Epiloog Kerkzege! van de St Victorparochie te Waddinxveen, eigenaar van het Mariabeeld 33) Parochie-archief, 'Registrum Memoriale' hfdst. IX. 341 vriéndelijke mededeling van pater T.F. Buitendijk o. Carm. 22 De processie werd in de jaren 1917, 1918 en 1919 herhaald. Volgens het 'Registrum Memoria- le’ van de parochie St Victor werden in deze jaren ook weer genezingswonderen aan pastoor Scheffer gemeld.33) Tegenwoordig neemt de Mariadevotie te Waddinxveen slechts een bescheiden plaats in. De bijzondere feestdag (eerste zondag in oktober) wordt niet meer gevierd. Wel wordt in mei en okto ber het Marialof nog gehouden. In de kerk zijn bidprentjes en kerstkaarten met een afbeelding van O.L.V. van Waddinxveen verkrijgbaar. Op speciaal verzoek van parochianen wordt af en toe het Marialied van kapelaan De Jong nog gezongen.34) Voor gelovigen én ongelovigen is het Waddinxveense Mariabeeld een object van grote waar de. Het beeldje is het voorwerp van een bijzondere verering, die ook nu nog voortbestaat maar haar grootste bloei beleefde in het midden van de zeventiende eeuw. Met het beeld en zijn vere ring is de stichting van de rooms-katholieke statie van Waddinxveen, de voorloper van de tegen woordige parochie, nauw verbonden. Maar daarmee is de cultuurhistorische betekenis van het Mariabeeld nog niet uitgeput. Als de hierboven gegeven reconstructie juist is, was het vóór de verplaatsing naar Waddinxveen in de Goudse St Janskerk opgesteld en stond het ook toen al, dat wil zeggen vóór de Reformatie, om zijn wonderdadige werking bekend. Het beeldje heeft dus bovendien de protestantisering van de St Janskerk overleefd, vermoedelijk als enige van al de beelden die ooit in de Goudse hoofdkerk hebben gestaan. o»

Schatkamer | 1997 | | pagina 24