentebestuur, kerken, bedrijven en de vakbeweging. Dit college zou dan bij verschillende voorkomende gelegenheden het be stuur van advies kunnen dienen, ook reeds ln verband met de bouw van een nieuw wijkgebouw. Men hoopt door dit college ook te bereiken, dat er in wat bredere kring belangstelling wordt gewekt voor Het Groene Kruis. Tot instelling van dit adviescollege werd dan ook besloten. D.C.V. vierde feest Krimpen a»n de Ussel. Zaterdag avond hield de voetbalvereniging DCV in haar clubhuis een receptie ter ge legenheid van het behalen van het tweede klasserschap. waren vele sportvrienden uit de omgeving hijeen- gekomen om hun gelukwensen aan te bieden, die vaak vergezeld gingen van bloemen of een geschenk onder cou vert. De voorzitter van DCV, de heer Vis ser, opende de receptie met een kort overzicht van de geschiedenis van DCV. Er zijn, zei hij, onvergetelijke ogenblikken bij, vooral toen we de vorige maal het tweede klasserschap bereikten en bijna geheel Nederland met ons meeleefde. Daar was ook het tijdperk waarin Terlouw nog tot de DCV-gelederen behoorde. Er waren er die een aanklacht bij de KNVB tegen ons indienden, omdat we Terlouw be taald zouden hebben. De boeken zijn ln beslag genomen en men heeft er zes weken in zitten neuzen, maar niets kunnen vinden. Dat wisten we wel, want het waren leugens die men ver teld had Maar als wij Terlouw be haalden, waarom ondergaat dan Spar ta niet hetzelfde lot? Die club betaalt misschien nog wel wat meer, of houdt men er bij de KNVB rekening mee in welke klasse men speelt? De voorzit ter herinnerde ook aan het feit dat het ere-lid de heer C. den Hollander, die bijna 25 jaar consul was van de KNVB, zonder pardon en zonder ver hoor óp straat werd gezet, omdat hij één keer in die 25 jaar faalde en het DCV veld inderdaad te vroeg afkeur de. Maar ondanks die vreemde maat regelen heeft DCV weer een sterk elf- ♦al opgebouwd. Men heeft begrepen dat men op tijd aan de training moet deelnemen. Men staat naast elkaar en de geest is prima en zo kon, aldus de voorzitter, succes niet uitblijven. Een lange ry van sprekers kwam daarna DCV feliciteren. De heer Been sprak namens de belangenvereniging van de tweede, derde en vierde klas- sers en namens zijn club DHZ. Hij hoopte dat ondanks het feit dat DCV nu een trapje hoger stond men toch dezelfde hartelijke verstandhouding zou kunnen handhaven. De clubgeest op het platteland is beter dan in de grote steden en de jongens tonen ook meer interesse voor de sport, zo zei hij De heer Boeder sprak namens DCL de grootste tegenstander van DCV in de laatste twee wedstrijden. Jullie hebt er voor gevochten zei hij. wy zitten niet in de put maar het volgend jaar proberen we het voor de derde maal Hij stelde het buitengewoon op prijs dat enkele DCV-spelers de DCL- doelman, die in de laatste wedstr-jd een enkel brak, reeds de andere dag een bezoek brachten. De spreker van (ADVERTENTIE I. M.) 25 cent per pak Dubbal pak 45 cani Spartaan '20 vond het jammer dat DCV uit de derde klasse ging. Het waren altyd prettige wedstrijden die we tegen jullie speelden, merkte hij op. Voor Lekkerkerk sprak de heer Van Zoest. De heer Oskam van CKC her innerde er aan dat de beide buurclubs altijd goed met elkaar konden omgaan al speelden zich onder het publiek wel eens heftige tonelen af. die echter ge lukkig tot bet verleden behoren. De supportersvereniging vond bij monde van de heer Weekhout dat ook zy een steentje had bygedragen door steeds de dub te vergezellen. De heer Eekels van de tenniaclub vond het prettig namens de jongste Krimpense sportclub DCV te mogen complimenteren. Onzè sport heeft nie' veel met voetbal gemeen, alleen dit dat we er allen ontspanning in trach ten te vinden voor het Jachtige levei van alle dag. Dat DCV het tweede klasserschap heeft bereikt wil toch ook wat zeggen. Het is dikwyis zo, da de standing van een gemeente word afgemeten naar de klasse waar d voetbalclub in speelt. Welnu, da rechtuit naar de eerste klasse, aldu' de heer Eekels. Tenslotte was het woord aan de het De NJJs van De Mussen, die er voorn de nadruk oplegde, dat de sportlvltei altyd op de voorgrond moet staan. Na al deze gelukwensen bleef mei nog lange tyd byeen om feest te vie ren en te luisteren naar een gevarieerd programma. Krimpen aan de IJasel. De hengel, vereniging De Rietvoorn hield in de Lek een puntenconcours onder leiding van de heer C. Heuvelman. De uit slagen waren: C. Burussé 1700 gram; Jac Westbroek 1290 gr.; .J Westbroek 1119 gr.; A. Luiten 1094 gr.; G. Schou ten 849 gr Jan Westbroek 878 gr.; Joh Westbroek 726 gr.; F. de Hon 675 gr C. Westbroek 656 gr.; M. Lager, waard 527 gr.; Joh. Fontijne 466 gr.; Jac Burggraaf 206 gr.; W. Leenfaar 120 gr R FontUne 114 gr.; W Burg graaf 85 gr.; J