PLAATSELIJK NIEUWS Binnenkort mijlpaal bij Zuiderzeewerken Dubbeltjes tellen dubbel in Suriname Het avontuur op de hoeve F* HOON ZOON I NIEUWSBLAD VOO* ZUID-HOLLAND *N UTRECHT Sehoonl WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1953. Wal zegt De Hit? Geldig van Woerudagavond tot Donderdagavond (opgemaakt te 10 uur). Plaatselijk onweer. Warm tot zeer warm weer met plaatselijk onweer. Overwegend matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid-West. Op. en Ondergang der Zon: 12 Aug.: Op 5.18, onder 20.11. 13 Aug.: Op 5.20. onder 20.09. 14 Aug.: Op 5.22, onder 20 07. MAANSTAND. Waaaende Maan. 12 Aug.: Op 8.25, onder 20.41. 13 Aug.: Op 933. onder 20 52. 14 Aug Op 10.43. onder 21.05. 17 Augustus Eerste Kwartier. Hoog water te Schoonhoven: 12 Aug vm. 7.55 u.; nm. 7.51 u. 13 Aug. vm. 8.24 u.; nm. 821 u. 14 Aug. vm. 8.53 u.; nm. 8 52 u. Keulen, stand 2.28. val 0.06. Koningin tolkt Willemsorde uit. De koningin heeft Maandag oo het pa'eia Soestdijk de Militaire Willems orde uitgereikt aan mevr. de wed Bouwman uit Roermond. De onder scheiding was posthuum toegekend aan haar echtgenoot, de vroegere le luitenant van het voormalige K.N.I.L. M A M. Bouman. Hoewel hij reeds vroeg'i dig wevens lichaamsgebreken de militare dienst heeft moeten ver laten heeft de heer Bouman. die tij dens de bezetting hoofdcontroleur wps van de CC D, aanvankelijk in ei "en kring en daarna als lid van de ordediens4, het ondergronds verzet geleid en georganiseerd. Met de hem nis ambtenaar ter beschikking staan de auto heeft hij vele leden van ge allieerde vliegtuigbemanningen en uit Duitsland ontsnapte geallieerde krijgsgevangenen naar veiliger oorden vervoerd, waarvoor hem posthuum door de Amerikaanse. Britse en Fran se regeringen onderscheidingen zijn verleend. Toen hij hoorde dat twee van zijn gearresteerde ondergeschikten /.ouden worden gefusilleerd indien hij zich niet kwam melden, heeft hij zich on middellijk ter beschikking van de be zettingsautoriteiten gesteld Op de heide te Well liet hij op 2 Mei 1943 met drie anderen, met de kreet ..Leve het vaderland, leve de koningin", het leven. In zijn laatste ogenblikken heeft hij zijn lotgenoten nog voortdu rend moed ingesproken Kolonel van Lawick van Pabst Jbs In he*. Paleis het Koninklijk Besluit voor. waarbij de onderscheiding wordt gegeven, waarna de koningin met een enkel woord de onderscheiding aan mevrouw Bouman overhandigde. „Het zal bij de vele gevoelen», die ongetwijfeld in u strijden", zo zei de koningin, „naast de voldoening van de openbare erkenning, toch ook veel voor u betekenen dat u aan de zijde van deze man hebt mogen staan Hierna begaven de koningin en het gezelschap zich naar de paleistuin, waar zij zich nog geruime tijd met mevrouw Bouman en kinderen onder hield. BRAZILIAANS CREDIET VOOR IMMIGRANTEN. De president van Brazilië heeft een wetsontwerp ondertekend, waarbij de regering wordt gemachtigd een speci aal crediet van 1.5 millioen cruzeiros (ongeveer 300 000 gulden) te openen, om de vervoerskosten van immigran ten uit Nederland te dekken. Deze wet past in het kader van de verplichtingen, die de Braziliaanse re gering op zich heeft genomen krach tens de emigratie-overeenkomst, die op 29 Maart tussen Brazilië en Ne derland is gesloten. NAAR HET RIJWIELPAD VER WEZEN. De berijders van de volgende mer ken bromfietsen zullen voortaan van het rijwielpad gebruik moeten ma ken: Alle motoren J.L.O„ de typen F P- 50, welke wat uitvoering en construc tie betreft overeenkomen met de door de N.V. rijwielindustrie F. J. van Werven te Meppel gedeponeerde «tuk. ken. Typen F P.50. welke wat uit voering en constructie betreft overeen komen met de door de Gazelle-rijwiel- fabriek te Dieren gedeponeerde stuk ken. Typen P-50, welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de Sparta rijwiel- en motorenfabrieken N.V. te Apeldoorn gedeptjneerde stukken en typen H-48 welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de N.V. Driebergse Motorrijwielenfabriek te Driebergen gedeponeerde stukken. BUITENGEWOON DIENST PLICHTIGEN. Het grootste gedeelte van de Inge schrevenen voor de lichtingen 1941. 1942, en 1943 heeft tot dusver geen bestemming tot gewoon of tot buiten gewoon dienstplichtige ontvangen. Bij Koninklijk Besluit van 23 Mei 1953, stb. 267, is omtrent deze ingeschre venen een beslissing genomen, als ge volg waarvan zij tot buitengewoon dienstplichtige worden bestemd. Alle tot buitengewoon dienstplich tige bestemde ingeschrevenen voor genoemde lichtingen, die nog niet zijn ingelijfd, worden met ingang van 1 Augustus 1953 buiten hun tegen woordigheid bij de landmacht of de zeemacht ingelijfd. Zij zullei) in ge val van oaalog, oorlogsgevaar of an dere buitengewone oms*andigheden onder de wapenen kunnen worden ge- geroepen. BUITENLAND. RUSLAND VRAAGT SCHADEVER GOEDING. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Amerikaan se ambassadeur te Moskou een nota doen toekomen. waarin schadever goeding wordt geëist voor het omlaag schieten van een Russisch transport vliegtuig op dc laatste dag voor het van kracht worden van de wapenstil stand in Korea. De Amerikaanse regering heeft in. dertijd verklaard dat het bewuste toestel op 27 Juli door Amerikaanse straaljagers boven Noord-Korea, ten Zuiden van de Jaloe. is neergescho. ten De Russische regering heeft ver klaard, dat het omlaag schieten boven Mandsjoerije geschiedde en dat hier-, bjj levens van 21 Sowjetburgers ver loren gingen. DE GASPARI AAN BUITENLANDSE ZAKEN. Een officiële woordvoerder heeft gisteravond te Rome medegedeeld dat De Gasperi, in de afgelopen acht jaar Italiaans minister-president, als mi nister-president. als minister van bui tenlandse zaken deel zal uitmaken van de nieuwe Italiaanse regering. NEDERLANDS—BELGISCHE SAMENWERKING IN ZUIVEL8ECTOR. België ontmoet in de laatste tyd moeilijkheden met het tot waarde brengen van de ondermelk die bU de boterproductie vrij komt. Met het oog hierop wordt uit deze ondermelk on der meer magere melkpoeder vol. gens het verstuivingsprocedé bereid. De afzet van deze magere verstui vingspoeder levert echter voor de Belgen nog enkele problemen op. Daarom heeft hei Nederlandse Be- dryfsschap voor Zuivel besloten ten laste van hef zuivelfonds de gelegen heid open te stellen een beperkte hoeveelheid in België geproduceerde magere verstuivingspoeder te doen inleveren bU het in. en verkoopbu reau voor zuivel (I.V.Z.). De prys waartegen de Belgische melkpoeder zal worden aangenomen is by gelijke kwaliteit dezelfde als voor de Neder, landse magere melkpoeder. Snelle berechting van smokkelaars vnn zilvergeld Het smokkelen van Nederlands zilvergeld naar Suriname is een winstgevende bezigheid, die door vele zeelleden van allerlei Ne derlandse schepen al Jarenlang wordt toegepast, aldus beweerde gis teren de 26-jarige slager J. O. uit Amsterdam-Zuid, ter zitting van de Amsterdamse economische politierechter. HU erkende voorts, dat hU zelf er zich meerdere malen aan had schuldig gemaakt. Met zyn kameraad, de 33-jarige oakker C H Wuit Rotterdam, was hU Vrydagavond in de Amsterdamse haven aan boord van het stoomschip Cottica van de K.N.S.M. gearresteerd, nadat de hoofdstedelylce recherche dienst douane bij een grondige vigita- tie van het schip in balen suiker en gesmokkeld, ln te wisselen tegen Suri naamse bankbiljetten, die zy op de te rugreis mee naar Nederland nemen. In ons land wisselen zij dan by ban ken deze biljetten voor Nederlands geld in. hetgeen openüjk kan geschie den. Aangezien een Surinaamse gul den in Nederland ongeveer f 198 be irf dubbele bodems van de kasten in de draagt, maken zU op deze wyze een wjnst van bjjna too procent, wanneer hutten van dit tweetal honderddui zenden verstopte dubbeltjes had ge vonden. De berechting heeft niet lang op zich laten wachten Reeds gisteren hebben de twee smokkelaars, die bei den deel uitmaakten van de beman ning van de Cottica terecht gestaan De officier was milder in zyn eis dan de politierechter in zUn vonnis. Tegen de