Modern Provinciehuis voor Zuid-Holland Metaalbewerkers ADAASON Voetbal uit de omgeving rijwielen J.K.Snoei PERSONEEL kan u alins Kuieren Benauwd» hoest 4 middelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine 4 coöperatie „0m Bdang." FL NKE JONGENS FLINKE MEISJES GEVRAAGD BODEWES Ilan nooien's druhkeril NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhovensehc Courant. WOEN8DAG 17 MAART 1954 UITZENDING V.P.R.O. Ammerstol. In de Ned. Herv. Kerk werdt Zondagmorgen een korte kerk dienst gehouden, voorganger ds. Hu- genholtz. welke door de VPRO zal worden opgenomen en re daarop vol gende Zondagavond om half ze«en wordt uitgezonden. VERKEERSTAFEL V.V. Bergambacht. Vrijdag werd alhier, in de bovenzaal van 't Centrum de verkeerstafel van de rijkspolitie voor de leerlingen van de 5e en 6e klasse der scholen in Bergambacht en Am merstol. Door twee leden van de ver- keersgroep der rijkspolitie werd aan de schooljeugd de nodige theorie ge geven. Een en ander was voor hen zeer leerzaam. Des avonds had de vertoning plaats voor volwassenen. Een dertigtal personen, hoofdzakelijk chauffeurs waren aanwezig en ont vingen de nodige toelichtingen op het verkeersgebied. Deze avond is ge slaagd te noemen, met als attractie de hersengymnastiek. Vrijdag zal te Lekkerkerk in Ami- citia nogmaals een avond van het V.V.-verkeer worden gehouden met als spreker de heer Muller, hoofdin specteur van het verkeer bij de Rot terdamse politie. Tevens zullen daar drie films worden gedraaid. Aanmel dingen voor bijwoning van die verga dering bij de postcommandant der rijkspolitie, opdat voor vrij vervoer daarheen kan worden gezorgd. Gevonden voorwerpen. Bergambacht. Een Engelse sleutel, een armbandhorloge, een gekleurde kinderzakdoek, een witte haaritrik. een kinderarmband, een stel beenpij- pen, een alpino muts. een motorbril. Inlichtingen bij de rijkspolitie. Bergambacht. De Ned. Herv. Jon- gelingsvereniging op G.G. hield Za terdagavond met begunstigers en ge nodigden haar 19e jaarvergadering in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk onder leiding van haar voor zitter, de heer A. Boer. Deze opende de vergadering op de gebruikelijk wijze. In zijn openings woord legde de voorzitter de nadruk op het nut van het J.V. werk om het gehoorde In kerk en catechisatie dcor onderlinge samenspreking te verwerven en te bezitten. Uit de jaarverslagen, die in vraaggesprek naar voren werden ge bracht, bleek, dat het ledental der vereniging thans 21 bedraagt. ge splitst in een Zondagmiddag- en een weekafdellng. Verder werd een drietal onderwer pen Ingeleid, n.l. ..Slmson" door H. Speksnijder; Dordtsche Leerregels, hfst. I. door H. v. Dam; ..De Duitse overheersing" door Co Bos. Een en ander werd afgewisseld door decla matie en zang. Van de uitreiking van een onder scheiding van de heer C. v. d. Oever die in deze bijeenkomst plaats vond, brachten wU in ons nummer van Maandag reeds verslag uit. Deze interessante en leerzame avond werd door de eerw. heer D. Stolk met een kort woord en dank gebed gesloten. VOETBALONGEVAL. Bergambacht. De heer A. v. d. Berg, die in het eerste elftal van de Goudse voetbalvereniging ONA speelt, is in de Zondag te Culemborg gespeelde wed strijd VriendenschaarONA. dusdanig met een tegenstander in botsing geko men. dat hij een hersenschudding op liep. De heer v. d. Berg is per zieken auto naar zijn woonplaats te Bergstoep gebracht. TWEEDE KAASAVOND. Berkenwoude. De Landbouwjonge- rengroep hield de tweede kaas avond in de zaal van mej. Stolker- Versteeg. Het betrof hier de winter- keuring. Namens de jongerengroep opende burgemeseter Gautier de avond en bracht dank aan het be stuur voor het genomen initiatief. Vervolgens maakte de burgemeester de prijzen bekend. H. C. van Erk had de eerste prijs met 98 punten. Deze had ook in de herfst de eerste prijs. De jury. bestaande uit de he den G. Elingse. hoofdassistent bij het rijkszuivelconsulentschap te Gouda, als arbiter, de heer P. van den Berg. uit Gouderak. assistent bij het rijks zuivelconsulentschap, en de heer G. de Vries, kaashandelaar te Stolwijk, noemden deze kaas een juweeltje. Vervolgens werden winnaar: T. de Jong, T van der Vlist, wed. K. An ker, J. de Leede, A. Scheer, B. van Klei, A. Oudenes, J. H. van Erk, A. van der Velden, G. van Herk, Joh. van Herk. J. Rehorst, E. H. van Erk. Joh. de Jong. Jac. Slingerland en J. Deelen. Deze ontvingen allen een zilveren lepeltje. Hierna voerde de heer G. Elings het woord. De heer Van den Berg gaf •en algemeen verslag. Er waren 36 kazen ingeleverd, waarvan 17 van het eerste soort, 17 van het 2e soort en 3 vielen onder groep 3e soort. De kaas heeft de bewaarproef goed doorstaan. Hierna sprak de voorzitter van de Producent wit Gouda, de heer A. Streefland. uit Lekkerkerk. De voorzitter van de Landbouw- jcngerengroep, de heer W. Verwaal, bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt om deze zo belangrijke avond voor onze kaasstreek, te doen slagen. EXTRA GIFTEN. Gouderak. Drie extra giften van f 10 werden aangetroffen in de col lecte voor de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente. Voor het res tauratiefonds werd ruim f 82 gecol lecteerd. VOETBALNIEUWS. Gouderak. De Gouderakse ploeg kon bij de laatst gehouden wedstriju me' scoren en moest een veer laten aan E.S.T.O. Het begin van de match deed het Vermoeden rijzen dat de ploegen tegen elkander opwogen, doch na een misverstand van Gouderak trok de tegenpartij hieruit profijt. Hierna werd Gouderak aanmerkelijk gevaar lijker, doch van doelpunten kwam niets. Wel werd enkele malen tegen de paal geschoten. Het kwam zelfs zo ver dat Gouderak het spel geheel in handen nam en E.S.T.O. werd ge dwongen zich tot uitvallen te beper ken. Uit een uitval scoorde Sevenho- ven ES.T.O.'s tweede doelpunt waar door deze ploeg met de rust reeds een voorsprong van 2 doelpunten noteer de. In de tweede helft kwam Goude rak geweldig opzetten. Nauwelijks was het srel hervat of Everling maak te een tegen-doelpunt E.S.T.0 werd nagenoeg uitgeschakeld- Het over wicht kwam sterk tot uitdrukking. Vleggeert trof de bovenlat. Aanval len volgden welke echter geen suc ces afwierpen. DILETTANT—HEKELINGEN 21. Krimpen a. d. Lek. Zondag speelde Dilettant een wedstrijd tegen Heke lingen. In de eerste minuten viel ech ter de rechts-back uit en moest Dil- lettant met niet minder dan drie in vallers doorspelen, hierdoor zwaar ge handicapt Dat er desondanks gewon nen werd is het resultaat van hard zwoegen. Direct na het ongeval met Dekker leek het als of het spel zou ontaarden in een gooi. en smijtpartij, doch al was het geenszins zachtzinnig, alles bleef toch binnen de perken, uitge zonderd de laatste tien minuten. Steeds was het een belegering van 't Hekelingen-doel. Op fantastische wij ze wisten de gasten voor de rust. dank zij hun goede doelverdediger, het scoren te beletten, terwijl een fout van Dilettant-verdediging afgestraft werd. De rust brak aan met een 10 voorsprong van Hekelingen. x Na de rust echter kon het doelpun ten niet uitblijven en 't was midvoor F. den Boer die eindelijk de fel be geerde gelijkmaker in de touwen knal de. Hierdoor aangemoedigd bleef Di lettant fel doorgaan en weer moest de Hekelingen-keeper alles in 't werk stellen om doelpunten te voorkomen. Dat hij echter nogmaals moest zwich ten voor een keihard schot van links binnen Adri van Leuwijk was voor hem geen schande. Hierna volgde nog een overwicht van Hekelingen, maar Dilettant wist doelpunten te voorko men en had een zware maar