MJVRIJl J'yiNJV.'A'lYDLNlCVTTM 21 Op 24 oktober 1916 hielden de Goudse congrega nisten met bisschoppelijke goedkeuring een processie naar O.L. vrouw van Waddinxveen. Twee volle boten met circa 400 pelgrims voeren de Gouwe op in de richting van de St Victorkerk. Daar werd een plechtige hoogmis gehouden, gevolgd door een processie en een solemneel lof door de deken van Gouda. Vijftig bruidjes waren bij de feestelijkheid aanwezig: zij boden offerkaarsen aan en zongen Marialiederen. Eén daarvan was een speciaal lied voor de Waddinxveense Lieve Vrouwe, geschreven door kapelaan Dejong. JVaddinxveense Lieve "Vrouwe, zie ons naadren tot uw beetd, dat zoovele zielewondén bij de zondaars heeft geheetd, dat zoovele lichaamspijnen, zooveel droefheid zooveelsmart, heeft gelenigd van -wie smeekten tot uw liefderijk moederhart. Toen heeft 'll pastoor Ve Jager eenen nieuwen troon gezet, ‘t Dal der 6toemen zou getuigen van der Christ’nen vroom gebed "Wondren gingt (jij nu weer wrochten, (jij, door uwen heven lieer, Dien (jij, dragend op uw armen, zeeg hing vroegt wet duizend keer. O, die Zegen, moog’ zij blijven, 'Moeder - hier op "Waddinxveen. 'Moog’ hier weer uw glorie straten bij onz’ tof en smeekgebeên D’ oude liefde uwer kindren, uwe grootheid van weleer stijge, Moeder - hoor ons bidden - iedren dag weer meer en meer. 'Lens, in tang vervlogen jaren, stond uw beelt’nis in Ter (jouw; mocht St. Janskerk steeds aanschouwen kinderliefde en kindertrouw. In de tijden der vervolging moest (jij vluchten voor den nijd doch na tachtig bange jaren ddagd uw volle heerlijkheid

Schatkamer | 1997 | | pagina 23