f 38v - betaelt van verwe dairmen de contoeren mede groen geverwet hebben f40 f 40v 2L.g. f41 noch betaelt Gerit de man van vijff dagen werckens int stadthuijs noch betaelt Gerit die man mit twee knechts gewrocht an die vierscaer f42 - noch betaelt Gherit de man mit twee knechten van vijff dagen te wer- cken andt stadthuijs - noch betaelt Zwaentgen smit van 90 pont wegens, noch betaelt voir acht ijssere spillen die geset zijn in die weskamer ende in die clerckencamer - betaelt Clement Joesten van een ende vijftich groote steene trappen, noch an dubbelt rabbat mit die callummen 62 voet, noch an slecht rabbat mit vier dorpelen, noch vier voeten ecksteen, noch an ordinen vijftich voet, noch 136 plavusen, noch andie posten an die tresorierscamere, noch an dorpels an die bosgaten in die mueren, noch een canteel ende 12 voet wa terlijst, noch acht voeten tafelments, noch acht voeten gemeen trappen 16 L. lós. 7/2 d.g. noch betaelt Adriaen Hugezoon met zijn vieren ellicx van vijff dagen timmerens andt stadthuijs - noch betaelt Pieter sloetmaecker van zeker sloeten ende sloetelen te maecken ande weeskamer ende elders - betaelt Anxt Pieterszoon met zijn maet van 20.000 steens te cruijen ende van setten - noch betaelt twee stoeldraijer van willicgen te vellen tsamen -betaelt Pieter stoeldraijer van drie dagen willicgen te vellen 81 van vijff dagen f 41v - betaelt Jacop Adriaenszoon van 20 000 steens, noch betaelt van dese steen up te doen ende te voeren besiden dat stadthuijs, noch betaelt van dese steen te haelen vuijten oven ende ter Goude te brengen 31 s. 8 d.g. - betaelt Pieter Vrericxzoon van pijpslotelen, noch van sloeten te ver- maecken, noch vier hangelessen ande vierschaer, noch twee sloeten ande vierscaer mit vier slotelen, noch een slot ande voerduer

Schatkamer | 2002 | | pagina 7