verdien de overwinning behaald, waarmede tevens de kans op de bovenste plaats blijft bestaan. Hur v.rlor.rt, al ••rloranl Roos is een teken, dat Uw hoofd huid verschilfert. Uw haar zal uitvallen, indien U niet zéér snel Ingrijpt! Want Uw ondervoede hoofdhuid schilfert reeds en ver- hoornt. Daar moet U onmiddellijk Iets tegen deen. Wat? Dit is geen vraag meer sedert Silvikrin, de wetenschappelijke haarvoeding. is uitgevonden. Ga ter stond Silvikrin gebruiken. Silvikrin heeft reeds talloze mensen over de gehelê wereld uitkomst gebracht. Silvikrin bevat n.l. de 14 natuurlijke opbouwstoffen voor de haargroei, zo als Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en de 11 overige uit de amino-groep. De wetenschap heeft vastgesteld, dat Silvikrin al deze opbouwstoffen in de juiste verhouding bevat. (ADVERTENTIE I.M.) ZATERDAGVOETBALCLUB OPGERICHT. Krimpen aan de IJssel. In de chris telijke school in het Boveneind werd een vergadering gehouden, waar een tiental jonge mannen het besluit nam om te komen tot de oprichting van 'n Zaterdagmiddag-voetbalclub. Dat de gemeente reeds lang behoefte had aan een Zaterdagmiddagclub bleek verle den Jaar wel uit de wedstrijden die door de CJMV jongeledenclub op touw werden gezet. Een voorlopig bestuur is gevormd. Het bestaat uit A. M. Heij- koop, voorzitter, A. H. Pruim, secre taris, G. Zondervan penningmeester, H. Tolhoek en J. Dekker leden. De doelstelling werd in afwachting van een reglement als volgt vastge steld: Het geven van gelegenheid tot be oefening van de voetbalsport op Za terdagmiddag; het streven zal voorts gericht zijn op een harmonische ont wikkeling van lichaam en geest. Het voorlopig bestuur zal als naam voeren CJMV Voetbalclub. De club zal een afdeling vormen van de plaatselijke CJMV. Opbrengst. De collecte voor het NVV tbc-fonds die Zaterdag werd gehouden, bracht f 240 99 op. OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL. Krimpen aan de IJssel. Vrijdagavond vond in de school met de Bijbel ln de Tuinstraat een ouderavond plaats, die in alle opzichten uitstekend is geslaagd. Een prettige sfeer en veel belangstel ling bewezen wel hoeveel belang de ouders stellen in de school waar hun kinderen dag in dag uit onderwijs ont vangen. Voortdurend moet men dan ook stoelen bijzetten om allen te kun nen plaatsen en belde lokalen waren dan ook tot de nok gevuld. De avond werd op gebruikelijke wijze door het nieuwe hoofd der school, de heer B. Budding, geopend. Na een hartelijk welkom vertelde de heer Budding, dat hij( na aanvaarding van zijn taak in Krimpen, reeds zoveel mogelijk ouders van leerlingen had bezocht om eens nader kennis te maken. Hij heette tn het bijzonder welkom de heer Van Walsum, die lang geen onbekende in Krimpen is. De gebruikelijke manier om gelijk op een ouderavond gelegen heid te geven het werk van de leer lingen te bezichtigen, was ditmaal ach terwege gelaten, met het doel daarvoor in Juli een apparte avond te beleggen, zodat er wat meer tijd blijft om met het onderwijzendp ersoneel te spreken. Het hoofd der school behandelde daarna het onderwerp ..Het onwaar heid spreken bij onze kinderen". Na de koffie met koek werd meege deeld dat er weer een oudercommis sie is benoemd, die bestaat uit mevr. De Hay en de heren Brandwijk. Twigt en Teeuwen. Het hoofd der school be sprak daarna nog de voorgenomen schoolreisjes. De twee laagste klassen gaan naar de diergaarde, klasse 3. 4 en 5 naar de Kaatsheuvel en over de voorgenomen driedaagse tocht met de hoogste klas zal men zich nog beraden. De heer Van Walsum sprak nog een kort woord als voorzitter van de slichting Herv. Onderwijs te Capelle aan de IJssel, die nu 41 leerlingen telt. Spreker brak dan ook een lans dat de ouders hun kinderen naar deze school zouden zenden als ze het Ulo-onder wijs gaan volgen. De avond werd door de Ned. Herv. predikant ds. S. Bijl met gebed gesloten. JAARVERGADERING MIDDEN STANDSBOND. Krimpen aan de IJssel. De Kon. Ned. Middenstandsbond hield ln de zaal van de heer Kreuk aan de Veerdam haar jaarvergadering. De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer Van Brandwijk. Na behandeling van het huishoudelijk gedeelte, waarin het wel en wee van de vereniging onder de loupé werd genomen was het woord aan de heer Van Dongen, leraar van de cursus welsprekendheid. Door enige aanwezigen werd deel genomen aan het drie-woordenspel. De heer J. Goudriaan werd hiervan win naar. Na de pauze sprak de heer Van Dijk over reclame en service. Verschei dene facetten werden naar voren ge bracht zodat een en ander veel leer zaams bevatte. Tot slot van de avond werden door de heer A. Klip van Krimpen aan de Lek enige film* ver toond. Uit de gehouden vergadering bleek wel dat er voor de Kon. Mid denstandsbond nog veel belangrijk werk te doen is. LASWED8TRIJD. Krimpen aan de IJssel. De lasclub IJssel en Lek nam Zaterdag deel aan een laswedstrljd in Rotterdam, waar ook de clubs Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen aan deel namen. Er werd gelast in drie groepen, namelijk de NVL lassers, de gevorderden en de be ginnelingen. Iedere groep bestond uit 12 deelnemers. De lassers van de las club IJssel en Lek behaalden de vol gende prijzen: NVL lassers de 2e en 4e prijs, de gevorderden de le, 2e en 5e prijs, de beginners le, 2e en 4e prijs. Aquariumvereniging. Krimpen aan de IJssel. De aquarlum- ereniging Rosaceus hield een bljeen- romst. waar de voorzitter, de heer chults meedeelde dat weer enige ifeuwe leden konden worden inge- chreven. Hierdoor is het ledental van jonge vereniging thans tot 40 ge- tegen. De voorzitter noemde die een eugelljk feit, en heette speciaal de ieuwe leden van harte welkom. De ieer Vlasblom uit Rotterdam hield 'n |ezing met lichtbeelden over de leven :n kweekwijze van diverse vissoorten. het einde van de avond dankte de iloorzitter de heer Vlasblom voor zijn leerrijke uiteenzetting. FEESTAVOND METAALBEDRIJFS- BOND. Krimpen aan de IJssel. De Metaal- fa edrijfsbond gaf Zaterdagavond in het verenigingsgebouw een feestavond, die zo'n grote belangstelling trok en waar zovelen moesten worden teleurgesteld, dat het bestuur besloot alsnog 'n avond t i houden met hetzelfde gezelschap en wel op Woensdag 7 April a.s. Voorzit ter De Bruijn opende de vergadering, Waar spreker wees op de verheugende gloei die het ledental van de bond dbormaakt. Het woord was daarna aan het ge zelschap van deze avond, „De Spelbre kers Showboat''. In een buitengewoon vlot tempo traden een aantal van naam békende artlsten voor het voetlicht, die het publiek voortdurend met een har telijk applaus beloonde. Naast de Spel brekers was daar het charmante Bel gische zangeresje van radio Brussel. Jetty Gitari die een daverend succes oogstte. Niet minder bewondering droeg weg Elly de Latt, die als slan- gensmeisje het publiek in verbazing bracht. .In dat programma voerde de heer witteveen van het NVV het woord. Spreker wees er op dat het NVV in 1956 het 50-jarig bestaan hoopt te her denken en dat als allen hun krachten inspannen, het half millioen leden be- rellkt kan worden. Het was al bijna middernacht toen d«t Showboat zijn ankeri weer uitwierp. Bedrijfsongeval. Krimpen aan de IJssel. Bij werk zaamheden in de voorpiek van een in aanbouw zijnd schip op een der hel lingen van de C. v. d. Giessens scheeps werven. viel Vrijdag de 27-Jarige aan- bouwer M. Zwijnenburg. wonende te Lekkerkerk van een hoogte van drie meter en kwam daarbij op een knevel terecht. Na ln de verbandkamer be handeld te zijn werd hij