NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovenaehe Courant. DONDERDAG 31 DECEMBER 1953 Benschop. De heer C. Boon herdenkt het feit, dat hij 25 jaar geleden als volontair in dienst trad ter secre tarie van Benschop. Tegelijkertijd viert hij zijn zilveren huwelijks feest. Polsbroek. De vereniging tot exploi tatie van de grasdrogerij aan de Polsbroekerdam, besluit haar ge bouw te verkopen. Zevenhuizen. De gemeenteraad be sluit centrale verwarming te laten aanbrengen in het stadhuis. 28 April. Loplk. De gemeenteraad neemt het besluit tot opheffing van de Open bare Lagere School te Willige-Lan- gerak. Nieuwerkerk aan de IJssel. Tenge volge van de geringe belangstelling der leden besluit de Oranjevereni ging op non-actief te gaan. 29 April. Benschop. De gemeenteraad besluit een zandstrooier aan te schaffen. Haastrecht. De gemeenteraad trekt een crediet van f 110.000 uit voor de bouw van een nieuwe Openbare Lagere School met vier lokalen. Hoog-Blokland. In de vergadering van de gemeenteraad wordt het be sluit genomen over te gaan tot de aankoop van een kleine brandspuit. Otloland. In een gezamenlijke bijeen komst nemen de Ned. Herv. Jeugd verenigingen afscheid van ds. An ker en echtgenote. 30 April. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana ontvangt een groot aantal personen een onder scheiding. 6 Mei. AlbUsserdam. Ter gelegenheid van zijn veertig-jarig dienstverband als bankwerker bij de werf De Noord, otvangt de heer T. v. d. Herik de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 8 Mei. Schoonhoven. De heer P. Stam viert zijn zilveren dienst jubileum bij Schreuders Lakfabrieken. Moordrecht. De echtelieden J. van Gennep en M. Vermeulen vieren hun 65-jarig huwelijksfeest. Stolwijk. Het echtpaar T. van Dam— Honkoop herdenkt de dag. waarop het vijftig jaar geleden in het hu welijk trad. 26 April. Haastrecht. In een drukbezochte kerkdienst neemt ds. W. de Voogd van der Straaten afscheid van de Ned. Herv. Gemeente. Krimpen aan de IJssel. D.C.V. wordt voetbalkampioen van zijn afdeling. 27 April. Arkel. De gemeenteraad besluit de vermakelijkheidsbelasting af te schaffen voor de plaatselijke ver enigingen. 9 Mei. Alblasserdam. Onder grote belang stelling viert de voetbal- en atle tiekvereniging haar jubileum. Giessendam. De burgerij biedt de Groene Kruisvereniging ter gele genheid van haar vijftigjarig bestaan f 5 000 aan lekkerkerk. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen opent het nieuwe kafnpeerterrein „Het Goudmijntje". Ammerstol. Het eerste elftal van de voetbalvereniging A.S.V. promo veert naar de derde klasse. Goudriaan. In een geheel gevuld kerkgebouw neemt ds. Anker af scheid van de Ned. Herv. Gemeen te. 11 Mei. Krimpen aan de Lek. De eerste paal wordt geslagen voor de bouw van het nieuwe Groene Kruisgebouw. Nieuwpoort. De wegaansluiting tus sen het Schoonhovense Veer (Gel- kenesj en de provinciale weg Gou driaan—Gorinchem wordt voor het verkeer opengesteld. 15 Mei. Lekkerkerk. De heer H. C. de Rede lijkheid herdenkt de dag. waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Bouwmaterialen M. Luij- ten. 21 Mei. Hardinxveld. De heer A- de Ruiter viert zijn zilveren dienstjubileum bij de kruiwagenfabriek De Jong en Zn. te Giessendam. 26 Mei. Waddinxveen. De Christelijke Natio nale Kleuterschool wordt geopend. 28 Mei. Oud-Alblas. Het echtpaar G. Stigter- Noorland viert zijn gouden bruiloft. 30 Mei. Sliedrecht. De gemeente-secretaris, de heer H. de Haas Van Dorsser, wordt bij zijn afscheid gehuldigd Hij wordt benoemd tot ridder in de ór de van Oranje Nassau. Sliedrecht. Het echtpaar Kroon Verhoek herdenkt de dag, waarop het 55 jaar geleden in het huwelijk trad. 31 Mei. Waddinxveen. In een buitengewone vergadering van Wet en Evangelie wordt afscheid genomen van ds. A. Offringa. em. predikant te Scheve- ningen. die een aantal jar-ja gees telijk verzorger van deze gemeente is geweest. De oud-leerling, thans commissaris van de koningin, mr. Kesper. opende te Gouda het oude gymnasium als nieuw tehuis voor de Kamer van Koophandel en Zn., wordt met goed gevolg de dubbelschroef-zeesleepboot Edgar Bonnet te water gelaten. 