B wsir jjü Kerstkaart Tegenwoordig wordt er naast de publicaties op regionaal-historisch gebied vrijwel uitsluitend in moderne historische literatuur op het terrein van - voorna melijk de Hollandse - politieke, maatschappelijke en economische historie geïnves teerd; juist om een evenwichtige en brede collectie te vormen en aldus de biblio theek zo bruikbaar mogelijk te houden voor de onderzoeker. Het is namelijk uitermate belangrijk, dat de bezoekers van de bibliotheek de achtergronden van hun onderzoek kunnen invullen aan de hand van de aanwezige literatuur. Dan heb je meer aan recente literatuur dan aan oude en verouderde. Dat neemt niet weg, dat er ook geprobeerd wordt belangrijke boeken, die in het verleden niet aangekocht zijn, antiquarisch aan te kopen. Het is zeker de moeite waard de regionaal-historische bibliotheek van het Streekar chief Hollands Midden te bezoeken. U kunt ter voorbereiding van uw bezoek via de website (www.rsnet.nl/sahm) in de bibliotheekbestanden zoeken. De Stichting Vrienden van Archief en Librije heeft een nieuwe kerstkaart uitgege ven (148 x 106 mm). De voorzijde bevat een kleurenafbeelding van ‘De aanbid ding der wijzen’ in: Jacobus de Voragine, Legenda aurea sanctorum. Gouda, Ghe- raert Leeu, 1478 (collectie Goudse Librije). De preciese wens kan door de gebruiker zelf binnenin worden ingevuld. De kaart is te koop in boekwinkels in Gouda en de regio en uiteraard bij de Streekarchiefdienst. De prijs is per stuk €0,70, per 5 stuks €3,00 en per 10 stuks €5,50. De opbrengst van deze kaart is voor de actie ‘Red een archiefstuk’. 104 f[ il; Tj'q' LH-S-Ï

Schatkamer | 2002 | | pagina 30