W, Dekker 20 gram. De hengelver'eniging Ons Genoegen hield in de Hollandse Ussel een pun. tenconcours onder leiding van de heer P Sparreboom. De uitslagen waren; Joh. Otterspeer 298 gram; W. de Groot 289 gr B van Ryswyk 148 gr.; J. van Ryswyk 121 gr.: J, Thyi 98 gr.; K. Fontijne 96 gr.; K Heuvelman 70 gr.; Joh. Kwaker naak 20 gram. Gevonden Hoofddoek, por. temonnaie, kralenketting, handdoek, washandje', zwembroekje strikje, zeep. Inlichtingen op het politiebureau, De duivensportvereniging De Vriendschap hield een wedvlucht van- al Noyon. AMuid 380 lort IM uur. Aankomst eerste duif 14.40.1514, Laatste duif 19.58.06V4. Uitslagen tot en met 20: B Twlgt 1; Gebr. KrUgs- men 2; L. van Ryswyk 3; G. Jolin 4; D Rltzkens Zn 5 en 10;C v. d. Ruit 6 9 en 19; 6. Brusse 7: C de Vrede 8- L. Ponsen 10; Gebr. West broek li en 17; Adr. Spek Czn 12; J. de Mik 13; J de Boer 14 en 15: G. de Bruijn 16; j'. Koolmees 18. Zondag wedvlucht vanaf Limoges. DUIVENVLUCHT. Moordrecht. De postduivenvereni ging De Gevleugelde Vrienden hield een wedvlucht vanaf St. Quèntin. Af stand 258 K.M. De duiven werden ge lost om 8 uur. Aankomrt eerste duif 8.38.43 uur Laatste duif 9.26 48 uur. De uitslag luidt als volgt: 1 P. Twigt; 2 5 7 10 12 14 en 15 Th. Pieterse; 3 en 16 J. Palsgraaf; 4 en 18 J. Vermeer; en 14 E Kruyff; 8 C. Alphenaar; 9 en 17 N Palsgraaf; 11 W. de Wit. 1 Moordrecht. In samenwerking met de vrouwenverenigingen cn de win keliers, die de glasverkoop in deze ge meente verzorgen, organiseerde de N.V. Verenigde Glasfabrieken te Schiedam in de benedenzaal van het Posthuis een lezing met iülm over de ze industrie. De belangstel) ing voor deze avond was byzonder groot. De spreekster mevrouw A. van Duik, be handelde het onderwero „De moderne inmaak", waarna de film „Een goed begin is het halve werk" werd ver toond. Tevens vond een demonstratie plaats met de nieuwste producten van Leerdam, toegelicht door de heer H. J. Kleijn. Een aardige attractie was, dat aan de film een foutenwedstryd ver bonden was. Vele dames deden hier aan mee en bU loting vielen de prij zen ten deel aan mevrouw A. Mui- tem, mevr. J. A. van Gennep en me- vrouw Exalto. ZU ontvingen allen een kookschaal, waarover een bespreking was voorafgegaan. Van fle gelegenheid tot het stellen van vragen, werd vee) gebruik gemaakt, zodat de dames niet alleen een prettige, maar ook een leer zame avond hebben gehad. HELICOPTERE LANDDE IN MOORDRECHT. Het was Zaterdag Ko- ninginnefeest in deze gemeente. Reeds vroeg wapperden in het gehele dorp de vlaggen van de huizen en de offi ciële gebouwen, en kinderen trokken in feestkledy door de straten op weg naar hun school Het Oranjecomité Moordrecht had ditmaal voor enkele byzondere attracties gezorgd. Om 9 uur werden ter opening van het feest de leden van het Oranjeco mité met genodigden ontvangen op het raadhuis, waar zy werden verwel komd namens het gemeentebestuur '.oor loco-burgemeester B. van Gent, en wethouder H. Rietveld. Nadat alle schoolkinderen zich voor het raad huis hadden opgesteld, kreeg de voor zitter van de Oranjevereniging, de heer J. G«. Dirkzwager, het woord. Hij sprak er zyn vreugde over uit, dat net Oranjecomité in staat was de bur- gery dit feest aan te bieden. Spreker Jankte voor de medewerking van de vele plaatseUjke instanties. Hierna sprak loco-burgemeester Van Gent. Hy juichte het initiatief van de Oranjevereniging toe en wenste de initiatiefnemers veel succes toe. Nadat alle schoolkinderen langs het raadhuis hadden gedefileerd, wandel de men met muziek voorop naar het sportterrein van de voetbalvereniging Moordrecht, waar gedurende de och tenduren kinderspelen plaats vonden en de jeugd met milde hand werd ge- tracteerd. Gelyktydig had op de Middelweg een ringrijdery met paard onder de man plaats, waarvoor veel belangstel ling was. De uitslag luidde: 1 A. Fluit; 2 H. Tober Hzn.; 8 G. Tober; 4 mej. E. Hees. Wat in de namiddag reeds dadeUjk veel belangstellenden naar het sport terrein lokte, was de gecostumeerde voetbalwedstry d. De gymnastiekvereniging T.H.O.R. uit Gouderak liet zich hierna van haar beste zyde zien en de verrichtingen van de keurploeg uit Rotterdam ont lokten vele malen een applaus aan het publiek. Tydens de laatste oefeningen begonnen de aanwezigen reeds ge spannen de lucht af te turen. Het was inmiddels vyf uur geworden, het tydstip, waarop de grote attractie van dit festyn, de daling van een hellcop. tére van de Belgische Luchtvaart maatschappij Sabena te Brussel, zou Runnen plaats vinden. Lang werd het geduld niet op de proef gesteld. Pre- fcies op tyd kwam de vogel in zicht en beschreef een sieriyke boog om t landingsterrein. De inzittenden waren duidelijk te tien. Behalve de piloot vlogen mede de heren J. G. Dirkzwa ger en