226. 230. 234. 238. 242. 246. 250. 85. palen: belemmeren 33 Alle vierendeel jaers salinen rechtdach houden principael van alle schulden ende boeten die verbuert zijn ende elck sal zijne schulden betalen finacl off op de Cacck te worden gekuert fijn. Ter Camer eeten noch drincken, nochtans ongetruert sijn costen en oncosten gelden, als andere Cameristen ende dit te betalen sender arch off listen. -35- Wanneer een Camerist troudt weduwe off maecht - 32 - Nyemandt van die hen ter Camer laten vinden op Sondagen off anders van nu voortaen en van daer scheydt, sal hem met yemande verbinden om ten gebrande wijn, off ander dranek te gaen eer hij tsijne woonstede geweest zij wilt dit verstaen Dye sulx doet, telcken dryc stuvers verbueren sel sooment eenichsins can bewijsen hoort nae ons vermaen wantmen daer van tallen tijden mach bekueren wel. -33- Wye van dees Camer begeert te schcydcn moet geven tyen stuvers voor den uytganck mits noch betalende, eer hij ontfanght Godts geleyden, alle zijne schulden de Camerbroeders ten danek sonder daer tegens te doen met eenich bedwanek Men sal de beminders ontfangen te degen bij wil en advijs van mijn heeren wegen. -34- Dye opte Caeck staet verbuert alle dagen een oortgen twclck hij sal moeten betalen gelijck off hijdt hadde verteert tot zijnen behagen Daer en sal nyemant binnens earners palen85 malcander manen, off van eenich geschil verhalen dan dat ter Camer geschyedt is, verstaet den eysch op de verbuerte van een stuver clckc reys.

Schatkamer | 1999 | | pagina 35