met een gro te huldwond en Inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. SCHOORSTEENBRAND. Moordrecht. Zondagochtend werd dei brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij de heer J. Ho- «erbrugge aan de Westbuurtstraat. Enkele leden van de vrijwillige brand wefer hebben de schoorsteen met de ramonneur schoongemaakt en ge blust. "TRANSVALIAMOORDRECHT 1-1. Moordrecht. In een flauwe wed strijd, waarin de bezoekers 't groot ste gedeelte ln de aanval zijn ge weest. heeft toch uiteindelijk de thuisclub de beide punten ln de zak gestoken. In de eerste helft is Trans- valia er zelfs niet aan te pas geko- mert. Moordrecht heeft in deze pe riode talrijke aanvallen op het Trans- valiadoel gedaan, doch de voorhoede kori niet de kracht opbrengen om een doelpunt te scoren, hoewel hier wel de gelegenheid voor geweest is. De ze gelegenheid heeft de veteraan Bongers op de linksbuitenplaats zeker gegèven. Vele goede voorzetten zijn echter niet benut of werden door treuzelen om zeep gebracht. Spil Boejre en rechtshalf G. Blom waren van goede wille en slaagden erin het spel steeds naar de Moordrecht voor hoede te verplaatsen. Het Transvalia doel is echter niet te vinden ge weekt. Tot overmaat van ramp moest back Blom zich laten vervangen. Zijn plaats is ingenomen door L. Boa uit het derde elftal. Voor de rust moest de thuisclub zich tot uitvallen bepa len. welke niet van gevaar ontbloot warén. Na de thee moest Moordrecht tegen de vrij felle wind optornen. Hieédoor heeft dit wedstrijdgedeelte het karakter van een meer gelijkop- gaande strijd gekregen. Doelman De Jong van Transvalia heeft niet zo bijzonder veel moeite gehad met de op jtijn heiligdom afgevuurde scho ten. Zijn college Elmers moest daar entegen een enkele maal handelend optreden voor schoten van de ge vaarlijke midvoor Strotbaum. Het Is ook deze speler geweest, die toen de tweede helft twintig minuten oud was. zich fraai vrijspeelde en van korte afstand Eimers geen schijn van kans gaf, waarmede tevens het enigste doelpunt van de wedstrijd was gescoord. Moordrecht heeft nog enkele verwoede pogingen gedaan om gelijk te maken, doch succes is uit gebleven. G.Ö.V. 2—NIEUWERKERK 1—4. Nieuwerkerk s. d. IJssel. Nieuwer- kerk wist Zondag in Gouda een over tuigende 1—4 zege te behalen op G.S.V. 2. De thuisclub kwam er wei nig aan te pas, daar Nieuwerkerk steeds de lakens uitdeelde. Met het korte spel van G.S.V. wist de rood zwarte defensie wel raad. Het eerste doelpunt ontstond na een half uur, toen midvoor De Knoop een voorzet van rechts benutte 01. Na de rust wist dezelfde speler al spoedig de voorsprong te vergroten 02. De Knoop zag zelfs kans de hattrick te verrichten door het derde doelpunt te scoren. 0—3. Nadat G.S.V. kans had gezien de eer te redden bracht De Man de eindstand op 14 voor Nieuwerkerk. WEGGEDEELTE AANBESTEED. Nieuwerkerk aan de IJssel. Door de Rijkswaterstaat, directie wegen te Den Haag, is aanbesteed het aanbrengen van verhardingen van cementbeton en van klinkerkeien en het uitvoeren van hiermede verband houdende grond- en bijkomende werken op de Zuidoostelil- ke helft van de aardebaan van weg nr. 3 van het rijkswegenplan 1948 Amster damBodegravenRotterdam (gedeelte MoordrechtNieuwerkerk aan de IJs sel. ln de gemeenten Moordrecttf en Nieuwerkerk aan de IJssel). De laagste inschrijver was de N V. aannemingsbedrijf N. B. M. Zaandam te Zaandam met f 697.800. K.V.P. Nieuwerkerk san de IJssel. Op de Vrijdag gehouden ledenvergadering van de Katholieke Volkspartij, werd na voorlezing van notulen en jaar verslag een bespreking gevoerd be treffende de s.s. verkiezing voor de Prov. Staten. Hierna sprak de heer J. Koolmees, onderwijzer aan een school voor B GL.O. te Rotterdam, over: ..Het ontstaan van de Neder landse staat." Tot slot vertoonde de heer Th. van Heel lichtbeelden over „Petroleum- winning". VUILNISBELT IN BRAND. Nieuwerkerk aan al IJssel. Zater dagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor brand in een vuil nisbelt in de Snelle aan de IJssel- dijk. Ruim een uur is water gege ven om een grote hoop hout en vuil te blussen. Vermoedelijk was de brand door kinderen gesticht. JAARVERGADERING AR. KIES VERENIGING. Ouderkerk aan de IJaael Vrijdag avond kwam de a.r. kiesvereniging Ne derland en Oranje ln de christelijke school 1 ln Jaarvergadering bijeen. Het was een zeer geanimeerde sa menkomst waarvoor de belangstelling groter was dan gewoonlijk. De voor zitter de heer W. van Rijswijk Kzn wees er in zijn openingswoord op. dat er een kentering in de politiek valt op te merken. De politiek van vandaag is niet alleen een uitsluitend nationale zaak. maar wordt meer en meer gezien in internationaal verband. WIJ zullen ook ln Europees verband ons beginsel moeten uitdragen, aldus spreker. De penningmeester, de heer C. Rijk aart had aan ontvangsten f 265. aan uitgaven f 303.39, zodat er een nadelig saldo was van f 38.39. In de uitgaven was echter begrepen een aanzienlijk tekort van het vorige boekjaar zodat de financiën over 1953 gezond konden worden genoemd. Tot bestuursleden werden met bijna algemene stemmen herkozen de heren L. Kwakernaak, H. P Heuvelman en G. de Jong Mzn die allen hun herbe noeming weder aanvaardden. Europa één? Over dit -onderwerp werd gesproken door de heer W. Geneugelijk. De inlei der beschouwde het als zijn taak. de aanwezigen te overtuigen, dat mede werking aan de internationale politiek een eis van het a.r.-beginsel is. Als bewijs voerde hij hiervoor aan. de rol welke Nederland ln de historie op Internationaal gebied heeft gespeeld Op deze met aandacht gevolgde cau serie volgde, nog een uitgebreide ge- dachtenwisseling. tvaaruit bleek dat het in grote lijnen gaat om het zijn of niet zijn van het Christendom en de in het Christendom verankerde rechten en vrijheden der volken. Nadat de voor zitter de inleider had dank gebracht voor zijn helder betoog en opgewekt had tot een bezoek aan de ln April te beleggen vergaderingen ln verband met de Statenverkiezing, sloot de heer Ge neugelijk de vergadering met dankge bed. Ouderkerk aan de IJssel. Voet bal. Zaterdagmiddag wist Spirit 2 in haar uit-wedstrijd tegen SKG 1 te Gouda een gelijk spel te behalen. De uitslag was 1-1 wat de krachtverhou ding zeer goed weer gaf. Spirit 3 versloeg op eigen terrein Rijnstreek 2 met 4-3. Het was 'n pret tige wedstrijd, die op aantrekkelijke wijze door scheidsrechter De Mik werd geleld. Helaas moest een der êpirit- spelers met een lichte been-verwonding het veld verlaten. De kleinste Spirit-Junioren wisten 'n benauwde zege van 1-0 te behalen op Gouda e. Het enige doelpunt werd ge scoord uit een penalty wegens hands. Met deze overwinning hebben de b- junioren nog steeds de leiding ln hun afdeling. Al met al dus geen slechte dag voor de Spirit-elftallen. Een Sehippersklas? Ouderkerk aan de IJssel. Hoewel de pogingen tot het oprichten van een schippersschool met internaat door de leden van de Schippersvereniging voor Ouderkerk aan de IJssel en Omstreken „Schuttevaer" wegens verschil van me ning omtrent de grondslag der school geen algemene medewerking hadden, wordt er blijkbaar toch aan gewerkt Kleren maken de i om een sehippersklas met een inter naat te verkrijgen. Deze klas zou dus een onderdeel vormen van de Christe lijke school op Geref. grondslag te Krimpen aan de IJssel. Een comité tot stichting en instandhouding van een internaat is In het leven geroepen. Benoemd. Tot onderwijzer aan de christelijke school 2 aan de Lage- weg Is met Ingang van 1 Mei