hz. DE BALANS-OPRUIMING!! PLAATSELIJK NIEUWS ADAttSON Gemeentebijdrage in torenonderhoud SCHOONHOVENS' KLEDINGMAGAZIJN GEBR De wedstrijden voor het week-eind 1^ B£«ISf ZATERDAG S JAAUAK1 OM 9 UUR 4 vnn« TrI" """AVD UN rTHirmr Sel.0l.nh0Ttn.ch, c.mnf. DONDERDAG 81 DECFMBER 1958 KERSTVIERINGEN. Alblasserdam. Het zou te ver voeren alle Kerstwijdlngssamenkomsten zowel te AlbJasserdam-Kinderdyk als Nieuw- Lekkerland apart te vermelden. Zij zijn over het geheel genomen geslaagd. Bijzonder geslaagd is de bijeenkomst van de Jeugdraad der Ned. Herv. Kerk Ruim. 130 ouden van dagen werd een goe^e avond bereid. Woensdag waren er twee avonden. In Concordia belegde de Geref. Evan- gelisatlecommissie De Goede Tijding een bijeenkomst onder leiding van de heer J. Bakker. Aan de Kerstwijding van de Herv. Jeugdraad op dezelfde avond, onder leiding van de voorzitter de heer A. v. d. Oever, werd medewer king verleend door een dameskoor on der leiding van mej. J. van den Oever van de CJMF, citherspel van mej. S. Glphart, declamatie van A. M. de Jong en lichtbeelden van de heer J. L. Ver hoef. Deze mooie avond werd door ds. J. Ewoldt gesloten. Op 24 December hield de Jeugdraad een Kerstwijdingsdienst in de Ned. Herv. Kerk, met als spreker ds. G. A. Helms van H. I. Ambacht. Op de Eerste Kerstdag 's morgens om zeven uur werd begonnen met kerst zang door de gemeente, verzorgd door het Evangelisatiekoor der Geref. Kerk met diverse jeugdverenigingen. Verder waren er diverse Kerstfeesten met kin deren van de Zondagsscholen der Ge ref. Kerk, Ver. van Vrljz. Hervormden, De Goede Tijding en de Ned. Herv. Kerk. Op al deze wijdings- en kerst feesten werd de geboorte van onze za ligmaker Jezus Christus herdacht. Ongevallen. Atnelde. Donderdagmorgen is de heer T. Brink tijdens 't bomen snoeien van de ladder gevallen. Tengevolge daarvan bleef hjj met een ernstige beenwond liggen en moest per auto naar zijn woning vervoerd worden. Directe medische hulp was noodzake lijk. Mej. Blok la tijdens het ruiten- wassen door een ruit gevallen, waar door een arm ernstig werd gewond. Brandwijk. De heer J. de Wit slaag de te Arnhem voor het examen radar,, monteur. Glesaendam. Aanbesteding ULO. Architect M Oostlander te Go- rinchem zal op Vrijdag 15 Januari a.s. voor rekening van de Ver. voor Geref. Schoolonderwijs te Giessendam Neder Hardinxveld aanbesteden het bouwen van eea vierklassige halschool voor ULO te Giessendam. MEUBELFABRIEK UITGEBRAND. Gouda. Door kortsluiting is Dins dagmorgen omstreeks acht uur in de meubelfabriek van de firma Van der Kleyn aan cje Kattensxngel te Gouda een felle brand uitgebroken, die in een kwartier tijds de gehele uit hout opgetrokken fabriek tot een puinhoop maakte. Hoewel de Goudse brandweer zeer spoedig ter plaatse was en met elf slangen het vuur aantastte, kon zij toch niet voorkomen, dat de fabriek geheel werd vernield. Een twintigtal ameublementen, dat op de bovenver dieping was opgeslagen, werd een prooi der vlammen. Het vuur greep zo «nel om zich heen, dat de leden van het personeel niet eens de gelegenheid hadden hun gereedschappen te redden. De totale schade wordt geraamd op f 100.000. De verzekering dekt de schade zowel van het bedrijf als van de eigenaar van de opstallen. De brandweer van Waddinxveen werd nog ter assistentie geroepen, omdat men vreesde, dat het vuur zou overslaan naar de grote houthandel De Morgenster, die aan de fabriek grenst. Deze hulp was echter niet no dig omdat de fabriek door een geheel blinde muur van de houthandel was G.8.V.—HAASTRECHT 1—0 Haastrecht. Het zeer talrijke publiek is getuige geweest van een slechte wedstrijd, vooral van Haastrecht zijde, waar de grote figuren als C. Versteeg en H. Boer beneden de maat bleven. Het klopte trouwens ln de gehele ploeg niet. Behoudens het eerste kwartier en de laatste phase van de wedstrijd was het middenterrein voor de thuisclub. In dat eerste kwartier kregen de be zoekers kansen om van te dromen. Van Dijk kreeg een paar open doelkansen maar miste. GSV schoot daarna door Lakerveld tegen de paal maar even la ter schoot dezelfde speler vla de paal in 1-0. Haastrecht probeerde het spel te verplaatsen, maar C. Versteeg was meermalen net iets te laat, zodat GSV bleef domineren. Opnieuw kwam Van Dijk alleen voor Broekhuyzen, maar weer plaatste hij aan de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft had de wedstrijd weinig aantrekkelijks De verdedigingen waren aan beide kanten de baas. Wel kreeg Broekhuy zen een paar felle schoten te verwer ken van Baan en H. Boer. Juist voor tijd kwam Baan nog alleen voor Broekhuyzen maar de doelman stopte zeer goed. Ook kwam Lakerveld voor open doel aan de andere kant, maar hij zag ook geen kans om de voor sprong te vergroten. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het Slagersvakdiploma de heer G. Eegdéman te Haastrecht. Hardinxveld. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud. JAARVERGADERING P.v.d.A. Krimpen a. d. IJsael. De afdeling van de P. v. d. A. hield Woensdag avond in de zaal van hét Verenigings gebouw haar jaarvergadering. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer G. d. Bruin de werkzaamheden van het afgelopen jaar en constateer de dat op velerlei gebied veel werk was verzet. Hèt jaarverslag van de penning meester vermeldde een klein nadelig saldo. De secretaris gewaagde in zijn verslag van een actief jaar, waarin het ledental gestegen was al hield het geen gelijke tred met de toeneming van het kiezerskorps. Het sprak tevens zijn voldoening uit over de gevoerde gemeenteraadsverkiezing en de behaal de zetelwinst. Het verslag van de raadsfractie ging uitvoerig in op tal rijke gemeentelijke vraagstukken die aan de orde waren geweest. Het wees op de woningbouw, de Stormpolder- ramp, de waterkering die nog in het centrum van de gemeente tot stand moet worden gebracht. Het consta teerde tevens met voldoening dat de industrie, met namen de scheepsbouw, zich steeds tneer uitbreidt. De samen werking in de raadsfractie werd goed genoemd. Tevens werd er op gewezen dat men voor geheel nieuwe proble men staat, nu door de P. v. d. A. de beide wethouderszetels worden bezet. Al deze verslagen werden door de ver gadering met instemming aangehoord. Het bestuur werd na verkiezing als olgt vastgesteld: Voorzitter de neer G. d. Bruijn; secretaris de heer M. Fon- gescheiden. Chr. Kleuterschool. Gouderak. In de christelijke school werd Woensdagavond het Kerstfeest gevierd met de kleuters van de Chr. kleuterschool, waarbij tevens een open bare les gegeven werd die door de oüders werd bijgewoond. De leiding van deze goedgeslaagde Kerstfeestvie ring berustte bij mej. J. Hotensius te Gouda. Lek in waterleiding. Gouderak. Tijdens de bestratings- Werkzaamheden ln de Smitsstraat raakte een vrachtauto met zand ver zakt, met het gevolg dat een waterlei dingbuis afknapte. Het werd een wa ter en kiel massa ln de straat en eerst tegen de Bvond werd bij de gemeente monteur melding gemaakt van de lek- lage. In het donker voor Kerstmis heeft hij er zich toe Ingespannen het euvel te verhelpen. Zondagsschool Samnel. Gouderak. Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv Kerk door de Zondags- rchoolvereniging Samuel het Kerst feest gevierd. Dit feest stond onder lei ding van ds. Jac. Plomp, Ouderling Noorlander vertelde de Kerstgeschiede nis en voerde in zijn vertelling de kin deren mee naar Bethlehem's stal. Mej. B. de Jong verrastte de aanwezigen met een mooie Kerstvertelling. Aan dachtig luisterden de kleintjes. Een en ander werd met zangnummers afge wisseld. Aan het eind van het feest kregen de scholleren een boek en ver snaperingen. Haastrecht. Dat de belangstelling voor de Kerstspelen die de leden van VCJC Haastrecht de laatste jaren op Kerstavond opvoeren, in steeds brede re kring groeit, getuigde wel het feit dat Donderdagavond de Ned. Herv. Kerk tot de laatste plaats was bezet. Gebracht werd dit jaar onder regie van ds. W. J. de Hoest het Kerstspel „Celestinus en het wonder". In tegenstelling met andere jaren, wanneer het stuk hoofdzakelijk werd gedragen door de zang. overheerste ditmaal het gesproken woord. Onge twijfeld wel een heel moeilijke op gaaf Een opgaaf waarin de VCJC-ers mede dank zij de zeer strakke regie, ten volle zijn geslaagd. Zij wisten door hun spel de sfeer, die voor dergelijke stukken nu eenmaal noodzakelijk is, op de juiste manier te scheppen en kun nen ook zonder uitzondering op een geslaagde opvoering terug zien. Jammer is het. dat het gesproken woord in de zijvleugels van de kern moeilijk ia te volgen. Een volgende keer zou het aanbeveling verdienen door verplaatsing van het podium meer zitplaatsen ln het middenschip vrij te tijne; penningmeester de heer J. Ro- mijn en verder als leden de heren: Adr. Neven, F. d. Bruijn, W. Verkaik, H. Heuvelman en A. B. v. Holst. Na afhandeling van diverse huishoude lijke zaken werd de vergadering met een opwekkend woord door de voor zitter gesloten. CVV DCV 2—4. Krimpen aan den IJsael. Met een verdiende, maar niet minder verras sende 2—4 overwinning heeft DCV de competitie wedstrijden dit jaar af gesloten. Want er zullen maar weinig supporters geweest zijn, die meenden dat er een dergelijke overwinning in de lucht zat. Het elftal heeft er van de eerste tot de laatste minuut hard voor gewerkt en het zeker niet ca. de?u gekregen. Reeds direct na de aftrap volgden enige snelle aanvallen van DCV die moeilijk door de CW verdediging konden worden weer staan. Al spoedig bracht men de CW achterhoede in het nauw en het was Geleeds, die na goed afgeven van de Hay DCV de leiding gaf. (0-1) Maar* al spoedig volgde de gelijkmaker door Van Eysden. Uit een vrije schop volg de daarna het tweede doelpunt voor CW toen Damsma de bal scherp ntar Rot plaatste en zo opnieuw Van Eys den de gelegenheid gaf er 2—-1 van te maken. DCV voelde echter dat het deze middag tot meer in staat was en de gevaarlijke de Hay bezorgde hen menig angstig ogenblik. Zo was het ook met de gelijkmaker, toen een snelle sprint van de Hay met een prachtig doelpunt werd besloten 22. Na de rust kwam CW er eigenlijk weinig meer aan te pas. De voorhoede lanceerde verschillende gevaarlijke san vallen en het duurde dan ook nog geen tien minuten toen DCV de lei ding nam. De Hay wist op een handi ge manier de bal voor Tadema vrij te maken en deze aarzelde niet van de O udejaarsv uurwerk. geboden kans gebruik te maken 2—3. Nu kwam CVV nog even gevaarlijk opzetten, maar niets hielp hen. Toen de Hay tenslotte een niet goed wegge werkte bal te pakken kon Krijgen was het zijn beurt weer om te scoren wat hij dan ook prompt ten uitvoer legde 24. CVV gaf zich nu maar gewonnen en moest voor de roodhemden, die deze middag wel bijzonder "goed op dreef waren het hoofd buigen. SOLISTENCONCOURS. Krimpen aan den IJssel. Een groot aantal leden van de Muziekvereniging Kunst en Strijd nam Tweede Kerst dag deel aan het solisten concours, uitgeschreven door de commissie ter bevordering Van Harmonie en Fanfa re muziek in de Krimpenerwaard. De resultaten die behaald werden waren buitengewoon goed te noemen. Het kwartet bestaande uit de heren W. v. Dam, Joh. Vogelenzang de Jong, H Schouten en W. Noorlander behaalde ln de 2e afdeling met 145 punt een le prijs. Het duo L. Verduin en A. Ne ven met B. Clarinet le prijs, in 1ste afdeling met 145 pnt. «Het duo Joh. Jongeneel, piston en W. Schouten tu ba met 176 punten een le prijs met lof in de 2e afd. Het duo L. Verduin Clarinet en A. Simons tenor saxafoon met 134 punten een 2e prijs. W. Jon geneel, B. Bas met 139 punten een 2e prijs ln de afdeling uitmuntendheid. W Schouten tuba met 160 punten 'n lc prijs ln de derde afdeling. P. Jon geneel trombone le prijs met 157 pun ten in de le afdeling. SLACHTOFFERS VAN DE MIST. Vijfvoudige botsing. Lange Ruige Welde. Door de dikke mist misleid zijn Dinsdagavond op de Rijksweg no 12 vijf luxe auto's op en in elkaar gereden. Op de parkeerstrook van de weg richting Den Haag verleende de We genwacht assistentie aan een auto welke nog voor een klein gedeelte op de rijweg stond. Als waarschuwing had de Wegenwacht enkele meters te rug een rode lantaarn geplaatst. Door een onbekend gebleven auto mobilist is deze lantaarn onderste bo ven gereden waarna de auto door de heg schoot en op het talud van de naast gelegen rijbaan tot stilstand kwam. De bestuurder van deze wagen wist zich zelf te redden want bij het onderzoek was hy reeds verdwenen. De bestuurder van een tweede auto de heer J. B. uit Gouda stopte voor het rode licht dat de Wegenwacht in tussen weer had geplaatst, ten einde de situatie op te nemen. De derde au to die naderde, bestuurd door de heer J. A. uit Den Haag wilde deze wagen passeren, doch bemerkte bij het uit halen dat een vierde wagen bezig was hem in te halen. Toen hij zag dat dit mis ging gooide hij het stuur om en reed achter op de stilstaande wagen no. 2. Diens benzinetank werd openge scheurd en de inhoud stortte zich over het voorgedeelte van wagen no. waarop deze in brand vloog. De We genwacht bluste de brand waardoor deze wagen gedeeltelijk behouden werd Gelukkig waren er geen persoonlijke ongelukken, wel zeer veel materiële schade. TENTOONSTELLING L.K.P.V. Lekkerkerk. De traditie getrouw hield de konijnenfokverenlglhg tljdefifr de Kerstdagen een tentoonstelling in het gymnastieklokaal achter de open bare school. Donderdagavond werd dp tentoonstelling door de ere-voorzitter. burgemeester Van der Willigen, ge opend. Hij heette allen hartelijk wel kom en sprak er zijn genoegen over uit dat alles er zo keurig uitzag. In de afgelopen jaren was er een kleine in zinking geweest, maar gezien het aan tal inzendingen (162 nummers) mag wel worden aangenomen dat men dit te boven 'is. De keurmeesters, de heren A. v. d. IJssel uit Den Haag en P. Wesseling uit Amsterdam hadden geen gemakke lijke taak, daar de kwaliteit weinig verschilde. De volgende bekroningen werden uitgereikt: Vlaamse reus wit, 1 en 2 P. J. Bij kerk. LOtharinger zwart, 1 Jac. Mourik, 2 E. Hendriks. Franse hangoor bont: 1 en 2 J. Fontijne. Groot Chincilla: 1 en 2 A. Goudriaan. Weener wit: 1 en 2 A. Berkouwer. Weener blauw: 1 L. G. van Krimpen, Weener zwart: 1 J. den Butter. Rijnlander: 1 en 2 P. Broere. Belgian Hares: 1 en 2 A. de Jong. Ha vanna bruin: 1 S. v. d. Berg. Alaska: 1 en 2 W. de Ruiter. Gouwenaar: 1 en 2 A. Prult. Zilvervos zwart: 1 mevr. A. Stam de Jager, 2 D. C. Rietkerk. Zil vervos blauw: 1 mevr. A. Stam de Ja ger. Rex wit: 1 en 2 J. Fontijne. Pa pilion Madagaskar: 1 en 2 L. J. Mud- de. Klein Chincilla: 1 en 2 p. Broere. Blac and Tan: 1 en. 2 P. J. Bijkerk. Hollander zwart: I W. van Alphen, 2 B. A. Kool. Hollander blauw: 1 W. v. Alphen. Klein zilver konijngrijs: 1 P. Bredeveld. Idem middengrijs: A. de Jong. Rus zwart: 1 en 2 D. Casteleln. Pool roodoog: 1 en 2 Jac. Mourik. Klein dwerg blauw: 1 Jac. Mourik. Klein dwerg zwart: 1 en 2 Jac. Mou rik. Jeugdklasse. Lotharlnger blauw: 1 Jac. Mourik, Groot Chincilla: 1 A. Goudriaan. Weener zwart: 1 J. den Butter. Mooiste dier der tentoonstel ling. Klein zilver midden konijngrijs: A. de Jong. Mooiste op een na. Alaska: W. de Ruiter. Mooiste dier grote ras sen: Vlaamse reus wit, P. J. Bijkerk. Op een na Alaska, W. de Ruiter. Hoog ste aantal punten der tentoonstelling: Jac. Mourik. Mooiste collectie één ras, één kleur van ten hoogste vier dieren Jac. Mourik. Mooiste fokpaar jong W. de Ruiter. Grootste inzending Jac. Mourik. Mooiste tekening konijn W. v. Alphen. De Typco wisselbeker voor de fraaiste groep van drie konijnen jong van één fokker en één ras: Jac. Mourik. FEESTAVOND MELKLEVERANCIEK8. Nienw-Lekkerland. Da directie van „V.Z." Verenigde Zuivelfabrieken te Rotterdam heeft Maandag in de bo venzaal van café Van Vliet aan de melkleveranciers van N.-Lekkerland en Streefkerk een feestavond aange boden. De meesten van hen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven, de zaal was geheel bezet. Doel van de avond was het contact tussen leveran ciers en directie te versterken. De heer Berg. in- en verkoper van melk heette allen welkom, zeide dat vooaheen op de contactavonden meest al een filmvoorstelling werd gegeven, doch dat ln de laatste jaren door de personeelsvereniging van de perso neelsvereniging van de fabriek een blijspel v.-erd opgevoerd, om de aan wezigen een gezellige avond te be zorgen. Ditmaal zou worden vertoond: „Een huls vol herrie", een klucht in drie bedrijven Na een korte toelich ting van het stuk te hebben gegeven, heeft de vereniging op zeer verdien stelijke wijze het stuk voor het voet licht gebracht. Het publiek luisterde met blijkbaar veel genoegen naar de komische vergissingen en verwikke lingen en beloonde de spelers met 'n krachtig applaus. By het einde deelde de heer Berg mede, dat een voorlopige commissie was opgericht, bestaande uit de heren L. Voorsluys, W. den Boer, G. Ter louw en A. Blom, aan wie leveran ciers hun klacht of wensen kunnen overbrengen, en dat op 11 Januari op Streefkerk de eerste vergadering wordt gehouden. De heer L. Voor sluys zegde de directie van de V.Z. dank voor het vriendelijk onthaaL en de personeelsvereniging voor haar mood spel. Namens de leveranciers schonk hij de dames ieder een zilve ren;; lepeltje met het wapen van N. Lekkerland en de heren een briefope ner met het wapen van Streefkerk, .•let was een gezellige avond. Nieuwpoort. Benoeming. De heer D. v. Zwlenen derde ambtenaar ter secretarie as benoemd tot adjunct commies ter secretarie in Ouder-Am- steL Geref. Vrouwenvereniging. Ouderkerk aan de IJssel. De Geref. vrouwenvereniging „Rondom Gods Woord" hield Woensdagavond haar Kerstvergadering ln het catechisatielo kaal van de Ned. Herv. Kerk onder leiding van mevr. J. K. de Jong-Cor- nellsse. Mej. W. H. P. M. van der Kootj hield een Inleiding over „Simeon en Anna" waarop bespreking volgde. Na de pauze waarin de aanwezigen werden ont haald voerde de vereniging 'n prach tig Kerst-declamatorium uit, waaraan alle leden medewerkten. Het bleek zeer goed te zijn Ingestudeerd en ver liep vlot en boelend. De aanwezigen hadden veel te genieten. Ds. Vreugden- hll sloot met dankgebed. Weer varkenspest. Papekop. Sinds April 1953 kwam ln Papekop geen varkenspest voor. Thans is deze ziekte weer onder de varkens van de veehoudster wed. K. opgedo ken. ReeuwUk. Benoeming. In de plaats van opperwachtmeeste Boes, die tot groepscommandant der rijkspolitie is benoemd te Uithoorn, is vanStrijen naar Reeuwijk overgeplaatst de opper wachtmeester Bakker, die als post- commandant in de woning van de heer Boes zijn intrek zal nemen. Vertrek. De wijkzuster van het Groene Kruis te Reeuwijk heeft, in verband mdP-haar huwelijk en ver trek naar elders ontslag uit haar func tie gevraagd en verkregen. KERSTPUZZLE-RIT. (Streefkerk. Tweede Kerstdag werd een Kerstpuzzle-rit, uitgeschreven door de Motortoerclub „Alblasser- waard", verreden. Het parcours was ais volgt: Streefkerk, Nieuw Lekker land, Alblasserdam, Ridderkerk, Rijs- oord Alblasserdam, Oud-Alblas, Streef kerk. Het was een zeer moeilijke op gaaf die de deelnemers op te lossen kregen, hetgeen wel bleek uit de straf - punten die gemaakt werden. Deze lie pen van 108 tot 526 punten. Alle 48 deelnemers waren het er over eens, sopraan Jan Langeraar uit Haarlem vertolkte op zeer goede wijze „Kindeke Jezus met oogkens klaar" van Hen drik van Oort. Heel mooi en zeer goed gezongen werd ook het Ere zij God van G. A. Schulz door het meisjesso- praantje Janny Buurman. Verder werd door het koor ook nog gezongen het oude kerklied „Vom Himmel hoch" en „Inmitten der Nacht'*. Het Engelse kerstlied „Hark, the herald" viel wel bijzonder bij de aanwezigen ln de smaak. Het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van mevr. Rosa Spier die op haar harp verschillende soli ten gehore bracht. Zij voerde onder ande re uit het Choral van M. S. Roussau en Chanson de Noël van Alph. Has- selsman8. In haar tweede optreden in dit concert voerde mevr. Rosa Spier uit Al Ruscello van Luigl Tedeschi, het bekende Impormptu van Gabriel Pier- né en La Gltana van Alp. Hasseimans. Een pijnlijk incident bij de aanvang •van het tweede dptreden was wel, dat mevr. Rosa Spier, zeer terecht, haar concert moest staken, omdat enkele kellners tijdens het concerteren met het publiek bleven afrekenen. Bij een avond als deze kwam weer eens het gebrek aan een grote zaal in Waddinxveen, die zich voor dergelij ke uitvoeringen leent, naar voren, pe kille sfeer in de cantinezaal, die ove rigens niet geheel gevuld was, vormde een tegenstelling met hetgeen op deze avond door solisten en koor geboden werd. Dat het Waddinxveense Jeugdkoor goede opgang maakt blijkt wel uit de mededeling, die de dirigent op deze avond deed, dat Inter Nos als eerste Nederlandse jeugdkoor waarschijnlijk zal gaan deelnemen aan de komende muziek- en zangwedstrijden in Wales (Engeland). Benoemd. Tot concierge van het nieuwe