2e £3 GEMENGD NIEUWS ADAH^ON Chefarine 4 NOG GROTERE KEUS! .Grensgeschil" in Baarle/Hertog. Zoon van minister vermoordde Wilma Montesi «rrrffiS £E 8eeo "le° kun')en veK,°r"" -ïï«trvX.vr/hbi'Tc*hirM NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTHECHT- SchoonhoTEDwh. CnruL WOENSDAG 24 MAAKT 1854 GESLAAGDE ASVA-REVUE. Anteide. Onder de voortreffelijke leiding van de heer T van Arkel ar uit Gorinchem gaf de algemene sport vereniging ASVA haar jaarlijkse uit voeringen met voor elck wat wils Woensdag-, Donderdag- en Zater dagavond was de zaal van de heer L. H. Diepenhorst, propvol met donateurs en belangstellenden Voorzitter C. Terlouw opende de traditionele avbnden met de afgevaar digden van de naburige verenigingen Meerkerk. Vianen en Groot-Ammers. hartelijk welkom te heten Er werd deze keer een buitengewoon mooi ge varieerd programma gebracht Dit maal was de Sport-revue getiteld: „*t Ia weer zo" Deze titel gaf volkomen weer wat opgevoerd werd. omdat men van ASVA zo langzamerhand gewend is. dat het een uitgebreid en verzorgd programma brengt Ook deze keer is men daarin volkomen geslaagd. De kinderen werkten keurig en vooral "t bosaprookje viel bijzonder in de amaak. Bij de meisjes en jongens viel sinds vorig jaar vooruitgang te bespeu ren. hun oefeningen waren aardig, maar nog niet geheel af. Zij werkten met apringriet en wederkerige onder steuning, bok, paard, terwijl ter af wisseling de gebrs. Van der Broek en enige dames voor een aardige schets zorgden, die de lachspieren danig m beweging brachten. Hierna werd de pauze aangekondigd op originele wijze, door de kleine Wim van Arkel. die als aap vermomd, van muziek vergezeld was Na de pauze gaven de heren Iftlijk van hun aportieve kunnen Zij werk ten heel goed aan het rek en op de brug. En onder grote hilariteit maak ten tij nog een extra komisch num mertje san het rek. wat bijzonder in de smaak is gevallen. Vervolgens traden de groepen meis jes III op. zij waren goed in de lenig heidsoefening. partner en rythmische dans. En als vanouds gaven de dames pracht oefeningen te zien De kozak ken- en rythmische dans voerden ze voortreffelijk uit. terwijl het slotnum mer. een ballet, bijzonder tot zijn recht kwam. Toch zou tekort worden gedaan aan het geheel, wanneer de Afrikaanse liedjes. gezongen door zeven dame| begeleid met accordeon en gitaar zouden worden vergeten en de tweede schets van gebrs. Van der Broek, die aan deze avonden bijzon dere afeer gaven De decors en de kleding muntten ook dit keer weer uit. Moeite nog tijd is gespaard, om de revue te doen sla gen. Het programma naast de gymna stiek. zang, muziek en vrolijkheid wer den met een vlotheid gebracht, de plaatselijke amateurspelers waardig. Het publiek was gul met applaus. Al met al er werd een sportrevue ge bracht. «raaraan velen nog eens met genoegen zullen terug denken De voorzitter wekte de aanwezigen op ASVA steun te vetlenen door toe te treden als donateur of werkend lid vut deze mooie vereniging. De ouders kunnen hun kinderen dan ook gerust aan deze vereniging toe vertrouwen. Ammerstol. Gevonden: mili taire handschoen. Inlichtingen bij de politie. O u d e m u n t e n. In het postkan toor IS weer een bus geplaatst, waarin men ten behoeve van de kankerbestrij ding, in verband met de na-Inlevering van bulten omloop gestelde munten, deze kan deponeren DORP8BE8TRATING KLAAR. Benschop. De herbestrating van de atraten in de dorpskom, is vorige week klaar gekomen. De resultaten van dit werk. dat uitgevoerd is door de firma Van Staveren en Versluijs te Gouda- Oudewater .zijn duidelijk merkbaar, al liggen de straatjea nog onder een dikke laag zand. SECRETARIS KOMT OP 10 MEI. Benschop, Polsbroek, Hoenkoop. De door de raden van deze gemeenten nieuw benoemde gemeente-secretaris, de heer A P. Stegeman te Doornspijk, zal op Maandag 10 Mei in zijn nieuwe functie treden op de secretarie te Benschop. EINDLEB LANDBOUWCUR8U8. Bergambacht, in een der lokalen van de Openbare School te Bergam bacht had Vrijdagavond de eindies van de landbouwcursus plaats Deze les. die twee winters heeft geduurd, stond onder leiding van de onderwij zer F. van den Bogerd De heer v. d Bogerd uit Schoon hoven. heette de. heer v. d. Ban. 's rijkstoezicht uit Gouda, burgemees ter Diepenhorst, de wethouders Van Vliet en Van den Berg en de heer A Pons. voorzitter landbouwjongeren- groep Bergambacht, hartelijk welkom De heer Van den Bogerd begon met vragen stellen aan de leerlingen. Zij wisten zich allen goed te redden. Na de koffie sprak burgemeester Diepenhorst een woord tot de leer lingen en overhandigde aan 13 leer lingen de diploma s. Hierna sprak de heer Van der Ban de leerlingen hartfelfjk toe en felici- teerdë hen met het behaald succes. Na een woord van de heer A. Pons. die namens de landbouwjongerengroi p de heer Van den Bogerd hartelijk danxte. overhandigde de cursist J. van der Wouden de heer Van den Bogerd een kaas van 10'^ pond. Hij dankte namens de cursisten voor de prettige lesuren die zü hebben genoten De geslaagde cursisten zijn: D. den Hoed, S- Burger, G. v Wijn gaarden. A Sbl. J. V. d Wouden. P. Anker. J. Slingerland. H. Rehorst. M. Langerak, T. Rjjneveldt. B. Romein. J. van Wijngaarden en H. Schilt. HAA8TBECHT—PONK 1—4. Haaatrecht. Was de uitslag mis schien iets geflatteerd, de overwin ning kwam de Donk-ploeg %en volle toe. Niet alleen speelden de geel-wit- ten veel feller als de thuisclub, het i veldspel en speciaal de dekking was veel beter verzond dan van de systeemloos spelende thuisclub Het begin was voor Haastrecht en zij wist zich in deze periode ook wel enige kansjes te scheppen, maar door volkomen schotloosheid van de voor hoede gingen deze allen verloren. Na 15 minuten volgde een felle Donk aanval. Doelman Smits blunderde en rechtsbuiten M. Brouwer schoof de ba! nietig in 't verlaten doel. 01. Na 25 minuten ontnam rechtsback M Versteeg met een te felleaJdckle een der Donk voorwaartse i eemvrije kans t uit de toegekende strafschop bracht Th de Jong d stand op 0—2 "Né de rust een heftig Haastrev ht-of- fensief Zeker 20 minutep vocht Donk «act de rug tegen de muur Maar ook nu viel juist aan de overzijde een doelpunt. Voor de zoveelste maal treu zelde d^ Haastrecht-verdediging met wegwerken en het was weer rechts buiten M. Brouwer die daar handig van profiteerde en met een harde schuiver de stand op 0—3 bracht Toen na 30 minuten middenvoor De Goey met een prachtig schot uit een voorzet van links de stand op 04 bracjnt was de déblacle voor de thuis club volkomen. Wel wist linksbuiten De Graas 5 minuten voor het einde de eer nog te Tedden 14 maar verder liet de stug verdedigende Donk-ploeg het niet komen. 