Jaargang 1. nr 4 december 2002 Een selectie Archief- en Librijenieuws is een driemaandelijkse nieuwsbrief met nieuwtjes en wetenswaardigheden over de archief-, bibliotheek-en kaartencollecties van het Streekarchief Hollands Midden. Nieuwe aanwinsten In de rubriek Nieuwe aanwinsten worden niet alle aanwinsten vermeld, maar alleen aanko pen of schenkingen, die opmerkelijk of van bijzondere waarde zijn. Nogmaals de Duitse soldaten In het vorige nummer stond als rectificatie dat de Duitse soldaten in de 1 Jsseldijk begraven wa ren, daar waar nu de begraafplaats IJsselhof is. Beter is te zeggen dat begraafplaats IJsselhof toen al was aangelegd. Ze zijn dus in gewijde grond begraven. Gevraagd: Merkwaardig Verhaal Ter inzage gevraagd: Andries van Tol, Merkwaardig verhaal aangaande het le ven en de bekering van Andries van Tol, gewoond hebbende te Gouda, door hemzelf beschreven, Leiden 1811 (dus geen 20e eeuwse hertalingen, zoals ook de bibliotheek van het SAHM bezit). A.M. den Boer, Verzetsstraat 76, 2912 CV Nieuwerkerk a/d IJssel, tel. 0180- 314870, e-mail: a.m.dboer@geodesia.nl. Archiefcollecties Familie-archief Van Eijk. In april van dit jaar werd het ‘Familie-archief Van Eijk’ naar het Streekarchief overgebracht. Deze zeer uitgebreide collectie documenten betreffende de Goudse familie Van Eijk en een groot aantal aanverwante families, werd in de loop van tientallen jaren bij elkaar gesprokkeld door dr. J.L. van Eijk. De collectie, met de omvang van ruim zeven meter, bevat naast allerlei akten, foto’s en familieberichten, ook diverse re gisters met genealogische aantekeningen en kwartierstaten. Kortom een zeer rijke en waar devolle genealogische bron. In mei jongstleden bereikte ons het bericht dat de heer Van Eijk was overleden. Het is goed om hier nog even te memoreren dat de heer Van Eijk in verschillende bestuurlijke functies veel voor het archief en de librije heeft betekend en jarenlang een zeer frequente en graag geziene bezoeker van de studiezaal was. ARCHIEF- UBRUEN1EUVS 42

Schatkamer | 2003 | | pagina 44