ds. B. Nieuwburg. Met een uit stekende landing zette de bestuurder zyn machine aan de grond. De be langstelling voor het toestel was groot Gedurende een uur maakte de piloot, de heer Trémerie, rondvluchten bo ven Moordrecht en omgeving en velen maakten van deze gelegenheid ge bruik om de luchtdoop te ondergaan. Op psettige wijze legde de heer Tré merie tydens zijn vluchten de wer king van de machine aan zUn passa giers uit en demonstreerde op welk een vlotte wyze dergeUJke toestellen op een zeer kleine oppervlskte kun nen dalen en opstygen en welk een enorme perspectieven deze toestellen voor de toekomst inhouden. In de avonduren vonden ge meenschappelijke concerten plaats door de plaatseUjke verenigingen en tegen de tyd, dat een radio-gezel schap zich opmaakte om tot het vuur werk een cabaretprogramma te ver zorgen, w^ren vele honderden de lo ketten gepasseerd, die het gehele ter rein vulden. De Wama's brachten reeds spoedig de stemming erin, He leentje van Capelle zong haar popu laire liedjes, afgewisseld door een Hawaüanband. pe muzikale clowns vormden het sluitstuk van dit pro gramma. Om half twaalf gingen de eerste vuurpijlen de lucht in. Dit vuurwerk, dat tot ver in de omtrek aanschouwd kon worden, was het besluit van het mooie Oranjefeest. Meisje verdronken. Nleaw-Lekkerland. Zaterdagmorgen is een twee en een half jarig dochter tje van P Slingerland, wonende aan de Lekkade te Kinderdijk, ln een on bewaakt ogenblik in een sloot oabU de woning geraakt en verdronken. Ge neeskundige hulp, welke terstond werd ingeroepen, mocht niet meer baten. De Oranje-buurtvereniging Mid delweg, die ieder jaar een mooi zo merfeest organiseert, heeft ook deze zomer weer voor een bijzondere at tractie gezorgd. Op het daarvoor ge schikte sportterrein aan de Middelweg werd Zaterdagmiddag het feest gehou. den. Om drie uur had een groot kin derfeest plaats met onder andere pop penkas* en een bekend goochelaar en buikspreker. De kinderen werden daar bij riJkeliik onthaald. 'g Avonds kwam het glanspunt van het feest, het optreden van het ensem ble De Bietenbouwers. ZIJ hebben on der leiding van Boer Biet. met mede werking van Gait Jan Kruitmoes en vrienden en geburen, een goed pro gramma afgewerkt. Dank zy mede de mooie zomeravond was de belangstelling zeer groot. Toen de voorzitter, de heer B van Steenls om ruim elf uur de bijeenkomst sloot kon hij van een goed geslaagd feest gewagen OPBRENGST COLLECTE. ZANGSUCCESSEN. Ouderkerk aan de IJsseL Zaterdag morgen vertrok het gemengd kooi Zang en Vriendschap alhier met twee autobussen naar Garderen, om deel te nemen aan het grote nationale zang- concours aldaar Op de heenreis werd 'a morgens een bezoek gebracht aan het sanatorium Sonnevanck te Har derwijk, waar by verschillende pavil joens enkele liederen ten gehore wer den gebracht. Na atloop van het con cert in het sanatorium, sprak de di rectrice harteiyke woorden van dank voor de moeite, die Zang en Vriend schap zich getroost had om de patiën ten dit aangename uurtje te bezorgen. Om twee uur arriveerde Zang en Vriendschap te Garderen en niet lang daarna werd het podium betreden. In de superieure afdeling werd deelge nomen met Soli Deo Gloria en Proba est Me Deus. Zang en Vriendschap legde op de eerste prys beslag met 365 punten. Aangezien dit tevens het hoog ste aantal punten in deze afdeling was, werd om vijf uur deelgenomen aan de ere-wedstrljd, waarin het koor de eerste prijs wist te behalen. Ouderkerk aan de IJseel. De post duivenvereniging Keer Weer hield Za terdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Orlegns (Fr De vogels wer den te 6 30 uur gelost bij N W. wind. De snelste duif arriveerde te 3.53.18 uur, de laatste prijswinnende duif te 5.87.24 uur. De pryzen werden als volgt behaald: 1 J. van Brandwyk, 2 Ant. Trouw borst. 3 13 G. DUksman, 4 P Peterse, 5 10 C. van der Poel, 6 8 Abr. van Winden, 7 G. Rollooi, 9 H. Dekker, 11 12 H A. Opschoor. Waddinxveen. Kerkconcert. In de Geref. Kerk werd Maandagavond ter gelegenheid van de verjaardag van prina Bernhard een orgelconcert gege ven door de jeugdige organiat Teun Plomp. De uitvoering van het pro gramma, dat onder andere werken van Johan Seb. Bach, Buxtehude en Cesar Franck bevatte, liet horen dat de or ganist over behoorlijke capaciteiten beschikt. Het aandachtig gehoor van ongeveer 100 personen, dat niettegen staande de warmte naar dit orgelcon cert kwam luisteren, bewees dat her haling van dergeiyke orgelconcerten in Waddinxveen geen experiment ge noemd kan worden BH de aanvang van het -concert zongen de aanwezigen staande twee coupletten van het Wil helmus. Aan de uitgang werd een col lecte gehouden voor het door Wad dinxveen geadopteerde Stad aan t Haringvliet. Geslaagd. Voor het einddiplo ma HBS afd. A., aiaagde