a.s. be noemd de heer J. Splunder uit Brielle. PROGRAMMA KONINGINNEDAG. Oudewater. Maandagavond werd in de zaal Oudewater Vooruit een verga dering van de Koningin Wilhelmina Vereniging gehouden, welke slechts door een twintigtal leden werd be zocht. De voorzitter, de heer G. A. Schoonderwoerd. was door de zeer ge ringe opkomst van de leden teleurge steld en in zijn openingswoord werd opgemerkt, dat de meeste leden zich eerst bij de festiviteiten lid gaan ge voelen. terwijl niet aanwezig degenen, die de critiek uitoefenen en zich van vergaderingen afzijdig houden. De voorzitter deed daarna medede ling van de Koninklijke goedkeuring van de statuten der vereniging, waar mede een einde is gekomen aan de persoonlijke verantwoordelijkheid van de leden van het bestuur. Hij bracht in herinnering de viering van het 50- jarig bestaan der vereniging, in 1953 en vond het opmerkelijk, dat de plaat selijke organisaties deze gebeurtenis ongemerkt hebben laten voorbijgaan. Het was voor het bestuur niet prettig, dat de georganiseerde ballonvaart met vossenjacht tengevolge van de weers omstandigheden geen doorgang kon vinden, terwijl de organisatie toch veel geld heeft gekost. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer J. G. van der Burch. 1 leek wel. dat er slechts een klein batig saldo aanwezig is. In dit verband merkte de voorzitter op, dat het toch maar goed is geweest, dat een pretpark werd georganiseerd. De contributie werd vastgesteld op f 2 per lid per jaar. Voorts werd een programma vastgesteld voor de viering van 30 April. Op 30 April zal door de 13 a 1400 schoolkinderen een massale zanghulde worden gebracht. Des avonds geeft de muziekvereni ging Juliana een concert. Zaterdag 1 Mei a.s. wordt de singelloop met wan deltocht gehouden, terwijl het publiek intussen ven volksspelen kan genieten. Als slot van de viering wordt door de muziekvereniging Juliana een taptoe gegeven. BRANDWEER RUKTE UIT. Oudewater. Te kwart over elf Vrij dagavond werd de brandweer gealar meerd. De brandweerlieden gingen in allerijl naar de kazerne, maar spoedig kreeg men een tip. dat dit loos alarm moest zijn De wachtmeester J. M. Mudde zette de achtervolging in op een drietal personen, dat even tevoren was gezien op het Arminiusplein, alwaar het alarm was gegeven. Het drietal werd aan het einde van de Brede dijk achterhaald, wgarbij bleek, dat een ze kereA. F. N. uit Rapekop onder in vloed van sterke drank verkeerde. Ook zijn makkers C. A. v. d. B. uit Lange Ruige Weide en A. A. N. uit Papekop moesten mee naar het po litiebureau te Oudewatcr, waar een verhoor werd afgenomen. De 2l-jarige A. F, N. moest de nacht ter ontnuch tering in de cel doorbrengen en be kende de volgende morgen de onver antwoordelijke daad te hebben ge pleegd. Dit is reeds de derde keer. dat de leden van het vrijwillig brandweer corps op loos alarm zijn uitgerukt. IJSCLUB CATRIEN. Reeuwt)k. De Sluipwijkse IJsclub „Catrten" gaf Zaterdag in de zaal van hotel „Zomerzorg" een gezellige avond voor haar leden en donateurs, welke bijzonder goed is geslaagd. Nadat de voorzitter, de heer P. van Es. het gezelschap ln hartelijke be woordingen had toegesproken, trad voor het voetlicht de heer Schoolen- berg. uit Dordrecht, die met acroba tiek en goochelen de aanwezigen ge zellig wist bezig te houden. In de pauze had de traditionele ver loting plaats ter versterking van de kas. De ijsclub kan met genoegen terugzien op deze geslaagde avond. Reeuwijk. Gevonden: Jerry ca- no, ceintuur, paar bruine glacé hand- scHoenen, paar rubber laarzen, hals- dcek, paar glacé kinderhandschoenen Inlichtingen bij de politie. PLOTSELING OVERLEDEN. Stolwijk. Toen de 72-jarige C. Uit- tenbogaard Zaterdagmiddag aan het begin van de Bilwijkerweg met een vriend stond te praten, werd hij plot seling onwel en zakte ineen. Buren en E.H.B.O.-ers vervoerden hem per brancard naar zijn huis. De direct ontboden dokter kon slechts de dood constateren. T.B.C. BESTRIJDING. Stolwijk. De Zaterdag gehouden col lecte voor de tbc bestrijding uitgaande van de vereniging Zonnestraal .en het NVV heeft f 360 opgebracht. Geslaagd. Mej. A. de Vries Gd. heeft te Utrecht met gunstig ge volg examen gedaan voor costumlère JAARVERGADERING JONGELINGSVERENIGING. Waddlnxveen. De Ned. Herv. Jon- gelingsverentging op Geref. Grondslag hield Zaterdagavond haar 57e jaar vergadering in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Het eerste deel van deze avond had ds. J. van der Haar de leiding. Deze hield een kort en kernachtig openingswoord met een propagandistisch karakter, waarna Herman van Hoevan^en Bijbelinlei ding hield, getiteldr^De elfde zoon". Nadat Jo Burger een gedicht decla meerde. gaf de secretaris een verslag over het afgelopen verenigingsjaar. Daaruit bleek, dat de vereniging in financieel opzicht er goed voor staat Bijzonder veel indruk maakte het de- clamatorium „Vermetel voorgeslacht" dat hierna door elf leden van de Jon- gelingsvercniging wWd uitgevoerd. De solozang in dit declamatorium werd vertolkt door de sopraan Annie Drost en Henny Brinkhorst bespeelde het orgel. gf In het tweede deel van de bijeen komst gaven Bertus Alblas en Cor van Gils een beschouwing over het onderwerp: „Kerk in de Branding" Na nog enkele voordrachten en een wedstrijd tussen verloofde paren, werd de avond door de heer Noor- lander gesloten. WADDINXVEEN—LEONIDAS 2—0. Waddinxveen. Waddinxveen behaal de in een levendige wedstrijd een ver diende 2—0 zege op Leonidas. De gasten startten met windvoordeel. doch met hun korte spel konden zij de thuisclub-defensie niet veront rusten. Deze kon dan ook steeds de (ADVERTENTIE l M Als andere middelen gefaald hebben, Uw hoest minder benauwd le maken, neem dan Rotterdammers een halt toe roepen bij hun scoringspogingen De aanval len van Waddinxveen droegen een veel gevaarlijker karakter. Hoewel van Ringelenstein zwaar werd be waakt kon Leonidas toch niet voorko men dat deze speler na circa een half uur doelpuntte, 10. Na de thee volgde aanval op aan val van Waddinxveen. De Rotterdam se keeper werd zwaar aan de tand ge voeld. maar hij bleek dit het goede hout gesneden. Toch kon hij niet ver hinderen dat tenslotte linkshalf Kant met een ver schot de roos trof. 2—0. Nog vele gevaarlijke momenten ont stonden voor het Leonidas-doel. doch met veel geluk ontkwamen de bezoe kers aan verder onheil. BIJBELKIOSKVERENIGING. IJsselstein. Maandagavond hield de Bijbelkioskvereniging een propaganda avond in gebouw Uzaï, waar ook de zangvereniging Zanglust haar mede werking verleende Na het openings woord door ds. Damstee bracht het koor enige liederen ten gehore. Hier na werd de film vertoond „Kerk en Evangelie". Al was de film eenvoudig toch drong de betekenis van wat de auteur er mede bedoelde, tot een ieder door. Ook werd nog een film vertoond over het donker Amster dam. waar ook de B.K.V. haar werk verricht. 45 nieuwe leden werden geboekt. Sinds Januari heeft de B.K.V. in 't het hele land reeds 2400 nieuwe leden mogen inschrijven. DIERENARTS GEARRESTEERD Woerden. Vorige week ls de Woer- dense dierenarts Van V. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht valse ver klaringen te hebben afgegeven inzake inenting van vee tegen mond- en klauwzeer. Verleden jaar zijn voorschriften iAt- gevaardigd volgens welke voor vee, dat naar de markt wordt vervoerd, 'n verklaring moet worden overgelegd dat deze koeien niet langer dan een half jaar te voren tegen mc-nd- en klauwzeer zijn Ingeënt. Van V. zou verklaringen van deze aard naar willekeur hebben algegeven. Hij is in Utrecht Ingesloten. TANKER VOOR K.P.M. Krimpen aan de IJasel. De Konink lijke Parketvaart Maatschappij heeft de bouw van een 18.000 ton tankei op gedragen aan Van der G.essen t« Krimpen aan de IJssel. In het nalaar van 1956 moet het schip kant en klaar zijn. De tanker, die straks in charter zal v?ren voor het Shell-concern, wordt voorzien van een turbine-installatie. De levering hiervan ls ln handen ge geven van Werkspoor te Amsterdam en maakt een bedrag uit van bijna zes millioen gulden. INGEZONDEN. NOGMAALS DE KERKELIJKE SCHULD IN SCHOENHOVEN. Wij danken ds. v. d. Heuvel voor zijn inlichtingen in Kerkklanken 13-3- 54. Opmerkelijk is wel. dat hij de opgave van de grote kerkelijke schuld (Kerk klanken 30-l-"54) had van de kerk voogden en nu (Kerkklanken 13-3-54) van hogere kerkelijke instanties, via de penningmeester. Wonderlijk ook. dat na enige critiek de kerkgezinden (zie Sch. Crt. 26-2-'54) nu voor Inlichtingen verwezen worden naar de kerkvoogdij, dus dat is naar de rekening van de vorige penning meester, waarin niet staat dat er een slordige f 43000 schuld is. maar wel ,'n voordelig verschil sinds 1934 van f 76 411.58 en een bezit aan geld (na aftrek van schuld) van f 11.583.96. (Sch. Crt. 3-2-'54). En waarom moeten degenen die inlichtingen verlangen nu binnenskamers komen praten? Waar om worden de zaken niet openlijk be handeld? Dit ls duidelijk. Waarom hebben de kerkvoogden niet direct een Juiste uit eenzetting verstrekt in Kerkklanken, zoals meer is gebeurd, o a. op 8 Aug. 1953, waarnaar ds. v. d. Heuvel op 10 Oct. nog verwees. De juiste inlichtin gen zijn toch het beste te verkrijgen bij de bron. n.l. bij de penningmeester, die in Schoonhoven het vrij beheer, alleen rekenpljchtig is aan kerkvoog den. notabelen en leden. Hoe is ds. v. d. Heuvel nu gekomen aan 't bedrag van ruim f 43P0O schuld? Hiervoor zijn meer mogelijkheden. De eerste is: dat onware hoge be drag is gevolg van een va'se officiële oogave aan hogere kerkelijke instan ties. die op Bezette tijden graag In lichtingen hebben voor een officiële heffing. Die opgave wordt wel ge schreven door de penningmeester, maar ondertekend door voorzitter en secretaris. De tweede mogeliikheid is. dat door de kerkvoogd!! goede Inlichtingen zijn gegeven aan hogere kerkelijke instan ties, maar dat deze Instanties valse inlichtingen hebben verstrekt aan ds. v d. Heuvel, zodat deze dan onwetend daarvan gebruik heeft gemaatk. Mijns inziens was het helemaal niet nodig inlichtingen aan kerkelijke in stanties te vraeen omdat in de kerke- raad 1 kerkvoogd en 5 notabelen aan wezig zijn. wier nMcht het is volledig op de hoogte te zijn. LEDEN v. d. HERV. KERK Het stukje in Kerkklanken. waarop bovenstaande betrekking heeft luidde als volgt: ..Naar wij vernemen is enige tijd ge leden via de Sch. Courant een vraag gericht aan de redactie van „Kerk klanken". door een paar kerkgezinden. Misschien is het beter dit in het ver volg maar rechtstreeks te doen. Na contact met ds. J. v. d. Heuvel deelde deze mede dat het door hem genoem de bedrag der kerkelijke schuld in „Kerkklanken" d.d. 30 Jan. '54 is op gegeven naar aanleiding van een op gave welke de vorige penningmeester der kerkvoogdij aan hogere kerkelijke Instanties verstrekte. We adviseren kerkgezinden zich dan maar tot de kerkvoogdij te wenden". NIEUWSBLAD VOOR ZUTD HOLLAND EN UTRECHT— Schoonhovensche Courant. WOENSDAG 17 MAART 1954 H-flRTSELIJK NIEUWS. Brugtiansport over de Noord. Dordrecht. Op het ogenblik is men bezig met het transport van een 700 ton wegende overspanning voor de in aanbouw zijnde brug over de Oude Maas nabij Pernis. Op twee gekop pelde elevatorbakken vaart het stalen gevaarte, dat 80 meter lang en 23 me ter breed la, van Dordrecht naar Per nis. De overspanning ls geconstru eerd door de koninklijke firma Penn en Bauduin te Dordrecht, met behulp van een torendraaikraan. Toen zij van haar plaats werd verschoven om op de elevatorbakken te worden ge plaatst, geschiedde dit over een on- derheide schuifbaan. Gistermorgen omstreeks half negen is het brugdeel uit Dordt vertrokken. De bakken wor den gesleept door twee sleepboten. De bedoeling was dat de overspanning voor 12 uur op de plaats van bestem ming zou aankomen. Op de bouw plaats wordt de brug bij vloed door middel van kabels boven de opleg gingen gebracht en door het volpom pen van de elevatorbakken neerge legd. VEILIG VERKEER DIPLOMA'S. Giessendam. Van de 246 kinderen, die Zaterdagmiddag vol ongeduld op de uitslag van de verkeersexamens wachten, gingen er 100 met het diplo ma naar huls. Het was in de oude openbare school dan ook een gezellige drukte, toen burgemeester Brinkman van Giessendam met het uitreiken der diploma's kon beginnen. De 56 gezak- ten gaf hij de goede raad, de moed niet te verliezen en het volgend jaar weer met frisse moed opnieuw te be ginnen. Namens het gemeentebestuur van Gjjessendam feliciteerde hij per soonlijk de tien beste deelnemers, die ook nog een boek uit mochten kiezen. De overige 238 diploma's werden door de leerkrachten van de dertien verschillende scholen uitgereikt. Adjudant Vermerris toonde vervol gens aan alle aanwezigen een nieuwe verkeersmaquette, die door de vereni ging was aangekocht voor het aan schouwelijk verkeersonderwijs op de scholen. In de toekomst zullen waar schijnlijk nog enkele van deze ma quettes worden aangeschaft. De voor zitter van de vereniging, de heer W. Bohré, sloot deze bijeenkomst met dankwoorden aan het gemeentebe stuur van Giessendam voor de buiten gewone medewerking. G. J. VAN DER HOFF t Hardinxveld Zaterdagmorgen ls ln het Dordrechtse Diaconessehuis over leden de heer G. J. van der Hoff uit Hardinxveld. De overledene, die 53 jaar geworden is, heeft tot 1944 het bakkersvak uitgeoefend als opvolger van zijn vader. In dat zelfde jaar werd hij echter door een maagbloe ding overvallen en nadien heeft hij zich geheel aan de teken- en schilder kunst gewijd. Er brak toen een tijd aan dat hij niet meer tevreden was met zelfstudie en hij lessen ging nemen bij deskundigen, wat zijn tekenwerk ten goede kwam. Hij gaf zich geheel aan de kunst, zonder ech ter kunstenaarsallures te krijgen Stillevens, landschap en kerkinte rieur genoten zijn voorkeur. Vaak kon men hem langs de rivier of ln de pol der aantreffen gewapend met schets boek en potlood. Bij jubilea bleken zijn tekeningen een gewild geschenk en op deze manier kreeg de kunstnaar opdracht na opdracht. Het was de heer Van der Hoff zeker niet te doen om uit zijn buitengewone gave geld te kloppen, want dikwijls gaf hij ge heel belangeloos zijn medewerking. In menig boek heeft hij bij afscheid of jubileum een fraai gecalllgrafeerde opdracht geschreven. Zo nu en dan Hart, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk maakte De aanvallen hadden hem volledig uitgeput en Za terdagmorgen ging hij heen. De heer Van der Hoff was niet alleen een be gaafde kunstenaar, maar ook een geestelijk hoogstaand mens, zodat zijn dood voor velen een verlies zal be tekenen. Vanmiddag om 3 uur vindt de begrafenis plaats. Meerkerk. Collectes. De ge houden collecte ln de Ned. Herv. Kerk voor de kerkvoogdij bracht f 217 en het verjaringsfonds over Februari f 92 op. Ottoland. Uitbreiding. Door het steeds uitbreidend aantal* leerlin gen aan de christelijke lagere land bouwschool zal men er toe overgaan om aan de bestaande school een lo kaal te laten aanbouwen. Dit is wel een bewijs dat de school in 'n drin gende behoefte voorziet. FILMAVOND