Nu- h Een selectie Links: de foto uit het bezit van het Streekarchief; rechts: de kwalitatief veel betere nieuwe aanwinst 74 Het spreekt vanzelf dat dit gebaar op hoge prijs gesteld wordt. Het illustreert letterlijk de band die de heer Vermeij als wethouder en voorzitter van het bestuur van het Streekarchief met het archief gekregen heeft. Archief- en Librijenieuws is een driemaandelijkse nieuwsbrief met nieuwtjes en wetenswaardigheden over de archief-, bibliotheek-en kaartencollecties van het Streekarchief Hollands Midden. Jaargang 1. nr 2 juni 2002 Wethouder Vermeij schenkt oude foto’s van Gouda Op 28 februari heeft wethouder J. Vermeij een drietal foto’s aan het Streekarchief overge dragen die tot de oudste van Gouda gerekend kunnen worden. Ze zijn op persoonlijke titel door hem aangekocht en door hem aan het Streekarchief geschonken. Van één foto had het Streekarchief al een exemplaar, maar die is van slechte kwaliteit. Archiefstukken betreffende graven van Duitse oorlogsslacht offers overgedragen Een aantal Duitse soldaten die tijdens de slag om Arnhem in 1944 gewond geraakt waren, werden naar het oorlogsziekenhuis in Gouda vervoerd. Het St. Jozefziekenhuis was voor de Duitsers één van de weinige nog bereikbare ziekenhuizen. Ze waren bij Arnhem gedeeltelijk omsingeld, zodat ze alleen een uitweg naar Holland hadden. In het ziekenhuis zijn 31 ge wonden overleden. Ze werden begraven op de oude begraafplaats aan de Prins Hendrik straat. Vandaar zijn ze herbegraven op de oorlogsbegraafplaats te Ysselsteyn (L.). Deze weinig bekende gegevens werden ineens actueel toen de documenten over deze graven bo ven water kwamen. De documenten, waaronder de lijsten met namen van de overledenen, zijn op 20 april 2002 officieel aan het Streekarchief overgedragen.

Schatkamer | 2002 | | pagina 44