de neer P. O. Koets alhier. Verbetering Zuidkade. Waddinxveen. Vrydagmorgen zal weer een belangrijk werk in de ge meente worden aanbesteed. Dit keer betreft het 't ophogen en het verbre den van de bestraiting van een gedeel te van de Zuidkade en de Wilhelmi- nakade. De aanbesteding vindt plaats ten gemeentehuize om 10 uur. Prins Bernhardfonds. Waddinxveen. De huis aan huis col lecte, die vorige week In deze gemeen te werd gehouden ten bate van het Prina Bertihardfonds heeft f 119.44 op gebracht. Schoolvoetbal. Maandag avond werden weer enkele voetbal- wedstrijden gespeeld in de competitie tussen de verschillende scholen in de gemeente. Het elftal van de openbare lagere school A kwam uit tegen de Ned. Herv. Rehobo'h-school en ver loor met 1-3. Diezelfde avond speelde de Ned. Herv. Eben Haezer-school te gen de Chr. Mulo-school en verloor met 0-2 De wedstrijd tussen de pran- jelaan-school en de R.K. school had tot uitslag 0-4. De wedstryd tussen de openbare lagere school B en de Oran jelaan, die met een 0-0 gelUk *P®1 *h|- digde, wordt Vrijdagavond overge speeld op het Verheul-terrein. De postduivenvereniging De Sper wer hield Maandag een extra vlucht vanuit Pont Saint Maxence over een afstand van 337 km. De duiven gin gen daar los Maandagmorgen 6.30 uur De eerste duif kwam te Waddinxveen aan om 12.40.33 uur, de laatste om 14.10.01 uur. Snelheid 907 meter per minuut. Volgorde van de eerst aange komen duiven; H. van Dijk 1, W. van de Water 2 11 12 13 16 22 23, J. de Graaf 3 19, Nic. van der Zijden 4 15 21, L. P. Hoo- gerdyk' 5, Fr Rip 6 18, W. van der Jagt 7 10 17, P. Boon 8, Jac. de Beer 9. Straatverlichting geëlectrlflceerd. Waddinxveen. Ai heeft het in wer king stellen van de nieuwe straatver lichting aan de Kerkweg zonder enig officieel vertoon plaats gevonden, toch is deze gebeurtenis voor veie Wad- dinveners niet onopgemerkt vooroy gegaan. Toen de nieuwe verlichting om ongeveer half tien werd ontstoken, was aanstonds duiaeiyk, dat hier een grote verbetering tot stand gekomen waa. Menig Waddinxvener maakte die avond dan ook een extra ommetje om deze verbetering van naby t« bekyken Door het byplaatsen van 23 lichtmas ten, tussen de Dorpsstraat en de hoek Oranjelaan, is de Kerkweg een van de mooist verlichte straten van Wad dinxveen geworden. De nieuwe licht masten zijn om en om aan weerszijden van de straat geplaatst op zodanige wyze, dat er tussen twee opvolgende masten een afstand is van ongeveer 35 meter. De gaslantaarns, die vele jaren lang hun diensten aan de ge meenschap hebben bewezen, worden thans verwijderd. De laatste dagen verrichten en kele schilders op de Waddinxveense hefbrug halsbrekende toeren. De brug wordt opnieuw geverfd en de achil- dera moeten in de hoge heftorena soms rare capriolen verrichten, om met hun verfkwasten iedere plek te bereiken. Maandagmiddag brak plotse ling een plank, waarop een der man nen stond te werken, waardoor deze in de Gouwe tuimelde. Gelukkig was de val niet zo erg hoog. omdat hij zich aan de onderkant van het beweegbare deel van de brug bevond. Geholpen door enkele toegeschoten collega's was de schilder-drenkeling spoedig op het droge gebracht. Waddinxveen. Geslaagd. Aan het chr. lyceum te Alphen aan de RUn slaagden voor het einddiploma HBS-B de heren J. van Beek en A. Mulder, alhier Waterpolo. Met de laatst ge speelde waterpolo wedstryden zyn de heren van de Waddinxveense zwem en poloclub De Gouwe, niet byster fortuinlijk geweest. Een ontmoeting met BZC 1 uit Bergambacht leverde voor het eerste Waddinxveense zeven tal een nederlaag op van 0-5. De ont moeting tussen De Gouwe 2 en BZC 2 eindigde met een 1-1 geiyk spel. Waddinxveen. De postduivenvereni ging De Zwaluw nam Zaterdag deel aan een vlucht vanuit Orleans (Fr.), over een afstand van 500 km. De dui ven ging daar los om 6.30 uur. De eerste duif kwam in Waddinxveen aan om 15.47.18 uur, de laatste om 18.86 18 uur. Volgorde van binnenkomst van de eerst aangekomen duiven: P. Loen- dersloot 1 6 en 16; A. Hogerbrug 8 10 en 17; Abr. de Bruin 3; C. de Lang 4 8 en 28; H. Russcher 5 7 14 23 en 26. C. Smit 9. Waddinxveen. De postduivenvereni ging De Sperwer hield een wedvlucht vanaf Tilburg Afstand 81 km. De dui ven werden gelost te 8 uur. Aankomst eerste duif 8.56.28 uur. Aankomst 67e duif 9.41.59 uur. De uitslag was als volgt- P. Vink 1 7 53, H. van Dyk 2 11 13 16 18 19 21 41, J. C Roggeband 3 4 20 65. Nic. van der Zijden 6 23 24 35 46, Fr Rip 0 33 40 44 52 55 58, Jac. de Beer 8 10 13 22 50 64 67, P. Boon 9 28 29, A. P. van der Graaf 12 27 39. GEMEENTEHBDEN. AMMERSTOL. De gemeenteraad kwam onder voorzitterschap van bur gemeester Diepenhorst Woensdagavond in openbare vergadering byeen. Van Ged. Staten is bericht binnenge~ Ïomen dat de wyziglng van