hoofdverdachte, de slager J O, luidde de eis drie maanden, doch het vonnis zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardeiyk. Tegen de banketbakker die de rlager by het aan boord brengen van het zilvergeld behulpzaam was geweest, werd een maand geëist. Hy werd veroordeeld tot drie maanden, waarvan twee voor men de eventuele kosten by de inwis seling in Suriname buiten beschouwing laat. De twee verdachten moesten terecht staan wegens overtreding van het de- viezénbesluit Koningin bezocht ramp gebied. Koningin Juliana heeft gisteren eer bezoek gebracht aan negen gemeenten in het rampgebied. Zy vertrok gis termorgen met een hefschroefvlieg tuig van de „Sabena" uit de tuin van het paleis Soestdyk. Dê helicopter werd bestuurd door de heer Tremery VUV ------wciu ucovuuiu uvui uc waardeiyk met een proeftyd van drie chef piloot der hellcopterdiensten ^Conform de eia van de officier be paalde de rechter voorts, dat het inbe- slaggenomen geld verbeurd verklpard zal worden Aan boord van het schip en bU een de volgende dag verrichte huiszoeking bij de slager, was in totaal ruim f 20.000 ln beslag genomen Dit geld behoorde in hoofdzaak aan de slager toe. Van de Rotterdamse ban ketbakker 'e thans het resterende deel, enkele honderden guldens, verbeurd verklaard. Ter zitting vertelden be e verBrouwershaven woensarecm. ten. welke '??rd,f'ent^"eJ0rlMK xfl Rilland Bath. Waarde en Krulnkigen, de Sabena, die tijden! de rampdagen de eerste was die met een helicopter reddingswerk heeft verricht. Dat hij thans Hare Majestéit naar het wa. tersnoodgebied mocht brengen kan worden gezien als een erkenning van zyn grote verdiensten voor het red dingswerk. De helicopter arriveerde om 10.5C uur op het vliegveld te Haamstede Na aankomst vertrok de koningin pe; auto naar Haamstede. Vervolgens ging zy naar Renesse. Burghsluis, Zierik- Brouwershaven. Woensdrecht. De koningin werd in Haamstede verwelkomd door de commissaris dei Sd.de inwoners zich zeer ingenomen met t koninklijk bezoek. Van verscheidene huizen werd gevlagd. zy het koersverschil, een byna dubbe le waarde In Suriname p egen de Ne derlandse zeelieden de z»veren dub beltjes en kwartjes, die zij heben mee- Noord-Koreaonse vice- premier pleegde zelimoord. In een uitzending van de Noord-Ko- reaanse radio Pjongjang, die gisteren in Tokio is opgevangen, is medege deeld. dat de Noord-Koreaanse vice premier Hoe Kai onlangs zelfmoord heeft gepleegd. De juiste datum is niet genoemd. De redenen van de zeif- moord waren met bekend. Hoe Kai. die een graad gehaald heeft aan de universiteit van Moskou, keer de in 1945 uit de Sowjet-Unie in Noord-Korea terug en werd het vorig jaar tot vice-premier benoemd. In welingelichte kringen te Tokio meent men, dat verband gelegd moet worden tussen de zelfmoord en de jongste zui vering in Noord-Korea, waardoor 12 politieke leiderè werden getroffen. De naam Hoe Kai werd toen evenwel niet genóemd. Weer liberale overwinning in Canada. De algemene verkiezingen, die Maan dag in Canada zyn gehouden, hebben voor de vyfde achtereenvolgende maal een overwinning opgeleverd voor de liberale party, die reeds sinds 1935 aan de macht Is. Uit de eerste resultaten bleek reeds duidelyk, dat premier St. Laurent alleen al in het Oosteiyk deel van het land genoeg zetels in het 265 afgevaardigden tel lende lagerhuis had gekregen om hem een ruime meerderheid te verzekeren. Zyn voornaamste tegenstander, de leider van de progressieve conserva tieven. Drew, moest al spoedig erken nen, dat zyn tweede poging om de conservatieven aan de macht te bren gen was mislukt. Hy werd zelf herko zen, evenals premier St. Laurent. By de verkiezingen van 1949 hadden de liberalen 193 van de 262 zetels, die het lagerhuis toen telde, gekregen, tegen de progressieve conservatieven 41 en de socialisten 13. De liberalen behaalden nu 171 zetels, de conserva tieven 50 en de socialisten 23. Duizend gevangenen omgekomen. In Noordeiyke kampen. Radio-Peking heeft gis* eren bekend gemaakt, dat in de Noord-Koreaanse krygsgevangenenkampen 1.050 mili tairen van de V.N. zyn omgekomen. De lyst met de namen van de betrok kenen was op 6 Augustus door de communistische autoriteiten ln de be standscommissie aan de ver*egenwoor- digers der V.N. overhandigd. Aldus 't Chinese radjostation. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, F. Dulles, heeft, na met president Eisenhouwer te nebben beraadslaagd, te Denver medegedeeld dat Amerika vermoedeüjk tegenmaat regelen zal nemen. Indien de commu nisten weigeren een aantal Amerikaan se krijgsgevangenen terug te zenden. HOGE POST VOOR BELGISCHE GENERAAL. De Belgische generaal Servais is be noemd tot chef van de staf der gealli eerde landstrydkrachten in Midden- Europa. Straaljager op huizenblok. Negen doden. In St. Hubert (Canada) is een straaljager van de Canadese lucht macht neergestort op een blok huizen. Het toestel ontplofte. Het ongeluk heeft aan negen per sonen, de twee inzittenden en zeven bewoners van de huizen, onder wie vyf kinderen, het leven gekost, terwyi twee personen lichte verwondingen opliepen. SCHIP VAN 67 METER DIEPTE GEBORGEN. De Noorse bergingsmaatschappy is er in geslaagd een schip, dat op 67 m. diepte op de bodem van de Oslofjord lag en bovendien drie meter in de modder was weggezakt, te bergen. Volgens het Noorse blad „Morgen- bladet" zyn tot nu toe geen c?hepen van zo grote diepte naar boven ge haald. Het betreft hier de 2500 ton meten de ..Binna" een splinternieuw jchip /an de redery Olsen te Oslo, die op 1 Maar* van dit iaar na een aanvaring in de fjord is gezonken Wat er over is van de houtveredelingsproducten, die het schip aan boord had. zal wor den gelost en daarna gaat de „Binna" in het dok. PLAATSELIJK HTEUWS. Bergambacht. Waterpolo Vrijdagavond organiseert B.Z.C. een tournooi voor adspiranten. Deelne. mende clubs zyn: G.Z.C. b. Sparta a. S.Z. P.C. a en B.Z C. a. Als tussen- wedstryd zal een B.Z.C.-comb (he ren! uitkomen tegen S.Z. A P.C. 1 Groot -Ammers. De Gevleugelde Bode. Streefkerk-Groot-Ammers en omstreken hield een wedvlucht uit Clney. Deelname 203 duiven, los 11 uur 15 minuten. Aankomst eerste duif 2.20.01. Snelheid 973 84. Aankomst laatste duif 2.54.01, snelheid laagste duif 832.36. De uitslag was: 1 18 A Ros: 2 6 7 10 17 J. den Ouden; 3 20 21 M v Namen: 4 14 23 33 K de Bruyn; 5 12 M. den Boef; 8 38 H. v. Meerkerk; 9 W. Gelderblom; 11 J. G. Slob; 13 16 M. Berkouwer; 13 Bubo; 19 A. P. de Lange; 22 G. Boll; 24 M. Liefhebber; 25 30 36 F. Stout; 26 41 A v. Loon; 27 31 40 Gebr.. Vlot; 28 29 A. Groenendijk; 32 G. van Holten; 34 H. den Toom; 35 Gebr. Gelderblom; 37 D. J. v. d. Hee; 39 Joh. Mourik. ERNSTIGE VAL. Haastrecht. Dinsdagmiddag gleed de 16-jarige W. Koolwyk, uit Stolwyk, in de lierenfabriek van de heer Bodewes alhier van een trap en viel tegen een fraisbank. Dr. Bonge constateerde een hersenschudding. Het slachtoffer is per auto naar zijn ouderlyke woning over gebracht. Krimpen aan de IJssel. De wiel renners biyken de smaak te pakken te hebben, want Maandagavond bon den ze ophieuw de strijd aan en dit maal ging het tegen een ploeg van Ouderkerk aan de IJssel. Ook nu weer was de belangstelling zeer groot. Ge lukkig had men nu een andere start plaats gekozen en wel by het begin van de Provinciale weg, zodat mende ruimte had. Het parcours ging weer over Ouderkerk aan de Ussel en was 15 km lang Het werd driemaal ge reden. Om 7 uur s'artten 24 renners twee ploegen van Krimpen aan de Ussel en een ploeg van Ouderkerk aan de Ussel. In een snel tempo ging het de eerste ronde in, gevolgd door een fUe motoren en bromfietsen De eerste ronde werd gereden in een tyd van 0.28.05, de tweede ronde in 0.26.50, de derde in 0.27.07 sec. Er werd vin- nig gestreden tussen de renners. Het tydsverschil by de finish was dan ook niet groot, maar toch groot ge noeg om Ouderkerk aan de IJssel als goede winnaar te bestempelen. De tyd van de eerste zes renners was: IJ C. v. Vuren 1.21.32; 2 T. v. Leeuwen 1.22.02: 3 G. Ceelen 1.22.40. allen van