19 Juni. Krimpen aan de IJssel. De N V. Hol- landia Staalbouw viert haar zilve ren jubileum. 20 Juni. Krimpen aan de Lek. Omlijst met feestelijk vertoon vindt de eerste steenlegging plaats voor de bouw van het nieuwe Groene Kruisge bouw. Sliedrecht. Onder overweldigende be langstelling neemt dokter Van Leeu wen afscheid. 21 Juni. jouderak. Drie inwoners van deze ge meente. mevr. H de JongVan Schieveen. haar zoon. de heer T. de Jong en haar zwager, de heer P. H. Hofman, komen om het leven doordat de auto. waarin zij gezeten zijn. tussen Linschoten en Woerden te water raakt. Haastrecht. De boerderij van de land bouwer Ant. Spruijt aan de Prov. weg Oost brandt gehedhuit. Molenaarsgraaf-BrandwURV Wegens zijn vertrek naar Meppel neemt ds. Hofland afscheid van de Geref. Kerk 24 Juni. Lopik. De christelijke voetbalvereni ging Lopik wordt opgericht 27 Juni. Hardinxveld. Het echtpaar R. Blom Egas herdenkt de dag waarop het veertig jaar geleden in het huwelijk trad. 29 Juni. Benschop. De heer C Hoogenboom viert zijn zilveren jubileum als vee arts. Hoornaar. De emballagefabriek en 't woonhuis van de heer L. Deelen branden tot de grond toe af. Krimpen aan de Lek. De korfbalclub KOAG promoveert naar de derde klasse van de CKB. 30 Juni. Waddinxveen. De geelectrificeerde straatverlichting werdt in gebruik genomen. 1 Juli. Lopik. Voor Lopik zet de maand goed in. De lang verwachte rüksgoedkeu- ring voor de bouw van eén .raadhuis Is eindelijk afgekomen. Meerkerk. Zeventig ton graan gaat verloren bij het geheel uitbranden van het graanpakhuis en de stro- opsla«»nlaat8 van de firma Van Mee- verVerrips. gen van een botsing in Kernen. Een met vacantiegangers gevilde bus wordt daar gekraakt, maatfhet aan tal slachtoffers blijft beperkt. Hoog-Blokland. De heer Jac. Vurens smaakt een grote voldoening. De Hel- en Boeicop hielp de getroffen boeren In Wijngaarden weer aftn vee. 1 Juni. Waddinxveen. De heer J. Bitter neemt afscheid als directeur van de gas fabriek. 2 Juni. Loplkerkapel. In een uiterwaard valt Thunderjet straaljager te pletter, waarbij de piloot, de 26-jarige G. J. Serré uit Utrecht, om het leven komt. 4 Juni. Hoornaar. Het echtpaar F. Slomp Vonk herdenkt zijn 55-jarig huwe lijksverband. 7 Juni. Haastrecht. Pastoor Th. van Vught viert onder grote belangstelling zijn zilveren priesterjubileum. 9 Juni. Papendrecht. De eerste paal wordt dr grond ingedreven voor de bouw vat 111 woningen. 11 Juni. Waddinxveen. De bewoners van de Bomenwijk richten een speeltuin vereniging op. 15 Juni. Lekkerkerk. De heer W den Ouden herdenkt het feit. dat hij 50 jaar ge leden in dienst trad bij de N.V. Touw- en Staaldraadfabriek Hol land. 16 Juni. Hardinxveld. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten wordt het nieu we verenigingsgebouw van De Mer- wede officieel geopend. 18 Juni. Kinderdijk. Bij de scheepswerf L. Smit woning, die hij met eigen handen in vijftien maanden tijds gebouwd heeft, is gereed. Nieuw-Lekkerland. Na een vacature van bijna zes jaar. mag de Herv. Gemeente een nieuwe herder en leraar begroeten. In de ochtend dienst wordt ds. Haverkamp beves tigd. en 's middags doet hij zijn in trede door de consulent ds. Zwij- nenburg. 15 Juli. Schoonhoven. Een aanrijding tussen een fietser en een bus van de Twee Provinciën op de Hogedijk, bij de oprit van de Oranjelaan. brengt droefheid bij de familie van de 27- jarïge K. Hoffland, uit Streefkerk. Jaar als leraar in vaktekenen en kunstgescheidenis zijn beste krach ten gaf aan het onderwijs op de vakschool. 25 Juli. Bergambacht. Het hoofd der Christe lijke School voor gewoon en voortge zet gewoon lager onderwijs, de heer C. A. Israel, is benoemd tot hoofd der te stichten Centrale Christelij ke School voor v.g.l.o. te Gouda. 