het geheel. Daar dit In afwachting uwer geëerde rescriptie, verblijven wij gaarne, 27 Ziedaar WelEd heer onze voorwaarden; wij vleijen ons, onze overtuiging, dat de in alle deelen bescheiden en billijk zijn, ook de uwe zal wezen; gevende wij u be reids nu de verzekering dat uwe belangen met de meeste en ijver zullen behar tigd worden. II Iedere 6 maanden leveren wij rekening in; waarmee daaruit blijken mogt dat het debet het credit overschrijdt, daar verbind de debiteur zich, dit verschil binnen de daaraan volgende 6 maanden aan te zuiveren, terwijl over het in voorschot zijnde ‘Z maands in rekening wordt gebracht. III Alle onkosten, assurantiën, enz., die op de verzendingen mogten vallen ten bate van de aanvrager. IV Ook alle boeken, zoowel binnen als buitenlandsche niet tot ons fonds behoor- ende (hiervan zijn leveringsconditiën u bekend) bezorgen wij tegen 5% op het netto bedrag. V Het dispensibel stellen van eene voor tegenval ende het vermoedelijk netto bedrag der aan te vragen binnen en buitenlandsche tijdschriften, dagbladen, boe ken, brochures, enz., met inbegrip van de extra onkosten voor per mail ver langd worden. Dit dispensibel stellen kan plaats vinden door remises op, of het openen van een crediet bij een geaccrediteerde koopershuis of bankierskantoor in Holland. VI Bij den aanvraag der relatiën waarop deze voorwaarden betrekking hebben, gaat de toezending uwe orders gereed van de benoodigde som of aanwijzing van het opengestelde credit berekend naar de behoefte van het geheel. Daar dit na tuurlijk ook tegen den aanvang van elk komend jaar. VII Wenscht een der contractanten de aangegane overeenkomst te verbreken dan dient kennisgeving daarvan schriftelijk te geschieden uiterlijk op den julij - blijvende de zaken echter voor beiden verbindend tot december van het jaar waarin de opzegging geschiedt, en moet de gehele liquidatie voor ultimo juni van het jaar daaraan volgende afgeloopen zijn.

Schatkamer | 2001 | | pagina 29