Ouderkerk aan de Ussel; 4 M. Ponsen 1.22.48 van Krimpen aan de IJssel. Voor de overige renners werd de zelfde tyd genoteerd. Ouderkerk neeft nu met 4.6.14 sec. de leiding, gevolgd door de twee Krimpense groepen in 4.8.24 sec. EXTRA- WONINGEN. Krimpen aan de IJssel. De bouw van de 77 migratiewoningen is nu ge gund aan de firma J. Reyn van Wad- dinxveen. Deze woningen zullen drie hoog worden gebouwd volgens het systeem „Tramonta" Tevens heeft 't gemeentebestuur bericht ontvangen, dat er weer 45 industriewoningen zyn toegewezen voor 1954. Het betreft hier een extra contigent boven het gewone bouwprogramma Krimpen aan de IJssel Van C. V. d. Giessens scheepwerven N.V. slaagde voor het Bemetel-diploma voor scheep8beschieten A Visser en W. P. de Visser. Ijzerwerken en afschryven M. Visser. M. Boers, W v. d. Hoek. W. Luyten en P. Snoey. Elêctrisch lassen: C. Boudesteyn, A. Brusse, A. Kaptein. J. Kalkman en A. Terlouw. De postduivenvereniging De Snelpost hield een wedvlucht vanaf Ciney. Afstand 184 km. Los 11.15 uur. Uitslagen tot en met 20: J. Mourik 1 en 12; G. Visser 2 4 en 9; C. Brusse 3; A v. Pelt 5, G. de Pee 6 en 18; C. Opschoor 7; M. Beyer 8; A. de Boom 10; G. v. Duyvendyk 11; W. Stam 13, H. de Kwant 14 en 20; Jac. v. d. Ham 15; Stynen van Zwienen 16; A. Boers 17; P Oostlander 19. Snelheid eerste duif Ó98 44 meter per minuut. Zater dag wedvlucht vanaf Libramont. De postduivenvereniging De Vriendschap hield een wedvlucht vanaf Resteren. Afstand 77 km. Los 9.30 uur. Aankomst eerste duif-10.23.52 Laatste duif 10.40.20%. De uitslagen waren; Ed. Boudestyn 1 en 15; C. de Vrede 2; L. Ponsen 3 6 en 16; R. A. Buitelaar 4 en 5; H. Braanker Pzn. 7 en 14; A. Visser Dzn. 8 B. Burggraaf 9; H. Braanker Azn. 10; F Burger 11; J Vogelenzang 12; Gebr. Krygs- man 13; G. v. d. Ruit 17; G. Visser Dzn. 18; A. Huisman Czn. 19; G. Vis ser 20 Zondag wedvlucht vanaf Res teren. Kampioen Fond: 1 A. Visser Dzn. 948 punten; 2 A. Visser Dzn. 886 punten; 3 A. Spek Jr. 686 punten. Krimpen a- d. IJssel. De hengel- vereniging Ons Genoegen hield onder leiding van de heer P. Sparreboom 'n concours in de Hollandse IJssel. De uitslagen: G. Kraan 1036 gr.; Joh. Ot terspeer 783 gr.; K. Heuvelman 574 gr. J. Tuijl 378 gr J v. Ryswyk 361 gr: Joh. Kwakernaak 249 gr.; H. v. Zwie nen 128 gr.; K. Fontijne 36 gr. De hengelvereniglng De Riet voorn hield onder leiding van de heer C. Heuvelman een concours in De Maas. De uitslagen; N. Fontyne 1083 TW Leenfaar 1002 gr.: J Westbroek "rF f* W--n 717 V Br>"-cr 710 gr; H. Westbroek 688 gr.; Jac. We-ioroek Sr. 6bu gr.; Jac estbrock Jr 573 gr.; J. W. Dekker 510 gr.; G. Schouten 450 gr.; A. Luyten 450 gr. M. Lagerwaard 232 gr.; W. Burggraaf 168 gr.; P. Koolmees 183 gr.; Joh. Westbroek 121 gr.; Jac. Burggraaf 10 gram. Gegund. De bouw van 11 wo ningen aan de Koningin Julianastraat is onderhands gegund aan de firma Hendriks van Wassenaar. Ottoland. De nieuwbenoemde gezins verzorgster. mej. F. Nortier, hoopt Maandag 17 Augustus a.s. haar werk zaamheden aan te vangen. DOOR STIER AANGEVALLEN. Ouderkerk aan de IJssel. Toen gis. teren de 27-jarige landbouwer A. HoogendykCzn. in de Kromme een in een afgeschoten ruimte in een schuur ondergebrachte stier verzorgde, viel het dier hem onverhoeds aan. De stier bewerkte hem zodanig met zyn horens, dat hU bloedende verwondin gen aan de borstkas en het hoofd bekwam. Op het hulpgeroep kwamen enige arbeiders toesnellen. Een van hen ging het dier met een mestvork te lijf, waar door de stier zyn slacht offer losliet en er ruimte ontstond om de aangevallene uit de afgeschoten ruimte weg te halen. Aanvankeiyk was de toestand van de heer Hoogen- dyk zorgwekkend, maar tegen de avond waren zyn pynen minder. De oude Groene Kruis- woning De oude Groene Kruis- woning aan de Kerkweg alhier die ioor het bestuur onder de leden te koop was aangeboden, werd toegewe zen aan de heer B. Albers, die er het hoogste bod op gedaan had. nameiyk 8110. AUTO KANTELT NA AANRIJDING. Papendrecht. Dinsdagmorgen om streeks kwart over elf kwam een auto van de heer S. uit Dordrecht de Veerstoep oprijden met de bedoeling de Eilandstraat in te ryden Tezelfder tijd naderde uit het Westeind een Bel gische auto. Dezé laatste reed de auto van de heer S. aan de achterzyde aan De chauffeur kon waarschijniyk door deze aanraking zyn stuur niet meer houden en met een zwenking zette de ze zyn auto op het trottoir by de kiosk van de heer v. d. L. De wagen kraakte een boom en kantelde daarna. De in zittenden bekwamen geen letsel. De auto's werden zwaar beschadigd. De Verkeerspolitie was weldra present om de situatie ter plaatse op te nemen Papendrecht. ..De Luchtbode" hield een wedvlucht uit Ciney, waar de dui ven om 11.45 uur met Noordoostenwind werden losgelaten. De pryzen waren als volgt: 1 14 35 J. Breijen; 2 12 P. Kolsloot; 3 33 I. L. Visser 4 22; B. v. Duin; 5 16 17 25 F. Broekhuizen 6 7 15 L. de Bruin; 8 26 30 Joh. Verdoorn; 9 18 24 Joh. de Groot; 10 P. Verhoef. 11 21 23 M. Broere; 13 31 D. Ruiter 14 F. Viveen; 19 29 G. Kraal; 20 A. v. d. Berg; 32 W. de Lange; 34 M. v d. Boor; 36 A. Hilgeman. Aankomst eerste duif 2.09.57 uur. snelheid 988.63 meter; aankomst laatste prysduif 2.58.39 uur, snelheid 777.83 meter per minuut. A.s. Donderdag inkorven voor Libramont tevens kasvlucht. De kam pioenschappen met oude duiven van Roosendaal tot Bordeaux werden be haald door: 1 Joh. de Groot 2164 pun ten; 2 F. Broekhuizen 2095 p.; 3 M. v. d. Boor 1879 p.; 4 B. v. Duin 1368 p.; 5 D. Ruiter 1354 p. 1 B. v. Duin 1196 punten; 2 M. v. d Bopr 1051 p.; 3 Joh. de Groot 1041 p 4 F. Broekhulzen 1018 p.; 5 M. Broere 549 p. Zevenhuizen. De personenauto van L. de Jong, bestuurd door A. L. van Orsouw. kwam gisteren door onbe. kende oorzaak in botsing met de leu ning van de brug over de Hennep- sloot. De brugleuning werd versplin terd en de wagen aan het voorspat bord beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De heer C. Ch. van Mullem be gaf zich per bromfiets van Rotterdam naar huis. Hy beging de onachtzaam heid om zonder op het hem achterop komende verkeer te letten en zonder verandering van richting aan te ge ven plotseling de weg over te steken De bestuurder van een hem achterop- rydende personenauto, de heer Adr. Krijgsman, kon door krachtig rem men een enstig ongeluk voorkomen. Alleen de bromfiets werd zwaar be schadigd. De heer Van Mullem kwam met de serhik vry. Zevenhulzen. De postduivenvereni ging „De Stormvliegers" hield een wedvlucht vanaf Schoonhoven. De duiven werden gelost om 9.10 uur. Aankomst eerste duif 9.24.24, laagste duif 9.30.3 De pryzen waren als volgt: E Spekman 1 2 4 5 12; H. Brands 3 7 25; B. van Essen 6 10 15 16. A. Ver hoef 8 14 17; H. J. van der Zaan 9 19; B Romein 11; C. Zweere 13; A. Vente 18 20. Eveneens hield zy een wedvlucht vanaf Gorinchem. Afstand 27 km De duiven werden gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 8.40.16; laatste duif 8.48.4. De priizen waren als volgt: M. v. d Wiel 1 3 16; E. Spekman 2 9 13 19; G. Benningshof 4; A. Vente 5 11 12 17 18: A. Verhoef 6 7 8 10; B. van Essen 14; C. Zeere 15 20. Voor de jonge duiven werd een wedvluch* georganiseerd vanaf St. Quentin. Af stand 261 km. De duiven werden ge lost om 7.00 uur. Aankomst eerste duif 11.35.1. Laatste duif 12.22.59. De pryzen waren als volgt; B. van Essen 1; Th G. van Heyningen 2 3 4; C. Zweere 5, Zevenhuiien. De ten bate van het Anjerfonds Zuid-Holland gehouden collecte heef* f 54,86 opgebracht. Op Zondag 31 Mei 1953 kwam in deze gemeente een luchtballon met 'n weerkundig instrument naar beneden. Thans is bericht binnengekomen dat dit instrument, radio-sonde of cosmos genaamd, uit Amerika afkomstig was. De vinder de heer C. Heykoop. woon achtig aan de Lange Zyde alhier, kreeg met dit bericht een cheque toe gezonden van twintig dollar voor zijn moeite. SCHOONHOVEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Haarstrik; speelgoedautootje; ring met sleutels; armbandje, gummipopje. Inlichtingen op het politiebureau. (ADVERTENTIE 1. M.) Gedipl. Opticien Horloger Haven O.