it i B Elf jaar later, op 3 mei 1917, meldt de Goudsche Courant dat de pas opgerichte CH-kiesvereniging kandidaat heeft gesteld voor de raad de heren H. de Bruyn en M. Molenaar, beiden aftredend, en A.C. van der Wees. Dan vervolgt dit liberale blad letterlijk: “Het is wel eigenaardig dat heide eerstgenoemden bij de vorige verkie zing kandidaat zijn gesteld door de vrijzinnige kiesvereeniging “Algemeen Be lang de derde kandidaat van AR-zijde. Het wekt den schijn dat de beide eerstge noemden wel verzot zijn op hun zetel, dat zij zoo ineens van politieke kleur zijn verschoten. NRC en Goudsche Courant melden de dag daarop echter, dat Mole naar heeft bedankt voor de door de CHU aangeboden kandidatuur. Op 16 juli 1917 meldt de Goudsche Courant in elk geval dat M. Molenaar is herkozen (waarschijn lijk weer voor “Algemeen Belang”) met 142 stemmen, het hoogste aantal dan (er is nog geen algemeen kiesrecht). Kaascursus op “Nooit Gedacht”, 1922. Staand tweede van links: meester P.l. van der Weele. Verder zijn staande van rechts naar links bekend: Cornelia van Wageningen, burge meester Würdemann en Woudina de Zwart. Zit tend vooraan, tweede van links, Els den Toom en rechts de boerin Trijntje Molenaar-van den Dool. In 1918 is Maarten bestuurslid van de afdeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw80. Op 5 mei 1922 adverteert de Schoonhovensche Courant: “Kaascursus. Zij, die wenschen deel te nemen aan een PRACTISCHEN CURSUS IN ‘T KAASMAKEN onder leiding van den Heer BOS, Rijkszuivelconsulent, ten huize van de Heer M. MOLENAAR te Nieuwerkerk a d. IJssel kunnen zich nog tot half Mei opgeven bij den Secretaris der Afdeeling Nieuwerkerk c.a. H.M.v.L. De deelname is kosteloos en staat ook open voor niet leden der afdeeling. P I. van der Weele. (Deze bovenmeester van de Openbare Lagere School Nr 1 is ook secretaris van de ‘Hollandsche Maatschappij van Landbouw’.) Van die op ‘Nooit Gedacht’ gehouden cursus Kaasmaken bleef ook een foto - met burgemeester en al - bewaard. 80 ARA, Archief Holl. Maatschappij van Landbouw, inv.nr. 313 36 r'i.'i E'

Schatkamer | 2000 | | pagina 38