I Bestuursmutatie Vriendenstichting Werk aan de winkel...! 105 Sa Mevr. G.J.A. (Geraldien) de Koeijer-Jansen nam afscheid als bestuurslid van de Stichting Vrienden van Archief en Librije. Haar wordt hartelijk dank gezegd voor het vele werk, dat ze jarenlang verricht heeft. De vacature in het bestuur werd opgevuld door mevr. H.A. (Henny) van Dolder- de Wit, onder andere bekend als beheerder van het archief van de Hervormde Gemeente Gouda. ij Streekarchiefdienst Hollands Midden H gemeenten Gouda, Moordrecht, H Nieuwerkerk a/d IJssel, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle Onder de titel 'WERK AAN DE WINKEL...! Vergeten beelden van straatventers en winkeliers tussen 1850 en 1950 heeft het Streekarchief Hollands Midden een ten toonstelling georganiseerd rond het thema Handel van Open Monumentendag 2002. Bij de tentoonstelling is voor het basisonderwijs een lesbrief met vragenlijst be schikbaar. De expositie biedt veel niet eerder tentoongesteld materiaal: originele foto's van straatventers, winkeliers en hun winkelpanden; schokkende brochures van de Antitrekhondenbond en keuringsrapporten m.b.t. de Trekhondenwet; antieke voorwerpen uit de kantoorboekhandel en de winkel voor huishoudelijke artikelen; kleding uit de modewinkel; prachtig geïllustreerde krantenadvertenties en reclame materiaal. Maar ook boeiende correspondentie en handtekeningenacties van Goud se winkeliersverenigingen tegen het landelijke en gemeentelijke winkelsluitings- beleid. Allemaal te zien in het Streekarchief, gratis en voor niets, tot en met vrijdag 20 de cember van dinsdag t/m vrijdag 9.30 - 17.00 uur en dinsdagavond van 18.30 - 21.00 uur in het archiefgebouw aan de Groeneweg 30 te Gouda. - v 'i i

Schatkamer | 2002 | | pagina 31