INZENDINGEN VOOR DE IGNATIUS WALVISPRIJS 72 Na ampel beraad heeft de jury een keuze gemaakt, en heeft de Stichting Vrienden van Archief en Librije voorgesteld de Ignatius Walvisprijs 1995 toe te kennen aan mw drs L.E. Boots, auteur van het artikel "Een illegale Goudse Bijbeluitgave”. 1. Een illegale Goudse Bijbeluitgave? 2. “De zoo algemeen verbreide Syphilis” 3. Katoendrukkerij Van Bergen en Co. 4. Het begin van de Tachtigjarige Oorlog in Zevenhuizen "De jury is tot haar oordeel gekomen op grond van onderstaande overwegingen. Het betreft hier een artikel met een zeer adequate vraagstelling, die vervolgens voortreffelijk wordt uitgewerkt, om uit te monden in een heldere conclusie. Kortom: een schoolvoorbeeld van een voortreffelijk opgezet en uitgewerkt artikel. Het onderwerp op zich is beperkt, maar het wordt op een zodanige wijze in een gewestelijke en landelijke context geplaatst, dat de waarde van het artikel het lokale niveau overstijgt, zonder overigens het specifiek Goudse daarbij tekort te doen. De lezer zal zich misschien enige moeite moeten getroosten om het artikel ten volle te doorgronden, maar dat mag juist geen bezwaar zijn. Ter afronding mag niet onvermeld blijven, dat het artikel uitmunt in helderheid en overzichtelijkheid. De uitreiking van de Ignatius Walvisprijs. V.l.n.r. wethouder J. Potharst, A.G. den Haan, voorzitter van de Stichting Vrienden van Archief en Librije, en prijswinnaar Lukke Boots (foto SAHM, B. den Ouden) - Mw drs L.E. Boots -Jan H. Kompagnie - B. de Wit - w. Paul

Schatkamer | 1995 | | pagina 14