26 Juli. Schoonhoven. De glasfabriek De Lek dooft de eerste ovens. Dit is de eer ste fase in een reeks besluiten, die zullen leiden tot het definitief slui ten van de fabriek. r 27 Juli. Oud-Alblas. Een voor Oud-Alblas be langrijk man. de oud-burgemeester Wilhelmus Boudet van Dam. over lijdt op 79-jarige leeftijd. Ook na zijn heengaan als burgemeester, in 1937 bleef de heer Boudet van Dam wonen in Oud-Alblas. de plaats, dl» hem lief geworden was. 27 Juli. Schoonhoven. De heer W. Groenen, die aanvankelijk zijn herbenoeming tot raadslid had aanvaard, doet we ten, dat hij zijn benoeming niet kan aanemen. 29 Juli. Gouderak. Het Gouderaks dameskoor neemt deel aan het concours te Leidschendam. Het koor behaalt een eerste prijs, een directeursprijs een een ereprijs. 31 Juli. Krimpen aan de IJasel. In een ge meenteraadsvergadering. doet bur gemeester Aalbers de verheugende mededeling, dat de aan te brengen stormvloedkering gelijk dienstbaar gemaakt zal worden aan de vaste oeververbinding. Krimpen aan de IJssel en de gehele Krimpener- waard zullen daardoor definitief uit hun ïsol^Jljpnt worden verlost. Molenaarsgraaf achter de kerk. Lekkerkerk. Een peslaagde school sportdag van de Stichting Krimpe- nerwaard brengt vertier. hoewel de weersomstandigheden niet ide- «U»- - 11 Juf) Ammerstol. Verslagenheid heerst ln Ammerstol bij het vernemen van de droeve mare. dat Henk Zanen op 63-jarige leeftijd te Wassenaar is overleden. Deze groot-industrieel heeft nooit zijn geboorteplaats Am merstol vergeten. Een jaar voor zijn ovenlijden schonk hij nog het mate riaal voor de bouw van een kleu terschool. 18 Juli. Stolwijk. De heer De Stigter neemt afscheid als hoofd van de tweede Openbare Lagere School in Beijer- sche. Hij heeft de pensioengerech tigde leeftijd bereikt en gaat zich in Gouda vestigen. 20 Juli. Stolwijk. Wethouder Verdoold neemt na een zittingsperiode van 22 jaar afscheid van de gemeenteraad. De brugemeseter verrast hem ter gele genheid van dit afscheid met de zil veren ere-penning van de gemeen- 3 Juli. Goudriaan. Op ruim 49-jarige leef tijd overlijdt plotseling wethouder P. Blokland. De overledene bekleed de verschillende belangrijke func ties In A R. kringen- Schoonhoven. De dag voor haar hon derd-en-eerste verjaardag, overlijdt de oudste inwoonster van Schoon hoven. mevrouw de weduwe T. van der Hek—Van Buren, die een jaar tevoren onder grote belangstelling haar honderdste verjaardag vierde. Sliedrecht. De heer T. Dek neemt af scheid als schoolhoofd van de Prin ses Beatrixsshool in Wijk C. We gens gezondheidsredenen gaat hij met vervroegd pensioen. 4 Juli. Krimpen aan de IJssel. Het geheel gerestaureerde clubhuis van de pad- vindersgroep Jan Willem Friso aan de Lekdijk wordt officieel geopend. De districtsband uit Rotterdam ver leent fleur aan een mars door do gemeente en de vreugdevolle dag wordt besloten met een kampvuur. 6 Juli. Moercapelle. Burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Lijsen opent de nieuwe Christelijke Lagere Landbouwschool voor midden Zuid- Holland. 9 Juli. Lopik. Wethouder Hakkesteegt neemt, tot vreugde van velen, ae nieuwe Manenbrug in gebruik, die een mo derne verbinding tussen oud en nieuw centrum vormt. 12 Juli. Schoonhoven. Het koelbloedig en met doorzicht optreden van een VA.V.O. chauffeur voorkomt ernstige gevol- YVaddinxveen. De heer F. v. d. Klauw herdenkt de dag. waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Neder landse Spoorwegen. 23 Juli. Oudewater. De nieuwe R-K. Meisjes school aan de Nleuwstraat wordt plechtig ingezegend. 24 Juli. Cabauw. Onder grote belangstelling wordt de nieuwe school voor voort gezet gewoon lagere onderwijs ge opend. Woorden v»n dank worden gesproken tot het gemeentebestuur, dat grote medewerking bij de tot standkoming van deze school heeft Lange Ruige Weide. Mevrouw Stout hart neemt afscheid als telefoniste, nu door de automatisering van de telefoon het plaatselijk telefoonver keer wordt opgeheven. Men zal voortaan een vertrouwde stem missen. gebruik gemaakt het voor bezichti ging open te stellen. Krimpen aan de IJasel. De laatste etappe van de wielertoer. die Krim pen een week lang avond aan avond in spanning heeft gehouden wordt verreden. 