-Z. 75 Ta Ilo on 328 SCHOONHOVEN WAARHEEN Op de hoek van de Lopikerstraat en de Lange Weistraat staan drie borden van de A.N.W.B. en toch is dat nog te weinig. Men kan nameiyk op geen enkele wyze gewaar worden, langs welke route men naar Utrecht, Lopik en Jaarsveld moet komen. De touris- ten, die nu met velen van het Veer ko men, worden aan het eind van de Veerstraat door het daar opgestelde bord de Lange Weistraat ingestuurd. Aan het einde van deze straat wyst geen enkel bord Oostwaarts de Lopi kerstraat in, dus gaat men recht door De mensen, die op de varkensmarkt wonen en werken, verbazen zich er dan ook al niet meer over, dat daar talloze vreemdelingen stranden en enigszins geergerd vragen, waarheen zy moeten rijden. Ook de toestand op de Dam is al vele maanden onbevredigend. De arm Van het bord, dat in vroeger tyden Zuidwaarts wees naar het Veer. Go rinchem en Dordrecht, is al lang niet meer op zyn plaats. Voor de Schoon- hovenaren is dat geen bezwaar, maar nu vele vreemdelingen ons stedeke be zoeken en nu een yverige V.V.V. zich inspant om het diezelfde vreemdelin gen naar de zin te maken, nu is het wel vreemd, dat er zo vele mogelijk heden in stand worden gehouden om de bezoeker de weg byster te doen ra ken. De uit de richting Gouda komen de bezoekers, die via het Veer verder willen, vinden op de Dam geen aan wyzing daarvoor en dus ryden zy ver der tot zy by de borden aan de Lange Weistraat komen. Op deze wyze wor den de vreemdelingen in stede van langs de schilderachtige Haven met zijn bekoorlijk Stadhuis, geleid door de saaie en lelyke Lange Weistraat. Dit alles is niet bevorderiyk om de bezoeker een goede indruk van onze gemeente mee te geven. BEGROETINGSAVOND. Kerkeiyk Schoonhoven heeft Zon dagavond de recruten, die vorige week Donderdag in dienst kwamen, hartelyk welkom geheten. Dit gebeurde door de kerkeraad der Nederlands Hervormde Kerk in het Chr. Verenigingsgebouw aan de Oranjestraat en in het Prot. Militair Tehuio, dat ook voor alle an- Kerk onl ipen st' ïtving LAATSTE BERICHTEN. WARM MET KANS OP ONWEER. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen 24 uur voltrokken zich belangrijke wyzigingen in de luchtdrukverdeling boven West-Euro- jia, die tot gevolg hadden, dat Zuid- Oosteiyke winden zeer warme lucht vanuit Frankrijk naar ons land voer den. Het is te verwachten, dat het zeer warme weer tot morgen zal aanhou den, maar de onweerskansen nemen zienderogen toe zodat mogelijk reeds in de loop van de dag enige afkoeling zal optreden. De algemene luchtdrukverdeling blijft echter zodanig, dat ook na morgen nog warm weer verwacht mag worden, zy het dan wat minder warm dan vandaag. Vierhonderd doden door aardbeving. De politie van het Griekse eiland Cephalonia heeft medegedeeld, dat gisteren tengevolge van een aardbe ving minstens 400 personen om het le ven gekomen en ongeveer 300 gewond zyn. Twee dorpen werden volkomen ver woest- Door een tweede aardschok, die zich later op de dag voordeed, stortten verscheidene huizen in. De verwoeste dorpen zyn Sami en Aghia Efthimia. Ook dorpen langs de Westkust van de Peloponnesus hebben schade geleden. Sommige plaatsen op Cephalonia zUn van de buitenwereld afgesloten, daar de wegen door de aardschokken wer den vernield. STAKING IN JAPAN. Ongevee mers van de Amei luur ïsen hun arbeidscon tract. Op het vliegveld Jokota, dertig ki lometer van Tokio, openden Ameri kaanse soldaten het vuur op Japanse stakers. Een staker werd ernstig, en drie licht gewond. J.000 Japanse werkne- nerikaanse strydkrach- ten in Japan zUn Woensdag voor 48 ui in staking gegaan. De stakers wenst haar militairen in het Verenigingsgebouw aan de Haven, de Rooms Katholieke militairen von den in hun tehuis in het St. Jozefge bouw een gastvrij onthaal. Zowel de kerkeraad als de jeugdverenigingen hebben op deze avond de militairen begroet en een gezellig karakter aan deze avond gegeven. De legerpredikant van het garnizoen, ds. G. H. Homans. van Nieuwerbrug aan de Rijn, die ook de voorbereiding van deze ontvangst had verzorgd, bezocht alle samenkom sten en versterkte op deze wyze de band tussen de omgeving, waaruit de jongelui komen en de plaatseiyke kerken. Van de zijde der militairen werd een en ander zeer gewaardeerd. Zondag bereidt het InterkerkeUjk Thuisfront de jonge militairen, voor wie het uitgaansverbod de eerste we ken nog geldt, opnieuw een aantrek- keiyke avond. In het Protest Militair Tehuis geeft de voordrachtskunste naar Willem Berkheimer een vertol king van het By bels verhaal over Ab salom. Voor de begeleiding treedt nie mand minder op dan de bekende harpiste Rosa Spier. SERENADE. In de eerste Olivier van Noortstraat klonk Maandagavond feestelyke mu ziek, die ten gehore werd gebracht door Tavenu De muziekvereniging bracht 'n serenade aan een harer oud ste leden de heer J. de Vaal, die op «jie dag 't feit herdacht dat hij 35 jaar de grote trom hanteerde als lid van dit korps. De dag droeg een nog heugiyker karakter doordat het tevens vijf en dertig jaar geleden was dat de iubllaris in het huwelijk trad. „DE ZILVERDUIF". De postduivenvereniging ..De Zil verduif" hield een wedvlucht met jonge duiven van Ciney. Afstand 186 km. De prijzen werden als volgt be haald: L. Bubberman 1 3 en 9; B. Kok 2. J. Herens 4; H. J. ter Harmsel 5 6 7 8 en 11; W. van Wyngaarden 10 J. Korevaar 12. Aankomst eerste duif 2.46.0 uur; snelheid 874.16 meter per minuut. Aankomst laatste duif 3.5.32 uur; snelheid 800.94 meter per mi- nuut. Duiven in vryheid" 11.15 uur. Aantal deelnemende duiven 37. (ADVERTENTIE LM.) Het Rheumatische Pijnen meet D niet door blijven lopen. Boei u oit, mot «ortol te tak. Neem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientaTlen jaren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting by Kruschen Salts. De kleine dagelykse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regelma tig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes mine rale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlyk brengen ze Uw ledematen die bevryding van stramheid en pyn. KERK EN SCHOOL. NED HERV. KERK. Aangenomen naar Ernst candidaat J. Nolter te Wierden. die o.m. bedankte voor Brandwyk en voor Molenaars graaf. Bedankt voor Bleskensgraaf H. G. Abma te Rotterdam-Relfshavgn. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. SLIEDRECHT. Herv. Geref. Vrijdag 14 Augustus, 's avonds 7.30 uur, da Laurense, van Hoevelaken (in B.V.L.- gebouw). STREEFKERK. Chr. School. Don derdag 13 Augustus, 's avonds 7.30 uur, de heer Van Leeuwen, van Maartens- dyk. GEREF. GEMEENTE. GROOT-AMMERS. Schoonh. Veer. Donderdag 13 Augustus, 's avonds 7.15 uur, dr. C. Steenblok, van Gouda. MARKTBERICHTEN?^ VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag 11 Augustus. Aanvoer in to taal 3173 dieren, waarvan naar schat ting 525 vette koeien en ossen, 871 st. gebruiksvee, w.o. 137 t.b.c. vrij, 145 vette kalveren, 136 graskalveren, 225 varkens, 254 biggen, 131 paarden, 127 veulens, 274 schapen of lammeren, en 39 bokken of geiten. Weekaanvoer: 4643 dieren. De pryzen waren als volgt: Vette koeien le kwal. f 2.70—2.80, 2e kwal. f 2 54—2.68. 