Bijdragen mededelingen Bestuursmutaties 122 Mevr, drs M. Doctor-Flach moest haar werk voor de Stichting Vrienden van Archief en Librije beëindigen. Haar wordt hartelijk dank gezegd voor het vele werk; zij was sinds 1990 een kundig penningmeester. De vacature in het bestuur werd opgevuld door mevr. J. Hoogendoorn te Gouda. Op vrijdag 3 november om 16.00 uur opent de voorzitter van de Streekarchiefdienst, de Goudse wethouder J. Vermeij, een expositie over restaureren en conserveren. De voorzitter van de Stichting Vrienden van Archief en Librije overhandigt hem dan ook het eerste exemplaar van de in samenwerking met het Streekarchief uit te geven cd-rom “Het Groene Hart in kaart”, vervaardigd door Tensing SKS te Zaltbommel. Zie voor nadere gegevens het bijgesloten voorintekenformulier. Bij de opening van het gebouw van het Streekarchief in 1995 stond de prachtbijbel die in 1855 is gedrukt bij Van Goor in Gouda in de belangstelling. Jan van Loo schreef er een boekje over. “De Ammoniet” uit Leiden verzorgde deze uitgave en drukte ook een aantal prentbriefkaarten met afbeeldingen uit de collecties van het Streekarchief. Via de aktie “Red een Archiefstuk” is geld bijeengebracht om een exemplaar van de Prachtbijbel te laten repareren. Het herstelde exemplaar kan in de studiezaal worden bewonderd. De Soroptimistenclub Gouda c.o. maakte met een gift van ƒ5000,- aan de Stichting de restauratie van meerdere stukken mogelijk. In eerste instantie is met een bedrag van ƒ2800,- een tweetal boeken van Erasmus gerestaureerd. In de loop der eeuwen hebben de Goudse Librijemeesters veel boeken van de ‘Gouwenaar’ Erasmus ver zameld. Door de tand des tijds en de handen van vele mensen waren twee werken in zeer slechte conditie geraakt. Dankzij de gift van de Soroptimisten kunnen de boeken weer in volle glorie worden ingezien in de studiezaal. Het resterende bedrag wordt momenteel besteed aan restauratie van kadastrale kaarten van Gouda. Aktie “Red een Archiefstuk” Cd-rom “Het Groene Hart in kaart’Vexpositie over restauratie en con servering

Schatkamer | 2000 | | pagina 40