2 Augustus. Oudewater. Na in de morgendienst ta zijn bevestigd door ds. W. Baas van Urk. doet in de avonddienst ds. K. Welbedacht, overgekomen van Scharnegoutum zijn intrede in de Geref. Kerk. Een vacature van an derhalf jaar is hiermee vervuld. Hardinxveld. In de avonddienst doet ds J. Bakker van Veenendaal zijn intrede in de Hervormde gemeente. De bevestiging geschiedde door ds. J. Stelwagen van Hilversum. vegtend. W 24 Juli. Schoonhoven. De vakschool neemt op He laatste dag van het schooljaar af scheid van de heer Hondius, die 41 Mevrouw J. de Jong-Van Vliet tc Polsbroek kreeg een koninklijke on derscheiding bU haar 50-Jarig jubileum als zelfkaaster. 7 Augustus. Nieuw-Lekkerland. Op het uitbrei dingsplan aan de Middelweg wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van een badhuis. 8 Augustus. Ouderkerk aan de IJssel De Ouder- kerkse muziek- en fcjngverenigingen beleven een belangrijke dag. Zij nemen de door vrijwilligers gebouw de muziektent in gebruik. 13 Augustus. Benschop. Een der oudste boerderijen in Benschop, de Leemhoeve, waar van de ouderdom op vier eeuwen geschat wordt, is afgebroken Een moderne nieuwe woning met be drijfsruimte verrijst hier. Zevenhuizen. Te zijnen huize over lijdt op 80-jarige leeftijd de heer J. van Dorp. die gedurende een lange reeks van jaren een belangrijke plaats heeft ingenomen in het dorps leven. Onder andere was hij tijde lijk waarnemend burgemeester. Meerkerk nam afscheid van burge meester Geleedst. i Lekkerkerks geschenkvee werd met vreugde ontvangen te Ooltgenspiaat. 5 April. Jaarsveld. Onder grote belangstelling wordt het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A. H. S. Benschop, die een grote Diaals in-' nam in het gemeentelijk en kerke lijk leven. 4 April. Amelde. Een felle brand vernielt de Nederlandse Hervormde Kerk. 6 April. Folsbroek. Bij de veehouder C. van Rossum brandt eenij hooiberg uit. 8 April. Bergambacht. Het gouden bestaans- feest van Het Groene Kruis wordt onder grote belangstelling gevierd in de bovenzaal van Het Centrum. Lekkerkerk. Het echtpaar A. de Vos, B. de Vos—De Jong, viert zijn gou den huwelijksfeest. 9 April. Nieuw-Lekkerland. De heer C. Paar- dekoper herdenkt het feit. dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk. 16 April. Ammerstol. In een drukbezochte sa menkomst in Het Gebouw wordt het gouden jubileum ven Het Groene Kruis gevierd. 11 April. Amelde. De gemeenteraad besluit een verlicht uurwerk te laten aanbren gen op het raadhuis. Krimpen aan de IJasel. Met goed ge volg wordt van C. van der Giessen en Zoons Scheepswerven het motor vrachtschip „Eemland" te water ge laten. 12 April. Oudewater. Onder grote belangstel ling wordt het feit herdacht, dat pa ter Heribertus Mulder vijftig Jaar geleden tot priester werd gewijd. 13 April. Meerkerk. Burgemeester Geleedst opent in het bijzijn van vele geno digden de nieuwe Openbare Prinses Marijkeschool. Ouderkerk aan de Ussel. In een druk bezochte bijeenkomst in de Chris telijke School II aan de Lageweg, wordt de tweede Christelijke Kleu terschool in gebruik genomen. 15 April. Waddinxveen. Onder grote belangstel ling wordt het Btoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. C. Mastenbroek, in leven hoofd van School B. 16 April. Lopik. De heer P. P. Emck viert zijn 25-jarig Jubileum als hoofd van de Openbare Lagere School I. 18 April. Alblasserdam. De speeltuin Plan Dam wordt feestelijk geopend. Hardinxveld. Burgemeester De Boer opent voor de speeltuinvereniging „Het Weitje" het gemeentelijk ter rein aan de Sluisweg. Ouderkerk aan de IJssel. Burgemees ter Neet legt de eerste steen voor de nieuwe muziektent. 19 April. Sliedrecht Candidaat G. van Oenen wordt bevestigd en doet zijn intre de als voorganger bij de Geref. Kerk (Art. 31). Waddinxveen. Ds, Offringa neemt af scheid van de Vereniging voor Wet en Evangelie. 22 April. Alblasserdam. Het motorschip „Finn- pulp", dat gebouwd is bij de werf Jan Smit Czn.. wordt tijdens de proefvaart op de Noordzee, overge dragen aan de Finse rederij. Arkel. Het echtpaar C. Zwakhals- Smits viert zijn gouden huwelijks- feest. 