Aankondigingen mededelingen Uit de regio GOUDSE GESCHIEDSCHRIJVING KADASTRALE ATLAS 1832 WADDINXVEEN RAPPORT OPGRAVING OOSTPOLDER UIT 75 Op vrijdag 26 november 1999 is na de presentatie van twee verzamelingen bijdragen van Die Goude in de Oud-Katholieke kerk de tentoonstelling over de Goudse geschiedschrij ving geopend. Deze tentoonstelling kan tijdens de normale openingsuren worden bezocht in het Streekarchief Hollands Midden. In het voorjaar van 1996 is een belangwekkende opgraving verricht in de Oostpolder in Schieland. Het veldwerk stond onder leiding van de project-archeoloog van de gemeente Gouda en werd uitgevoerd door vrijwilligers van de archeologische vereniging Golda on der auspiciën van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. De twaalfde- eeuwse boerderij die daar werd blootgelegd is niet alleen voor Gouda zeer bijzonder, maar blijkt ook van landelijke betekenis. De opgraving leverde zoveel materiaal, dat met het uitbrengen van het rapport is gewacht tot de resultaten van specialistisch onderzoek gro tendeels konden worden opgenomen. Het rapport “Wonen op het veen” telt 116 pagina’s en drie kaartbijlagen. Dezer dagen kwam of komt de “Kadastrale Atlas 1832 Waddinxveen” uit. In deze bron nenuitgave zijn gegevens te vinden van eigenaren van kadastrale percelen, van deze per celen zelf en van bebouwing. De atlas wordt uitgegeven door het Historisch Genootschap Waddinxveen in samenwerking met de Stichting Kadastrale Atlas Zuid-Holland 1832 en de Stichting Rijnlandse Historiën. De circa 220 pagina’s dikke atlas is geïllustreerd en be vat een schat aan informatie over de lokale samenleving van 1832. (Waddinxveen strekte zich toen ook uit over delen van de huidige gemeenten Gouda en Boskoop.) Bijgevoegd zijn 24 reproducties van kadastrale kaarten op A3-formaat. De winkelprijs is ƒ47,50. “Gouda in druk. Bibliografie van Gouda tot 1995” is de 27e verzameling bijdragen van de Oudheidkundige Kring Die Goude. Samenstellers zijn J. W E. Klein en N.D.B. Habennehl. Het boek bevat een systematisch ingerichte bibliografie over het verleden van Gouda en telt 4492 nummers. De bibliografie wordt voorafgegaan door levensschetsen van zestien belangrijke Goudse historici. ‘Gouda in druk’ komt voort uit het project Stadsgeschiedenis Gouda. Deze uitgave werd mede mogelijk gemaakt door de Stichting Vrienden van Archief en Librije. De verkoopprijs is ƒ39,50.

Schatkamer | 1999 | | pagina 13