s w De Harengo. 16 924. Excerpta quaedam ex Cornelio Loos, seu Callidio Gaudano de illustribus scriptoribus huius temporis. - Index scriptorum ecclesiasticorum a Joanne Trithemio conscriptum. - Testificatio antiquissimorum affirmationum, Petrum Romanae ecclesiae fuisse exim. etc. 8°. Verzameling van uittreksels en ande re aanteekeningen. HS. van 302 biz. van de 16e eeuw. Komt voor als nr. 261 in Stein3 (Tabula doctorum virorum huius temporis manu scripta/ Wordt pas weer in Cat. 1766 gecatalogiseerd (zie voor de reden bij nr. 485 hierboven). 932. Calendarium Sanctorum. Martyrologium Romanum. fol. Handschrift van [het eind van] de 15e eeuw. Komt voor als nr. 82 in SteinS. Voorts vano/Cat.l645G (nr. 128). Afbeelding van de haring in P. Rondelet, De piscibus marinis (SAHM, Librije, cat.nr. 1066), afkomstig uit de bibliotheek van klooster Stein. SAHM) - Uit de catagorie Wis- en Natuurkunde'. 1054. AGRICOLA, G., De ortu et causis subterraneorum II. V; de natura eorum quae effluunt ex terra II. IV; de natura fossilium 11. X etc. Bazel, Froben, 1546. fol. Heeft een bezittersaantekening van Willibrordus AEgidius Cartsbergius, die monnik was in Stein, maar later biechtvader werd in het Agnietenklooster te Amsterdam. Het boek wordt genoemd in Stein3 (nr. 92, met de aantekening dat de naam van Willibrordus AEgidius Cartsbergius erin staat). Het werk komt voor in Cat.l645G als nr. 222. Later samengebonden met nr. 1118 (in de categorie Geneeskunde), dat waarschijnlijk niet afkomstig is uit een geestelijke instelling. 1066. RONDELET, P., De piscibus marinis, in quibus verae piscium effigies expressae sunt. Lyon, M. Bon- homme, 1554. Met houtsneden, fol. Dit werk was, net als het vorige, mis schien eveneens oor spronkelijk van Wil librordus Cartsber gius (achterin is een register geschreven in het handschrift van Cartsbergius). Het wordt genoemd in Stein3 (nr. 87) en in Cat.l645G (nr. 219). (dTVT XVI. ARENGI Nomen barbarum eft,neque vllaeft, quod fciam, huius appellatio Hue Latina hue Grx- V ca.funtqui non rcólc halecem voccnt. Quidautcm halee vel alex libro quinto declarauimus. Inpc- nuria igitur Graxi Latiniquc nominisnotifliino

Schatkamer | 2002 | | pagina 18