Aankondigingen mededelingen Nooit Gedacht’ Boerderij van het Jaar in Zuid-Holland 119 Overhandiging van de plaquette door M. Houtman (rechts) “Boerderijen vertellen” Op 13 september 2003 was het Open Monumentendag. Het thema was dit jaar ‘Boe- renbouw’. In het Streekarchief Hollands Midden zetten de historische verenigingen van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moer- kapelle het landelijk werkgebied van het streekarchief in het zonnetje. Er is een expo sitie ingericht onder de titel ‘Boerderijen vertellen...’. Er zijn oude en nieuwe foto’s, een speciaal ter gelegenheid van Open Monumentendag gemaakte video uit Moor drecht en originele documenten betreffende een tiental boerderijen uit het Groene Hart. De inzending van de historische vereniging Nieuwerkerk a/d IJssel betreft de boerde rij ‘Nooit Gedacht’ en daarbij kon net een persbericht worden opgenomen over de verkiezing daarvan tot een Zuid-Hollandse Boerderij van het Jaar. De tentoonstelling duurt t/m 28 november 2003 en is te bezichtigen dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 u (informatie: 0182-521821). Op 18 september 2003 vond te Nieuwer kerk a/d IJssel een feestelijkheid plaats in 2 het kader van de eerste verkiezing Boer- derij van het Jaar in Zuid-Holland. De plaquette die bij deze titel hoort, werd door de (Goudse) juryvoorzitter M. 7^** Houtman uitgereikt aan de familie M. jSf Molenaar van de boerderij ‘Nooit Ge- /3-N dacht’, ’s-Gravenweg 6/8 te Nieuwerkerk a/d IJssel. In deze boerderij is tevens de 'Sg Oudheidkamer van de historische vere- S* niging Nieuwerkerk a/d IJssel gevestigd. ‘Nooit Gedacht’ behaalde de titel in de categorie Herbestemde Boerderijen. Winnaar in de andere categorie, Agrarische Bedrijven, was de familie A. van Diemen in Vlist. De jury is van mening dat de beide eigenaren met zeer veel zorg en aandacht omgaan met het historisch karakter van boerderij en erf. Beide boerderijen zijn ook voorgedragen voor de landelijke verkiezing Boerderij van het Jaar. In de editie van februari 2000 (jaargang 14 nr 1) van De Schatkamer verscheen: Adri den Boer, ‘Nooit Gedacht’, een boerderij in de Nieuwerkerkse polder Blaardorp. kF4- -'i Jagaaa- 6

Schatkamer | 2003 | | pagina 33