Ned. Herv. wijkcentrum ln de Bomenwijk werd door de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente benoemd de heer W. Drost. Groot-Ammers. Voetbal. Zondag speelt Groot-Ammers I thuis tegen Bodegraven I. Om mee de bovenste plaats te behouden moet er van ge wonnen worden. Oppassen is de bood schap, het is de enige wedstrijd die de Geelzwarten verloren hebben. Wij rekenen op een spannende en sportie ve wedstrijd. Plattelandsvrouwen. Meerkerk. De plattelandsvrouwen vierden haar Kerstfeest in de wal van de heer Schep. Zoals altijd waren de ouden van dagen hierbij uitgenodigd, waarvan vele gebruik maakten. Mevr. T. de Jong-Toepoel decla meerde bijzonder mooi. zij bracht on der andere een gedeelte uit het Lucas Evangelie. Ook in enkele gedichten, een kerstverhaal van Selma Lagerlof kwam de kerstboodschap tot uiting. Door de leden was de zaal mooi ver eert en voor een heerlijke tractatie gezorgd. Namens de genoodigden sprak mevr. van Arkel enkele woor den van dank en waardering. KERK EN SCHOOL ALLEEN VOLAMBTELIJKE KOSTERS? Tussen de vereniging van kerkvoog dijen bij-de Ned. Herv. Kerk en de Protestants Christ, vereniging van kosters in Nederland zijn besprekingen gevoerd, waarbij als eerste punt werd gesproken over de wijze, waarop het instituut van koster als nevenbetrek king kan verdwijnen. Voorts werden de salariëring, de vacantie-regeling. de volledige toepassing van de sociale voorzieningen en het toekennen van' pensioenen onder de loupe genomen. Priesterdomlnees? Generale Synode ontkent. Onder de titel „domine's in het ge heim tot priester gewijd op uw kan sels?" is een publicatie verschenen van de hand van een inwoner van Deven ter, die als ex-kloosterling spreekbeur ten houdt en beweert, dat er predikan ten zouden zijn, die zich in het geheim tot priester lieten wijden. In deze pu blicatie wijst de schrijver op de ge varen, die hij gelegen acht in bepaal de romaniserende en catholiserende tendenzen. Naar aanleiding van deze beschuldi ging bereiken het Moderamen van de Generale Synode der Ned. Hervormde kerk meermalen vragen, als zouden aan de Generale Synode de namen be kend zijn van zeven dienstdoende pre dikanten in de Ned. Herv. kerk, die een priesterwijding zouden hebben ontvangen. Het Moderamen der Ge nerale Synode deelt echter mede, dat de bewering van de inwoner yan De venter geheel in strijd is met de waar heid, aangezien de Generale Synode hiervan niets bekend is en ook bij de provinciale kerkvergaderingen geen zaak tegen enige predikant naar aan leiding van een dergelijk feit is aan hangig gemaakt. FUSIE VAN HERVORMDE BLADEN Besprekingen tussen de redactie van het maandblad „Dt Jonge Kerk" en de redactie van het weekblad „De Hervormde Kerk" hebben er toe ge leid, dat met Ingang van 1 Januari 1954 een van de pagina's van genoemd weekblad, dat daartoe zal worden uitgebreid, geheel ter beschikking zal worden gesteld voor het werk onder de jonge lidmaten. De verzorging van deze pagina zal bij de redactie van „De Jonge Kerk" berusten, die ove rigens eea geheel zal vormen met de overige inhoud van het weekblad. Het besluit berust op de overweging dat een andere vorm van publiciteit omtrent de arbeid onder de jonge lid maten meer hunner zou kunnen be reiken dan tot nu toe het geval was, waardoor het werk van de jonge kerk beter aan zijn oorspronkelijke bedoe ling zou kunnen beantwoorden. Na melijk het vormen van „mondige le den" der Ned. Herv. Kerk. Met deze uitbreiding zal „De Her vormde Kerk" wekelijks 12 pagina's omvatten. dat de rit haast niet op te lossen was "eweest, een zestal gat onderweg op. De prijzen, welke bestonden uit ko nijnen en eenden werden gewonnen door: 1 B. de Jager te Ridderkerk, 108 straf punten; 2 dr. Muys van der Moer te Groot-Ammers, 162 str.p.; 3 G. Jan sen te Molenaarsgraaf, 175 str.p.; 4 J. de Bruyn te Giessendam, 191 str.p.; 5 Davelaar te Giessendam, 199 str.p.: 6 B. de Ruyter te Streefkerk, 242 str.p.; 7 Joh. Mourik te Groot-Ammers 260 str.p.; 8 L. A. Stam te Molenaars graaf, .282 str.p.; 9 De Vos te Rotter dam, 284 str.p. Het startsein werd, onder grote be langstelling van de zijde van bet pu bliek, gegeven om twee uur. Iedere minuut vertrok een deelnemer. Het parcours bedroeg 70 km. en de gemid delde snelheid was gebasseerd op 36 km. a De eerste binnengekomen deel nemer kwam een half uur over tijd, de laatste anderhalf uur daarna. Kerstfeestvterlng. Streefkerk. Tweede Kerstdag vier den de kinderen van de Zondagsschool De Kindervriend, het Kerstfeest De kinderen hadden zich geschaard om de rijkelijk versierde tafel, waarop cadeautjes en sinaasappelen prijkten. Na gezamenlijke zang was de avond verder voor de kinderen. Met het zingen van Kerstliederen, het beant woorden van vragen waardoor de kin deren toonden dat zij de lessen goed hadden gevolgd en het vertellen van het kerstverhaal, werd de avond ge vuld. Allen keerden overgelukkig met hetgeen was genoten en met hetgeen was ontvangen huistoe. Waddinxveen. Collecte. De on langs gehouden inzameling ten bate van de Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft opgebracht t 112,18. KAASDIEFSTAL GESTRAFT. Woerden. Conform de eis van de Of ficier van Justitie veroordeelde de Utrechtse politierechter de 33-jarige landarbeider F. T. E., wegens diefstal van een drietal kazen, gepleegd be gin November van dit jaar te Woer den, tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het Consultatiebureau voor alco holisme. Dit laatste wees erop, dat de sterke drank iets met het gebeurde te maken had. Was U dronken toen U die kazea stal? informeerde de Officier. Nu, helemaal goed was ik niet, Edel achtbare, luidde het antwoord. Uit de rapporten bleek dat de land arbeider zich inderdaad nogal eens aan drankmisbruik schuldig maakte. Verder dat in dezelfde periode als waarin de kaasdiefstal bedreven werd, hij zich aan enkele diefstallen te Ka- merik en omgeving had schuldig ge maakt. Uit nooddruft waren deze misdrijven niet begaan, want de man bleek regel matig werk te hebben en een week loon van f 50 te verdienen. HABPCONCEBT VAN ROSA SPIEB. Waddinxveen. Dinsdagavond werd in de grote cantinezaal van de fabriek der N.V. Dobbelmann te Waddinxveen een kerst-concert -gegeven, waaraan medewerking werd verleend door Ne derlands grootste harpeniste, mevr. Rosa Spier en het Waddinxveense jeugdkoor Inter Nos onder leiding van de heer J. Booda uit Santpoort. Het concert werd ingezet met zang van het jeugdkoor, dat enkele kerst liederen ten gehore bracht De jongens- Zevenhuizen. De gemeenteraad be sloot op 18 Maart Jl. voor het vrije ge bruik van toren, uurwerk en klok der Hervormde Gemeente alhier, aan de kerkvoogdij een vergoeding te betalen van f 400 per Jaar, zulks met ingang van 1 Januari 1953, onder voorwaarde dat vanwege de kerk een en ander in behoorlijke en goed bruikbare staat wordt gehouden en dat het kerkbestuur dan ook zorg draagt voor een juiste tijdaanwijzing. Deze vergoeding vindt haar grondslag