I Aankondigingen mededelingen Uit de regio 11 Walvisprijs voor de vijfde keer uitgereikt Archief- en Librijenieuws 71 Geschiedenissen van Holland en Gouda oorspronkelijke bijdrage over de geschiedenis van de Goudse regio. Er waren drie inzendin gen. De Walvisprijs 2002 is toegekend aan mevr, drs C.C. (Carin) Gaemers uit Moordrecht voor de bijdrage “Stadsvroedvrouwen in Gouda, 1756-1806”. Het artikel is in dit nummer van De Schatkamer geplaatst. De uitreiking vond plaats door de voorzitter van de Streekarchief dienst Hollands Midden, de Goudse wethouder J. Vermeij. De inzenddatum voor de volgende Walvisprijs is 31 december 2003. Op 22 mei 2002 overhandigde de Nieuwerkerker H.B. van der Goot in de Rolzaal aan het Haagse Binnenhof het eerste exemplaar van “De geschiede nis van Holland tot 1572” aan prins Willem Alexan der. Hij deed dit als voorzitter van de stichting Ge schiedschrijving Holland. De Geschiedenis van Holland verschijnt bij uitgeverij Verloren in vier delen (I, II, lila en Hlb). Voor alle delen samen geldt een setprijs van €90; deel I kost afzonderlijk €25 en is in de boekhandel verkrijgbaar. Op 7 okto ber 2002 zal in de Schouwburg het eerste exemplaar van de nieuwe stadsgeschiedenis van Gouda worden overhandigd aan de burgemeester. Op 5 april 2002 is voor de vijfde maal de Walvisprijs van de stichting Vrienden van Archief en Librije uitgereikt. De prijs, nu groot 500 en een oorkonde, wordt gegeven voor een Sinds maart 2002 geeft de Streekarchiefdienst Hollands Midden eenmaal per kwartaal een dubbelzijdig A4-tje uit onder de naam Archief- en Librijenieuws. Het is gratis af te halen op het Streekarchief en een aantal andere verspreidingspunten. Een selectie van de inhoud zal ook in dit tijdschrift worden opgenomen. -

Schatkamer | 2002 | | pagina 41