140. 144. 148. 152. 156. 160. 164. 76. advies: zinspreuk, devies. 77. weet doen leggen: het laten weten; officiële en fonnele kennisgeving doen toekomen. Vgl. WNT, XXV, kol. 281, sub 4, ook kol. 283, sub b. 78. convent: vergadering. kyesendc keyser prinche en factoor over tmael Eick feestdach zijdt met u tadvijs76 ter Camer geseeten op u borst hangende, houdt dat in geen secreten off ghij verbuert dryc stuvcrs, wacht u voor schade want hyer van en doctmen geen genade. - 22 - Wanneer eenich Camerist yemandt vreemd geryeft en hem ter camer brenght, om yet te verteren soo moet hij de broeders vragen oft huer gelieft op de boeten van eenen stuver sender simuleren Wat de vreemde verbuert nae scaerts pronunchieren sal betalen die dyen hem brenght ongestoort in manieren off hij tsclve hadde verboort. - 23 - De keyser oft de prince mogen altijdt - 20- Wanneer een vreemdt Camerist over sal comen tzij bij veel ofte weynige present soo en sal daer geen Camcrbroeder voor schroomen om de gemeen costen te betalen, sijdt dit bekent Maer wanneer men tijdt heeft, salmen pertinent gelijck alle Camerbroeders de weet doen leggen77 opdat hyer nyemandt absent met recht mach tegen seggen. - 21 - Wanneer men sal spelen een spel van sinnen oft batement dat meyliet singen, endc oock tnyeuwe jaer soo salt gemeen costen zijn binnen seamers convent78 van al datter verteert wordt voor elck te gaer Voort ygelick Camerist die nyet en speelt, neemt waer dye stellagie toe te maeckcn ende aff te breecken op boeten van drye stuvers voor clercken en leecken. 30

Schatkamer | 1999 | | pagina 32