BIJLAGE I BIJLAGE II 26 Hoofdvoorwaarden Waarneming correspondentschap heer Chatelin te Padang I Voor alle besognes aan de waardering van het correspondentschap rekenen wij over het bedrag der bestellingen 5%. De voorwaarden waaronder een Indische boekhandelaar tijdschriften, dagbladen en boeken kon afnemen onder uitgeversbedrijf G.B. van Goor Zonen. De voor waarden zijn afkomstig uit een brief gericht aan de heer Chatelin te Padang, de dato 22 October 1871. De eerste brief die betrekking heeft op de handel met Nederlands-Indië. Gedateerd 13 april 1852 en gericht aan de cargadoorsmaatschappij Canne Balwe. ‘In den |Z./?C] uwe annonce gezien hebben betrekkelijk de Wilhelmina Ar- nolda Kapitein Mulder, direct naar Padang zullende vertrekken, neem ik de vrij heid Ued te verzoeken mij s. v.p. wel per keerende post op te willen geven de uiter ste termijn, wanneer ik zoude moeten zorgdragen dat eene kist met boeken voor Padang, aan boord ware, ofwel ten haven is. Wanneer ik dan eenigszins gereed kan komen zoude ik gaarne van die gele genheid door uwe verschillende tusschenkomst profiteren. ‘Wij zien ons in het bezit van uw geacht schrijven van den 26 mei, aan het adres van wijlen onze vader den heer G.B. van Goor en waaruit wij ontvouwen f708,29, zich o/d Rotterdamsche Bank, waarmede uwe openstaande rekening bij G.B. van Goor, en de onze in dank gecrediteerd is. Tot verdere beantwoording van uw schrijven, [zijn] wij u bereids nu te moeten mededeelen dat de zaken door wijlen onze vader gedreven, door ons met 1 januarij e.k. worden overgenomen en voortgezet onder onze firma waarvan u ter zijner tijd nadere mededeeling zal geworden. Om genoemde reden beantwoorden wij dan ook uw aan de firma G.B. van Goor gericht schrijven. Thans ter zake. Ziehier de voorwaarden waarop wij genegen zullen zijn U van binnen en buitenlandsche tijdschriften, dagbladen, boeken, enz., enz. te voor zien, met andere woorden uw correspondentschap waar te nemen op de meest uit gebreide schaalen.

Schatkamer | 2001 | | pagina 28