Rectificatie 108 De openingstijden van het Streekarchief Hollands Midden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur, dinsdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. In het vorige nummer van Archief- en Librijenieuws stond in het bericht over de Duitse soldaten, dat zij begraven waren op de begraafplaast aan de Prins Hen drikstraat. Ze werden echter begraven in de IJsseldijk, waar nu de begraafplaats IJsselhof is. Aan het beheer van het archief zijn enkele voorwaarden verbonden. Zo zal het Streekarchief zorgen voor een zorgvuldige bewaring in klimaatbeheerste depóts en de herverpakking en restauratie van stukken voor zijn rekening nemen (eventueel met behulp van de Stichting Vrienden van Archief en Librije). De concentratie van de twee archieven op één plaats betekent natuurlijk een verbetering van de raadpleegbaarheid en toegankelijkheid voor de gebrui kers. Men hoeft niet meer twee afzonderlijke locaties te bezoeken om het geheel te consulteren. Bovendien is de beheerder van het Archief van de Hervormde Gemeente Gouda, mevrouw H.A. van Dolder-de Wit, bereid gevonden met haar archief ‘mee te verhuizen’: zij zal op het Streekarchief een werkplek krijgen, zodat haar fenomenale kennis met betrekking tot ‘haar’ archief niet verloren gaat. De in bewaringgeving van dit archief betekent één van de grootste over drachten van particuliere archieven in de historie van ons Streekarchief. Het gaat om ongeveer 75 strekkende meter en omvat de volgende bestanden: Kerkvoogdij 1572-1820, Kerkvoogdij 1820-1954, Kerkenraad 1621-1950, Diaconie 1624- 1950, Classis 1617-1950 en Diaconessenhuis ‘De Wijk’ 1897-1974. De officiële overdracht zal met enig ceremonieel gepaard gaan. De precie ze gang van zaken is op het moment van samenstellen van deze nieuwsbrief nog niet bekend. Houd daarom de plaatselijke en regionale kranten in de gaten, of ga naar de website van het Streekarchief.

Schatkamer | 2002 | | pagina 34