ln een overeenkomst tussen de gemeente Zevenhulzen en het college van kerkvoogden en notabelen der Hervormde Gemeente aldaar van 20 December 1873. Sedert 1 Januari 1874 werd, als vergoeding uitgekeerd een bedrag van f 100 per jaar, welk bedrag per 1 Januari 1918 werd vastgesteld op f 200. Genoemde overeenkomst is na dien, behalve ten aanzien van het be drag der vergoeding, nimmer gewijzigd De kerkelijke gemeente is eigenaresse van de toren met bljbehoren, zulks ln tegenstelling tot andere plaatsen ln den lande, alwaar de burgerlijke ge meente de eigendomsrechten heeft en teuens voor het onderhoud aansprake lijk is. In de Staatsregeling des Bataafschen Volks- van 1798 worden „de torens aan de Kerkgebouwen gehegt, benevens de Klokken met derselver behuysingen, verklaard eigendommen te zijp en te blijven der burgerlijke gemeenten, staande ten alle tijde onder derselver beheering en onderhoud". Zévenhuizen is een van de gemeenten die de toren weer aan het kerkgenoot schap heeft overgedragen, welke over dracht bewijsbaar is. B. en W. hebben echter de overtui ging dat de kerkvoogdij uit 'n smalle beurs moeilijk veel aan het onderhoud van de toren kan ten koste leggen. Het kerkbestuur treft geen blaam ten opzichte van de min of meer de solate toestand waarin de toren kort geleden verkeerde. Dit uit omstreeks 1500 daterende sier lijke bouwwerk verdient stellig de be langstelling. In wijde omtrek ziet men reeds het ranke-, spitse torentje als trouwe wachter uitsteken boven kerk en woningen, omzoomd door vruchtba re akkers. De in de afgelopen maanden ver richte onderhoudswerken hebben ln totaal gekost f 4479.23. B. en W. menen in deze kosten te kunnen bijdragen 'n bedrag gelijk aan 85% der totaalsom. Afgerond is dat een totaal van f 3800 verminderd met de reeds over 1953 verstrekte vergoeding ad t 400 wordt t 3400. Aan de raad wordt eveneens voorge steld ln de komende jaren een bijdra ge van maximum f 1000 in de onder houdskosten te verlenen. GABBOILERS VOOR „BETER WONEN". Voorschot van do gemeente Zevenhulien. Het ligt ln het voorne men van de woningbouwvereniging Be ter Wonen om bij diegenen van haar huurders die daarop prijs stellen, een warmwater-doorstroomapparaat aan te brengen. In 22 van deze woningen is reeds met de bouw een warmwaterlei ding aangelegd van douche-cel naar woonkeuken met het oog op de aan schaffing van een boller of ander heet- watertoestel. Hiervan ls in de praktijk nimmer Iets terecht gekomen, oipdat door de Stedelijke Lichtfabrieken in dit opzicht geen mogelijkheid werd ge boden, om tegen redelijke kosten do voordelen gelegen in het gebruik van electriciteit uit te bulten. Het bestuur van de woningbouwver eniging is er in geslaagd om voor de electriciteit een vervangingsmiddel te vinden ln de vorm van Buta-gas. B. en W. stellen aan de raad voor 'n voor schot to verstrekken ten bedrage van f 7800. Zevenhuizen is bij aanneming van dit voorstel de eerste plattelands gemeente ln Nederland, die aan een woningbouwvereniging voor dit doêl 'n voorschot verstrekt. Succespatroon. De ideale dracht van dit seizoen is de jopper, doch willen de meisjes er Zondags netjes uitzien, dan is een leuk los jasje gekleder. Het jasje is geheel klokkend en heeft van achteren een plooi. De mouw is met een manchet afgewerkt. Het pacroon is verkrijgbaar in maat: 70, 80, 90 en 38 a f 0,85. Plak aan de adreszijde van een briefkaart naast en buiten het fran keerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar Atelier Croon, Beatrysstraat 4, Rotterdam. Vermeld aan de andere zijde duide lijk naam, adres, woonplaats, nummer en maat van het gewenste model. Plak nooit meer dan f 1.— aan zegels op een briefkaart wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingen eveneens ten nam» van Atelier Croon op nummer 271291. Bestellingen onder rembours wor den niet uitgevoerd, Patronen wor den niet geruild. NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhovemche Courant. DONDERDAG 31 DECEMBER 18M Donderdag 31 December '53. (Oudejaarsdag). NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM 7.30 uur ds. Klu- AMMERSTOL 6.30 uur Oudejaars avondwijding. Herv. Geref. Evangelisatie Gebouw, 7 uur de heer Van Herk, van Gou derak. ARKEL 's avonds A uur ds. Pronk, van Glessen-Oudekerk. BENSCHOP 7 uur ds. v. d. End. BERGAMBACHT 7 uur ds. Lekker- kerker. Collecte voor em.-pred. We- BLESKENSGRAAF 7 uur de heer Van Leeuwen, van Maartensdijk. BRANDWIJK 7 uur ds. Langhout, ^GIESSENDAM 7 uur ds. Bakker. GIESSEN-NIEUWKERK 7 uur ds. Luleijn. GIESSEN-OUDEKERK 7 uur ds. Pionk. Oudejaarsavondcollecte. HAASTRECHT 7 uur ds. De Hoest. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 7 uur de heer De Pater. HARDINXVELD 7 uur de heer Groenendijk, hulpprediker te Scheve- ningen. HOOG-BLOKLAND 7 uur candlaat Van den Berg. JAARSVELD 7 uur ds. De Tombe. KINDERDIJK 7.30 uur ds. ZwiJ- nenburg. KRIMPEN AAN DE LEK 7.30 uur ds. Kret. LANGERAK 7 uur ds. Van Koo- ten- LEKKERKERK 7 uur ds. Llgthelm. Extra collecte. LEXMOND 7 uur candldaat Schuur man, van Rotterdam. LOPIK 7 uur ds. Van Tuijl. LOPIKERKAPEL 7 uur ds. Kool haas. MOLENAARSGRAAF 7 uur de heer Van Hoeven, van Waddinxveen. MOORDRECHT 7 uur ds. Stapert. Ned. Herv. Evangelisatie op Garef. Grondslag, 7 uur de heer Mouw. MEERKERK 7 uur ds. Kruishoop. NIEUWERKERK AAN DE USSEL 7.30 uur ds. Timmer. NIEUW-LEKKERLAND 7.30 uur ds Haverkamp. NIEUWPOORT 7 uur ds. Van Lok horst. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 7.30 uur ds. Timmer. Wijkgebouw, 7 uur de haer Da Re delijkheid. PAPENDRECHT 8 uur ds. Vroeg indeweij. J REEUWIJK, Dorp, 7.30 uur ds. Van der Heijde. SCHELLUINEN 7 uur de heer Van Helden, van Veen. SCHOONHOVEN 7 uur ds. Van den Heuvel. Herv. Minderheidsgroep. Rem. Kerk. 7 uur ds. Van der Ree, van Amsterdam. SLIEDRECHT 7.30 uur ds. Ver- weys. Herv. Geref. (B.V.L. Gebouw), 7 uur de heer Matze, van Hazerswou- de SLUIPWIJK 7.30 uur ds. Enkelaar. STREEFKERK 7 uur ds. Julius. STOLWIJK. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 7 uur de heer Van Woerden. WAARDER 7 uur ds. Westland. WADDINXVEEN 7.30 uur ds. Van der Haar. WILLIGE-LANGERAK 7 uur ds. Van der Schee, Synodale Oudejaars- collecte. ZEVENHUIZEN 7.30 uur ds. Bloe- mendaal. Kapel aan de Rotte, 6 uur ds. Bloe- immdaal. REM. GEREF. GEMEENTE. SCHOONHOVEN 5.30 uur dr. Klink. J WADDINXVEEN 5 uur ds. Duin- ker. VRIJZ. HERVORMDEN. ALBLASSERDAM 7.30 uur ds. Slaager. KRIMPEN AAN DE LEK 8 uur de heer Vroegindewelj. SLIEDRECHT 7 uur mej. Doets. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM 7.30 uur ds. Stolte. BRANDWIJK 7 uur ds. Schippers, van Vassem. GIESSENDAM 7 uur ds. Matter. HAASTRECHT 7 uur ds. Van Urk- HARDINXVELD 7.30 uur ds. Vis ser. KRIMPEN AAN DE LEK 7.36 uur ds Adema, van Rotterdam. LEXMOND 7 uur ds. Kats. LOPIK 7 uur ds. Den Boer. MEERKERK 7 uur ds. Los. MOORDRECHT 7 uur ds. Kalk man. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 7 uur ds. Van de Kerk. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 8 uur ds. Vreugdenhil. PAPENDRECHT 730 uur ds. Van Wijk. PEURSUM 7 uur ds. Mooy, van Go- nnchem. REEUWIJK, aan de Brug, 7.30 uur ds Kapteijn SCHOONHOVEN en WILLIGE- LANGERAK 7 uur ds. De Ruiter. SLIEDRECHT 7.30 uur ds. Ooster- hoff. WAARDER 7 uur ds. Boer. WADDINXVEEN 7.30 uur ds. Snoey. ZEVENHUIZEN 7 uur ds. Ham mer, van Rotterdam. GEREF. KERKEN (Art. 31). GIESSENDAM 7 uur ds. De Graaf. KINDERDIJK 7 uur ds. Boersema. PAPENDRECHT geen Dienst. SLIEDRECHT Gebouw Vrijz. Herv. 's avonds 8.30 uur ds. Van Oene. CHR. AFGESCH. GEMEENTE. WADDINXVEEN 7 uur Leesdienst. VER. WET EN EVANGELIE. WADDINXVEEN 7.30 uur ds. Of- fringa, em.-pred. te Schevenlngen. GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM 7 uur Leesdienst. GROOT-AMMERS, Schoonh. Veer, 2 uur ds. Van de Kettery. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 7 uur Leesdienst. SLIEDRECHT 7.30 uur ds. Over- dulu. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM 7 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM 7.30 uur ds. Toes. GIESSENDAM 7 uur ds. Van der Poel. PAPENDRECHT 5.30 uur ds. Van der Poel. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK 7 uur ds. Blom. SLIEDRECHT 7 uur ds. Smits. EVANGELISATIE. ALBLASSERDAM 7.30 uur ds. Ver loop. Geref. Samenkomst. VRUE EVANGELISATIE. KRIMPEN AAN DE LEK 7.30 uur de heer Verlinde. LEGER DE8 HEILS. SLIEDRECHT 7 uur kapt. Van der Tuyn. Vrijdag 1 januari 1954. (Nieuwjaarsdag). BENSCHOP 9.30 uur ds. Van de End. BERGAMBACHT 9.30 uur ds. Lek- kerkerker. BLESKENSGRAAF 9.30 uur ds. Leenmans, em.-pred. te Driebergen. BRANDWIJK 9.30 uur ds. Lang hout, van Sliedrecht. GIESSENDAM 9.30 uur ds. Bakker GIESSEN-NIEUWKERK 9.30 uur ds. Luteyn. GIESSEN-OUDEKERK 9.30 uur ds. Pronk. GOUDERAK 10 uur ds. Plomp. HAASTRECHT. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 10 uur de heer De Pa ter. HARDINXVELD 9.30 uur ds. Kraay. HEKENDORP 10 uur ds. Van den Acker, van Gouda. HOOG-BLOKLAND 9J0 uur da heer De Graaf. JAARSVELD 9.30 uur ds. De Tombe. KINDERDIJK 10 uur ds. Zwijuen- burg. LANGERAK 9.30 uur ds. Van Koo- ten. LEKKERKERK. Herv. Evangelisa tie, 10 uur Leesdienst. LEXMOND 9.30 uur cand. Schuur- LOPIK 9.30 uur ds. Van Tuyl. LOPIKERKAPEL 9.30 uur ds. Koéihaas. MOLENAARSGRAAF 9.30 uur de heer Van Hoeven. MEERKERK 9.30 uur ds. Kruis hoop. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 10 uur da. Timmer. NIEUW-LEKKERLAND 10 uur ds. Haverkamp. NOORDELOOS 9.30 uur ds. Steen beek. OTTOLAND 9.30 uur Leesdienst. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 10.15 uur ds. Timmer. Wykgebouw, 9.30 uur de heer De RedelUkheid. PAPENDRECHT 9.45 uur ds. Volle- bregt, van Rotterdam-Kralingen. POLSBROEK en VLIST 9.30 uur ds. Van der Wal. REEUWIJK', Dorp, 9.30 uur ds. Van der Heyde. SCHELLUINEN 10 uur de heer Var Helden, van Veen. SCHOONHOVEN 10 uur ds. Van den Heuvel. SLIEDRECHT 10 uur ds. Eichhom. Herv. Geref. (B.V.L. Gebouw), 10 uur de heer Matze, van Hazerswoude. SLUIPWIJK 10 uur ds. Enkelaar. STREEFKERK 10 uur ds. Julius. STOLWIJK. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 10 uur de heer Van Woerden. WAARDER 9.30 uur ds. Westland. WADDINXVEEN 9.30 uur ds. Van der Haar. WILLIGE-LANGERAK 10 uur' ds. Van der Schee. ZEVENHUIZEN 10 uur ds. Bloe- mendaal. OUD KATHOLIEKE KERK. GOUDA 10.30 uur H. Mis. SCHOONHOVEN 8.20 uur H. Mis. REM. GEREF. GEMEENTE. WADDINXVEEN geen Dienst. VRIJZ. HERVORMDEN. KRIMPEN AAN DE LEK geen Dienst. GEREF. KERKEN. BRANDWIJK 9.30 uur ds. Schip pers, van Vaassen. GIESSENDAM 10 uur ds. Matter. HAASTRECHT 10 uur ds. Van Urk. KRIMPEN AAN DE LEK 10 uur Leesdienst. LEXMOND 9.30 uur ds. Kats. LOPIK 9.30 uur ds. Den Boer. MEERKERK 9.30 uur ds. Los. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 10 uur ds. Van de Kerk. NIEUW-LEKKERLAND 10 uur ds. De Feijter. NOORDELOOS 9.30 uur ds. Van der Schee. OTTOLAND 9.30 uur dsLinde boom, van Zwyndrecht. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 8.30 uur ds. Vreugdenhil. PAPENDRECHT 10 uur ds. Masse- link. PEURSUM 10 uur ds. Van der Loo, van Dordrecht. REEUWIJK, aan de Brug, 10 uur ds. Kapteijn. SCHOONHOVEN eh WILLIGE- LANGERAK 10 uur ds. De Ruiter. SLIEDRECHT 9.45 uur ds. Ooster- hoff. WAARDER 10 uur ds. Boer. WADDINXVEEN 10 uur ds. Snoelj. ZEVENHUIZEN 10 uur ds. Firet, van Rotterdam. GEREF. KERKEN (Art. 31). GIESSENDAM 10 uur ds. De Graaf. KINDERDIJK 10.30 uur ds. Boer sema. PAPENDRECHT geen Dienst. SLIEDRECHT Gebouw VrUz. Herv. 8.30 uur ds. Van Oene. CHR. AFGESCH. GEMEENTE. WADDINXVEEN 3 uur ds. Van de Breevaart, van Hendrik Ido Ambacht. VER. WET EN EVANGELIE. WADDINXVEEN geen Dienst. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM 9.45 uur ds. Van de KetterU. GIESSENDAM 10 uur Leesdienst. GROOT-AMMERS, Schoonh. Veer, 10 uur Leesdienst. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 9.30 uur Leesdienst. SLIEDRECHT 10 uur ds. Overduin. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM 10 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM 9.30 uur ds. Toes. GIESSENDAM 10 uur ds. Van der Poel. PAPENDRECHT 2.30 uur ds. Toes. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE 7 uur ds. Van de Ent, van Werkendam. MEERKERK 9.30 uur ds. Blom. NIEUWPOORT 7 uur ds. Venema, van Maassluis. NOORDELOOS 9.30 uur ds. Bijle- veld. SLIEDRECHT 9.30 uur ds. Smits. EVANGELISATIE. ALBLASSERDAM 9.30 uur ds. Ver loop. Geref. Samenkomst. VRUE EVANGELISATIE. KRIMPEN AAN DE LEK 10 uur de heer Verllnde. LEGER DES HEILS. SLIEDRECHT 7.30 uur kapt. Van der Tuyn. Zondag 3 Januari 1954. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM 9.30 uur ds. Groenewegen; 6 uur ds. Sirag. AMEIDE 10 uur ds. Wieman; 6 uur de. Smit. j ir AMMERSTOL 10 uur ds. Hugen- holtz. Bevestiging kerkeraadsleden. Herv. Geref. Evangelsatie Gebouw, 10 uur Leesdienst; 6.30 uur de heer Dc Groot, van Nieuw-Lekkerland. ARKEL 10 uur ds. Van der Kam, van Kedlchem. BENSCHOP 9.30 uur en 8 uur ds. Van de End. BERGAMBACHT 9.30 uur en 8.30 uur ds. Lekkerkerker. BLESKENSGRAAF 9.30 uur en 6.30 uyr ds. Hovius, van Dordrecht. BRANDWIJK 9.30 uur ds. Den Besten; 6.30 uur ds. Haverkamp. GIESSENDAM 9 uur en 10.45 uur ds. Bakker; 8 uur de heer Terlouw. GIESSEN-NIEUWKERK 9.30 uur en 6.30 uur ds. Luteijn. GIESSEN-OUDEKERK 9.30 uur en 6.3u uur ds. Pronk. GOUDERAK 9.30 uur ds. Plomp, Doopsbediening; 6.30 uur ds. Plomp, GOUDRIAAN 9.30 uur ds. Zaal, Collect, restauratiefonds, van Wijngaarden; 6.30 uur Leesdienst. HAASTRECHT 10 uur ds. De Hoest. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 10 uur en 6 uur de heer De Pater. HARDINXVELD 9.30 uur en 6 uur ds Kraaij. HEKENDORP 10 uur en 6.30 uur de heer Van der Hoeven, g.