25 April. Gouderak. De gemeenteraad besluit over te gaan tot de bouw van ne gen nieuwe woningen. Voor het eerst werd in Schoonhoven een prestatie zwemtocht ln de Lek ge- honden. NIEUWSBLAD VOOK IUTD-HOLIAND EN UTRECHT SchoonkoY.iwoh. Courant. DONDERDAG SI DECEMBER 195,1 Giessendam. Bij de firma A. van 't Verlaat in Buitendams worden twee jubilarissen gehuldigd, de heren J. de Bruin en P. C. Borsje, die respec tievelijk 30 en 25 jaar hun beste krachten aan het bedrijf gegeven hebben. 15 Augustus. Nieuwerkerk aan de IJssel. De heer H. Gisolf herdenkt het feit. dat hij 50 jaar onafgebroken in dienst is geweest bij de firma Bier. Groot-Ammers. Voor de voetbalver eniging Geel-Zwart is het een blijde dag. daar het nieuwe clublokaal of ficieel in gebruik kan worden ge nomen. De vroegere kleedgelegen heid ging door de ramp verloren. Hardinxveld. In café De Zalm te Har dinxveld is het laatste borreltje ge dronken Het oude pand is met de grond gelijk gemaakt en op de puin hopen zal een nieuwe slagerij ver rijzen. 16 Augustus. Reeuwijk Een felle brand doet een boerderij en twee hooibergen in vlammen opgaan. De totale schade wordt geraamd op f 100.000. 17 Oct Kinderdijk. De hee ?n. magazijnmeester 1 zx. Sruits machinefabrieken, ..erdenkt de dag waarop hij 40 jaren geleden bij de firma ln dienst trad. De jubilaris ontvangt de zilveren ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau. 21 October. Schoonhoven. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en omstreken vergadert in het raad huis te Schoonhoven. 22 October. Benschop. Na een ziekte van nog geen etmaal, overlijdt plotseling de ge meente-secretaris, de heer P. Vis ser, op 47-jarige leeftijd. Een zwa re slag niet alleen voor de familie, maar ook voor de gehele omgevirjg. Schoonhoven. Ter gelegenheid van de beëdiging van enkele officieren van het garnizoen, brengt de Commis saris der Koningin een bezoek aan onze stad. de medewerking van vele personen en organen. Schoonhoven. Bij de firma H. Hooy- kaas wordt 'n ondernemingsraad ge ïnstalleerd, de eerste in de Neder landse edelmetaalbranche. 5 November. Ouderkerk aan de IJssel. De Ned. Herv. meisjesvereniging Dorcas viert haar zestigjarig bestaan. Een eer biedwaardige leeftijd voor een ver eniging die uit jonge mensen bestaat. 7 November. Bergambacht. Bergambacht neemt af scheid van het hoofd der bijzondere school, de heer C. A. Israel. Hardinxveld. In het plantsoen aan de Sluisweg wordt het oorlogsmonument onthuld, dat de herinnering levendig houdt aan de 52 medeburgers die in de bezettingsjaren om het leven kwamen. 17 Augustus. Krimpen aan de IJssel. Het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Aalbers wordt onder meer gevierd met een historische tentoonstelling in het Ulo-gebouw aan de Tuin straat. Een verrassing hierbij is de oprichting van een oudheidkamer voor Krimpen. Gestreefd zal wor den naar een eigen huis voor de stichting. 22 Augustus. Krimpen aan de IJssel. De jubileum - dag van burgemeester Aalbers groeit uit tot een waarlijk groots feest, dat Krimpen ongetwijfeld nog lang zal beugen. Bij dit feest blijkt welk een grote plaats burgemeester Aalbers in de harten van schier allé Krim- penaren inneemt. Alblasserdam. Burgemeester Looy neemt een openingsduik in het zwembad Lammetjeswiel. na deze openingsplechtigheid heeft Alblas serdam weer een zwembad. 24 Augustus. Ammerstol. In de raadsvergadering herdenkt de voorzitter Henk Zanen. In deze vergadering wordt ook de mededeling gedaan dat de heer Za nen Ammerstol een legaat van f 25.000 heeft nagelaten, ten bate van het fonds voor schoolkinderen en andere doeleinden in het belang van de gemeente. Bergambacht. In het raadhuis vindt de ontvangst plaate van acht studen ten van de Landbouwhogeschool te Wageningen die een onderzoek zul len instellen naar de zeifkazerij in Bergambacht. De derde Goveka bracht weer grote drukte in Gouda. Schoonhoven. De heer Geerling viert zijn zilveren jubileum als directeur der gemeentebedrijven. 2 September. Schoonhoven. Jacoba van Beieren landt op het voetbalveld. Polsbroek. Het vijftig jarig jubileum van de Eben Haëzer Schooi wordt herdacht in een kerkdienst, waar in de oud-leerling ds. Abma voor gaat. 8 September. Polsbroek viert maar door. In het schoolgebouw worden elf toespra ken gehouden. 