SER DE GOUDSE GLAZEN: VENSTERS OP DE GESCHIEDENIS In deze tentoonstelling blijkt dat de Glazen en Cartons niet alleen mooi zijn om naar te kij ken, maar tegelijk een verbeelding zijn van de vaak roerige tijd waarin ze zijn ontstaan. Wie waren de Crabeth’s? Wie is die mevrouw in het omheinde tuintje, met een bloemenkrans in het haar? Wat heeft een kluwen garen uit 1574 met Gouda te maken? Deze en nog veel meer vragen worden in de tentoonstelling be antwoord. Met originele archiefstukken van de gebroe ders Crabeth, Willem van Oranje, Philips II en vele anderen die betrokken waren bij de uit voering van de Glazen, worden de historische achtergronden belicht. Daarnaast zijn prachti ge handgeschilderde kaarten en unieke boek werken uit de Librije-collectie, die betrekking hebben op het thema, tentoongesteld. 30 r De Goudse Glazen in de St.-Janskerk zijn in ternationaal vermaarde kunstwerken. De origi nele ontwerptekeningen ervoor, de Cartons, zijn kunstwerken op zichzelf. In Museum het Catharina Gasthuis geven zij van 16 maart t/m 16 juni 2002 voor het eerst hun artistieke ge heimen prijs in een spectaculaire tentoonstel ling “Het Geheim van Gouda”. (Het Catharina Gasthuis is van maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend, op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur.) Aansluitend bij deze tentoonstelling heeft het Streekarchief Hollands Midden samen met het Archief van de Hervormde Gemeente Gouda en het Fonds Goudse Glazen een kleine expositie ingericht over de Goudse Glazen. (19 maart t/m 14 juni 2002. Voor openingstijden: zie pag. 32.) 3?. t 9-

Schatkamer | 2002 | | pagina 32