-o. te Wad dinxveen. HOOG-BLOKLAND 9."3G uur ds. Meyers; 6.30 uur Leesdienst. HOORNAAR 9.30 uur ds. Van Die ren. haas, JAARSVELD 9.30 uur ds. JAARSJ/FLD 9.30 uur ds. Kool haas, van Amersfoort; 6 uur ds. De Tombe. KINDERDIJK 10 uur en 8 uur ds. Zwijnenburg. KRIMPEN AAN DE LEK 10 yur en 6.30 uur ds. Kret. LEKKERKERK 10 uur vlc. Versloot. Herv. Evangelisatie, 10 uur en 6.30 uur Leesdienst. LEXMOND 9.30 uur ds. Smit, van Groot-Ammers; 6 uur ds. Schimmel, Bevestiging kerkeraadsleden. LOPIK 9.30 uur en 6 uur ds. Van Tuyl. LOPIKERKAPEL 8.30 uur ds. De Tombe, van Jaarsveld; 6 uur ds. Koolhaas. MOLENAARSGRAAF 9.30 uur ds. Langhout, van Sliedrechtl 6.39 uur ds. Zwijnenburg, van Kinderdijk. MOORDRECHT 10 uur ds. Stapert. Bevestiging ambtsdragers. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, 10 uur en 6.30 uur de heer Moflw. MEERKERK 9.30 uur en 6.30 uur ds. Kruishoop. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 9 uur ds. Graafland, van Amelde; 10.45 uur en 6.30 uur ds. Timmer. NIEUW-LEKKERLAND 10 uur en 6-30 uur ds. Haverkamp. NOORDELOOS 9.30 uur candldaat Van de Graaf, van Leerbroek; 6 uur ds Steenbeek. OTTOLAND 9.30 uur ds. Steen beek; 6.30 uur ds. Vroegindewelj. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 10.15 uur ds. Timmer; 6.30 uur ds. Abma, van Rotterdam. Wijkgebouw, 9.30 uur en 6.30 uur» de heer De Redeiykheid. PAPENDRECHT 9 45 uur ds Vroegindewelj. Bevestiging ouderlin gen en diakenen; 6 uur ds. Van der Wal, van Wageningen. Zondagsschool Oosteind, 4 uur ds. Vroegindeweij. POLSBROEK en VLIST 9.30 uur en 6.30 uur ds. Van der Wal. REEUWIJK, Dorp, 9.30 uur en 6.30 uur ds. Van der Heijde. SCHELLUINEN 9.30 uur de heer Duyzer (Leesdienst); 6.30 uur ds. Bakker, van Neder-Hardinxveld. SCHOONHOVEN 10 uur ds. Van Lokhorst, van Nieuwpoort; 6 uur ds. Timmer, van Ouderkerk aan de IJssel. Herv. Minderheidsgroep. Rem. Kerk. 10.40 uur ds. De Kluis, van Rotterdam. SLIEDRECHT 10 uur ds. Eichhom, Bevestiging ambtsdragers; 6 uur ds. Verweys. Gebouw Maranatha, 6 uur ds. Lang hout. Gebouw Tolsteeg, 6 uur ds. Eich hom. Herv. Geref. (B.V.L. Gebouw), 10 uur en 6.30 uur dr. Bout, van Utrecht. SLUIPWIJK 10 uur en 6.30 uur ds. Enkelaar. STREEFKERK 10 uur ds. Julius, Bevestiging nieuw benoemde ambts- diagers; 6.30 uur ds. Ewoldt, van Al blasserdam. STOLWIJK. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 9.30 uur en 7 uur de beer Van Woerden. WAARDER 9.30 uur en 6.30 uur ds. Westland. WADDINXVEEN 9.30 uur ds. Van der Haar; 6.30 uur de heer Aasmus, g.-o. WILLIGE-LANGERAK 10 uur ds. Koolhaas, van Lopikerkapel; 6 uur de heer Stolk, van Bergambacht. - ZEVENHUIZEN 10 uur ds. Bloe- mendaal, Bevestiging kerkeraadsle den. Kapel aan de Rotte, 10 uur ds. Veld huizen, van Rotterdam. R.K. KERK. ALBLASSERDAM 7.45 uur en 9.30 uur H. Mis. MOORDRECHT 7.30 uur en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. PAPENDRECHT 8.15 uur en 10.30 uur H. Mis. SCHOONHOVEN 7.30 uur en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. OUP KATHOLIEKE KERK. GOUDA 10.30 uur H. Mis; 7 uur Vespers. OUDEWATER 8.29 uur H. Mis. SCHOONHOVEN. Maandag 4 Janu ari, 's avonds 7.30 uur, Vespers. REM. GEREF. GEMEENTE. SCHOONHOVEN geen Dienst. WADDINXVEEN geen Dienst. VRIJZ. HERVORDEN. ALBLASSERDAM 10.30 uur ds. Slaager. KRIMPEN AAN DE LEK 10 uur de heer Vroegindeweij. SLIEDRECHT 6 uur ds. Mentzel, van Dordrecht. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM 9.30 uur en 8 uur ds. Stolte. BRANDWIJK 9.30 uur en 6.30 uur ds. Oosterhoff, van Sliedrecht. ..GIESSENDAM 9.30 uur en 6 uur ds. Matter. HAASTRECHT 10 uur en 6.30 uur ds. Van Urk. HARDINXVELD 9.30 uur en 6 uur ds. Visser. KRIMPEN AAN DE LEK 10 uur ds. Van Andel, van Rotterdam; 6.30 uur ds. Veenstra, van Rotterdam. LEXMOND 9.30 uur en 6 uur ds. Kats. LOPIK 9.30 uur en 6 uur ds. Den Boer. MEERKERK 9.30 uur ds. Kats; 6 uur ds. Vollenhoven. MOORDRECHT 10 uuVen 8.30 uur ds Kalkman. NIEUWERKERK AAN DEL IJSSEL 10 uur Leesdienst; 3 uur ds. yan der Linde, van Rotterdam. NIEUW-LEKKERLAND 9.30 uur ds. De Feyter; 6.30 uur ds. Stolte. NOORDELOOS 9-30 uur en 6 uur ds. Van der Schee. OTTOLAND 9.30 uur en 6.30 uur candldaat Van Duinen, van Wasse naar. OUDERKERK AAN DE IJSSEL 8.30 uur ds. Vreugdenhil, Voorberei ding H. Avondmaal; 2 uur ds. Vreug denhil, Bevestiging ambtsdragers. PAPENDRECHT 10 uur en 5 uur ds. Den Brave. PEURSUM 9.30 uur en 6.30 uur ds. Bouwmeester, van Rotterdam. REEUWIJK, aan de Brug, 10 uur en 5 uur ds. Kapteijn. SCHOONHOVEN en WILLIGE- LANGERAK 10 uur ds. De Ruiter, Bevestiging ambtsdragers; 6 uur ds. De Ruiter. SLIEDRECHT 9.45 uur en 6 uur ds. Van den Berg, van Sassenheim. WAARDER 9.30 uur en 6.30 uur ds. Boer. WADDINXVEEN 10 uur en 5 uur ds. Kreunen, van Delft. ZEVENHUIZEN 9.30 uur Lees dienst; 6.30 uur ds. Lammens, van Rotterdam. GEREF. KERKEN (Art. 31). ALBLASSERDAM 8.45 uur en 5 uur ds. Boersema. GIESSENDAM 9.30 uur en 6 uur ds. De Graat. KINDERDIJK 10.30 uur ds. Boerse ma; 8.30 uur Leesdienst. PAPENDRECHT 10.30 uur ds. Reijenga; 6 uur Leesdienst. SLIEDRECHT Gebouw Vryz. Herv. 8.30 uur en 3.30 uur ds. Van Oene. VER. WET EN EVANGELIE. WADDINXVEEN 9 30 uur en 5 uur Leesdienst. VER. WET EN EVANGELIE. WADDINXVEEN 9.30 uur ds. Koo- le, van Clllaarshoek. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM 10 uur en 6 uur ds. Van de Ketterij. GIESSENDAM 10 uur en 6 uur Leesdienst. GROOT-AMMERS, Schoonh. Veer, 10 uur en 6.30 uur Leesdienst. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 9.30 uur en 3.30 uur Leesdienst. STOLWIJK. Schoolstraat' 13, 10 uur en 7 30 uur Student Elshout, van Rot terdam. i SLIEDRECHT 10 uur en 6 uur ds. Overduin. VRIJE GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM 10 uur en 6 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM 9.30 uur en 6 uur ds. Toes. GIESSENDAM 10 uur en 6 uur ds. Van der Poel. MOORDRECHT 10 uur ei) 4 uur Leesdienst. PAPENDRECHT 10 uur en 6 uur Leesdienst. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE 10 uur en 6 uur ds. Blom, van Meerkerk. MEERKERK 9.30 uur en 6 uur dsè Blom. NIEUWPOORT 9.30 uur en 6 uur student Carlihr, van Apeldoorn. NORDELOOS 9.30 uur en 6 uur ds. Bijleveid. PAPENDRECHT 10 uur en 6 uur ds. Buijs. SLIEDRECHT 9.30 uur en 6 uur ds. Smits. BAPTISTEN EVANGELISATIE. ALBLASSERDAM 4 uur Samen komsten. EVANGELISATIE. ALBLASSERDAM 9.30 uur en 6 uur ds. Verloop. Geref. Samenkomst. VRIJE EVANGELISATIE. KRIMPEN AAN DE LEK 10 uur en 6 uur de heer Verlinde. LEGER DES HEILS. SCHOONHOVEN 10 uur an 7 uur luit. Van den Hoek. SLIEDRECHT 10 uur en 7.30 uur kapt. Van der Tuyn. KAASMARKT BODEGRAVEN. Achttien partijen aangevoerd: le soort f 2.10—2.15; 2e soort f 2 06—2 09; extra tot f 2.18; handel kalm. VETTE VARKENS LEIDEN. Aanvoer 387 vette varkens. Notering zware f 186—190; lichte f 175—185; zou ters geen; zeugen f 165170; handel vlot; enkele hokken 1 cent hoger. COÖPERATIEVE GORINCHEMSE EIERVEILING U.A. Aangevoerd werden 52.148 kippen eieren. Besteed werd voor kippen eieren f 12—f 15.50, voor henneneie- ren f 11—f 12. voor vuilschalige f 10, voor eendeneieren f 10,Alles pi"" 100 stuks. VER. GROENTEN EN VRUCHTEN VEILING UTRECHT en OMSTREKEN Veilingbericht van Dinsdag 29 Dec. 1953. Armgaard 8—30, Brab. Bellefleurs 3—33, Eng. Bellefleurs 2—27, Bramley Seedling 3—15, Cox Orange Pippin 4—93, Dijkmanzoet 