6 September. Benschop. Ds. A. van de End wordt bevestigd en doet zijn intrede in de Ned. Hervormde Kerk. 8 September. ReeuwUk. Bodegraafse kaas gaat per ballon naar Reeuwijk, want de heer Boesman, die ter gelegenheid Het iwaarst getroffen dorp In de Al- van de Bodegravense najaarkaas- blssserwaard: Wijngaarden. markt met zijn ballon opstijgt, moet een noodlanding maken, en komt daarbij bijna ln de Reeuwijkse pias- Woerden. De ganse Woerdense ge- sen terecht, meenschap huldigt Arie van Vliet g September Z hu Ï238S rafwita' Bsrgvmve.le, Hrlnkm.A haan te Zurich, de verovering van Ppfnt .d?, nieu,ïe winkelgalerij bij de wereldsprinttitel. ÊiLsendam a*™inst voor 25 Augustus. 10 Seplember. Alblasserdam. Dr. Van Nes vestigt Nieuwerkerk aan de IJssel. Burge- definitief in Alblasserdam. De Cor- meester Vogelaar haalt een handle nelis Vroege-stichting wordt aan over; het eerste elcctnsche licht in hem overgedragen en medegedeeld Zuidplaspolder wordt ontsto- wordt dat er plannen tot uitbrei- ken ding zijn. 12 September. Giessendam. Vreugde m Giessendam Moordrecht. De eerste steen wordt ge- bij de benoeming van burgemeester jeg(j voor je nieuwe Geref. Kerk, Brinkman, voorheen burgemeestei aan Molenlaan zal verrijzen, van Stad aan 't Haringvliet op Goc- ree-Overflakkee. Aan een periode van onzekerheid is een eind geko- De geblakerde resten van dc twee da- men. gen voor Pasen uitgebrande kerk te 26 Augustus. Amelde. Lekkerkerk. Wethouder Van Es neemt afscheid van Lekkerkerk s gemeen teraad. Een moeilijk afscheid, na 24 jaar lid van de raad te zijn •ge weest. Wethouder Van Es zegt ech ter in te zien. dat jongeren aan bod moeten komen Cadeaux en bloe- me worden aangeboden, en hoewel er weemoed is. heeft dit afscheid een feestelijk tintje, ook door de woorder. van wederzijds begrip die er gesproken worden. 28 Augustus. Molenaarsgraaf. Het is wel een heel feestelijke dag voor Molenaarsgraaf. "s Morgens dat geweldige hulpbe toon uit Almelo éVi 's middags de feestelijke herdenking van het 25-]a- rig ambtsjubileum van burgemees ter Brouwer. Namens de drie ge meenteraden worden cadeaux cn fe licitaties aangeboden. 29 Augustus. Benschop. Er landt een ballon in Ben schop. Het is de ..Henri Dunant" die is opgestegen in Waalwijk, ter ge legenheid van het 690-jarig bestaan van die plaats. Voor mevrouw Boesr man, een van de inzittenden, wajs het de tachtigste vlucht. IJsselstein. De commissaris der ko ningin in de provincie Utrecht. dj* heer M A Relnalda. ontsteekt de feestverlichting voor het feest van vernieuwing. Met het gereed komen van de sanoringswerkzaamhedon van de dwars door IJsselstein lopen de stadsgracht is de grondslag ge legd voor de vernieuwingsplannen voor geheel IJsselstein. 1 September. Giessendam. De nieuwe raad wordt beëdigd. Dit is niets bijzonders, want het g.-beurt in alle Neder landse gemeenten. Het bijzondere is echter, dat het in Giessendam ge beurt door burgemeester Brink man, die juist de dag te voren ge ïnstalleerd is, en dus juist op tijd kwam. Ouderkerk aan dc IJssel. Het gezin J Haaksma. bestaande uit man. vrouw en kinderen wordt dakloos, daar 's nachts het bouwvallige huis door brand wordt verwoest. handel, wordt door de politie opge helderd. Een zekere P. blijkt de- dader. Waddinxveen. De gemeenteraad neemt een belangrijk besluit, door de vestiging van een School voor Christelijk Nijverheidsonderwijs in de gemeente toe te staan. 3 October. Reeuwijk. Onder grote belangstelling heeft de officiële opening plaats van de nieuw gebouwde Openbare Lagere School ln de afdeling Sluip wijk. 5 October. Lopik. Lopik gaat een nieuw raad huis bouwen, waartoe de eerste paal wordt geslagen. Ammerstol. Het echtpaar LoorenDe JongDe Vries herdenkt zijn 50-ja- rige echtvereniging. Ouderkerk aan de IJssel. Een van de zware vrachtauto-combinaties van de firma Dekker, veroorzaakt een omvangrijk ongeluk op de Wie- bachbrug bij Neustadt in Duitsland. Dit ongeluk, waarvan zes mensen het slachtoffer worden, trekt de aandacht in gheeei Nederland cn Duitsland. 