3e kwal. f 2,20—2,38; vette kalveren f 2,60—2,70, f 2,50—2,60, f 2.30 —2,50; slachtpaarden f 1,90, 180, 1,70, alles per kg; graskalveren f 350, f 300, f 200; nuchtere kalveren f 64, f 56, f 50; biggen f 50, f 46, f 40; veulens f 425, 350. f 250; schapen f 100, f 90. f 80; lammeren f 80. f 70, f 60; kalf- en melkkoeien f 1050, f 925, f 825; vare koeien f 725, f 625, f 575; vaarzen f 800. f 725, f 600. alles per stuk. VER. GROENTEN- EN VRUCHTEN VEILING UTRECHT EN OMSTR. Veilirfgbericht van IV Augustus. Beauty of bath 334, early victoria 319, gladst me 316, keswick 315, yellow transparant 341, perzikrode zomerappel 342, beurre giffard 325, herenpeer 320, kruideniers 339, precose de trevoux 338, suikerpeer 315, pruimen 6—26. Pryzen lager bij matige export. - Export: Yellow trans parant A 36—38. AB 36. B 33—35, BC 29—37 C 28-31, I Grof 28—35. I 28—32, II 20-23. M i wbEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT SehoenboTensehe Comnt WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1953. AUTOMATISCH TELEFONEREN. Op Dinsdag 18 Augustus a s. zullen de automatische telefooncentrales in de netten Woerden (waarin wordt opge nomen het net Linschoten) netnum- mer 03480; Kamerik netnummer 03481; Harmeien, netnummer 03483; Lange Ruige Weide netnummer 03487; Nieu werbrug netnummer 03488; Zegveld netnummer 03489. omstreeks 13.00 in dienst worden gesteld. De aangeslotenen van deze netten alsmede die van de reeds locaal geau tomatiseerde netten Montfoort, net nummer 03484, en Oudewater netnum mer 03486. alle behorend tot de sector Woerden, krygen daarbij de mogelyk- heid om langs automatische wegver bindingen tot stand te brengen met al le overige geautomatiseerde netten in Nederland, voor zover vol-auomatisch bereikbaar. STEDOCO WON WEER BEGIN VAN BRAND. Ameide. Zaterdagmiddag werd een begin van brand ontdekt in de slacht plaats van de slagery Oosterom aan de Molenstraat. Door direct ingrijpen met schuimblusapparaten kon erger worden voorkomen De materiële scha de wordt door verzekering gedekt. Ameide. Wedvlucht van Zaterdag 8 Augustus. De Snelvlucht heeft een wedvlucht gehouden van Ciney, af- •tand 186 K.M. Aankomst eerste prys duif 2.45.63. aankomst laatste prysduif 3.22.16. De uitslag was: J. H de Gans 1; Jac. Rietveld 2 13 15 en 18; A. Tuk ker 3 14 16 en 20; D. J. Bouwmeester ;4 P. de Langen 5 17 19 en 22; J. van Gelderen 6 11 en 26; J. M. de Jong 7 9 12 en 21; Fr Verhey 9 en 19; Ant. van Gelderen 23; H. F. den Hartog 24; C. de Jong 25. Ameide. De fruitverpachtingen te Ameide en omstreken hebben weer plaats gehad. Naar we vernemen, wor den weer flinke pryzen voor het fruit op het bout besteed. Ammeretol. De heer W. van der Vlist is te Rotterdam geslaagd voor twee textielbrevetten. Gevonden: een eenpersoons kano. Inlichtingen by de politie. Bleakensgraaf. De bus-collecte voor de t.b.c. bestryding heeft f 82.50 opge bracht Gouderak. In de collectes der Ned. Herv. Kerk zyn enige «tra giften aangetroffen, f 10 voor de diaconie en f 10 en f 20 voor de kerkvoogdy. KERKORGEL WORDT GERES TAUREERD. Gouderak. Het kerkorgel ondergaat thans een grondige restauratie. Het gehele instrument is gedemonteerd en zal geheel worden nagezien. Voor de begeleiding wordt thans een groot formaat huisorgel gebruikt. FEE8TWEDSTBJJD. Groot-Ammera. In de fatale storm nacht van 1 Februari werd ook het clubhuis van de Groot-Ammerse voet balvereniging gekraakt en weggespoeld Wat men er van terug vond waren de cementen paaltjes waarop het ge bouwtje gerust had. Men is nu zo ver gekomen dat er een stenen clubhuis is verrezen. WaarschynHjk zal dit menig hoge waterstand kunnen weerstaan, maar het is toch te hopen dat het nooit zal worden onderworpen aan een krachtproef als op 1 Februari. Ter feeeteiyke inwijding van dit nieuwe gebouw zal er Zaterdagmiddag om zes uur een byzondere wedstryd gespeeld worden tussen Ammerstol 1 en verschillende andere spelers. Enke. le belangryke figuren van de K.N.V.B. zullen bij deze wedstryd tegenwoordig zijn De opbrengst zal worden besteed om de rampschade te bestryden. AANRIJDING. Hoog-Blokland. Op het kruispunt Bazeldyk-Provincialeweg had Donder dag een aanryding plaats tussen een volkswagen en een Rode Kruis-auto. De Rode Kruis-auto reed vanaf de Bazelbryg, over de Bazeldyk, naar de provincialeweg. Toen zy midden op de Bazeldyk was kwam zy in aanryding met de volks wagen. die uit de richting Meerkerk naderde. De oorzaak van de botsing is vermoe- deiyk, dat het uitzicht ter plaatse naar rechts wordt belemmerd door het café van de heer Van der Ham, waardoor de bestuurder van de Rode Kruis-auto de volkswagen niet tydig. heeft opge merkt. De bestuurder van de volkswagen, de heer G. uit Amsterdam, heeft by de aanryding zyn rechteronderarm ge broken Zyn echtgenote, die naast hem in de wagen zat. bekwam geen noe menswaardig letsel. De volkswagen kreeg schade aan de motorkap en de Rode Kruis-autö aan het rechterachterwiel. De politie stel de een onderzoek in omtrent de schuld vraag en maakte proces-verbaal op. ONGELUKKIGE VAL. Hoornaar. Mej. M. B. had tydens het parenkruien tydens het Oranjefeest het. ongeluk zodanig te vallen, dat zy zich onder medische behandeling moest stellen. Haar pols bleek te zijn gebroken. Stedoco 1 blykt thans de goede weg te zyn ingeslagen. Zaterdag kwam een oude bekende, GJ.S. I, op bezoek, die momenteel de tweede plaats op de ranglyst bezet. Onmiddel- ïyk bleek het technisch veel betere spel van Stedoco. Na 10 minuten was het 10. F. de Bruyn schoot een bal hard op het doel en doelman Van Maurik kon deze slechts achter de doellijn stoppen Vyf minuten later was het al 2—0, toen midvoor De Vries de GJS keeper passeerde. 10 min. voor rust kreeg Verspui een verre bal van rechts te koppen en kwam vry voor Van Maurik te staan, die zyn keihar de schot niet vermocht te stoppen 30. Hiermede ging de rust in. De eerste aanval van Stedoco leverde het vierde doelpunt op door midvoor De Vries. We konden ons niet aan de indruk onttrekken, dat de thuisclub het nu wel geloofde, althans G.J.S. kreeg meer gelegenheid gevaarlijk te wor den dan voor de rust Doelman Mij- dam moest verschillende keren hande lend optreden. Na een half uur speel de v. d. Heuvel gevaarlijk op zijn doelman terug, de G J.S. midvoor buit te de situatie snel uit en het eerste tegendoelpunt was ter wereld en vijf minuten later was het al 4—2, door dat A. de Bruyn een vrye schop non chalant nam. Het rammelde nu enigs zins in de verdediging en dit werd nog erger, toen weer enkele minuten later linksbuiten Maat een schijnbaar ongevaariyk boogschot op doel loste, dat Mydam geheel verkeerd beoor deelde en hierdoor was de schynbaar veilige 40 voorsprong van de thuis club nog ernstig in gevaar gekomen. Stedoco werd zich dit bewust en ging ineens weer veel feller spelea. G.J S. werd volkomen in de verdediging ge drongen en met kunst en vliegwerk hield van Maurik zyn doel schoon. Men wist de 4—3 voorsprong te behouden. Stedoco 3 bond hierna de stryd aan tegen Almkerk 2. In het veld waren de partyen vrijwel aan elkaar ge waagd, doch de grotere schotvaardig heid der voorhoede van de thuisclub deed de balans in haar voordeel over slaan. Mollema verrichtte de hattrick door drie doelpunten te scoren, ter- wyi A. van Kleef, J. Vos en D. de Ko ning elk een doelpunt voor hun reke ning namen. Kort voor 't einde scoor den de gasten een verdiend tegenpunt. Stedoco 2 moest in zijn ultwedstryd tegen Altent 1 een 41 nederlaag slikken. Het zag er aanvankeiyk naar uit, want E. Tromp gaf al snel na het begin zyn elftal een 1—0 voorsprong. Deze voorsprong wist men zelfs tot een half uur voor het einde te hand haven. Toen kreeg AJtena een straf schop te nemen, welke werd benut. De ovtrkanters gingen nu beter spe len en dit bezorgde hun nog drie doel punten. SUCCESSEN GIESSENRUITERS. Hoornaar. Een viertal van de Gies- senruiters nam deel in de lichte klasse aan het concours te Delft, waar de kampioenschappen van Zuid-Holland werden verreden. Dit viertal behaalde de eerste prsy. By de menwedstrijden vanaf de bok behaalde D. de Groot te Hoog-Blokland een eerste prUs; N. Bik. ker te Noordeloos een vierde prijs; en B. de Groot te Peursum een vijf de prijs. Allen zyn lid van de Gies- senruiters. GESLAAGD ORANJEFEEST. gemeente een Oranjefeest gehouden, georganiseerd door de Oranjevereni ging Irene, 's Middags stelde zich by de BUzondere School de harmonie Aurora uit Leerdam op voor 'n mars door het dorp. De kinderen van beide scholen sloten zich hierby aan en alle inwoners en velen van buiten het dorp waren getuige van deze mars, waarby het perfect marcheren van de harmo nie aller aandacht trok. Na op het ter rein van de heer Bongers te zyn aan gekomen, begonnen hier de kinderspe len. Het waa hier reeds druk en de vrohjke klanken van Aurora zorgden er voor, dat de stemming steeds beter