Zolder De bedsteden op de tussenzolder 25 (Veel grotere koperen pompkranen bevinden zich in de collectie van de Oudheidka mer.) Nog later kwamen er automatische drmkbakjes, uiteraard op leidingwater. Ook kwamen er leidingen voor het gemechaniseerd melken. De stal werd gelicht en deels gelucht door (na bouw' van het zomerhuis) vijf buitenramen met aan de boven zijde scharnierende binnenluiken of -blinden. Terwille van de oudheidkamer zijn de metalen koeboxen grotendeels verwijderd. be- as- Een steektrap zorgde vanuit de stal voor de verbinding met de zolder. In 1996 is bij het overlagen van de zoldervloer een vaste trap tegen de achtergevel gemaakt. (De houten delen voor het overlagen werden verkregen uit de gesloopte maalderij aan de Kerklaan.) Op de stalzolder valt op dat de hoofd- en tussenspanten verschillende balken hebben. De tussenspanten, die niet met stijlen zijn verbonden, zijn vast toege voegd terwille van het vervangen van het rieten staldak door een pannendak met riet- isolatie, een zogenaamd ‘getaterd dak’. In de zoldervloer was tot het overlagen in 1996 de omtrek van een vroegere ventilatiekist nog zichtbaar en in het dak ontbreekt ter plekke de rietisolatie. Een gesloten houten tussenbeschot scheidt de stalzolder af van de tussenzolder. Eerst in 1997 is daarin voor de Oudheidkamer een verbindings- deur uitgezaagd. Op de middenzolder zijn nog twee gave bedsteden aanwezig. Der gelijke bedsteden richting stal waren doorgaans voor de vaste knechten en meiden. Ook is op de ze tussenzolder in 1996 een ruimte voor de verwarmingske tel passend af gescheiden. De zolders van voor- en zomerhuis heb ben, afgezien van de balkcon- structies, geen apart te schrijven pecten.

Schatkamer | 2000 | | pagina 27