Aankondigingen mededelingen A.d.B. Fragment informatiebord 24/5 t/m 21/6 Na ook perspublicaties als “Geschiedvervalsing aan de IJssel” in het Rotterdams Dagblad (ed. IJssel Lek) d.d. 15 maart 2003 berichtte het project team, dat correctie van de tekst op het informatiebord zal plaatsvinden ‘parallel aan de onderhoudsbeurt van het bord op de veerstoep in Moordrecht’. Het Boughaz-project Van 24 mei tot 22 juni gaat in een samen werkingsverband van het Streekarchief Hollands Midden en het Marokkaans Plat form Gouda het Boughaz-project van start. Hieraan zal uitgebreid in de media aandacht besteed worden. Om 5.30 uur sloeg er een gat van 15 meter in de dijk! Er moest iets gebeuren. Burgemeester J.C. Vogelaar van Nieuwerkerk aan den IJssel vorderde het schip de Twee Gebroeders van A. Evegroen, dat in de buurt lag. De schipper zette de ‘kop’ van zijn schip in de dijk en zwenkte de achtersteven naar het gat. Als een sluisdeur sloot de Twee Gebroeders het gat. Daarna werd het met zandzakken gevuld. Mede door de geforceerde dijkdoorbraak bij Ouderkerk aan den IJssel zakte de waterstand, nam de waterdruk op de dijk af en werd een ramp voorkomen. Tentoonstellingen elders over de regio Westfries Museum, Hoorn, t/m 22 juni 2003 “Speelgoed in de polder, 200 jaar houten speelgoed uit Waddinxveen Keramisch Museum Goedewaagen, Nieuw-Buinen, t/m 31 december 2003: “Gouds Plateel-voorlopers en navolgers” en t/m 30 september 2003: “Gouds crisis-aardewerk I PS www.bouqhaz.nl 84 'Ontdek de geschiedenis van de Marokkaanse immigratie.'

Schatkamer | 2003 | | pagina 42