werd. In de avonduren kregen de ouderen gelegenheid hun krachten te meten, wat bij het zeer talrijke publiek de lachspieren danig in beweging bracht Vooral de gecostumeerde voet- balwedstryd, waarvan de deelnemers veel werk nadden gemaakt, trok de algemene belangstelling. De sportieve kamp eindigde in een geiyk spel 3—3. De hoofdschotel van het programma kwam nu aan de beurt nameiyk het f eestconcert door Aurofa, Het werd een waar feestprogramma en by ieder nummer had men een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. In de pauze zong de zangvereniging Vol Moed enkele liederen. Hierna kvfram de Boerenkapel van Aurora op de tent. De roep, die van deze kapel uitging, werd ook hier bevestigd. Het werd nu echt feestiyk, vooral toen de stoelen dans werd uitgevoerd. Tot slot kwam Aurora weer met een mars en een gro te taptoe, die een waardig besluit vormde van dit Oranjefeest, waaraan door alle iwflfcers van Hoornaar spontaan werd deelgenomen. In zijn slotwoord bracht de voorzit ter. de heer D. Baron, zyn bUzondere dank over aan de harmonie Aurora. waarvan hy hoopte, dat zU nog eens spoedig ln Hoornaar zou terugkeren Hy richtte ook een woord van dank tot de inwoners van Hoornaar, die op zo'n spontae wyze dit feest mede hebben doen slagen. KOAG 1—DIO 4 7—5. Krimpen a. d. IJssel. Koag hgeft na een zeer spannende wedstrijd zyn eerste promotiewedstryd verdiehd ge wonnen. Om half vier begon Zéterdag deze zenuwachtig gespeelde wedstrijd, waarvan voor de één de prqmotie, voor de ander de degradatie tal af hangen. Maar ondanks de spanning werd het een sportieve strijd, waarin beide clubs niet voor elkaar behoef den onder te doen Het spelpeil was lager dan gewooniyk. Na twee minu ten viel het eerste doelpunt en wel door D. Dorsten, die zo Koag de lei ding bezorgde. De verdedigers waren goed op dreef en al spoedig werd de stand 2—1. Dit liet DIO niet oip zich zitten en door een gaatje in de verde diging wist het weldra de stand weer geiyk te maken. Het plaatsen was deze middag niet best, maar het was toch W. 't Hart die door kort spel na 35 minuten Koag weer met 32 de lei ding wist te geven. M. Honkoop die daarna een DIO dame in de ru& aan viel kreeg een 4 meter worp tegen, die prachtig door DIO in een doelpunt werd omgezet. 33. Even voor de rust wisten de Rotterdammers nog maals de korf van Koag te vinden en zo stonden de papieren met de rust er voor KOAG niet zo best voor. Na de rust was er even een inzinking in de KOAG verdediging waardoor een DIO- speler vry voor de paal kwam te: staan en er 53 van maakte. Fel begon KOAG nu aan te vallen; vooral de da mes weerden zich. Adr. v. Wynen ver kleinde de achterstand en M. Holnkoop wist met een zeker schot de geiykma- ker weer te scoren. DIO dat zijn voor sprong nu geheel verloren had ging fel aanvallen maar de KOAG-yerde- diging hield stand. De gebroeders Van 't Hart waren weer best in vorm en Wim deponeerde de bal precies op de rand waar hy rond bleef draaièn en toch eindeiyk in viel 56. De span ning werd nu nog groter daar het einde in het zicht kwam. Mej. T. Terlouw maakte aan alle on zekerheid een einde door het zevende doelpunt te plaatsen. Na afloop dank ten de beide aanvoerders de heer Roo- bol, die op een sportieve en prettige manier deze wedstryd had geleid. Za terdag speelt KOAG de tweede wed stryd tegen DIO en heeft aan een ge- ïyk spel genoeg om naar de derde klasse te promoveren. V18CONCOURS TEN BATE VAN OUDEN VAN DAGEN. Lekkerkerk. Onder auspiciën van de hengelvereniglng De Lek, werd Zater dagmiddag een visconcours gehouden in de moormalige yabaan. De baten van dit concours komen ten goede aan het reisje van de ouden van da gen uit deze gemeente. Begeleid door de muziekvereniging Excelsior gingen de 444 deelnemers in optocht naar het viswater en al spoe dig waren de deelnemers bezig om te trachten een visje te verschalken. Er waren verschillende deelnemers; die niets vingen, doch anderen sloegen veel aan de haak. Er werden verschei dene grote brasems buit gemaakt. 's Avonds reikte burgemeester Van der Willigen met 'n toepasseiyk woord de pryzen uit By de heren verwierf de heer Fon- teyne, uit Krimpen aan de IJssel de eerste prys en bij de dames mevniw T. Verwaal—Den Uyi, uit Lekkerkerk. De jongste deelnemer, die 5 jaar was, ontving een medaille. In totaal werden 130 prijzen uitgereikt De Lek kan op een goed geslaagd terugzien, terwyi de baten voor de ouden van dagen niet gering zullen zijn. Lekkerkerk. De Postduif hield Zon dag een wedvlucht vanuit St Qyien- tin, In concours waren 189 duiven, ge lost 7 uur. Aankomst le duif 11.10.50. laatste duif 11.43.33. Snelheid le duif 994.74. 1 M. Hogenboezem; 2. 42 le overduif J. Graafland; 3, 41 C. Stoppelenburg: Nleuw-Lekkerland. Voetbal Zaterdagmiddag ging V.V.E 1 op be zoek by Spirit 1 t« Ouderkerk aan de Ussel. Met een 51 overwinning keerde V.V.E huiswaarts. De junioren van V.V.E. speelden op eigen terrein tegen de junioren van Dilettant uit Krimpen aan de Lek. De uitslag was 7—1 voor V.V.E. In een onbewaakt ogenblik ge raakte een tweejarig kind van A. M aan de Dorpslaan Zaterdag te water. De heer A. v. d. O., die het ongeval zag gebeuren, begaf zich terstond ge, kleed te water en bracht het kind be houden op het droge. N.F.C. 1 BRAKEL 1 4—1. Noordeloos. Direct na de aftrap, opende Brakel het offensief met en kele goed opgezette aanvallen, die door de in goede vorm zijnde achter hoede van N.F.C. werden afgeslagen. Geleidelijk aan nam N.F.C. het initia tief over. wat al heel gauw tot resul taat leidde Uit een corner van rechts doelpuntte linksbinnen Kros onhoud baar (10). Direct daarop gelukte 't midvoor Verspui 't leer in de touwen tte werken, welk doelpunt echter te recht werd geannuleerd wegens bui tenspel. Met een licht N.F.C. over wicht brak de rust aan. Na de thee gaf N.F.C. direct de toon aan. door met vlotte combinaties het Brakel- doel te belegeren Weldra had deze stormloop succes door een goed doel punt van midvoor Verspui (20). Ook in de rest van de wedstrijd bleef N.F.C. de toon aangeven, het geen uitgedrukt werd in nog twee doelpunten, respectieveiyk gescoord door v. d. Kind (een fraaie kopbal) en door A Bassa met een ver schot. Kort voor tyd gelukte het Brakel de prima achterhoede van N.F.C., zy het dan door een fouttje. te passeren Direct hierop floot de rustig leidende scheids rechter Drost het einde van deze zeer spor'ieve wedstryd. Oud-AIblas. Geslaagd. Mej A. B. Slob is geslaagd voor de akte K, nuttige handwerken Ondanks vertraging door watersnood De tragische ramp. die op 1 Februari het Zuid-Westen van ons land heeft getroffen, heeft ook gevolgen voor de Zuiderzeewerken gehad. Waar anders grote bedrijvigheid heerste bij het maken van zlnk- stukken, waar kranen en bakken de sfcortsteen en de glooiingssteen by tonnen naar de dtjkaanleg vervoerden, daar heerst nu n betrek kelijke rust. Zeker: er wordt nog gewerkt, maar de steen gaat naar Zeeland, waar de werkers aan de dijkherstellingen dat materiaal meer dan nodig hebben. De aanvoer van deze stenen mag niet stagneren en het bui tenland kan niet gauw genoeg aanvoeren. Daarom moeten de sten-n van Schokkerhaven en van Urk naar het rampgebied, waar zU zul len helpen verdronken land weer aan het water te ontworstelen. Keileem wordt gebaggerd en ge stort, zand wordt gezogen en gespo ten. Zinkstukken worden gemaakt en naar de plaats van bestemming ge sleept. Zwarè en lichte stenen worden voor de glooiing gebruikt. Sommige stenen zijn zo zwaar, dat twee man ze soms niet kunnen hanteren. Alles ge beurt evenals in de jaren 1936—1941. Die twee dyk-gedeelten zyn teza men ongeveer 20 KM. lang. Het ene stuk ligt in de nabyheid van Elburg. Tussen het vaste land en die dyk ligt het randkanaaL waar op°ebag erde stobben van bomen te zien zUn, afkom stig van een burcht-tuin, die in de nabyheid van Elburg heeft gelegen. Maar daarnevens zijn er kleine groene eilandjes, die mogeliik als een reser vaat voor vogels behouden kunnen biyven. Ais straks de fluiten van de sleepboten