de ver- rdening op de heffing en invordering van rechten voor het keuren van slachtdieren en het onderzoek van vlees goedgekeurd is. (Dit betekent dat voor de zogenaamde zuivere huis slachtingen voortaan 100% meer zal moeten worden betaald aan keurloon dan het tarief bedraagt voor 't slach ten bij de slager). Verder is binnen gekomen een schrijven van de Neder landse Bank N.V, waaruit biykt, dat een Frans watersnoodcomité een be drag aan deze gemeente heeft geschon ken van 15000 Franse francs, dat over- eenkomt met een bedrag van ongeveer f 150. Daarby is men er biykbaar van uitgegaan, dat ook deze gemeente in het rartipgebied gelegen is. Indien de gemeente dit bedrag aan het Rampen fonds ten goede wenst te doen komen, dan kan met een schrifteiyke opdracht daartoe worden volstaan B. en W. stellen voor dit te doen, daar deze ge meente in vergeiyking met andere niet zwaar getroffen kan worden ge noemd. De raad besluit conform Van de stichting Krimpenerwaard is er een verzoek tot verhoging van de bydrage aan de stichting van 5 ct. tot 7 ct. per inwoner. Zulks is nood. zakelijk in verband met de kosten, welke verbonden zyn aan het uitbren gen van het TBociaal Economisch Rap port door het Economisch Technolo gisch Instituut te Rotterdam over de Krimpenerwaard in 1952 De raad gaat met het toekennen van dit hogere sub sidie aceoord. Van het ministerie van Binnenland se Zaken is een nader schrijven ont vangen betreffende de interim-rege ling ziektekosten voor het rijksperso neel. Dit jaar zal namelyk aan gehuw den f 00 en aan ongehuwden f 30 wor den gegeven. De limiet van 2% van de wedde komt dus te vervallen. De raad besluit naar aanleiding van dit schryven en in overeenstemming met de wens van de minister ook voor het gemeentepersoneel deze regeling over te nemen Ingekomen ia vervolgens een schry ven van het gemeentebestuur van' Schoonhoven met voorstel* tot wijzi ging van de instructie wat betreft de waarnemend directeur van de vlees keuringsdienst. De raad besluit overeenkomstig het voorstel van B en W Voor kennisgeving worden aangeno men de pncessenverbaal van het hoofdstembureau en van het centraal stembureau. Voor het onderzoek der geloofsbrie ven der nieuwbenoemde raadsleden worden aangewezen de heren T. de Graaf, J. W Ooms en C. van Harten. De vergadering wordt een ogenbtik ge schorst. Na heropening brengt de heer Van Harten verslag uit en deelt daar bij mede. dat de stukken in orde zijn bevonden De raad besluit daarop tot toelating. De voorzitter doet vervolgens mededeling, dat de speelweide, die ge reed is gekomen, niet onder toezient van het gemeentebestuur kan worden gehouden Het *is nuttig en wenselijk, dat een zo groot mogelijk deel van de burgerij er in wordt betrokken ^aar- toe is een beheerscommissie in het le ven geroepen, samengesteld uit de ïe- ren J M. Geul, voorzitter, J Scheer secretaris, J. Koutataal, C. Blom, A. den Boer, C. SMgter en R. v. d. DooL Er zullen speelwerktufgen worden ge plaatst, die van gemeentewege zullen worden beschikbaar gesteld Het ligt in de bedoeling de burgerij vrijwillig het werk te doen uitvoeren. Er ts een tekening gemaakt. Er zullen aange bracht worden: twee zandbakken, drie wippen, vier schommels, een :ekstok, twee doelpalen voor de voetballers. Deze voetballers zullen het Westelijk stuk ter beschikking krijgen. In het Oostelijk gedeelte komen de speel- werktuigen Verder zullen banken worden bijgeplaatst; de twee die er al staan, zuilen worden verplaatst. Zes komen er by, zodat moeders toezicht kunnen houden op hun kinderen. Nog vóór de vacantie begint zal het ter- reia in gebruik worden genomen. En kele comptabiliteHsbesluiten passeren als hamerstukken, waarna men toe is aan de rondvraag Hiervoor bestaat géén belangstelling, zodat de vergade ring wordt gesloten. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhovensche Courant WOENSDAG 1 JULI 1958. ECTE ANJERDAG. Krimpen aan de Lek. De Anjerdag collecte ten bate van het Prins Bern hardfonds heeft opgebracht de som ma van rond f 70. VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Krimpen aan de Lek. De Zaterda gehouden collecte door de Stichtin; Eigen Haard, met het doel gelden bij een te brengen voor de organisatis van een uitstapje met de ouden van dagen, heeft ruim f 700 opgebracht. Lekkerkerk. Mej. J. M. de Zeeuw slaagde aan de Rykskweekschool te Schoonhoven voor onderwyzeres. De hengelvereniging De Lek hield een onderling visconcours in de Oude Ijsbaan. De uitslag was als volgt; 1 A. Dekker 4230 gram; 2 W. de Jong 1855 gram; 3 M. de Wit 1755 gram; 4 H. de Jong 1090 gram; 4 H. van der Linden; 6 E. Mudde 630 gram; 7 L. Verwaal 550 gram; 8 Ch. Mudde 435 gram; 9 W. Loeve 340 gram; 10 A. Briene 320 gram; 11 P. Dekker 170 gram, 12 J. Neef 40 