De redactie van Duizendjaar Gouda 40 Het is nog onduidelijk welke gevolgen de explosieve groei van Gouda zal hebben voor de eigenheid van de stad en haar bewoners. Voor het eerst in de ge schiedenis herbergt de stad een bevolking die in meerderheid geen historische band meer met haar heeft en van wie velen zich slechts in geringe mate met haar identificeren. Het eerste slachtoffer van deze ontwikkeling lijkt het typisch Goudse dialect. Dit dialect, met een geheel eigen idioom en klankkleur, is inmiddels nage noeg verdwenen en vervangen door een nieuw soort poldernederlands met harde ai-klanken. Het zou te betreuren zijn wanneer een afnemende verbondenheid tus sen bevolking en stedelijke woonomgeving ertoe zou leiden, dat ook waardevolle en beeldbepalende elementen uit het Goudse verleden minder gewaardeerd en ge koesterd zouden gaan worden. Als redactie hebben wij de hoop dat deze stadsge schiedenis behulpzaam zal zijn om een dergelijke ontwikkeling in de toekomst te verhoeden, zodat bewoners en bezoekers van de stad over een eeuw nog steeds kunnen zeggen: dit is geheid Gouda. OPENBARE VERK00P1NG. 4°. de Rolterdamsclie poort, 2°. de Veerslal poort, 5°. de zoogenaamde Turfkerk, allen binnen de stad Gouda. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Gouda zijn voornemens op den 64" Junij 1851 des voormiddags ten Elf ure, in het Raadhuis aldaar, bij inschrijving, voor Afbraak te Ver- koopen Van de Voorwaarden zal tot den dag der Verkooping (Zon- en Feestdagen uitgezonderd) des voormiddags 10 tot 12 ure, ter Stads-Secre- tarie en aan de Stads-Timmerwerf inzage kun nen worden genomen zullende de Inschrijvings- biljctten op zegel geschreven, geteekend en ge sloten, ui ter lijk tot des namiddags ten Vijf ure van den 54c° Jnnij 1851, op de gezegde Secretarie moeten ingeleverd worden,

Schatkamer | 2003 | | pagina 42