'ïC.J.C. Haastrecht. Ook de negende Jaar lijkse bonte avond «san de Nederlands Hervormde Jeugdbeweging, afdeling Haastrecht van de V C.J C die Vrij dag in Concordia werd gegeven, is «'en groot succes geworden. Niet aJ- leen. dat de belangstelling zeer groot was (onder meer waren aanwezig burgemeester Lepelaars en wethou der Smit), maar ook het afwisselen de programma, dat buitengewoon vlot werd afgewerkt, viel bij de aan wezigen goed in de smaak. Men kreeg een prima overzicht, op welke ma nier de club-avonden met zang. mu ziek en declamatie worden gevuld, terwijl men tevens de gebeurtenis sen rond het kampvuur kon meema ken: Naast de vrolijkheid was ook dr ernst niet vergeten en hiervoor zorgde de J.B die op keurige wijze het lekenspel ..Waaruit mensen le ven" Opvoerde Het propaganda-woord op deze avond werd gesproken door één van de ouders, de heer C. Uittenbogerd Spreker deed. nadat hij alle ouders had opgewekt het mooie werk van bestuur en leiding zoveel mogelijk te steunen, een verrassende mededeling, die ongetwijfeld door alle Haastrech tenaren met vreugd*? wordt begroet. Het park van de ..Stichting Bisdom van Vliet"*, dat sinds verschillende Jaren voor het pnbliek is gesloten, aangezien het in het verval Is ge raakt zal met toestemming van de iegenlen op initiatief van twee leden, namelijk de heren Teunis Spek en Pas de Bruin, door de gehele afde ling Haastrecht van de Ned Herv Jeugdbeweging In de vrije tijd wor den opgeknapt en voor het publielf worden opengesteld. De avond, die muziekaal werd om lijst door de loden gebrs. Eegdeman en Thea van El. werd met een kort wijdingswoord door ds. W. J. de Hoest gesloten. SCHIEDAM I—DILETTANT I 2—0 Krimpen aan de Lek. Dilettant heeft deze laatste kans op de titel niet wet«»n te benutten en verloor in een onprettige wedstrijd verdiend van een hard werkend Schiedam, waarbij gezegd moet worden, dat er werd gemist aan enige speler-, die op de ziekenlijst staan. In de aanvang zag het er naar uit. dat er voor Dilettant winst zat in deze wedstrijd Een kopbal van F. de Boer belandde net naast de paal; maar de verdediging van Schiedam r am allengs het systeem van ,.trap- maar-weg" te baat. hierbij de grens van het toelaatbare no wel eens over schrijdend. Naarmate de wedstrijd verliep, zou blijken, dat de voorhoe de van Dilettant, die een dergelijk hard spel vermead. practisch geen kans zou krijgen om een doelpunt te scoren. De rust brak aan met een 1—0 voorsprong, Ooor een hard schot van de Schledamse midvoor. Na de rust was Dilettant iets sterker, doch verder dan wat schoten hoog. acht r en naast wisten ze het niet te bren gen. Midvoor F de Boer. wat minder schuw van hard voetbal. lag nu her haaldelijk overhoop met de Schiedam verdediging, wat voor de scheidsrech ter aanleiding Bleek, hem naar het kleedlokaal te verwijzen. Na een fel protest van geheel Dilettant, werd echter deze beslissing ongedaan ge maakt. F. de Boer werd toen uit de gebaarlijke zone teruggetrokken, en nam de spllplaats weer in. Na a' de ze onprettige dingen was het één mi nuut1" voor tijd. dat Schiedam nog maals doelpuntte Een opluchting was. dat de zwak léidende scheids rechter het einde blies. Krimpen aan de IJssel. De Aig Ned Metaal Bedrljfsbond. district Ridderkerk, hield Zaterdagmiddag en -tvond in het Verenigingsgebouw een bijeenkomst ter bespreking van de propaganda en verschillende andere vraagstukken. Een paar honderd be stuurders en werkers uit Krimpen aan de IJssel. Krimpen aan de Lek. Ouderkerk aan de IJssel, Capeile aan de IJssel, Ridderkekr. Lekkerkerk. Hendrik Ido Ambacht en Barendrecht waren van hun vrouwen vergezeld, die. zoi)l8 de voorzitter vao Krimpen aan de IJssel. de heer De Bruijn. op merkte deze middag eens konden zien hoe de mannen vergaderden. De districtsbestuurder, de heer J B A. Rook. hield een Inleiding over: Winnen en Behouden". Spreker wees er op. dat in de loop van 1953 de 80 000 leden werden bereikt. Al spoe dig dafirop volgde bet 85 000 lid De onderhandelinien over het afslyiten van een nieuwe C AO begonnen en al spoedig bleek, dat er werkgevers ifraren. die meenden dat de positie der arbeiders voldoende was. Tegen deze gedachte hveft de vakbeweging rond de conferentietafel krachtig stelling moeten nemen. In die tijd speelde ook het vraagstuk van de huurcompensatie en de opheffing van d< consumptiebeperking een rol Dit alles kon ln goed overleg worden op gelost. Er werden zo weer verbete ringen bereikt. Het district telt nu 3910 leden en neemt daardoor een be langrijke positie in. De afvoer van le den is echter steeds nog ,te groot. Iedere werker in de metaalindustrie zal moeten begrijpen, dat hij mee profiteeit an de vakbeweging door gezamenlijk overleg tot stand weet te brengen Op deze reae volgde een uitgebrei- d« discussie, waar verschillende af gevaardigden uit de omliggende plaal- ser. aan deelnamen. Wensen en ver langens werden besproken. Na een korte broodmaaltijd was er alle reden voor een ontspanniugspic- gramnla, dat werd Verzorgd door Frans Vrolijk met zijn gezelschap. Ook de arbeiderszangverenielne ..De Stem des Volks" zong. een aantal liederen. Voorzitter De Bruijn sloot met een opwekkend woord de bijeenkomst. BKLR1JF80NGEVAL. Krimpen aan de IJssel. Vrijdag na het beemdigen der werktijd werd op a» C. van der Giessens Scheepswerf toktle brandpompen geprobeerd/Van eeii daarvan vloog een flens af. en kw.un tégfti het hoofd van de heer Dubois van de technische dienst. Het gevolg was een grote hoofdwonde. Na «e de verbandkamer te zijn ver tonden. werd hij naar zijn woning vervoerd. (ADVERTENTIE IM) KWIEK 2—KOAG 2—4. Krimpen aan de IJssel. Korf bal— Zaterdag behaalde KOAG ln Rotterdam de volle winst. Het veld. waarop gespeeld moest worden, was wel bijzonder slecht, doch dit ontmoe digde de Krimpenaren niet. die steeds van doorzetten wisten en blijkbaar in het veld waren gekomen om de over winning te behalen Na ongeveer 10 minuten apeien ontstond er een ver warring in de KOAG verdediging, en hierdoor kreeg Kwiek het ook benutte. 10., volgde de gelijkmakef Dorsten 1—1. KOAG meerderheid en speelc om- het Kwiek doel. Hert de stand op zelfde speler bracht stand nog op 1—3. KOAG weer in de aanvé het vele misqen had Kw luk. tot ongeveer 30 Dekker eindelijk de vinden. 14 Een snel dootbreken van Kwiek bracht de stand tenslotte nog op 24. KOAG II speelde tegen Bolnes V en wist met overtuigende cijfers 122 te winnqg D.C.V.—H.O.V. Krimpen aan de IJssel. Het is DCV gelukt om na een uiterst spannende partij voetbal de belde punten in Krimpen te houden, terwijl DCV te vens zich door deze zege definitief veilig heeft gesteld. Oader grote be langstelling liet scheidsrechter Ar kenbout aftrappen en al spoedig zat er vaart in de wedstrijd. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. hoewel DCV iets gevaarlijker uit de hoek kwam. Na wederzijdse aanval len. waar aan beide kanten wel eni- ee kansen verloren gingen, was het in de 22ste minuut, dat Van Duijl uit een pass van De Hay met een vliegend schot DCV de leiding wist le geven 1—0. DCV werd nadien steeds sterker. Een opgelegde kans plaatste Schouten naast het doel. Als bij een DCV aanval de HOV back: de ba1 met de hand uit het doel slaat, denkt*ieder, dat DCV uit de toege stane strafschop de voorsprong zal vergroten, maar tot grote teleurstel ling van vele supporters gaat het slappe schot van De Haay naast. Een minuut voor de rust wist HOV gelijk te maken, doordat De Beun van een fout weet te profiteren 1—1. Na de rust trekt DCV direct ten aanval en vier minuten later weet De Haay in goed samenspel met Schouten DCV weer een voorsprong te bezorgen. Lang beleefde DCV ecther geen ple zier van de voorsprong, want nauwe lijks enige minuten later is het dc rechtsbinnen van de Rotterdammers, die de stand weerf op gelijke voet brengt. Er ontspon zich nadien een spannende, maar sportieve strijd om de leiding, die door de Krimpenaren werd gewonnen. Bij een snelle aan val geeft Ooms een keurige voorzet, welke door Schouten op prachtige wijze ineens wordt ingeknald 3—2. DCV neemt nu wefoig risico meer en concentreert zich in de laatste mi nuten op de verdediging en geeft zo doende HOV geen kans meer gevaar lijk te worden. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft DCV verdiend gewonnen. UITVOERING „D.O.8." Lange Ruige Welde. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereniging „D OS" haar jaarlijkse uitvoering in de garage van de heer Verhoef, waarvan de ruimte deze keer. in verband met de grote belangstelling te klein bleek te zijn. Na opening door de voorzitter, de heer D. Wink werd het programma op zeer vlotte wijze afgewerkt. Vooral 't optreden van de kleuters viel van zelfsprekend bij de vele aanwezige ouders zeer in de smaak. Ook 't num mer „Circus Renz", uitgevoerd" door de kleuters werd zeer gewaar deerd. De overige nummers, afwisse lend opgevoerd door dames en heren oogsten een daverend applaus In de pauze werd een verloting ge- houden waaraan diverse prijzen wa ren vèrbonden Aan het slot van de avond overhandigde de voorzitter aan de leider, de heer Lodder uit Zwam- merdam een 'enveloppe met inhoud, als bewijs van dank voor 't vele werk dat hij in het afgelopen jaar voor de verei\iging heeft gedaan Mevr Lod der werd een bouquet bloemen aange boden. Hierna sloot de voorzitter deze zeer geslaagde avond. MOERCAPELLE—L.F.C. 1—4. Lekkerkerk. Het zag er ln het be gin van de wedstrijd Moercapelle— I.FC niet naar uit. dat LFC zou gaan winnen. Er was nog maar ruim een minuut gespeeld, toen D. Breijer een schot van richting veranderde, zodat de bal onhoudbaar in het LFC doel belandde. LTC was echter niet ont moedigd en begon een aerie aanval len op te zetten. Na tien minuten ge lukte het Polderman de Jong om uit éér. hiervan, hoewel ln buitenspelpo- s'.tie, gelijk te maken. LFC bleef ster ker. ondanks dat ze tegen de wind in apeelde. en na een half uur was het weer midvoor Polderman de Jong.alie de stand op 12 bracht. Na de rust was LFC weer sterker, doch het auurde ongeveer een half uur. voor dat Borije de bal voor de derde maal langs keeper Verschoor plaatste. Moer capeile begon hierna zeer onsportief le apeien, waartegen de scheidsrech- tei onvoldoende optrad. Nadat Pol derman de stand op 1—4 had ge bracht. werd het nog erger. Toen de Moercapelel aanvoerder het al te bont maakte, werd hij uit het veld ge zonden. Kort daaröp ging een Moer capelle speler de LFC rechtsbpiten» die de bal had voorgezet. fe lijf, waaraan publiek en spelers te pas moesten komen, om hem te ontzet ten. Toch werd deze speler niet uit het veld gezonden. De laatste mi nuten leek het meer op oorlog dan op voetbal, en met was een hele op luchting. toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot. Het vierde elftal speelde thuis te gen W.S.E. 2. wat een 5—5 gelijk apel werd. De A junioren verloten Zaterdag uit van Schoonhoven A. dat hierme- d« kampioen werd. verdiend met 30 Ook L.F.C. B verloor en wel thuis van Unio A met 21. S MOORDRECHT—O.D.8. 4. Moordrecht. Moordrecht heeft de kampioenaaspiraties van Ol5s niet kun nen keren. Aanvankelijk kreeg men 'n gelijk opgaande wedétrijd te zien met zo nu en dan zelfs de thuisclub wat meer ln de aanval door het windvoor- deel. De partijen betwistten elkaar el ke duimbreed grond. Het gevolg was. dat de strijd soms wel eens een beetje te fel werd. Scheidsrechter Vlak uit Scheveningen wist echter op het Juiste moment de teugels aan te halen en voorkwam op deze wijze dat onaan genaamheden zich zouden voordoen Moordrecht heeft voor de rust vele vrije schoppen in haar voordeel ge kregen. zodat ODS enkele malen het muurtje voor haar doelman moest op stellen om doelpunten te voorkomen, hetgeen ook uitstekend la gelukt. Eerst aan het einde van de eerste helft wist ODS twee doelpunten te scoren. Het was jammer dat keeper Himer». die vooral ln de tweede helft zo uitstekend werk heeft verricht bij het eerste doel- nunt faalde De diagonaal ingeschoten bal glipte door rijn vingers en ODS had de leiding. Vlak voor de rust toen Blom aan de andere zijde de deklat had geprobeerd had ODS wederom succes, zij het onder minder sportieve wijze. Toen Eimers een ingeschoten bal weer het veld instompte werd hij door twee aanvallers ten val gebracht waarbij de doelman bleef liggen. Een OÜS-speler tikte de bal in het onver dedigde doel 0-2. Na de rust was ODS het meest aan vallend, Moordrecht bepaaMe zich in deze periode tot uitvallen, welke soms gevaar opleverden voor het doel der gasten, doch de thuisclub kon het net niet vinden. Met een zeer mooi doel punt verhoogde ODS' rffidvoor de score, waaraan in de zeventiende mi nuut na de rust nog een werd toege voegd (M ODS deed het hierna wat kalmer, doch de thuisc'ub bleef on stuimig doorwerken Toen tenslotte Palsgraaf erin slaagde om de eer te redden gaf de arbiter net voordat de bal het doelvak passeerde, het eind signaal De stand bleef dus 0-4 voor de bezoekers. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING OMLAAG. Nieuwerkerk aan de IJssel. Meerde re malen werd door plaatselijke ver enigingen verzocht de vermakelijk heidsbelasting te verlagen of af te schaffen, daar de financiële positie van deze meestal verre van roos kleurig is. Dat B. en W een open oog hebben voor deze klachten, blijkt uit een voorstel aan de raad om genoemde belasting voor plaatselijke verenigin gen af te schaffen en voor andere te verlagen. Een en ander zaj, een verlaging van pl.m. f 900 van de gemeentelijke in komsten betekenen. GYMNASTIEKLOKAAL. Nieuwerkerk aan de IJasel. Dat het zeer bezwaarlijk, zo niet ondoenbaar is dat de leerlingen van de belde scholen op het dorp, gebruik maken van het gymnastieklokaal aan de VGravenweg. en er .indertijd reke ning mee gehouden is om bij de Openbare Lagere School I een zoda nig lokaal te bouwen, achtten B. en W het tijdstip aangebroken, de ver dere uitwerking van die plannen ter hand te nemen. In verjpgnd hiermee verzoeken zij de raad machtiging te willen verlenen om datgene te mogen doen. om tot de bouw van een gym nastieklokaal te komen. Nieuwerkerk aan de IJaael. Par keerverbod. In de Dorpsstraat en een gedeelte van de Kerklaan is een parkeerverbod voor langer dan 15 mi nuten ingevoerd. Deze week zijn de nodige borden geplaatst, die dit duide lijk maken. Degenen, die toch willen parkeren, kunnen dit doen op het par keerterrein bij hét wachthuisje. Ongeval. Onze plaatsgenoot, de heer L van Arnhem, had te Hazers- woude het ongeluk met zijn handen tussen een katrol te komen. Hij werd direct naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het slachtoffer zal waar schijnlijk een paar vingers moeten mis sen. Gevonden: kolenzakken, kin derwanten. schaartje, plastic tasje. JUBILEUM-CONCERT. Ouderkerk a. d. IJssel. Het concert dat de Chr. Gem. Zangvereniging ..Oefening er Stichting" Zaterdag avond in de Geref Kerk geven *nl is een jubileum-concert in verband met haar 30-jarig bestaan. Medewerking verleent het kinder koor en het jongedameskoor en de piano-SQliste mej. Tiny de Vaal Het geheel zal onder leiding staan van de dirigent Peter van Sprang Het programma bevat tien num mers. WEGDEKHERSTEL. Ouderkerk a. d. IJssel. Het perso neel van het hoogheemraadschap „De Krimpenerwaard" is begonnen met 't bijwerken van 't asphalt-wegjiek van de Kerkweg en Oudelandseweg. Op verschillende plaatsen is het wegdek verbrokkeld hetzü door het zware verkeer, tengevolge van de strenge vorst of door graafwerkzaamheden voor de waterleiding. Op deze voor 't verkeer hinderlijke plekken wordt een nieuwe teer-grintlaag gegoten. SPIRIT I—BOSKOOP I 1—1. Ouderkerk a. d. IJssel. Deze wed strijd die Zaterdagmiddag een half uur te laat aanving, leverde voor Spi rit niet de volie winst op. Een 1—1 gelijk spel was de uitslag en hiermede kunnen beide partijen tevreden zijn, omdat het de krachtsverhoudingen goed weergaf. De hechte Boskoop-ver dediging maakte het de zwakke aan- valslinie van Spirit niet mogelijk voor de rust een enkel doelpunt te scoren. De Boskoop-keeper maakte wel een zwakke indruk, maar dit kon de Spi rit-voorhoede niet uitbuiten. Evenals de Boskoop-verdediging stonden ook de Spirit-verdedigers als een rots in de branding, waarin Van Rijswijk de uitblinker was. Ongeveer een kwartier na de rust. liet de Bos koop-keeper na $en hard schot de bal uit de handen vallen, welke terug stuitte en door midvoor Van Kooten, in een doelpunt werd omgezet Een kwartier voor het einde maak te Boskoop gelijk met een ver schot, hetwelk voor keeper De Hoop onhoud baar bleek. Over het geheel was het een aan trekkelijke wedstrijd, die het aanzien wel waard was. De Spirit A-junioren wisten een 3-1 zege te behalen op Haastrecht A. De Spirit B-junioren zetten hun overwinryngenreeks voort door thans O.N.A. met 2—0 te verslaan. Dus had den de Spirit-elftallen over het geheel genomen geen ongelukkige dag. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. Bevallen: L. Boeren—De Groot, van dochter. Overleden: J. Krijgsman, 67 j weduwe van M. Pols. HET FAILLISSEMENT VAN DE OUDEWATERSE BANK. Oudewater. Het vreemde verschijn sel doet zich voor dat de schuldeisers in 't faillissement van de Oudewater- se bank zich niet allen melden •U de curatoren om hun vorderingen in te dienen. Er is thans nog tot 1 April ge legenheid om vorderingen in te die nen. O.V.S.—UNIO 2—0. Oudewater. Bijgewoond door een tal rijk publiek, werd onder goede weers omstandigheden Zondag de wedstrijd tussen de elftallen van de twee plaat-" selijke clubs gespeeld. Na de aftrap door Unio ontwikkelde zich de eerste twintig minuten 'n le- vendig§ strijd met aantrekkelijk voet bal. Achteraf bleek dit het beste deel van de derby te zijn geweest, hoewel de spanning vooral in de tweede helft steeg, OVS ging het eerst tot de aan val over. maar de Unio-verdediging wa* paraat Toch nam de thuisclub reeds na een kwartier de leiding, toen de jeugdige, snelle rechtsbuiten Ouds hoorn. die back Kroes van Unio vaak te vlug af was, een haarscherpe voor zet, welke door de goed doorgelopen Ko Vlasman met het hoofd werd be nut. (1-0). Door deze tegenslag liet Unio zich niet ontmoedigen en even latgr ging rechtsbuiten Piet Schalkwijk er met de bal vandoor. Een goed* op gezette aanval, maar de ba) kwam le gen de deklat buiten het bereik van doelman Prins, die zijn doel goed ver-* dedigde. De aanvallen golfden heen en weer en het waren Ko Vlasman. die tweemaal en Gert van Achthoven. die eenmaal faalde. Aan de andere zijde benutte Van Engelen een mooie kans door midden voor de doelman hoog .over te schieten. Met de verkregen stand ging de rust in Na de hervatting ging Unio anders spelen. Hun aanvallen werden talrij ker en gevaarlijker, maar de OVS- verdediging gaf goed partij, al liet zij, net als de achterhoede aan de over zijde. wgar Koos Streng na de rust door Jan van Baaren matig werd ver vangen. nogal eens een steek vallen, wat de doelverdedigers benauwde mo menten bgzorgde. De lichte veldmeer- derheid van Unio duurde tn die sta dium nigt lang, want de aanvoerders van Et, en Ab van der Steen zetten hun voorhoede keer op keer aan het werk, dakrbij gesteund door de terug- A* gekomen midvoor Ko Vlasman. Nadat het Unio-doel enkele malen aan door boring was ontkomen, ontnam links buiten Gert van Achthoven Unio alle illusies, toen hij jna een half uur spe len met een boognal scoorde, welke via de deklat en back Kroes in het doel verdween en de OVS-supporters nog maals deed juichen. Unio hield deson danks dapper vol en het regende op een gegeven moment corners op net OVS«-doel. waar Prins de goede voor zetten van Straver en Schalkwijk uit de lucht plukte. De laatste minuten werden benauwend, maar hoe Schalk wijk en de zijnen ook hun beste krach ten gaven, het gelukte hun niet de eer te redden. Het was een sportieve ont moeting tussen de twee gelijkwaardi-, ge ploegen van Oudewater, welke door het voordeel van eigen terrein ten gunste van OVS werd beslist. Reeuwtfk. Gevo/iden: munt biljet. qeintuur, van regenjas, imitatie gouden armband, zakkennaald. paar rubberlaarzen, weegschaal van groen- tenauto. portemonnaie. Inlichtingen bij de politie. Sliedrecht. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het artsexa men. de heer H. de Haas van Dorsser te Sliedrecht. BLOEDTRANSFUSIE. Streefkerk. Donderdagavond werd door de bloedstransfusiedlenst van het Nederlandse Rode Kruis een avond voor deze dienst gehouden in de voor malige openbare lagere schop) 1. 118 donors offerden ieder een halve liter bloed voor het goede doel. Na af loop kwam het bestuur van de afde ling met haar medewerkers en mede werksters in de raadkamer bijeen. Hier werden vijf donor, de heren D. Bou- ter, A. van den Heuvel. H. Swijnen- burg. K. J. van Herk en J. C. Verhoeff JCzn. ontvangen die deze avond voor de vijfde maal hun bloed hadden ge geven. Door de voorzitter dokter J. J. van Aartwijk werd met een toepasselijk toespraakje de Landstein-penning uit gereikt. EERSTE PAAL. 8tolwi)k. Maandagmiddag zijn de proef heipalen geslagen voor de 20 kleine woningen voor ouden van dagen waarmede tevens een begin is gemaakt met de uitbreiding ten Noorden van het dorp. De zes huizen welke in aanbouw zijn in de Sportlaan ten Zuiden van het dorp, zullen voor bewoning binnen en kele weken gereed komen, en door de commissie dezer dagen worden toege wezen. SPORTWEEK-PLANNEN. Waddinxveen. Het Waddinxveens Sportweekcomité besloot Maandag avond in zijn vergadering in café De Sport, de traditionele sportweek te doen houden in de week van 2 tot en met 10 Juli a s. (Zondag uitgezonderd). Ook dit jaar zullen weer alle iport- verenigingen ter plaatse aan deza sportfestiviteiten deelnemen. De sportweek zal geopend worden met een grote wandelmars. Voorts zullen de schoolelftallen el kaar weer op het voetbalveld ontmeya-w ten. Ook zullen verschillende voethal- wedstrijden worden gehouden. Aïit- maal zal echter niet meer gekpnpt worden om de wisselbeker, doch alle spelers zullen individueel een speldje ontvangen. De wisselbeker werd de«-' nitief toegewezen aan de Waddihmteen-e se sportvereniging WSE. De nationale zwemwedstrijden Under auspiciën van de KNZB zullen (ft>rr»aal niet op Zaterdagmiddag doch op een avond worden gehouden. Voor deze sportweek staan weer na tionale wielerwedstrijden op het pro gramma. De plaatselijke gymnastiek vereniging TOOS zal een grote uitvoe ring geven Voor het eerst zal ook de nieuwe dameshandbalclub aan de sportweek medewerken. De heren A. Compeer en C. E. Gründman werden in het bestuur van het sportweekcomité herkozen. Wat de financiële toestand van de kas van die comité betreft konden de leden zeer tevreden zijn. Het batig sal do bedroeg over 1953 f 201.75. Beslo ten werd in het vervolg alle baten en lasten voor rekening van dit comité te brengen. VERKEERSEXAMENS. Waddlnxveen. Dinsdagmiddag werd ln de gemeente het practisch gedeel- te van het Jeugdverkeersexamen 1954 gehouden onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de Vereni ging foor Veilig Verkeer. De practische regeling van de het verkeersexamen was in handen van de Waddinxveense rijkspolitie. Het parcours ging via Kerkweg. Ka naalstraat. Stationsstraat. Kanaal straat. Kerkweg. Julianastraat, Jan Dorrekenskade. Zuidkade en Nesse naar de' Oranjelaan. waar de finish was bij de School met de Bijbel. In. deze route waren behalve de reeds aanwezige verkeerstekens, nog ver schillende verkeerspuzzles tijdelijk ge- cqpstrueerd. Jn totaal was voor 172 deelnemers ingeschreven, waarvan bij het in de vorige week gehouden schrif telijk examen reeds 6 deelnemers af vielen. Thans bleven voor het prac tische deel nog.166 deelnemers over, waarvan 26 van de Chr. Mulo-school, 23 van de Chr. school aan de Oranje- laan. 20 van de O.L.-school A, 21 van de Ned. Herv. school aan de Onder weg, 11 van de R.K. school. 