gram; 13 H. Hof wegen 20 gram. A. Dekker wist de grootste vis te vangen, een brasem van 58 c.m. Nieuw.Lekkerland, Zaterdagmiddag heeft de firma L Smit Zoon te Kinderdyk voor haar gepensionneer- den een zomeruitstapje georganiseerd. Ditirfaal stond een bezoek aan Noord- Brabant op het programma. In Kaats, heuvel bezocht men de sprookjestuin „Efterling". Daarna ging de reis naar Oisterwyk waar een wandeling werd gemaakt langs de vennen. Daar was een der oudjes alleen op stap ge gaan en afgedwaald Het duurde ge. ruime tyd eer hy was gevonden, waardoor het oponthoud langer duur. de, dan de bedoeling was. Na dit in. cident vertrok het gezelschap naar 's-Hertogenbosch, waar het interieur van de Sint Janskerk werd bezich. tigd. Vervolgen» werd in de Raadskelder een koffiemaaltyd gebruikt. Via Til burg en Breda keerden de reizigers weer naar Kinderdyk terug. Nieuw-Lekkerland. Aan de kerke- jntvanger, de heer P. den Ouden, werd 'en gift van f 25 ter hand gesteld, •velk bedrag bestemd is voor het or gelfonds. De muziekvereniging Apollo, di- •ïgent de heer A. van der Linden, be iaande Maandag op het nationaal con curs te Baarn in de afdeling uitmun tendheid een twee prys met 367 pun- en. (Het vereiste aantal punten vooi pen eerste prys bedroeg 380). SCHIETWEDSTRIJD. Ouderkerk aan de IJssel. Zaterdag heeft de schietvereniging Jouberthaar interessante Franse koppelschietwed- stryd, waarvoor veel belangstelling be stond, beëindigd Het best geclasseerde koppel, dat vanaf het begin onbedreigd de eerste plaats innam en deze tot het laatste moment wist te behouden, heeft hiermede bewezen, dat het be staat uit schutters van een bijzondere klasse, de beste drie van de Krimpe nerwaard en ver daarbuiten, zo meen de de voorzitter van Joubert, de heer N. van wyk. De uitslag was: X P. van Duyvendyk. J. A. Horsman en K. van Rijswyk; 2 Joh. Dekker Bzn., A. Vonk-Noorde- graaf en Ant. van Soest, 3 M. I. Doc- ters van Leeuwen, G. Burger, N. van Wyk, 4 Joh. de Vries Pzn., W. van Mullem, A. van Mullem; 5 P. Gou- driaan Azn., J. Hoogendijk, C. Verburg 6 B. Verhoef, D. de Jong, G Spoorma ker, 7 J. Kleybeuker, A. Trouwborst, W. Duym. Verder nam nog een groot aantal niet geclassificeerde schutters deel. Voetbal. Spirit 1 speelde Za terdag voor de nederlaag-serie een wedstryd tegen Groeneweg 1 uit Ze venhuizen en kwam prima voor de dag Spirit 1 wist deze wedstrijd met 4-1 te winnen. Spirit 1 speelt Zaterdag a s. 'n wed stryd tegen DOK 1 uit Rotterdam. STEDOCO 1—D.O.S. 1 1—t. Schelluinen. De competitiewedstryd Stedoco 1 uit HoornaarDOS 1 uit Schelluinen was in het begin een ge- (ADVERTENTIE I.M.) Haak loa alt de (reep van Bheumatliebe Pijnen. Doe een Moedinirereaie knar met Kraeeken. Zuiver bloed, dat is het geheim om vry te biyven van scheuten en steken en die stramme pijn in ledematen en ge wrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rypere leeftyd zon der Kruschen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen le ver, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking. Onzuiverheden w het bloed kunnen zich dan niet vast zetten en pyn verwekken, maar wor den afgevoerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lyder» aan rheumatische pynen. lyk opgaande stryd waarby beide doe len beurtelings in gevaar kwamen. Na een kwartier spelen loste M. de Bruyn een harde kogel, die keeper Meydam in het doel sloeg 0-1. Stedoco, niet ont. moedigd, trok ten aanval, maar bracht het niet verder dan enkele corners. Enkele Schelluinse spelers liepen na een half uur elkaar in het middenveld in de weg. De bal werd keurig naar de linksbuiten van Stedoco geplaatst en G. Verspuy maakte de stand met een hard schot gelyk 1-1. Toen ging de rechtsback van Schelluinen door zyn knie; op halve kracht speelde hy verder. Verder dan een buitenspel- doelpunt kwam Schelluinen niet meer. zodat de rust aanbrak met geUjke stand. Na de thee zag men langzamerhand de invloed van vermoeidheid en van het warme weer. Daardoor vielen en kele Stedoco-spelers iets terug, zodat Schelluinen meer in de aanval kwam. Na 20 minuten spelen wist M. de Bruyn zich keurig vry te maken, zijn •ten voorzet werd meesterlijk door G. Maas al vallende ingeschoten 1-2. Het leek nu, of Stedoco zich ge wonnen gaf. Het ondernam nog enke le pogingen, die op niets uitliepen, 'n Gelukkig Schelluinen verliet het veld, nog ongeslagen, nu de eerste helft der competitie voorby is. Scheidsrechter Copier leidde rustig en correct. Het tweede elftal van DOS won op eigen veld met 7-1 van Brakel 3. KERK EN SCHOOL. