13 5 dagen timmeren (Adr. Hzn), Broer die sleper sleept een balk, 9 planken (Jan de vries). 6 dagen timmeren, hout slepen (Claes Hzn), 2 Deventer sparren zagen (Jan Val hek en zijn maat) 4 dagen zagen (Sander die houtsaegher en Jan Harmansz) Een aantal dagen timmeren (Adr. Hzn), 4 weken schuithuur (Vrerick Jzn) en 21 werkdagen schuithuur (Gerrit sceepmaecker), een kleischuit (Willem Czn) ge bruikt door de timmerlieden. 5 dagen timmeren (Adr. Hzn) aan de IJsselbrug en aan de stadsbruggen, waarbij Claes Hzn.zoon hout en planken sleept naar de IJsselbrug. Touwen, kraan en windassen door Adriaen Hzn gebruikt, een stuk hout gele verd door Jacob die wielmaecker. 5 dagen timmeren met 4 balken en 8 keperhouten (Adr. Hzn) 6 pond ijzerwerk, en 2500 spijkers (Willem smit). Jacob die houtsagher zaagt 28 sneeën uit 4 bal ken, en 11 sneeën, nog 6 sneeën en een spar. Weer schouwhuur (Comelis Karstansz). 4 dagen timmeren met 6 houten van 30 voet 2 keperhouten (waarschijnlijk aan IJsselbrug). Planken (geleverd door Simon Jacobsz). 7 dagen timmeren met 9 houten van 30 voet (waarschijnlijk aan IJsselbrug). Enige dagen timmeren 4 planken. 2 balken zagen tot bruggeplanken (Jacob die houtsagher). Welke brug? 5 dagen timmeren aan IJsselbrug "en vullensputten", 6 planken, 2 houten en 2 sparren. Een plank waarvan men de niet nader aangeduide ophaalbrug maakte (Jacob die wielmaecker). Het heiblok naar Veerstal brengen en terug (Claes Hzn). Huur van de schuit, waarmee men palen in IJssel heide (Gherit sceepmaecker). Veel ijzer (spijkers). 4 dagen timmeren aan IJsselbrug en school. Een balk brengen naar de brug (Jacob Gheritszn). 9 dagen timmeren, 10 houten van 30 voet, 8 sparren en kraanhuur. Balken van de IJsselbrug inheien (13 mannen). Kraan en heiblok naar IJsselbrug (Claes Hzn). Brugweg over de IJssel maken van aarde en rijshout (Comelis Jaep Deckersz). Touwen gebruikt bij het heien (Ghijs Moei).

Schatkamer | 1998 | | pagina 15