16 van de O.L. school B en 45 van de Ned. Herv. Eben Haëzerschool. Over het algemeen was de indruk* dat bij het practische deel de jeugdige deelnemers nog al wat fouten gemaakt hebben, zodat verwacht kan worden, dat lang niet allen het begeerde diplo ma zufien behalen. Raadhuis aanbesteed. Zevenhuizen. De technische dienst van gemeentewerken en bouw- en wo ningtoezicht der gemeenten Benthuizen Moerkapelle en Zevenhuizen heeft een aanbesteding gehouden voor de bouw van een raadhuis en brandweergarage te Benthuizen. Er waren 26 inschri s. de laagste was J. van Noort te Benthuizen voor f 148 495. de hoogste fa. G. Gruson te Amsterdam voor f 186.000. Tezelfder tijd had de aanbesteding plaats van, de glas- en verfwerken voor genoemd raadhuis met brand- weergarage. Hiervoor waren 10 inschrijvers, de laagste was C. Engelvaart fe Zevenhui zen met voor systeem A. f 6.615 en sys teem B. f 6.495. de hoogste W. Buite laar te Waddinxveen voor systeem A. f 11 996 en systeem B f 10.411. De gunning voor beide werkeQ ia aangehouden. I NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT- Sehoonhovensche Courant. WOENSDAG 24 MAART 19S4 AUTO OP KINDEREN INGFEREDEN PISCIOTTA WERD VERGIFTIGD. VAN 16 METER HOOGTE DOOD GEVALLEN. Zondagnacht, omstreeks drie uur, is op de bodem van een ketel op het ter rein van de N.V. Amsterdamse Super- fosfaatfabriek het stoffelijk overschot van de 50-jarige arbeider C. J. van der Nes aangetroffen. Men vermoedt, dat de man, die werkzaam was aan de in aanbouw zijnde ketel, van een hoog te van circa 16 meter is neergestort. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. JAPANSE VISSERS BUITEN GEVAAR De 23-Japanse vissers, die na de ont ploffing van een Amerikaanse water stofbom op het atol Bikini, ln de Stille Oceaan, door radio-activiteit.bleken te zijn aangetast, verkeren thans niet meer in levensgevaar. Alle euvelen, welke zij door de be smetting hadden gekregen, zijn even wel nog niet verholpen. DERTIG PROCENT BETAALDE ZWARJ LOON. In het Centraal Verslag van de Ar beidsinspectie over 1952 wordt een overzicht gegeven van de ervaringen bij de looncontrole. Hierbij bleek dat bij een totaal van ruim 265.000 gecon troleerde lonen in 32,2 pet der geval len een te hoog loon werd betaald. Nu waren daarbij wel zeer vele kleine overtredingen, waarbij minder tan 5 pet teveel werd betaald, maar in ieder geval hield men zich toch niet aan de loonvoorschriften. Het percentage te lage lonen bedroeg 5.6 pet. Verreweg de meeste overtredingen werden ge constateerd bij de bouwnijverheid en in de metaalindustrie. Mondelinge waarschuwingen werden 4883 maal ge geven en schriftelijke 1868 maal. Tot een proces-verbaal kwam het slechts in 411 gevallen. BEROEPSINBREKERS JARENLANG DE CEL IN. De Amsterdamse rechtbank heeft uitspraak gedaan in het proces tegen enkele beroepsinbrekers en een mede plichtige. die zich veertien dagen ge leden hebben moeten verantwoorden voor een groot aantal inbraken in 't Gooi, de omgeving van Haarlem en 'n inbraak in een apotheek aan de Admi raal de Ruyterweg te Amsterdam. De hoofddader, de 58-jarige J. A. R. uit Amsterdam, die als gevolg van 15 veroordelingen reeds ruim 20 Jaar in gevangenissen heeft doorgebracht, werd 4 jaar met aftrek opgelegd. De 36-jarige timmerman H. K., die samen met hem de inbraak in de apotheek had gepleegd, werd tot 3 jaar met af trek veroordeeld. Naar bekend be stond de buit uit f 2000 uit de openge sneden brandkast plus een grote hoe veelheid verdovende middelen. Een andere maat van de hoofddader was de 37-jarlge Amsterdamse huis schilder F. J. H. Deze laatste stond veertien dagen geleden terecht, omdat hij samen met de hoofddader talrijke inbraken in 't Gooi en de omgeving van Haarlem had gepleegd. Hem werd 3 jaar met aftrek opgelegd. Een jaar met aftrek luidde tot slot het vonnis tegen de 57-jarige koffer maker W. v. d. Vdie 6 jaar lapg bij de apotheek in Amsterdam haa ge werkt, toen wegens diefstal was ont slagen. doch de sleutels van de toe gangsdeuren mee had genomen. Die sleutels had hij de 58-jarige kleermaker W. B. ter hand gesteld. Deze B. had ze aan de inbrekers gegeven, zodat *t tweetal gemakkelijk binnen kwam. Ook de kleermaker heeft terecht ge staan. doch het onderzoek tegen hem in voor onbepaalde tijd aangehouden voor het uitbrengen van een rapport. RECHTER LINDSEY KATHOLIEK GEWORDEN. De Amerikaanse rechter Lindsey. wiens naam enige jaren geleden sterk naar voren kwam heeft thans opnieuw van zich doen spreken. Het was im mers rechter Lindsey. Üie als eerste pleitte voor 't „huwelijk in kameraad schap" als „voorbereiding" voor een later werkelijk huwelijk. Thans is hij. nu gebleken is dat in de huwelijken, die na een „proeftijd" gesloten werden, het percentage echtscheidingen niet is verminderd, onrustig geworden over de gevolgen van zijn theorieën. Na de gevolgen van zijn werk gezien tg heb ben. heeft rechter Lindsey thans toe-' gegeven een verkeerd inzicht, te heb ben gehad en hij is overgegaan tot de R.K. kerk, die juist ten aanzien van de sexuele moraal een strenge ziens wijze heeft. WOONPLAATS UIT BRONZEN TIJDPERK. Dr. P. J. R. Modderman, medewer ker van de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek heeft de re sultaten medegedeeld van opgravingen gedurende enige weken verricht, tn de Margijnen-enk te Deventer Bij Le Mans tn Frankrijk la een vrachtauto geslipt, toen de bestuur der een ander voertuig trachtte te ontwijken. De auto kwam in een groep van zes kinderen terecht, die op weg waren naar de kerk. Drie kinderen vonden de dood; twee wer den ernstig gewond. HAASJES AAN DE ZUIGFLES. Door een inwoonster van Den Burg of Texel worden twee haasje» van drie weken met de zuigfles opge fokt. De diertjes werden door haar zoon in een verlaten leger gelan den. toen hij bezig was vuil te ver branden in de boomgaard. De haasjes springen in de kamer rond tot groot vermaak van de hond. Bij goed weer koesteren ze zich bul ten ln de lentezon. (ADVERTENTIE I M.) Deskundigen hebben bevestigd dat de Sicillaanse bandiet Gaspere Pis- ciotta, de „luitenant van Giuliano" door een grote dosis strychnine om het leven is gebracht. Plsclotta ls vorige maand plotseling ln de gevangenis van Palermo overleden na het Innemen van een versterkend middel, dat hij dage lijks gebruikte. De bevestiging van het gerucht, dat Plsclotta is vergiftigd heeft opzien gewekt, daar men ver band legt tussen de ..liquidatie"' van Pisciotta en een aanstaand nieuw pro ces tegen de bende van Guiliano, ter wijl Juist een onderzoek Is geopend of Guiliano door handen van ae politie het leven heeft verloren, zoals de of ficiële lezing wil. of door toedoen van Pisciotta, zoals deze beweerde. Than, VIER mogelijkheden Te Baarle-Nasau bestaat een be twisting tussen de Belgische en Ne derlandse autoriteiten over een groep huizen, waarvan nog niet is uitge maakt of zij zich op Belgisch dan wel Nederlands grondgebied bevin den. Volgens het Belgische blad „Het Volk" heeft de heer Van den Eynde. do Belgische hutseigenaar van de be- Tuindorp bracht resten,, aan het licht van twee woonplaatsen van mensen die daar in het bronzen tijdperk, wel licht ongeveer 8000 Jaar voor Christus moeten hebben gewoond. Deze resten autortieiten van beide landen zal aan sporen, thans een snelle beslissing te nemen. Hij heeft namelijk Intrek ge nomen in een der huizen. Nadat hij voor de papieren had gezorgd, die het overbrengen van zijn meubelen waren goed te reconstrueren. Een van vl% het douanekantoor moesten dek- de woningen is geheel in kaart ge- ken werden Maandagmorgen kar en bracht, de andere woning gedeeltelijk p>ard ingespannen en het meubilair Uit de gevonden woningresten blijkt opgeladen. De Nederlandse tolbeamb- dat, ln genoemd tijdperk, landbouw is ten lieten alles over de grens bren- «itgeoefend in de meest primitieve gen en weldra waren de docther en vorm. Eerder warei^ hier ter plaatse de zoon van de heer Van den Eynde onder meer scherven van urnen ge- bezig bij het huls de inboedel af te vonden. laden. Toen zij bijna klaar waren dook Een der gevonden restanten van de evenwel plotseling de ontvanger van woonplaats toont aan, dat er een hou- het Nederlandse douanebureau op en ten bouwwerk heeft gestaan ter leng- verklaarde, dat alle goederen in De- te van circa 15 meter. slag genomen zouden, worden. Belgen dreigden met de Rijkswacht. De zoon werd op het bureau ont- LOYALITEITSVERKLARINGEN IN AMERIKAANSE LEGER. Het Amerikaanse leger heeft