7—24, Golden Deli cious 9—43, Goudreinet 3—37, Gronin ger Kroon 323, Jasappel 624, Jo nathan 3—53, Laxton Superbe 3—44, Present v. Engeland 6—53, Sterappelen 3—50, Zoete Campagne 3—27, Zoet® Hoollaars 4—23, Zoete Reinet 3—24, Brederode 8—26, Comtesse de Parit 36—37, Conference 31—37. Giezer Wil deman 3—39, Groenpeer 6—21, Lauw- tjespeer 323, Legipont 437, St. Remy 7—24, Winter jan 3—26, IJsbou- ten 12—22. GROENTEN en VRUCHTEN VEILING UTRECHT EN OMSTREKEN. Veilingbericht van 28 Dec. 1953. Knolseldery 3—19 p. st. Sla 8—18; Andijvie 14—62 p. kg.; Bieten 6—7; Bieten gek. 421; Boerenkool 615; Dunsel 98—114; Gele kool 6—9; Groe ne kool 7—17; Rode kool 7—14; Prei 8—15; Rapen 6—8,60; Spruiten 15—35; Uien 1—6; Waspeen 7—28; Winter wortels 4—8; Witlof 6-47. Voor DCV begint het nieuwe jaar ..iet een thuiswedstrijd tegen ONA, een ontmoeting die ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken. Nu ONA tot de pretendenten behoort, zullen wellicht ook vele Goudse supporters naar Krimpen reizen om hun favorie ten aan te moedigen. Maar geheel ge rust omtrent het eindresultaat zullen zij niet zijn, want waartoe DCV in staat is, ondervond Zondag CW nog en ook te Gouda kwam ONA destijds tegen DCV niet verder dan een 11 ;egei gelijk spel. Voor 2B wordt te Gouda gespeeld Gouda—VCS. De verliezer hiervan kan zich voor de bovenste plaats als uitgeschakeld beschouwen. In de 3e klasse is Ammerstol—Dub beldam de belangrijkste match, daar hierbij de onderste plaats als inzet geldt. Voor de thuisclub is alle hens aan dek geblazen, want een nieuwe nederlaag zou de situatie precair ma ken. Moordrecht ontvangt VFC en al staat deze ploeg enkele plaatsen ho ger op de ranglijst, achten we Moor drecht wel instaat één puntje thuis te houden. Met hard aanpakken kan misschien ook Waddinxveen een draw bereiken bij SVW, dat de laatste weken wel komt opzetten. CKC bezoekt Trans- valia. In 3 C komt van de omtrek clubs alleen Papendrecht in actie als gast heer van Spartaan '20. De Rotterdam mers hebben door hun zege van JJ. Zondag op DHZ een mooie kans op de bovenste plaats gekregen, die zij wel hardnekkig zullen verdedigen. Maar Papendrecht zal zich zo maar niet ge wonnen geven. In da.4e klasse krUgt Haastrecht de gelegemfeid om de achterstand van 4 punten op Woerden weer tot 2 te re- sUnen, daar Woerden bij de geel zwarten op bezoek komt. Woerden zal zich hiertoe wel niet zo makkelijk lenen en Haastrecht zal zich wel voor de volle 100 procent moeten geven om dit te bereiken. Voor Lekkerkerk zou het overigens een kolfje naar de hand zijn als.Wo®r- den eens struikelde. In ieder geval zullen de withemden er goed aan doen bij VEP te zegevieren. Oudewater wist tot nog toe alle thuiswedstrijden te winnen. Met Moer- capelle als tegenpartij kan Oudewater een nieuwe zege aan de balk schrijven. Schoonhoven Stolwijk betreft een krachtmeting tussen twee clubs, die beide geen hoge ogen gooien. Ver van een verdeling zal het niet uitblijven. DONK—UNIO kan een fel partijtje worden. Thuis verloor UNIO met 1—3 maar nadien zijn de blauwhemden er beter ingekomen. Groot zal ook hier het krachtsverschil niet zijn, evenmin als bij DSO—GSV. Spannen kan het voorts bij Hardinx veld—LSV in 4 H bij welk treffen de Leerdammers blij mogen zijn, als zü er zonder kleerscheuren afkomen. De Hardinxvelders hebben al in geen we ken meer een nederlaag geleden. WIJ, wiens positie verre van roos kleurig is, gaat nu het geluk bij JSV te Jutphaas beproeven. WIJ heeft 5 punten, terwijl JSV er tot dusyer 9 distilleerde Bij de reserves (2 C) heeft Slie drecht 2 zelfs nog een kansje op de titel. Zondag gaan de Sliedrecht-reser- ve's bij Emma 2 op bezoek, dat op de laatste plaats is beland. In deze af deling is nog spanning genoeg, zoals uit de stand blijkt: EHBO 2 11—15, HOV 2 12—15, SUe^ drecht 2 10—12, Leerdam 2 12r-12, RFC 3 10—10, Unitas 2 12—11, Over maas 2 11—IQ, Coal 2 11—9, DFC 3 108, Emma 2 118. In res. 3C is vastgesteld Woerden 2—Ammerstol 2, waarbij een gelijk spel niet denkbeeldig is. Hier is de stand; Celeritas 2 12—18, Laakkwartier 3 11—15, HBS 3 11-14, RAVA 2 10—12, Ammerstol 2 1110, Woerden 2 1110, VCS 3 11—7, Moordrecht 2 10—6, Was senaar 3 12—6. In F is DCV 2 de laatste tijd zo op schot dat ook Hillesluis 3 wel het kind van de rekening zal worden als gast heer van de DCV-ers. Voor Lekkerkerk 2 wordt het hoog tijd dat weer eens gewonnen wordt. Xerxes 4, dat op bezoek komt, bezet de tweede plaats, zoals de stand uit wijst: DCV 2 11—19, Xerxes 4 10—15, Nep- tunus 3 10—13, Gouda 3 910, Hille sluis 3 10—10 DHZ 4 12—12, Coal S 10—7, Lekkerkerk 2 11—7, Spartaan '20 12—7, DRL 2 11—6. In afd. I zal CKC 2 tegen het nog ongeslagen Unitas 3 wel het loodje moeten leggen. DCV 3 speelt eveneena thuis tegen ODS 2, waarvan uit me* 43 verloren werd. Stand: Unitaa 8 10-18, LSV 2 11-14, SVW 2 U—12, ODS 2 11—11, Zwijndrecht 2 12—11, Leerdam 3 11—10, Fluks 2 11—9, DCV 3 11—0, CKC 2 U—8, EBOH 3 11-A Voor de Zaterdagmiddagcompetitie zijn geen wedstrijden vastgesteld. 1 Januari. Krimpenerwaard. H. Freze, Bergam bacht, Tel. 1825—214, van 31 Dec. 2 uu* 1;ot 2 Januari 8 uur; J. G. Antvellnlc, Schoonhoven, Tel. K 1823—432, van 81 Dec. 2 uur tot 2 Januari 8 uur. Arkel - Meerkerk - Leerbroek Noordeloos en Glessen-Nieuwkerk: Dr. Boot, Tel. 5; L. J. Bastlaanse Meerkerk, Tel. 16. Hardinxveld - Giessendam: Dr. Rol lingswler tot 2 Januari. Haastrecht - Polsbroek - Oodewater Dr. Mllhrlng, Polsbroek, Tel. K 1822- 203; Dr. Hoving. Oudewater, Tel. 3486—57, eigen diensten, Dr. Bongf Haastrecht. Tel. K 1821—303. Moordrecht - Nleuwerkerk a.d. Usse S J. Hage. Nleuwerkerk aan de IJsse Tel. K 1803—305, J. D. van Westendorp Moordrecht, Tel. K 1827—315, eigen dienst. Reeuwijk: J. P. Hoeneveld, Tel. K 1829—227; J. van der Goot, Tel. K 1828 —254. Sliedrecht. Dr. Bleker. Waddinxveen. J. W. H. Helleman, Tel. K 1828—379. Zevenhuizen - RlelawiJk: W. H. Ver- duyn den Boer, Zevenhuizen, Tel. K. 1802—204, Dierenartsen Schoonhoven - Berg ambacht: J. M. Scheljgrond, Schoonho ven, Tel. K 1823—379. Zondag 3 Januari. Krimpenerwaard: G. J. Barten, Schoonhoven, Tel. K 1823339; A Blom Krimpen aan de IJssel, Tel. K 1895 355; J. den Boon, Lekkerkerk, Telet K 1805—333; Joh. Bouman, Gouderak, Tel. K 1827—312. Arkel - Meerkerk - Leerbroek - Noordeloos en Glessen-Nieuwkerk: B. J. IJff, Arkel, Tel. 19; L. J. Ba»- tiaanse. Meerkerk, Tel. 16. Haastrecht - Polsbroek - Ondewaien Dr Bonga. Haastrecht, Tel. K 1821308 Moordrecht - Nleuwerkerk a.d. IJsselI S. J. Hage, Nleuwerkerk aan de IJssel, Tel K 1803—305. ReeuwUk: J. P Hoeneveld, Tel. K 1829—227; J. van der Goot, Tel. K 1829 -254. Sliedrecht: Dr. Folmer. Waddinxveen. J. W. H. Helleman, Tel. K 1828—379. Dierenartsen Schoonhoven - Berg ambacht: J M. Scheljgrond, Schoonho ven, Tel K 1823—379. Dierenartsen Lekkerkerk - Ouder kerk aan de IJssel - Stolwijk: K. J. Kruyt, Tel. K 1805—310; A. Hoogen- doorn, Tel K 1894357. VAN HET

Schoonhovensche Courant | 1953 | | pagina 3