24. 28. 32. 36. 40. 44. 48. 26 - 5 - De Reminders sullen tot hueren inganck geven tyen stuvers off een pondt fijn tin gewrocht zeer jent voorts alle jaers Cathrijn so langh zij daer bij zijn gebleven Noch ses stuvers aen goedt ganckbaer paeyment Soo yemandt eenich secreet des earners wordt bekent dat sal hij als zijn sclffs saecken verborgen houwen Wye in sulx faelgeert, verbuert tyen stuvers als impertinent Dus wacht hem yder hyer voor seamers secreet te ontvouwen. - 6 - Men sal van dryen tot dat de clocke vyer slaet overhandt68 omrne termen69 alle Sonnendagen daer en sal nyemandt voordeel schyen, in wat hij hyer staet tzij broeder ofte beminder, hoort nae dit gewagen Compt daer eenich onduyts woort, men sal heymelick ommevragen En de meeste stemmen dan sullen hebben gestant Wye in dit alderminstc brueckich valt, moet tzijnen mishagen tot een emende70 betalen eenen blanck contant. - 7- Oock sal de factoor tmeyeliet tnycu jaer met den refereyn ter earner leveren drye weecken eert te weech wort gebracht Soo daer quam eenich Camer Caerts beroup over tlandt gemeyn waer op bij belyeven onser magistraet most zijn gewracht Sulcke wereken sal hij bestellen in des keysers macht - 4 - Als yemandt Camerbroeder begeert te wesen soo sal hij ter Camer comen tot drye Sonnendagen toe En dan salinen hem d'ordonnantie voorlesen En ontfangen hem bij advijs van mijn heeren int goe mits betalende voor den inganck tyen stuvers als de vroe off een pondt gemaect tin, fijn hcerlick en claer om op de Camer te stellen int openbaer. 68. overhandt: afwisselend, ieder op zijn beurt. 69. tennen: woordomschrijvingen verzinnen en, al rijmend, op de 'term' verklaren. 70. emende: boete.

Schatkamer | 1999 | | pagina 28