bekend- ---- -rtPffpnwonrdiaer van gemaakt, dat het zijn officieren bevel douane was hier even- Mn. aLwraiJ. D, Nederland,e ont- vanger verklaarde, dat na overleg met zijn hoofdbureau te Eindhoven, dn heer Van den Eynde nog bepaalde documenten moest overleggen, wilde hij zich als Belg in Nederland ves tigen. Van den Eynde weigerde even wel zich deze documenten aan te schaffen, omdat hij zich naar zijn mening op Belgiach grondgebied be- heeft gegeven nieuwe verklaringen van trouw te tekenen. Bevordering, onderscheiding en dergelijke van offi cieren die niet hebben getekend, ia verboden zolang het leger het geval onderzoekt. De order, die Is getekend door gene raal Ridgway. is op 11 Maart uitge vaardigd. Ook werd er een nieuw stel sel ingevoerd voor het kennis geven aan autoriteiten vati gevallen, waarin een officier vragen over zijn loyaliteit niet wil beantwoorden. Deze maatregelen schijnen aen con cessie aan senator McCarthy. (ADVERTENTIE I.M Yier doen méér dan één I De werking van 4 genees middelen In één tablet verenigd is krachtiger en weldadiger den van elk middel afzonderlijk. Chefarine „4" helpt ook bij he vige pijn en griep, wanneer an dere middelen falen. vond. De ontvanger was het daarmee met eens en zeide, dat ln dat geval de meubelen in beslag genomen zou den worden De vertegenwriÉWiger van de Belgische overheid verklaar de hierop, dat, indien er beslag werd gelegd op het meubilair van de heer Van den Eynde, hij de Belgische rijks wscht zou verzoeken de inbeslagne ming te verhinderen. Deze bedreiging aldus „Het Volk", bracht de Neder landse douane-ambtenaar tot bezin ning. Tenslotte besloot hij tot uitstel van een beslissing in deze zaak. op dat hij deze aangelegenheid met zijn onmiddellijke chef zou bespreken. Het hangt nu van Den Haag af, zo besluit het blad. wat er verder aal gebeuren. (ADVERTENTIE I M.) ■uk 0 loi olt do troop ou Bhonmotlicho Pljion. Dm tu bloodznlmoadê kimr met kntsehin. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en «teken en die stramme pijn in ledematen en ge wrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zon der Kruschen Salts, De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen le ver, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vast zetten en pijn verwekken, ma^" wor den afgevoerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen em.zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumaHsche pijnen. Zeer zeker zal het voor de talloze vrouwen en meisjes, die dagelijks haar huid met Castella zeep verzor gen. een verrassing zijn te vernemen, dat de Castella-fabrieken thans haar vermaarde aerie zeep wederom heeft uitgebreid en wel met de Seringen- zeep. Hierdoor is niet alleen de keuze, maar ook de mogelijkheid tot afwis seling voor haar nog groter gewor den. Deze Seringenzeep is een zusje van de zo bekende Bloemenzeep met haar fijne rotengeur. Ongetwijfeld zal ook dese Jongste spruit van de Castella zeepfamllie de harten van de Nederlandse vrouwen en meisjes ver overen! Thans bestaat er immers voor iedere vrouw een Castella Schoon- heidszeep naar haar hart: de klassieke Cas.ella b... ,ui..ieids- zcep met de huidverjongende oliën (2 stukken 50 cent). Cestelia Spécial met het wonderbaar lijke schuim (32 cent). Castella Bloemenzeep (rozen of serin gen, 20 cent). thans gelijkvloers 'in één lijn met de winkel Is gebracht. Voor de opening bestond zeer veel belangstelling en de zaak waz dit vol komen waard. De heer Korteland brengt naast de maatkleding en herenmode ook con fectie en in het bijzonder maatconfec tie. De klant kan keuze maken uit een zeer ruime collectie. De nieuwe zaak zal zeker blijken niet alleen "n aan winst voor Oud-Alblas, maar ook voor de omliggende gemeenten te zijn. Chr. Plattelandsvrouwen. Oud-Alblas. Op de laatstgehouden ledenvergadering van de christelijke bond van plattelandsvrouwen nam me vrouw H. Jongeneel-Vtrhooven af scheid ais presidente wegens vertrek naar elders. In haar plaats werd tot presidente gekozen mevr. M. Zwart- Kroese. Rod# Kruis. Naar wij verne men heeft de heer M. Bouter ontslag genomen als secretaris en penning meester van de afd. Alblasserdam en Oud-Alblas van het Nederlandse Rode Kruis. De heer Bouter was sinds 1947 penningmeester en sinds 1950 secretar rts en penningmeester dezer afdeling. 71 GSNPUNENmtGMIEF. 20 TABLETTEN 83 Nieuw onderzoek gaande. Het proces tegen de Italiaanse journalist' SÜvano Muto is opgeschort om de politie in staat te stellen een nieuw onderzoek te beginnen naar de dood van de 23-jarige Wilma Montesi. Een verzoek hiertoe was door het openbaar ministerie ingediend. Volgens Muto zou Wilma Montesi gestorven zijn door een te grote hoeveelheid bedwelmende middelen, na een „orgie" in een Jachthut van de markies Ugo Mohtagna. Zij sou op het strand b|j Rome ge worpen z(jn. De politie had verklaard, dat 't meisje per ongeluk verdronken was. De openbare aanklager verzocht sche geheime politie. Na de bevrijding Maandag om verdaging van het pro- van Rome organiseerde hij partijen ces-Muto. Nadat de rechtbank verkla- voor Engelse en Amerikaanse officie- ringen had gehoord, dat Piero Piccto- ren Hij speculeerde verder in land- ni, bandleider en zoon van de Italiaan- goederen. De carabinieri heeft een se minister van buitenlandse zaken lijst verstrekt van de zakenrelaties Attilio Plccioni, een „moordenaar be- van de markies, onder wie zich func- horende tot een bende smokkelaars tionarissen van het Vaticaan zouden PLAATSELIJK NIEUWS. Steunt Slmovi. De gehele volgende week, van 29 Maart tot en met 3 April zal Simavi bij u aankloppen. De plaatselijke comi- té's doen een beroep op de harten en beurzen hunner gemeentenaren. Tal van Nederlandse artsen in Suriname, Indonesië, en Nleuw-Gulnea zetten hun gehele persoonlijkheid in om de schrij nende medische nood te helpen leni gen. Deze artsen, die onder vaak zeer moeilijke omstandigheden hun moeilijk werk verrichten, kunnen het zonder de hulp van Simavi niet stellen. Herhaal delijk doen zij een dringend beroep om de zo broodnodige medicamenten toe gezonden te krijgen. Simavi geeft de ze oproep door aan het Nederlands»» volk. Simavi wil helpen waar nood heerst, deze Instelling vraagt niet naar ras of geloof. Laat ieder die daartoe in staat is, Simavi helpen, en de schou ders onder dit mooie en belangrijke werk zetten. Van centen tot guldens zijn welkom ln de collectebus. „VOL MOED". Hoornaar. Ook Zaterdagavond, op de derde uitvoering van de zang- en to neelvereniging Vol Moed. bleek de openbare school weer te klein. Het to neelspel De Twee Wezen werd ook ditmaal voortreffelijk voor het voet licht gebracht. De belangstelling voor dit prachtige stuk blijkt zodanig te zijn dat het bestuur heeft besloten nog maals een opvoering te geven en wel op Zaterdag 10 April a-.s. In het kader van de uitwigsellngs- uitvoeringen zal het stuk te Meerkerk voor de zang- en toneelvereniging Ad- vendo op 1 en 3 April a.s. worden op gevoerd. JONGEREN HOLL. MIJ VAN LANDBOUW. Hoornaar. Vrijdagavond hielden de Jongeren van de afd. Noordeloos, OYMNA8TIEKUITVOERING. Lexmond. Donderdag- en Zaterdag avond werd in het gymnastieklokaal der openbare lagere school de vierde uitvoering van de Lexmondse gymnas tiekvereniging Vlugheid en Kracht ge geven onder leiding van de heer A. Koolman uit Vianen. Belde avonden was de zaal zo vol, dat de leden geen plaats meer hadden. De voorzitter, de heer C. Vink, opende de avonden en daarna werd een groot programma af gewerkt. dat bestond \xit vrije oefenin gen. brug- en hoepeloefentngen en knotsoefeningen. Een aardige opvoering was De vro lijke Matroosjes, door de groep meisjes 1. Zij waren bij deze opvoering ver kleed, evenals voor een leuke boeren dans. Buitengewoon in de smaak viel de Spaanse wals Jota Arragonesa, die door de