26 October. Brandwijk. De heer P. Terlouw wordt gehuldigd wegens zijn 40-ja- rig ambtsjubileum als koster van de Ned. Hervormde Kerk. 27 October. Capelle aan de IJssel. Mejuffrouw G. van Vliet, dienstbode bij de fa- 'milie Bongers. wordt onderschelden met de ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. 28 October. Schoonhoven. Het echtpaar L. van der MaitMurk herdenkt zijn vijf tig-jarige echtvereniging. Burgemeester Brinkman, Glessendama nieuwe burgervader. 8 November Oudewater. De KAB bestaat 45 jaar. Enkele feestelijke dagen voor de le den zetten aan dit jubileum luister bij. Schoonhoven. Het vernieuwde zuster huis wordt op feestelijke wijze weer in gebruik genomen. Gouderak. De brandweren uit de Krimpenerwaard houden een grote wedstrijd. De prestaties zijn echter flëet je dèt. en ieder neemt zich voor meer tijd aan oefening te be steden. 13 September. Krimpen aan de Lek. Ds. Kret doet zijn intrede als predikant van de Ned. Hervormde Gemeente, die drie-eneen-half jaar vacant is ge weest. Ilckendorp. De onbewaakte overweg eist een slachtoffer. Een 43-jarige inwoner van Gouda wordt door een electrische trein gedood. Ameide. Ds. Graafland wordt beves tigd door ds. Boer, van Gouda. 19 September. Nieuwpoort. Op hartelijke wijze neemt Nieuwpoort afscheid van meester Dekkers. Amelde. Bij de Ameide-vlucht komen twee winnaars uit de bus, waarvan burgemeester Luyendijk er één is. 26 September. Waddinxveen. De vereniging Wet en Evangelie begroet een nieuwe gees telijke verzorger in candidaat W. Koole. Krimpen aan de Lek. De voetbalver eniging Dilettant opent het nieuwe clublokaal. 22 September. Alblasserdam. Onder grote belang stelling vindt de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer A. P. Prins Visser, in leven directeur van de N.V. F. Kloos en Zn. te Kinderdijk. HardinxveldGiessendam. De Her vormde Gemeente van Giessendam Neder-Hardlnxveld komt vook 't eerst bijeen in het Verenigingsge bouw Nebo. Het lokaal kan 250 men sen bevatten. 26 September. Reeuwijk. Het echtpaar Van der Hoorn—Borst herdenkt, dat het 50 jaar geleden in de echt werd ver bonden. De bruidegom is tien ja ren gemeenteraadslid geweest; voor de inwoners dus geen onbe kende. 29 September. Groot-Ammers. De lak- en verffa- briek van de gebroeders Brink te Groot-Ammers viert in tegenwoor digheid van de oprichter, het vijf tig-jarig bestaan. 1 October. Meerkerk. Na vijftig jaar overheids dienst gaat burgemeester Geleedst van een welverdiende rust genie ten. Op hartelijke wijze wordt af scheid genomen van de gemeente raad. Boven-IIardinxveld. Het is veertig jaar geleden, dat in Boven-Har- dinxveld een Christelijke School wordt opgericht. Juffrouw Van der Meyden viert haar zilveren jubi leum als onderwijzeres. 2 October. Molenaarsgraaf. Een inbraak. ge pleegd in de nacht van 23 op 24 September in Van Stam's Groot- 9 October. Schoonhoven. Feest bij Hooykaas. Twee jubilarissen en twee schei dende personeelsleden worden ge huldigd De heer Verhoog wordt on derscheiden met de gouden medail le. behorende bij de Orde van Oranje Nassau. 10 October. Ouderkerk aan de IJssel. Opper wachtmeester C. C. de Box neemt afscheid van Ouderkerk wegens verplaatsing naar Alb'asserdam. l inschoten. Twaalf auto's en motoren worden min of meer beschadigd bij een gecompliceerde Loising op de rijksweg Gouda—Utrecht, onder de gemeente Linschoten. Hckendorp. Opgericht wordt de wo ningbouwvereniging ..Ons aller be lang 11 October- loplkerkapel. In de ochtenddienst herdenkt ds. Koolhaas zijn 40-jarig jubileum ais predikant. Iaastrc ht. Jgadat de Ned. Hervorm de Geméente een half jaar vacant is geweest, vindt op deze dag de be vestiging en intrede platas van de nieuwe voorganger, ds. W. J. de Hoest, u;t Den Heider. 12 October. '.rkkerkerk. De eerste paal wordt ge slagen voor 54 flatwoi ingen. 14 Oct ber. Oudewater. De vlag staa* or de fa briek Mejuffrouw A. Rietveld is 40 jaar in dienst bij Oudewater- sche Sloom wasser ij, de firma De Jongh en Co. Vaddinxvcen. Ds. Moll neemt wegens zijn vertrek als legerpredikant naar Korea, afscheid van de jeugd t- W xveen. 