REDACTIONEEL VRAAG ANTWOORD 2804 BL Gouda, tel. 0 1820-36082. Gevraagd: het proefschrift van W.A. Zuijderhout-HulstGeschiedenis van de Goudse Librije gedurende het verblijf in de St. Janskerk, Meppel 1976 (proefschrift Groningen). J.W.E. Klein, Catsveld 112, Verantwoording"De Schatkamer" is een regionaal-historisch tijdschrift voor Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk en Wad- dinxveen. In deze streek wordt reeds jarenlang de behoefte aan een derge lijk tijdschrift gevoeld. De stichting "Vrienden van Archief en Librije" wil, in samenwerking met het Gemeente-archief van Gouda, op deze behoefte in spelen: alle amateur )historici krijgen gelegenheid in "De Schatkamer" te publiceren over onderwerpen betreffende de doelregio (zie ook hieronder: Inhoud) "De Schatkamer" zal het mededelingenblad vervangen, dat de donateurs van de stichting "Vrienden van Archief en Librije" tot nu toe ontvangen. Naam, De naam "De Schatkamer" is ontleend aan de titel van een 17e-eeuws handschrift, dat berust op het Goudse Gemeente-archief in de collectie-Kem- per. Dit anonieme handschrift bevat honderden uittreksels en passages uit archivalia met betrekking tot Gouda en de directe omgeving. De titelpagina van dit handschrift bestaat uit een gewassen pentekening; een detail hier van is op het omslag van dit tijdschrift afgebeeld. Inhoud. De inhoud van "De Schatkamer" zal, naast kwalitatief goede arti kelen over Gouda en de regio, een aantal regelmatig terugkerende rubrie ken omvatten. In de eerste plaats zal er ruimte zijn voor mededelingen en nieuws van de stichting "Vrienden van Archief en Librije" en het Gemeen te-archief, zoals aankondigingen van cursussen, tentoonstellingen, lezin gen, excursies e.d. Vervolgens is er een rubriek "Publicaties uit de Goudse regio". Hierin wordt een korte inhoud gegeven van boeken, scrip ties en gelegenheidsuitgaven, die betrekking hebben op het aandachtsge bied. Er zal een rubriek "Archiefsprokkelingen" opgenomen worden, waarin iedereen kleinere wetenswaardigheden, die soms bij archiefonderzoek opdui ken, kwijt kan. Vragen en eventueel antwoorden kan men kwijt in de ru briek "Vraag antwoord". Deze is bedoeld voor zowel dingen, die men wil weten, als zaken die men wil hebben of waarvan men afstand wil doen. De donateurs van de stichting "Vrienden van Archief en Librije" zullen - als losse bijlage bij het tijdschrift - de lijst met nieuwe aanwinsten van de archiefbibliotheek blijven ontvangen. Service aan andere historische verenigingen in de regio. Een belangrijke service wordt verleend aan de diverse historische en aan verwante verenigingen en stichtingen in Gouda en in de andere gemeenten, die in de hierboven omschreven regio liggen en geen eigen publicatiemoge lijkheden hebben. Deze verenigingen wordt namelijk incidenteel de gelegen heid geboden mededelingen op historisch gebied die ruimere aandacht ver dienen in "De Schatkamer" te publiceren. N.B. Daar beoogd wordt kwalitatief goede bijdragen te publiceren, behoudt de redactie zich het recht voor, bijdragen die zij niet geschikt acht te weigeren, of in overleg met de auteur(s) suggesties te geven voor verbete ring De redactie.

Schatkamer | 1986 | | pagina 3