senioren dames werd opge voerd. Ook voor deze oefening waren de dames verkleed. Donderdagavond werd door de voor zitter van de gymnastiek vereniging DOS uit Vianen een zeer waarderende speech gehouden tot de vereniging die in izo'n korte tijd zoveel presteerde- Aan het einde van de avonden werd een verloting gehouden. De heer Vink eindigde ook de avond met een kort slotwoord. Plattelandsvrouwen. Lexmond. Maandagavond hield mej. Zinkweg voor de afd. Lexmond van de bond van Plattelandsvrouwen, die on der leiding van mevr. Vegter bijeen was, een lezing over de inrichting van de woning. Zij besprak voordelige meu bilair en stoffering van de woning en gaf tal van nuttige wenken. Het was een uiterst leerzame avond, die door verschillende jonge meisjes als gast werd bijgewoond. -»V.V.E. I—KOZAKKEN BOYS I 3-8. Nicuw-Lekkerland. Het is een aan- tiekkelijke wedstrijd geworden, met aan belde kanten soms zeer goed spel 781M# MARK KWAM GOED VAN PAS. Een 66-jarlge invalide uit Es sen ,die als enige wedder alle uitslagen van een wedstrijd goed voorspeld hed, heeft van de gecombineerde West-Zuid Voetbaltoto een bedrag van 738 000 mark (ongeveer 665 000 gulden) uitgekeerd gekregen, wat een recordsom voor Duits land betekende. De gelukkige winnaar. Meckl genaamd, moest tot nu toe rondkomen van een maande lijkse lijfrente van 54 mark en van de opbrengst van allerlei loste werkzaamheden. Maar al tijd deed hij mee aan de voet balpool. alhoewel hij nooit meer dan een mark riskeerde, in de hoop, dat de fortuin hom *enmaal zou toelachen. H-t spreekwoord, dat de aan houder wint, Is in zijn geval dus bewaarheid. Hoornaar en Hoog-Blokland der Holl. Reeds spoedig na het beain opende in verdovennde middelen" was Anna Maria Moneta Caglio. een vroegere vriendin van de markies, die de leider van de bende zou zijn, heeft in een testament verklaard, dat de bende „de verdwijning van vele vrou wen" op haar geweten had. Testament. Anna Maria heeft verklaard, dat zij het testament in' October heeft ge- bevinden. De markies maakte op zijn beurt een lijst bekend van zijn vrienden en relaties, onder wie hoge officieren van de carabinieri. HU liet doorschemeren, wellicht een nog langere lijst te zullen publiceren, indien de „laster" tijdens het proces-Muto zou voortduren. Bedwelmlngsorgieën in Modena. De politie van Modena heeft Maan- schreven, na te hebben ontdekt, dat dagavond een vrouw en twee mannen haar geliefde, de markies, „orgieën" beschuldigd van het organiseren van voor hooggeplaatste vrienden op touw „bedwelmlngsorgieen" in een luxueys zette. Zij zeide het testament geschre- ingericht huis te Modena. Een vierde persoon is beschuldigd van onwettige handel in bedwelmen de middelen. GLAZEN BRANDSLANGEN. Glasvezel is een materiaal, dat te ven te hebben omdat zij vreesde „te veel te weten" en uit«de weg geruimd te worden. In dit testament, dat Zaterdag voor de rechtbank is voorgelezen, verklaart Anna Maria onder meer. dat de leider van de smokkelaars in verdovende gelijk jnet plastic steeds meer toepas middelen Ugo Montagna is. „Hij is de- singen krijgt. In Amerika is thans een gene. die verantwoordelijk is voor de fabriek van brandslangen er toe over- verdwijning van vele vrouwen. Mon- gegaan de slangen van glasgarens te jaena is de leider van de organisatie, weven en ze verirtilgens te doordren- Pieter Piccioni is de moordenaar", al- ken met vloeibare plastic. Deze wordt dus het testament daarna hard en aldus ontstaa een De officier van Jurtitle zeide Maan- .'»ne, die een dunne wand c-a hoephnlHl. grote sterkte heeft Bij een zelfde af- •neting is de hoeveelheid water, die >idoor kan stromen, groter dan bij een MIJ van Landbouw een jaarvergade ring in café Gelderblom. De vergadering werd door de voor zitter de heer A. Slob geopend, waar na de notulen en het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Bikker Czn ook nu weer goed verzorgd, onveran derd werden goedgekeurd. Het verslag van de penningmeester de heer A Bakker, verkreeg eveneens de goed keuring der aanwezigen. De aftredende bestuursleden de he ren C. de Groot Azn en C- de Jong Jzn. werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer I. Bongers. Ook de dames mevr H. Slob-Baron en M. A. Bikker-De Groot, die wegens vertrek had bedankt werd gekozen mej. N. Uittenbogerd. die aanstonds het vertrouwen waardig werd gekeurd het presidentschap van de damesafdeling op zich te nemen Het zornerprogramma werd breed voerig besproken. In beginsel besloot men op 14 Juli a.s. een bezoek te bren gen aan de Heinekens brouwerij t< V V.E. de score, toen de bal op het juiste moment werd doorgespeeld near linksbuiten Rietveld (1—0). Kee per Den Toom liet hierna bij een in geschoten bal deze even los» en de midvoor van de Werkendammers was er ais de kippen bij de gelijkma ker te scoren (1—1). De thuisclub bl|ef in het offensief en het was mid voor Paardekoper, die zich goed vrij speelde, doorspeelde naar rechtsbui ten Slob, die onhoudbaar doelpuntte (2—1). Kozakken Boys bleven échter ook niet stiF zitten. Een schot van de rechtsbinnen belandde tegen het lat werk, viaarbij de terugspringende bal door de midvoor iets lager werd ge richt (2—2). Toen iedereen dacht, dat met deze stand de eerste helft afge sleten sou worden, zorgde de rechts binnen van de gasten in de laatste seconden er voor, dat zijn pleeg met een 2—3 voorsprong ging rusten Dat deze stand geflatteerd was, bewees V V.E. ook weer in de tweede helft, toen zij met open aanvallen de verde diging voor vele moeilijkheden wis- Rotterdam De rondvraag leverde niet te stellen. De gelijkmaker kon Han nnk nlat mfh hivpn H lor was ging van moord tegen Piero plccioni zo ernstig was. dat egn verder onder zoek vereist was, Was de markies fascistisch spion? slang, die van katoen of hennep geweven. Ook is het gewicht van de ze slangen 20 pCt. lager dan van het gebruikelijke materiaal en een be- i „ii„ moor langrijk voordeel is ook. dat zulke In de afgelopen drie weken zynmeer l0zen sjangen geen water opnemen dan 30 processen aanhangig gemaaxt Men kan dp slangen na gebruik dus tegen getuigen en kranten, die nun eenvou(jig [aten uitlekken en ze ver- verklaringen hebben gepubliceerd. vojgens oprollen. Langdurig drogen is door markies Ugo Montagna en ande- dus njej nodig, en als er al eenig re genoemde personen. vocht" in achter blijft, 4s dat nog geen De markies, die volgens getuigen bezwaar, omdat dit materiaal abso- eeri goede vriend zou zijn varf het |UUt onaantastbaar is voor „het weer" hoofd der politie Pavone. heeft ook 0f een andere schimmel. Tenslotte cedreigd met een gerechtelijke actio wordt als voordeel nog aangevoerd, tegen de carabinieri, de paramilitaire dat de slijtage van zulke glazen slan- Dolitiemacht. gen veel geringer is dan van de ge- Voleeris een voor de rechtbank voor- bruikelijke soort en neervallende von- de markies eea spion van de xascisu ken. v veel op. Het programma had men aantrekke lijk trachten te maken door hersen gymnastiek in te lassen. Inderdaad bleek dit een goede keuze te zijn. Men gaf elkander niet veel toe wat wel bleek uit de uitslag. Het verschil tus sen de twee groepen bedroeg slechts een halve punt Voorzitter Slob dankte in zijn slot woord voor de prettige wijze van ver gaderen. wearuit kon worden gecon cludeerd. dat de geest in de afdeling prima is. V o e t b a 1H o u r n o o i. De voet balvereniging Stedoco zal op Hemel vaartsdag seriewedstrilden organiseren, die in één dag zullen woyden afge werkt. RAADSVERGADERING. Nieuwerkerk aan de IJssei. "De burgemeester heeft de gemeenteraad dan ook niet uitblijven. Hier het Paardekoper. die doorgaaf aan de vrijstaande rechtsbinnen Van d«r Voet, die gemakkelijk kan scoren (3—3). Beicie teams vochten hierna om het winnende doelpunt, maai verdere doorbraken