het sluiten van twee dUkllchamen zullen heb ben verkondigd, dan wordt er met de afwerking van 't dUk- lichaam nabij Elburg voortge gaan. En dit stuk dUk zal iets nieuws hebben, een paar klei- ReeuwUk. Ongeluk By het achteruit ryden van een melkauto aan de hoek Platteweg-Weth. Venteweg. werd Zaterdagavond de daar geplaat ste yscokar van de heer Van der Bas aangereden, die krakende van haar plaats werd geschoven. De schade werd onderling geregeld. TWINTIG JAAR R.V.C. ReeuwUk. De voetbalvereniging RVC bestaat dezer dagen 20 jaar. Op Vry- dag 14 Augustus zal in het ontspan ningsoord van de heer Vermeulen in de afdeling Randenburg een jaarver gadering worden gehouden, na afloop waarvan nog een gezellig samenzijn plaats vindt. Voor de junioren is een uitgaansdag georganiseerd, terwyl voor de klein sten een hengelwedstryd met attrac ties zal plaats hebben. Geslaagd. By het te Rotter dam gehouden examen voor het VEV diploma electrotechnisch installateur slaagden de heren G. P. Heemskerk. P. Th. Carlier en Th. A. Carlier. Allen ontvingen hun opleiding van de heer A. van Delden te Gouda. de heer W. Huisman, eertyds volontair ter gemeentesecretarie en thans werkzaam by de gemeente-ont vanger alhier slaagde voor het prak- tyk diploma boekhouden van de Ned. Associatie voor practykexamens. Voor schildersgezel slaagden de heren P. Goudriaan en Jo de Ruiter; voor ge zel-timmerman Nic. Korpershoek. ReeuwiJk. Gevonden: Metalen halsketting; windjack; colbertjasje; da meshorloge: motorhandschoen; lees boek. Inlichtingen by de politie. StolwUk. Een 75-jarige loswerkman kwam. nadat hy zyn Zaterdagavond had „gevierd", vlak by zyn woning zo danig te vallen, dat hij zyn bovenarm brak. Doordat de plaatselijke dokter afwezig was. werd de hulp ingeroepen van de E.H.B.O. Deze constateerde een armbreuk Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar de arm werd gezet. Limborgh; 10 Abr. v. Risp; A. Pottuit; 12 14 18 33 A, Eikelen boom; 13 H. Mudde; 16 A. Daalwyk; 19 24 C. Hogendyk; 20 29 J. P. Van Zoest. Lekkerkerk. Voetbal L.F.CJ. 1 speelde Zaterdagavond te Gouderak voor de door deze vereniging uitge schreven nederlaagserie. Ondanks .het feit dat L.F.C. zeer onvolledig uit kwam werd toch een 20 overwinning behaald, welke stand reeds met de rust was verkregen. Zaterdag namen de adspiranten deel aan het tournooi te Bergambacht wpar de tweede prys werd behaald. Zomjlag behaalden de junioren op het tournooi van dezelfde vereniging de eerste prys. Uit het verslag van de afdeling Gouda der K N.V.B. biykt dat L.F.C. een der weinige verenigingen is waar van de afgelopen competitie geen en kel lid is geschorst. Meerkerk. De collecte, gehouden in de Ned. Herv Kerk, heeft f 214.67 Op gebracht De opbrengst van het verja- Maar het zyn niet alleen de stenen die door de ramp een andere plaats van bestemming zullen bereiken, ook veel baggermateriaal is naar het Zui den gegaan. En met dit alles veel wer kers, die landgenoten zo spoedig mo- geiyk hun grond willen terug geven. Hierdoor ondervinden de werken aan de dyken van Oostelyk Flevo land veel vertraging. 1 Maar ondanks deze vertraging hoopt Zuiderzeewerken toch binnen enkele weken een myipaai te bereiken in de ge schiedenis van Oostelijk Flevo- v land. Hei dUklichaam bij Kamperzep bad, dat reeds geruime tUd gereed ligt, wordt nameiyk met de dag dichter benaderd door een nieuw dUkgedeelte en binnen enkele weken zal de opening tussen deze twee dUk- gedeelten geheel verdwenen zUn. (ADVERTENTIE I. M.) Modern middel voor de moderne huisvrouw Resultaat: schone vaat en fluweelzachte handen Steeds komen er nieuwe middelen en apparaten, die de taak van de huis vrouw aanmerkelyk verlichten en het huishoudelyk werk helpen verge- makkeiyken en veraangenamen. De hedendaagse huisvrouw vindt dat heel normaal en iedere nieuwe machine of modern middel, dat voor haar doeltreffend blykt, wordt dan ook stefeds met dankbaarheid ontvangen en trouw gebruikt. Zo is het ook hiet het nieuwe wasmiddel van de Castella-fabrieken, de Castella Vaat- was. Hoe gemakkelyk en vlug is de afwas thans gedaan en hoe onberis- pelyk schoon komt het vaatwerk enz. uit het schuim van Castella Vaatwas te voorschyn (een lepel geeft reeds teilen vol sop!). Geen wonder dan ook dat alle huisvrouwen. die Castella Vaatwas (25 ct. per pak) gebruiken, enthousiast zyn en dankbaar voor het feit, dat door dit wondermiddel niet alleen de afwas in een ommezien gedaan is, maar ook haar handen in plaats van ruw en soms vol kloven, zacht als fluweel Worden. Het is een experiment, maar mannen van speciale kennis zyn vol goede moed, dat deze recreatie-oorden het zullen doen. Met de bouw van de dyk is er al op gerekend. Er zyn goede gronden gestort op die plaatsen, waar straks bomen zullen moeten groeien. Op de dyk wordt een nieuw pro cédé toegepast in de afwerking van de weg. De firma Heymans te Rosma len werkt daar met de gewone as- phaltfabriek. Maar daarnaast heeft zy een samenstel v»n mtdrnn sta m. dat gebitumineerd zand vervaardigt. Prachtig glad wordt deze aftiekkings- stof op de dyk gebracht en aange stampt. Zwart is de kleur van deze stof. maar zy is stevig. Men kan er op lopen en de schoenen bhjven schoon. En er komen ook geen afdruk ken in. Die afdekking ligt aan de binnen- zyde van de toekomstige polder Dat moet ook wel, want het water van het IJsselmeer kan danig spoken. Aan de zyde van het randkanaal is het lang zo erg niet en daar wordt de dyk ge woon afgewerkt. Millioenen stenen wachten op het tydstip, dat zij voor wegenaan1'ot anderszins zullen worden gelegd. SLAPENDE VROUW DOOR BRAND GEWOND. Waddlnxveen. In de nacht van Zondag op Maandag ontstond brand in een woning aan het Noordeinde te Waddinxveen. Hierby liep de 34.ja- rige mevr De Bvan P. zeer ern# stige brandwonden op. Zoals zy dat meer doet. als haar man s' nachts werkt, was deze vrouw ook Zondag avond op een stoel by de tafel gaan slapen. Tevoren had zij een brandend petroleumstel onder de tafel gezet, om zich tydens de nacht wat te ver warmen. Om ongeveer half drie werd de vrouw wakker cn kwam tot de onstellende ontdekking, dat haar kle ren vlam gevat hadden. Toen de bu ren op het hulpgeroep toegesneld kwamen, had de vrouw reeds kans gezien om de vlammen te doven, doch zij had toen al zeer ernstige brand wonden opgelopen aan lichaam en armen en benen. Nadat de omwonen den eerste hulp verleend hadden, achtte ds inmiddels ontboden genees heer overbrenging naar een ziekenhuis te Gouda noodzakelijk. De toestand van de vrouw is nog wel ernstig, doch niet direct levensgevaarlyk. Waterpolo Het tweede dames-zevental van de zwem- en po loclub de Gouwe speelde Zaterdag, avond in het zwembad aan de Ka- naaldyk een polowedstrijd tegen de dames van B Z, P.C uit Bodegra. ven. De Waddinxveensê dames toon. den zich bij deze wedstrijd verre de meerderen van hun gasten en won nen met 80. LANDBOUW EN VEETEELT. NIEUWE REGELING RUNDER- VERVOER. Met ingang van 1 September 1953 zal een nieuwe regeling gelden ten aanzien van het vervoer van runderen in verband met de bestryding van het mond- en klauwzeer. De nieuwe rege ling is gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant No 151 van 17 Augustus 1953 Het vervoer van een rund, dat ouder i3 dan twee maanden, naar een markt, tentoonstelling, verkoping of soortgelijke verzamelplaats van vee is slechts toegestaan indien de vervoer der in het bezit is van een verklaring; afgegeven namens een erkende Pro vincial e Gezondheidsdienst voor Dieren waaruit biykt. dat het rund ten min ste veertien dagen en uiteriyk zes maanden geleden tegen mond- 6n klauwzeer is geënt en afkomstig uit een geënt rundveebeslag. In alle ove rige gevallen is het vervoer van een rund. dat ouder is dan twee maanden, slechts toegestaan als de vervoerder in het bezit kan worden gesteld van 'n verklaring door een gezondheidsdienst, waaruit blijkt, dat het rund ten minste veertien dagen geleden tegen mond en klauwzeer is geënt en afkomstig is uit een geënt rundveebeslag. Rundveebeslagen, welke vóór 1 Ja nuari 1953 zyn geënt tegen mond- en klauwzeer, dienen vóór 1 September 1953 in hun geheel opnieuw te worden geënt. Zij worden dan tot 15 April '54 beschouwd als geënt rundveebeslag. Uit één en ander biykt voorts, dal voor vervoer van runderen afkom stig van veebeslagen, die in de periode van 1 Januari .tot 15 April 1953 zijn geënt naar markten, tentoonstellin gen. verkopingen of soortgelijke ver zamelplaatsen van vee. Individuele herinenting vereist Is, als de enting van het rundveebeslag in zyn geheel op het tydstip van vervoer langer dan zes maanden geleden heeft plaats ge had. Ontheffingen van de regeling kun nen worden aangevraagd by de dis trictsinspecteurs van de Veeartseny- kundige Dienst en by de dierenartsen. Overigens is de nieuwe regeling gelijk aan die, welke sedert 30 Januari 1953 gold en die thans wordt ingetrokken. Ruim 47.000 rundvee beslagen Lb.c.