jubilea en veroudering 50 Jaar Ld. De Goudsche Courant verslaat meer. 29 Knipsel uit een niet bekende krant uit 1937. (Doornbein was volgens het notulenboek voorzitter van 1887-1922 en vervulde dus geen 40 maar 35 jaar die functie.) “Ondersteuning zij ons doel" kende trouwe bestuurders. In 1912 memoreert voorzitter Doornhein het 25-jarig bestaan van de vereniging en zijn eigen zilveren voorzitterschap. Hij zegt dan “dat in de oprigting nog al vee! door hem is geredevoerd om de Vereeniging staan de te houden''. Men viert het jubileum door elk lid een kistje met 25 sigaren te geven en de voorzitter (op de ledenvergadering) een zilveren horloge met ketting. In 1914 isj. van Leeu wen 25 jaar penningmeester en J. de wit 25 jaar secretaris. De Wit - ook bode van de vereni ging - overlijdt en zijn dochter Jaantje wordt dan “boderes". In 1918 bedankt zij en zij wordt dan opgevolgd door Cornelia Vuik Adr. In 1916 overleed penningmeester Van Leeuwen. In 1922 vraagt voorzitter A. Doornhein ontslag wegens ouderdom. Hij krijgt dat op de meest eervolle wijze. Tweede voorzitter G. Dul wordt voorzitter, maar bedankt al in 1923 vanwege “ouderdom en iichemsswakte". Leen Baas is even opvolger, maar al snel wordt A. Vuik voorzitter.. Wat zegt Vuik bij dit jubileum over zijn voorganger Doornhein? “Hij is nog de eenige die van de oprichting af lid is geweest, thans is hij nog de eere-voorzitter van de vereeniging, die onder haar leden er telt die 49 en 48 jaar Hd zijn.In die 50 jaar werden vele moeilijke periodes, aldus Vuik, dankzij Doornhein overwonnen. 'Eens was het zoover dat de kas slechts f300 rijk was, de contributie werd verhoogd van 10 op 15 cent per week en na korten tijd bedroeg het kassaldo f1900 en was alle leed vergeten. Later werd besloten de uitkeeringen bij ziekte, welke f5 bedroegen, te verhoogen en op f6 per week te brengen. In oktober 1927 wordt de 40ste jaarvergadering gehouden. Het bestuur plant iets ex tra’s “....het zij sigaren of een glaasje wijn". Het bestuur besluit in elk geval om op 23 november 1937 het 50-jarig bestaan te vieren “....en dat eenige dames mede zullen werken om eenige voordrachten te doen". Elk lid mag een huisgenoot meebrengen en krijgt vijf consumptiebonnen. Wie ziek is krijgt een cadeautje thuisbezorgd. “A. Doornhein die een van de oudste leden is en van het begin de oprichting bestuurslid geweest is word voorgesteld om die een cadoutje thuis te bezorgen en dat voor de dames die dien avond mee gewerkt hebben om die avond te vermaken twee gulden besteed zal worden voor een cadoutje," zo besloot het bestuur vooraf. A. Doornhein, eere- Voorzitter van de Nieu- werkerksche Werklie den-Vereeniging ..On dersteuning zij ons Doel” is thans 50 jaar lid. De heer Doornhein was van de oprichting in 1887 af voorzitter; deze functie vervulde hij 40 jaar, waarna hij werd benoemd tot eere- voorzitter.

Schatkamer | 1996 | | pagina 7