P ■M De openingstijden van het Streekarchief Hollands Midden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. “Naar aanleiding van...” “Naar aanleiding van.is een nieuw initiatief van het Streekarchief Hollands Midden. Wanneer bepaalde historische gebeurtenissen in de publieke belangstelling staan, wil van het Streekarchief Hollands Midden daarop reageren door het tonen van een kleine selectie uit het bezit van de Librije. In slechts een paar vitrines worden enkele boeken of docu menten getoond, met een summiere beschrijving. Het primaire doel is het bezit van de Libnje (en het Archief) bredere en betere bekendheid te geven. Op deze manier kan men toch een aardig beeld krijgen van de gevarieerde in houd van de stadslibrije, zonder dat er grote investeringen in tijd en geld gemaakt hoeven worden, die bij grote tentoonstellingen altijd een rol spelen. Door de kleinschaligheid kunnen nu ook onderwerpen aan bod komen, waarover de librije relatief weinig matenaal bezit, maar die het tonen toch waard zijn. Het is dan ook niet het soort expositie waar men speciaal naar toe moet; het is meer bedoeld voor de bezoeker die toch al op het Streekarchief is, om even iets anders te kunnen bekijken. Niettemin zullen de “Naar aanleiding van.."-tentoonstellinkjes aangekondigd worden op de website van het Streekarchief Hollands Midden: www.rsnet.nl/sahm. Ze duren voor onbepaalde tijd. Als eerste reeks is gekozen voor 400 jaar Japans-Nederlandse betrekkingen. Er worden enkele, voornamelijk achttiende-eeuwse, boeken over Japan getoond. Als bijzonderheid ligt er ook een originele negentiende-eeuwse Japanse ingekleurde houtsnede, die de ver schillende fasen in de rijstteelt laat zien, compleet met Japanse tekst. Er ligt een vertaling in het Nederlands bij. Enkele voorwerpen uit privé-bezit luisteren het geheel op. Deze tentoonstelling is ingericht naar aanleiding van het bezoek van de Japanse keizer aan Nederland. 83 u Streekarchiefdienst Hollands Midden gemeenten Gouda, Moordrecht, I Nieuwerkerk a/d IJssel, Waddinxveen U en Zevenhuizen-Moerkapelle

Schatkamer | 2000 | | pagina 45