HM.L. Oud-Alblas. Dezer dagen organi seerde de Jongerengroep van de Holl Mij. van Landbouw in café De Vries een filmavond. De avond stond in het teken van de Coop. Centrale Ralffeisenbank te Utrecht, het over koepelend lichaam van de boeren leenbanken. Vertoond werd „Het geld van de boer" .terwijl tot slot een kleuren film over het bloemencorso te Aals meer werd vertoond. AFSCHEID ADJUDANT DE BEUS. Papendrecht. In de raadzaal nam Maandagavond adjudant De Beus af scheid van de gemeente, die hij 8 Jaar trouw had gediend. Even half acht leidden burgemeester Keijzer, de gemeente-secretaris, de heer J. Mig- chelbrink en wethouder v. d. Graar de heer en mevrouw De Beus met hun dochter de raadzaal binnen. Burgemeester Keijzer begroette de vele genodigden, onder andere de bur gemeesters Looij uit Alblasserdam, De Zwart uit Oud-Alblas, Geleedst uit Meerkerk en vele politle-autoritelten. Vervolgens richtte hij zich tot de heer De Beus en zei. dat deze zich al tijd zeer correct gedragen had en zo doende alle hoogachting verdiende der gemeentenaren. De verhouding tus sen 't hoofd der politie en de groeps commandant was altijd uitstekend. Als mens stond de heer De Beus hoog aangeschreven. Hij twijfelde er niet aan of de heer De Beus had zich in zijn vroegere standplaatsen: Meer kerk, Amelde. Brouwershaven. Krom menie en Amsterdam op dezelfde wij ze door zijn manier van optreden on derscheiden. In Papendrecht had hij door zijn rustig optreden een goede sfeer geschapen. Hij had hier veel tot stand gebracht. De heer De Beus dankte voor de goede wensen. HU had. niet gedacht, dat hij een zo grote plaats in deze ge meente had Ingenomen. Voor de ge schenken was hij zeer erkentelijk. Met een handdruk namen alle aanwezigen afscheid van de familie De Beus. Sliedrecht. Vrijdagavond werd het nieuwe kerkgebouw der Geref. ge meente, onderhoudend art. 3l door de bouwcommissie aan het kerkbestuur overgedragen. De bijeenkomst werd door de plaat selijke predikant, ds. Van Oenen op de gebruikelijke wijze geopend. Het deed de voorzitter der bouwcommis sie. de heer Hurinck. groot genoegen dat zovele genodigden aan de oproep hadden gehoor gegeven- Het kerkge bouw waarvan de grote zaal een ruhn- te biedt aan 180 personen, was bijna tot de laatste plaats bezet. In het bij zonder heette spreker, welkom de 83- Jarige heer Van Es. die speciaal voor deze plechtigheid uit Noordwijk was overgekomen. Het is bijna negen jaren geleden (1945) dat de vrijmaking der kerk be gon. aldus spreker. Wij zijn God dank baar hiervoor. Spreker herdacht nog de te vroeg overleden broeder G Groenwold die een grote stimulans tot de bouw is geweest. De voorzitter kon niet nplaten het college van B. en W. en de directie van gemeentewerken de heer Hoos n pluim op de hoed te steken voor hun medewerking. Tot de kerkeraad zei de heer Ha- rinck ..God geve u de kracht van rijke genade, vrijheid en rijkdom tot een vreugdevolle taak". Hierna overhandigde de voorzitter de sleutel van de nieuwe kerk aan ds Van Oenen. Met een geestig speechje noemde spreker de gevers met hun cadeaux. Vervolgens sprak burgemeester Wink- Ier een kort woord namens het bur gerlijk bestuur. Als onderbreking wer den door een zangkoortje twee liede ren ten gehore gebracht. „God alleen zei de eer" en „Herders Zondagslied De architecten Hus en Oskam bo de een fraaie electrische wandklok aan Het woord werd nog gevoerd door ds. De Graaf van Giessendam, ds. v. d. Lingen van Zwijndrecht. ds. Over- eem. de heer Van den Burg en ds. Overduin. De zaal heeft een oppervlakte van 14%x8% meter en de totale lengte van hoofdgebouw is 22Ms meter. Er zijn 42 beukenhouten kerkbanken met er tus sen twee ruime brandpaden welke zijn belegd met groene plastic tegels. Zes hoge ramen aan weerszijden zorgen voor goed daglicht, terwijl het kun«t- licht bestaat uit zes melkglasbollen die gezamenlijk 1200 kaars licht geven De katheder met toebehoren en doopvonttafel zijn in mahonie uitge voerd De verwarming geschiedt met olie Tegenover de kansel bevindt zich de gaanderij met een ruimte van on geveer 40 vierkante meter. Hier is ruimte gelaten voor het 'orgel, thans Plan van ir. F. Peuts De leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben giste ren tijdens een informele bijeenkomst kennis genomen van het ont werp van Ir. F. P. J. Peutz voor het nieuwe provinciehuis t« Den Haag. Indien deze plannen in een volgende openbare vergadering worden aanvaard, dsu zal de aanbesteding van dit palels. dat gesitueerd is op de terreinen van de Dierentuin, in het voorjaar van 1955 kunnen worden gehouden. Drie jaar later zou de bouw dan gereed kunnen z«n. is er nog een huisorgel. Door de gemeente is als toegang tot het gebouw een brede weg aangelegd. RAADSVERGADERING. Sliedrecht. Vanavond komt de ge meenteraad om kwart over zeven in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de volgende onderwer pen: Beëdiging van het nieuw be noemde lid van de raad. de heer R C. de Bruijn. Benoeming van een wethouder. Voorstel van B en W. tot overplaatsing van de onderwijzer C. Teeuw van School II naar IV. Idem tot aansluiting van de percelen B 967 en F. 10 aan het waterleidingnet (in de vorige vergadering aangehouden). Gouden bruiloft. Sliedrecht. Het echtpaar M de Ja ger—'t Jong hoopt op 19 Maart a.s. zijn 50-jarige echtvereniging te her denken. De oudjes wonen Adm. de Ruyterstraat 84 Benoemd. Aan de Chr. V.G.L.O.-school is benoemd de heer K. van Hoek te Doornspijk. VOORDRAt HT-AVOND PLATTE LANDSVROUWEN. Streefkerk. Vrijdagavond organi seerde de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Streefkerk, in het café Meerkerk een voordrachtavond. De presidente, mevr. Nortier. opende de vergadering en verwelkomde de voordracht-kunstenares, mevr. Ba cker—Breed. en de gasten en leden van de afdelingen Berkenwoude. Nw - Lekkerland en Groot-Ammers, en werd staande het bondslied gezon gen. Daarna liet mevr. BackerBreed de belangstellenden genieten van het boek „Flierefluiters Oponthoud" van de overleden schrijver A. M. de Jong. Het was een mooie en zeer ge slaagde avond. Gedurende de pauze vond een verloting plaats, ten bate voor de ouden van dagen. Prijzen, waaronder vele handwerken, werden door de leden spontaan gemaakt en voor het goede doel afgestaan. Aan het einde sprak mevr. Nortier een kort sluitingswoord en dankte in het bijzonder mevr. BackerBreed en de gasten en leden van de resp. afde lingen. I'LEZIERRITJE MET „GELEENDE" AUTO. Waddinxveen. Zondagmorgen ver voegde zich de chauffeur van een per sonen-auto aan het benzinestation bij de brug over de Gouwe in de Rijks weg Utrecht—Rotterdam—Den Haag om benzine. Hij stond daar in de om geving met een lege benzine-tapk. Al spoedig bleek evenwel, dat de porte- monnaie van de bestuurder al even leeg was. want hij wilde de benzine lenen, omdat hij geen geld had. De pompbediende voelde hiervoor niet zo veel en aangezien hij de zaak niet vertrouwde, waarschuwde hij een juist passerende verkeerspolitie-agent. die de bestuurder eens aan de tand voelde. Al spoedig viel deze door de mand. Hij had de auto in Utrecht ..ge leend" om eens een eindje te gaan rij den. De Waddinxveense Rjjksoolitie maakte proces-verbaal op en de be stuurder raakte toen uiteraard ook nog „zijn" auto kwijt. TOCH HUISSLACHTINGEN. Arkel. De processen-verbaal die in het najaar tegen een aantal ingezetenen zijn opgemaakt wegens het thuis slach ten van varkens, zijn ingetrokken. Dit betekent dus dat de slachtingen aan huis tot nader order door kunnen gaan Zo men zich zal herinneren is het toe laatbare van huisslachtingen 'n twist- vraag^tussen de gemeenten in de vlees keuringskring Gorinchem en de Vee- artsenijkundige dienst afd. Volksge zondheid. te Rotterdam. Opbrengst. De collecte voor kaanse regering is ook bereid de over- het Zonnestraal tbc-fonds NVV bracht schotten aan de communistische lan« f 78 86 op. den te verkopen. De reclasseringscollecte voor Het Hoo^e Land bracht f 25 28 op. Verkeersdiploma. Voor het examen voor veilig verkeer dat vorige week afgenomen werd aan leerlingen van,de 5e. 6e en 7e klasse der lagere school, slaagden 19 van de 28 deelne- mers(sters). De gymnastiekvereniging OMOS MARKTBERICHTEN. KAASMARKT BODEGRAVEN. Aanvoer 16 partijen. Prijzen: f 2.18 f 2 25. Handel kalm. VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag 16 Maart. Aanvoer ln to- heeft de jaarlijkse openluclituitvoerlng taal 5317 dieren, waarvan naar schat- voor 1954 vastgesteld op 10 Juli. ,nn' (ADVERTENTIE I M.) Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet een enkel tabletje Chelarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroem» de geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. TEGEN PUNENan GRIEP - 20 T ABLET TEN 85 cl LANDBOUW EN VEETEELT. I.ANDBOUW VOOR EMIGRANTEN. Aangevoerd werden 70.661 kippen- D, eieren. Besteed werd voor kippen- In het scholingscentrum in de Bies- eleren f 10.4o_f i2. vullschalige f 9, bosch (N.-Br is Maandag de eerste eendeneieren f 10 40; ganseneieren in 1954 te houden scholingscursus in f 23; anes per 100 stuks, landarbeid voor adspirant-emigranten appfi rftirs rottfrdam begonnen Tevens werd de plaatselijke AARDAPPELBEUR8 ROTTERDAM, contactcommissie voor de cursus in de Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts: Biesbosch geïnstalleerd. Als leden eigenheimers f 18 50-20, bintjes f 16 voor deze commissie werden aangewe- 17. alphas f 13—14. bevelanders f 15.75 zen namens de Algemene Emigratie -M. furore f 16-17; zandaardappe- Cer.tr.le de heer S. C. Glerum. namen» "oorie,l"« 13T14' de Christelijke Emigratie Centrale de ting 750 vette koeien en ossen. 1085 stuks gebruiksvee, w.o. 649 t b c. vrij, 95 vette kalveren. 239 graskalveren, w.o. 196 t b c. vrij, 2528 nuchtere kal veren. 148 varkens. 195 biggen. 122 paarden. 8 veulens. 108 schapen of lammeren en 41 bokken of geiten. Weekaanvoer 7183 dieren. De prijzen waren: Vette koeien 1« kwal. f 280—f 3.00. 2e kwhl. f 2.60— f 280, 3e kwal. „f 2.30-2.50; vette kalveren f 2.30—r 2.40. f 2.20—f 2.30, f 1.90 per kg.; graskalveren f 440, f 350. f 240; nuchtere kalveren f 44, f 40. f 36. biggen f 65. f 50, f 40; veu lens f 150. f 123. f 100; schapen f 115, f 105, f 95; kalfkoeien f 1125, f 940, f 780; vare koeien f 775, f 675, f 600; vaarzen f 870, f 700. f 575; pinken 585, f 485. f 375, alles per stuk. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN., Aanvoer 388 vette varkens. Notering zware van f 1.92 tot f 191. slagers- varkens f 1.93 tot f 1.95, zoutf.s f 1.85 tot f 1.90, zeugen f 1 65 tot f 1.7$. Handel vlot. enkele hokken voor f 1.96. Bovendien 43 nuchtere kalve ren van 30 tot 40 en f 0.90 tot f 1 per kg levend gewicht. COOP. GORINCHEMSE EIER- VEILING U.A. prijzen zijn berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consump tieaardappelen op wagon, schip of auto. coop. CENTRALE VEILING G A. GORINCHEM. De noteringen waren op 15 Maart. in Eenrum. Garsthulzen. Rollo, Noord- Appelen: bellefleur brabantse 2434; oostpolder. Bennekom. Kerk-avezaath, bramley s seedling 15; goudreinet 38 Texel. Anna Paulownapolder. Wierin- —46. 32—36; jasappel 28—34; jonathan germeer. Midden-Beemster, Kruisland. 4248; Peren: brederode 38; klei- Valkenburg. het Ei'and van Dordrecht peer 2440. en Voorne Putten. De aanmelding voor heer J. Berghuis en namens de Stich ting voor de Landbouw de heren H. J. Klunder en A. Wintermans. De opening en installatie werd ver richt door mr. J. F. Westerhuls, hoofd van de afdeling voorlichting en voor bereiding van de Nederlandse emigra- tiedienst. Verdere centra zullen komen omscholingscursussen kan nog geschie den bij de aanmetdingskantoren voor emigratie van de maatschappelijke or ganisatie en bij de gewestelijke ar- beidsbureaux. AMERIKA GAAT ZUIVEL- PRODUCTIE BEPERKEN. De Amerikaanse minister van land bouw, Benson, heeft verklaard, dat de Amerikaanse regering de productie van zuivel „zal gaan beperken, wan neer het niet mogelijk mocht blijken het verbruik te vergroten. Hij kon digde aan, dat de volgende maand een aanvang zal worden gemaakt met de uitvoering van plannen ter stimule ring van het Amerikaanse boterver- bruik. Er zal voornamelijk getracht wor den de binnenlandse afzet te vergro ten, doch er zullen ook pogingen in het werk worden gesteld om een ge deelte van de overschotten in het buitenland te verkopen. De Ameri- GROENTE- EN VRUCHTEN VEILING UTRECHT EN OMSTR. Veilingberlcht van 15 Maart. Sla 9—29 per stuk; bieten gekookt 17—24, dunsel 200300, kool gele 11—21, kool groene 2234, kool rode 1015. prei 1540. rabarber 6162.rapen 915, stoofsla 140190. spruiten 15e—59, tuin kers 100180, uien 1—7, waspeen 9 —26, winterwortels 48, witlof 26 80, alles per kg.; selderij per bakje 200—380. GROENTE- EN VRUCHTEN VEILING UTRECHT EN OMSTR. Veilingberlcht van 16 Maart. Arm» gaard 1434, bellefleurs 637, bram- ley seedling 921, canadareinet 20— 36. culemans 528. golden delicious 26 —66. goudreinetten 1004, huisman- zoet 28—36. jonathan 881. laxton su perbe 1693, present van engeland 19 —74. tulpappel 2639. zoete paradijs 1042, brederode 1651, st. remie 38 —47. winter jannen 3654. Handel willig. Het plan bestaat uit het bouwen van een acht verdiepingen (33 M.) ho ge kantoorflat aan de Koningskade voor Prov. Griffie, Waterstaat en Planologische Dienst. Dit gebouw moest zijn prachtig werk onderbro- WOrdt gemarkeerd door een daktuin ken worden, omdat de maagkwaal hem tot bedrust dwong. Met Kerst met restaurant en twee trappen- en lifttorens. Een verbindingsgebouw van mis 1953 heeft hij met de Giessendam- drie verdiepingen zal leiden naar het se schilder Van Bennekum nog geëx poseerd ln het verenigingsgebouw in de Peulen, ten bate van het Groene Kruis. Vorige week Donderdag, toen hij wat etalagemateriaal bijeenzocht werd hij onwel. Ditmaal was het zijn representatieve gedeelte. Dit gebouw zal de werkvertrekken en dienstver trekken van de Commissaris der Ko ningin en Gedeputeerden omvatten. Het representatieve gedeelte omvat de twee verdiepingen hoge Staten- punten Papendrecht niet onwelkom T a.rf»nm o zullen zijn geweest. Alblasserdam 2 LI""" "IS b^ide Dun- «f»™ *»r M,r- Situaties bU de reserve niet bolwerken en moest beide pun ten in de Glasstad laten (2-1). In de res. 2e klasse-is nu de stand: HOV 2 15—21, EBOH 2 13—17. Leerdam 2 14 —16. Unitas 2 15—16. RFC 3J3—13, neYjes"van OTO 1 (1-4). Sliedrecht 4 2 12-12, OyermaM 2 XS-12. b' westeijn 1 met 3-1 te kloppen. Meer kerk 1 was tegen Unitas 4 niet opge wassen (1-3-. In de 2e klasse won Sliedrecht Sliedrecht - -. DFC 3 15—12, Coal 2-149, Emma 2 128. In res. 3 F. liet DCV 2 een lelijke steek vallen, door thuis van Coal 3 te verliezen (1-3). De stand werd: DCV 2 12-21, Xerxes 4 11-17. Neptunus 3 12—17. Gouda 3 10—10, Hlllesluts 3 11 —11, DHZ 4 13—12, Coal 3 12—11, Lek kerkerk 2 13—9, Spartaan '20 2 13—8. DRL 2 14—6. In res. 3 I. is DCV 3 door een 0-1 nederlaag tegen ODS 2 op de laatste plaats beland. CKC 2 maakte zich wat uit de voeten door een 2-5 zege op Fluks 2. Stand: Unitas 3 10—18. SVW 2 14—17, LSV 2 15—16, ODS 2 