Ignatius Walvisprijs Walvisprijs beloont en bekroont historisch onderzoek naar Gouda en regio. (7/ZóZZZZZ./ Iedereen kan meedoen 87 >zv.z De Stichting Vrienden van Archief en Librije wil het onderzoek naar de geschiedenis van Gouda en omgeving stimuleren. Met dit doel heeft de Stichting de Ignatius Walvisprijs ingesteld, die elke twee jaar wordt uitgeloofd voor een historische studie of artikel over Gouda of de regio. De Ignatius Walvisprijs bestaat uit een oorkonde en een bedrag van 500. Iedereen die zich al dan niet in het kader van zijn werk, studie of liefhebberij be zighoudt met historisch onderzoek kan meedoen. Het winnende artikel zal in “De Schatkamer” gepubliceerd worden. De redactie van dit tijdschrift zal, na overleg met de betrokken auteurs, andere inzendingen bij gebleken geschiktheid eveneens publiceren. Ignatius Walvis Pastoor Ignatius Walvis (1653- 1714) is de eerste geschiedschrijver van Gouda. Hij heeft de Beschry- ving der Stadt Gouda geschreven, waarin hij een schat aan gegevens heeft nagelaten uit de historie van Gouda. Zijn werk is een rijke bron, waaruit historici nog dagelijks put ten. Wiens naam zou beter in aan merking kunnen komen voor een bekroning van een Goudse of regio nale historische studie? Geschiedenis van Gouda of de regio Voor de Ignatius Walvisprijs komen in aanmerking oorspronkelijke, nog niet gepubliceerde artikelen over de geschiedenis van Gouda en de regio Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle.

Schatkamer | 2003 | | pagina 45