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Delft B. Byieveld te Noordeloos, MINISTER NAAR MENING OVER DE HEL GEVRAAGD. Een zaak van wel zeer ongewoon ka rakter is voor de Noorse minister van Eredient gebracht. In Noorwegen wordt namelyk een hartstochtelyk de bat gevoerd over de vraag of men het begrip hel volgens 'n radicale of vol gens een meer gematigde maatstaf moet opvatten. De minister is nu een antwoord op deze vraag verzocht. De aanleiding tot dit debat was een radio-godsdienstoefening, waarby de bekende hoogleraar in de theolo gie, prof. O. Hallesby, verklaarde, dat „eeuwige hellestraffen de mensen wachtten, die zich niet bytyds tot Christus bekeerden". BUITENVERBLIJF VOOR SCHIPPERSKINDEREN. Te Amerongen heeft mevrouw Den Hollander, echtgenote van de presi dent der Nederlandse Spoorwegen, het buitenverbiyf voor schipperskinderen van het internaat te Vreeswyk ge opend. Deze kinderen hebben, omdat ze al tyd maar een deel van hgt jaar aan de vaste wal zijn, een extra leerpro gramma. Gedurende de week-einden zullen ze ontspanning kunnen vinden in het buitenverbiyf in Amerongen Mevr. Den Hollander vertelde in haar toespraak, dat de Spoorwegen vol gaarne hadden meegewerkt aan het in richten van dit dorado voor de schip pers) eugd. Protestantisme groeit sterk in Zuid-Amerika. Een beschouwing van een R.K. pers bureau in Zuid-Amerika maakt mel ding van ernstige ongerustheid in de R.K. kerkelijke kringen in de Zuid- Amerikaanse landen met betrekking tot de sterke groei van het protestan- tisme. De protestantse zending beschikt ln 'deze landen over 431 geesteiyken op 49.000 protestanten. Op vier millioen Rooms-Katholieken worden slechts 6o9 geesteiyken aangetroffen. Dit geldt speciaal voor Cuba, waar de protes tanten bovendien 668 kerken en kerke- ïyke centra hebben en de Rooms-Ka tholieken slechts 425. De protestan ten hebben er 102 scholen met in to taal 17.000 leerlingen, de Rooms-Ka tholieken 166 met 40.000 In het district Baracoa, dat onder het aartsbisdom Havana valt, zyn slechts drie R.K. priesters. Er werken daar echter 18 protestantse geesteiyken. De laatsten hebben een vliegtuig ter De- schikking om de enorme afstanden te overbruggen. De R.K. geesteiyken moeten het per muilezel doen. Het aantal protestantse geestelyken en gelovigen steeg de laatste 25 jaar met 50 procent. Dit betreft dan alle LatUns - Amerikaanse (Rooms-Katho- lieke) landen samen, zodat er thans 16 730 predikanten zijn op 1.3 millioen leden der protestantse kerken bene vens by'na vyf millioen met het pro testantisme sympathiserenden. Vier radiozenders staan het protestantisme ter beschikking onder de benaming: „De stem van de Andos". Een nieuwe zender, die 300 millioen luisteraars be reiken kan, zal in Quito worden ge bouwd. Het Canadese tydschrift der Francis, canen geeft een uiteenzetting van de werfkracht der protestantse zending op de volgende gronden: De godsdienstige situatie is zo, dat de protestanten tot evangelisatie wor den geprikkeld. De grote massa (Rooms-Katholieken) is weliswaar ge doopt, maar heeft slechts een zeer ge brekkige godsdienstige opvoeding en vorming. Ook in de cultureel meer onttwikkelde milieux heerst een ont stellende onbekendheid met de din gen van het geloof. Latyns-Amenka heeft van de Spanjaarden wel oen so lide. maar een veel te veel gevoelsma tig katholicisme geërfd. Het zeer gro te tekort aan priesters 27.000 op 136 millioen Rooms-Katholieken werkt de verdere vervlakking van het ge loofsleven slechts in de hand Voorts spelen de ongelofeiyk slech te sociale verhoudingen een rol. Een middenstand ontbreekt vrywel en er doet zich een afgrond open tussen de grootgrondbezitters en de arme India- nen, die de slaaf zyn op de grond, die hen toebehoort. i PROTESTANTSE RADIODIENSTEN IN ITALIË. Gedurende vele jaren heeft de Rooms-Katholieke kerk de boventoon gevoerd in de Italiaanse radio, het geen gezien de sterke posite van de Rooms-Katholieke kerk in dit land met anders dan natuurlyk is, aldus 't pers bureau der Ned. Herv. Kerk, De radio van het Vaticaan is, gelijk bekend, de spreekbuis van de Paus. Tijdens ae laatste fase van de wereldoorlog heb ben de geallieerden weten door te zet ten, dat ook de protestantse godsdienst oefeningen over de Italiaanse radio stations werden uitgezonden, een re geling die ook na het einde van de oorlog van kracht bleef, zonder dat men ooit heeft vastgesteld voor hoe lang deze regeling zou duren. Op een bevolking van 43 millioen bevinden Zich slechts 60.000 protestanten, maar niettegenstaande dit naar verhouding klein getal, is er nu een blijvende re geling getroffen, die voor de toekomst aan de protestantse kerkgemeenschap die plaats in de Italiaanse radiopro gramma's verzekert, welke men sedert de oorlog bezeten heeft. Aiwezlg: I. M. SCHEUQR0ND DIEKENABTS. van 4 tot 13 Juli as.. Praktijk wordt waargenomen door Mr. J. SLAGER, Koe straat, Schoonhoven. Tel. 260. Boodschappen vóór 9 uur! Dirsct gevraagd: Een flinke hulp in de huishouding voor 4 maanden. Hoog loon. Adrea: Lekdyk 2 Schoonhoven. INSTITUUT KOK Voetklachten - Steunzolen Massage. Spreekuren: Schoonhoven Koestraat 18A Maandag - Donderdag 10.30—2 uur. Lopik, Groene Kruisgebouw. Boodschappen bU Wyk- verpleegster. Rijwielen mei remnaa! vanaf f 110. Autopeds mei luchtbanden vanaf f 27.