ARCHHEFSPROKKELKNG AANKONDIGINGEN MEDEDELINGEN 42 SAHM, secretarie-archief Nieuwerkerk aan den IJssel nr 423, Raadsnotulen 20 juli 1920 Streekarchiefdienst Hollands Midden binnenkort op Internet (WWW) Streekarchiefdienst Hollands Midden neemt deel aan Goudse Cultuurmarkt Daarbij valt te denken aan het overzicht van de archieven en verzamelingen en het bronnen overzicht voor genealogen, maar ook aan alle digitaal beschikbare archief-inventarissen, een selectie uit de bibliotheekbestanden (alle beschikbare publikaties over onze regio!), het vol ledige "varia"-bestand, de beschrijvingen van kartografisch materiaal, en - last but not least - beknopte versies van nadere toegangen op archiefbestanddelen. Kortom, voor veel "websurfers" met regionaal-historische en/of genealogische belangstelling een goed bericht! Binnenkort vinden afrondende besprekingen plaats over de opening van een eigen "Internet site" voor het streekarchief via De Digitale Stad Gouda. Dit biedt belangstellenden de moge lijkheid om een belangrijk deel van de reeds lange tijd bij het streekarchief aanwezige digita le gegevensbestanden ook buiten de studiezaal te raadplegen. Uiteraard is het streven erop gericht om de bestanden zo goed mogelijk "up to date" te houden. Na een onderbreking van enkele jaren, doet het streekarchief in 1997 weer een keer mee aan de cultuurmarkt die jaarlijks in de Goudse binnenstad - in de direkte omgeving van het archiefgebouw wordt gehouden. Op zaterdag 30 augustus zal - samen met de Stichting Vrienden van Archief en Librije - een kraam bemand worden, waar informatie (folders, aankondigingen, publikaties ter inzage) te krijgen is. "Aan de orde komt de bespreking opberging waterschaps- en gemeentelijk archief. De voor zitter zet zeer breedvoerig uiteen, wat de aanleiding is geweest en doet mededeeling van de circulaire, van hoogerhand ontvangen. Spreker deelt mede wat het plan is van B en W en legt hierbij over een teekening met kostenberekening. Het spuithuis zou ingericht worden tot archiefkamer De heer Molenaar vraagt of het niet mogelijk is de stukken tijdelijk af te staan aan het Rijksarchief. Alles blijft toch ons eigendom. De heer Ames stelt voor dat B en IV alles terug nemen en zoo spoedig mogelijk komen met een voorste! tot het bouwen van een nieuw Raadhuis. Hierna spreekt de heer Stout nog met een enkel woord over het afstaan van stukken aan het Rijksarchief en is van mening, dat wanneer eenmaal stukken zijn afgegeven, deze ook wegzuilen blijven.

Schatkamer | 1997 | | pagina 18