Taal- en onderwijskunde Algemeene kunstwoordentolk', Giepbeek: Noodwendig woordenboek der zamenle- ving; Kramers Jzn.: Nouveau dictionnaire Fransch-Hollandsch, Hollandsch- Fransch (1862); D. van Hinloopen Labberton: Handleiding tot denk-, spreek- en schrijf- of stijloefeningen voor de volksscholen (1853). J.W. Regt: Allereerste be ginselen der practische onderwijskunde (1854); Crütz: Vragen en opgaven bij het onderwijs in de vormleer ten dienste van kweekelingen of aankomende onderwij zers (1865); J.W. Regt: Hoofd- en steunpunten uit de vakken van het lager onder wijs (1866). Land- en volkenkunde Moorlag: Geschiedenis van Engeland', Kramers Jzn.: Geographisch woordenboek der geheele aarde (1855); P. van der Burg: Schoolkaart van het Koningrijk der Nederlanden en het Groothertogdom Luxemburg (1854); H. Berghaus: De volken van den aardbodem volgens hunne afstamming, verwantschap en eigenaardighe den in regeringsvorm, godsdienst, zeden, gewoonten en kleederdracht (1854); Di- nard: Onzichtbaren van Parijs', A.J. van der AA: Beknopt aardrijkskundig woor denboek der Nederlanden (1855). Natuur- en geneeskunde P. van der Burg: Eerste grondbeginselen der Natuurkunde; Dubois: Dierenwereld; Kobell: Mineralogie', A. Petit: Sterrenkunde voor den beschaafden stand (1867); A. Ganot: Leerboek der proefondervindelijke en toegepaste natuurkunde (1858); Burgerdijk: Dieren', Numan: Handboek der genees- en verloskunde van het vee (1865); Girardin: Scheikunde', Goeuvry en Duvivier: Gids voor lijders en lijderes- sen aan de ziekten der urine- en geslahtswerktuigen (1870); Chemisch Taschen Rezeptenbuch', Van Hael: Handboek der kruidkunde', Le fuchsia, son histoire et son cuture', Bernstein: Planten, Dieren, Mensen. Literatuur Bemint elkander, Bijdrage in proza en poëzie (1853); De nachtegaal en het lijster tje (1853); Vaderlandsliefde en trouw in leven en sterven, of Richard, de edele bergjager aan het Koningsmeer (1854); Gedichtjes voor de lieve jeugd', Dante: Di- vina Comedia; Shakespeare: Complete works. Overig Prachtbijbel, bevattende al de boeken van het oude en nieuwe testament (1855); Terwen: Het Koningrijk der Nederlanden (1858); De onvermoeide speelmakker of volledige verzameling van nuttige en aangename spelen, enz. (1852); J.B. Rietstap: Handboek der Wapenkunde (1857); Gids voor de balzaal (1867); Gids voor de eet zaal, benevens de kunst van het voorsnijden (1867); Cramer: Methoden voor de pi ano', Kamarsch en Heeren: Technologisch woordenboek (1862). 22

Schatkamer | 2001 | | pagina 24