_s. éks Uit de regio a- Duizend jaa Gouda De nieuwe stadsgeschiedenis van Gouda Geheid Gouda II Ss Zoals aangekondigd in nr 2002-3 van dit tijdschrift verscheen in oktober 2002 - ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de Historische Vereniging Die Goude - de nieuwe stadsgeschiedenis van Gouda onder de titel Duizend jaar Gouda, een stadsgeschiedenis. De redactie ervan was in handen van P.H.A.M. Abels, K. Goudriaan, N.D.B. Habermehl en J.H. Kompagnie, met medewerking van J.W.E. Klein. Het boek kost €38 en is onder andere te koop bij de boekhandel en het Streekarchief Hollands Midden. Om een indruk van het boek te geven laat de redactie van Duizendjaar Gouda hier de epiloog volgen. Toen een grote groep historici zes jaar ge leden aan de slag ging met het schrijven van een Geschiedenis van Gouda, was het voornemen daarbij vooral op zoek te gaan naar het eigene en het bijzondere van deze stad. Hollandse steden kennen vanzelfspre kend in veel opzichten een gemeenschap pelijke historie en worstelden vaak met vergelijkbare problemen. Elke stad heeft echter ook haar specifieke kenmerken en ontwikkelingen, die haar een eigen gezicht hebben gegeven en bepalend zijn of zijn geweest voor het zelfbeeld en de beeldvor ming naar buiten toe. In dit opzicht is een stadsgeschiedenis te vergelijken met een biografie; voor iedere stad en ieder mens is een uniek levensverhaal te construeren. Aan het einde van dit duizend jaar lange - maar zeker niet afgesloten - levensverhaal van Gouda, wordt hier nog eenmaal de vraag opgeworpen naar de eigenheid van deze stad. Het antwoord daarop zit ui teraard in belangrijke mate reeds verweven in de 21 hieraan voorafgaande hoofd stukken. Ter afsluiting van dit boek zal een aantal van deze karakteristieken nog eens uitgelicht en in samenhang beschreven worden. 34 Een stads.geschieden'i. 1?®^ sssesi i

Schatkamer | 2003 | | pagina 36