konden worden voorkomen. Bij het eindsignaal was e: dan ook geen verandering geko men in deze stand, waérmede ••owel V.V.E. als Kozakken Boys tevreden kenden zijn. V.V.E. III ging op bezoek bij D.G.R.C. I te pordiecht en leed nr.et 4—0 de nederlaag. De junioren van V V.E. speelden eer. gelijk spel (0—0) teg-m de junio ren Oranje Wit uit Dordrecht. V.V.E. II ha«\ rust. Heropening kledingbedrijf. Oud-Alblas. Zaterdagmiddag opende de heer A. Korteland zijn geheel ver bouwde en gemoderniseerde zaak in kleding en herenmode De winkel is geheel verbeterd, terwijl bet atelier BLINDEN-AVOND. Reeuwtyk Zaterdagavond had In hotel „Zomerzorg" aan de Reeuwijk- sebrug. ten bate van het Ned, Gelei dehonden Instituut uit Ermelo, een propaganda-avond plaats Na de opening door de heer Fur- rer, hield de heer C. de Boer, di recteur ven genoemd Instituut, een propaganda-rede. Hij dankte het ge meentebestuur, die het mogelijk had gemaakt deze avond te organiseren en de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, voor de financiële medewer king voor de aanschaffing van een geleidehond, voor de bekende Reeu wijker Giel van Oreuningen. die men dagelijks kan zien gaan over de we gen en straten met zijn trouwe vier voeter. Spreker had zelf met zijn hond een voetreis gemaakt naar Brussel. Hier nad hij mee aangetoonfl dat een hond niet alleen geschikt was om naar de school of naar de kerk te gaan. doch dat bet ook mogelijk was. dat de blinde zich naar alle plaatsen kan begevén. Er waren nog honderden blinden, die thuis moeten blijven, omdat zij niet in het bezit zijn van een goede geleidehond. Daar om werden deze avonden georgani seerd, dat ook die blinden hun vol waardigheid kunnen verwerven. Hierna volgde een declamatie over de blinde met zijn hond. door de Reeuwijker, Giel van Greuningen. hetwelk met een hartelijk applaus werd begroet. De mandolineclub „Uit en Thuis" van Reeuwijk-dorp gaf vrijwillig me dewerking aan deze avond. Het cabaretgezelschap van de heer Furrer uit Gouda, oogstte buitenge woon succes. De ten gehore gebrach te schetsjes waren van v.olijke en op gewekte aard. terwijl de The Sunny Sisters", begeleid door de pianist de heer Fr. Bouters. met hun zang de harten van de aanwezigen wisten te veroveren. In de pauze was er nog een ver loting. terwijl na afloop een gezellig dansje plaats had. PROPAGANDA-FEESTAVOND ReeuwUk. Uitgaande van de verenU ging Volksonderwijs had Zaterdag avond in café De Sport een propagan- da-feestavond plaats, welke buitenge woon goed is geslaagd. Medewerking werd verleend door de zangvereniging ZVO onder leiding van haar directeur de heer J. P. Oskam uit Gouda. Na zang werd een toneelstuk opgevoerd getiteld" ,,'t Was in Mei", een dartel spel in drie bedrijven, onder regie van de lieer A. Groenendijk te Reeuwijk, welk toneelstuk tot in de puntjes was verzorgd. Alz spreker trad op de heer "t Hooft uit Rotterdam, die een propaganda-re de hield voor het openbaar lager on derwijs. Nb afloop had nog een gezel lig samenzijn plaats. Benoemd. De "heer W. Jonge- neel te Bodegraven, volontaif ter ge meente secretarie te Reeuwijk. is tot ambtenaar ter gemeente secretarie te Waddinxveen benoemd. Geslaagd Mej. H. M. J. van Emmersloot slaagde te Den Haag voor het diploma schoonhaidsspacialiste. V.E.P.STOLWIJK 1—1. Stolwijk. V.E.P. trekt direct vanaf de aftrap ten aanval, en reeds in de eerste minuut krijgt Stolwijks achter hoede een corner te verwerken. Steeds blijven de gastheren over een veld- meerderheid beschikken totdat na 20 minuten ook de gasten er beter in komen en zelfs in de meerderheid ko men. Meesterlijk redt Phaff een doel punt als keeper Van Rooyen is gepas seerd. zodat met blanke stand de rust ingaat. Na de rust weer hetzelfde spelbeeid met Stolwijk iets in de meerderheid. Tot tweemaal toe heeft H. v. d. Heu vel pech als zijn bal net over gaat. Toch is V.E.P. ook niet ongevaarlijk en doelman v. d. Heuvel weet een meesterlijk schot van Schalkwijk te stoppen. Na een half uur heeft Verkaik suc ces als hij doelman Van Rooyen weet te passeren Hierna komen de gastheren opzet ten en na vijf minuten scoort G. Ha gen voor de thuisclub de gelijkmaker. Beide ploegen pogen door fors spel 't winnende doelpunt te maken, doch ook beide verdedigingen staan pal. RINGVERGADERING GEREF. J-V. Waddinxveen. In het Geref. vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat to Waddinxveen werd Zaterdagavond 'n rmgvergadering gehouden van de ring Gouda van de bond van Jongelingsver enigingen op G.G. Hat belangrijkste punt van de vergadering van deze ring waartoe behorende de Jongelingsver enigingen uit Gouda, Reeuwijk, Wad dinxveen, Boskoop, Moordrecht en Ze venhulzen, was ,,de Kerk" en in het bijzonder daarvan „de oecumenische taak". Dit onderwerp werd ingeleid door de heer Kees Snoeij te Waddinx veen. die ook deze bijeenkomst open de. Het onderwerp behandelde hij aan de hand van het hogepriesterlijk ge bed uit het Johannes-Evangelle. BIJ zijn inleiding ging de heer Snoeij voor al in op de verhouding van de Geref. Kerken tot de Wereldraad van kerken en de Internationale Raad van Chris telijke kerken (bekend onder de letters ICCC) Op deze uitgebreide inleiding volgde een ruime en diepgaande discussie, waaraan de ieden van verschillende verenigingen deelnamen. Ds. J. Snoeij, Geref. predikant te Waddinxveen, sloot deze vrij goed bezochte bijeen komst. MARKTBERICHTEN. KAA8MARKT BODEGRAVEN. Aanvoer 8 partijen. Prijzen f 2.17— f 2 26. Hande] kalm. VEEMARKT ROTTERDAM. Wekelijkse aanvoer totaal 7273 die ren. Aanvoer op Dinsdag 5638 dieren waaronder 600 vette koelen, 1312 ge- bruiksvee. 617 t b c vrije dieren Inbe grepen; 85 vette kalveren; 230 graS- Ualveren; 107 t.b c. vrije dieren inbe grepen; 2703 nuchtere kalveren; 158 varkens; 243 biggen; 147 paarden, 9 veu ens; 90 schapen en lammeren. 38 bokken en geiten; 23 zulglammeren. Prijzen pe, kg Velte koeien 2 80 V»-« 2 «2. I 2.32-2 «0: vette kalveren f 2 3ft-f 2 40. 2.20— t 20ÜVl.ÜVl f^en.per stuk kiaskalveren f 440 f 350—f 240. nuchtéVe kalveren f 43 f 40—f 35. biggen f 68—f 52—f 40; schapen f 180—f 12»—f 100; lamme ren f 115—f 105t 05, kalf- en melk- ';c®'?n 1 125~f 940f 780. varekoeien f 775—675—600; vaarzen f 870—f 700 f 575; pinken f 585—f 485— f 375. VETTE VARKEN8MARKT l.HIDEN. Aanvoer 242 vette varkens. Note- z,ware f 190-195, slagersvarkens f 193—195; zouters f 160—190, zeugen f 165—170 Bij korte aanvoer vlotte handel. Enkele prima trokken boven notering Bovendien 35 nuchtere kal veren voor f 30—36. COOP. CENTRALE VEILING G A. GORINCHEM. De noteringen waren' op 22 Maart. Appelen: bellefleur brabantse 20—39; gcudreinet 30-46. jonathan 42, Pe ren: bredero 43; ijsbout 37. GROENTE- EN VRUCliTEN- 'RECH VEILING UTRECHT EN OM8TR. Veilingbericht van 22 Maart. Ra- cijs 24—31 p«r bos, knolselderij 21 24. sla 1131. beiden per stuk, bie ten gekookt 15—23. dunsel 64—144, ge le kool 11—20, groene kool 20—33, ro- nnLo?01 prel 8—30 r#M>etelen 80—91. rapen 8-17, stoofsla 130-160. spinazie 6281. spruiten 15—53. tuin kers 120300, uien 14. waspeen 22 - 28. winterwortels 5—6. witlof 23—73 Blies por kg.; selderij per bakje 80— 280. peterselij per bakje 220—720. GROENTE ROITERDAM. Veiling der Zuid-Hollandse E.ian- den. St. remy HH I 40. K 38; Goud- teinetten WW A 49-54(, HH BC 40— 45. HH II 35-37. K 36-46, Jonathan HH'II 36. K 38-45. Golden Del HH A 59. HH B 44. K 44. Andijvie II 62 -69. kroten IE 6—10, rode kool II A 10—12, gele kool II 7. WHSRgen U 27—30. grot* peen 5-7. prei I A 13— 20. II A 9—18, aardappelen 13—17, selderij 27—30. rabarber IA 62—71, stoofsla 2.10—2.20. spinazie I 61—62, II 50—67. spruiten (geschoond: 33-48, spruiten TA 44—46. HA 16—38, uien 46. witlof IA 81. IIA 66—79, veldsla I 1.10, II 0.701.00.

Schoonhovensche Courant | 1954 | | pagina 3