— Buitenbanden f 4.20 Jasbeschermer 1 1.75 Stol brillen 25 ct. Naaimachines Te koop: WASMACHINE MET MOTOR; en tevens te koop: EEN LATTEN TUINBANK. D A. VAN VUUREN, Gybe- landsedijk 58 - Brandwyk. Elastische damesbadpakken 6.95 Wollen damesbadpakken 9.75 Elastische klnderbadpakles 4.95 in katoen reeds v.af 3.45 Baddoeken vanaf 0.98 Waahand|es 0.22 Herenzwembroeken 1.98, 5.50 Herenpoloshirts 4.25 Badmutsen 1.00 Tevens een pracht- sortertng in tongens- en meisjesshirts en -shorts ICHOONHOVIN Ttlif. Mt IIOPIKERSSTRAAT 10-12 HANBESTEDINQ. BURGEMEESTER en WET HOUDERS' van Groot-Ammers tullen 9 JULI v.m. 10.30 uur in het RAADHUIS aanbeste den: Hel bestraten van de uitbreiding «et het wijzigen van riolering en hel verlengen van de Juliana- en Irene- straal Bestek en Tekening i S--i restitutie t 2.50. verkrijg- baar by Ondergetekende, die tevens inlichtingen verschaft P. P. KOK Cz. Architect - Ammerstol Bestelt thans Uw JONGE HENNEN, dan valt de prUs mee! Van acht weken tot t.d. leg, van verschillende soorten, - by ADAM DE JONG, Beneden- berg 107, of bel 239, Berg ambacht. 1240.- SCHOONHOVEN CoBp. Boerenleenbank „Bergambacht" In d» wssk ran 3-12 Juli a.s. U hut kantoor woguna vacantie HET BESTUUR NET PERSOON zag zich gaarne ge plaatst als Incasseerder of Iets dergelijks Borgstelling aanwezig. Liefst in Alblasserwaard of Lopi- kerwaard. Brieven, onder No. 3107, aan het Bureau van dit lBad. Te koop: EEN NIEUWE FORD, Prefect 1952; nog niet mee gereden 8950. Een prima Dump CHEVROLET met 3-zydige kipper 3500. P. M. DONK, Nieuwe Veer 17, Streefkerk. Telef. 23. ledenteed al|n oase »li|lv*lln glaebrtllen sieraden, die Uw altgaaoetoJJet varvoJacaken. I*> Zalk eea moderne bril, passend M] Uw gelaalatype bied! U m—> OPTICIEN D££ KLEIWEG l( - Telcfeoa SS4S - GOUDA Laai U voor eea goede ZONNEBRIL door ons vakkaadtg vaorllehtea. la Elal'e, Leeelonpen en Prl«maki|kere een grofe kease dn koffie, die U ze heerlijk vindt Krachtig an geurig. Uitgelezen koffie van de bsgte plantages, met uiterste zorg gebrand In Albert Haijn's algen koffiebranderijen. Da baste koffie en tóch da goedkoopste. Hoe dat mogelijk is 7 Omdat Albert Haijn zalf Importaart, self brandt en mêleert, zelf distribueert ineigen winkels, waarvan U profiteert. BOFFIE KOFFIE alleen verkrijgbaar bij Albert Heijn ORANJE MERK 250 gram per pak f 2,1 O GROEN MERK 250 gram per p.k f 1 ,90 ROOD MERK 250 gr.m p.r p.k I 1,80 BRUIN MERK 250 gram per pak f 1 ,70 DELICATA 250 gram parBUK f 2,50 I Geldig ren 2 Juli l/m e Juli Ur W.nnWMkj"» heerlijk van 55 voor Els de gele bus, U weet wel, die van niet krassen! HAVEN 16 Ook onze ko«lebrood|es TEL 395 hm* breadies en krenten- SCHOONHOVEN bollen xljn ov rheerlijk EXCELSIOR Du bustu Zwadkeerder H00IHARK «n H00ISCHUDDER v. sIscMs 1946.- Loopt licht en levert op alle land het beste werk. Levering door geheel Zuid-Holland. Vraagt vrijblijvend Inlichtingen' W. STIJNIS Hoogstraat 132 HAASTRECHT Tuit. 1821 213 Vrijdagmiddag 2.30 uur wij onze, naar de eisen des tijds Ingerichte, de keuze, die wij in wagens, vouwwagens, wandel wagens en poppenwagens thans brengen, is overweldig end 1 Wij bezorgen per eigen dienst. KLEIWEG 88-90-92 - GOUDA Meubelen - Bedden - Tapijten - Kinderwagens 31. Toen alles klaar was, kreeg Frank plotseling con tact met New York. Daar klonk door de luidspreker een menselijke stem. Het succes was verrassend. De bewa kers lieten alles in de steek en renden gillend de kamer uit. Het prinsesje, dat Juist in de nabyheid was, kwsm al aangerend, maar ook zij was ontzet, toen ze de ka mer binnentrad. Juist speelde een muziekcorps een po pulaire mars en de schetterende fanfares waren te veel voor het meisje. Bleek en bevend hield ze de handen voor de oren en Frank zette direct het toestel af. Lang zaam kwam prinses Inca tot zichzelf. 32. „Jullie blanken zyt grote tovenaars", riep ze toornig, „ik ben benieuwd wat de pries' ers hiervan zul len zeggen" Plotseling trad de vorst de kamer binnen. De wachters hadden hem een verward verhaal gedaan van vreseiyke toverkunsten van de blanken en hij kwam zien wat er gebeurd was. Erg wantrouwig keek de vorst naar het vreemde instrument en hy beval Frank zyn kunsten te vertonen. Deze, wat verbouwereerd door het resultaat, dat de radio op de prinses had, stelde het toe stel zo zacht mogelyk in, en vrolijk klonken door de ka mer de verleidelyke tonen van een moderne tango.

Schoonhovensche Courant | 1953 | | pagina 3