inleveren kopij voor “De Schatkamer” BERICHTEN UIT DE REGIO 43 Kopij voor "De Schatkamer” Kan worden toegezonden aan de Stichting “Vrienden van Archief en Librije Postbus 454, 2800 AL Gouda. Bij voorkeur digitale aanlevering, in platte tekst (Word of W.P.), vergezeld van een print met de gewenste aanwijzingen en eventuele illustraties. Expositie en boekenmarkt Open Monumentendag Ignatius Walvisprijs 1998 "Archieven, weggooien of bewaren” "Serviezen van Goudse fabrieken: 1900 tot 1970" Tot en met 19 oktober 1997 is er in museum De Moriaan te Gouda een expositie onder deze titel. De Goudse aardewerkfabriekanten waren in de eerste plaats bekend om de siervoor werpen die zij met zoveel succes produceerden. Er zijn in deze periode echter ook talloze serviezen gemaakt, waarvan hier voor het eerst een overzicht wordt getoond. Onder die titel is bij het streekarchief een folder verkrijgbaar over het daar in bewaring geven van particuliere archieven. Naast deze expositie, die in elk geval nog een tijd na 13 september te zien zal zijn, grijpt het streekarchief de gelegenheid aan om een boekenmarkt te houden. Voor schappelijke prijzen kan de snuffelaar tweedehands publikaties op vele terreinen - de oogst van enkele jaren verzamelen - aantreffen Herinnerd wordt aan de sluitingsdatum van 31 december 1997. Folders zijn verkrijgbaar bij het Streekarchief en de Stichting Vrienden van Archief Librije. Zie ook nummer 1997-1 van dit blad. Dank zij de inzet van een aantal vrijwilligers, herbergt het streekarchief op de komende Open Monumentendag op 13 september a.s. van 10.00 - 16.00 uur weer een historisch- documentaire expositie, ditmaal gewijd aan het onderwijs in Gouda - het thema van OM-dag 1997. Niet alleen is de "nieuwe vleugel" van het archiefgebouw een voormalig schoolge bouw, ook beheert het archief veel archieven van scholen, klassefoto's, e.d. (Dat wil niet zeggen dat - met name uit de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk a/d Ijssel, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle - archief- en documentatiemateriaal van en over scholen en onderwijs niet welkom zou zijn!)

Schatkamer | 1997 | | pagina 19