-vrij gemaakt, In twee jaar tyds. Sedert 20 Mei 1951 zUn in Nederland 47 169 rundveebeslagen vry gemaakt van tuberculose, waarvan 19.126 bin nen de gestelde tyd en 1.110 bedryven te laat Deze sanering ging gepaard met het aanbieden van 201 738 reactie- dleren. waarvoor behoudens te laat aangeboden dieren, ruim 19.6 millioen gulden werd uitbetaald. FRIES VEE IN AUSTRALIë. In Lilydale. twintig kilometer van Melbourne in Australië, wordt een van de bekendste stallen met Fries vee gevonden. De eigenaar is de heer J. A Schweers, een jonge Nederland se immigrant. De heer Schweers kwam voor het eerst in Australië tydens de tweede wereldoorlog als lid van de Neder- landse Marine Luchtvaartdienst. Na de oorlog ging hy opnieuw naar Australië en kocht in Lilydale ruim een kwart millioen vierkante meter grond Volgens het oordeel van Australi. sche regerings-autoriteiten belooft de ze „Friese stal" zich tot een uitste. kende troep te ontwikkelen Een van de dieren leverde 12.800 liter melk met een vetgehalte van 3.75 pCt Een ander 14.500 liter met een vetgehalta van 3.66 pCt. De gemiddelde produc tie per koe in Nederland bedroeg in 1949 8316 liter met een vetgehalte vatt 3.68 pCt FEUILLETON. door HERMAN VAN HATTUM. 89) „Nu ja. goed, achttien en dan heb Je wel eens zin om gek te doen, als je altyd maar opgesloten zix en nooit buiten kunt komen. En dan grUp je de eerste de beste, die bin nen je bereik komt om je dolle bul bot te vieren kan men dat zo zeggen in het Hol lands. meester „Heel goed, heel goed. Je bent 'n dankbare leerlinge Dichter kruipt ze tegen my aan. En een ogenblik vaart een koude rilling door haar heen, als een windzuchtje langs de boomstam. men scheert „We moeten gaan, Sonja. Het wordt kil. In Mei zyn de avonden nog fris. „Ja. het is pas Mei. Pas begin Mei. Héér. ujk....r „Zullen we er samen voor vechten, dat het met ons, met onze liefde, ook altyd Mei biyft' „Ja, we zullen samen vechten voor onze liefde. Zoals we samen hebben gevochten Voor ons leven en voor onze vryheid Ze stribbelt tegen, als ik haar omhoog wil trekken en opstaan. „Nee, nog nietStraks zijn we thuis en Is alles weer anders. Nog even Zwijgend ga ik weer zitten, trek haar tegen my aan. O, ik zou haar kunnen byten, van louter liefde, van waanzinnig, onstilbaar ver langen.... „Weet je", zegt ze met haar lage stem, „jul lie Noordelingen vinden dat misschien gek. Maar by ons in Spanje bestaat een spreek, woord, dat jullie niet hebben. Het is onver taalbaar, maar wil ongeveer zeggen, dat een vrouw de man bemint, in wiens nabyheid zy, voor het eerst van haar leven, ontwaakt. Dat zy dje man nooit meer kan vergeten en haar hart altyd naar hem zal uitgaan, wat er ook gebeurt en met hoeveel mannen zy daarna ook nog ln contact komt. Misschien zegt het jou niets. Maar het zegt mij veel, het zegt my alles „Bedoelen ze dat niet anders? Bedoelen ze niet, dat een vrouw, nadat ze eerst „Nee dat bedoelen ze niet. Het spreek woord bedoelt precies wat 't zegt niet meer en niet minder. Ik heb het zelf ervaren. Er is tussen ons niets gebeurd, waarom wij elkaar of iemand anders niet ln de ogen zouden dur ven zien. En toch ben ik tweemaal in het voorbygegane jaar wakker geworden, terwijl jy by my was. Daarom houd ik van jou Daarom heb ik je lief. Daarom wil ik Je niet meer kwyt, nooit meer...." „Ik wil je niet meer kwUt. nooit meer...." herhaal ik fluisterend, sluit haar in myn ar. men, druk myn verlangende mond op haar volle, rode lippen De hemel breekt openstemmen gaan zingenengelenkoren ruisen af en aai En boven ons ruistj aldoor de wind en de bladeren .lispelen het lied van de liefde De nachtegaal heëft zyn gezang geëindigd; de verlate eekhoori| heeft zyn leger opge zocht; het onrustigé vogeltje Is eindeiyk in gedut op zyn boomtak Eindelyk staat zU óp, maakt zich los uit myn omhelzing. „Zullen we gaan? Het is al laat. En het is zo ongezellig voor de anderen l" „Wel heb ik ooitdoe ik, quasi-ver. ontwaardigd. „Wat zyn jullie vrouwen toch onberekenbaar. Eerst moet ik voorstellen dat we weg zul. len gaan en doe je alsof je het heel erg vindt. Nu wil je zelf naar huis en ïykt het wel alsof ik je wil tegenhouden „Nee-neeze lacht uitbundig en uitda gend, „het ïykt er niet op". Ik begin myn kleren af te kloppen, pluk de yinnlge dennenaaldjjes en pluisjes mos, die zich op haar japon j hebben vastgezet, los en kan niet nalaten haar nog even in myn armen te sluiten en een lange kus op haar mond te drukken. Zelf trekt en duwt ze aan de jurk om de kreukels eruit te werken. „O, wat verschril^eiyk!" roept ze. met al de hevige onsteltehis harer achttienjarig heid.... „Toch nog altyd minder erg dan toen je onder het hooi vandaan kroop, is het niet?" „Schavuit!" schertst ze en valt opnieuw in mijn armen. Dan. langzaam, stap voor stap tellend om de wandeling hulstoe zo lang mogeiyk te rek. ken. keren wy op onze schreden terug over 't smalle zandpaadje. Breed.uit lacht een bolle maan over de bos- sages, werpt haar zilverig schijnsel over ons weggetje, dat als een matgele streep dwars door de velden loopt. j.Mijn meisjefluister ik, trek haar te gen my aan, wil haar zo dicht mogeiyk by my weter. in deze schaarse minuten van geluk, zaligheid Zy regelt haar vlugge tred naar mijn langzame gang en telkens wiegelt haar heup tegen my aan. 't geeft een vreemde be klemming in myn borst, de beklemming van het geluk „Sonja!" Ze hoort de bezorgdheid ln myn stem. schrikt op uit haar geluksdoezel. „Sonja. zullen je. zal je vader dit goed vinden? Zal hy ermee accoord gaan, dat jy en ik ons verloven? Jullie zijn Immers van een heel andere stand. Jouw vader Is profes, sor ln de philosophie. Je komt uit een heel ander millieu, Ijebt een heel andere op- wvvv...." Vlug heeft ze haar kleine hand op mUn mond gelegd. „Zwyg!" zegt ze, berispend. „Zwyg. En praat daar nóóit weer over Mocht vader ooit al eens gevoel voor „stand" hebben gehad, dan Is dat in ieder geval in de laatste jaren wel voor goed verdwenen. Die. pe ellende laat een mfens niet onberoerd, en zeker niet een mens van de geesteiyke groot te van myn vader. Hy zal zeker zyn toestem, ming geven. Trouwen.--, denk je heus. dat hij al die maanden blind is geweest en niet heeft gezien wat ons telkens by elkaar bracht?" „Goed.goed. Dat wilde ik alleen maar we ten Zwijgend, genietend van eikaars nabyheid. treuzelen we verder in de richting van de boerdery. O «njk eens wat héérlijk! Daaraan kun rien dat de oorlog we-keiiik voorbij is De overgordijnen van de voorkamer zijn wijd opengeschoven en een gezellig licht schijnsel wyst ons de weg naar de deur. Harold en Gonnle staan buiten. ZU zijn de rokerige kamer even ontvlucht om wat frisse lucht op te snuiven. „En?" vraagt Gonnie. die allang heeft ge zien hoe intiem ineengestrengeld wy zyn ko men aanlopen, hoe schieiyk ik ook mUn arm heb laten vallen en probeer gewoon te doen, „kunnen we Jullie feliciteren?" „Ja" is Sonja my voor. „Dat kunt u: wy hebben ons vanavond verloofd!" ..Wel wel", neins- Farola. nijp tussen de tanden geklemd, „gaat dat zo vlug tegenwoor dig?" (Slot volgt.)

Schoonhovensche Courant | 1953 | | pagina 2