Ji In het wapenboek van Jacob van Dijk94 is het wapen van Sterre ook gedeeld. Het heeft op de rechterhelft in blauw een achtpuntige gouden ster, op de linkerhelft in rood drie zilveren windhonden boven elkaar. Achterin dit boek uit het begin van de negentiende eeuw heeft burgemeester K.F.O. James, in de jaren 1942-1943, een twintigtal met de hand geschreven pagina’s toegevoegd. Hij vermeldt onder andere dat zich in het Gemecnte-archief van Delft een wapenboek95 bevindt, waarin een variant van het wapen van Sterre wordt vermeld: “...slechts bestaande uit een ster met 8 stralen van goud op blauw veld. Bur gemeester James heeft naar deze ‘Delftse-variant’ het wapen van Sterre aange bracht op zijn eerder ge noemde wapentableau in het stadhuis. Het is opmer kelijk dat hij, vijftien jaar later, de ster op het wapen aan de Waag heeft laten uitvoeren met zes stralen. Over het wapen van Van Groenendijck wordt, in het tijdens de res tauratie bijgehouden dag boek, verslag gedaan van een op 29 april 1958 met de burgemeester gevoerd telefoongesprek: “De roos jes in het wapen van Groe- nendyck moeten van 4 blaadjes worden gemaakt in plaats van 5 blaadjes, zoals was getekend". Os - g MM Hm de Heeren Raden in de 94 Gouda, SAHM, Collectie varia, inv.nr. 519: Jacob van Dijk, Wapens van Vroedschap der Stad Gouda sedert 1618 tot 1795. 1825 95 J. van der Lely van Oudewater, Wapens van Goudsche Vroedschapslede 112 Waag. Het wapen van Donatus van Groenendijck; in goad een zwarte keper vergezeld van drie rode rozen met vier buitenblaadjes. Foto J. Smink

Schatkamer | 2000 | | pagina 30