15 October. Gouderak. Het van 1887 daterende orgel wordt na een uitgebreide res tauratie weer in gebruik genomen .irimpen aan de IJssel. De eerste paal wordt geslagen voor 77 wonin gen. »c Cornells Vroege Stichting te Al blasserdam werd officieel in gebruik genomen ais orthopaedische kliniek van dr. Van Nes. Bergambacht. In de gemeenteraad doet burgemeester Diepenhorst medede ling van een uitgebreid urgentiepro gramma. gegrond op het rapport aangaande de structuurverandering die zich in een halve eeuw agn Berg ambacht heeft voltrokken. 3 November. Nieuwerkerk aan de IJssel. De spoor lijn hij Nieuwerkerk wordt vernield en het treinverkeer gestremd door de ontsporing van de als „spooktrein" bekend staande olletrein. Stolwijk. De EHBO viert onder grote belangstelling haar 25-jarig jubileum Giessendam. Na een langdurige ziekte overlijdt in zijn woning in de Prns Hendrikstraat de heer Adriaan Slot boom. gepensionneerd wachtmeester van de rijkspolitie. 4 November. Krimpen aan de IJssel. Krimpens nieu we kleuterschool wordt door burge meester Aalbers geopend. Een prach tige school, tot Stand gekomen door Giessendam. Het echtpaar Bastiaan de Mik en Pietje Huisman kunnen zich vanaf vandaag een diamanten bruids paar noemen. Zestig jaar geleden trouwden zij in het Giessendamse raadhuis. 26 November Alblasserdam. In het Herv. vereni gingsgebouw vindt een herdenkings bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van da CJMV. 27 November Ouderkerk aan de IJssel. Het echtpaar Pols-Kreuk viert de gouden bruiloft. Ouderkerk aan dc IJssel. De muziek vereniging Excelsior geeft een jubi leumuitvoering in verband met het 60-jarig bestaan. 29 November Waddinxveen. Het grauwe water van de Gouwe ls het toneel van een ver schrikkelijk verkeersdrama. Zes men sen vinden de verdrinkingsdood als hun wagen plotseling van de weg af raakt en in de Gouwe verdwijnt. 30 November Polsbroek. De duizendste inwoner van Polsbroek doet zijn intrede. Het it ReeuwUk. Het echtpaar Westdorp her denkt de dag waarop het voor 55 jaar in het huwelijk trad. Alblasserdam. De heer G. Stuurman ontvangt de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bij de werf De Noord. Schoonhoven. De Christelijke school viert het gouden jubileum. Op school is het de hele dag feest, en 's avonds voor de ouderen in het Nutsgebouw. De wens voor een nieuw schoolge bouw komt bij dit jubileum weer tot uitdrukking. Nieuwerkerk aan de IJssel. Het echt paar Sterk-Rietveld herdenkt zijn 55-jarig huwelijksfeest. De tienduizendste inwoner van Alblas serdam. Bastiaan van Vuuren, ontving bezoek van burgemeester Looy. 6 October. Kinderdijk. De heer A. Verhoef sous chef van de tekenkamer van het machinegebouw, viert zijn 40-jarig jubileum bij de firma J. en K. Smit. 8 October. Hardinxveld. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het R.A.I. Gebouw te Amsterdam ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Neder landse Bond van Gemeente-Ambte naren, wordt burgemeester K. de Boer. van Hardinxveld, bondsvoor zitter, medegedeeld, dat hij is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Schoonhoven. Burgemeester Aten opent de Najaarsbeurs in de grote militaire loods op het Bastion. 29 October. Meerkerk. On 't raadhuis wordt me juffrouw Versluis gehuldigd in ver band met haar 40-jarig jubileum als baker. 1 November. Oudewater. In de parochiekerk van de H. Franciscus vindt een indrukwek kende plechtigheid plaats. Aan vijf priester-missionnarissen en een broe der wordt het missiekruis uitgereikt. 2 November. IJsselstein. Meester De Bruyn viert zijn zilveren onderwijzersjubileum. Ammerstol. De heer en mevro-jw Dm Jong-Van der Zee herdenken hun 60- jarig huwelijksfeest, en Ammerstol viert mee. 17 November Sliedrecht. Op de leeftijd van 60 jaar ovjerlijdt de heer T. Dek, ln leven hoofd der bijzondere lagere school. 18 November Sliedrecht. Het echtpaar Levasier-Stoh herdenkt zijn 60-jarige echtvereni ging. 22 November Haastrecht. De gymnastiekvereniging Olympia geeft haar 55e Jaarlijks* uitvoering.

Schoonhovensche Courant | 1953 | | pagina 15