13—13. Fluks 2 14—13, Leerdam 3 13—12, CKC 2 1412, Zwijndrecht 2 1210, EBOH 3 13—10. DCV 3 12-9. In res. 3 C. ls de situatie: Celeritas 2 1422, Laakkwartier 3 13—17. Rava 2 12—15. HBS 3 14—16. RVC 2 14—13. Ammerstol 2 12—11. Woerden 2 13—12, VCS 3 13—10. Moordrecht 2 13—8. Was senaar 3 126, In de afdelingen. Het begint er nu toch wel op te lij ken. dat we in het rayon Utrecht spoe dig een kampioen zullen hebben. IJr C won met 1-4 van DOV en hoeft nu nog maar een puntje te halen om kampioen te kunnen zijn. IJFC moet nog een thuiswedstrijd spelen tegen Rivierwij- kers. wat dus een belangrijk slot wordt IJFC 2 deed eveneens goed werk door te Bunnik EMS 2 met 1-2 te ver slaan. In de afdeling Rotterdam bevocht Dilettant een 2-1 zege op Hekelingen. De Krlmpenaren hebben nog een theo- Ryn9treek 12-11. retlsche kans, want met nog 4 te spe- gportlust 2 13- len wedstrijden staan zij 2 punten op de leiders achter. Dilettant 2 hield te gen FSV Pretoria één punt thuis (1-1). terwijl Dilettant 3 met een 1-9 neder laag van Smeetsland 3 terugkwam. Verder speelden DCL 3CKC 3 2-2. CKC 4—Snartaan 4 3-4, en DCV 5— Excelsior '20 5 4-3. In de Dordtse afdeling heeft Papen drecht 2 goed werk verricht door met 2-1 over Emma 3 te zegevieren, wence was tegen Merweboys 2 minder ge lukkig en verloor met 0-3. Hardinxveld 2 hield Emma 4 met 1-0 in bedwang. Papendrecht 3 was tegen Vuren 1 niet opgewassen (1-2). Verder speelden nog in de 3e klasse EBOH 5—Alblasser dam 3 0-3. Sliedrecht 5RCD 4 3-1. en ln de 4e klasse Meerkerk 2ASW 4 3-1. Zaterdagvoetbal. Capelle toonde in 4 C. opnieuw dat het thuis niet voor de poes is. MFB werd met een 4-0 nederlaag naar Rot terdam teruggezonden. De stand is: Heerlansdam 1421. Hoogvliet 1522. Capelle 15—19. Zwart Wit 15—19. MFB 14—15. De Zwerver 13—12. Sun light 15-13. ASWH 14—11. ZWSH 15 —11. Oranle Wit 15—9. Peltkaan 15—8. In 4 D. deed WE van zich spreken want de verre reis naar Dinteloord bracht de Nieuw-Lekkerlanders een 3-4 overwinning. Dit waren kostbare punten, vooral nu hekkesluiter Bolnes zich zo gaat roeren. Deze ploeg ontnam nu leider Aalburg weer een punt (1-1). Ameide. dat met 2-4 van Wijk verloor moet nu ook nog gaan oppassen. De stand ls na Zaterdag als volgt gewor den: Aalburg 13—19. Dinteloord 1317. Woudrichem 13—17. Good Luck 14—16 Kozakken Boys 14-16 ÏFC 11-13. VVE 14—13. Ameide 15—11. Wijk 1611, Schellulnen 12—9. Bolnes U gestaakte wedstrijden ztjn stand niet opgenomen. In de afd Gouda kwam Ibis vaster onderaan door een 1-4 nederlaag tegen Boskoop De stand is: Verheul 1017. Spirit 12—19. Waddinxveen 13—13, zaal. die licht van het dak zal krij gen. waaromheen commissiekamers en werkvertrekken in twee verdiepin gen. van zaal en tribunes door hrede gangen gescheiden, alsmede garde robes en ontvangruimte. Het is de bedoeling het representatieve deel te sieren met kunstwerken, waartoe de architect medewerkers zal aantrek ken. Het verbindingsgebouw en het re presentatieve deel zullen langs de Benoordenhoutseweg achter brede plantsoenen komen te liggen. Ruimtelijke sfeer. Ir. Peutz verklaarde, dat hij met zijn architectuur naar een harmonisch geheel, dat sfeer en ruimte schept, heeft gestreefd. Daarom zijn in dit geval geen „wanden rond een plein" geschapen^ doch werd een bouwwerk ontworpen, dat die ruimtelijke sfeer „van binnen uit" suggereert. Orna ment, bekledingssteen en kleur zullen rollen hierbij pioeten spelen.» Evenals het betonskelet van de kan toorflat. De architect zcide. voorts zich be perkt te hebben tot het reconstruc tieve en proportionele deel van het bouwwerk In nauwe samenwerking en goed begrip met andere kunste naars. beeldhouwers en schilders voornamelijk, zullen exterieur en in terieur tot een harmonische schoon heid moeten groeien. Hij was dankbaar voor de ruime opdracht, die hem werd verstrekt door de provincie, evenals voor het beschikbare halve millioen ten be hoeve van de ornamentering van het gebouw NET MEISJE gevraagd voor de morgenuren; leef tijd circa 16 jaar. W BRINK. Korte Dijk 14, Schoonhoven. Gevraagd: NET MEISJE voor drie of vier dagen per week. C. ROOS Haven 6. (achterom) - Schoonhoven. ~VOETKLACHTEN= Havenstr.w. 5a Schoonhoven PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Uitgetredenen Ned. Herv. Kerk. Donderdag 18 Mrt.. 's avonds 7 uur. ds. H. Visser, van Rotterdam. LEKKERKERK. Herv. Evangelisa tie Woensdag 17 Maart, 's avonds 7 uur. ds. Abma. van Rotterdam. SLIEDRECHT. Herv. Geref. - B.V. L.-Gebouw. - Vrijdag 19 Maart, 's avonds 7.30 uur. ds. Estrik, van Nieuwland. GEREF. KERKEN. OTTOLAND. Woensdag 17 Maart, vm. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, I, Bolncs^Jl4 ds Schippers, van Dordrecht. Bid- (jeze vQor Gewas. CIIR. GEREF. KERK. AMEIDE. Donderdag 18 Maart, 's avonds 7 uur. ds. W. Baay. van Al phen aan de Rijn. Boskoop 11—10, C HR- GEREF. GEMEENTE. ZVV 14—10. Ibis GOUDERAK Vrijdag 19 Maart, 's avonds 7.15 uur, ds. Middelkoop, van Schiedam. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Vrijdag 19 Maart 'a avonds 7.30 uur, ds. De Wit, van Rotterdam GEREF. GEMEENTE H V. SLIEDRECHT. Donderdag 18 Mrt.. ds. R. Kok. van Veenendaal. „Het dispuut door Christus opgelost". DE LENTE is op komst! Elke woning ondergaat een schoonmaakbeurt. Een moderne krachtige STOFZUIGER zal U daarby belang rijke diensten kunnen bewijzen. WU vertegenwoordigen de meest belangrUke merken. Wij verschaffen U vrijblij vend alle gewenste inlich tingen. U kent de weg! Contant of in overleg. J. C. DEN RIET Grocnendaal 23 - GOUDA Telefoon 3697. Wie wil rullenf Aangeboden een Woning ln 4^ OpwegwUk; gevraagd een Huls In de Woning bouw of een geschikte an dere Woning. Brieven onder No. 3415 aan het Bureau van dit Blad Te koop gevraagd: Een 2de hands Herenrijwiel. Brieven onder No. 3419, aan het Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd: GEHELE INBOEDELS, Antiek' - Oude Stempels Zilver industrie - Sieraden enz. Hoogste waarde l»U R. C. S. B0EYE Aangeboden: ruinameublement (1 Stoelen en Tafel), in prima staat. Vloerkleed - Traploper - rollen Zeil - 2 Raamhorren 2.30 M. Cocosloper 1 M. br. Alles zeer voordelig. A. TIMMER, - Gijb.dijk 90 Brandwijk. De ttrootHte keuze vanaf f 110. mei remnaaf kettingkast enz. vindt U hij Naaimachines Brei machines Schoonhoven Sportlust ll6. In de afd. Dordrecht behaalde De Zwerver 2 een nuttige 3-1 zege op ASWH 2. VVE 3 verloor met 6-4 van ASWH 5. En ln de afd. Utrecht heeft Lopik zowaar het eerste puntje in de wacht gesleept en wel te Vreeswijk. Daar eindigde de wedstrijd legen Gelnoord duhhetb'spk (0-01 Tn leder geval een opkomertje voor Lopik. In R.K. gezin van twee personen te Utrecht kan intern geplaatst worden: EEN KEURIG R.K. MEISJE ter assistentie in huishouding en winkel. Voor goede kracht afwisselende werkkring ln een prettige, huiselijke omgeving. Hulp voor ruw werk aan wezig. Brieven met uitvoerige inlichtingen, referenties en verlangd salaris, onder bijsluiting van foto, aan Drogisterij BOEREBOOM, Joseph Haydnlaan 79, Utrecht. GEVRAAGD Ook tractor chauffeurs STOLWIJK Terstond gevraagd: Hoog loon Monsternemers Aanmelden A SMIT Karkweg 189 Lekkerkerk N.V. EDM. BRINKMANN'S Manu ac'urenhandel en Confectiefabrieken vraagt v voor zo spoedig moge ljke indienst treding voot haar magazijnen met ambitie voor het vak Er ls ook p'aats voor voor Stalenafdeling en licht magazFnwerk Schriftelijke sodicltaffs te richten aan kantoor Peperstiaat 11. Gouda. Haastrecht - Tele'oon 337 Schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1954 | | pagina 3