1 X 19 Landerijen Zoals bij het deel over de eigenaren zal blijken verminderden de bijbehorende lande rijen in 1845 van ruim 22 naar ruim 16 bunder. In 1911 werd door de polder een vergunning verleend tot het dempen van de ‘bin nensloot’ achter de woning vanaf de dam bij de ringvaart tot de dam voorin de sloot. Exotisch was in 1926 de aankoop door een M. Molenaar van “Nooit Gedacht” van een perceel grond aan de Bermweg in de polder Prins Alexander in de eigen ge meente. Een stuk land, beho rende bij boerderij “Nooit Gedacht" aan de overkant van de ‘s-Gravenweg In 1942 volgt een vergunning voor een dam (‘met riolering') tussen percelen land over de Molenw'etering. Na de inundatie tegen de geallieerde bevrijding krijgt M.J. Molenaar in 1945 onder voorwaarden vergunning voor het dempen van sloten van het “Kooistuk” bij de Molenwetering en een stuk sloot vanaf de Dijkwetering. In 1990 werd in het kader van de landinrichting de grond over de Schielandweg (oude spoorlijn) door zijn tweelingzoons ingebracht en toebedeeld aan het recreatie schap Hitlandbos. Zo resteren de hoeve nog nabije percelen aan weerszijden van de ‘s-Gravenweg. A rheiderswon in gen Vanaf 1825 zijn de panden op het eerste perceel ten noordoosten van de boerderij van dezelfde eigenaar als de hoeve geweest. Bijvoorbeeld in 1942 worden de panden daarop gezien als drie arbeiderswoningen, en wel met de huisnummers 10, 12 en 14. De dubbel bewoonde boerderij “Nooit Gedacht” zelfheeft dan de nummers 6 en 8 al. In 1972 vond verkoop van deze naastgelegen panden plaats aan een derde. rn

Schatkamer | 2000 | | pagina 21